DE BOUWPLANNEN VOOR KOMEND JAAR HINDERWET HINDERWET Gemeentebegroting 1989 NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Kap- vergunningen Raadsvergadering RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 8.00-8.30 (vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) 21.00-22.00 (vanaf 16 jaar) Dinsdag 7.00- 8.30 (vroege vogels) 15.30-16.30 (65+) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 (vanaf 16 jaar) Woensdag 8.00-10.00 (vroege vogels) 10.00-12.00 (dames) 14.00-17.00 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 8.00- 9.00 (vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Zaterdag 8.30-10.00 (vroege vogels) 14.00-16.00 (jeugd) Wijzigingen voorbehouden Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. BURGEMEESTER EN WET HOUDERS VAN VENRAY maken bekend, dat zij hun beslissingen op een aanvullend verzoek van de Land inrichtingscommissie voor de ruilver kaveling „Overloon-Merselo" tot het verlenen van kapvergunningen in verband met de uitvoering van kavel- inrichtingswerken op 15 september 1988 aan verzoekster hebben ver zonden. De betreffende stukken liggen met ingang van 23 september 1988 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het raadhuis, afdeling plantsoenen en bossen, kamer 232, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door één of meer van de genomen beslissingen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Wet AROB daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen binnen dertig dagen na heden. Venray, 22 september 1988. Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burge meester. drs. A.W.M. de Bever, secretaris. DAt Venray „aan zijn centrum werkt" is bekend. De resultaten ervan zijn op een wandeltocht door dat centrum overduidelijk te zien. Vooral het gereedkomen van De Bleek heeft het gezicht van Venray danig veranderd. Maar er zit nog meer aktiviteiten in het vat. Hier onder een overzicht. het centrum Venray heeft een duidelijke positie als verzorgingskern binnen de regio. Die positie wil het gemeentebestuur verder uitbouwen en een van de beste manieren om dat te bereiken is het stimuleren van bouwaktiviteiten bin nen het centrum. Daarbij gaat het dan vooral ook om de bouw van winkels, die dan veelal gecombineerd worden met (boven)woningen. Een voorbeeld daarvan uit 1988 is het winkelgebied De Bleek. Aan het Henseniusplein zal in 1989 gereed komen het plan Henseniusstaete, dat volgens dezelfde formule is opgezet, te weten winkelruimte beneden en 52 woningen boven. In het komend jaar staat vooral het samengaan van het oude en het nieuwe gedeelte van het centrum voorop. Aan de noordzijde zal hieraan vorm worden gegeven door de herinrichting van de Grote Markt en de Marktstraat. De plannen daar voor gaan zeer binnenkort voor inspraak naar de belanghebbenden. Daarna komt dan nog de verbetering in de aansluiting tussen de Grote Markt en het winkelgebied van De Bleek door de herinrichting van het Kapelaanspad. Aan de zuidwestkant van het centrum zal door de afron ding van het plan De Bleek een aan sluiting gemaakt worden met de Passage. Op die manier ontstaat een „gesloten winkelcircuit". De plannen daarvoor zijn al zo ver gevorderd dat de verwachting is dat daarmee in de tweede helft van '89 gestart kan worden. De gemeente heeft een stedebouwkundig bureau opdracht gegeven om een plan voor het Wil- helminaplein te ontwerpen. Daarbij zou dan de winkelfunktie van het gebied versterkt moeten worden zonder dat dit ten koste gaat van de hoeveelheid parkeerplaatsen daar ter plekke. Landweert Het bestemmingsplan „Land weert" is opgedeeld in vier fasen. De eerste fase is nagenoeg volgebouwd, terwijl ook de tweede al grotendeels benut is. Het gemeentebestuur neemt daarom nu de ontwikkeling ter hand van de derde en vierde fase. Dit houdt in dat in de derde fase geprobeerd zal worden nog meer ver schillende bouwsoorten onder te brengen dan in de voorgaande het geval was. Dat betekent meer vrije sector bouw en ook voor de individu ele particuliere bouwer volop moge lijkheden. Ook de opzet van de woonwijken zal een ruimer karakter moeten krijgen om op die manier tot een wervend woonklimaat te komen. Dat kost de gemeente geld, maar de redenatie achter dit beleid is dat de kosten nu eenmaal voor de baten uit gaan! In de vierde fase was aan vankelijk alleen woningbouw ge dacht, maar de plannen zijn in die zin omgebouwd dat het gemeentebestuur in dit meest noordelijke deel van Landweert enkele bedrijven de gele genheid wil geven grond te kopen. Niet zomaar bedrijven, maar hoog waardige bedrijven, die geen direkte overlast bezorgen. Tussen dit bedrij- ven-gedeelte en de rest van Landweert zal dan een bufferzone moeten komen zodat de belangen van bewoners èn bedrijven het beste veiliggesteld kunnen worden. Wit Desselke In 1990 wil het gemeentebestuur kunnen beginnen met de bouw van nieuwe woningen in het plan Wit Desselke. De huidige bebouwing is eigendom van de woningbouwvereni ging, maar rijp voor sloop. De globale plannen, waarover de ge meente mementeel volop in overleg is met de woningbouwvereniging, voor zien in de bouw van 80 tot 100 woningen in dat gebied. B en W hebben voor die bouw enkele rand voorwaarden op een rij gezet, waarbij vooral de wens eruit springt om het gebied „verkeersluw" te maken, wat zoveel wil zeggen dat er alleen die auto's doorheen komen die er hun eindbestemming hebben. Ook de instelling van een maximum snelheid ter plaatse van 30 kilometer per uur zou daarmee binnen de mogelijk heden gaan behoren. Verder zou het gemeentebestuur graag meerdere woningtypes gebouwd willen zien om tegemoet te kunnen komen aan de uiteenlopende woonwensen van bij voorbeeld ouderen, alleenstaanden en gezinnen. Eén ding is zeker: een hoog werk tempo is nodig om de datum van 1990 te halen, want er moet geen Venray blijft aan z'n centrum werken. In 1989 zal dat vooral gebeuren m.b.t. de gearceerde delen. groter tijdsgat komen tussen het vertrek van de huidige bewoners uit de bestaande woningen èn de datum waarop zij en anderen weer in de nieuwe huizen in het Wit Desselke terecht kunnen. Kom van Venray Binnen de bebouwde kom van Venray is op dit moment sprake van een groot aantal sterk verouderde bestemmingsplannen. Het wordt hoog tijd dat daaraan iets gebeurt, maar bestemmingsplannen maak je nu eenmaal niet van de ene op de andere dag. Om de situatie in de kom van Venray toch in goede banen te kunnen blijven leiden zal in 1989 een regeling worden gemaakt voor aan bouwsels en bijgebouwen. De rege ling zal naar verwachting ook voor de kernen van de kerkdorpen gaan gelden. Buitengebied Ook in het buitengebied staan er weer heel wat werkzaamheden op stapel. Het huidige bestemmingsplan voor het buitengebied is alweer zo'n tien jaar oud; op zich is dat niet zo veel, maar juist in dit gebied hebben zich heel wat ontwikkelingen voorge daan, zoals de mestoverschotten, de tanende gezondheid van de bossen en de behoefte aan ruimte voor recreatie. Want het buitengebied van Venray is wel erg groot, maar feite lijk is iedere vierkante meter gereser veerd voor een bepaald doel. Om toch in te kunnen spelen op de diverse ontwikkelingen willen B en W in 1989 starten met de procedure voor een nieuw bestemmingsplan Buiten gebied. De Witte Vennen Zoals bekend bestaan er al geruime tijd plannen om de oostelijke helft van het industriegebied De Witte Vennen om te vormen tot een zand- afgraving die later een recreatie bestemming kan krijgen. Naast de watersport die er dan daar beoefend kan worden, zou er ook nog ruimte zijn om er een 150-tal vakantie bungalows te bouwen. Het ontwerp- bestemmingsplan daarvoor is naar diverse belanghebbenden gestuurd, zoals de omwonenden en de dorps raad van Oostrum. In de begroting voor het komend jaar spreken B en W de hoop uit dat het bestemmings plan in het begin van '89 aan de gemeenteraad zal kunnen worden voorgelegd. Woningbouw Het aantal woningen dat in 1988 gerealiseerd wordt, is het hoogste van de afgelopen vier jaren zoals uit onderstaand overzicht blijkt: Kerk- Venray dorpen Kom Totaal KENNISGEVING BEKENDMAKING AANVRAAG BURGEMEESTER EN WET HOUDERS VAN VENRAY, maken bekend bij hen een aanvraag is inge diend voor een hinderwetvergunning van H. Gellings, Daland 7 te Merselo voor et ex art. 6a uitbreiden/wijzigen van een varkensmesterij, gelegen aan Daland 7 te Merselo; J. Loonen, Hoogriebroekseweg 21 te Oirlo voor het wijzigen van een varkensmesterij en legkippen- houderij, gelegen aan de Hoogrie broekseweg 21 te Oirlo; A. Peeters, Vredeweg 21 te Vredepeel voor het oprichten en in werking hebben van een varkens mesterij en rundveehouderij, gelegen aan de Vredeweg 21 te Vredepeel; J. Berkers, Timmermannsweg 68 te Ysselsteyn voor het wijzigen van een varkensmesterij en -fokkerij en een stierenmesterij, gelegen aan de Timmermannsweg 68 te Ysselsteyn: De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray/elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 23 oktober 1988. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donder dag van 16.30 tot 19.30 uur na tele fonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden verzocht de persoonlijke gegevens van degene die een be zwaarschrift indient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt ver zocht (afdeling openbare orde, veilig heid en milieuzaken, toestel 247), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum bezwaren ook mon deling worden gemaakt, waarbij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvraager en eventuele overige aanwezigen. Alleen degenen die bezwaar hebben gemaakt naar aanleiding van de aanvrag en degenen, die kunnen aantonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp-beschik-king en/of beroep indienen tegen de uit eindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burge meester. drs. A.W.M. de Bever, secretaris. 1985 21 100 121 1986 43 168 211 1987 38 199 237 1988 63 201 264 Het aantal in 1989 te bouwen woningen wordt - afgaande op de huidige cijfers - geraamd op 238. Daarmee blijven de cijfers binnen de verwachtingen. Bovendien blijkt uit de zeer geringe leegstand, dat er in onze gemeente gebouwd wordt voor een daadwerkelijke behoefte. Opval lend is verder de grote belangstelling onder alleenstaanden en ouderen voor wonen in of vlakbij het centrum, zoals in De Bleek, Burg graaf, Henseniusstaete en Wit Desselke. Uit bovenstaand overzicht van diverse plannen voor het komende jaar mag duidelijk blijken dat er voor de gemeente nog volop werk aan de winkel is. In 1989 zullen vele zaken geregeld worden die gezichtsbepalend zullen zijn voor Venray in en na de 90'erjaren. DE Venrayse gemeenteraad verga dert op dinsdag 27 september a.s. in het gemeentehuis over onderstaande agenda. De bijeenkomst begint om 19.00 uur en is zoals gewoonlijk voor publiek toegankelijk. 1. Verslag voorgaande vergadering; 2. Ingekomen stukken en medede lingen; 3. Subsidieregeling onderhoud ge meentelijke monumenten en wijziging van de subsidieverordening stads- en dorpsvernieuwing; 4. Aanbieding van de gemeentere kening en de bedrijfsrekeningen 1987 en de benoeming van de gebruikelijke commissie van onderzoek; 5. Diverse gewestaangelegenheden; 6. Tweede algemene aanpassing gemeentebegroting 1988; 7. Aanschaf ademtestapparaten politie; 8. Aanleg openbare werken aan de Horsterweg te Castenray in verband met de bouw van vier woningen; 9. Renovatie van het dak van acti- Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 14 september 1988 voor de onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daar tegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen dertig dagen na boven genoemde datum. - het aanbrengen van een kelder onder een kantoorgebouw aan Hoog- akker 11 te Venray, t.n.v. J.A. Boer Assurantiën, Tuinstraat 20 te Venray; - het bouwen van een volière aan de Hubertusstraat 17 te Venray, t.n.v. P.A.B.M. Min; - het bouwen van een tuinhuisje aan Pe Seilier 25 te Venray, t.n.v. W.J.B. van Meijel; - het bouwen van een tuinhuisje aan de Monikesstraat 23 te Venray, t.n.v. H.F. Lamers; - het plaatsen van een dakkapel aan de Matterhornlaan 16 te Venray, t.n.v. J.M. ten Brinke; - het verbouwen van een berging/- hobbyruimte aan de Meijdoornstraat 5 te Venray, t.n.v. H.M. Nooijen; - het bouwen van een carport aan de Houtzagerstraat 8 te Venray, t.n.v. M.J. Versteegen; - het verbouwen van winkels aan de Passage te Venray, t.n.v. ABC Vastgoed Beheer, Einsteinstraat 22 te Maastricht; - het bouwen van een carport berging aan de Dionisiusstraat 3 te Oirlo, t.n.v. J.P.M. Verblakt; - het'bouwen van een schuurtje en overkapping aan de Adelbertweg 19 te Venray, t.n.v. M.T.A. J. Arts; - het plaatsen van een dakkapel aan de Langeweg 64 te Venray, t.n.v. A.H.M. Cornelissen; - het plaatsen van een dakkapel aan de Akelei 3 te Venray, t.n.v. G.M. Verkoeijen; - het verplaatsen van een loods aan de Teeuwenhofweg 21 te Leunen, t.n.v. G.J.H.M. Cornelissen; - het plaatsen van een koelcel met afdak aan de Spurkterweg 4 te Venray, t.n.v. J.B.A.J. Cox, Akelei 96 te Venray; - het bouwen van een volière en tuinhuisje aan de Imkerstraat 16 te Venray, t.n.v. M.J.M. van Rijt; - het bouwen van een hobby-kas aan de Isabellahof 57 te Venray, t.n.v. mevrouw J. Zwiebel-Bults; - het aanpassen van een gevel t.b.v. winkelruimte aan de Merselose- weg 3 te Venray, t.n.v. R.V.C. Cattoir, Merseloseweg 1 te Venray; - het uitbreiden van een produktie- ruimte aan de Smakterweg 25 te Venray, t.n.v. Fa. Manders. Venray, 22 september 1988. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. KENNISGEVING BEKENDMAKING ONTWERPBESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat zij van plan zijn om op de aanvraag van T. Voesten, Rouwkuilenweg 16 te Ysselsteyn, voor een hinderwetver gunning voor het oprichten en in wer king hebben van een champignonkwe kerij waar elektromotoren worden ge bruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Veulenseweg (ong.) te Leunen; A. Knapen, Veulenseweg 68 te Veulen, voor een hinderwetvergun ning voor het ex artikel 6a uitbreiden wijzigen van een rundveehouderij, ge legen aan de Veulenseweg 68 te Veu len; positief te beschikken onder het stellen van voorwaarden. J. Dobbe, Kempkcnsberg 1 te Ysselsteyn (Lb.) voor een hinderwet vergunning voor het ex artikel 6a uit breiden 5 wijzigen van een rundvee houderij en varkensfokkerij, gelegen aan de Kempkensberg 1 te Ysselsteyn, positief te beschikken onder het stellen van voorwaarden, met dien ver stande dat een uitbreiding met 20 stuks jongvee wordt geweigerd. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raad huis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur worden ingezien tot 7 oktober 1988. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donder dag van 16.30 tot 19.30 uur na telefo nische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden verzocht de persoonlijke gege vens van degene die bezwaar maakt niet bekend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kun nen bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester Drs. A.W.M. de Bever, secretaris viteitencentrum voor ouderen „De Kemphaan"; 10. Verkoop kavel landbouwgrond aan de Beekweg; 11. Verkoop bouwgrond in Land weert aan bouwbedrijf J. Raedts voor de bouw van acht woningen; 12. Verkoop kavel bouwgrond aan de Kiekweg; 13. Aankoop grond in Leunen van de Stichting Gemeenschapshuis Leu nen in verband met de toegankelijk heid tot de Rabobank aldaar; 14. Voorbereidingsbesluit gedeelte Kiekweg voor de bouw van een woning met bedrijfsruimte; 15. Voorbereidingsbesluit voor kavel aan Ysselsteynseweg voor de bouw van een woning met kleinschalige meubelmakerij; 16. Verklaring in het kader van de Wet Geluidhinder dat er geen bezwaar bestaat tegen de bouw van een woning op het perceel Jan Poelsweg lc; 17. Verhoging hondenbelasting,pc toeristenbelasting, tarieven leges en afvalstoffenheffing; 18. Beroepsschrift van de heer Jakobs tegen de weigering van een bouwvergunning voor het uitbreiden van een loods op het perceel Spurk- terdijk 18; 19. Reaktie op het Regionaal Ont wikkelingsplan Noord-Limburg; 20. Krediet voor de reparatie van hel leidingnet van het zwembad.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 14