Jubilerende MAVO hield feestvergadering cor Muziektoernooi Venrayse Muziekfederatie C.D.A. P.v.d.A. L.V.B. Nog f11.000,- nodig voor nieuwe toplaag skelterbaan Dierenbabbels verf behang „Venray" betrokken bij nieuwbouw Winkel van Sin kei heeft nieuwe buren Opening kantoor Huurders belangen vereniging Onder scheidingen bij Rode Kruis Wanssum peel en maas Donderdag 29 september - Pagina 9 au Inde foyer van de Beejekurf,;werd vorige week met een feestvergadering 50-jarig bestaan gevierd van MAVO „DE Kolk". Deze vergadering werd geopend et twee sprekers, die vanuit hun positie de school van wat verder af bezagen: burgemeester Defesche, en na hem inspecteur Steneker. De strijkersgroep „Romance" zorgde voor een fraai muzikaal inter mezzo. Om het historische beginpunt van de oude R.K. Ulo St.-Aloysius te markeren keek de heer Noteborn, docent in 1938 aan de Ulo met enige weemoed terug naar die prilste begin- leriode van de school: een hoofd, 43 ongetjes van 12 jaar, de heer foteborn als „onderwijzer van bijstand" docent). De lessen werden gegeven in de Patersstraat in het Patronaatsgebouw. Het eerste hoofd (nu: directeur) was de heer Revis, die om gezond heidsredenen niet aanwezig kon zijn op deze feestvergadering. Mevrouw Schaminée, docente Engels en Frans, vertelde over haar ervaring van enkele jaren. De voorzitter van het schoolbe stuur, de heer Kremer, kon vermel den, dat de actie voor de Indiase school succesvol verloopt. De grens tussen het officiële en informele bijeenzijn werd gevormd door een kleine interne receptie. Het informele uurtje werd o.m. gevuld met het bekijken van de schit terende foto-expositie die vijf decen nia Ulo - Mulo - Mavo liet zien. Bovendien was er een kleine India- expositie. Een erg grote spaarpot werd door de gasten gebruikt om een cadeau (in de vorm van geld) te deponeren. Dit geld verhuist naar de school in India. „Op het scheiden van de markt" ontvingen wij nog een schoolfoto van een oud-Venrayer in Tegelen. Wij willen daarmee definitief het MAVO- jubileum afsluiten. De foto werd gemaakt in 1941- 1942. Eerste rij v.l.n.r. Willy Beurskens (Overloon), Harry Stevens, Jan Boom, Louis Zwitser- lood, Harry Sijbers, Harry Thissen, Thielen/Melderslo. Tweede rij: Jo Kusters, Hub Janssen, Piet Custers (Oostrum), Jac. op 't Veld (Oostrum), Jac Jans (Gey- steren), Toon Pijpers Cor Hendriks, Charles Jacobs (Maas tricht). Derde rij: Piërre Kersten (Blitter- swijk), Jos Kronenberg, Richard Oudenhoven, Harrie Janssen (Yssel- steyn), Wiel Seuren, Jeu Derks (Oostrum), Piërre Beterams (Blitters- wijk), Piet Rouvroye, Herman de Bruin, Jac Krijnen (Oostrum), Herman Vollebergh. '89 De patiëntensportvereniging SER- VIO organiseert zaterdag 1 okt. a.s. wederom een aantal activiteiten ten bate van een nieuwe asfaltlaag voor de skelterbaan op de lokatie St. Servatius van het Psychiatrisch Centrum Venray. Een groots opgezet sportfeest in mei van dit jaar viel gedeeltelijk in het water vanwege de slechte 'eersomstandigheden. Enkele activi teiten die toen niet door konden gaan worden nu aanstaande zaterdag gehouden. In totaal heeft de actie 24.000 opgebracht tot nu toe. De nog ontbrekende 11.000 hoopt men a.s. zaterdag bij elkaar te brengen. Het programma van die dag ziet er als volgt uit: tennistournooi van 10.00 tot 16.30 uur. Deelnemers zijn reeds jedeeld, toeschouwers zijn van harte welkom. skelteren van 11.30 uur tot 16.30 uur. ledereen die hiervoor belangstel- heeft kan tegen betaling van 2,50 een ritje maken in een skelter. fietsoriëntatietocht van 25 of 45 m. Inschrijven tussen 12.30 en 14.00 ur bij de kantine van het sportterrein St. Servatius, waar ook de start plaatsvindt. Kosten per deelnemer, 1,00 en maximaal 2,50 Per gezin. Uiterlijk 17.30 uur worden de fietsers terug verwacht. De activiteiten vinden plaats op en labij de sportterreinen van het PCV, Dkatie St. Servatius. In de kantine 'ij de sportterreinen zijn drank en 'ersnaperingen verkrijgbaar. De organisatie hoopt op een goede belangstelling. ER WERD WEER GESCHOTEN De laatste tijd komen er bij de politie verschillende meldingen bin nen dat rond het gemeentelijk twembad tijdens de nachtelijke uren geschoten wordt. Oók in de nacht van zondag op maandag. Hoewel de Politie met veel mankracht de omge ving afzette, slaagde men er niet in de .schieters" aan te houden. Mogelijk tan de buurt de politie sneller en beter inlichten. AUTO REED RECHTDOOR Het was onverklaarbaar, dat een Venrayse autobestuurder niet de weg vervolgde, maar in de buurt van de Foekepot rechtdoor ging en in een tentsoen tot stilstand kwam. Er kd vermoed dat de bestuurder te diep in het bekende glaasje zou lebben gekeken maar dat was hele- haal niet het geval. De bestuurder 'erd nu alleen vernieling ten laste Op zaterdag 1 en zondag 2 oktober wordt door de Venrayse Muziek federatie weer het jaarlijkse gemeen telijk muziektoernooi gehouden. Dit toernooi waaraan wordt deelgenomen door de Venrayse muziekverenigin gen, aangesloten bij de federatie, wordt dit jaar gehouden in de feestloods Beek 4a te Merselo. Ook dit jaar zullen de orkesten en de drumbands/tamboerkorpsen van de muziekverenigingen deelnemen. Van de optredens van alle deel nemers zal, aan de hand van enkele vaste rubrieken, van een tweetal werken een beoordeling worden op gemaakt. Zoals in voorgaande jaren, zal ook dit jaar weer die beoordeling worden opgemaakt door Jo Con- jaerts uit Eys. Op zaterdag 1 oktober zal om 17.30 uur het toernooi geopend worden, waarna een eerste loting plaats vindt die bepaald in welke volgorde de korpsen optreden. Zo'n loting bestaat uit twee en eenmaal HONDSDOLHEID [RABIES] Sinds dit voorjaar is er honds dolheid in Zuid-Limburg. Bij meer- derevossen, honden, katten en koeien is de ziekte aangetoond. Dankzij de genomen maatregelen blijft de ver spreiding beperkt. Hondsdolheid wordt veroorzaakt door een virus. Dit virus wordt overgebracht met het speeksel van zieke dieren. Aangetaste dieren brengen de infectie over door bijten en door krabben met nagels waarop speeksel zit. Als het virus in het lichaam is tast het het zenuwstel sel aan. Hondsdolheid kan bij alle zoog dieren voorkomen. Het is dus een gevaar voor u en uw huisdier. In de natuur blijken vooral vossen de ziekte over te brengen. Na een verwonding duurt het bij de hond en kat meestal twee tot acht weken voor het dier ziek wordt (incubatietijd). Zoals de naam hondsdolheid aangeeft veroorzaakt de ziekte een duidelijk geestelijke storing. Deze geestelijke storing kent bij de hond drie fasen, die na elkaar verlopen. Hierna sterft het dier. Bij hondsdolheid zijn de honden aanvankelijk droefgeestig en kruipen weg. Rustige dieren worden daaren tegen vaak onrustig. Ze zijn makke lijk geïrriteerd. Als ze schrikken kunnen ze hevige spierkrampen krijgen. Ze zijn niet agressief. Ze eten hun voedsel niet op maar slikken wel allerlei vreemde voorwerpen in. Ze speekselen daarbij vaak hevig. drie verschillende korpsen. Zaterdag treden op: Harmonie en drumband St. Catharina Leunen, Veulen, Heide; Fanfare en drumband Ons Genoegen Oirlo; Fanfare en drum band De Peelklank Ysselsteyn; Drumband en jeugdorkest St. Oda Merselo. De eerste dag zal daarmee om 21.30 beëindigd zijn. Op zondag 2 oktober zal het toernooi voortgezet worden om 16.45 uur. Zondag treden op: Harmonie, drumband en jeugdorkest Euterpe Venray; Fanfare De Dorpsklank Castenray; Harmonie en tamboer korps Sub Matris Tutela Oostrum; Muziekkorps St. Petrus Banden; Fanfare St. Oda Merselo. Om 21.20 uur zal het toernooi gesloten worden. Het toernooi is vrij toegankelijk voor iedereen, er wordt geen entree geheven. Muziekliefhebbers en belangstellenden zijn van harte welkom op zaterdag 1 en zondag 2 oktober in de feestloods te Merselo. Na deze fase openbaart zich de razernij. Dieren bijten in allerlei voorwerpen en slikken ze door. Stenen, deuren en tralies van kennels worden kapot gebeten. De honden kunnen daarbij hun tanden zelfs kapot bijten. De dieren zijn niet toe rekeningsvatbaar en kunnen agressief zijn tegen iedereen. De honden heb ben de neiging om weg te lopen. In afwisseling met deze razernij zijn de honden uitgeput en kruiperig. Na dit stadium van razernij raken er geleidelijk aan steeds meer spieren verlamd. Hierdoor sterft het dier. Bij katten, paarden en runderen sterven de dieren ook door de ver lamming van de spieren. Dit wordt echter vaak NIET voorafgegaan door een razernij stadium. Dieren die ziek zijn sterven altijd. Indien de mens direct na een beet- of krabverwonding van een verdacht dier medisch behandeld wordt kan hij nog gered worden. Of een dier hondsdolheid heeft weet men pas na laboratoriumonder zoek van het dode dier. Preventie: - Hondsdolheid kan voorkomen wor den floor contact met zieke dieren te vermijden. - Voorbehoedend kan uw huisdier geënt worden. - Door vossen te enten middels vaccins in voedselpakketjes beperkt men het spreidingsgebeid. P.S. In deze regio komt hondsdolheid niet voor. Als U zelf de buitenboel schildert, moet U heël goed weten waar U aan begint. Want 10% onwetendheid kan 100% enthousiasme en inspanning teniet doen. Teleurstelling die wij voor U kunnen voorkomen. Neem geen risico en vraag advies bij Cor Paint. Een kleurenplan hoort vanzelfsprekend bij onze service. paterslaan 7 venray 04780-82810 Op de „Open Duitse Kampioen schappen", onlangs gehouden, be haalde de Venrayse fietscrosser Peter Stiphout weer het ere-podium. In de klasse cruisers van 25 jaar en ouder, in april in Weiterstad gehouden, werd Peter tweede achter zijn bekende Franse concurrent. Het tweede deel van deze kampioenschappen hadden vorige week plaats in de Kölner Messe Hallen. In de halve finale èn in de fi nale wist de Venrayer elke mededinger achter zich te houden. Zonder proble men behaalde hij er de eerste prijs. Deelnemers waren er uit Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland, België, Frankrijk, Noorwegen, Engeland, De nemarken, Italië en Nederland. Zij al len moesten in Peter Stiphout hun meerdere erkennen. HOGESCHOOL VENLO Naar pas nu bekend is geworden heeft het Venrayse Architektenburo Lerou en Lerou de eervolle opdracht ontvangen als architekt op te treden bij de nieuwbouw aan de Hogeschool te Venlo. Minister Deetman gaf afgelopen week definitief groen licht voor de realisering van deze nieuwbouw. Buro Lerou en Lerou was reeds met voorstudies begonnen, doch dient nu met voortvarendheid de voorschetsen tot definitieve plannen te gaan uitwerken. Gezien de aard en grootte van het projekt zal de uitwerking van het plan medio volgend jaar worden afgerond. Vervolgens zal, volgens planning, direkt daarna met de bouw gestart kunnen worden. Buro Lerou en Lerou, met vesti gingen in 's Hertogenbosch en Horst en een vaste personeelsbezetting van 18 medewerkers heeft deze opdracht begin dit jaar, na een uitgebreide selectieprocedure, mogen ontvangen. HARDLEERSE BESTUURDER Een totaal dronken bestuurder ging toch maar achter het stuur van zijn auto zitten. Bij het wegrijden zag zijn beneveld brein niet de twee op de Kruisstraat geparkeerde personen auto's. Die werden geramd en behoorlijk beschadigd. Dat was nog niet genoeg, want de auto reed door totdat hij tegen een boom tot stil stand kwam. De staat van dronken schap was zó erg, dat hij niet meer in het pijpje kon blazen, en daarom een bloedproef moest ondergaan. Hij werd ter ontnuchtering ingesloten en kreeg later een rijverbod van 16 uur. Op last van de officier van Justitie werd zijn rijbewijs ingevorderd. Deze bestuurder, een 52-jarige Venrayer, was daags tevoren voor de Rechter verschenen, terzake het rijden onder invloed. Hij kreeg toen ontzegging van de rijbevoegdheid voor zeven maanden plus 14 dagen gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Dat wordt nu in ieder geval 14 dagen brommen... DRONKEN BESTUURDER Een bestuurder van een personen auto uit Sittard werd hier in de Hoenderstraat aangehouden. De politiemannen konstateerden alcohol gebruik. Hij kon met een rijverbod van vier uur vertrekken en kreeg tevens de mededeling dat proces verbaal zal worden opgemaakt. Het blaasresultaat en de ademanalyse rechtvaardigen dat proces verbaal. DRONKEN MAN IN HAL POSTKANTOOR Zaterdagmorgen ontdekte perso neel van het postkantoor een dronken man in de hal. Hij had er geslapen en zijn behoefte gedaan. Op last van de politie moest hij een en ander schoon maken. Daarna kon hij ver trekken met de mededeling dat proces verbaal zal worden opgemaakt. AANHANGWAGEN ONTVREEMD Ten nadele van een aan de Beekweg wonende inwoner werd eeo aanhangwagen ontvreemd, waarde 1000. Hoe de diefstal heeft plaats gevonden kon niet worden vastge steld. De aanhangwagen was bruin van kleur. DIEFSTALLEN Bij een bedrijf aan de Maashese- weg werd ten nadele van een werkne mer uit Veghel een gereedschapskist met werktuig ter waarde van ƒ1200,- ontvreemd. Zelfs afrasteringgaas is niet meer veilig. Bij een bedrijf aan de Ringweg werd een gedeelte van de afrastering ontvreemd. Er werd weer aangifte gedaan dat er regelmatig groenten uit de volkstuintjes aan de Baggerweg wor den ontvreemd. Dit alles ten nadele van de volkstuinders. MISHANDELING OPGELOST Dinsdag werd een 22-jarige Venray er aangehouden die in de nacht van 17 op 18 september zonder aanleiding een 26-jarige inwoner van Groeningen der mate had mishandeld dat deze zich on der medische behandeling moest stel len, o.a. voor een gebroken neus. Bij die vechtpartij werden ook twee ge parkeerde auto's beschadigd. De Ven rayer heeft een bekentenis afgelegd en zal de rekening daarvoor gepresen teerd krijgen. Wie wel eens de Winkel van Sinkel binnenstapt, zal opmerken, dat deze winkel ook druk bezocht wordt door niet-Nederlanders. Deze mensen - die dikwijls een groot deel van hun salaris naar familie in het moederland overmaken - kopen hier graag kleding, huis houdelijke voorwerpen enz. tegen een voor hen aantrekkelijke prijs, zoals die in onze missiewinkel berekend wordt. Zo ook de Turkse gemeenschap in Venray, bestaande uit ongeveer 110 gezinnen. Nu deze Turken sinds kort de beschikking hebben over een eigen moskee in de Eindstraat en dus praktisch de overburen zijn van de Winkel van Sinkel, kreeg de Winkel een uitnodiging om eens kennis te komen maken. Vorige week woensdag stapte Zuster Servaas met een twaalf-tal medewerkers naar de voormalige huishoudschool, waar nu de moskee gevestigd is. En dat werd een zeer hartelijke en interessante gebeurtenis! Na een eerste kennismaking met een kop koffie of een glas thee, ging het hele gezelschap - ook de dames - naar de gebedsruimte, waar de Turkse Imam pastor) Ahmel Gönendi, een uitleg gaf over de zin en inhoud van het Islamitisch geloof, en de parallel met het Christelijk geloof. Dhr. Mehemet Arde, die al vele jaren in Venray woont, toonde zich hierbij een voortreffelijk tolk. Na een - op verzoek van Zuster Servaas - indrukwekkende gebedsoe fening, werd de rest van het gebouw bekeken: een ruimte, waar Turkse vrouwen elkaar kunnen ontmoeten, een klasje, waar de kinderen arabisch leren; de winkel, waar Turkse levensmiddelen, waaronder dagelijks vers gebakken brood te koop is. Hierna volgde een gezellig bijeen zijn in de gemeenschapsruimte met koffie, thee, Limburgse vlaai en pistache noten. Na een dankwoord door Zuster Servaas gingen de gasten weer terug naar Sinkels's Winkel, erg ingenomen met hun nieuwe buren. Een goede buur is beter dan een verre vriend, oftewel in het Turks: iyi komsu, iyi tanioik daha iyi. Op woensdag 21 september j.l. vond de feestelijke opening plaats van het kantoor van de Huurders Belangen Vereniging Venray. De opening geschiedde door de wethouder van Volkshuisvesting de heer H. Willems. Deze benadrukte in zijn openingswoord het belang van de H.B.V. door de komende verande ringen die staatssecretaris Heerma wil doorvoeren volgens zijn nota "de Volkshuisvesting in de jaren '90/' De H.B.V. Venray is mede daarvoor aangesloten bij de lande lijke overkoepelende organisaties van huurders en hun belangenbehartigers. De voorzitter van de H.B.V. Helden de heer J. van den Broek was het daar mee eens, en wees tevens in zijn toespraak op de behaalde successen van de H.B.V. Helden. Wij als bestuur verheugden ons op de komst van de genodigden, en onder het genot van een drankje had iedereen het naar zijn zin op deze avond. Ook stond deze avond in het teken van de samenwerking daar wij als huurders een onzekere toekomst tegemoet gaan betreffende de Volks huisvesting in de jaren '90. Hierop werd nog eens gewezen door een huurster. Zij liet weten welk gevaar er verborgen ligt voor mensen met een minimum inkomen, daar deze kwetsbare groep hiervan het eerste.de wrange vruchten te proeven krijgt door de grote stijging van de woonlasten. GESTOLEN KLEDING AANGETROFFEN Bij een op de Maasheseweg gehou den politiecontrole, werd in de auto van een 27-jarige inwoner van Maas- bree, nieuwe kleding aangetroffen met de prijskaartjes er nog aan. Die kleding bleek elders in Noord-Lim burg bij een inbraak gestolen te zijn. Het verdere onderzoek is in handen gesteld van de rijkspolitie. REE GEDOOD Op de kruising Beekweg-Peelweg in Vredepeel werd een overstekend ,ree door een passerende personenauto gedood. De schade van de auto is veel hoger dan de opbrengst van het dier. INBRAKEN IN AUTO'S - Uit een aan de Ysselsteynseweg geparkeerde personenauto is een radiocassetterecorder ontvreemd. Toegang tot de auto was verkregen door forcering van het portierslot. - Drie auto's, welke geparkeerd stonden op de parkeerplaats bij het ziekenhuis, hadden ongewenste be zoekers gehad. Bij één auto was het bij een poging tot diefstal gebleven, maar de eigenaar »«t wel met schade van 500. Bij de twee andere auto's was de inbraak wel gelukt. Buit: radiocassetterecorders ter waarde van 1200 en van/ 1500. Tijdens de jaarlijkse Rode Kruis kontaktavond in het gemeenschaps huis te Wanssum, mocht de Kring- commissaris van de afdeling Limburg, de heer Paul Rippe, dan enkele verdienstelijke vrijwilligers, namens het hoofdbestuur, onder scheidingen uitreiken. Wat zou ons Rode Kruis zijn, als er niet zovele vrijwilligers waren, die zich willen inzetten om te helpen waar hulp nodig is; mensen die zich inzetten voor de gemeenschap, zowel in het collonnewerk als in het Welfare werk. Om die mensen te danken, die dat 10 jaar of meer hebben gedaan, vindt de kringcommissaris nog altijd een grote eer. Zo was de heer Pingen 10 jaar welfarehelper, mevrouw Mien Ewals- Wennekens en mevrouw Tonie van de Mortel-v.d.Kerkhof waren elk 10 jaar welfarehelpsters. Herman Pijpers was 10 jaar actief lid van de collonne en Huubke Breem maar liefst 30 jaar lid van de colonne. De medaille van verdienste in zilver, van het Rode Kruis, mocht de heer Rippe opspelden bij Nico van Hoek uit Venray, die 20 jaar com mandant van de Rode Kruis-colonne Meerlo-Wanssum is (ook comman dant van de colonne Venlo), maar die vóór die 20 jaar zeer actief betrokken was bij de afdeling Venray van het Rode Kruis. Vooral voor zijn inzet bij het ambulancevervoer. Boekhandel van den Munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend AFDELING VENRAY Voor de leden van het C.D.A. afdeling Venray zal een Algemene Ledenvergadering gehouden worden op dinsdag 18 oktober 1988 om 20.00 uur in zaal Wieënhof, Leunseweg 20 te Venray. Opening door de voorzitter en het vaststellen van het verslag van de vorige vergadering, mededelingen van bestuur, raadsfraktie en CDJA. Stemming door de afdelingsverga dering over de volgorde kandidaten voor de Europese verkiezingen. Hierna een inleiding door drs. A. Wintels met als onderwerp: Wat is de doelstelling van regionale ontwikke lingsplannen? Wat betekent het R.O.P. Noord-Limburg voor Venray? Na deze inleiding is er de mogelijk heid tot discussie met de inleider. Afdeling Venray Voor het eerst na een lange zomer stop komt op vrijdag 30 september de ledenvergadering van onze afdeling bijeen. Ongetwijfeld zal de fraktie ingaan op de beroerde financiële situatie van de Gemeente. Van wethouder Wil lems willen we graag weten hoe het zit met de vergoeding aan de be woners van het gerenoveerde Brukske. Op bestuurlijk gebied zal de afdeling moeten besluiten of aan de „Limburgdag" wordt meegedaan en ook hoe we intern de begrotingspro blemen zullen gaan oplossen. Deze vergadering loopt alvast vooruit op de in oktober te houden jaarvergadering en dus op hel funktioneren van bestuur en afdeling. De PvdA is een partij om bij te horen Wie belangstelling heeft is' van harte welkom op vrijdagavond om 8 uur in het wijkcentrum de Kiosk in winkelcentrum Brukske. Informatie? Bel ons secretariaat, tel. 10427 in Venray. L.V.B. Afdeling Venray en Oostrum Op dinsdag 25 oktober a.s. organiseert de Unie van de Katho lieke Vrouwenbeweging Limburg een studiedag in de Oranjerie te Roermond. Het thema zal zijn: Meeluisteren, meedenken, meepraten, meedoen, meebeslissen o.a. op internationaal niveau „In hoopvol vertrouwen". Inleidster is mevrouwMarie- Thérèse van Heteren-Hogenhuis. Zij zal spreken over haar werk en ervaring als presidente van de WUCWO (World Union of Catholic Women Organisation) en over haar beleving als toehoorster bij de Synode over de leek in de kerk te Rome in 1987. Bijdrage 12,50 inclusief lunch, koffie/thee. Opgave voor 4 oktober bij: Venray: E. Jans-Beken 86534 Oostrum: M. Vollenbergh 84188. REUMA-VERENIGING VENRAY De maandelijkse bijeenkomst wordt op 3 oktober in de sport kantine van St. Servatius gehouden, aanvang half acht. Op het programma staat kienen. Introduced zijn ook van harte welkom.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 9