Venroj blaost van d'n tore PEEL EN MAAS kortingen van 20 tot 50% Zeer realistische rampenoefening GESCHENK AAN BEWONERS VAN HET BRUKSKE Muziekfeesten te Leunen LET OP De werkloosheid in de regio RESTAURANT Steen restaurant Au Cygne OER METTEN geopend Overweldigende belangstelling voor jubilerende scheidsrechters OPHEFFING WOLBOETIEK Geslaagd muziek-weekeinde Het eerste gedeelte van het evene- ïent „Venroj blaost van d'n tore" jt erop. En iedereen, die afgelopen vrijdag, zaterdag of zondag van de >artij was, in de tent op het parkeer- errein, tussen de (prachtig verlichte) 3rote Kerk en het Gemeentehuis, zal jeamen, dat het een mooi feest was. Een van de hoogtepunten was on getwijfeld de zaterdagavond met de }ostenrijkse en Merselose muzikan- die door hun enthousiaste en vlotte optreden iedereen meesleepten. De joekskapellen-show (zondag middag) werd een heerlijk gebeuren, dat zeker voor herhaling vatbaar is. Tussen de optredens van de kapellen door werd een fiets verloot, geschon- cen door de firma Jacobs. Houder of loudster van lotnummer 132 werd de jelukkige. (Even kontakt opnemen net de heer A. Swinkels, tel. 10741.) Fancy-fair De grote tent is blijven staan op het parkeerterrein voor de fancy-fair a.s. zaterdag en zondag van 14.00 tot 23.00 uur. Gratis entree. U mag dit best een super-fancy-fair noemen! Er zijn 25 verschillende attraktieS, waaronder: bussen gooien, hond-in- de-pot, vliegtuigspel, enveloppen trekken, luchtbuks schieten (diverse variaties), koppen gooien, tombola, voetbal schoppen (speciaal voor de kleintjes), kruisboog schieten, ring- werpen, kansvissen, joker-troef, etc. etc. Grote trekpleister wordt zeker het RAD VAN AVONTUUR, dat door lopend zal draaien met schitterende prijzen. Wat dacht u van een kompleet tuin-ameublement, een draagbare radio met mini-tv of een échte crossfiets voor de jeugd? ANNO: 1678 Grote Markt 2a-4 - VENRAY - Tel. 04780-86969 (eten van de steen) Vanaf 1 september is het restaurant van „De Zwaan" weer In onze oergezellige, nostalgische kelder bereidt U in het vervolg zelf uw diner op een warme steen, zoals in vroeger tijden de Egyptenaren dat deden. Mocht U niet van de steen willen eten, dan zijn er 3 voortreffelijke menu's samengesteld door onze chefkok. Ter gelegenheid van de heropening presenteren wij de hele maand september bij uw gekozen diner een heerlijk glas wijn Ons steenrestaurant Au Cygne is geopend vrijdags, zaterdags en zondags van 17.00 tot 22.00 uur. Om wachttijd te voorkomen is tijdig reserveren gewenst! Telefoon 04780-8 Vanaf 21 september elke woensdagavond vanaf 17.00 uur in september en oktober MOSSELENAVOND onbeperkt mosselen eten voor maar ƒ17,50 Met spoed gevraagd: Op beide dagen wordt ook weer extra een fonkelnieuwe dames- of herenfiets verloot. Extra attraktie Tijdens de fancy-fair is er nog een merkwaardige extra attraktie. „De Heilige van de Groëte Kerk", een begrip in de Venrayse karnavals- wereld, willen namelijk graag ook hun steentje bijdragen aan de restauratie van [zoals ze het zelf uit drukken] hun „lduphuus". Voor deze gelegenheid hebben ze hun kleding en pilaren nog eens voor de dag gehaald en aangeboden een „optreden" te verzorgen in die zin, dat iedereen voor een geringe vergoe ding in de gelegenheid wordt gesteld om een foto te laten maken, staande op een pilaar, samen met een aantal „Heilige". Het spreekt vanzelf, dat de gegadigden dan desgewenst in passende kledij zullen worden gesto ken om zich te laten vereeuwigen. Een unieke kans op een unieke foto!! Een fancy-fair (en zeker zo'n grote) vraagt nogal wat personeel. De orga nisatie is er daarom erg gelukkig mee, dat, naast vele individuelen en de hierboven genoemde „Heilige", meerdere groepen hun bereidwillige medewerking willen verlenen. We noemen het Katholiek Vrouwengilde, Venray's Mannenkoor, de Lions Club en de Round Table. Zaterdag en zondag dus naar de FANCY-FAIR. Het zal beslist de moeite lonen en u steunt het goede doel: het behoud van Venray's monument nummer één, de Grote Kerk. Het was zaterdag een drukte van jewelste in de „Trefhove", het ver enigingslokaal van de voetbalarbiters uit Horst-Venray en omstreken. Reden was de receptie die door de scheidsrechtersvereniging werd aan geboden aan drie jubilerende scheids rechters. Dat waren Jac Janssen, Horst; Hay Hofmans, Meterik; Toon Poels, Venray. Achtereenvolgens zijn zij al veertig, dertig en vijfentwintig jaar aktief, dus voldoende reden om daaraan aandacht te besteden. Ruim driehonderd belangstellenden uit onder meer voetballerij en kennis senkring kwamen het feestende trio de hand drukken. CROSSMOTOR GESTOLEN Zondagavond werd, tijdens de prijsuitreiking na de verreden motor cros, tussen 18.30 en 20.00 uur, een op een aanhangwagen bevestigde crossmotor gestolen. Deze Kawasaki- crossmotor van 2500 cc heeft een waarde van 7.500 en is eigendom van een Ospelse motorcrosser. Het is niet onmogelijk dat er getui gen zijn van deze ongewone en bru tale diefstal. Zij worden verzocht kontakt op te nemen met de politie. WEER AUTO BEKRAST Voor de tweede maal werd er aan gifte gedaan van vernieling aan een aan de Serenadestraat geparkeerd staande personenauto. Ook nu waren door vandalen met een scherp voor werp diepe krassen in de lak gekerfd. De schade bedraagt 500. HOND TEGEN AUTO. De eigenaar van een Mechelse herder liet zijn hond loslopen in de bossen van de Vredepeel. Plotseling rende die hond de Ripseweg op en botste daar tegen een personenauto, bestuurd door een inwoner van Bakel. De auto liep lichte schade op, terwijl de hond jankend weg liep. De eigenaar van de hond was niet WA verzekerd en zal nu de schade aan de auto uit eigen zak moeten vergoeden. Zaterdagmorgen werd - zonder dat et Venrayse publiek daarvan vol- oende op de hoogte was gebracht - ien grote ontruimingsoefening ge- ouden in de leegstaande gebouwen an „De Kruuze". Aan die oefening verd deelgenomen door ruim 250 ersonen, bestaande uit leden van de randweerkorpsen Venray, Horst en an het mobilisatiecomplex Yssel- eyn, door de Rode Kruis colonnes an Nijmegen, Bergen, Gennep en Way, door personeel van „De luze", van de ambulance en van Regiona le Alarmcentrale uit enlo, van Scouting Venray, de HBO-afdeling en niet te vergeten de otus vereniging (40 leden) zonder 'elke de oefening nooit het realis- sche karakter zou hebben gekregen. )ok leden van de politie, versterkt oor de Reservepolitie, namen aan eze oefening deel. Het draaiboek van deze zeer realis tische oefening zag er ongeveer zo uit: Omstreeks half tien zaterdagmor gen wordt tijdens de gebruikelijke in- steekmanouvre van een tankauto aan de achterzijde van De Kruuze aan de Oude Oostrumseweg, die tankauto aangereden door een personenauto. Een compartiment van de tank, gevuld met huisbrandolie, wordt daarbij opengescheurd en brand ont staat. Kort daarna explodeert een gedeelte van de olietank. De drukgolf van deze explosie, in combinatie met wegvliegende tankfragmenten en brandende olie, veroorzaken een catastrofale toestand. Op straat liggen her en der slachtoffers verspreid. Sommigen zijn zeer ernstig gewond. Ook in verschillende ver trekken van De Kruuze ontstaat brand, terwijl er zich nog vele bewoners in het gebouw bevinden. Er wordt groot alarm geslagen. Via de alarmcentrale worden de diverse brandweer en Rode Kruis colonne's opgeroepen en vanaf dat moment is het een komen en gaan van de diverse hulpverlenende instantie's. Het bleek al direkt dat een verza melplaats voor de gewonden moest worden ingericht en daarvoor kwam de leegstaande voormalige biblio theek aan de Julianasingel in aan merking. Voor de opvang van personen die niet gewond waren, maar die wel ergens ondergebracht moesten worden, gebruikte men het gemeenschapshuis „De Springplank" aan de Beukeplaan. Natuurlijk werden er fouten ge maakt, maar het doel van de oefening: de samenwerking en de communicatie te testen, is positief uitgevallen. Van de gemaakte fouten kan alleen maar geleerd worden, al besefte iedereen dat de werkelijkheid heel anders kan zijn. Middels een korte „levensloop" schetste voorzitter Frans Gielen hun scheidsrechtersloopbaan waarna hij namens de scheidsrechtersvereniging als herinnering een fraai wandbord aanbood. Namens de Centrale Orga nisatie voor Voetbalscheidsrechters (COVS) voerde districtsvoorzitter Wim Pustjens het woord. Hij over handigde Jac Janssen een attentie en bij Hay Hofmans en Toon Poels spelde hij de zilveren COVS-speld op, een onderscheiding die Jac reeds jaren geleden had gekregen. Vanwege de drukte (het was bom vol) zagen de Horster wethouder Peerbooms en de KNVB-afgevaar- digde af van hen geplande spreek beurt. Voorzitter Gielen bedacht de echt genotes van de feestelingen tegen het einde van de receptie met een fraaie bos bloemen om vervolgens het officiële gedeelte te sluiten. Daarbij merkte hij op het heel jammer te vinden dat de geplande KNVB-onder- scheiding(en) pas gebeuren tijdens de komende nieuwjaarsreceptie op het bondsburö te Nieuwstadt. Hij had het passender gevonden indien dat zaterdagavond zou zijn gebeurd in het vertrouwde eigen clublokaal. Het verzoek daartoe werd helaas door de KNVB genegeerd. De sfeer op de receptie en ook daarna was er echter niet minder om en Jac, Hay en Toon kunnen met de scheidsrechtersvereniging dan ook terugzien op een grandioze, overgete- lijke avond. DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1988 Nr. 38 HONDERDENNEGENDE JAARGANG Vorige week donderdag kwam de Bewonerscommissie van het Brukske, die zich bezig heeft gehouden met de begeleiding van de gevelrenovatie aldaar, voor de laatste keer bij elkaar. Die bijeenkomst werd door het Bouwbedrijf Verhoeven Venray aangegrepen, om aan de bewoners van deze wijk te laten blijken, dat zij de goede gang van zaken gedurende de renovatie-werkzaamheden zeer hebben gewaardeerd. Een week eerder werd door het bouwbedrijf aan het bestuur van de opdrachtgeefster, de Woningbouw vereniging Noord-Limburg, een map overhandigd met het complete aantal van 488 opleverihgsformulieren. Daarmee werd een periode afgesloten van twee jaren intensieve samen werking tussen bewoners en bouwers, waarin 488 woningen in bewoonde staat een metamorfose ondergingen, waarover wij u reeds in juli 1986 berichtten. De volledige voor- en achtergevels van deze huizen werden vervangen, In het komende weekend organi seert Harmonie „St. Catharina" Leunen-Veulen-Heide haar jaarlijkse muziekfeest. De festiviteiten zullen dit jaar plaatsvinden in de grote hal van de voormalige melkfabriek aan de Leunseweg te Leunen. De hele accommodatie werd belangeloos ter beschikking gesteld door DMV Campina. Het programma is als volgt: Vrijdag 23 september: BIG DEAL Big Deal is terug in vernieuwde samenstelling. Bij de muziekfeesten '87 waren zij een grandioos succes, en trokken zij de jeugd uit de omgeving massaal naar Leunen. De nieuwe vijfmans formatie heeft het weer voor elkaar blijkens de fantastische ontvangst van het en thousiaste publiek en zaaleigenaren. Samen met hun geluidstechnicus zorgen ze voor een heerlijk avondje swingende muziek dat visueel wordt ondersteund door een uitgekiende lichtshow. Men moet ze gewoon horen en zien. Big deal: een hardwerkende band en één met zijn publiek. Aanvang 20.30 uur. Zaterdag 24 september Traditiegetrouw wordt op deze avond een gezellige dansavond ge organiseerd, waarbij de muziek wordt verzorgd door de Veronica's uit Helden-Panningen. Ook voor een vrolijke noot is gezorgd. De organi satoren hebben beslag kunnen leggen op Wieleke Geelen uit Maasbree, die als buutreedner twee optredens zal geven om 22.00 en 23.00 uur. Zondag 25 september Om 10.30 uur is er een Hoogmis in de feestloods, welke muzikaal wordt opgeluisterd door de zangkoren uit Leunen, Veulen en Heide, waarna een gratis kopje koffie wordt geser veerd. Aansluitend is er een frühshoppen met de bij kenners zeer wel Dekende AA-LSnder muzikanten uit Bakel. Hun optreden zal duren tot ongeveer half drie. 15.00 uur: BROOKLYN Om drie uur gaan de deuren weer open voor de jeugd met de top-attractie BROOKLYN. Deze in de regio bekende combina tie brengt een repertoire uit de Gouwe Ouwe, afgewisseld met het betere Top-40 werk, doch zo geraffineerd gekozen dat succes bij het publiek bij voorbaat verzekerd is. Bij het zien en horen van de groep in de entourage krijgt men het idee te zijn beland in het New Yorkse stadsdeel, BROOKLYN. INBRAKEN IN AUTO'S Twee auto's op de parkeerplaats bij het gemeentelijk zwembad, bleken opengebroken te zijn. Uit de auto's zijn radiocassetterecorders ter waarde van 600 ontvreemd. Bovendien zijn de eigenaren ook nog met een be hoorlijke breekschade geconfron teerd. POGINGEN TOT INBRAAK AUTO'S Bij twee bij de Veltumse Kleffen geparkeerde personenauto's is gepro beerd in te breken. De portiersloten waren vernield. Wat de daders van plan zijn geweest is niet geheel duide lijk. GRAFFITTI OP WINKELPUIEN Ze zijn weer bezig geweest de graf fitispuiters. Nu hebben ze op winkelpuien in winkelcentrum „De Bleek" hun „kunstwerken" aange bracht. Het zal weer de nodige guldens gaan kosten om die verf te verwijderen. waardoor aan meer dan duizend Brukske-bewoners gevraagd werd om enig begrip te hebben voor de over last, die de bouwvakkers hun gedurende een korte periode bezorg den. Dat begrip werd ook gertoond, dat is wel gebleken. Bewoners en bouwers hebben het elkaar, ondanks de forse ingreep, zo goed mogelijk naar de zin gemaakt. Hoewel in 488 gezinnen letterlijk een inbreuk werd gepleegd op hun privacy, werd dat met de nodige om zichtigheid en zorg gedaan, zodat de werkzaamheden zonder enig pro bleem of hindernis konden verlopen. Dat werd zodanig gewaardeerd door de direktie van Bouwbedrijf Verhoe ven Venray, dat zij wat terug wilde doen voor de bewoners, als blijk van dank voor dé prettige samenwerking. Het aanbod van de heer Verhoeven aan de voorzitter van de bewoners commissie, de heer P. Hermans, werd graag aanvaard en door de heer Hermans op zijn beurt, weer doorge geven aan het bestuur van het Wijk centrum „De Kiosk". In óverleg met de voorzitter daarvan, de heer P. Huys, was men van oordeel, dat een geschenk aan de bewoners van het Brukske het beste tot zijn recht zou komen in een decoratie van het Wijkcentrum. Daartoe werd een beroep gedaan op de inspiratie van de andere Hermans, de bekende kunstenaar Piet Hermans, die in gebakken klei een wandreliëf vervaardigd, waarin de renovatie en de goede samenwer king op uitstekende wijze is gesym boliseerd. Na een toespraakje van de heer Seelen, de produktie direkteur van Verhoeven Venray, werd door de voorzitter van de Bewoners-commis sie en van het Wijkcentrum met de heer Verhoeven, het wandreliëf onthuld. Behalve de aannemer, mocht ook de kunstenaar de compli menten van de aanwezigen ont vangen, waarop met genoegen het glas werd geheven. Merseloseweg 20 - Venray U kent onze merken! (o.a. Anny Blatt) Voile kortingskaarten gelden t'.m. 30 september In de meeste Limburgse rayons nam in augustus j.l. de werkloosheid licht toe. Alleen in Heerlen, Helden en Weert nam het aanbod van werk loze mannen iets af. In Venray steeg de werkloosheid van 1213 mannen in juli tot 1235 eind augustus. In Gennep daarentegen daalde de werk loosheid van 765 naar 761. Deson danks blijft Venray - na Helden - het arbeidsburo met het laagste percenta ge mannelijke werklozen. Over een jaar gezien, blijkt dat er hier 236 minder werkzoekenden staan inge schreven dan einde augustus vorig jaar. Die daling van de mannelijke werkloosheid laat zich overigens ook in geheel onze provincie zien. In totaal 2450 werkzoekenden minder. Er is blijkbaar al een einde geko men aan de aanmelding van school verlaters als werkzoekenden. In de gehele provincie kwamen er in augustus nog slechts 32 bij. Opval lend is, dat er de laatste jaren veel minder schoolverlaters staan inge schreven. Op dit moment circa de helft van vier jaar geleden. Niet alleen de lagere geboortecijfers voor deze jaargangen, maar ook het feit dat de jeugd verder studeert, heeft deze cijfers gunstig beïnvloed. Werkloze vrouwen De vrouwelijke werkloosheid steeg in augustus in Venray met 17, in Gennep met 22. Maar ook hier is het werkloosheidspercentage - op Helden na - het laagst. In onze provincie steeg het aanbod van vrouwelijke werkzoekenden met 178. Een stijging was er ook landelijk te konstateren, namelijk met 5275 vrouwen. Ook bij de vrouwen is het aantal werkzoekende schoolverlaters lager dan de afgelopen jaren. Wel opval lend is, dat hun aantal - provinciaal gezien - 1465 hoger is dan bij de mannelijke schoolverlaters. Een dui delijk bewijs, dat de jongens eerder „aan de bak komen" dan de meisjes.... Aanbod Op de arbeidsburo's Venray en Gennep staan nog 390 vakatures open. De grootste behoefte is aan „personeel in algemene dienst" (wat dat dan ook moge zijn). Verder is er vraag naar metaalbewerkers en horecapersoneel. Zelfs in de land bouw zijn nog 60 arbeidsplaatsen vakant. CD-SPELER ONTVREEMD Uit een muziekzaak aan De Bleek werd een compact-disc speler ter waarde van 500 ontvreemd. Hoe en wanneer die diefstal heeft plaats gevonden kon niet worden vast gesteld. DOOR LAAGSTAANDE ZON VERBLIND De laagstaande zon is mogelijk oorzaak gewest dat een 49-jarige Venrayse autobestuurder op de kruising Paterslaan-Langstraat een 69-jarige Fitsende dame, die voorrang had, niet heeft gezien. De dame remde nog om een botsing te voorko men, maar kwam ten val. Zij werd voor behandeling naar het ziekenhuis overgebracht.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 9