Noordpunt van Landweert wordt bedrijvenpark fl^anhet srgoed doen. corpaii DO PEEL EN MAAS n Verklaring van geen bezwaar Verkeers maatregelen BEKENDMAKING Alcohol controles Snelheids controles Peuterspeelzaal bestaat 5 jaar Natuurvrienden verf behang iginai ipEEL EN MAAS Donderdag 22 september - Pagina 5 ïlS Nu de gemeente Venray wat ruimer In de jas zit wat betreft de voor de woningbouw bestemde gronden, zijn op dit moment plannen in voorberei ding om de meest noordelijke punt van het bestemmingsplan Landweert de bestemming bedrijvenpark te geven. Het betreft hier een terrein ter grootte van ongeveer 25 hectare lussen de Maasheseweg en de Venioseweg. Het ligt ten zuiden van het bosgebied, waarin het 380.000 K.V. Schakelstation van de P.L.E.M. Is gelegen. Met het aanwijzen van dit gebied s terrein waar hoogwaardige bedrii- in die geen overlast bezorgen, een raats kunnen vinden, speelt de gemeente duidelijk in op de toe komstige aanleg van Rijksweg 73. Deze gaat een belangrijke ader vormen tussen het zuiden en het noordwesten van Nederland. Boven dien wordt er van uitgegaan, dat Venray in de toekomst ook een funktie zal kunnen krijgen in de grensoverschrij dende transportver binding tussen oost en west. Het uit erste noorden van het bestemmings plan Landweert haakt dan ook duidelijk aan'aan de toekomstige wegeristructuur in dit gedeelte van Venray. Het te wijzigen bestemmingsplan wordt een z.g. gezoneerd plan in relatie tot het huidige en toekomstige woongebied (fase 3 van Landweert). Dat wil zeggen, dat tussen het industrieterrein en de woonbebouw ing een bufferzone zal komen, om de belangen van bedrijven en bewoners van Landweert veilig te stellen. Uiteraard zullen diverse eisen o.m. in het kader van het milieu, worden gesteld. Belangstelling Nu reeds blijken bedrijven belang stelling te hebben voor Venrayse industriegrond met het oog op de toekomstige aanleg van Rijksweg 73. Zo ligt er bijvoorbeeld al een aanvraag van een bedrijf in de onderhoudssector van het transport wezen, dat zich op Smakterheid wil vestigen, gezien de gunstiger ligging en de goede mogelijkheden. Verder wordt rekening gehouden met een motelbestemming in de uiterste noordpunt van dit terrein. Huidige Terreinen Behalve de terreinen met een industriebestemming op de kerk dorpen heeft Venray nog drie grote en minder grote industrieterreinen. Het grootste is Smakterheide, dat nog lang niet vol is en waarvan de gronden nog niet allemaal in het bezit van de gemeente zijn. Globaal genomen is van dit terrein ongeveer eenderde gerealiseerd. Het tussen Venray en Oostrum gelegen industrieterrein „De Hulst" is momenteel voor ongeveer twee derde deel volgebouwd. Een apart verhaal is het industrie terrein „De Witte Vennen" in Oostrum. Wanneer straks de recrea tieve plannen voor dit terrein nader zijn bepaald, kan gezegd worden, dat dit terrein vol is. uw weekblad NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak j burgemeester en wethouders is ingediend een aanvrage om vergun ningvoor het bouwen van 18 premie- koopwoningen aan de Marjolein te Venray door bouwbedrijf Verhoeven. De bouwplaats is gelegen binnen het gebied van een zone als bedoeld in artikel 88, onder f, van de Wet luidhinder. Volgens een ingesteld akoustisch onderzoek zal de geluids- jelasting op de gevels van de te louwen 'woningen maximaal 54 dB(A) bedragen, zodat niet gebleven wordt binnen de ingevolge artikel 94, lid 2, van de Wet Geluidhinder in acht te nemen hoogst toelaatbare waarden van 50 dB(A). Nu de gemeenteraad in de vergade- ing van 30 augustus 1988 heeft rerklaard, dat de berekende hogere waarden tot maximaal 54 dB(A) aan vaardbaar zijn, zijn burgemeester en wethouders voornemens de door louwbedrijf Verhoeven gevraagde 'ergunning met toepassing van de loor Gedeputeerde Staten bij brie van 11 november 1986 afgegeven Igemene verklaring van geen be zwaar te verlenen. Alvorens daartoe over te gaan, ligt het bouwplan met ingang van 23 september 1988 gedurende één maand voor een ieder ter inzage bij het bureau Bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 09.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren bij burgemeester en wethouders worden ingediend. BURGEMEESTER EN WET HOUDERS VAN VENRAY, maken hierbij bekend bij besluit van 14 september 1988 de onderstaande ver keersmaatregelen te hebben vastge steld: a. aanwijzing van de twee meest nabij de ingang van de mediatheek aan de Kruitweg gelegen parkeervak ken als algemene invalidenparkeer plaats: b. instelling van een parkeerverbod voor beide zijden van de Nieuwhuis- weg over een afstand van 130 meter, gemeten vanaf de Smakterweg, waar bij vrachiwagens van het voor de zui- zijde geldende verbod zijn uitgezon derd; c. instelling van een stopverbod voor de zuidzijde van het gedeelte van de Pater Tulpstraat, gelegen tussen de Puttenweg en de Litsen- bergweg. Belanghebbenden kunnen tegen deze bezluiten binnen dertig dagen na de datum van deze bekendmaking in beroep komen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Koningin maar worden ingediend via de com missaris van de Koningin in Limburg, postbus 5700, 6202 MA Maastricht. De besluiten liggen tijdens open stellingsuren en na telefonische afspraak voor een ieder ter inzage in kamer 119 van het gemeentehuis. Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemees ter drs. A.W.M. de Bever, secretaris. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, dat zij hun beslissingen op de bezwaren van derden belanghebbenden tegen de beschikkingen van 12 april 1988 op het verzoek van de Landinrichtings commissie voor de ruilverkaveling Overloon-Merselo voor vergunningen ten behoeve van kavelwerken op diverse perdelen in het ruilverkave- lingsblok aan deze derden belangheb benden hebben toegezonden. De betreffende stukken liggen met ingang van heden gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage. De ingediende bezwaarschriften zijn on gegrond verklaard met uitzondering van het bezwaarschrift gericht tegen de beschikking aangaande het perceel 61555. Zij, die menen door één of meer van de genomen beslissingen recht streeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen in beroep gaan bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State binnen dertig dagen na heden. Venray, 22 september 1988. Burgemeester en wethouders van Venray, mr. H.J.M. Defesche, burge meester. drs. A.W.M. de Bever, secretaris. VALSHEID IN GESCHRIFTE Maandag hield de politie twee inwoners van Venray aan, 33 en 34 jaar oud. De jongste had 13 auto's tegen betaling op naam vah de 34-jarige laten overschrijven. De jongste had een uitkering, en om die uitkering niet in gevaar te brengen had hij de hele handel op naam van de 34-jarige laten overschrijven. Een ingewikkelde handel, waarvan proces verbaal is opgemaakt. De ambtenaren van de Motorrijtuigenbelasting zijn van een en ander in kennis gesteld en zullen wel de rekening van het belas- tingontduiken presenteren. De rijks dienst voor het wegverkeer heeft alle 13 kentekens ongeldig verklaard. Het tweetal is na ingesloten te zijn geweest, en na voorgeleiding en verhoor, huiswaarts gezonden. GROTE BUIT BIJ INBRAAK Door forcering van een deur was toegang verkregen tot een textielzaak gelegen aan de Grote Markt. Ont vreemd werden 85 trainingspakken, 15 joggingpakken en 5 truien. Schade vele duizenden guldens. Dat het niet alleen bij waarschuw ingen van de zijde van de politie blijft, om bij drankgebruik de auto te laten staan, werd nu weer eens bewezen bij een gericht controle, na afloop van sportwedstrijden. - Op 15 september werden bezoe kers van sportkantine's gecontro leerd; 43 bestuurders moesten in het bekende pijpje blazen, maar alle be stuurders bleken onder de fatale grens te zitten. - Dinsdagavond en in het begin van de nacht van dinsdag op woens dag werd er gericht gecontroleerd bij bezoekers aan de Horster kermis. Negentien bestuurders moesten bla zen en drie autobestuurders, uit Venray en Geysteren, moesten naar het politiebureau voor de test aan het ademanalyse-apparaat. Zij kregen proces verbaal aangezegd terzake het rijden onder invloed. - Een uit Venray afkomstige bestuurder weigerde de blaastest. Tegen die bestuurder werd een extra proces verbaal aangezegd. - Voor een bestuurder uit Venray werd het niet alleen proces verbaal terzake het rijden onder invloed, maar hij kreeg ook een proces verbaal omdat hij een auto bestuurde terwijl hem de rijbevoegdheid was ontzegd. Een kastelein uit Helmond werd hier door de politie aangehouden waarbij alcohol-gebruik werd gecon stateerd. Het werd pijpje-blazen en na een rijverbod van 1 uur, kon hij weer vertrekken. - Het blijft nog altijd de moeite waard om op de Stationsweg snelheidscontrole's te houden. Maan dagmorgen werden er in korte tijd 36 auto's op de film vastgelegd. Snelhe den werden gemeten tot 100 km per Bij een korte op de Stationsweg gehouden controle werden 50 perso nenauto's, welke te snel reden, op de film vastgelegd. Die bestuurders zullen ongetwijfeld een acceptgiro kaart toegestuurd krijgen om hun boete te betalen. Snelheden werden gemeten tot 94 km per uur, en dat is te snel op een weg waar maar 50 km gereden mag worden. - Ook maandagmiddag werden weer snelheidscontrole's gehouden. Op de Westsingel negen overtreders; snelheden tot 77 km per uur. Op de Langstraat eveneens negen overtre ders; snelheden tot 82 km per uur. Op de Horsterweg te Castenray 23 overtreders; snelheden tot 97 km per uur. Wederom op de Ysselsteynseweg drie overtreders met als hoogste snel heid 73 km per uur, en op de Albion- straat 33 overtreders met als hoogste snelheid 84 km per uur. - Op de Ysselsteynseweg, binnen de kom van Ysselsteyn, werden 9 overtreders op de film vastgelegd. Snelheden werden hier gemeten tot 75 km per uur. - De Albionstraat scoort ook nog steeds hoog. Maandagmiddag werden er 32 auto's op de film vastgelegd. De gemeten snelheden bedroegen hier tot 82 km per uur. De overtreders kunnen binnenkort een acceptgirokaart voor de te beta len boetes in hun brievenbus ver wachten. Op zondag 2 oktober 1988 hoopt men het 5-jarig bestaan te vieren van de peuterspeelzaal „De Blokken doos". Vanaf 11.00 uur tot 16.00 uur is er een markt in de peuterspeelzaal, waarbij zelfgemaakte spullen zullen worden verkocht. Voor de kinderen worden er spel letjes georganiseerd. Zondag 25 september gaan de Natuurvrienden uit Merselo wandelen in Herkenbosch. De bus is om 09.50 uur bij De Kruuze, om 09.55 uur bij het Schuttersveld, en om 10.00 uur bij de kerk in Merselo. POGING TOT INBRAAK IN AUTO Op het parkeerterrein bij de Tennishal werd een auto aangetroffen welke duidelijke tekenen had van een poging tot inbraak. Met geweld was getracht een portier te openen. Dat is niet gelukt, maar de eigenaar zit wel met een schade van enkele honderden guldens. SPEELVELDJE DOOR ZELFWERKZAAMHEID BUURT VERWEZENLIJKT Zondagmiddag is min of meer officieel, maar in ieder geval met heel veel plezier een speelveldje in gebruik genomen, gelegen tussen de Verdi- en de Vivaldistraat. Nadat al eerder daar een sportveldje was verwezenlijkt, hebben de bewoners van beide straten in eendrachtige samenwerking en met ondersteuning van de gemeentelijke plantsoenendienst er een grote zand bak gemaakt, een glijbaan en een speelhuisje, dat samen met een flinke schommel de talrijke kinderen in die buurt aangenaam kan bezig houden. De zelfwerkzaamheid van die buurt was enorm, zelfs de kinderen hielpen ijverig mee om „hun" zandbak te graven. Bij de openstelling waren meer dan 75 kinderen aanwezig, terwijl vele ouders een kijkje kwamen nemen. Men had er een echt feestje van gemaakt. ;,>sigm Als U zelf de buitenboel schildert, moet U heel goed weten waar U aan begint. Want 10% onwetendheid kan 100% enthousiasme en inspanning teniet doen. Teleurstelling die wij voor U kunnen voorkomen. Neem geen risico en vraag advies bij Cor Paint. Een kleurenplan hoort vanzelfsprekend bij onze service. paterslaan 7 venray 04780-82810 VAK O ZIJN RIJKE GESCHIEDENIS JE! Men behoeft slechts het telefoon boek open te slaan en onder de letter ,V" te kijken om te ontdekken, dat in Venray de naam ,,Volle(n)berg(h)" |op drie verschillende manieren kan worden geschreven: met en zonder i" en met en zonder „h" als laatste letter. Op Vak O van de Algemene Begraafplaats Boschhuizen waren het drie naast elkaar gelegen graven van met de namen Vollebergh (zonder ,n" en met ",,h" als laatste letter) die jonze aandacht trokken. Op de eerste plaats viel het ons (weer) op, dat men bij het overbren gen van de graven in het begin van de Zeventiger jaren van de r.-k. begraaf plaats rond de Grote Kerk naar Boschhuizen wel zeer zorgvuldig tewerk is gegaan. Lagen op het voor malige kerkhof de graven van familieleden verspreid, bij het over- jen heeft men er zoveel mogelijk tekening meegehouden, dat graven van familieleden bij elkaar werden geplaatst. Dat is o.m. het geval bij de 'urgemeestersfamilie Esser, bij de Poelsen, bij de familie Schaeffers en lal van anderen. Bij de familie Volle bergh is het in ieder geval zo, dat ER. mensen, die tijdens hun leven zo I I I dicht bij elkaar hebben gewoond en 6262. &ewerkt, een gezamenlijke laatste Vak O hebben ANNA VOLLEBERGH geb. 23-7-1886 overl. 1-12-1972 ongeh. JAN VOLLEBERGH geb. 24-5-1879 overl. 2-9-1962 ongeh. FRANS VOLLEBERGH geb. 25-3-1885 overl. 1-8-1971, geh. met TRUUS CLAESSENS geb. 4-7-1892 overl. 11-4-1936 PETRUS (PIERRE) VOLLEBERGH geb. 30-7-1882 overl. 11-4-1936 gehuwd met GERTRUDA VOLLEBERGH- LAURENSSE geb. 22-2-1899 overl. 28-1-1975 De naam Vollebergh is onverbre kelijk verbonden aan de familie, die sinds de vorige eeuw tot in de zestiger jaren bestond uit meubelmakers met als adressen Bontekoestraat 1 en 2 en de Eindstraat 13. Het pand, waarin nu de „Winkel van Sinkel" is geves tigd, was voorheen de werkplaats, winkel en toonzaal van de Volle- bergh-familie. De „Firma M.J. Vollebergh en Zonen" werd gevormd door Jan, Frans en Pierre Vollebergh, die zoons waren van de oprichter van de zaak, de uit Arcen afkomstige Martinus Josephus Vollebergh. Aanvankelijk werd begonnen met de meubelmake rij in de Hoenderstraat doch in later jaren werd verhuisd naar de Bonte- koestraat/Eindstraat De „stamvader" werd op 17 november 1851 geboren en hij was op 14 mei 1871 gehuwd met Anna Maria Evers. Het jaar van oprichting is niet bekend, doch volgens Herman Volle bergh, die twintig jaar geleden de zaak van de hand deed, kon dat nu wel eens 125 jaar geleden zijn. Hoewel het timmeren bij de Volle- berghs in het bloed zat, hebben zij in feite weinig aan de weg getimmerd. De families stonden bekend als brave hardwerkende luiden, die trouw ter kerke gingen, dagelijks hun rozen hoedje baden, graag een kaartje leg den en hun pijpje rookten. Hun specialiteit was het maken van degelijke huishoudmeubelen. Was er tijd over, dan werd die besteed aan het maken van doodkisten, die werden afgehaald door timmerlieden uit Venray en omgeving. In die dagen kwam het voor, dat de doodkisten maker ook moest helpen bij het kisten van een overledene... ANNA en JAN VOLLEBERGH waren ongehuwd. Behalve in het maken van meubels, was Jan bedreven in het maken van trappen, welke kunst hij in Engeland had geleerd. Anna, in de familie „Tantan" genoemd, was altijd in de winkel te vinden. Haar broer Jan was in zijn vrije tijd „duivenmelker" en lid van de duivenvereniging „Eendracht". Van Anna werd gezegd, dat "zij erg vlot voor haar doen" was. Zij onderhield de familieband en iedere zaterdagmiddag was het bij haar koffiedrinken voor de hele familie. Toen haar broer Frans, na het vroegere overlijden van zijn vrouw Truus (op 42-jarige leeftijd) achter bleef met tien kinderen, nam zij de zorg voor het grote gezin over. FRANS VOLLEBERGH was, evenals zijn broers Jan en Pierre, erg muzikaal. Hij was dirigent van de fanfare Maashees en Holthees en 2de dirigent van de Venrayse fanfare, de latere Koninklijke Harmonie Euterpe". Frans was een echte schrijnwerker en zeer bedreven in het houtdraaien en steekwerk. Voor familie en goede kennissen was hij graag bereid een dressoir te versieren met een uitge stoken wapen van Venray. In de dertiger jaren had hij no g een winkeltje met antiek en kunst voorwerpen. Voor Venray had hij de alleenverkoop van beeldjes van Sint Jozef van de Smakt. Verder verkocht hij beeldjes van O.L. Vrouw van Oostrum en reprodukties van Toorop, die als communieprentjes werden ingelijst. Hij was collectant in de Grote Kerk en jurylid van de Limburgse schutte rijen. PETER (PIERRE) JOSEPH VOLLEBERGH stond bij de burge lij ke stand ingeschreven als meubel maker. Op 8 februari 1916 trouwde hij met Gertruda van Gerven, die anderhalf jaar later stierf. Op 30 mei 1925 trouwde hij voor de tweede keer, nu met Gertruda Hendrina Mathilda Laurensse, die op 22 febru ari 1899 in Venray was geboren. Pierre Vollebergh was beëdigd I taxateur bij de rechtbank te Venlo en als zodanig schatter van nalaten schappen. Hij was secretaris-penning meester van de Onderlinge Spiegel glasverzekering, die op een gegeven ogenblik zoveel geld in kas had, dat de premie gehalveerd kon worden.... Hoewel hij een uitstekend meubel maker was, legde hij zich in de zaak hoofdzakelijk toe op de boekhou ding. Toen na de oorlog de industrialisa tie in Venray haar intrede deed, werd ook de Firma M.J. Vollebergh en Zonen opgenomen in „de vaart der volkeren". De firma werd toeleve ringsbedrijf van Inalfa, die destijds de Elsrijkmeubelen maakte. Uit de werkplaats van Vollebergh kwamen de houten zittingen en ruggen. Voor Inalfa maakte Vollebergh bovendien zo'n 250 houten modellen van haarden. De firma Vollebergh is eigenlijk ter ziele gegaan door gebrek aan opvol ging. Meester meubelmaker Pierre vertrok in 1956 naar Canada. Zijn broer Herman, die geen meubelmaker was, deed in de zestiger jaren - nu twintig jaar geleden - de zaak aan de kant en behalve de naam herinnert nu niets meer aan de meubelmakers familie. Of het zou moeten zijn een enkel dressoir met het uitgestoken wapen van Venray of een door Frans Vollebergh gedraaide schaal of kandelaar... Feit is ook, dat zeker een tiental meubelmakers er op kunnen bogen in het verleden een uitstekende vakopleiding te hebben genoten bij de Gebroeders Vollebergh.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 5