PEEL EN MAAS Venrayse winkeliers hebben verk gemaakt van hun centrum De winkelsluiting en de Venrayse markt BIJ VERKOOP Gouden Bruidspaar aan de Selier VAN UW W0NINQ 'n pleeggezin heeft zin Oud-mariniers Noord-Limburg Veel nieuwe aanbiedingen in onze verbouwings- opruiming EEN HELPENDE HAND Makelaarskantoor )at de slogan „Venray werkt aan i centrum" niet alleen slaat op de jviteiten, welke de gemeente ont- oit in het kader van de realisering i het Centrumplan, is in de laatste •e maanden van dit jaar bewezen, k de in „Het Winkelcentrum jiray" verenigde winkeliers hebben h deze slagzin eigen gemaakt en in jte eensgezindheid acties onderno- n om van Venray een koop- itrum van allure te maken. Dat begon in de dagen rond Sint colaas met een „stempelactie", die orgaat tot zaterdag 24 december, lussen zijn de prijzen van 250,- en 100,- getrokken en op 27 december irdt de hoofdprijs, een auto, trokken uit alle volgestempelde irten die bij de winkeliers zijn eleverd. De prijsuitreiking vindt 31 december plaats. )an was het een goede zet van de ïtrumwinkeliers om de boot van it Nicolaas in De Bleek te laten neren. Vooral voor de jeugd was een attractie van jewelste, sfauwelijks was de Goedheiligman er naar Spanje vertrokken, of de ïtrumwinkeliers begonnen hun orbereidingen te treffen om Venray kerstsfeer te brengen. Op de eerste ats werden de deelnemende zaken- len geadviseerd deel te nemen aan kerstetalagewedstrijd, waarmee vorig jaar schoorvoetend een »in was gemaakt. Een jury, die vrijdagavond aan het werk ging om de etalages te beoordelen, ontdekte, dat dit jaar vrijwel alle centrumwin keliers onder elkaar een sportieve competitie hebben gehouden waar het de aankleding van hun etalages èn het interieur van hun zaken betreft. De vier juryleden hebben onafhan kelijk van elkaar hun beoordeling gemaakt waarna zij unaniem waren in hun uitspraak. De zeer verdiende eerste prijs ging naar HENDRICX SCHOENEN, de tweede prijs naar DE HEMA en de Maandag jl. vond de uitreiking plaats van de tweede prijs (f 500,-) van de loterij die gehouden werd, en nog wordt, door het Winkelcentrum Ven ray. Gelukkige winnares was ditmaal Mevrouw Valckx van de Spurkterdijk. •Zij was zeer verheugd met deze prijs. Verrast en verbaasd was Theo Hen- dricx van Hendricx schoenen. De jury van de etalagewedstrijd, die onder de Venrayse winkeliers werd gehouden, hadden zijn etalage gekozen als die etalage die de meeste kerstsfeer uit straalde. Theo Hendricx mocht daar om uit handen van Jos Arts, voorzit ter van het Winkelcentrum Venray, de wisselbeker in ontvangst nemen. derde prijs naar CLOFFY KINDER KLEDING. De prijzen werden zondagmiddag, toen de winkels geopend waren en enorm veel mensen op de been waren, door de voorzitter van Het Winkelcentrum Venray, de heer Jos Arts uitgereikt. Een joeks- kapel en enkele kerstmannen zorgden voor de nodige entourage. De Biologische School onder leiding van de heer E. Zeelen had enkele kilometers slingers van denne- groen gemaakt voor de versiering van de winkelpuien; en de Penitentiaire Inrichting „De Maasheggen" te Stevensbeek onder adjunct-directeur W. Moraal had ten behoeve van een aantal winkeliers enige „Kersthuis jes" gemaakt. Zowel op de Grote Markt als op het Henseniusplein waren enige ker misattracties opgesteld ter verhoging van de feestelijke stemming. Alles bij elkaar mag worden geconstateerd, dat Het Winkelcen trum Venray dit jaar op een voor treffelijke wijze heeft samengewerkt om te bewijzen, dat Venray inder daad een koopcentrum voor een wijde regio is. Theo Hendriks schoenen en Cloffy Junior Mode, profici at met jullie welverdiende prijs als mooiste kerstetalage. Ook klanten kunnen fans zijn. Maandag a.s. is een van de weinige aandagen in het jaar dat er geen inrayse marktdag gehouden wordt - vanwege Tweede Kerstdag. De -_jek daarop, 2 januari zal in het - L§ nkelcentrum de nieuwere regeling H H5 n kracht worden van de maandag- orgensluiting van de centrum-win- ils. Met overgrote meerderheid 71 ibben de leden van Het Winkelcen- ,^umen van de VZO besloten eenheid brengen in de veelheid van slui- j ^Jigstijden welke tot nu toe in het ■Antrum gebruikelijk waren. Mis- hien dat men als Venrayer niet zo'n oblemen heeft met die wirwar van inkelsluitingstijden - omdat men er de loop der jaren wel aan gewend r .^as - maar als regionaal winkelcen- 7tum kan men het feitelijk toch niet aken, dat een koper uit die regio de [ie dag bij A voor een.gesloten deur en de andere dag bij B... irecht dat men dan zijn heil gaat eken in een ander winkelcentrum. Het pogen om eenheid te brengen Ji de Venrayse winkelsluitingstijden, I niet van vandaag of gisteren. Reeds menig bestuur van Het Winkelcen- fum heeft in het jongste verleden Irde op zaken proberen te stellen, pelaas zonder resultaat. Bottleneck steeds de markt op maandag morgen. Om winkeliers én winkelpersoneel i kunnen laten profiteren van een lar aaneengesloten vrije dagen, en m niet in strijd te komen met het ïaximale aantal uren dat een winkel eopend mag zijn, zou de maandag- ïorgen als vrije dag uitermate eschikt zijn. I De winkeliers hadden dan ook heus een problemen met het sluiten van un zaak op de maandagmorgen, als die markt maar niet was. Het is haas of/ii ui De Centrale voor Pleeggezinnen is en stichting met als doelstelling het 'erven en voorbereiden van aspirant- leegouders en heeft een onder- eunende functie naar organisaties ie werkzaam zijn op het gebied van e jeugdhulpverlening. Het komt regelmatig voor dat inderen niet langer bij hun ouders innen blijven wonen. De oorzaak aarvan kan sterk verschillen. Voor die verschillende situaties zijn alle- ïaal „oplossingen op maat" nodig, en pleeggezin kan zo'n oplossing, eker voor tijdelijk, bieden. Welk ype pleeggezin en met welke waliteit is een kwestie van zorgvul- ig wikken en wegen. Om aan ouders en hulpverleners an het kind en om het kind zelf zo nel mogelijk een passend pleeggezin e kunnen aanbieden, is het nodig oortdurend aspirant-pleeggezinnen ij de Centrale voor Pleeggezinnen eschikbaar te hebben. In de praktijk tuit dit helaas op problemen, omdat 'e te weinig mensen kennen, die iets oor een kind van een ander willen loen. Daarom is de Centrale voor 'leeggezinnen voortdurend op zoek pleeggezinnen in welke vorm of Velke plaats dan ook, die een jongere oor kortere of langere tijd willen pnemen. Mensen die jongeren voor een tere tijd willen opvangen krijgen immers niet logisch, dat in het centrum marktdag gehouden wordt, terwijl de winkels gesloten zijn. Keer op keer sneuvelden alle goede voor nemens telkens weer op die markt dag. Enkele maanden geleden besloten de winkeliers - bijna unaniem - om de knoop eindelijk toch maar door te hakken. Sluiten op maandagmorgen en de marktdag zo mogelijk verplaat sen naar donderdag: dat was de intentie. Overleg met de ruim 80 markt kooplieden, om hen te bewegen de Venrayse markt te verplaatsen naar donderdag had geen resultaat. Men zou niet alleen de inkomsten van maandagmorgen missen, maar op donderdag had men elders al een vaste standplaats en dan kan men feitelijk niet meer veranderen. Ook in deze branche geldt: opgestaan is plaatsvergaan... Het ging niet van harte, maar Het Winkelcentrum besloot toen om toch maar vast te houden aan de maan dagmorgensluiting. Als men NU niet tot eenheid komt, komt men er immers nooit toe en zit met tot in lengte van dagen met de wisselende openingstijden. Vorige week maandag is men nog eens rond de tafel gaan zitten. Zowel de marktkooplieden als de winkeliers bleven ieder bij hun standpunt - min of meer gedwongen door de omstan digheden. Maar, men is toch als goede collega's onder elkaar uiteen gegaan, met afspraken voor de nabije toekomst. Over een maand of zes wil men een evaluatie-gesprek houden en eens bekijken hoe de situatie zich ontwik keld heeft. Zou namelijk blijken dat de markt „achteruit gaat" omdat de winkels gesloten zijn, dan dienen de marktkooplieden zich nog eens ernstig te beraden of verplaatsing van de markt naar 'n ander tijdstip toch niet mogelijk is. In het andere geval, indien blijkt dat het winkelende publiek de markt op maandagmorgen blijft prefereren, is herbezinning over de openings tijden wellicht aan te bevelen. i Centrale voor pleeggezinnen: te maken met kinderen en jongeren die in een crisissituatie zitten. Dit kan zijn omdat een alleenstaande vader door zijn werk zijn kind niet meer kan verzorgen of omdat een jongere thuis is weggelopen. Mensen, die jongeren voor langere tijd willen opvangen krijgen te maken met kinderen en jongeren die een moeilijke jeugd hebben gehad en waarvoor opvang in een kleinschalig milieu gewenst is, totdat zij zelfstan dig kunnen functioneren in onze samenleving. Daarnaast zoekt de Centrale voor Pleeggezinnen ook mensen, die kinderen van anderen een aantal weekends willen opvangen. Hier gaat het. om jongeren die al een tijdje in een internaat wonen en niemand hebben waar ze in het weekend naar toe kunnen gaan. U hoeft geen bijzonder mens te zijn om zich voor een kind of jongere van een ander in te zetten. Opleiding, inkomen en status zijn niet van belang. U moet er echter wel van C overtuigd zijn, dat pleegouderschap geen gemakkelijke opgave is. Vaak is het een tijdelijke aangelegenheid, dus u zult afscheid moeten kunnen nemen. Daarnaast vragen wij van u de bereidheid om open te staan voor contacten met de ouders. Een prettige bijkomstigheid daarentegen is, dat u kunt rekenen op een kostendekkende vergoeding en een goede begeleiding. Mocht u belangstelling hebben in het werk van de pleegzorg, neem dan vrijblijvend contact op met de Centrale voor Pleeggezinnen te Sittard, tel. 04490-23123. Ook kunt u de antwoordcoupon invullen en opsturen (zie advertentie elders in dit blad). WEG BEVUILD - FIETSER KWAM TEN VAL Op Daland was de weg erg door modder vervuild. Dat werd een 19-jarige bromfietser noodlottig. Hij kwam in de blubber ten val. De verwondingen vielen mee alleen was zijn horloge vernield. De politie achterhaalde de vervuiler en die zou voor de schade aan bromfiets, kleding en horloge opkomen. De politie trad in deze zaak bemiddelend op. Het bestuur van het contact oud- mariniers Noord-Limburg wil alle oud-mariniers uit de regio uitnodigen voor de Nieuwjaarsreceptie/Contact avond in januari en de Algemene Ledenvergadering in maart 1989. In het komende verenigingsjaar 1989 is onze onderafdeling Noord- Limburg de eer vergund om de grote reünie COM Limburg te organiseren in Venlo. Deze reünie zal staan in het teken van 40 JAAR CONTACT OUD-MARINIERS LIMBURG en de viering van het derde lustrum van onze eigen onderafdeling. Wij als bestuur willen daarom het jubileum jaar beginnen met de jaarlijkse NIEUWJAARSRECEPTIE/ CONTACTAVOND op zaterdag 7 januari 1989. Aanvang receptie: 19.00 uur, ter wijl de contactavond om 20.15 uur door de voorzitter zal worden geopend. Hierna kan dooi de lief hebbers gedanst en gehost worden op de tonen van levende muziek. Wij als bestuur hopen dan ook op uw komst om zo het voor ons oud-mariniers belangrijke jaar 1989 te beginnen. Tevens roepen wij alle oud-mari niers op tot het bijwonen van de Algemene Ledenvergadering Noord- Limburg, op zaterdag 4 maart 1989. Aanvang: 20.00 uur precies. Aan sluitend grote CONTACTAVOND. Op de vergaderagenda welke u ter vergadering zal worden uitgereikt zal ook worden ingegaan op de reünie viering 1989 te Venlo. Aansluitend aan deze vergadering zal er weer een gezellige contactavond zijn waarop er weer gekegeld zal kunnen worden om de Dames en Heren Wisselbekers, en andere prijs jes. Ook is er gelegenheid om te dansen op de maten van ons huis orkest en zoals normaal kan er onder het genot van een drankje en hartig hapje gekletst worden over tempo- doeloe, lest-best zal u tegen het einde van deze avond weer een vette hap worden geserveerd te versterking van de inwendige mens, wat dat is zeggen we niet. Laat u maar eens verrassen. Alle twee de avonden zullen ge houden worden in de lokatie van café 't Anker/Kongobar, gelegen aan de Straelseweg te Venlo. Korps vrienden, zoals u ziet wordt het jubileumjaar 1989 goed ingezet. Wij als bestuur hopen dan ook u en uw partner op deze avonden te mogen begroeten, daarom noteer beide datums in uw nieuwe scheeps journaal 1989 en wij zeggen tot ziens. Het bestuur. PINKEN OP DE WEG Drie pinken waren uit een weide langs de Ysselsteynseweg aan de wandel gegaan. Die loslopende dieren zijn een gevaar voor de weggebrui kers. De gealarmeerde politiemannen wisten dat jongvee weer in een afge sloten weide te drijven. HOND TEGEN AUTO Op de Lorbaan stak een hond plotseling de rijweg over. Een auto bestuurder uit America kon het dier niet ontwijken. De hond botste tegen de auto en overleefde die klap niet. De eigenaar van de hond werd opgespoord. Hij zal voor de schade aan de auto opkomen. Gastencentrum Open: ma. t.m. do. 18.00-21.30 uur za. 17.00-21.30 uur zo. 16.00-21.30 uur Andere tijden in overleg. Hotel-Café-Restaurant 04780-89393 Zalen en Partycentrum 04780-84124 Leunseweg 20 5802 CH Venray DONDERDAG 22 DECEMBER 1988 Nr 51 HONDERDENNEGENDE JAARGANG Om Venray een geheel vernieuwd mode centrum te geven, gaan wij verbouwen Van Oorschot Mode ruimt dus op! Profiteer van onze verbouwings prijzen op alle be kende merken uit onze najaarskollektie '88. Van Oorschot Mode werkt aan een nieuwe modeplek voor U! VAN OORSCHOT MODE Grotestraat 73. Venrav Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray, Het nieuwe jaar zal nog slechts zes dagen oud zijn, als de nieuwe buurt van de Maasheseweg, De Seilier, een gouden paar kan begroeten. Op die dag vieren namelijk de echtelieden COPPUS-ODENHOVEN hun gou den huwelijksfeest. In de riante bejaardenwoning hebben wij dat paar opgezocht. Wie kent niet de gouden bruidegom JAN COPPUS? Voortrekker van de wandelsport van de groep „Venrays Glorie" (80 jongens); een echte steunpilaar van voetbalvereniging S.V.V., want hij was de vader van de vijf zonen Coppus, die de eer en de glorie van S.V.V. jarenlang hoog hielden. Jarenlang zat Jan ook in het bestuur van de bejaardenclub. En wie kent in Venray niet AN ODENHOVEN, dochter van de legendarische arbeiderspionier Han- drie Odenhoven. Al werd zij vrij jong door kinderverlamming getroffen, toch ging zij blijmoedig door het leven en ook nü nog is haar woning de zoete inval voor velen, zeker niet te vergeten voor hun zeven kinderen (vijf jongens en twee meisjes) en de 15 kleinkinderen. Geen zondag zal er worden overgeslagen en hoe die daar in de kleine woning dan allemaal een plaats vinden, is geen zorg. Als er maar gekaart kan worden en „gefoeteld", want zonder dat heeft vader Coppus geen leven. Jan Coppus (74) is geboren in Broekhuizenvorst, verhuisde naar Kekerdom, totdat zijn ouders met hun gezin in 1924 in de Odastraat kwamen te wonen. Vanaf toen begint zijn Venrayse tijd. Na de lagere school kreeg hij werk in de kartonnagefabriek van Gebr. Laurensse. Loste dat weer af met hulp-bouwvakker in Maashees, om dan weer stucadoor te worden bij de firma Arts die in die tijd ook Venrayers naar Duitsland uitzond. Tenslotte werd hij slijper bij Does- borg in Tegelen. Dat betekende jarenlang pendelen, maar Jan was niet te lui om, als dat maar enigszins kon, vrijdags te blijven tot zater dags-laat. Die extra centen van de overuren waren voor het groeiend gezin zeer welkom. Toen Inalfa zich in Venray vestigde wilde hij het daar proberen. Hij ging zelfs naar Utrecht, maar na enkele Patersstraat 17 Venray - Tel. 04780-85958 Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b. v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 jaren wilde hij ook daar weg en belandde uiteindelijk bij Encko in Wanssum en daar bleef hij tot aan zijn pensioen. Tussen al die baantjes door en nog maar net getrouwd zijnde werd hij opgeroepen voor de verdediging van ons land. Dat duurde tot juni 1940. De 73-jarige bruid An Odenhoven behoefde, vanwege haar handicap, niet uit te gaan dienen, maar bleef thuis moeder helpen. In het café van haar ouders, waar ook schutterij St. Anna haar gildehuis had, leerde zij haar latere bruidegom kennen, die lid van het schuttersgilde was. Vanwege de relatie die Handrie Odenhoven had met Zuster Fabiana, kon het jonge paar een woning van St. Anna krijgen totdat St. Anna die woning voor hun eigen personeel nodig had. Maar ook in de oorlog werd er nog verhuisd: naar de Eind- straat. Daar maakten ze het bombar dement van Venray mee en vandaar uit ook de evacuatie. Vijfendertig jaar woonden ze aan de Maasheseweg; veel te ruim, want alle kinderen raakten getrouwd. Toen een jaar geleden de riante bejaarden woningen aan De Seilier gereed kwamen konden ze met hulp van kinderen en kleinkinderen verhuizen. Op vrijdag 6 januari a.s. is het hun hoogtijdag. Om 13.30 uur is er een plechtige Eucharistieviering in de St. Petrus Bandenkerk. Daarna zal het feest verder worden voortgezet in het Gastencentrum Wieënhof, waar van 19.00 tot 20.00 uur iedereen de gelegenheid zal krijgen het gouden paar en zijn familie geluk te wensen. OOK ANNEKE VIERT FEEST Het is in de Venrayse geschiedenis nog nooit voorgekomen dat een patiënt van het psychiatrische zieken huis St. Anna 50 jaar lang bij het zelfde gezin in de gezinsverpleging was. Maar bij het gouden feest van Jan en An is het ook 50 jaar geleden, dat Anneke (79) werd opgenomen in dat jonge gezin. Dat was in de tijd, dat Venrayse gezinnen verpleegden van St. Anna in huis konden krijgen. Zuster Fabiana bepaalde dat, terwijl Zuster Smits en later Zuster Simons de controles uit oefenden. Zo kwam Anneke bij de familie Coppus. Vijftig jaar lang heeft zij al het lief en leed van hen meegemaakt. Ze heeft alle kinderen op schoot gehad en hen geholpen daar waar ze kon. Anneke was geen verpleegde in hun ogen, maar veel eerder een tante. Ook zij verheugt zich op de hoog tijdag van haar pleegouders; welke toch ook voor haar een fijn jubileum

Peel en Maas | 1988 | | pagina 13