GROEN Venrays gemeenteraad komt weer in een openbare vergadering bijeen HINDERWET HINDERWET GLA' ^^PAR^flES NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Collektekalender Algemene ontheffing sluitingsuur Bekendmaking Vuurwapenwet TRUDY BONGARTS KERST AANBIEDING VERSLEIJEN OIRLO algemene ontheffing vuurwerk Bekendmaking HET LICHT OP De aanplant van bossen, een blijk van vertrouwen PEEL EN MAAS Bereikbaarheid invaliden parkeerplaats Schoolstraat tijdens de markt iEL EN MAAS Donderdag 15 december - Pagina 19 iADHUIS VENRAY iadhuisstraat 1 lefoon 04780-23333 jrrespondentieadres: itbus 500 |00 AM VENRAY peningstijden: aandag t.m. vrijdag van 9.00 tot l.OO uur. b afdeling Bevolkingszaken is te- ins geopend op donderdag van i.30 tot 17.00 uur. an deze openingstijden kan uitslui- nd na telefonische afspraak wor- jn afgeweken. reekuren b. en w. urgemeester J.M. Defesche laandag van 10.00 tot 11.00 uur. ipenbare orde en veiligheid, finan- ën, economische zaken, voorlich- ig en inspraak, grondbedrijf, be- stingen, toerisme). fethouder A.A. van Oers laandag van 10.00 tot 11.00 uur. inderwijs, volwassenenonderwijs, ije akademie, muziekschool, bibli- theek, sportzaken, culturele zaken, iiiseum, jeugd- en jongerenwerk, ccommodatiebeleid welzijnssector) fethouder f.A. Claessens laandag van 10.00 tot 11.00 uur. ipenbare werken, verkeer en ver- oer, reiniging, energiebesparing, ei- endommen en grondverwerving, grarische zaken, hinderwetszaken, oördinatie milieuzaken). fethouder P.T.M. Willems laandag van 10.00 tot 11.00 uur. uimtelijke ordening, volkshuis- esting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw- Brreinen in bestemmingsplannen, ersoneelszaken en organisatie). Ifethouder, mevr. M.A.A. Hoppenreijs-de Loo laandag van 10.00 tot 11.00 uur. sociale zaken, samenlevingsop- iouw, gezondheidszorg, bejaarden- ■g, culturele minderheden, eman- lipatie, werklozenzorg en coördina- welzijnsplanning). preekuur Raad van Arbeid baandag van 10.00 tot 11.30 uur in iet raadhuis. Ipeningstijden lemeentelijk zwembad Maandag 8.00-8.30 (vroege vogels) 8.30-19.45 (jeugd) 1.00-22.00 (vanaf 16 jaar) Dinsdag 7.00- 8.30 (vroege vogels) 5.30-16.30(65+) 8.30-19.45 (jeugd) 0.00-21.00 (dames) 1.00-22.00 (vanaf 16 jaar) Woensdag 8.00-10.00 (vroege vogels) 10.00-12.00 (dames) 14.00-16.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (vroege vogels) I.30-19.45 (jeugd) Vrijdag I.00- 9.00 (vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Zaterdag 8.30-10.00 (vroege vogels) II.00-12.00 (moeder en Kind) 14.00-16.00 (jeugd) Wijzigingen voorbehouden ton de inhoud van deze pagina tunnen geen rechten worden ontleend. Op 17 december Tamboer- en Peiperkorps' Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan (plaatselijke collecte in het kader van het jeugdcollecte- wezen). Alleen voor deze akties is een collectevergunning verleend. Collec teren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De collectanten en collectrices moeten een op de collecte gericht legitimatiebewijs kunnen tonen. De burgemeester van Venray ver leent hierbij - gelet op de artikelen 3 en 48 van de Algemene Politieveror dening Venray - algemene ontheffing van het sluitingsuur voor horecabe drijven in de nacht van 31 december 1988 op 1 januari 1989, met dien verstande dat deze ontheffing niet geldt voor horecabedrijven die wor den geëxploiteerd door een sportver eniging of -stichting. Venray, 2 december 1988. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche. Op dinsdag 20 december aanstaan de vergadert om 19.00 uur de gemeenteraad van Venray. Op de agenda staan de volgende onder werpen: 1. Notulen van de openbare ver gadering van de gemeenteraad, gehouden op 29 november 1988. 2. Ingekomen stukken en mede delingen. 3. Verzoek ex artikel 74 van de Wet op het basisonderwijs voor de aanvulling op de eerste inrichting met groot speelmateriaal ten behoeve van basisschool St. Jan de Doper te Merselo. 4. Beschikbaar stellen van een krediet ad 87.000,- voor elektro nische beveiliging basisscholen en scholen voor (voortgezet) speciaal onderwijs. 5. Beschikbaar stellen van een krediet ad 2.712,- ten behoeve van een c.v.-ketel voor het sportgebouw op het sportpark te Oostrum. 6. Aanwijzing van een gemeente lijke archiefbewaarplaats. 7. Aanvaarding schenking kleer- makersvoorwerpen ten behoeve van het museum. 8. Wijziging I.Z.A.-regeling Lim burg. 9. Vaststelling nieuwe vrijstellings verordening als bedoeld in artikel 9, lid 2, van de Winkelsluitingswet 1976. 10. Aangaan van vaste geldlenin gen voor het jaar 1989. 11. Verlenen van een algemene machtiging aan burgemeester en wet houders tot het aangaan van een kort-kredietarrangement voor het jaar 1989. 12. Vaststelling verordening op de heffing en invordering van een baat belasting uitbreiding aardgasnet 1987 Heide, Leunen, Veulen en Ysselsteyn. 13. Vaststelling tarieven onroe- rend-goedbelastingen per 1 januari 1989. 14.Voorstel van het gewest Noord- Limburg betreffende de aanleg van een bufferkelder voor de opvang van percolaatwater op de regionale stort plaats Zuringspeel. 15. Voorbereidingsbesluit partiële herziening bestemmingsplan „Buiten gebied" ten behoeve van het bouw plan aan de Wanssumseweg 18b, van Vissers Wegenbouw- en Aannemings bedrijf te Drunen. 16. Voorbereidingsbesluit partiële herziening bestemmingsplan „Buiten gebied" ten behoeve van het bouw plan van Tuincentrum-Hoveniersbe drijf P. Keuten, Beekweg 52 te Merselo. 17. Aankoop grond in Castenray van de provincie Limburg. 18. Verkoop bouwgronden aan de Woningbouwvereniging Noord-Lim burg te Venray. 19. Verkoop bouwgrond aan Ver hoeven Vastgoed b.v. te Venray. 20. Verkoop kavel industriegrond in De Hulst aan C&S Keukens b.v. te Venray. 21. Bestuurlijk overleg zonering vliegbasis De Peel. 22. Beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het bouwrijp maken van het bestemmingsplan Leunen-Oost. 23. Benoeming lid en plaatsver vangend lid van het algemeen bestuur van de Limburgse Bestuursacademie. 24. Verdaging beslissing op be roepschrift van de heer M.A.C. Couwenberg, Deurneseweg 144 te Ysselsteyn, tegen de door burge meester en wethouders opgelegde herplantverplichting 25. Beroepschrift van de heer M. Michels, Haag 5 te Merselo, tegen de door burgemeester en wethouders opgelegde herplantverplichting. KENNISGEVING BEKENDMAKING BESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat door hen op de aanvraag van: G. Janssen, Hoenderstraat 36 te Venray op 7 december 1988 hinder wetvergunning is verleend onder het stellen van voorwaarden voor het ex artikel 6a uitbreiden/wijzigen van een cafetaria, waar voedings- en genot middelen worden gebakken in oliën en vetten, gelegen aan de Hoender straat 36 te Venray; J. Geelen, Brugpas 27 te Veulen op 7 december 1988 hinderwetver gunning is verleend onder het stellen van voorwaarden voor het ex artikel 6a uitbreiden/wijzigen van een rund veehouderij, gelegen aan de Brugpas 27 te Veulen; J. Geelen, Brugpas 27 te Veulen op 7 december 1988 hinderwetver gunning is verleend onder het stellen van voorwaarden voor het ex artikel 6a uitbreiden/wijzigen van een varkensfokkerij, gelegen aan de Brugpas 27a te Veulen. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 16 januari 1989. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donder dag van 16.30 tot 19.30 uur na tele fonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kan bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroepschrift (in tweevoud) worden ingediend voor de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kunnen tonen niet (tijdig) in staat te zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voor lopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden gericht aan aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 AE 's- Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van openbare orde, veiligheid en milieuzaken, get. J. van Kuijck. De commissaris van gemeentepoli tie te Venray maakt bekend dat de Algemene Machtiginghouder en de Bijzondere Machtiginghouders in de zin van de Vuurwapenwet 1919, hun machtigingen vóór januari 1989 ter verlenging dienen aan te bieden bij de afdeling Bijzondere Taken van de gemeentepolitie Venray, Leunseweg 4 te Venray. Leden van een schietvereniging dienen tevens hun schietpaspoort ter controle aan te bieden, alsmede een verklaring van de schietvereniging waaruit blijkt dat in 1988 voldoende is geoefend in de verschillende dis ciplines. De commissaris van gemeente politie te Venray voornoemd, G.H.P. den Teuling. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 7 december 1988 voor de onder staande bouwplannen bouwvergun ning verleend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen dertig dagen na bovenge noemde datum. het verbouwen van een woning aan de Brugpas 34 te Veulen, t.n.v. G.H.M. Cox; het bouwen van 13 veldverster- kingen op vliegbasis „De Peel" te Vredepeel, t.n.v. EID Directie Bra bant, postbus 90195 te Breda; het bouwen van een berging aan de Hoeveweg 3 te Venray, t.n.v. S. van der Giessen, Tedderstraat 10 te Venray; het bouwen van een tuinbouw- loods en het slopen van bestaande gelaatsbehandelingen alv.a. f 25, deelbehandelingen al v.a. f 10; «parfums extra feestelijk verpakt ook voor cadeaubonnen v.a. MO, PARFUMERIE HUIDVERZORGING VENRAY, SCHOUTENSTRAAT 16, TEL. 04780-82 70&^--rgs VEN^^EUWSTBAA^^E^7^758^-g5^t^ stallen aan De Hoef 3 te Leunen, t.n.v. M.G.M. Janssen; het bouwen van een fokvar- kensstal aan Zwartwater 2 te Vrede peel, t.n.v. P.G.J.J. van Zutphen; het bouwen van een carport aan De Leng 17 te Oirlo, t.n.v. J.M. Ver- deuzeldonk; het bouwen van een carport aan De Leng 19 te Oirlo, t.n.v. M.J.M. Steeghs; het bouwen van een tuinschuur aan de Kruisstraat 12 te Venray t.n.v. A.C. van Mil; het bouwen van een bedrijfs woning aan de Jan Poelsweg lc te Ysselsteyn, t.n.v. J. Teunissen, Haammakerstraat 13 te Venray; het bouwen van een tuinhuisje aan Haalakker 45 te Oirlo, t.n.v. G.F.H. Versteegen, Rosakker 3 te Oirlo; het verbouwen van een woning aan de Ossendijk 10 te Merselo, t.n.v. A.J.J.M. van Woensel; het bouwen van een 2e bedrijfswoning aan de Heidse Peel- weg 48 te Ysselsteyn, t.n.v. P.J.M. W. Fleurkens, Heidse Peelweg 50 te Ysselsteyn; het aanbouwen van een ber ging/hobbyruimte aan de Langstraat 43 te Venray, t.n.v. A.J.H. Evers, Grootdorp 20 te Merselo; het bouwen van een woning met bedrijfsruimte aan de Kiekweg 8 te Venray, t.n.v. J.A. Arts. De burgemeester van Venray, bakbenodigdheden voor al uw appelflappen, oliebollen enz. - TEL. 04787-1941 De burgemeester van Venray, gelet op artikel 3, lid 2, van de Algemene Politieverordening Venray; besluit: I. een ieder boven de leeftijd van 16 jaar ontheffing te verlenen van het in artikel 67, lid 2, van de Algemene Politieverordening Venray vervatte verbod om op of aan een weg of op een voor het publiek toegankelijke plaats vuurwerk te bezigen of bij zich te hebben, als bedoeld in de lijst van vuurwerken (letters A t/m D), genoemd in artikel 4, lid 1, onder f, van het Reglement Gevaarlijke Stof fen (R.G.S.); II. de ontheffing te beperken tot de dagen 30 en 31 december 1988, voor wat betreft het bij zich hebben, en tot de tijd van 31 december 1988 na 08.00 uur tot 1 januari 1989 02.00 uur, voor wat betreft (het bij zich hebben en) het bezigen (afsteken); III. aan de ontheffing het voor schrift te verbinden, dat het bezigen van vuurwerk geen gevaar, schade, hinder van ernstige aard of overlast mag veroorzaken en dat eventuele aanwijzingen van de politie, strek kende tot bescherming van voor noemde belangen, stipt moeten worden opgevolgd. Venray, 8 december 1988, de burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche. Toelichting. Op grond van vorenstaande ont heffing mag gedurende de daarin vermelde tijd het volgende vuurwerk in het openbaar worden afgestoken Getters A t/m D van R.G.S.): A. zichzelf niet voortdrijvende vuurwerken, die na ontsteking door de reactie geheel of gedeeltelijk uiteen worden gereten (zoals snoeren, strengen en zevenklappers); B. 1. zichzelf niet voortdrijvende vuurwerken met rook- of geluideffect of met een combinatie van rook-, geluid- of lichteffect, die na ont steking door de reactie niet uiteen worden gereten; B. 2. zichzelf niet voortdrijvende vuurwerken met uitsluitend licht effect; C. zichzelf voortdrijvende vuur werken met knaleffect, die na ont steking door de reactie geheel of gedeeltelijk uiteen worden gereten (zoals vuurpijlen en roterende, niet opstijgende vuurwerken); D. zichzelf voortdrijvende vuur werken, die na ontsteking door de reactie niet uiteen worden gereten (zoals roterende en opstijgende vuur werken). Het gebruik van de zogenaamde overige vuurwerken (als bedoeld onder letter E van de lijst van vuur werken), zoals: boobytraps, trek- touwtjes, boscocylinders, confetti- bommen, cotillonvruchten, flitswat- ten, knalbonbons, bloemkaarten, blaadjes collodiumpapier, bengaalse lucifers, bengaalse handfakkels, wonderkaarsen zonder ontstekings- kop, klappertjes (amorces), knalstro ken (amorcesstroken), knalringen (amorcesringen) en derbyplaatjes, was reeds toegestaan. Evenals vorige jaren is - in verband met de geluidshinder - het tijdvak waarbinnen vuurwerk mag worden afgestoken (gebezigd) sterk beperkt. Op grond van het streven naar uniformiteit zal in de meeste Noord- Limburgse gemeenten, overeenkom stig bovenstaande ontheffing, het volgende gelden: a. verkoop vuurwerk op 30 en 31 december aan personen boven 16 jaar; b. afsteken vuurwerk op 31 de cember vanaf 08.00 uur tot 1 januari 02.00 uur. Burgemeester en wethouders van Venray, brengen ter openbare kennis, dat ingevolge het bepaalde in artikel 12, 2e lid, van de Wegenwet het door gedeputeerde staten van Limburg goedgekeurde raadsbesluit inzake het onttrekken aan het openbaar verkeer van een landbouwweg te Vredepeel, zijnde één zijweg van de Twistweg en kadestraal bekend gemeente Venray sectie K nr. 54, vanaf maandag 19 december 1988 gedurende ten minste veertien dagen ter gemeentesecretarie kamer 204, ter inzage van een ieder wordt gelegd. Ingevolge het bepaalde in artikel 11a van de Wegenwet staat voor iedere belanghebbende uiterlijk tot op de dertigste dag na heden beroep open op de Kroon van de beslissing van gedeputeerde staten van Lim burg. Burgemeester en wethouders voor noemd, mr.H.J.M.Defesche, burgemeester, drs. A.W.M. de Bever, secretaris. Reeds eerder berichtten wij over de enorme kaalkap die er ten gevolge van de zeer slechte gezondheidstoe stand van vele bosperdelen heeft plaatsgevonden. Van de 1400 hectare bos die de Gemeente Venray in eigendom heeft, werd in enkele jaren ongeveer 100 ha geveld. Momenteel worden deze kapvlakten weer be plant. Dit seizoen worden 17.500 es doorns, 36.500 beuken, 63.500 grove dennen, 9.000 berken, 11.500 ameri- kaanse eiken en maar liefst 285.000 zomereiken geplant. Daarnaast wor den ook nog enkele kleine (proef)- percelen met essen, elzen, fijnsparren en linden aangeplant. Uiteraard zijn dit afgeronde getallen. In totaal wor den met deze planten ruim 90 hectare beplant. De overige kapvlakten zullen in het volgende plantseizoen afge werkt worden. Hoewel de leefomstandigheden, het milieu, voor de bossen (maar ook voor ons, de mensen) niet verbeterd zijn, is de aanplant van nieuw bos belangrijk. We moeten optimistisch zijn ten opzichte van de toekomst, om nog een toekomst te hebben. In de laatste editie van 'Bomen- nieuws', een uitgave van de Bomen- stichting, troffen wij het volgende, zeer toepasselijke vers aan. Het is geschreven door de franse schrijver en filosoof Louis Merrier, die leefde van 1740 tot 1814. Toen al schreef hij deze gedachte op, die ook nu nog zeer (of nog meer) aktueel is: Een boom planten is een blijk van vertrouwen in de aarde, Een daad van hoop op de toe komst, Een handeling van naastenliefde jegens toekomstige geslachten, Die van zijn vruchten zullen genieten, Wanneer wij er niet meer zijn. KENNISGEVING BEKENDMAKING ONTWERP-BE8CHBUUNG Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat zij van plan zijn om op de aanvraag van Maatschap Broeders, Puttenweg 117 te Ysselsteyn voor een hinderwetver gunning voor het oprichten en in werking hebben van een varkens- mesterij gelegen aan de Veulense- waterweg (ongenummerd) te Veulen, negatief te beschikken. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 30 december 1988. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donder dag van 16.30 tot 19.30 uur na tele fonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden verzocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwwar maakt niet bekend te maken. De aanvrager en degenen die bezwaar hebben gemaakt naar aan leiding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken tegen de ontwerp-beschikking. Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van afdeling openbare orde, veiligheid en milieuzaken, get. J. van Kuijck. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de navolgende bouwaanvragen medewerking te ver lenen: het bouwen van een entreehuis je op sportpark „De Vlies" te Yssel steyn, t.n.v. Sportvereniging Yssel steyn; het verbouwen van een woon huis en het bouwen van een garage aan de Langeweg 96 te Venray, t.n.v. G.A.M. Reijnders. De bouwplannen liggen met ingang van 16 december 1988 gedurende veertien dagen voor een ieder (er inzage bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwzaken, kamer 201, van het raadhuis (van 09.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. (art. 18a van de Wet R.O.) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om op. grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende bestem mingsplan ten behoeve van de navol gende bouwplannen: het plaatsen van een duiventil en het verplaatsen van een fietsen berging aan de Imkerstraat 6 te Venray, t.n.v. W.P.J. Thissen. De bouwplannen liggen met ingang van 16 december 1988 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 09.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. uw weekblad Met ingang van maandag 19 december aanstaande wordt tijdens de weekmarkt de Schoolstraat voor houders van een invaliden-parkeer- kaart, vanaf de Jan Hensenstraat in de richting van het Henseniusplein opengesteld. Hierdoor kunnen be doelde gehandicapten de aan de Schoolstraat gelegen algemene invali den-parkeerplaatsen bereiken, die zijn gelegen in het voor de weekmarkt afgesloten gebied. GERARD REIJNDERS schilderwerken b.v Plataanstraat 12 Venray Tel. 82635

Peel en Maas | 1988 | | pagina 19