Regionaal Ontwikkelings-Plan Noord-Limburg 1 gemeente venray SCHAKEN S.V. Phoenix Bescheidenheid is niet altijd op zijn plaats... Invulling derde fase Landweert anders Mededelingen Elisabeth ziekenhuis CultuRooy organiseert Rock 'n Rooy Is de Open School misschien iets voor U? EHBO-ers Waardering RAF Sleutelbeheerder/ster BARBECUE Speel-O-Theek Jos Verhoeven wint halve marathon Jeugdnatuurwacht Wijkgebouw Op 't Nipperke JUMPERS '76 H.V. MANUAL Triathlon- vereniging Bedrijfscompetitie DUIVENSPORT HENGELSPORT peel en maas Donderdag 6 oktober - Pagina 11 iet ka ioelsti ig, ei- met 00 ca In de vorige week gehouden raads- jadering werd burgemeester efesche, en met hem het gehele jilege, danig door de raadsleden op vingers getikt, omdat men niet jllert genoeg geweest zou zijn om •enschappelijke projekten aan te igen voor het Regionaal Ontwik- Ikelings-Plan (R.O.P.) voor Noord- [Limburg. Daardoor zou het mogelijk men zijn, dat een aantal subsidies |aan Venray voorbijgaan. R.O.P. De regio Noord-Limburg heeft op zoek van de Provincie een ionaal ontwikkelingsplan samen gesteld. In dat plan zou moeten /orden aangegeven, welke projekten nodig zijn, om de economische positie van Noord-Limburg te verbe teren. Een ambtelijke werkgroep werd gevormd die de projekten moest idragen en een stuurgroep die de ilissingen over de voorgestelde projekten zou moeten nemen. In die jtuurgroep hebben zitting mensen van het gewest, van de provincie en van de Kamer van Koophandel. Een van hen is Venrays burgemeester H. Defesche. De afspraak werd gemaakt, dat alleen projekten zouden worden aan gedragen die regionale of boven regionale betekenis hebben. Dus geen projekten van plaatselijk belang, maar alleen die voor de gehele regio betekenis hebben. Venray heeft zich heel bescheiden aan die afspraak gehouden, terwijl -1-1 a andere gemeenten er kennelijk geen ifel; a en ka klee. len b<£ .b. 56317 M 197» pr. iger acht op sloegen. Daardoor kon Venray praktisch geen enkel projekt ter subsidiëring aandragen. En dat werd het college in de eerder gehouden commissievergadering van financiën en economische zaken niet in dank afgenomen. Verwijzende naar objekten van andere gemeenten meenden de commissieleden dat „Venray een ondergeschoven kindje in het ontwikkelingsplan" was. Burgemeester Defesche werd ver weten zich niet genoeg inspanning getroost te hebben om meerdere projekten aan te dragen. De burge meester verweerde zich met de gemaakte afspraak, dat door Venray aangedragen projekten alleen zin Kadel hebben als de gehele regio zich daar- 89 priji voor wil inspannen. ZEVEN PROJEKTEN Aangespoord door de commissie hebben B en W intussen toch nog een zestal nieuwe projekten bij de stuur groep aangedragen, om ze in het algemeen belang gesubsidieerd te krijgen. Het zijn de volgende projekten: - De ontwikkeling van de Venrayse industrieterreinen. Smakterheide, dat straks aan de snelweg A73 ligt, moet gereed worden gemaakt voor nieuwe bedrijven. In Landweert moet een terrein voor technisch hoogwaardige bedrijven worden ingericht. - Het winkelcentrum van Venray moet aantrekkelijker worden voor ier or aai »t. stal wagen 6 uui blauw t.e.a.l toeristen. Het winkelgebied De Bleek moet worden voltooid; de parkeer voorzieningen moeten nog beter worden; er moet een straten- en pleinenplan komen; en de gebieden zuidwestelijk en noordelijk van het centrum dienen te worden ont wikkeld. - Niet alleen Horst, maar ook Venray en met name het gebied zuid oostelijk van Leunen moet gereed worden gemaakt voor de vestiging van glastuinbouwbedrijven. - Het door Venray ontwikkelde landschapsbeheersplan moet worden uitgebouwd tot een grootschalig landschapsbeleidsplan. Daarin moet regionaal het beheer en onderhoud van natuur, bos en andere land schapselementen worden geregeld. - Gezien de positie van Venray, moet de gemeente een mts krijgen. Dat wordt in het ROP ook wel genoemd, maar de motivatie is te mager, aldus B en W van Venray. - Het Psychiatrisch Centrum Ven ray moet steun krijgen bij de ontwik keling van zeer specialistische vormen van de psychiatrie, zoals de behande ling van Korsakovpatiënten, het onderzoek in de psycho-geriatrie, forensische en biologische psychia trie. Venray moet volgens dat plan ook het centrum worden waar met name de kennis aanwezig is. - Venray dient zich ten slotte aan als gemeente waar onderzoek en experimenten op het gebied van ammoniakuitstoot door veebedrijven en verwerking van mest plaats moeten vinden. GEMEENTERAAD In de raadsvergadering van vorige week gingen de frakties opnieuw in de aanval. Dat het college nu een aantal nieuwe projekten heeft aange dragen, vond men wel prima, maar er werd gevreesd dat het weinig meer zal uithalen. Vooral de heer Houba (VVD) was niet mals in zijn kritiek. Hij sprak zelfs van een verwijtbare slechte aanpak, terwijl de overige frakties er van overtuigd waren dat „Venray heeft zitten slapen". De heer Den Brok (SV) poogde de burgemeester nog over te halen ook de kostbare interne restauratie van de Grote Kerk als projekt in het plan te brengen. Maar de burgemeester - voorzitter van de gemeenteraad - voelde daar niets voor. Hij bleef er bij dat alleen (boven-)regionale projekten moeten worden aangedra gen. Ook een golfbaan in onze gemeente behoefde volgens de burge meester niet voor dit ontwikkelings plan genoemd te worden, omdat het al in het „Maasvalleiprojekt" staat. En hoewel verschillende raadsleden aantoonden dat ook andere gemeen ten twijfelachtige projekten aandroe gen en óók projekten die in 't „Maasvalleiprojekt" staan, kon men de voorzitter niet op andere gedach ten brengen. NIET GOED... Intussen heeft de stuurgroep, die beslist over de voorgestelde projek ten, al enkele Venrayse projekten besproken. Geen enkel projekt heeft de eindstreep gehaald. Zelfs het projekt over de psychiatrische centra in Venray, kon niet de goedkeuring verkrijgen. En hier is toch duidelijk sprake van een boven-regionaal (landelijk) projekt. Wanneer zelfs dergelijke projekten worden „afgewezen", dan mag men ook 'n negatieve beslissing verwach ten over de „plaatselijke" projekten van de andere regio-gemeenten. De derde fase van Landweert, waarvan de woningbouw rond 1990 van start zal gaan, zal anders worden aangepakt dan de eerste en tweede fase. Het college wil daarmee een aantrekkelijk woonklimaat tot stand brengen. Niet dat een aantrekkelijk woonklimaat in de eerste en tweede fase van Landweert ontbreekt, in tegendeel. De gemeente heeft alleen geconstateerd dat mensen, die een eigen woning willen bouwen, niet voor Landweert kiezen. Nu de sociale woningbouw sterk achteruitloopt, wil de gemeente in de derde fase van Landweert meer ruimte scheppen voor vrije sector woningen. Wethouder Willems denkt dan ook, dat in Landweert 3 niet meer met kleine kavels gewerkt gaat worden. Grotere kavels en minder openbaar groen moeten zorgen voor een wervend woonmilieu. Dit houdt niet in dat de wijk minder groen wordt. Doordat grotere kavels aan geboden worden kan de gemeente bijvoorbeeld de m2-prijs voor grond, die als tuingrond wordt gebruikt, verlagen. Hierdoor ontstaan grote tuinen, dus veel groen. Bovendien scheelt het de gemeente dan in de onderhoudskosten voor openbaar groen. De uitwerking van deze ideeën zal binnenkort ter hand worden genomen door een bureau, dat de invulling van de derde fase van Landweert zal gaan realiseren. VERNIELINGEN - Een aan de Burggraaf geparkeer de personenauto was door vandalen bewerkt. Een koplamp was vernield, terwijl verschillende deuken in de auto waren aangebracht. - Van een in de Kastanjestraat geparkeerde personenauto bleken de ruitenwissers vernield te zijn. Afscheidsreceptie dr. R. Meijer Zoals reeds bekend is gaat dr. Meijer, Neuroloog, per 1 oktober a.s. het St. Elisabeth Ziekenhuis na ruim 10 jaar verlaten, om zich geheel te begeven in het management op het Psychiatrisch Centrum Venray. ER bestaat gelegenheid om van de heer en mevrouw Meijer-v.d. Meulen afscheid te nemen op dinsdag 18 oktober 1988 van 16.30 - 18.00 uur in de Bestuurskamer van het St. Elisa beth Ziekenhuis. P.H.M. Pop, nieuwe Neuroloog In de ontstane vakature bij gelegenheid van het afscheid van dr. Meijer, Neuroloog, is per 2 oktober a.s. P.H.M. Pop, Neuroloog, toege laten tot het St. Elisabeth Ziekenhuis. De heer Paul Pop is 35 jaar, gehuwd, en heeft twee kinderen. Hij volgde het gymnasium te Venray en studeerde en specialiseerde zich aan de Katholieke Universiteit te Nijme gen, waarna hij als klinisch neuro- fysioloog vier jaar werkzaam was te Leeuwarden. Reumatologie Vanaf heden heeft B.A. Masek, Reumatoloog, spreekuurzitting in het St. Elisabeth Ziekenhuis té Venray, en wel op: donderdag van 08.30-12.30 13.30-16.30 Rock 'n Rooy is de naam waar onder „stichting CultuRooy" een nieuwe manifestatie gaat organiseren. De stichting, die zich o.a. ten doel stelt de Venrayse cultuur te promo ten, gaat een L.P. opnemen met daarop bands van Venray en kerk dorpen. Op 30 september en 1, 2, 7, 8 en 9 oktober zijn de groepen in de Eindhovense Tango studio om de opnames te maken voor deze L.P. die op 5 november in de schouwburg gepresenteerd gaat worden. De bands die aan dit project deel gaan nemen zijn: Klem, Burlesk, Short Cut, Electric Horseman, Additional Appearance, Giant Steps, Sunday Walk en The Southern Blues Rock Band. Op de 5de november zullen deze bands laten horen wat ze, langs het opgenomen nummer, nog meer in hun mars hebben. Deze dag wordt afgesloten met op tredens van „Muskee", de band rond zanger Harry Muskee die o.a. bekend is van Cuby and the Blinards en Hans Dulfers Reflud. Als klap op de vuurpijl spelen ze samen een set om deze dag swingend af te sluiten. De komende weken staan echter in het teken van de opnames want er is genoeg Rock 'n Rooy. Half oktober start in Venray een nieuwe cursus Open School. Deze cursus is bedoeld voor volwassenen vanaf 18 jaar, die vroeger misschien niet voldoende mogelijkheden hebben gehad om verder te leren na de lagere school. Gedurende deze cursus kunt u werken aan uw algemene ontwikke ling en uw oude schoolkennis op halen. De wekelijkse bijeenkomsten wor den gehouden in de „Kiosk" in het Brukske op woensdagmorgen van 09.00 - 11.30 uur. Tijdens deze groepsbijeenkomsten wordt er geleerd aan de hand van onderwerpen (thema's), die de deelneemsters zelf kiezen, zoals wonen, gezondheid of over actuele zaken. Er wordt geleerd, hoe men informatie kan verzamelen en er kan eventueel een gastdocent uitgenodigd worden. Bij de uitwerking van de thema's besteden we aandacht aan vaardig heden, zoals luisteren, spreken en je eigen mening onder woorden brengen in een groep. Naast deze thema's kunt u op dinsdagmiddag van 13.30 - 15.30 uur de vakken Nederlands en Engels volgen. Belangstelling? Dan kunt u vrij blijvend informatie krijgen over de manier van werken van de Open School bij de Stichting Volwassenen Educatie, tel. 04709-3298 (SVE Horst). Een eerste groep Venrayse EHBO- ers is onlangs geslaagd voor het officiële ,,resuscitatie"-examen. Re- suscitatie staat voor het weer op gang brengen van plotseling uitgevallen ademhaling en bloedsomloop. De cursus - zowel theoretisch als praktisch - werd verzorgd door dokter P. Ewals, bedrijfsarts bij Rank Xerox. Het examen werd afgenomen door dkt. G. Bouten uit Helmond. De geslaagden zijn: de dames I. Comelissen, A. Keijsers, M. Relouw en M. Rutten; en de heren J. Beau- jean, P. v.d.Berg, L. Kleuskens, D. Knoop, J. Lipman, M. Thuyls en F. Smedts. De gewonde soldaat Andrew Kelly, slachtoffer van de IRA-aanslag te Bergen is weer in dienst op de RAF-basis Laarbruch. De doktoren van het RAF hospitaal te Londen hebben hun waardering en bewonde ring uitgesproken voor de behande ling van soldaat Kelly in het Venrayse ziekenhuis. Als dank voor de uitstekende zorg die aan de gewonde Kelly is verleend, heeft het St. Elisabeth Ziekenhuis het wapen van het First Squadron Royal Air Force Regiment op een wandbord gekregen. Bij de gemeente kan met ingang van 5 december 1988 geplaatst wor den een voor het openen/sluiten van de gymzalen in 't Brukske TAAKOMSCHRIJVING het volgens gebruiksrooster in de avonduren verzorgen van de openstelling en sluiting van de beide gymzalen. Het verzorgen van de dagelijkse eindcontrole van de accommodatie FUNCTIE-EISEN Belangstellenden dienen goede contactuele eigenschappen te bezit ten. Zij dienen in de directe nabijheid van de gymzalen woonachtig te zijn. Voor inlichtingen (o.a. over de vergoeding) kunt U zich telefonisch richten tot afd. Welzijn, tel. 23357. AANMELDEN Schriftelijke sollicitaties worden gericht aan het college van b. en w. voor 17 oktober 1988. „Of men nu alleen komt, met z'n tweeën of met honderd tegelijk maakt niets uit. Met plezier steken wij onze binnen-barbecue aan voor onze gasten 's zomers èn 's winters." Dat zegt Sjef Brok, die sinds vorig jaar de nieuwe eigenaar is van Restaurant „Op den Berg" in Maashees. Samen met zijn vrouw Reggy is hij van plan iets bijzonders te maken van het restaurant, dat gevestigd is in het verbouwde pand, prachtig gelegen aan de Maas. Als bewijs voor zijn grootse plannen heeft hij in het restaurant de grootste barbecue uit de wijde regio gebouwd, welke de gelegenheid geeft om met wel honderd gasten tegelijk te barbecuen. Men heeft daarbij de keuze uit vele soorten vlees en vlees gerechten, die gepresenteerd worden in een zorgvuldig opgemaakt decor van exotische groenten en vruchten. Om wille van de speciale smaak wordt het vuur van de barbecue gevoed met houtskool van eikenhout. Iedere zondag van 16.00 tot 22.00 uur kunnen barbecue-liefhebbers in Barbecuerestaurant „Op den Berg" in Maashees terecht, ongeacht met hoeveel men zich wil scharen rondom het smeulende, lekker ruikende vuur. Ook door de week steken Sjef en Reggy Brok graag de barbecue aan, wanneer men tevoren heeft gereser veerd. (advertentie) WEER SNELHEIDSCONTROLES Op de Westsingel werden snel heidscontroles gehouden: 15 bestuur ders kregen proces verbaal, de hoogste gemeten snelheid bedroeg 74 km per uur. Op de Ysselsteynseweg te Yssel- steyn werden binnen de bebouwde kom controles gehouden. Hier wer den twaalf bestuurders verbaliseerd. Hoogste snelheid bedroeg 80 km per SPEELGOEDMARKT e 1 t vlo» nachi »tje, egkas st, rhlkas ig el« rgel ik 18 Jj.'81 er slfl| Iri- il. bel gpnjs Wegens enorm succes houden wij op de laatste zondag van de herfst vakantie op 23 oktober van 11.00 tot 13.00 uur een speelgoedmarkt met tweedehands speelgoed. Dit wordt gehouden in het schoolgebouw „de Essel", Ursulastraat 15 te Venray. Indien u speelgoed te koop wilt aanbieden op deze markt, kan men dit inleveren op vrijdag 14 oktober van 7 tot 8 uur, en op woensdag 19 oktober van 4 tot 6 uur in het gebouw van de Speel-o-theek (ingang biblio theek). Van de opbrengst is tweederde deel van de eigenaar en eenderde deel komt ten goede aan de S.O.T. Men kan het geld en/of het niet verkochte speelgoed ophalen op zondag 23 oktober van 4 tot 5 uur. Wij verwachten van de mensen, dat ze zelf een lijst hebben met de naam van het speelgoed en de prijs die het speelgoed op moet brengen. Weet u niet wat u moet vragen, vul dan een vraagteken in. Heeft u een minimum prijs, dan dit er ook bij vermelden. Het speelgoed moet schoon en in goede staat zijn, anders accepterren wij het niet. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met Marian Vierhout, tel. 85080 en Coby ter Beek, tel. 82839. De sterk bezette Zesde Bowling Venray Halve Marathon is afgelopen zondag -gewonnen door Jos Verhoe ven uit Valkenswaard. Verhoeven liep de 21,1 km onder goede weersom standigheden in de snelle tijd van 1.09.35 uur. Hij had een ruime voor sprong op d^ nummer twee van de wedstrijd. und- a 3 dage '32-36 Hallo Jeugdnatuucwachters. Afgelopen woensdag zijn de nieuwe leden door de commissaris van politie, G. den Teuling, geïnstal leerd tijdens een goed verlopen middag in de schouwburg van St. Anna. Afgelopen zondagmorgen begon nen we dan met onze eerste aktie, de puzzel-wandel tocht. De deelname aan was overweldigend, zelfs eel, dat we bijna te weinig op- ichten hadden gemaakt. We waren ■n niet berekend op zoveel toeloop daarom onze excuses voor het feit, t een aantal wat lang moest wach- voordat kon worden gestart van- de caravan. Meer dan 500 leden t vrienden en vriendinnen en iders hebben meegelopen! Over de :ht zelf de volgende keer meer. De eerste Venrayer was Paul Coppus. Hij finishte als 7e. De rolstoelatleet Georges Vandam- me uit Maasmechelen, België eindig de op het nieuw parcours in een uit stekende tijd van 1.07.34 uur. In totaal hebben ruim 120 atleten deelgenomen aan de halve marathon. Het talrijke publiek heeft afgelopen zondag kunnen genieten van een mooie en snelle wedstrijd. Het nieuwe parcours dat de orga nisatie heeft uitgezet voor deze zesde editie is dan ook zeker geslaagd. BELANGRIJKSTE UITSLAGEN Halve marathon KNAU-atleten 7e Paul Coppus A.V. Venray 1.14.43 TRIMMERS Dames le Carla Meyer Venray 1.31.55 2e Franka Janssen Ysselsteyn 1.33.35 3e Tineke Brecheisen Venray 1.39.43 Trimloop 10 km HEREN 4e Gerrit Loonen Oirlo 34.13 min Trimloop 5 km JONGENS 2e Jan-Willem Beaujean Venray 21.03 DAMES le Marjo van Heyster Venray 20.06 MEISJES 2e Sandra Jacobs Venray 23.08 Zondag 9 oktober gezellig een avondje uit met kaarten en biljarten var 19.00 tot 24.00 uur. Maandag 10 oktober bejaarden middag o.v.v. Bejaardenverening Ons Genoegen, 14.00-17.00 uur. 's Avonds Biljartclub Op 't Nipperke om 19.00 uur. Woensdag 12 oktober repetitie avond van de toneelgroep Ventiel. Inlichtingen mevrouw Manders vanaf 20.00 uur, tel. 04780-85347. Donderdag 13 oktober gezellig een avondje uit met biljarten, en deze week competitie kaarten van 19.00 tot 24.00 uur. De tweede competitieronde is gespeeld. De meest opvallende partij was die tussen H. Coolen en O. Lemmers. Na een spannende strijd wist H. Coolen op knappe wijze het punt met Oscar te delen. De uitslagen uit de tweede ronde van de HHC: J. Louwerse - J. Tiggeloven 1-0 C. Visser - R. Keereweer V2-V1 O. Lemmers - H. Coolen Vi-Vi P. Rouvroye - W. Gommans 0-1 F. Vermeulen - E. Bouwmans 0-1 R. Arts - G. Kortenoeven 1-0 F. Sijbers - G. Breukers Vi-Vi L. Peters - J. Hagens 0-1 R. Kartodirdjo - J. Smits 0-1 Dinsdag 4 oktober speelde Venray 2 haar eerste LiSB-competitie-wed- strijd tegen het Stokpaardje. Het team is vast van plan haar vorige jaar behaalde vierde plaats te verbeteren. We wensen haar succes. Venray 1 heeft na degradatie van vorig jaar uiteraard e.e.a. goed te maken. Ook hen veel succes toegewenst. Uitslagen volgende week. Uitslagen: Heren 1-Kruiskamp 1 62-88 Heren 2-Sjoko 2 70-31 Jong.Jun. 1-Tiboria 1 24-43 Jong.Kad.-Black Out 28-31 Jong.Asp.-Grave 152-0 Dames 1-Sjoko 1 gewonnen, maar met hoeveel? Wedstrijdprogramma Zaterdag 8 oktober Lieshout 2-Heren 2 15.00 te Lieshout, De Klumper, scheids rechter H. Jansen. Con Brio 1-Jong.Kadetten vervalt Zondag 9 oktober Jasper Sport 1-Heren 1 12.30 te Someren, De Postel Toegewezen Wedstrijden Vrijdag 7 oktober Tantalus-PSV Almonte (H1F-8) 20.00 te Eindhoven, T.H. Sportcentrum, scheidsrechters E. Sprokkereef, M. van Berlo. Zaterdag 8 oktober Sjoko-Akros (D1F-5) 15.00 te Beek Donk, Het Anker, scheidsrechters E. Sprokkereef, B, Peeters. Attacus-Akros (JJ1F-6) 16.00 te Veghel, De Beemd, scheidsrech ters M. Flinsenberg, R. de la Roy. PSV Almonte-Virtus (H-9) 17.00 te Eindhoven, De Eckart, scheids rechters E. Sprokkereef, B. Peeters. Uitslagen: JAb Manual-Blerick 11-5 MAb Manual-Wittenhorst 1 6-3 JAa Manual-Popeye 1 5-15 HS Manual-H.V.N. 1 10-8 JAb Manual-Popeye 1 19-6 HJb Manual-Breeton Sport afg DR Manual-Eksplosion 10-8 HR Lobberich-Manual 24-12 Programma zaterdag 8 oktober MAb Loreal 1-manual (13.00) 14.00 JAa Popeye 1-Manual (12.55) 14.00 Zondag 9 oktober HS Manual - 13.00 HS Manual - DJ Manual - H.V.N. 17.30 Dinsdag baantraining van 18.00 tot 19.30 uur. Woensdag zwemmen van 21.00 tot 22.00 uur. Vrijdag zwemmen van 20.00-21.00. Zaterdag looptraining vanaf par keerplaats zwembad van 15.00 tot 16.30 uur. Zondag fietsen, start vanaf par keerplaats zwembad, 09.00-11.30. Agenda 18 oktober jaarvergadering in Kiosk Brukske, aanvang 20.30 uur. 20 november Duathlon Venray, 750 m zwemmen - 10 km lopen. Inlichtingen: P. Scheres 89615, G. Oudenhoven 84726, T. Brecheisen 83576. Uitslagen Bowling-Loop Venray Hans Kusters 5 km 18.50 Frank van Meyel 10 km 42.36 Marcel de Veth 10 km 43.42 Jan van Oss 10 km 47.22 Peter Scheres 21 km 1.23.53 Jan Oudenhoven 21 km 1.23.53 Franka Jansen 21 km 1.33.35 Tineke Brecheisen 21 km 1.39.43 bedrijfsvolleybalcompetitie Uitslagen: VC Knudde 2-'t Ankertje 0-3 Volle Maan-Maashegge pers. 3-0 Programma 6 oktober Jumbo -'t Vat 18.00 scheidsrechter: VC Knudde 2 Maashegge bew. - SVCBv 21.00 scheidsrechter: Maashegge pers. Voorlopige tussenstand 1.VC Knudde 1 2-4 2. 't Ankertje 2-4 3. 't Vat 1-2 4. SVCB 2-2 5. VC Knudde 2 2-2 6. De Volle Maan 2-0* 7. Jumbo 1-0 8. Maashegge pers. 2-0 9. Maashegge bew. 2-0 Hier zijn twee wedstrijdpunten in mindering gebracht. PDV ZWALUW Bouger Oude A. Sijbers 1-7-10; v.Haren-Stiphout 2-8; Chr. Cuppen 3-5-6; J. Maas 4; H. Hermans L 9. Bourger Jong H. Hermans L 1-21-25-26-33; Jac Bastiaans 2; M. Voesten 3-5-10-44; Th. Droezen 4-11-13-40; W. Smits 6-16-23-24-34-35-37-38-41-47-48; H. Philipssen 7-45-49; B. Linskens 8; A. Sijbers 9; H. Strijbosch 12-32-46; P. Gommans 14-29; H. v.Elzen 15; v.Haren-Stiphout 17-30-42; P. Wil lems 18; J. Maas 19-27-28; Fe. Philipsen 20; W. Arts 22; P. Hendriks 31; J. Basten 36; H. Litjens 39; W. Heyen 43. VREDESDUIF VLUCHT BOURGES L. Willems 1-10-11-14; W. Drab- bels 2; H. v.d.Laar 3-15; G. Aben 4-7; J. Janssen K 5-8-9-13; P. Janssen K 6-12. PDV YSSELSTEYN Bourges f.jd. Th. Hendrix 1-14; P.M. Cox 2-3-5; P. Martens 4-11; G. Hendrix 6; J. Cox 7-10-12; Jac Hendrix 8; M. Geurts 9; Hub Koonings 13. Verenigingsnieuws dient dinsdags vóór 10.00 uur te zijn ingeleverd H.S.V. T ALVERTJE Zaterdag 8 oktober is de Koppel wedstrijd van Oostrum. Er wordt gevist in 't Leuken te Well. Voor deze wedstrijd opgeven bij Huub Hendriks te Venray, tel. 04780-82994 en bij Pieter Kunen te Grubbenvorst, tel. 077-662990 tot aanstaande donderdag om 20.00 uur. Phoenix 2 - Athos 5 Setstanden: 15-2, 8-15, 15-5, 14-16. Dames 1 was nog vrij de eerste wedstrijd van de competitie dus nu eens een stukje in de krant van het tweede team. Voor het eerst in de competitie starten we met de set-uppers op rechts. De eerste set werd rap gespeeld. Athos gaf weinig weerstand en wij konden ons goed uitleven. De tweede set gingen we meteen erg onzeker spelen. Waarom? Dat wist niemand. Wat in de eerste set goed ging mislukte in de tweede. De derde set waren de paarse weer oppermachtig en liepen snel uit naar winst. In de vierde set ging het gelijk op maar door een paar persoonlijke fouten aan onze kant - weer die onzekerheid - verloren we deze set. Zeer jammer daar er zéker een overwinning in had gezeten!! Programma 8 oktober Hovoc 3-Phoenix 1 v. 16.45 Hovoc 6-Phoenix 2 v. 15.30 H.S.V. DE ROERDOMP De onderlinge van de k.h. die zaterdag vervist werd is gerwonnen door G. Smits. Tijdens de koppel van Wellerlooi behaalde het koppel B. v.d.Bercken- J. Weys prijs. De internationale koppel van Venray die zondag werd gehouden is gewonnen door C. Hebben-A. San ders; 2e J. Noy-E. v.d.Hoogen, en 3e L. Wever-H. Verbruggen. Aanstaande zaterdag koppel van Oostrum. Zondag eerste vijfdorpen van Well. Opgeven tot donderdagavond bij H. v.d.Heuvel, tel. 04780-86569. Voor uw benodigde vergunningen kunt u terecht bij H. v.d.Heuvel, Langeweg 38 te Venray, en Van Grootel's Hengelsport,

Peel en Maas | 1988 | | pagina 11