Ie Bdjatien öe Ctete Ktxk SCHAKEN DAMMEN WAO IS DAE'N TIÉD GEBLEEVE EN RED STARS WINTERCIRCUIT PAARDESPORT DUIVENSPORT Winterwandeling Merselo MIDGETGOLF Koppelkoers Venray RED CAPS PEEL EN MAAS Muziekschool Venray sloot de cursus 1988 af met schooltoetsen EEL EN MAAS Donderdag 8 december - Pagina 15 ,-!! inmg en ol i,zijn :hre- rden shet luid- >ren- )nt u uten >latie De ïxtra |k te ngen inde ilatie an. iting oveij van| strij- Dver- ook ■echl di per Tweede plaats heren. Het is de Red Stars formatie net et gelukt, om het kampioenschap >or zich op te eisen. De Venrayers icelden gelijk, terwijl concurrent ombi met ruim verschil won. De Red Stars spelers begonnen on- ilcer aan de wedstrijd tegen Treffers it Bovenkarspel. Zowel Bert Bo- aard en Thijssen verloren hun partij p 't nippertje. Ook het dubbel ging irloren (1-3). Gelukkig bleef Ronald ogaard op 't goede spoor. Hij ver- leinde de achterstand tot 2-3. Hierna ng Red Stars beter spelen, hetgeen een 5-4 voorsprong resulteerde, chter het laatste punt was voor reffers. Bert Bogaard en Bert Thijssen coorden ieder éénmaal. Ronald ogaard sloot een uitermate sterk cizoen af met drie overwinningen. Afscheid bf) dames. Het eerste damesteam verloor haar atste wedstrijd met 1-9 tegen 't and. Hiermee eindigt dit team op de ierde plaats. Vermeldenswaardig is het feit dat owel Kitty Kempen (zij scoorde het nige punt) en Angelien Koenen, toppen met spelen in het eerste team. ij zullen volgend jaar respectievelijk ij Maastricht en in het tweede team pelen. Dames succes. Over succes gesproken. Dames wee werd dit weekend kampioen. Uis Weihermans, Hiide Greefkens en )orien v.d. Giessen eisten door een O-O overwinning het kampioenschap oor zich op. Proficiat dames. Uitslagen: Heren: ted Stars 1 - Treffers (B) 1 5-5 ted Stars 3 - Armada 2 6-4 lash 2 - Red Stars 2 6-4 Hue Star 2 - Red Stars 4 5-5 Dames: led Stars 2 - Budilia 1 10-0 Zand 1 - Red Stars 1 9-1 Jongens: ted Stars 1 - Een en Twintig 1 5-5 tok 1 - Red Stars 2 8-2 CV 1 - Red Stars 3 6-4 Meisjes: VTTC '77 1 - Red Stars 1 4-6 De nieuwe groepsindelingen zijn lekend. W. Gommans blijft in groep 1 egelmatig halve punten scoren. E. louwmans pakt iets forser uit met rinst tegen H. Coolen. In groep 2 heeft P. Rouvroye .Vrouwe Fortuna" aan zijn hand. )at resulteert in een koppositie na 2 onden. In groep 3 is J. Tiggeloven goed op lreef. Tweemaal winst tegen R. Cortodirdjo en F. Vermeulen brengen ïem op kop. P. Windemuller en A. Antheunisse volgen hem met 1 Zi )unt op de voet. R. Kortodirdjo kwam nog niet tot scoren. Groep 4 laat een tot nu toe f onoverwinnelijke J. Hagens op kop 1 zien. Hij won van H. Meyer en G. Breukers. Examens Op woensdag 23 november is het examen afgenomen van negen jeug dige aspirantschakers in de leeftijd van 9 tot 13 jaar. De geslaagde Khaalden het diploma: Pionnendiploma: P. van Daal en J. van Waarden; Torendiploma: W. van Ham, R. danders, I. Corstiaanse en T. Ver voort; Koningsdiploma: M. van Goinga ffl E. van Goor. Een kandidaat slaagde niet. Alle geslaagden gefeliciteerd! De wedstrijden van zaterdag 3 december stonden duidelijk in het teken van Sint Nicolaas. Éérlijk samen alles gedeeld werden de wed strijden Wibra tegen De Meppers en Cordima tegen team Arts. T.Z.N. tegen Deuce werd ,,een ietsje meer" voor T.Z.N. Als in de Mixed Jos Windsant/Dien Bonants tegen Math Hendrikx/Gerda v.d. Ven door eerstgenoemden één game meer zou zijn gescoord dan was ook deze wed strijd gelijk geéindigd. Zij bleven nu steken op 6-6. Waarschijnlijk weer de gong!!! Het team V.O.P. stond deze avond op eenzame hoogte. Zij scoor den een afgetekende 8-0 overwinning tegen D.A.S. Voordat de wedstrijden begonnen was St. Nicolaas even op bezoek geweest bij Hans en Irma Kramer en had daar de weekprijs aangeboden. Het kon dus niet uitblijven, iedere speelster en speler van die avond werd verrast. Wellicht een hint voor de kerstman? Op 17 december worden de voor rondes afgesloten. Op 7 januari wordt het programma dan vervolgd met de race naar de finaleplaatsen. U kunt dus tussen 17 december en 7 januari op deze plaats de standen vinden in de respectievelijke poules. De uitslagen: Wibra - De Meppers 4-4 D.A.S.-V.O.P. 0-8 T.Z.N. - Deuce 5 - 3 Cordima - Arts 4-4 Het programma voor zaterdag 10 december: One-In - Geijsteren 17.00 Air-Techniek - De Bloemetjes 17.45 De Schraveleers - Team Derks 20.00 Drop Shot - Ons Moe 20.45 PDV DE ZWALUW De voorbereidende werkzaamheden voor onze kampioenendag verlopen tot nu prima. We willen de leden, die mee willen helpen met de opbouw, vriendelijk verzoeken om op zaterdag 17 december om 13.00 uur aanwezig te zijn bij de cantine van de n.v. Inalfa. We rekenen ook dit jaar op ieders hulp. PDV „SUIZENDE-VLEUGELS" P.D.V. „Suizende-Vleugels" te Vierlingsbeek organiseert op zaterdag 10 december a.s. een zichtkeuring voor viertallen. Inzetten van de duiven is van 19 tot 20 uur. Er is voor ieder viertal een prijs. Dit gebeuren vindt plaats in zaal Thijssen in de Spoorstraat te Vierlingsbeek. Ook deze winter organiseren De Natuurvrienden in Merselo weer drie winterwandelingen. De eerste tocht van deze winterserie is op zondag 11 december. De start is in café Den Tommes, Grootdorp 40. Er zijn routes van 5-10-20 km. Voor 20 km kan gestart worden tussen 09.00 en 12.00 uur. Voor 5 en 10 km tussen 09.00 en 14.00 uur. Speciaal voor de gezinnen is er een PUZZELTOCHT van 5 km. Hier voor is de start tussen 13.00 en 14.00 uur. Voor de winnaars zijn er enkele prijsjes. Na afloop van de tocht ontvangen alle deelnemers een herinnerings medaille. Het inschrijfgeld is voor drie tochten 7,50 en voor één tocht ƒ3,- (inclusief korting). Uitslagen Selectiewedstrijd Manege Ysselsteyn: KLASSE B-2. 1) Mirna Leyssen Leunen, Celesta 133 p; 2) Nicole Peclen Meerlo, Winsor 131 p; 3) Ingrid Heys Leunen, Wodan 123 p; 4) Mascha Seibert Merselo, Safir 122 p; 5) Mariellen van Rosmeulen Yssel steyn, Tedia 121 p. KLASSE L-l. 1) Gomarus Mes Meerlo, Bachus 132 p; 2) Jac Hen- drikx Leunen, Boy 129 p; 3) Thijs Geurts Leunen, Carolus 125 p. KLASSE L-2. 1) Rian Schepers Ysselsteyn, Vera 129 p; 2) Annemie Willems Meerlo, C'est la Vie 123 p. KLASSE M-2. 1) Huub Jansen Ysselsteyn, Vulkaan 121 p; 2) Conny van Duynhoven Merselo, Amigo 116 p; 3) Brigitte Janssen Merselo, Arinka 112 p. Op zaterdag 10 december a.s. zal in Manege Geurts van Kessel te Yssel steyn de derde selectiewedstrijd van Kring Venray gehouden worden voor de Klasse M-l, Z-l en Z-2. Op zondag 11 december a.s. wordt in Manage Seurenheide te Well de finale wedstrijd voor de Klasse B-2, L-l, L-2 en M-2 verreden. Op dinsdag 13 en 20 december zal eveneens in Manege Seurenheide te Well door de heer Toon Holtus instructie-bijeenkomsten worden ge houden voor het Springen. Op deze bijeenkomsten worden uitgenodigd de Commandanten, instructeurs, juryleden en verder belangstellenden van de Kringen Horst en Venray Landelijke Ruiters en de Pony Kringen Horst en Noord-Limburg. Ranglijstcompetitie D.C. Venray Uitslagen: Bakker - Visser 2-0 Batist - Zaal 2-0 Tijssen - Jakobs 2-0 Noyens - V.d.Voort 2-0 Wester - Dokter 1 - 1 Thielen - Kroh 1 - 1 AANNEMERSBEDRIJF M.J. Teunissen bv Het juiste adres voor: - stallenbouw - woningbouw - industriebouw - verbouw - mestopslagsilo's - kunststof en houten kozijnen onder KOMO-garantie. Lovinckplein 5 - Ysselsteyn Tel. 04785-1406/1811 De trainingen van afgelopen week end hebben weinig of geen doorgang kunnen vinden in verband' met de toch wel regenachtige omstandig heden. Komende donderdag spelen we alweer de derde kaartavond, uiter aard in zaal Van Dijk te Oostrum, en de aanvang is zoals gewoonlijk om acht uur. Aanstaande zondag spelen we de tweede uitwisseling van het Indoor- golfseizoen. Ditmaal komen de spelers van Arcen naar Oostrum, waar wij zeker weer ons beste beentje voor zullen zetten om in ieder geval de kleine voorsprong die we tot nu toe hebben opgebouwd, proberen te handhaven. De aanvang in zaal Van Dijk is om half tien, en uiteraard verwachten we wederom een grote opkomst. Qua golven zal dit een van de laatste binnen- zowel als buiten wedstrijden zijn, zodat hiermede het jaar bijzonder goed kan afgesloten worden. Achter de schermen is er druk ver gaderd, op landelijk niveau, over een gewijzigde opzet van de Bonds- competitie, alsmede over de voor ronden van de Nederlandse Kampi oenschappen die in 1989 in ons District zullen plaatsvinden. De spanning stijgt. In de laatste twee ronden moest Wester twee remise-partijen toestaan tegen Visser en Dokter zodat Noyens middels twee winstpartijen op gelijke voet is gekomen. Beiden voeren nu met 12 punten uit 7 partijen de ranglijst aan. Maar ook Dokter blijft uitstekend stand houden in de kopgroep met slechts een punt achterstand. Op de vierde plaats volgt Tijssen met 11 uit 8. Bakker, Batist en Kroh bezetten momenteel de middenmoot. Onze belangstelling gaat echter binnenkort vooral uit naar de laatste twee wedstrijden, die D.C. Venray gaat spelen voor de bondscompetitie en wel tegen E.A.D. Asten en H.D.R. Rosmalen. Hierval zal af hangen of de Venrayse dammers hoog of laag in de eindrangschikking zullen eindigen. De gradatiegevaar is echter vrijwel uitgesloten door drie overwinningen die D.C. Venray inmiddels reeds heeft behaald. Zondag 11 december a.s. gaat wederom de Venrayse koppelcross van start. Dit door Triathlonvereni- ging Venray en T.W.C. Oostrum georganiseerd evenement kent een groeiende belangstelling. Door loting komen koppels van een loper een een cyclocrosser tot stand. Beiden leggen een gedeelte van het parcours af. De loper heeft per ronde 850 meter te verwerken, de crosser ongeveer 1400 meter. Het parcours van de crosser is gelijk aan die waarop op 8 januari het N.W.B.- croskampioenschap wordt verreden. De wedstrijd gaat over zes ronden. Het parcours is gelegen te Bos huizén, tussen Venray en Oostrum in. In verband met de organisatie is voorinschrijving gewenst. Dit kan telefonisch bij Eric Classens, 04784 - 2108. Er zijn verder geen kosten aan verbonden. Mochten er teveel lopers of crossers zijn, dan zal na afloop van de koppelcross een trimloop c.q. cyclocross worden gehouden. Voorinschrijvers krijgen bij loting voor de koppelcross de voorkeur. Om 13.30 uur zal de loting plaatsvinden voor de koppels, waarna om 14.00 uur de koppelcross van start gaat. Om 15.00 uur gaat de trimloop/ cyclocross van start. Er staat jullie gedurende deze winterstop nog wat te wachten. Natuurlijk zijn er elke woensdag avond van 19.00 tot 21.00 uur de clubavonden in „de Springplank". Softbalsters laat jullie ook eens zien. Op 21 december KIENEN, met fantastische prijzen. Kaarten kf 1,-. Vrijdag 6 januari een grote dropping. Kosten: 2,50 per persoon. Inschrijven voor 30 decem ber. Deze activiteiten zijn voor leden, familie en vrienden. De dropping is echter niet voor de pupillen bestemd. Patrick van Fessem. INGEZONDEN De tijd rond 1950 toen de Juliana- singel nog niet was aangelegd, toen Veltum nog een buurtschap van Venray was, toen met de kermisdagen in augustus het dansen in de zalen om negen uur 's avonds werd beéindigd, toen een wandeling naar de cafés „Halfweg", Maashees, Oostrum, Leunen en Merselo nog grotendeels door niet bebouwde gebieden leidde, toen de grootscheepse industrialisatie van Venray - ingezet met de komst van Inalfa - nog moest beginnen De R.K. Jongensschool was onder gebracht in een noodbarak aan de Patersstraat en in het begin der vijfti ger jaren deden hier een aantal jonge onderwijzers hun intrede; bijgaande foto is genomen begin vijftiger jaren voor de ingang van de school aan de Patersstraat en van links naar rechts de „Meisters" Jan Jacobs, Jan van den Bosch, Martien van den Heuvel, Henk Pluk, Wiel Bartels en Piet Clephas, met in hun midden de braafste leerling van de school Jacques Swinkels. Twintigers werden zestigers en zijn inmiddels in de vut beland Een onderwijzer van buiten Venray afkomstig diende „in pension" te gaan en was eenmaal per week ver plicht toezicht te houden tijdens de kerkdienst. Uit deze tijd kunnen we ons het kerkhof rond de Grote Kerk nog goed herinneren. In een later stadium werd de R.K. Jongensschool ondergebracht in drie splinternieuwe scholen: de Dr. Poelsschool (hoofd Piet Janssen), de Henseniusschool (hoofd meister Koppes) en de Petrus- Bandenschool (hoofd Sjef Heggen). Laatst genoemde school had een centrale verwarming op gas en als we op dinsdagmorgen kerkdienst had den, moesten we eerst de spaar brander aan gaan steken, want als die in de namiddag uitgezet werd en 's morgens weer aangemaakt bespaarde dit circa 50 cent per dag Regelmatig lezen we het weekblad Peel en Maas; en met grote interesse hebben we de artikelen-serie „VAK O" gevolgd; allerlei herinneringen komen dan weer te boven: dokter Henri Bloemen en dokter Alfons Vercauteren, meister Jan van Hey- ster, meister Sjaak Dinjens en meister Piet Janssen, Handrie Odenhoven en „pliessie" Steerneman, Lambert van Haren, Sjang Zeegers, Toon Ver meulen (Toén de Köster), Sjang van den Boom, Frans Vermaaten, Piet Kleuskens, dierenarts Herman Sala, de dakdekkers-familie Schaeffers, bakker Frans Beerkens, de meubel makers Frans en Jan Vollebergh, winkelier Theodorus Pouwels (Theij Spek) en Mathias Stoks van d'n taxi en Sjang van den Munckhof (Sjang d'n drukker) - allemaal mensen, die men gedurende een zesjarig verblijf in Venray heeft leren kennen We spreken de hoop uit, dat - mede dank zij de uitstekende artikelen-serie over VAK O - het geheel de status van monument zal krijgen, want Venray is nu niet bepaald rijk aan monumenten, die toch altijd belangrijk blijven om de herinneringen aan het verleden te bewaren. ty. B EEN ABONNEMENT WAAFtp! Vierentwintig commissies hebben gedurende een week 315 leerlingen getoetst of geéxamineerd. Voor de schooltoetsen werden 186 leerlingen uitgenodigd om één van de zes graden te kunnen behalen. Slechts zeven leerlingen moesten worden teleurgesteld omdat ze niet aan de gestelde norm voldeden. Er waren géén 6e graadscandidaten, maar wel één leerlinge die in het bezit kwam van een 5e graad: n.l. Marly Schami- née voor dwarsfluit, leerlinge van Jacques Wiermans. Veranderingen in 1989 Een van de belangrijkste verande ringen in 1989 is de studieduurver korting van 6 naar 4 graden. De zes graden worden verwisseld voor de graden A t/m D. Deze verwisseling is nodig gradenopleiding gelijk te stellen aan de HarFa-diploma's A t/m D. Alle leerlingen die vóór 1988 aan een gradenopleiding zijn begonnen worden in januari voor de keuze gesteld de zes graden af te maken of over te stappen op de A t/m D-graden. Het leerplan zal voor de nieuwe graden op bepaalde onderdelen iets worden verzwaard en naar alle waar schijnlijkheid zal de D-toets openbaar worden afgenomen, zoals dit bij de HarFa-examens is ingevoerd. Bovendien wordt overwogen om de theorielessen, zoals bij de Har Fa-op leidingen gebruikelijk is, gedurende enige weken apart te verzorgen. Omdat e.e.a. budget-neutraal gerea liseerd moet worden zal er nog heel wat voorbereiding nodig zijn om een goed plan startklaar té maken. Maar in de Muziekschool Venray heeft men nu eerst de handen vol om de inschrijvingen voor de nieuwe cursus te verwerken. Cursussen 1989 De Muziekschool Venray biedt voor 1989 een ruim aanbod van beginnerscursussen Voor de jongste uit basisschool- groep 2 is er de kleutermuziek. De kleuters worden op speelse wijze met veel muzikale zaken in contact gebracht. Spel en lied staan daarbij centraal. Vanaf basisschoolgroep 3 kunnen de kinderen deelnemen aan een I.V.M.-cursus. I.V.M. is de afkorting van Instrumentaal Vormend Muziek onderwijs. Al naar gelang de leeftijd mogen ze 1 of 2 jaar deze lessen volgen. Aan het eind van de I.V.M.- cursus kunnen de kinderen leuk mee doen in een schoolorkestje of in andere muziekgroepen. Ze spelen dan al aardig blokfluit, kunnen noten lezen, hebben samenspelervaring en de Orffinstrumenten leren kennen. Ze doen in de I.V.M.-cursus een schat aan waardevolle ervaringen op, die voor het gehele verdere leven van enorme invloed zijn. Voor volwassenen zijn er ook aan trekkelijke beginnerscursussen. Mede door het niet aflatende enthousiasme van de docenten staan de I.V.M.- cursussen voor volwassenen steeds weer geweldig in de belangstelling. U hoeft geen enkele kennis van muziek te hebben als u begint. Maar u zult er van versteld staan wat u zoal na één jaartje kunt meespelen. Voor alle gewenste informatie kunt u bellen, tel.: 04780 - 85320. Natuur lijk bent u ook van harte welkom bij de Muziekschool Venray, ingang Julianasingel. (Naar gegevens van Ben Kruysen.) Vergeelde kranteknipsels uit het begin van 1958, vertellen het verhaal over de kruiswegstaties van de op 1 juli 1915 in Venray geboren beeldend kunstenaar Petran Vermeulen, die in de Sint Petrus Bandenkerk zijn aan gebracht. Deze veertien schilderijen van groot formaat, maar vooral van grote allure, werden destijds beschre ven als „briljant en indrukwekkend in de majestueuze blanke kerksfeer" in een artikel, dat ondertekend werd met L.M. Deze staties kwamen in de plaats van de in de oorlog verloren gegane staties uit het atelier van de invloed rijke neogotische architect en restau rateur dr. P.J.H. Cuypers (1827 - 1921) te Roermond. Dat deze staties zeker niet behoe ven onder te doen voor de artistieke kwaliteiten welke aan de oude staties waren toegedicht, moge duidelijk blijken uit de beoordelingen, welke hieraan werden gewijd door ter zake deskundigen. Zelfportret van Petran Vermeulen. „Men kan er zich oprecht over verheugen, dat men de opdracht tot deze Kruisweg heeft willen geven aan een bekwaam en consciëntieus schil der als Petran Vermeulen is," stond te lezen in een „ingezonden stuk", ondertekend door M.B. Er is weinig fantasie voor nodig om achter deze initialen de in Venray destijds zeer bekende pater Martinia nus Briels o.f.m. te herkennen. Hij was, totdat hij in 1948 werd opge volgd door Thij Min, tekenleraar aan het Gymnasium I.C. Hij onderhield veel contacten met Limburgse kun stenaars en in Venray was hij lid van de Welstandscommissie. Pater Briels was o.m. de regisseur van „De man Hioob", dat na de oorlog op de puinhopen van „Jerusalem" werd opgevoerd. In 1962 stierf deze artis tiek aangelegde Franciscaan op 84- jarige leeftijd in het verpleegtehuis van de orde „De Wilbert" in Katwijk aan de Rijn. „Men kan deze staties stuk voor stuk als kleurrijke, geslaagde compo sities prijzen. Men kan haast juichen, dat onze plaats en in het bijzonder onze hoofdkerk, verrijkt is met deze kunstwerken," schreef pater Briels. Hij ging evenwel niet in op de artistieke kwaliteiten van iedere statie, maar hij was er wél van over tuigd, dat „deze Kruisweg een sterke steun zal blijken te zijn bij de over weging van Christus' lijden". En hiermee meende pater Briels de grote betekenis van deze Kruisweg vol doende te hebben aangegeven. De kunstcriticus L. M. (waar schijnlijk de kunstcriticus L. Manders van de Gelderlander destijds) noemde de kruisweg „een van grootse allure", ook al constateerde hij dat Petran Vermeulen niet in elke statie volledig geslaagd is. Vol lof was hij over het vasthouden - statie na statie - van de centrale Christus figuur, zodat de begeleiden de gedachten tot leven worden gebracht en groeien met het groeiende verhaal van de kruisweg naar picturale hoogtepunten. „Zij, die gedrukt gaan onder het probleem van moderne religieuze kunst, kunnen in de dekenale kerk van Venray door Petrus Vermeulen opheldering vinden," werd geschre ven door de criticus Han Holzhais. Zijn verhaal is ietwat gezwollen, wel licht nog eigen aan de tijd waarin het werd geschreven. De veertien grote schilderijen, die tegen de witte muren hangen noemde hij volle composities, soms diagonaal en beweeglijk, waar Christus is afge beeld vallend onder het kruis, soms statisch en monumentaal, waar Christus de wenende vrouwen troost. „Zij zijn wreed gepenseeld, met de vaardige hand van de portret schilder." Holzhaus schreef verder: „De nieuwe kruisweg van Venray is zó overweldigend, dat zonder enige concessie disharmonie voorkomen is. Zonder enige concessie: de staties bootsen geen oude stijl na, de kunst kenner kan ze niet anders dateren dan contemporain hedendaags, Red.). Zij volgen geen stijl en zullen daar door ook niet gauw met het verande ren van de mode uit de tijd raken. Zij zijn hoogst oprecht en oorspronkelijk geschilderd. Het lijden van Christus heeft de schilder voor de geest gestaan en niet de artistieke richting." Volgens Han Holzhaus zou men van de eerste statie nog kunnen zeggen, dat zij wat illustratief is „maar naarmate men - tot meditatie gedwongen - verder gaat", is het steeds meer vervoering waar tegen over men zich geplaatst ziet. Het Dagblad voor Noord-Limburg schreef, dat „deze werkstukken van Petran Vermeulen zoyel de waarde ring van de gelovigen als die van kunstzinnige meer kritisch ingestelde personen kunnen wegdragen", en „Vermeulen heeft als geboren Ven- rayer de sfeer van de St. Petrus Bandenkerk reeds vroeger doorvoeld en zijn werkstukken in harmonieuze overeenstemming gebracht". Nog even terug naar Pater Briels, die het betreurde, dat de olieverf schilderingen waren voorzien van een wel zeer spiegelend glas. Dit noemde hij een handicap voor een rustige beschouwing vanwege de lichtinval door de grote ramen. En ook de criticus L.M. stelde, dat de staties als het ware wachten op het moment dat het hinderlijke raamglas er voor ver dwijnt om briljant en indrukwekkend te voorschijn te springen. In het Dagblad voor Noord-Limburg werd geschreven, dat het glas afbreuk deed aan de eigen kleurenwerking van de taferelen. Deze goedbedoelde kritiek hebben de Venrayse kerkmeesters dan ook ter harte genomen, want het glas is kort daarna verwijderd. De door Petran Vermeulen tevoren gemaakte ontwerpen - de z.g. voor studies van de veertien staties - kwamen in het bezit van de in 1987 overleden oud-deken Loonen. Zijn erfgenamen hebben deze voorstudies ten geschenke gegeven aan het Venrayse museum 't Freule- keshuus, waar zij t.z.t. tentoonge steld zullen worden. Eveneens zijn in 't museum nog schilderijtjes van de Heillige beelden uit de Grote Kerk, en eveneens gemaakt door Petran Vermeulen. Misschien is er ooit een totale expositie van deze oud-Venrayse kunstenaar mogelijk.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 15