Verwachtingen bij S.V. Venray hoog gespannen Even langs de glasbak Kleine moeite. Goede gewoonte S.V. Leunen S.V. Ysselsteyn S.V. Oostrum Trainer Wouters waarschuwt voor teleurstellingen S.V. Castenray DIS Oirlo PEEL EN MAAS Donderdag 1 september - Pagina 18 p, De voetbal gaat weer rollen Leunen is na twee jaar derde klasse weer terug in de vierde klas se. De derde klasse bleek afgelo pen seizoen toch te zwaar te zijn voor de Oranje-witten. Leunen, dat onder leiding staat van trainer Henk van Dijk en lei der Wil Loenen, zal dit seizoen al tevreden zijn als in de top van de vierde klasse kan worden meege draaid. Het eerste elftal van Leunen wordt dit seizoen gesponsord door Bar Dancing ,,De Steeg". Ysselsteyn speelt al een aantal jaren in de vierde klasse H. Het team verrastte vorig seizoen vriend en vrijand door op een knappe tweede plaats te eindigen. Een positie, die voor de Ys- selsteynders dit seizoen alleen maar voor verbetering vatbaar kan zijn. De spelers, onder leiding van trainer A. Verdoezeldonk en leider Harrie Lemmens, zullen er in ieder geval alles aan doen. De bekeroverwinning op Volharding uit Vierlingsbeek, vorige week, duidt aan dat het team op de goe de weg is. Ysselsteyn wordt gesponsored door Th. Teunissen bouwbedrijf en diepvrieshuis Claessens. S. V. Oostrum kon vorig seizoen de hooggespannen verwachtingen niet waar maken. Als gedoodverf de favoriet in de 2e klasse W onde rafdeling, eindigde de ploeg slechts" derde. De vooruitzich ten voor dit seizoen zijn dan ook niet zo hoog. Meedraaien aan ae top staat Oostrum voor ogen. Het Oostrumse team wordt dit seizoen getraind door Jo Dings uit Panningen. Leider is Cor Willem- se. S. V. Oostrum wordt gesponso red door de O.O.'Z.O. uit Oostrum. GLAS HET INZAMELEN WAARD. HUP IN DE GLASBAK! Op een haar na mistte het eerste elftal van S. V. Venray vorig sei zoen het kampioenschap in de Hoofdklasse C. Groot way de te leurstelling echter niet, immers dit Vanaf zondag a.s. gaat voor de Venrayse amateurvoetbalclubs de bal weer rollen. De competitie 1988-1989 gaat dan van start. Na tuurlijk zijn veel ogen gericht op het eerste elftal van S. V. Venray dat vorig seizoen knap derde werd in de Hoofdklasse C. Maar ook de Venrayse kerkdorpen zijn zeer ak- tief op de velden. 'Zij hebben hun eerste bekerwedstrijd, met wisse lend succes, er al op zitten. Ook Zij zullen de nodige aandacht van het voetbalminnend publiek opei sen. Op bijgaande pagina's vindt U, net als vorig jaar, een overzicht van de Venrayse voetbalverenigin gen. Wij hopen hiermee alle voet balliefhebbers van dienst te zijn. resultaat, een derde plaats vlak achter TOP en Geldrop, was bo ven alle verwachtingen. Boven dien werd vorig seizoen een perio- detitel binnengehaald, wat recht gaf op deelname aan het K.N. V.B. bekertoernooi. Op 2 oktober zal PEC 'Zwolle (na 2 wedstrijden koploper in de eredi visie, als enige zonder puntverlies) als tegenstander fungeren in sport park ..De Wieën". Bij de aanvang van het derde sei zoen van S. V. Venray in de hoofd klasse zijn de verwachtingen bij S. V. Venray hoog gespannen. De positieve resultaten van het vorig seizoen vormen dan ook de basis van deze verwachtingen. Maar trainer Ruud Wouters wil niet te hoog van de toren blazen. Hij staat liever met beide benen op de grond. ,,Drie goede spelers (Theo Philipsen, Geert Litjens en Bert Spee) zijn weggegaan en zes nieuwe spelers zijn aan de selectie toegevoegd. Deze aanpassingen brengen moeilijkheden met zich mee", aldus Ruud Wouters, ,,en dat zal zeker punten kosten Met meedraaien met de bovenste vier ploegen is de trainer dan ook dik tevreden. Over zijn selectie is trainer Wouters best te spreken. Naar zijn mening is het team in de breedte sterker geworden. De bank is be ter bezet waardoor de mogelijkhe den voor Wouters groter zijn ge worden. 'Zes nieuwe spelers zorgden voor deze verbreding, te weten Michel Baltussen (Olympia Boxmeer), René van Dijck (Ysselsteyn), Wim Jacobs (Volharding), Rob Meu- lendijcks (Geldrop), Mare Pijpers (Wanssum) en John Vievermans, die na enige jaren NEC Nijmegen weer terugkeerde bij de Venrayse ploeg. Toch is het volgens trainer Wouters afwachten of deze nieu we jongens de gevallen gaten kun nen opvullen. Immers, met Philip sen en Litjens is een belangrijk deel van de as van het elftal weg gevallen. Wouters is wel van plan om de speelstijl van de laatste ja ren door te zetten, veel over de vleugels, opkomende backs en een inschuivende laatste man. ,,Ik speel liever 5-5 dan 0-0, aldus Wouters", maar hij voegde eraan toe dat hij ooit eens met 5-5 onte vreden was. Reeds zaterdagavond zal Ven ray de spits afbijten van het nieu we seizoen. Om 19.00 uur zal in Hoensbroek tegen EHC de nieuwe competitie van start gaan. In de twee voorgaande hoofdklasse sei zoenen werd de openingswedstrijd verloren. Ruud Wouters wil dat dit jaar niet weer meemaken. Op Mare Pijpers na is zijn hele selec tie fit. Misschien kan S. V. Venray zaterdag de lijn doortrekken die het het afgelopen seizoen heeft in gezet. Het overige programma voor S. V. Venray ziet er als volgt uit: 11-9: Venray-SVN 18-9: DESK- Venray 25-9: Venray-TSC (Oosterhout) 2-10: Venray-PEC'Zwolle (beker) 9-10: TOP-Venray 16-10: Venray-Geldrop 23-10: Venray-Longa 30-10: Limburgia- Venray 6-11: Venray-Waubach 13-11: Vlissingen-Venray 20-11: bekerwedstrijden 27-11: Venray-Sittard 4-12: Wilhelmina- Venray 11 -12: Venray-Halsteren 18-12: Venray-EHC Winterstop t.m. 28-1-'89 21-1: inhaal- bekerwedstrijden 5-2: hervatting competitie Castenray is de tweede Ven rayse" ploeg die in de eerste klasse onderafdeling speelt. Vorig sei zoen werd het team in de tweede klasse met overtuiging kampioen: 41 punten uit 22 wedstrijden. Castenray hoopt dit seizoen beter te doen als voor twee jaar terug. Toen degradeerde de club uit de eerste klasse, na hierin slechts een seizoen te hebben gespeeld. Ver heugend is wel, dat dit seizoen weer de derby tussen Oirlo en Castenray op het programma staat. Casten rays nieuwe trainer is Koos Reijnders uit Maashees. Lei der is Henk Classens. Castenray wordt gesponsored door'Zeegers aannemer cafeta ria. Het Oirlose DIS heeft in de le klasse onderafdeling de meeste er varing van de Venrayse clubs. Sinds jaar en dag verblijft het Oir lose eerste elftal in deze klasse. Vorig seizoen eindigde de ploeg op een zesde plaats. Continuering van deze positie in het nieuwe sei zoen is alles wat DIS voor ogen staat. DIS wordt getraind door Toon Arts, afkomstig van Merselo. Lei der is Martien Voermans. DIS Oirlo wordt gesponsored door Electro Gommans.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 18