Renovatie tweede gedeelte van de Schoolstraat BEDANKT! Demonstratie van snelheidsscorebord Het postkantoor gaat automatiseren PEEL EIM MAAS Het Groene Kruis Hulp bij menselijke- motorstoring Open Dag bij slagerij Bart Oomens Aktie-dag Foster Parents op basisschool St. Petrus Banden Voorlopig geen bouwvergunning Handwerk- en hobby tentoonstelling Slotmanifestatie Gallerie En Passant Districtfestival in Leunen Ademtest apparaten voor de politie Belangstelling enorm voor toren en Grote Kerk PEEL EN MAAS 1» Donderdag 15 september - Pagina 5 Dinsdag a.s. begint Vissers Wegen bouw met de vervanging van de riolering in het tweede gedeelte van de Schoolstraat, het gedeelte tussen de Jan Hensenstraat en het Henseniusplein. Na het afsluiten van de toegangen tot dit gedeelte van de straat worden de klinkers van het straatdek opge ruimd en voorlopig opgeslagen op de parkeerplaatsen langs de Schouwburg en het Schouwburgplein. De graaf werkzaamheden beginnen bij de Jan Hensenstraat, waar al eerder een grote rioolput werd geplaatst. Het is de bedoeling dat na verwijdering van de oude riolering meteen de nieuwe rioolbuizen in de grond gaan en de huisaansluitingen worden vernieuwd. De trottoirs met trottoirbanden blijven tijdens de werkzaamheden liggen. Wel zullen ze plaatselijk opgebroken moeten worden om de huisaansluitingen te vernieuwen. De totale duur van de werkzaamheden wordt geschat op minimaal vier weken. Zoals reeds eerder gemeld, krijgt dit gedeelte van de Schoolstraat geen sierbestrating zoals dat in het eerste gedeelte is aangebracht maar wordt de huidige bestrating opnieuw gebruikt. Met sierbestrating zal men nog zeker een paar jaar moeten wachten. Eerst dient de derde fase van De Bleek gerealiseerd te worden met een aansluiting op de Passage. Verder zijn er ontwikkelingen gaande bij de Schouwburg, met name voor de leegstaande voormalige jeugd bibliotheek. Ook is de reconstructie van het Schouwburgplein nog een heet hangijzer. LEEUWSTRAAT Na het gereedkomen van de Schoolstraat wordt de Leeuwstraat onder handen genomen. Dat is dus einde oktober a.s. Ook daar wordt de oude bestrating weer opnieuw ge bruikt. Vanzelfsprekend houdt men er ook rekening met rioolaanslui tingen van Residentia-Hensenius Staate" - de nieuwe winkels en flats op het Gouden Leeuwterrein. Nadat de riolering in de Leeuw- straat vernieuwd is, begint men met spoed aan het vernieuwen van de riolering in DE EINDSTRAAT EN DE OVERLOONSEWEG De voorbereidende werkzaamheden zijn daar nu reeds gestart met het zagen van een gleuf in het bitumen wegdek. Het is namelijk niet de bedoeling dat de gehele weg wordt opengebroken. De oude riolering laat men gewoon zitten en men legt er een nieuwe naast. Ook de buizen voor de aanleg van een bronbemaling - om het grond water uit de rioolgleuf te houden - zijn nu reeds aangevoerd. De oude riolering wordt t.z.t. met zand dicht gespoten. Bijna tegelijkertijd gaat men ook de riolering in de Markt straat en Grote Markt vernieuwen. Daar worden wel nieuwe bestratingen aangebracht. OVERLAST VOORBIJ Waar natuurlijk iedereen benieuwd naar is, is het antwoord op de vraag of men straks dan eindelijk van de wateroverlast op de bekende plaatsen in Venray-centrum verlost is. Eerlijk heidshalve zal men daar met „neen" op moeten antwoorden. Ongetwijfeld betekent de vernieuwing en vergro ting van de riolering een verlichting bij het verwerken van de grote massa's hemelwater bij stortbuien. Maar helemaal verlost is men er zeker niet van. Het wachten is nog op een verdere vernieuwing van het rioolnet. Met name van de hoek Overloonse- weg-Noordsingel naar de hoek N oordsingel-Westsingel Vanaf dit laatste punt wordt vermoedelijk volgend jaar een nieuw stamriool naar de Brabander gelegd - in het verlengde van de Westsingel. Er ligt daar al een stamriool, maar dat is intussen te klein gebleken, zodat men er noodgedwongen een nieuwe naast gaat leggen. Is dèt ver wezenlijkt, dan staat niets meer een directe afvoer naar de waterzuive ringsinstallatie in de weg. Eerst dan mag men rekenen verlost te zijn van ondergelopen straten, kruisingen en kelders. En eerst dan kan men aan de volgende fase begin nen van het totale rioleringsplan in Venray: het vernieuwen van de oude en te kleine rioleringen. Vanaf 21 september aanstaande zullen de loketmedewerkers van het postkantoor in Venray Patersstraat alle geldhandelingen aan de loketten met behulp van terminals gaan af wikkelen. Voor het publiek verandert er niet zoveel, zij het dat er geen stempel meer wordt gezet op de betalings stukken. Voortaan drukt een printer de gegevens af. Voor de loketmedewerkers veran dert er meer.In eerste instantie vooral de werkwijze. Een aantal loketdiensten wordt voortaan met behulp van de computer verricht. Ook de administratieve verwerking van de gegevens gebeurt voortaan veel al met de computer. Deze veranderingen lopen door de gehele postorganisatie omdat de loket- apparatuur (toetsenbord, beeld scherm en printer) via een terminal- computer verbonden is met de computer van het hoofdpostkantoor en vervolgens via telecommunicatie- lijnen met het centrale computer systeem van de PTT. Automatisering van de loket diensten is onder andere nodig omdat in de afgelopen jaren het aantal diensten enorm is gegroeid. Geautomatiseerde verwerkings processen zullen leiden tot een betere en snellere administratieve afhande ling. Daarnaast is automatisering een volgende fase in de relatie van een postkantorennet dat klaar is voor de toekomst. Er wordt gedacht aan aan sluitingen van het postale computer- gebeuren op dat van anderen, zoals de Postbank. PTT-Post verwacht bovendien met de nieuwe mogelijkheden meer instanties aan te trekken die voor him diensten gebruik willen maken van het postkantorennet en dat de inhoud en de omvang van de dienstverlening op het postkantoor zullen toenemen. Na de automatisering van het Postkantoor Venray, zullen in de volgende drie weken ook alle post kantoren geautomatiseeerd worden, waarvan de postcode begint met 58.. uw weekblad Regelmatig bereiken ons vragen over de opvoeding van en de omgang met peuters en kleuters in de leeftijd van 0 tot 4 jaar. Boeken zijn hierover vol geschreven, maar in het gewone doen van alledag blijkt het weer anders te zijn. Het Groene Kruis wil een peuter/- kleuter thema-ochtend organiseren: -om u ervaringen te laten uitwisse len en van elkaar te leren; -om u te laten merken dat u niet de enige bent met vragen; -om u te helpen informatie en adviezen op een rij te kunnen zetten. Bij voldoende deelname (minimaal 8 personen, maximaal 15 personen) organiseren wij een thema-ochtend. Programma Dinsdagochtend 1 november 1988 van 09.00 tot 11.00 uur: Het thema „Kind en veiligheid en E.H.B.O.". De thema-ochtend wordt gehouden in „de Clockert", Bergweg 4 te Venray. Voor kinderopvang wordt gezorgd. De onkosten die hieraan verbonden zijn bedragen 2,50 per persoon (voor leden). Heeft u interesse, meldt u dan aan! Regionale Vereniging Het Groene Kruis Venray, Bergweg 4, 5801 EG Venray, tel.nr.: 04780-81269. Inlich tingen: Miep Vermeulen, wijkver pleegkundige. Hartelijke dank voor al die lege flessen die u zo trouw in de glasbak gooit. Maar zou dat voor taan óók kunnen met de glazen potten' Dan is de glasbak u dubbel zo dankbaar. GLASBAK Bedankt namens fjCÜ glasbak, reinigingsdienst sT/C en natuur. PRINSES BEATRIX* UNDS Komende week houdt het Prinses Beatrix Fonds weer zijn landelijke kollekte. Aanvankelijk werd het Fonds opgericht als Polio-Fonds. Dat was in 1956, als reaktie op de ongekend hevige polio-epidemie. Sinds de onderdrukking van deze ziekte, kon het Fonds zich ook gaan richten op andere, niet minder ver woestende, aandoeningen van het centrale zenuwstelsel, waartegen nog geen vaccins of andere remedies bestaan. Deze ziekten zijn," naast polio: multiple sclerose, bepaalde spierziek ten, spasticiteit, spina bifida, ziekte van Huntington, ziekte van Parkinson. Wat doet het Prinses Beatrix Fonds tegen al deze ziekten? Kort gezegd: hulp, begeleiding en voorlichting bieden aan de vele tienduizenden patiënten en steun verlenen aan het wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaken, moge lijke geneeswijzen en voorkoming van deze ziekten en afwijkingen. Bijna zes miljoen gulden kon vorig jaar hiervoor worden uitgegeven. Veel kon worden gedaan, maar er is nog veel méér nodig. Vele miljoenen zijn nodig Het Prinses Beatrix Fonds is een particuliere instelling, die geen enkele subsidie ontvangt en het daarom in de eerste plaats moet hebben van de opbrengsten van de jaarlijkse kollek- teweek, die dit jaar gehouden zal gaan worden van 19 t/m 25 september. Tijdens deze week gaan tiendui zenden kollektanten geheel belange loos langs de deur met de bekende oranje bussen. Help het Prinses Beatrix Fonds, opdat het de zon weer kan laten schijnen voor deze medemensen. Geef aan de deur of stort uw bij drage op GIRO 969 t.n.v. het Prinses Beatrix Fonds, Den Haag. Contactadres: E. van Bavel-van Nieuwenhoven, Albionstraat 9, 5809 AB Leunen, tel. 82193. Slager Bart Oomens, die zich drie jaar geleden in het winkelcentrum Veltum vestigde, heeft zijn zaak in Deuren afgestoten - die hij acht jaar heeft gehad - om zich verder geheel en al op Venray te richten. Zijn zaak in Veltum heeft hij met een leeg staand winkelpand uitgebreid waar door de speciaaNslagerij is gecomple teerd met een worstmakerij en roke rij. Daarbij slaat hij de weg van de traiteur in om behalve vlees en vlees waren ook andere gerechten als pizza, lasagne en allerhande gevulde brood jes zoals b.v. een broodje zuurkool, in zijn assortiment te brengen. Na een moeilijk begin in Veltum, ziet hij het nu helemaal zitten. Deurne heeft hij afgestoten in verband met de grote drukte in zijn Venrayse zaak. „De eerste aanzet is gemaakt en nu gaan we enthousiast verder", zegt hij. „Mijn bedoeling is er een moderne, ouderwetse volkswinkel van te maken waarbij persoonlijke contacten voor op staan. Dat hij aardig in zijn opzet slaagt wordt wel bewezen door het feit, dat men zelfs al vanuit de kerkdorpen naar zijn slagerij komt. Het interes sante van zijn zaak in Veltum vindt hij, dat het winkelcentrum geen parkeerproblemen kent. Men kan als het ware met de auto tot vlak voor de winkels komen. Nu hij zelf ook de gehele dag in zijn slagerij kan zijn, is hij vast van plan iets van het winkelcentrum te maken. Zo heeft hij het plan om in een van de nog leegstaande winkels een groente-speciaalzaak te vestigen, maar dan een met een échte groente boer. Overigens heeft hij zelf al de eerste aanzet gegeven voor een beter aanzicht van het winkelcentrum door het laten rooien van wildgroeiend struikgewas en dat te vervangen door een nieuwe aanplant. Ook de eigenaar van het winkel- cenrum Veltum, de beleggingsmaat schappij Ravast uit Amsterdam, is van plan op korte termijn het aanzien van het centrum belangrijk te verbe teren. Op woensdag 21 september a.s. houdt Slagerij Bart Oomens Open Dag. Dan kan iedereen zijn zaak en de uitbreiding komen bezichtigen. Maar hij heeft er geen enkel bezwaar tegen, dat men het gehele jaar door in zijn „keuken" komt kijken. Vandaar dan ook, dat hij in de toekomst groepen mensen van instellingen waaraan hij vlees en vleeswaren levert, zal uitnodigen om een kijkje in zijn bedrijf te komen nemen. BEVEILIGINGSSYSTEMEN INSLUIPING of inbraak Ook U maakt grote kans op ongewenst bezoek. U kunt er zelf wat aan doen! Bel vrijblijvend A t.m. Z Beveiligingssystemen Postbus 344, 5800 AH Venray Tel. 04780-85839, Serenadestraat 46 Zaterdag 17 september a.s. vindt op de St. Petrus Bandenschool de eerste Foster Parents actiedag plaats. De kinderen van deze school hebben tijdens de landelijke aktie van 12 december 1987 een jongen van 8 jaar uit Haiti geadopteerd. Hij heet Daniel Alize. Kinderen, ouders en leerkrachten willen ieder jaar door een groots opgezette aktiedag de financiële steun aan Daniel realiseren. De laatste weken staat Daniel binnen iedere groep centraal. De kinderen van de Petrus Bandenschool voelen zich daardoor sterk betrokken bij het Haiti van Daniel. Om de toekomst kansen voor Daniel te verbeteren wil de schoolgemeenschap zich inzetten. Zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur zijn alle belangstellenden van harte wel kom. Uit alle activiteiten die plaatsvinden noemen wij er enkele: Optredens van het jeugdorkest van de Koninklijke Harmonie Euterpe en schoolorkest van de Petrus Banden school. Informatie stand over Foster Parents Koekjes versieren Schminken, toekomstvoorspellen spellencircuit, blikgooien Knock Out Show Verkoop van allerlei artikelen, hand- vaardigheidsprodukten, tassen, oude schoolmaterialen etc. Om het geheel zo gezellig mogelijk te maken is er ook een grandioos restaurant ingericht. Dus zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur is iedereen van harte welkom op de Petrus Bandenschool De heer Jakobs van de Spurkterdijk te Oostrum krijgt vooriopig geen bouwvergunning voor het uitbreiden van een loods en het slopen van een andere loods. „Voorlopig", aldus wethouder Willems, na een hoorzit ting in de commissie voor ruimtelijke ordening. Begin volgend jaar zal het bestemmingsplan, in verband met de aanleg van de R73, worden herzien. Momenteel geldt voor het betreffende perceel de bestemming „agrarisch gebied met hoge landschappelijk waarde". Er mag daarom nu in zijn geheel niet gebouwd worden. De wethouder kon niet garanderen dat, na herziening van het bestem mingsplan, de heer Jakobs zijn bouwplannen wél mag uitvoeren. Dat zal t.z.t. door de gemeente opnieuw bekeken moeten worden. ONWETEND Ruim een jaar geleden verhuisde de heer Jakobs vanuit Geijsteren naar de Spurkterdijk, alwaar hij zijn een mansbedrijf - een houthandel met bosbouwbedrijf - voortzette. Het betreft hier hoofdzakelijk de teelt van laanbomen. Op het perceel rustte een hinderwetvergunning voor het inwer king hebben van een inrichting voor machinale houtbewerking c.q. rond- houthandel. Deze hinderwetvergun ning was aan de vorige bewoner verleend. Daarom ging de heer Jakobs er vanuit, dat een bouwvergunning geen probleem zou geven. Zeker ook omdat de te slopen loods het aanzien niet waard is. De loods die hij wil verbouwen, is nu nog half open en de heer Jakobs wil die gaan afsluiten. Zo wil hij het rotten van het hout voorkomen. In juni weigerde burgemeester en wethouders echter mee te werken aan het verlenen van een bouwvergun ning. Er mag, zoals de zaken er nu bij liggen, niet gebouwd worden. De commissie was het daar vorige week donderdag wel mee eens, maar droeg wel de mogelijkheid aan, om de zaken opnieuw te bekijken als het bestemmingsplan gewijzigd wordt i.v.m. de Rijksweg"73. De heer Jakobs zal dus voorlopig een afwachtende houding moeten aannemen. Op zaterdag 1 oktober en zondag 2 oktober wordt in het gemeenschaps huis De Linde te Olrlo de jaarlijkse Handwerk en Hobby Tentoonstelling gehouden. De openingstijden zijn op zaterdag van 14.00-21.00 uur, en op zondag van 10.30-17.00 uur. Iedere belangstellende is van harte welkom. De toegang is gratis. Galerie „en Passant" organiseert vrijdag 16 en zaterdag 17 september haar laatste expositie in de School straat 28, Venray. Tijdens deze laatste expositie laten vier kunstenaars hun werken zien. Twee kunstenaars zijn regelmatig te zien geweest de afgelopen vijf jaar. Tjikkie Kreuger met haar bronzen beelden en Wim Beek met kleurrijke olieverven. De andere twee kunstenaars expo seren voor de eerste keer in Galerie „en Passant". Mirjam Hafkensheid en Petra de Valk, beide kunstenaars, hebben als specialisatie mode-ontwerpen. Mirjam Hafkenscheid is dit jaar cum laude afgestudeerd aan de Academie voor Beeldende Kunsten St. Joost te Breda, afdeling mode-vormgeving. Aan deze slotmanifestatie wordt ook deelgenomen door de vaste exposanten, Gerard en Marijke Cieraad, edelsmeedkunst en brons- plastieken en Piet Hermans, keramiek. Deze manifestatie duurt slechts twee dagen en wel op vrijdag 16 september van 14.00 tot 21.00 uur, en zaterdag 17 september van 11.00 tot 17.00 uur. Na dit weekend is Galerie „en Passant" op de Schoolstraat gesloten. Wij willen u gaarne van dienst blijven op een ander adres en wel: voor edelsmeedwerk en brons plastieken bij Gerard en Marijke Cieraad, Raadhuisstraat 36, 5975 BJ te Sevenum, tel. 04767-1278; en voor keramiek bij Piet Hermans, Dr. Kortmannweg 6, 5804 BA Venray, tel. 04780-85667. DRANK IN BESTUURDER Een 25-jarige Venrayse autobe stuurder kreeg een rijverbod opgelegd wegens geconstateerd drankgebruik. Zijn rijgedrag op de Veulenseweg was oorzaak dat de politie een onderzoek instelde en zo dat drankgebruik constateerde. Opvallend rijgedrag van een Ven rayse autobestuurder was voor de politie aanleiding hem aan te houden. De bestuurder, een 22 jarige, kreeg een rijverbod opgelegd wegens alco holgebruik. A.s. zondag 18 sept. organiseert de drumband „St. Catharina" uit Leunen, Veulen en Heide, het districtfestival voor drumbands en tamboerkorpsen, alsmede majoretten uit het district Venray van de Limbrugse Tamboerbond. Het merendeel van de deelnemende korpsen zal zeer binnenkort aan een concours elders deelnemen. Het optreden van deze korpsen wordt gejureerd door dhr. Brand uit Utrecht. Het festival vindt plaats in de voormalige melkfabriek van DMV Campina aan de Leunseweg te Leunen. Bij goed weer zal het festival op het buitenterrein doorgaan. De opening zal worden verricht door de districtvoorzitter, dhr. Martens. Tijdens het drumbandfestival, dat om 13.00 uur begint en dat entree-vrij is, zullen onder meer voor ht voetlicht treden, drumbands uit Wanssum, Lottum, Melderslo, Broek huizenvorst, America, Swol- gen, Blitterswijck, Oirlo, Helenaveen, Oostrum, Venray, Merselo, Yssel- steyn en Zeilberg. St. Petrus Banden uit Venray, alsmede majorettengroep uit Wanssum, Gennep, Helenaveen en Zeilberg. In de pauze van vier tot half vijf zal de joekskapel „Noeiet tuus" uit Leunen de stemming op peil trachten te houden. De afsluiting wordt verwacht tussen zeven uur en half acht. Zowel binnen als buiten is voldoende mogelijkheid voor de hongerige en dorstige mens. MOEILIJKHEDEN IN DE HENSENIUSSTRAAT Zaterdagavond werd een in de Henseniusstraat wonend gezin lastig gevallen door buurkinderen die met steentjes tegen de ruiten aan het gooien waren. Toen moeder en kinderen op de overlast gewezen werden, bemoeide de vader van de steentjesgooier zich er ook mee. De man maakte zich daarbij erg kwaad, zozelfs dat hij dreigde met geweld. De andere partij nam dat niet en deed van de bedreiging aangifte bij de politie. De man wenste in geen geval met de politie mee te gaan en verzette zich hevig. Daarbij kwam hij zo ongeluk kig te vallen dat een bloeduitstorting plaats vond aan de bovenzijde van zijn rechter ooglid en zijn jukbeen gebroken werd. Na behandeling in het ziekenhuis werd hij naar het politiebureau over gebracht en na verhoor huiswaarts gezonden. Later werd medegedeeld dat hij in het Venlose ziekenhuis zal moeten worden behandeld. DRANK IN BESTUURDERS -Een autobestuurder uit Meerlo- Wanssum werd hier aangetroffen onder invloed van alcohol. Hij kreeg een rijverbod van twee uur en de aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt. Gastencentrurn Open: ma. t.m. do. 18.00-21.30 uur za. 17.00-21.30 uur zo. 16.00-21.30 uur Andere tijden in overleg. Hotel-Café-Restaurant 04780-89393 Zalen en Partycentrum 04780-84124 Leunseweg 20 5802 CH Venray In de raadsvergadering van febru ari van dit jaar heeft de gemeenteraad een krediet beschikbaar gesteld voor de aanschaf van ademanalyse-appa- ratuur. B en W gingen er daarbij van uit, dat de politie met deze appara tuur voldoende was toegerust voor een adequate alcoholcontrole. In de praktijk is echter gebleken, dat met deze apparatuur alléén, niet kan worden volstaan. Deze appara tuur is namelijk vast aanwezig op het politiebureau terwijl er ook op straat behoefte is aan controle-mogelijk heden. Voorheen gebeurde de controle op straat met blaaspijpjes, maar tegen woordig kan dit op elektronische basis met een zogenaamde alco- meter. Het technisch voordeel van deze meter is, dat deze veel nauwkeuriger is dan het blaaspijpje. Bij het opmaken van de begroting voor het lopende jaar was niet voor zien dat deze apparaten naast de ademanalyse-apparatuur nodig waren. Bovendien is er destijds van uit gegaan, dat ook de kosten voor aanschaf van blaaspijpjes niet meer geraamd behoefden te worden. Er zijn dus geen bedragen gereserveerd voor alco-meters noch voor blaas pijpjes. Aangezien B en W het belangrijk vinden dat er een goede alcoholcon trole kan plaatsvinden willen zij toch tot aanschaf van twee alco-meters overgaan, zodat beide surveillance wagens hiermee uitgerust kunnen worden. In de raadsvergadering van eind september zal deze aankoop aan de orde worden gesteld. -Een autobestuurder uit Bergen kreeg hier eveneens een rijverbod van drie uur en de aanzegging van een proces verbaal. Ook hij had te veel alcohol gedronken. Vrijdagmiddag vond op de Hoofd straat te Meerlo een demonstratie plaats met een snelheidsscorebord: een bord waarop met grote letters wordt aangegeven hoe snel er gereden wordt. Het bord is bedoeld als waarschuwing voor de automobilisten die te hard rijden. De demonstratie in Meerlo was opgezet door de noordlimburgse projectgroep Verkeersveiligheid van de Landelijke Vereniging voor kleine kernen, ten behoeve van vertegen woordigers van gemeenten, dorps raden, Gewest, Provincie en politie. De werkgroep wilde door deze demonstratie de vertegenwoordigers van de gemeente overtuigen van de noodzaak om tot aanschaf van zo'n snelheidsscoreborden over te gaan. Als meest dringende knelpunten bij dat te-snel-rijden werden genoemd de Horsterweg tussen Horst en Venray en de Brugstraat te Wanssum. Toch deed deze demonstratie nog verschillende vragen oproepen, zoals: is de apparatuur geijkt? is ze geschikt te maken voor opmaking van proces verbaal? wie heeft het beheer? door wie worden de camera's geplaatst en onderhouden? De vereniging wil de aanschaf financieren uit de opbrengst van de landelijke aktie 25<7o voor verhogirig van de verkeersveiligheid. Zou de apparatuur zó geïnstalleerd worden dat er foto's van overtreders kunnen worden gemaakt, dan is er ook een politieman bij nodig. Perso neels voordelen zijn dus niet te ver wachten. Van politiezijde was men er van overtuigd, dat indien alleen maar tot aanschaf en plaatsing van een snelheidsscorebord wordt overge gaan, het binnen de kortste keren geen effect meer zal hebben en de automobilisten zich weer al^ vanouds zullen gaan gedragen. Het woord zal nu aan de plaatse lijke raadsleden zijn, om te beslissen tot besteding van het benodigde geld. Zeker is, dat nog steeds te snel gereden wordt in de dorpskommen, vooral waar het gaat om doorgaande wegen. De openstelling van toren en Grote Kerk afgelopen zaterdag en zondag is bij het publiek wederom goed aan geslagen. In samenwerking met het kerk bestuur, organiseerde het VW voor de negende keer deze wel zeer bijzon dere openstelling. Drukke dagen voor de gidsen, want er kwamen ruim 1500 mensen, om de bijne 180 treden te beklimmen naar de galmgaten (ca. 35 meter), om Venray eens van de andere kant te bekijken. In de toren was er voor het eerst muziek te horen. Zo speelden zater dagmiddag o.l.v. P. Steyvers de jeugdharmonie van Euterpe, die met veel plezier vanuit de galmgaten musiceerde, dat in de wyde omtrek goed te horen was. Zondagmiddag speelden in het torenportaal het blokfluitenensemble van de Venrayse orkestvereniging, die zich in een grote belangstelling mocht verheugen. De Grote Kerk en zijn schatkamer stonden beide dagen ook open voor het publiek. Volgens de suppoosten was de belangstelling bij een open stelling nog nooit zo groot, want vol gens tellingen kwamen er bijna 800 mensen de kerk bezichtigen. Bij zo'n bezoekersaantal van toren en Grote Kerk blijkt weer eens, hoe belangrijk het is om in de toekomst dit grote monument open te houden voor het toerisme met goede verzorgde rond leidingen. Velen waren gefascineerd door de mooie orgelklanken, die de organisten van de Tillaart sr., van de Tillaart jr., Ansems en Cruysberg beide dagen lieten horen. Met succes kan worden teruggeke ken op een geslaagde openstelling. Gebleken is dat bij een volgende gelegenheid, deze opzet zeker her haald kan worden en dat het totale muziekgebeuren zeker niet mag ont breken in Venray's monument nummer een.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 5