10% KORTING op onze totale WINTERKOLLEKTIE enrayse Omroepstichting verzorgt 'n daguitzending Werklozen worden geholpen bij het zoeken naar een passende baan! Veel lof voor Arbeidsbureau mode en schoenen Ook via de kabel te beluisteren! Bezoek van PvdA-kamerleden OUD VELTUM Open Huis Sollicitatieclub in Venray Beroepskeuze bureau Venray biedt: informatie over studie en beroep Stichting vrienden van St. Antonius PaginafeLENMAAS Donderdag 24 november - Pagina 5 gelegenheid van het 10-jarig aan van de Ziekenomroep Ven- zal er a.s. zaterdag 26 november negen uur durende radio-uitzen- te beluisteren zijn voor de aan- óten Instituten t.w. St. Elisabeth- enhuis, St. Anna, St. Servatius, Spraeland en Huize „De uze". lok de aangeslotenen op het Ven- se kabelnet zullen deze uitzending horen op de volgende wentie FM 102.2. Ijdens de uitzenduren zullen de ren van Studio „V.O.S." open n. Dit houdt in dat belangstellen- uit de Instituten alsook uit ray de mogelijkheid wordt gebo- dit radiogebeuren van dichtbij te slaan. )e Studio bevindt zich op het ter van St. Anna en wordt door Idel van borden aangegeven. Üle programma-onderdelen op e dag zullen in het teken staan van enray in zijn algemeenheid". Vele ende Venraynaars en artiesten ien zo te horen zijn. verschillende programma- lerdelen zijn als volgt: 10 uur „Goeie morgen Ven- Een muzikale wekker met irayse nieuws en aktualiteiten. 0-12 uur „VenrayNU en EN". Wetenswaardigheden uit het irayse vanaf 1978 tot 1988 omlijst veel Venrayse muziek. 2-13 uur „Tussen de soep en -dappelen". Een muzikaal menu als toetje oude Venrayse iten. 13-14 uur „Daor hedde de Tut....!". Bewoners van Schutters- presenteren zichzelf en hun [ziek. ||4-16 uur „Achterom is het nis". Een programma met gasten I muziek waarbij de deur open jat! [16-17 uur „Op uw verzoek", laitafelmuziek naar wens....! 17-18 uur „Luchtig". Een pro- mma met Venrayse carnavals- iesten met... ,n TOETJE TOE. den zou deze daguitzending nnen beschouwen als 'n verjaar- [Skadootje van de Kabel Televisie :ay aan de jubilerende „zieken- :p". Het is zelfs zo, dat men tot december a.s. de beschikking jgt over deze kabelaansluiting. Het dus voor de hand dat we in de mende weken nog meer van derge- programma's zullen kunnen ont- gen. Wanneer dat zal gebeuren en Ike programma's men dan gaat lenden, zullen wij zeker in dit blad lliceren. Maar die programma's ten ook worden aangekondigd op EIGENAARDIG GEDRAG BESTUURDER De bestuurder van een bestelbusje kte de argwaan van de politie, jor er bij hun komst vandoor te an. Na een achtervolging werd de in staande gehouden. Het was een •jarige inwoner van Uden, die in telschap verkeerde van een 35- rige plaatsgenoot. Omdat het bestelbusje niet APK keurd was en niet verzekerd bleek zijn, werd het voor een onderzoek lar de rijtechnische staat, naar het litiebureau overgebracht. werd in het busje een meet- Jestel aangetroffen, dat uit een srkkeet langs de Maasheseweg was stolen. Die werkkeet was met weid opengebroken. Tegen het leetal werden de nodige processen rbaal opgemaakt. BRAND IN VARKENSHOKKEN IN DE VREDEPEEL Zaterdagmorgen werd er groot arm gegeven voor een brand welke as ontstaan in een aan de Twistweg Vredepeel gelegen varkensfokbe- lijf. In dat bedrijf waren 800 irkens aanwezig. Door tijdige ont- tkking en het in recordtijd nemen maatregelen, konden de varkens orden gered en kon .uitbreiding orden voorkomen. De brand was rmoedelijk ontstaan door warmte- ichels die te dicht bij het plafond aren opgehangen, waardoor de ernietplaten onvoldoende bescher- ling hadden gegeven. het „infokanaal" van de Kabel Televisie. Jammer genoeg is deze en eventu eel volgende uitzending alleen te ont vangen door degenen die zijn aange sloten op de Kabel Televisie Venray en daarbij automatisch een FM-ont- vangst via de kabel in huis hebben. De uitzending komt dus alleen via de kabel en niet via de ether. De wekelijkse radioprogramma's welke de Venrayse Omroepstichting verzorgt voor het ziekenhuis, Schut tersveld, De Kruuze, St. Anna, St. Servaas en Nieuw Spraeland, gaan via een directe telefoonlijn. Daar komt dus helemaal geen kabel- of ether-uitzending aan te pas. Wel is het een stokpaardje van deze voor malige ziekenomroep om een zend machtiging te krijgen. Als dat ooit mocht lukken, kan iedereen in Venray en de regio de uitzendingen van deze stichting ontvangen. GESCHIEDENIS Op 11 oktober 1978 stonden de heren W. Tonk en J. van Bracht (beiden St. Anna), de heer C. Lins- kens (St. Servatius), de heer Chr. ter Beek (de Kruuze), de heer A. Roo- mans (St. Elisabethziekenhuis) en de heer P. Ruland aan de wieg van wat aanvankelijk heette „de Ziekenom roep Venray i.o.". Samen vormden zij een „stuurgroep" die zich voor eerst ten doel gesteld had, mensen aan te trekken die zich met de bestuurstaken wilden belasten en mensen, die de feitelijke programma- verzorging voor hun rekening zouden willen nemen. Via oproepen in de pers (maart 1978, Peel en Maas) werd er een twintigtal vrijwilligers gevon den voor dit laatste werk. Bestuur, stuurgroep en vrijwilligers togen aan het werk. Op 16 november was het eerste experimentele programma te belui steren in het ziekenhuis, St. Anna en St. Servatius en De Kruuze. Sindsdien is er veel veranderd. Men volgde cursussen die door de lande lijke vereniging ZON werden gegeven en men ging naar bijeenkomsten van ziekenomroepen in Limburg. Gewa pend met de kennis en informatie elders opgedaan en met het vaste voornemen ook in Venray een goed funktionerende ziekenomroep van de grond te krijgen, kweet men zich van zijn taak. Zo ontstonden de weke lijkse programma's waarmee men probeerde enkele uren verstrooiing te brengen bij de luisteraars met een praatje en veel muziek. Dat men daar in de afgelopen tien jaar meer dan volledig in is geslaagd, behoeft men maar aan de bewoners van genoemde instellingen te vragen. En wanneer u ooit zelf als patient in het ziekenhuis was opgenomen, hebt u beslist wel eens naar zo'n radiopro gramma geluisterd. Er kan in Venray dan ook maar weinig gebeuren of men ziet er ook enkele mensen van de Venrayse Omroepstichting, die gewa pend met microfoons en andere apparatuur acte de presence geven, om 's avonds of op een ander tijdstip verslag te doen van het gebeuren. De Venrayse carnavalsviering en de Merselosche Muziekfeesten zijn maar twee voorbeelden van de aktiviteiten van de Omroepstichting. Het Gewestelijk Arbeidsbureau (regio) Venray ontving veel lovende woorden van de PvdA-kamerleden, die afgelopen vrijdag in Venray op werkbezoek waren. Niet vanwege het lage werkloosheidscijfer, wat er ook best mag wezen, maar meer vanwege de aanpak van de diverse groepen werklozen. Het arbeidsbureau van Venray kent namelijk een zeer hoog plaatsings cijfer voor langdurig werklozen boven 41 jaar. Voor deze groep is het doorgaans zeer moeilijk om aan werk te komen. Verder kent het arbeids bureau eveneens een hoog plaatsings cijfer van werklozen die langer dan vier jaar, doch korter dan zeven jaar werkloos zijn. „Goede kontakten met het be drijfsleven" is het wapen van het arbeidsbureau in de strijd tegen de werkloosheid. De PvdA-kamerleden Huys, Van Otterloo en Vermeend waren over deze aanpak dan ook zeer te spreken. Bovendien viel het de kamerleden op, dat het Venrayse arbeidsbureau voorop liep bij de her intreding van vrouwen in het arbeids proces. Vooral bij de detailhandel kon Venray al een toenemend aantal vrouwen laten herintreden. Landelijk gezien komt dit proces nog maar langzaam op gang. SCHEIDING Overigens zal het arbeidsbureau, gewest Venray, als de regeringsplan nen doorgaan, worden opgesplitst. Momenteel bestaat het gewest uit de regio's Venray en Gennep. De regering is nu van plan de regio Gennep te gaan splitsen. Gennep en Bergen zullen dan worden geschei den. De heer Vermeend was het met de direktie van het arbeidsbureau eens, dat hier een economische een heid (Gennep en Bergen hebben o.a. een gezamenlijk industrieterrein) wordt gesplitst waardoor het econo misch belang van de regio geschaad wordt. Bij provincie en rijk zal hierop gewezen moeten worden. Overigens is men bij het Venrays arbeidsbureau gematigd optimistisch als het om de werkgelegenheid gaat. Vooral in de recreatieve sector en bij het transport voorziet het GAB in Venray een groei in het aantal arbeidsplaatsen. Het is nu ongeveer 20 jaar geleden dat OUD VELTUM op hield te bestaan. De toenmalige bewoners werden „gedwongen" te verhuizen. De ouderen onder hen bleven dicht in de buurt en zien elkaar nog regel matig. Maar de jeugd van toen is over heel Nederland uitgezworven en zelfs daarbuiten en heeft elkaar al jaren niet meer gezien. Dat was één van de redenen dat enkele personen eens wilden onder zoeken of er belangstelling is om binnen afzienbare tijd als geheel OUD VELTUM bij elkaar te komen. Zo'n dag zou in de loop van de middag kunnen beginnen met een Eucharistieviering gevolgd door een koffietafel, hierna een gezellige avond met wat achtergrondmuziek, waarop de herinneringen aan vroeger opgehaald kunnen worden. Om een idee te krijgen hoeveel personen er belangstelling zouden hebben voor zo'n reünie, zijn er vragenlijsten rondgestuurd, zonder daaraan de verplichting te verbinden aan een reünie te moeten meedoen. Intussen zijn de meeste antwoord- strookjes binnen. Het aantal personen dat te kennen gaf in een reünie geïnteresseerd te zijn is zeer groot, zodat definitief beslo ten is een reünie te organiseren. Bij het zoeken naar een geschikte gelegenheid (voor ongeveer 250 personen) bleek echter dat deze dit najaar op zaterdag niet meer beschikbaar is. Daarom was men genoodzaakt de reünie uit te stellen tqt 4 maart 1989. Het feestelijk weerzien wordt dan gevierd in zaal In den Engel. Het is de bedoeling om alle inwoners van OUD VELTUM met partner hiervoor uit te nodigen. Bent u van mening dat iemand uit uw kennissen- of familiekring vergeten is, geef dit dan door aan een van de onderstaande personen. De REÜNIE-commissie. Jeu van Ass, Kiekweg 21, Venray, 04780 - 85670. Riek Arts-Lenssen, Grootdorp 14, Merselo, 04786 - 353. Ger Linders, Maasheseweg 39, Venray, 04780 - 87130. Wim Mommen, Geysterseweg 5, Oostrum, 04780 - 87958. Gon Versleyen-de Lauw, Blauw ververstraat 27, Venray, 04780-87674. Op zaterdag 26 november a.s. zal de heropening plaatsvinden van de Bouwmarkt Inter-chalet in Horst, zoals blijkt uit de grote advertentie enders in dit blad. Tijdens de receptie bij deze heropening en het 50-jarig jubileum, van 18.30 tot 20.00 uur, én zondag de gehele dag, is er open huis. Behalve het feit dat de totale verkoop- en showruimte van de bouwmarkt enorm is uitgebreid, is ook aan het interieur en de presenta tie van de producten veel gedaan. Dat heeft tot gevolg, dat er eigenlijk een geheel nieuwe zaak is ontstaan. Het assortiment van Inter-chalet stond altijd al als erg ruim bekend, maar met de grotere ruimte en de nieuwe presentatie is het totaal nog meer omvattend geworden. Wat is er zoal veranderd bij Inter- chalet? Er zijn in feite nu drie speciaalzaken onder één dak geves tigd. Een houtmarkt, een bouwmarkt en een woonmarkt. De woonmarkt is geheel nieuw. Inter-chalet biedt in de woonmarkt meeneemmeubels zoals bedden, kasten, tafels, stoelen, keukens, buro's, boekenkasten, kleding-kasten, veel soorten klein- meubelen enz. enz. Al deze meubelen zijn demontabel en dus gemakkelijk en comfortabel mee te nemen. Veel meubelen zijn gemonteerd opgesteld, zodat men deze kant en klaar kan zien en beoordelen. De woonmarkt is ingericht op de eerste etage bij Inter- chalet. Het is niet te doen om alle nieuwigheden te vernoemen, maar het zal de lezer duidelijk zijn, dat er bij Inter-chalet erg veel veranderd is. Om daarvan kennis te kunnen nemen is er dus zondag een open dag georgani seerd. WANDELAAR AANGEREDEN Een 38-jarige Venrayer die zondag avond met zijn hond liep te wandelen op de Kempweg, werd ter hoogte van de Oerallaan aangereden door een personenauto, bestuurd door een Venrayse dame. De bestuurster had de man en de hond niet gezien, mogelijk door te zeer slechte verlich ting ter plaatse. De man moest met beenletsel naar het ziekenhuis worden vervoerd. Op initiatief van het gewestelijk arbeidsburo is in Venray een sollicitatieclub gestart. Op 24 oktober begon de eerste groep deelnemers te werken aan een baan en op 21 november zal de tweede groep van start gaan. In de club is telkens een groep van ongeveer 14 deelnemers intensief op zoek naar een passende baan. Ze komen daarvoor vier keer een halve dag per week naar de club; van maandag t/m donderdag. De leden krijgen eerst een kursus van 2,5 week, waarin alles wat met solliciteren te maken heeft aan de orde komt. Na deze theorie, waarin overigens erg veel geoefend wordt, gaat men daadwerkelijk aan de slag om een baan te vinden. KURSUS Tijdens de kursus leren de deel nemers onder meer een sollicitatie brief en curriculum vitae op te stellen, te analyseren wat voor baan ze zoeken, hoe ze zich kunnen presenteren, hoe vacatures goed te lezen en informatie in te winnen. Ook wordt geoefend in het voeren van telefoongesprekken en natuurlijk in sollicitatiegesprekken SOLLICITEREN Na de voorbereidende kursus gaan de deelnemers in de werkruimte daadwerkelijk solliciteren. Dat is het grote verschil met de meeste bestaan de kursussen. De begeleiders vertellen daarover het volgende: „Als mensen na het volgen van een sollicitatie- kursus thuis in hun eentje gaan solli citeren, en ze krijgen een paar afwij zingen, dan laten ze het er snel weer bij zitten. Ze denken dan, zie je wel, het lukt toch niet. In een groep ga je door." SAMENSTELLING GROEP De groepsleden ondersteunen en helpen elkaar. Daarvoor wordt de groep zeer gemengd samengesteld. Mannen en vrouwen, jong en oud, laag geschoolden en academici, etnische en kulturele minderheden, AANNEMERSBEDRIJF M.J. Teunissen bv Het juiste adres voor: - stallenbouw - woningbouw - industriebouw - verbouw - mestopslagsilo's - kunststof en houten kozijnen onder KOMO-garantie. Lovinckplein 5 - Ysselsteyn Tel. 04785-1406/1811 INBRAKEN EN DIEFSTALLEN Door het inslaan van een ruitje bij de voordeur van een woning aan de Puttenweg, kon die deur door 'n inbreker worden ontgrendeld. Uit de woonkamer werd een stereo-installa tie, een cassettedeck, een versterker en een videorecorder meegenomen. Ook werden de kamers doorzocht en er werd een bedrag van 235,- vermist. De dader is op ruwe wijze tewerk gegaan. Uit een niet afgesloten garage aan de Florishof werd een boor machine gestolen. Het juiste tijdstip van die diefstal kon niet worden vastgesteld. Vanuit een tuin aan de Houbenweg in het Veulen werd een tuinslang van 30 meter met sproeikop gestolen. Uit een tuin aan de Langstraat werd door onbekenden een conifeer meegenomen. Voor de zevende maal werd bij een in aanbouw zijnde woning aan de Matterhornlaan ingebroken en/of diefstal gepleegd. Deze keer werd een electrische kachel, een stofzuiger en wat gereedschap gestolen. Mogelijk heeft de dader zich nu met gebruik making van een valse sleutel toegang weten te verschaffen. herintredende vrouwen; iedereen kan mee doen, indien men kan lezen en schrijven, minstens een half jaar werkloos is en voldoende gemotiveerd is! Door die gemengde samenstelling is het gevaar van konkurrentie verdwe nen; men zoekt naar een baan die bij hem/haar past en er wordt dus niet door 14 mensen op dezelfde baan gesolliciteerd. ERVARINGEN In Nederland draaien op dit moment al 15 groepen. De ervaringen en resultaten zijn goed; gemiddeld krijgt bijna 70% van de leden binnen 2 tot 3 maanden passend werk. LIDMAATSCHAP Men wordt lid op vrijwillige basis. Er bestaat geen plicht vanuit bijvoor- Ook al is het schooljaar nog maar net begonnen, velen moeten nu al gaan nadenken over de keuzes die zij in de loop van het jaar moeten gaan maken. Immers, voor veel studies moet je je voor 1 januari al opgeven. En als je dit jaar je vakkenpakket moet kiezen, terwijl je nog niet eens weet welk beroep je zou willen uit oefenen, is dat geen gemakkelijke keuze. Het bureau voor onderwijs- en beroepskeuze kan helpen bij dit soort problemen. Het bureau beschikt over een uit gebreide informatheek, waar men allerlei gegevens over studie en beroep kan vinden. Per beroepen- De Stichting Vrienden van St. Antonius werd vier jaar geleden opgericht en heeft als belangrijkste doel een bijdrage te leveren aan de ontspanning van de bewoners van het verpleeghuis St. Antonius te Horst. Dit in de ruimste zin des woords. Omdat ook regelmatig verschillende Venrayers in het verpleeghuis St. Antonius zijn opgenomen, willen wij als plaatselijk weekblad dat doel graag ondersteunen door u een indruk te geven van wat er op initia tief van de Stichting Vrienden van St. Antonius o.m. de afgelopen periode is gerealiseerd: - De aanleg van een dierenweide met levende have en onderkomen. - Schenking van een video-cassette recorder en een televisietoestel. - Plaatsing van een fontein in de nieuw aangelegde vijver. - De aanschaf van luidsprekers voor het terras. - Het gebruik van een rolstoelbus door bewoners voor privébezoek aan bijvoorbeeld familieleden of kennis sen, wordt door de Stichting Vrienden van St. Antonius mede mogelijk gemaakt door een vast bedrag per kilometer te vergoeden. - De bewonersraad van het ver pleeghuis ontvangt jaarlijks een strukturele bijdrage ter ondersteuning van zijn aktiviteiten. In het verleden zijn door diverse akties en ook door bijdragen van Horster verenigingen en particulieren heel wat wensen in vervulling gegaan. Zo mocht men de revenuen van het zogenaamde Toetebal 1988 overhan digd zien. Wil men echter deze aktiviteiten voort kunnen zetten, dan is het noodzakelijk dat men beschikt over een vast aantal donateurs. Door hun bijdrage is men verzekerd van een vaste bron van inkomsten en kan men beeld de gemeentelijke sociale dienst of het arbeidsburo. Het lidmaatschap is gratis. De gemaakte kosten zoals postpapier, postzegels, kopieën, reis kosten en telefoontjes worden vergoed. De praktische voorwaarden zijn dus ruimschoots aanwezig, maar de inzet zal van de deelnemers zelf af' moeten komen. Immers: alleen zij zelf kunnen hun eigen baan vinden. Wel zal daarbij alle steun geboden worden vanuit de groep en de twee full-time begeleiders Johan de Wit en Annelies Vereijken. Zij begeleiden de club in het houten noodlokaal van basisschool de Flierefluit in de Venrayse wijk Brukske. Het adres is Kiosk 117, tel. 04780-10206. Men kan daar terecht voor meer informatie en voor deelname aan de sollicitatieclub. sektor vindt men informatie over opleidingen op WO-, HBO-, MBO- en LBO-niveau, zoals: waar men de opleidingen kan volgen, hoe lang deze duren, wat de eisen zijn, etc. Ook over het Leerlingwezen en het Kort Middelbaar Beroeps Onderwijs zijn er vele brochures ter inzage. Voor mensen die al een baan hebben, part-time of full-time, en die zich willen laten bij- of omscholen, is er uitgebreid informatiemateriaal aanwezig over avondopleidingen, cursussen en schriftelijke opleidingen. Volwassenen die graag hun basisken nis wat willen opvijzelen, kunnen bij dit bureau bekijken welke cursussen op het gebied van de basiseducatie in Venray en omgeving worden gegeven. Het bureau biedt ook de mogelijk heid tot een „begeleid informatheek- bezoek", d.w.z. dat men samen met een beroepskeuze-adviseur kan praten over studie- en beroepsmogelijk heden. Zowel een bezoek aan de informatheek als een gesprek met een studie- en beroepskeuze-adviseur is gratis en vrijblijvend. Het bureau is gevestigd aan de Leunseweg 2A. De informatheek is geopend op werk dagen van 09.00 tot 16.30 uur. Voor een gesprek is het raadzaam even een telefonische afspraak te maken. Het telefoonnummer is 04780-10032. de bewoners in St. Antonius juist dét extraatje bieden dat hun noodzakelijk verblijf zoveel aangenamer en gezelli ger kan maken. Voor nadere informatie over het werk van de Vrienden van St. Antonius kunt u zich wenden tot het direktiesekretariaat van het verpleeg huis St. Antonius waar u, bij een eventuele gift, tevens een donateurs- kaart ontvangt. Het telefoonnummer van het verpleeghuis is 04709 - 2222. Het rekeningnummer van de Stich ting Vrienden van St. Antonius is 68.86.96.570 bij de NMB-bank te Horst. VERNIELINGEN AAN AUTO Weer werd een aan de Kruisstraat geparkeerde personenauto door van dalen bewerkt. Deze keer moesten spiegels, antenne en ruitenwissers het ontgelden. AMAZONE KREEG HULP VAN DE POLITIE Tijdens 'n surveillance zagen poli tiemannen op de Kempkensberg- Zandweg dat een amazone moeilijk heden met haar paard had. Het bleek dat het paard gestruikeld was, waar bij de amazone een 14-jarig Venrays meisje, ten val kwam en vermoedelijk haar voet gebroken had. Gelukkig was haar paard niet op hol geslagen. De amazone werd door de politie naar de Eerste Hulp van het Zieken huis gebracht, waar bij onderzoek bleek dat zij drie tenen had gebroken. De andere politieman bleek een goede cowboy te zijn, want hij bracht het paard naar de manege. Dat zijn uniform toen niet meer toonbaar was, nam „oom agent" op de koop toe. Het paard zat namelijk geheel onder de modder. STROOMKABEL DOORGEKNIPT Een aangesloten videorecorder, in een electrozaak in De Bleek, was niet voldoende tegen diefstal beveiligd. De stroomkabel was namelijk gewoon doorgeknipt en de dader had de video zonder stekker meegenomen. Schade post 1.500,-. GROTESTRAAT 93 VENRAY. TEL. 04780-81214. T

Peel en Maas | 1988 | | pagina 5