GROEN De plannen voor 1989 op 'n rij NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Parkeerverbod Grote Markt Collektekalender september 1988 Gemeentebegroting voor komend jaar 1 1 HET LICHT OP Spinnen Donderdag 15 september - Pagina 16 j RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische, zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 8.00-8.30 (vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) 21.00-22.00 (vanaf 16 jaar) Dinsdag 7.00- 8.30 (vroege vogels) 15.30-16.30 (65+) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 (vanaf 16 jaar) Woensdag 8.00-10.00 (vroege vogels) 10.00-12.00 (dames) 14.00-17.00 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 8.00- 9.00 (vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Zaterdag 8.30-10.00 (vroege vogels) 14.00-16.00 (jeugd) Wijzigingen voorbehouden Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. Burgemeester en wethouders van Venray maken hierdoor bekend dat bij hun besluit van 31 augustus 1988 een parkeerverbod is vastgesteld voor de noordzijde van de rijbaan van de Grote Markt over een afstand van cir ca 15 meter, gerekend vanaf de aan sluiting van de Hofstraat. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beroep instel len. Het beroep moet aan de Koningin worden gericht, maar worden inge diend via de commissaris van de Ko ningin in Limburg te Maastricht. Nadere informatie kan worden in gewonnen op de afdeling openbare or de, veiligheid en milieuzaken (kamer 119). Burgemeester en wethouders voornoemd op 17 sept. Gymnastiekver. St. Christoffel (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcollectewezen); van 19 t/m 25 sept. Prinses Beatrix Fonds (landelijke aktie); van 26 sept. t/m 2 okt. Niersticht ing Nederland (landelijke aktie). Burgemeester en wethouders van Venray hebben deze maand de ontwerp begroting voor het komende jaar naar de gemeenteraad verstuurd. Daarin ont vouwen zij hun plannen voor het komende jaar. De hoofdlijnen daarvan zijn vo rige week in deze rubriek uitvoerig belicht. Deze week iets meer in detail wat er gaat gebeuren met het onderwijs, de bossen, de parkeerplaatsen, de politie, brandweer, woningbouw, werkgelegenheid, de dienstverlening, enfin, te veel om op te noemen, want het werkgebied van een gemeentebestuur is nu eenmaal héél erg groot. ALGEMEEN BESTUUR Het gemeentebestuur is bezig met een reorganistie van het ambtelijk ap paraat, dat wil zeggen van alle afdelin gen op het gemeentehuis. De verwach ting is dat deze herindeling in 1989 kan worden afgerond. De hoofdlijnen van de nieuwe indeling staan al vast en zijn hieronder in beeld gebracht. Een van de bedoelingen achter deze nieuwe organisatie is dat het aantal af delingen binnen het gemeentehuis aan zienlijk wordt terug gebracht. Het voordeel daarvan ligt voor de hand: het wordt er voor het publiek een stuk overzichtelijker op. Er werken momenteel 241 mensen in vaste dienst bij de gemeente Ven ray; daarbij dan de mensen bij de gemeentepolitie en in het onderwijs buiten beschouwing gelaten. Bij de ge meentepolitie werken 53 mensen. OPENBARE ORDE EN VEILIGHEID De term "openbare orde en veilig heid" wil bij een gemeente zoveel zeg gen, dat het gemeentebestuur de zorg heeft voor politie en brandweer. Voor al ook bij de politiekorpsen in Neder land worden de bezuinigingen van de Rijksoverheid goed zichtbaar. De laatste besluiten van de minister bete kenen opnieuw een inkrimping van de korpssterkte in Venray, en gelet op het aangekondigde beleid, moet er met De brandweer komt regelmatig in aktie. Burgemeester en wethouders gemeente politie gemeente brandweer en brandweer zaken gemeente secretaris een verdere daling van het aantal agen ten rekening worden gehouden. Daar staat dan tegenover dat de criminali teit niet even sterk afneemt. Méér agenten inzetten behoort dus niet tot de mogelijkheden en daarom wordt er juist de laatste jaren zoveel nadruk ge legd op het voorkomen van overtre dingen en misdrijven. Door middel van diverse voorlichtingsakties zijn daar ook in Venray goede akties mee bereikt. Die aanpak, zo schrijven bur gemeester en wethouders in hun ontwerp-begroting wordt voortgezet en in maart 1989 verwachten zij daar om met een beleids- en aktieplan te komen voor de veel voorkomende cri minaliteit. Verder wil de politie zoveel mogelijk overzicht houden van de za ken die men onder handen heeft door een uitgebreid informatie plan. Op die manier kan men met de beschikbare middelen zo efficient mogelijk wer ken. De rol van de brandweer is er een die de latste jaren alleen maar in be lang is toegenomen, en dat terwijl het voor het overgrote deel vrijwilligers werk is. Van de 43 brandweerlieden zijn er namelijk 38 vrijwilligers. De taak van de brandweer is namelijk heel wat meer dan wat de naam eigenlijk aangeeft. Heel regelmatig wordt het korps, ingezet bij verkeersongevallen of gevallen van bijvoorbeeld watero verlast. Tel daarbij de opheffing van i de BB en de overheveling van taken naar de brandweerkorpsenen het geeft aan dat de brandweer voor heel wat klussen staat - en dat dag en nacht. VERKEER, VERVOER EN WATERSTAAT De zorg voor het in stand houden van een goed wegennet drukt zwaar op Elk jaar, tegen het einde van de zomer zien we in onze woning even waar leger van spinnen, tevoorschijn komen. Voor velen is dit een beangstigende ervaring, want we zijn „vies" van deze diertjes. Toch is de spin een nuttig dier. Met name de bestrijding van vliegende insecten is een goed werk dat door dit diertje wordt uitgevoerd. De bestrij ding van spinnen is om die reden in feite uit den boze, hoewel er natuurlijk alle begrip is voor het schoon houden van het woonhuis. Een van de meest voorkomende soorten is de grote kruisspin. Het is tevens een van de grootste spinne- soorten in ons land. Het lichaam kan 1 cm. lang worden, de poten kunnen een spanwijdte van 5 tot 6 cm. bereiken. De bestofte webben van de Grote Huisspin zijn overal in huizen en schuren te vinden als het er maar voldoende rustig en vochtig is. Maar ook buiten, onder dakranden, en op tuinmuren zijn ze te vinden. De webben van de Grote Huisspin zijn niet zoals van andere spinnensoorten regelmatige kunstwerken, maar be staan uit een ogenschijnlijke wirwar van draden. Ze worden bij voorkeur in hoeken aangebracht zodat ze dus meestal driehoekig zijn. In een hoekje bevindt zich de zgn. retraitebuis, waar de spin verblijft. De draden zijn niet kleverig en de vangtechniek is uiterst simpel. Als een vlieg of een of ander klein dier in het spinsel verdwaalt, en zich tussen de dragen beweegt, alarmeert dit de spin; deze rent naar buiten, en overmeestert zijn slachtoffer. Volwassen Grote Huis- spinnen kan met het gehele jaar door aantreffen. De exemplaren, die men wel eens over de vloer ziet lopen, zijn toevallige gasten. Het klimaat dat wij binnenshuis handhaven is dikwijls zo droog dat het onmogelijk voor hen is zich in de kamers zelf te vestigen. De Grote Huisspin heeft overigens een dermate slecht gezichtsvermogen, dat het, om hem te vangen, voldoende is om er een leeg jampotje voor te houden. Als men ze dan een tikje op het achterlijf geeft, lopen ze gelijk de val in. Daarnaast zien we ook regelmatig een „elegantere" soort: de Hooi wagen. De Hooiwagens zijn gemakkelijk aan hun kleine, kogelronde lichaam en aan hun enorme lange poten te herkennen. Een paar soorten, Opilio parietinus en Phalangium opilio, zijn in en rond onze huizen zeer algemeen, 's Nachts lopen ze hier op zoek naar voedsel. Hun jachttechniek lijkt het meest op een soort blindemannetje spelen. Ze rennen ijverig rond in hun jachtgebied en vinden hun prooi door er over te struikelen. Dan pakken de Hooi wagens hun slachtoffer met de lenige, gelede poten op en brengen het snel naar hun mond. Ze trekken het aan stukken met hun mondscharen, kauwen er grondig op en spuwen de onverteerbare resten weer uit. Op hun beurt worden Hooiwagens natuurlijk ook bejaagd. Omdat ze zich moeilijk kunnen verbergen, hebben ze een ander verdedigingsmechanisme ont wikkeld, dat lijkt op dat van de hagedissen. Ze kunnen natuurlijk niet hun staart loslaten, maar één van hun poten, die dan kronkelend op de grond blijft liggen. Dat kan de vervolger zodanig in verwarring brengen dat hij inmiddels pijlsnel op zijn resterende poten kan verdwijnen. Kennelijk wordt dit vaak toegepast, omdat men slechts zelden een Hooiwagen vindt met een compleet stel poten. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 7 september 1988 voor de onderstaan de bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunnin gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 da gen na datum het bouwen van een woning aan de Tatralaan 4 te Venray, t.n.v. Gebe- bouw, Zonneweg 1 te Someren; het bouwen van een loods aan de Blankenberg 1 te Leunen, t.n.v. J.H. van Ooi; het verbouwen van een winkel ruimte aan de Grotestraat 57 te Ven ray, t.n.v. Stella Zoetwaren b.v., Hamstraat 40 te Roermond; het verbouwen van een woning en het bouwen van een carport aan de Allegrostraat 39 te Venray, t.n.v. A.P. Verheijen; het verbouwen van een pension tot een bijzonder woongebouw aan de Hoofdstraat 32 te Oirlo, t.n.v. Maat schap Peeters; het bouwen van een rijwielber ging aan de Hoofdstraat 32 te Oirlo, t.n.v. Maatschap Peeters; het bouwen van een woning aan de Tatralaan 6 te Venray, t.n.v. Gebe- bouw, Zonneweg 1 te Someren; het verbouwen en uitbreiden van een woning aan de Tuinstraat 14 te Venray, t.n.v. F.J. Oudenhoven, Mo- lenklefweg 17 te Venray; het bouwen van een mestlaad- loods aan de Castenrayseweg 2 te Oir lo, t.n.v. Gebr. Classens, Bodden- broek 6 te Oirlo; het bouwen van een sleufsilo en tussenbouw aan de Begijnhofweg 5 te Heide, t.n.v. A.M.P.J. Derikx; het gedeeltelijk veranderen van een winkel- en bedrijfsruimte aan de Grotestraat 59 te Venray, t.n.v. slage rij Verschuuren; het verbouwen en uitbreiden van een woning aan de Hubertusstraat 24 te Venray, t.n.v. C.V. Pijls. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de navolgende bou- waanvragen medewerking te verlenen: het bouwen van een 2e bedrijfs woning aan de Heidse Peelweg te Ys- selsteyn, t.n.v. G. Fleurkens, Heidse Peelweg 50 te Ysselsteyn; het uitbreiden van een berging hobbyruimte en het plaatsen van een tuinmuur aan de Dakdekkerstraat 32 te Venray, t.n.v. A. Rongen; het uitbreiden van een woning aan de Serenadestraat 18 te Venray, t.n.v. F. Leeuwenburgh; het uitbreiden van een woning aan Achterom 6 te Leunen, t.n.v. P. Voermans; het bouwen van een tuinberging aan de Stationsweg 68 te Venray, t.n.v. A. Emonts; het herbouwen van een bedrijfs gebouw aan de Stationsweg 124a 'te Oostrum, t.n.v. H. van Limbeek; het bouwen van een woning aan de Zandbleek te Venray, t.n.v. B. Drfessen, Smakterweg 21a te Venray; het her- en deels verbouwen van een gebouw aan de Castenrayseweg 3 te Oirlo, t.n.v. mevr. W. Nellen- Peeters, Castenrayseweg 5 te Oirlo. De bouwplannen liggen met ingang van 16 september 1988 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inza ge bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Ge durende deze termijn kunnen eventue le bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. (ARTIKEL 19 WRO/50,8 woningwet) Burgemester en wethouders zijn voornemens om op grond van artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Orde ning en/of artikel 50, lid 8 van de Wo ningwet, bouwvergunning te verlenen voor de navolgende bouwplannen: het bouwen van een woning met garage aan de Pastoor Strij kerstraat te Leunen, t.n.v. L. Niessen, Volen 1 te Heide. De bouwplannen liggen met ingang van 16 september 1988 gedurende veertien dagen voor een' ieder ter inza ge bij het bureau Bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schrifte lijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche. (ARTIKEL 18A VAN DE WET R.O.) Burgemester en wethouders zijn voornemens om op grond van artikel 18a van de wet op de Ruimtelijke Or dening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten behoeve van de navolgende bouw plannen: het slopen van een berging en het bouwen van een tuinhuisje aan de Bolderik 23 te Venray, t.n.v. J.G. J. de Bruijn. De bouwplannen liggen met ingang van 16 september 1988 gedurende de schouders van de gemeente. Zo zwaar zelfs dat B. en W. stellen dat zij niet die zorg aan de wegen kunnen ge ven die vereist is voor een optimaal be heer van het overigens zeer uitgebreide wegennet. Wat oppervlakte betreft is Venray namelijk de grootste gemeente van Limburg en Brabant bij elkaar. Uit een vergelijkend onderzoek is dan ook vast komen te staan dat Venray voor beduidend meer kilometers weg heeft te zorgen dat gemeente met even veel inwoners. Dat loop zelfs zo hoog op, dat Venray feitelijk tweemaal zo veel geld kwijt is aan haar wegen dan een vergelijkbare gemeente. Vele we gen die in het ruilverkavelingsgebied „Lollebeek" zijn aangelegd zijn nu op een leeftijd aangekomen dat voor groot-onderhoud in aanmerking ko men. Ook elders in het buitengebied zijn er grote problemen want voor het hedendaagse landbouwverkeer zijn de wegen indertijd te smal en te licht ont worpen. Het cijferwerk leert dat voor een goed wegenonderhoud jaarlijk mi nimaal een bedrag van 1.625.000,- nodig is. Maar dat is gewoonweg niet haalbaar - de gemeente komt nog am per aan 894.000,- gulden. Het finan ciële gat wordt daarmee zo groot dat het gemeentebestuur een drietal con clusies trekt. 1. het groot onderhoud beperken tot de wegen in de bebouwde kom en de hoofdwegen. 2. het achterwege laten van grooton- derhoud aan alle landbouwwegen, waardoor deze wegen op langere ter mijn volledig in verval zullen raken. 3. door diverse maatregelen minder verkeer op de wegen toelaten, zoals het beperken van de asdruk, eenrich tingsverkeer en het afsluiten van we gen. Dit laatste punt zal eerst proefgewijs worden uitgevoerd om te zien of het verwachte resultaat ook inderdaad be reikt kan worden. ECONOMISCHE ZAKEN Met het begrip economische zaken wordt eigenlijk heel erg veel bedoeld, want een gemeente die zorgt voor we gen, onderwijs en bijvoorbeeld milieu beheer is ook duidelijk bezig met eco nomische zaken. Maar die punten zijn terug te vinden in de andere hoofd stukken van de begroting. In het hoofdstuk Economische zaken is het begrip nauwer gehanteerd. Het beleid van de gemeente is erop gericht de groei van de werkgelegen heid te blijven bevorderen. Die werk gelegenheid heeft zich bepaald niet slecht ontwikkeld, want het werkloos heidspercentage ligt met 9°7o in Venray ver onder het landelijke gemiddelde. Het bevorderen van de groei van de werkgelegenheid vraagt om het onder houden van nauwe contacten met het bedrijfsleven dat al in Venray ge vestigd is en met belangstellenden om er te komen. Van belang daarbij is dat er een centraal punt is van waaruit die contacten worden begeleid, en daarom is dhr. P. Vosbeek, deze maand zijn werkzaamheden begonnen als de nieu we medewerker werkgelegenheid en bedrijfscontacten. Ruim 9000 woningen zijn op het ka belnet aangesloten- in Venray, Oostrum en Leunen. Zoals door de Stichting CAI-Venray aan de gemeen teraad is toegezegd, is er onlangs een rapport gereed gekomen over de mo gelijkheden om ook de andere kerk dorpen op het net aan te sluiten. Dit rapport komt binnenkort ter bespre king in de raad. ONDERWIJS De gemeente betaalt o.a. het onder houd aan de scholen voor het basison derwijs. Daarbij is zij sterk afhanke lijk van de voorschriften die door het ministerie worden gesteld. Voor de scholen in de kerkdorpen is het daar om prettig om te weten dat de minister in ieder geval ook de kleinere scholen in Heide, Veulen en Vredepeel tot 1 augustus 1991 wil blijven bekostigen. B. en w. van Venray spreken in de be groting uit dat als de voorschriften niet al te ingrijpend wijzigen deze drie scholen ook na 1991 voort te kunnen blijven bestaan. Meer zorgen maakt het gemeente bestuur zich over de situatie binnen het speciaal onderwijs, omdat de mi nister besloten heeft om de vergoedin gen daarvoor voor een vier-tal jaren te gaan bevriezen. De gevolgen laten zich raden! Wellicht zullen kinderen die ei genlijk naar een speciale school zou den moeten, noodgedwongen op een basisschool moeten blijven. Een hartewens van het gemeente bestuur is altijd al een MTS geweest. Een logische wens gezien het aantal werkplaatsen in de Venrayse industrie. Naar het zich laat aanzien zal dat al leen in samenwerkingsverband moge lijk zijn met Venlo en de andere Noord-Limburgse gemeenten. SOCIALE VOORZIENINGEN j Ongeveer een op de drie guldens die de gemeente uitgeeft gaan naar sociale uitkeringen. De effekten van de her- jJJ ziening sociale zekerheid beginnen langzamerhand zichtbaar te worden. M Er zijn nog maar weining mensen met J* een WWV uitkering en vanaf de twee- de helft van dit jaar wordt een kleine stijging van het aantal mensen met een RWW-uitkering verwacht. Naast de verstrekking van uitkeringen zijn het vooral ook de andere onderdelen uit het dienstenpakket waarmee de afde ling Sociale Zaken zich bezig houdt. Zo is er een regeling voor kredietverle- ning aan mensen die bij een gewone bank niet of nauwelijks geholpen kun-; nen worden. Daarnaast probeert Soci ale Zaken in samenwerking met in stanties als bijvoorbeeld het arbeids bureau mensen toch weer aan het werk te krijgen of hen een nieuwe opleiding te laten volgen. Groepen die daarbij speciale aandacht krijgen zijn o.a. de langdurig werklozen en jongeren. De zorg voor de minderheden is ook voor een belangrijk deel aan de ge meentebesturen toevertrouwd. In de gemeente Venray is dat o.a. te merken bij de regeling voor de opvang van asielzoekers - een onderwerp dat in de ze rubriek enkele malen aandacht kreeg. Verder wordt er aan meegehol pen om de minderheidsgroeperingen Tl zich als groep op te kunnen stellen, bijvoorbeeld via de oprichting van ver-j enigingen of stichtingen. Zo realiseer den de Marrokaanse en Turkse geem- schappen ieder een eigen gebedsruim-[ te. VOLKSGEZONDHEID De formele taak van de gemeente naar de gezondheidszorg toe wordt be perkt, maar op heel veel terreinen is_ het verband tussen gezondheidszorg en het gemeentelijk werkterrein nog steeds erg groot, waarbij gedacht kan Hl worden aan de zorg voor ouderen, hel welzijnbeleid en het maatschappelijk erk, maar ook bijvoorbeeld het mi lieu. Een ander voorbeeld is het alcohol-! matigingsbeleid. Daarvoor wordt mo-| menteel een plan opgesteld, dat bin nen afzienbare tijd binnen de gemeen-j teraad besproken gaat worden. Iets wat alles met de volksgezond- De nieuwe medewerker werkgele genheid en bedrijfskontakten, dhr. P. Vosbeek. veertien dagen voor een ieder ter inza ge bij het bureau bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schrifte lijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche heid te maken heeft is het ophalen van het huisvuil. Onzeker is het nog hoe vuilverwerking er in de toekomst uit zal komen te zien, omdat het regionale stortterrein haar poorten op 1 januari 1990 moet sluiten. Op die datum ver loopt de vergunning en de gemeentera den van de beide gemeenten waarop het stortterrein is aangelegd hebben duidelijk te kken gegeven zich aan die datum te willen houden. Mogelijk dat samenwerking met de regio Helmond de uitkomst biedt. Van het grootste belang is het na tuurlijk om de hoeveelheid afval zo klein mogelijk te krijgen. Daarom wil de gemeente gaan werken aan het apart ophalen van klein chemisch af val. De stijgende kosten noodzaken gemeente de afvalstoffenheffing te verhogen naar 113,40 per jaar. RUIMTELIJKE ORDENING EN VOLKSHUISVESTING Omdat het terrein van de ruimtelij ke ordening en volkshuisvesting zo ruim is en er de komende jaren weet/0 zeer uiteenlopende zaken te verwach ten zijn, zal dit negende hoofdstuk van de gemeentebegroting in een apart artikel worden belicht. Daarin aan dacht voor ontwikkelingen in het cen trum van Venray, hoe staat het mei g Wit Desselke, Landweert en de Witte] Vennen. VERVOLG ZIE ELDERS IN DIT BLAD

Peel en Maas | 1988 | | pagina 16