HINDERWET HINDERWET HINDERWET Muziekschool Venray loopt op drie poten Subsidie voor onderhoud van gemeentelijke monumenten Onderscheidingen bij de brandweer NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Collektekalender Geld(t) voor sport De juwelier heeft een hart van goud JUWGUGR VGRLINDGN EEL EN MAAS 'agina Donderdag 24 november - Pagina 23 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. burgemeester -J.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. [openbare orde en veiligheid, finan- :iën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. lopenbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. [sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 8.00-8.30 (vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) 21.00-22.00 (vanaf 16 jaar) Dinsdag 7.00- 8.30 (vroege vogels) 15.30-16.30 (65+) 30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 (vanaf 16 jaar) Woensdag 8.00-10.00 (vroege vogels) 10.00-12.00 (dames) 14.00-16.30(jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 8.00- 9.00 (vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Zaterdag 8.30-10.00 (vroege vogels) 14.00-16.00 (jeugd) Wijzigingen voorbehouden Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. Onlangs heeft de gemeenteraad de „Subsidieregeling onderhoud ge meentelijke monumenten Venray" vastgesteld. Op basis daarvan is het vanaf 1 oktober van dit jaar mogelijk subsidie tot maximaal 2.500,- per jaar te krijgen voor het onderhoud van een gemeentelijk monument. Dat is 25°7o van 10.000,- aan subsidia bele onderhoudskosten. Zijn die kosten minder dan 500,- per jaar, dan wordt geen subsidie verleend. Deze subsidieregeling geldt alleen voor monumenten die voorkomen op de gemeentelijke monumentenlijst en dus niet voor rijksmonumenten. De onderhoudswerkzaamheden die van belang zijn voor het behoud van het monumentale karakter, met uit zondering van geringe dagelijkse reparaties, komen voor subsidiëring in aanmerking. Dat kan herstellen, vernieuwen of in de oorspronkelijke staat terugbrengen zijn. Daarbij gaat het om alle elementen van de buiten zijde van het gebouw en authentieke dragende constructies. Waardevolle interieuronderdelen en bij het monu ment behorende losstaande elementen alleen voorzover deze nadrukkelijk zijn vermeld in de redengevende omschrijving van de monumenten lijst. In de toelichting op deze bij de gemeente verkrijgbare subsidierege ling, wordt heel concreet aangegeven welke werkzaamheden dat onder andere kunnen zijn. Als het gaat om onderhoudswerkzaamheden waarbij elementen vernieuwd of in de oor spronkelijke staat hersteld worden, zal daarvoor vaak vergunning volgens de monumentenverordening van de gemeente Venray aangevraagd moe ten worden. Er kan alleen subsidie toegekend worden, als deze vergun ning verleend is. Met deze subsidieregeling hoopt de gemeente een bijdrage te kunnen leveren aan de instandhouding van de gemeentelijke monumenten in een goede staat. De daadwerkelijke bescherming van de monumenten kan daarmee worden bevorderd, zodat meer inhoud gegeven wordt aan het gemeentelijke monumentenbeleid. Voor meer informatie kunt u terecht bij de contactpersoon monu mentenzaken, de heer F. in 't Zandt. Hij is bereikbaar op dinsdag, woens dag en donderdag onder telefoon nummer 23361. Op vrijdag 18 november j.l. had de Gemeente Brandweer Venray zijn jaarlijkse feestavond. Traditiegetrouw sprak de burge meester het korps toe en dankte het voor zijn inzet in het afgelopen jaar. Zoals gebruikelijk werden op die avond ook de in het afgelopen jaar behaalde diploma's uitgereikt. Het diploma vrijwillig brandweer- officier werd behaald door de heer C.J.A.M. van Rooij. Dit diploma was reeds eerder uitgereikt door de staatssecretaris van BIZA. De burge meester maakte echter van de gelegenheid gebruik om alsnog de heer Van Rooij van harte geluk te wensen met het met goed gevolg afleggen van zo'n zware opleiding. Wel uitgereikt konden worden de behaalde diploma's „Redder/Pio nier" in het kader van de rampen bestrijding en wel aan de heren: W.C. Thijsen, M.H.C. Lensen, P.M.C. Schmeitz, G.J. Leemeijer, C.J.A.M. van Rooij, H.G.M. Pelzer en C.G.M. Odenhoven. Het door de landelijke commissie brandweeronderscheidingen van de Nederlandse Brandweer Federatie (N.B.F.) toegekende „bronzen brandweer kruis" wegens 12l/2 jaar trouwe brandweerdienst werd uitge reikt aan de heren P.H. Wolbertus en C.J.M. Odenhoven. Het jaarteken XV, wegens 15 jaar vrijwillige verbintenis, ingesteld bij Koninklijk Besluit, werd toegekend aan de heren W.C. Thijssen, H.F. Jacobs, C.W. Douwes en G.J. Leemeijer. Vervolgens ging de burgemeester uitvoerig in op de per 1 januari 1989 plaatsvindende mutaties bij het kader van de Gemeente Brandweer. Door de reorganisatie van het ambtelijk apparaat gaat de ondercommandant Th. Manders de dienst verlaten als ambtenaar en dus ook als brand weerfunctionaris. Daarnaast gaan om gezondheidsredenen ook nog de 3e- officier de heer Th. Mertehs en de nestor van de bevelvoerders de brandmeester L. Hermsen de aktieve brandweerdienst verlaten per 1 januari 1989. Voeg daar nog bij dat de gemeente brandweer in de nieuwe reorganisatie van het gemeentelijk apparaat per 1-1-1989 een zelfstandige organisato rische eenheid wordt, dan moge het duidelijk zijn dat er heel wat organi satorisch omgebouwd moest worden, om het geheel weer sluitend te krijgen. Na een zorgvuldige afweging werd dan ook door het college van B en W, op voordracht van de commandant W. Schillings, besloten om de vol gende benoemingen en bevorderingen per 1-1-1989 te doen ingaan: de adspirant-officier H.G.M. van Oosterhout te benoemen tot ondercommandant en te bevorderen tot hoofdbrandmeester; de onderbrandmeester C.J.A. M. van Rooij te benoemen tot offi cier en te bevorderen tot adjunct- hoofdbrandmeester le-klas; de onderbrandmeester M.J.M. de onderbrandmeester M.J.M. Arts te benoemen tot bevelvoerder van de uitrukeenheid „groep D" en te bevorderen tot brandmeester; de onderbrandmeester P.W.M. Lensen te benoemen tot plaatsver vangend bevelvoerder van de uitruk eenheid „groep A"; de hoofdbrandwacht L.L.M. Bouwens te benoemen tot plaatsver vangend bevelvoerder van de uitruk eenheid „groep B" en te bevorderen tot onderbrandmeester. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de navolgende bouwaanvragen medewerking te ver lenen: het bouwen van een schuurtje aan de Vivaldistraat 33 te Venray, t.n.v. W. Kramersitja; het verbouwen van een garage/ berging en het aanbrengen van een kelder aan de Allegrostraat 35 te Venray, t.n.v. C.M.J. van Raay. De bouwplannen liggen met ingang van 25 november 1988 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 09.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. (art. 18A van de Wet R.O.) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om op grond van artikel 18A van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmings plan ten behoeve van de navolgende bouwplannen: Onder deze titel is door de Sportservice Limburg (voorheen Pro vinciale Sportraad) een infromatie- map samengesteld. Het doel daarvan is om naar verenigingen toe duidelijk heid te verschaffen omtrent subsidies- en financieringsmogelijkheden ten behoeve van sportactiviteiten. De map geeft onder andere informatie over; subsidie-mogelijk heden voor de sport op Rijks- en Provinciaal overheidsniveau; particu liere fondsen, die in bepaalde gevallen ook bijdragen verschaffen aan de sport; landelijke acties en zelf op te zetten verenigingsacties; de betaling van kader en verzekerings zaken; de diverse geldstromen op verenigingsniveau. Exemplaren zijn op aanvraag verkrijgbaar bij Sportservice Limburg tel. 04490-25988. Prijs 9,- excl. verzendkosten. KENNISGEVING BEKENDMAKING BESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat door hen op de aanvraag van: A. Classens, Veulensewaterweg 23 te Veulen op 16 november 1988 hinderwetvergunning is verleend on der het stellen van voorwaarden voor het wijzigen van een varkensfokkerij gelegen aan de Veulensewaterweg 23 te Veulen; A. Wilmsen, Kempkensberg 12 te Ysselsteyn (Lb.) op 16 november 1988 hinderwetvergunning is verleend onder het stellen van voorwaarden voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensmesterij gelegen aan de Kempkensberg 12 te Ysselsteyn (Lb.); A. Knapen, Veulenseweg 68 te Veulen op 16 november 1988 hinder wetvergunning is verleend onder het stellen van voorwaarden voor het ex artikel 6a uitbreiden/wijzigen van een rundveehouderij gelegen aan de Veulenseweg 68 te Veulen; J. Peeters, Timmermannsweg 51 te Ysselsteyn (Lb.) op 16 november 1988 hinderwetvergunning is verleend onder het stellen van voorwaarden voor het ex artikel 6a uitbreiden/wijzigen van een varkens mesterij en kalkoenhouderij gelegen aan de Timmermannsweg 51 te Ysselsteyn (Lb.); F. Veroude, Vredeweg 13 te Vredepeel op 16 november 1988 hinderwetvergunning is verleend on der het stellen van voorwaarden voor het oprichten en in werking hebben van een varkensmesterij en rundvee houderij gelegen aan de Vredeweg 13 te Vredepeel; J. Classens, Moostdijk 4 te Ysselsteyn (Lb.) op 16 november 1988 hinderwetvergunning is verleend onder het stellen van voorwaarden voor het uitbreiden en wijzigen van een rundveehouderij en varkenmeste- rij gelegen aan de Moostdijk 4 te Ysselsteyn (Lb.). De beschikkingen en bijbehorende sttikken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 25 december 1988. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donder dag van 16.30 tot 19.30 uur na tele fonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kan bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroepschrift (in tweevoud) worden ingediend door de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kunnen tonen niet (tijdig) in staat te zijn geweest dit te doen. Op de bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voor ziening te treffen. Het beroepschrift moet worden gericht aan aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders al voornoemd, namens dezen, mr.H.J.M.Defesche, burgemeester, drs. J. de Bever, secretaris. Boekhandel van den Munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend KENNISGEVING BEKENDMAKING AANVRAAG KENNISGEVING BEKENDMAKING ONTWERP-BESCHIKKING Op 26 november Zwemvereni- ng Spio (plaatselijke actie in het ka- er van het jeugdcollektewezen). Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat zij van plan zijn om op de aanvraag van J. Bosgoed, Lorbaan 6 te Veulen, voor een hinderwetvergunning voor het ex artikel 6a uitbreiden/wijzigen van een rundveehouderij gelegen aan de Lorbaan 6 te Veulen, positief te beschikken over het stellen van voor waarden. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 9 december 1988. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donder dag van 16.30 tot 19.30 uur na tele fonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden verzocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet bekend te maken. De aanvrager en degenen die bezwaar hebben gemaakt naar aan leiding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken tegen de ontwerp-beschikking. Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, mr.H.J.M.Defesche, burgemeester, drs. J. de Bever, secretaris. Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning van: Gebr. Classens, Boddenbroek 6 te Oirlo, voor het uitbreiden en wijzi gen van een legkippenhouderij, gelegen aan de Castenrayseweg 2 te Oirlo; Reinstar B.V., Grotestraat 71 te Venray voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting, waar voedings- en genotmiddelen worden toebereid in oliën en vetten, gelegen aan de Grotestraat 71 te Venray; M. Stoks, Patersstraat 23 te Venray voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting waar voedings- en genotmiddelen worden toebereid in oliën en vetten, gelegen aan De Bleek 31 te Venray; H. Wilms, Veulenseweg 43 te Veulen voor het wijzigen van een varkensmesterij, gelegen aan de Veulenseweg 43 te Veulen; W. Peeters, Heidse Peelweg 62 te Ysselsteyn voor het ex artikel 6a uitbreiden/wijzigen van een varkens fokkerij, gelegen aan de Heidse Peel weg 62 te Ysselsteyn; J. Peeters, Heidse Peelweg 60 te Ysselsteyn voor het ex artikel 6a uit breiden/wijzigen van een varkens mesterij, gelegen aan de Heidse Peelweg 60 te Ysselsteyn; W. Lemmen, Timmermannsweg 122 te Ysselsteyn voor het ex artikel 6a uitbreiden/wijzigen van een varkensmesterij en -fokkerij, gelegen aan de Timmermannsweg 122 te Ysselsteyn. het bouwen van een tuinhuisje aan de Eisenhowerstraat 17 te Venray, t.n.v. A.M.A.J. Janssen, Oo$ter Thienweg 32 te Oostrum; het bouwen van een carport aan de Haammakerstraat 5 te Venray, t.n.v. A.J. Janssen; het bouwen van een carport aan de Goudsmidstraat 34 te Venray, t.n.v. W.L. Ewals; het bouwen van een carport aan de Goudsmidstraat 36 te Venray, t.n.v. M.T.M.A. Thuyls. De bouwplannen liggen met ingang van 25 november 1988 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 09.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 16 november 1988 voor de onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daar tegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen dertig dagen na boven genoemde datum. het bouwen van een carport aan de Overloonseweg 8 te Venray, t.n.v. H.J. Stoef; het bouwen van een woning aan de Past. Strijkersstraat 13 te Leunen, t.n.v. L.J.M. Reintjes, Vullingsstraat 56 te Leunen; het uitbreiden van een woning aan de Serenadestraat 24 te Venray, t.n.v. H. Sietsma. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 25 december 1988. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donder dag van 16.30 tot 19.30 uur na tele fonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden verzocht de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaar schrift indient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt vér- zocht (afdeling openbare orde, veilig heid en milieuzaken, toestel 247), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum bezwaren ook monde ling worden gemaakt, waarbij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en even tuele overige aanwezigen. Alleen degenen die bezwaar hebben gemaakt naar aanleiding van de aan vraag en degenen, die kunnen aan tonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp-beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, mr.H.J.M.Defesche, burgemeester, drs. J. de Bever, secretaris. Als wij de directeur van de Muziekschool Venray, de heer L. van den Hoonaard vragen iets over de opzet van de muziekschool te vertellen, worden we overladen met mogelijkheden. „Toch is het eigenlijk zo, dat de Muziekschool Venray drie poten heeft", aldus de heer Van den Hoonaard. „De eerste is het voor portaal van de school de I.V.M.- (Instrumentaal Vormend Muziekon- derwijs)afdeling met honderden leer lingen waarvan de leeftijden variëren van 6 tot 60 jaar. Kortom een cursus voor iedere beginner die met een goede basis verder wil gaan", verklaart directeur Van den Hoon aard. „Dan de tweede poot de HarFa- (Harmonie-Fanfare)afdeling, waarin wordt borg gestaan voor een gedegen opleiding die ten goede komt van het verenigingsleven. Deze opleidingen sluiten steeds af met WVC-examens A t/m D." „De derde poot is de graden-afde ling waarin zowel vocale als alle instrumentale cursussen thuis horen." Vraag: „Worden voor deze cursis ten geen WVC-examens gehouden?" De directeur legt uit dat het hier gaat om schoolexamens A tot en met D die op eenzelfde wijze worden ingericht als de WVC-examens. Vraag: „Zijn jullie niet véél te serieus bezig?" De heer Van den Hoonaard: „Om deze vraag te kunnen beantwoorden moet ik eerst attenderen op twee héél verschillende benaderingen van les geven. Aan de Muziekschool Venray wordt overwegend les gegeven vanuit een cursusaanbod. Dat wil zeggen: de leerling schrijft in voor bijvoorbeeld pianoles en krijgt vervolgens les aan de hand van een door de Inspectie Muzikale Vorming goedgekeurd leer plan. De leerling kan zich ook laten toetsen om zo een objectieve beoor deling van de resultaten te krijgen." Vraag: „Maar u had bet over twee benaderingen van lesgeven." Van den Hoonaard: „Naast het cursusaanbod, ook wel het eerste- spoor-onderwijs genoemd, komt de laatste tijd een ander lestype om de hoek kijken. Hierbij dient de vraag van de consument als uitgangspunt. Dat wil zeggen de leerling bepaalt, na overleg met de docent, hoe en met welke lesinhoud die les wordt inge richt: het zogenaamde tweede-spoor- onderwijs." Vraag: „Kunt u beide sporen met uw huidige docententeam reali seren?" Van den Hoonaard: ,,U kunt zich wel voorstellen dat voor het tweede- spoor-onderwijs een wat ander type docent nodig is. Of misschien beter gezegd: een docent die zeer flexibel is en niet alleen grote kennis van zijn instrument heeft maar bovenal met grote deskundigheid en kennis mu ziekstijlen kan werken. Ik wil graag terugkomen op uw vraag of we te serieus bezig zijn", vervolgd Van den Hoonaard. „Mijn antwoord is nee. Wij nemen niet alleen de consument maar ook ons zelf serieus. De leer lingen geven in alle gevallen geld uit voor lessen en zij verwachten terecht van ons in ruil daarvoor een goed produkt." Vraag: „Als wij alles nu goed besproken hebben, blijft de Muziek school Venray dus niet op drie poten lopen." Vierde poot toekomstmuziek Directeur Van den Hoonaard: „Dat is inderdaad zo. Als de ontwik kelingen van het tweede-spoor-onder- wijs doorzetten dan wordt dat de vierde poot. Een zéér eigentijdse en kreatieve afdeling waarin de wensen van de consument centraal staan." Vraag: „Welke consumenten met welke instrumenten verwacht u bij de aanmeldingen Van den Hoonaard: „Dat kunnen mensen zijn die voor een kortere tijd keyboard-lessen willen volgen. We achten het ook niet uitgesloten dat complete bandjes komen om hun repertoire bij te schaven of aan te vullen. Maar we denken ook aan b.v. de amateur die al een eind op streek is op zijn instrument maar met een speciale wens weer enige tijd les wil hebben. Ook applicatiecursussen zul len dan tot de mogelijkheden behoren." Vraag: „Klinkt deze toekomstmu ziek al in de oren of is het inderdaad toekomstmuziek Van den Hoonaard: „Beide. Maar we zullen om een goede opzet te kunnen waarborgen ons zelf niet voorbij moeten lopen. Het is de consument die ons hierbij moet helpen door zijn wensen bij ons ken baar te maken. Van onze kant zullen we alles moeten doen om die wensen te vertalen in enigerlei lesvorm." NIEUWE CURSUSSEN 1989 Een laatste vraag: „Wanneer beginnen de nieuwe cursussen en wanneer kan men zich opgeven De heer Van den Hoonaard: „Binnen één week zijn op alle basis scholen de nieuwe folders verspreid vanaf groep 2. Voor alle geïnteres seerden ligt op de administratie van de muziekschool een folder klaar (voormalig gemeentehuis, ingang Julianasingel). „Inschrijvingen van kinderen en volwassenen voor de cursussen die in januari beginnen stromen nu al binnen." Ken hartje van goud*. Veelzeggend aan en collier, leuk aan een ringetje in *1 oor. 25Q opvallend aan armband of 9 horloge. Dit 14-karaats gouden hartje laat zich door iedereen op de juiste plaats dragen.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 23