VERENIGINGSNIEUWS Bergerheide pi FNV Crescendo 1 A VENRAY'S MANNENKOOR Zangers van St. Frans Ars Musica Kinderkoor De Bandelieren Capriccio - Bojema Saltarello VENRODE M.M.S.K. ST. PETRUS BANDEN Orkestvereniging Kinder- en Jeugdkoor De Vredesklokjes Buurtvereniging Brukske OP 't NIPPERKE Wijkcentrum Bond van Ouderen VOLVO HANS KOK VENLO b.v. Huisvrouwen- kontakt Brukske Jeugdnatuurwacht N.V.I.H.-COC waterfietsen roeiboten (met en zonder motor) zeilboten kano's CDJA Nationale Bedevaarten afd. Venray Jong Nederland De Hakkespits De Springplank Triathlon- vereniging Venray-Regio Ondersteuning voor familieleden van dementerende ouderen PEEL EN MAAS Donderdag 25 augustus - Pagina 9 a.s Donderdag 25 aug. om 19.30 uur repetitie 2e tenoren en om 20.00 uur gehele koor. Na afloop repetitie vergadering muziekcommissie en- re petitie toetzengers. Donderdag 1 sept. om 19.30 uur repetitie le bassen en om 20.00 uur gehele koor. Maandag 29 aug. Bestuursvergadering. Zondag 25 sept. Zondagochtenconcert samen met fanfare St. Oda uit Merselo, 11.30 uur Schouwburg. 29 Oktober galaconcert in Luik (België). 26 Nov. jaarlijkse feestavond met div. jubilarissen. In de maand sept. wordt de ledenstop voor 1 maand opgeheven en kunnen zang- liefhebbers zich weer aanmelden bij 't Venray's Mannenkoor op de weke lijkse repetitie of bij secr. Frans v.d. füniijf tel. 86848. Afmelden bij A. v. Gestel, tel. 83846. Vrijdag 26 aug. geen repetitie. Zaterdag 27 aug. tussen 11.00 en 13.00 uur inleveren van oud-papier aan de container in Landweert (achter ide supermarkt aan de Kruidenlaan). Maandag 29 aug. om 19.00 uur spelavond voor alle jongens. Dinsdag 30 aug. om 18.30 uur alleen voor de alten. Woensdag 31 aug. om 18.30 uur alleen voor de sopranen. Eventuele afmeldingen alleen bij dhr. Buys tel 81091 tussen 17.45 en 18.00 uur. De vakantie is weer voorbij, de scholen zijn begonnen en ook wij starten met onze koor activiteiten. Zondag 4 sept. voor ons koor de eerste Hoogmis. Op zaterdag 24 sept. gaan we voor een weekend naar Hilversum. We gaan er van uit dat alle koorleden meegaan tenzij er tijdig (bij dhr. Buys) is afgemeld. Dinsdag 30 augustus repetitie voor de alten om 19.30 uur en om 20.00 uur voor het hele koor in De Essel. Dinsdag 6 september om 19.30 uur repetitie voor de tenoren en om 20.00 uur voor het hele koor in De Essel. Zondag 11 september opluisteren eu charistieviering om 11.15 uur in het Vincentiushuis. Aansluitend concert. Zaterdag 15 oktober korenavond op uitnodiging van de gemengde zangve reniging „Erato" te Blitterswijck. Aanvang 20.00 uur in het parochie huis. Zaterdag 29 oktober korenavond te Meterik. Aanvang 20.00 uur in de pa rochiekerk. Na het concert wordt de avond voortgezet in 't gemeenschaps huis. Oud papier kunt U deponeren in de container bij dhr. van Osch Akkerweg 6. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij Mevr. Coppus, Houtza gerstraat 11, tel. 82235 of bij dhr. Luijpers, de Houten Hoek 6 tel. 83554. NIET vergeten! x Dinsdag 30 augustus. repetitie kinderkoor van 18.30 tot 19.30 uur. Kinderen van het kinderkoor die bij het fluitgroepje willen, kunnen zich opgeven. Het fluitgroepje repeteert op woensdagmiddag bij Joke thuis. Denken jullie ook aan de blauwe rok en witte bloese! Er wordt 2 okto ber een groepsfoto gemaakt. Jeugdkoor Dinsdag 30 augustus repetitie van 19.45 tot 20.30 uur. JONGERENKOOR,,CAPRICCIO" Repetities volgens afspraak. JONGERENKOOR„BOJEMA" Eerste repetitie op vrijdagavond 2 september 18.45 uur. „SALTARELLO" Zondagmorgen 28 augustus even tueel repetitie in overleg met Roy. Zondagmorgen 4 september 10.30 Repetitie in de galmhut. Afmelden bij P.Falco tel.85855 DAMESKOOR Woensdag 31 aug. om 19.30 uur repetitie voor kerkmuziek. Om 20.00 uur de normale repetitie. Donderdag 15 sept. om 19.30 uur concert in het Schuttersveld, in officiële kleding. Vrijdag 23 sept. om 19.00 uur avondmis in de Vredeskerk. Als u verhinderd bent, graag uw afmelding aan mevr. Sijbers tel 81353, of aan mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. Voorlopige agenda 28 aug. St. Anna kermis, 14.00 KTS; 3 sept. Taptoe Venray; 9 sept. Serenada in Roelanzia te Ysselsteyn, 19.15 KTS; 18 sept. Districtfestival Leunen, 13.15 KTS; 20 sept. Bestuursvergadering; 2 oct. Gemeentelijk muziektoumooi te Merselo, 19.00 KTS; 30 oct. Zondagochtendconcert; 19 nov. In tocht St. Nicolaas; 18 dec. Voor speelmorgen Leerlingen. Repetities Zondag 28 en woensdag 31 aug. voor Majoretten, Miniretten en Korpsle den. Optreden Zondag 28 aug. St. Anna Kennis voor Majoretten en Korpsleden. Bijeen komst om 14.00 KTS. Afmelden Majoretten en Miniretten Bemadette Heiligers, tel. 82746. Korpsleden Ton Huybers, tel. 87380. Opgelet V.a. zondag 4 sept. starten wij met nieuwe opleidingen voor muzikant, tamboer, majoretten en miniretten. Hebt u intresse kom dan eens kijken, wij repeteren woensdagavond van 19.30 - 21.30 uur en zondagochtend van 10.30 -12.00 uur in de KTS aan de Merseloseweg. Woensdag 31 aug. en 7 sept. repetitie voor ,En Bloc' om 20.15 uur in de muziekschool o.l.v. A. Thijssen. Afmelden bij P. Houba, tel. 87362. Zondag 11 sept. om 14.00 uur speelt ,En Bloc' ter gelegenheid van de braderie in de hal van de St. Petrus Bandenkerk. Zij zorgt dan voor de muzikale omlijsting tijdens een rondgang in de toren en kerk. Woensdag 31 aug. en 7 sept. om 20.00 repetitie voor het symphonie- orkest in de schouwburg van St. Anna o.l.v. L. Boogaarts. Afmelden bij M. Grootemaat, tel. 80358. 26 Augustus, 2 en 9 September Repetitie kinderkoor 16.00-16.45. Repetitie jeugdkoor 16.45-17.30. De kop van het nieuwe koorjaar is er weer bijna af. Voor wie het nog niet weet, de koorrepetities zijn weer be gonnen. Tot morgen. Gem. zangvereniging a.s. Zondag zingen we de Hoogmis 10.15 uur in de Paterskerk. Graag zouden wij nog enkele nieuwe leden bij ons koor willen hebben, vooral heren. Meldt u zich aan op tel. 82133 of 81317 of tijdens de repetitie in de Kemphaan aan het Kennedyplein. Vanwege ons 5 jarig bestaan van onze vereniging is er dit jaar als extra's een braderie. Die zal plaats vinden rond het winkelcentrum waar kramen komen te staan met aller hande artikelen. De braderie is op zaterdag 27 aug. 1988 en vangt aan om 8.30 uur tot 16.00 uur. Kramen kunnen nog gehuurd worden aan de prijs van 35,00 per kraam. Voor inlichtingen en kraamverhuur kunt u zich wenden tot mevr. N. Rodenburg tel. 04780-86872. Ook wordt die dag een touwtrekwedstrijd gehouden van 9.30 tot 15.30 uur. De buurtvereniging stelt hiervoor 4 bekers en 1 wisselbeker ter beschikking, 's Mid dags zal de joekskapel „Luuster Efkes" aanwezig zijn. Op zondag 4 sept. is er weer een ruilbeurs in het wijkcentrum de Kiosk. WIJKCENTRUM NOORD-WEST Wij beginnen het nieuwe seizoen 88-89 op zaterdag 3 sept. met een DISCO-avond voor de jeugd. Gratis toegang (alcohol vrij) 19.00-22.00 uur. In het nieuwe seizoen 88-89 is op zondagmorgen het Wijkcentrum niet meer geopend. Het kaart-koffie-uur- tje in ons Wijkcentrum stond niet meer in de belangstelling. Het kleine aantal bezoekers, noodzaakte het bestuur, om op zondagmorgen te sluiten. Zondag 4 sept. 19.30 uur Kienen t.b.v. het Wijkcentrum, 18.30 uur zaal open. Maandag 5 sept. 20.00 uur Sjoelen, 19.45 aanmelden nieuwe leden. Dinsdag 6 sept. 9.00-10.15 uur en 10.30 en 11.30 uur volksdansen. Aanmelden voor beide groepen nog mogelijk. Woensdag 7 sept. 14.00 uur Jeugdwerk. Werken met pijpjes. Wij zijn er in geslaagd om voldoende vrijwilligers te werfen om het Jeugdwerk in het nieuwe seizoen te laten doorgaan. Let op! Aanvang: 14.00 uur (voorheen 13.45 uur). Vrijdag 9 sept. 20.00 uur kienen t.b.v. de Buurtver. St. Jozef, 19.00 uur zaal open. Tot ziens in wijkcentrum „D$n Hoender". Zondag 28 aug. gezellig een avondje uit met kaarten of biljarten, van 19.00 tot 24.00 uur. Maandag 29 aug. bejaardenmiddag ow. Bejaardenvereniging Ons Ge noegen van 14.00 tot 17.00 uur. Woensdag 31 aug. repetitie-avond Toneelvereniging Ventiel. Inlichtingen bij mevr. A. Manders tel. 04780- 85347. Donderdag 1 sept. gezellig een avondje uit met kaarten of biljarten van 19.00 tot 24.00 uur. Vrijdag 2 sept. eerste kienavond van het nieuwe seizoen," zaal open vanaf 19.00 uur. DE KIOSK Steeds meer mensen vinden de weg naar wijkcentrum de Kiosk in het Brukske. Dat is niet zo verwonderlijk als men bekijkt, wat er allemaal te beleven valt: bridgen, klaverjassen, biljarten, bodywork, tentoonstelling en, buurtfeesten, dansavonden, ruil beurzen, bejaardengym, cursussen enz. Dit alles brengt natuurlijk een hoop werk met zich mee, dat uitstekend verricht wordt door een beheerder en een groep vrijwilligers. Zij allen worden gecoördineerd door een van de bestuursleden. Helaas is de functie van het betreffende bestuurslid sinds kort vacant. Wij doen dan ook een beroep op diegenen onder u, die graag in contact komen met anderen, een beetje vrije tijd ter beschikking hebben en belangstelling hebben voor de functie van bestuurslid/coördina tor, zich in verbinding te stellen met J. Huys (tel. 85431) of A. Wondergem (tel. 84545). Zij zullen u graag meer informatie geven. Op dinsdag 6 september is er voor de leden een kienmiddag in zaal ,,In den Engel". Aanvang 14.00 uur, einde 17.00 uur. Off. dealer: U belt: 077 - 543254 Burg. Bloemartstraat 30 Dinsdag 30 aug. gaan we weer van start en wel met het programma „Plaatselijk afslanken". Wellicht is dat een onderwerp, dat vooral na de vakantie velen aanspreekt. Want, bent u dat diëten ook niet af en toe zat? Nu, komt u dan met ons kijken naar de moderne methode van mager worden, een methode, waarbij de centimeters eraf vliegen, terwijl u zelf lekker lui ligt. Hoewel wij normaal de eerste ochtend van een nieuw seizoen in wijkcentrum „De Kiosk" in het Brukske blijven, moeten we deze keer vanwege ons programma op die regel een uitzondering maken. We vertrek ken dan ook klokslag 9.00 uur vanauit het wijkcentrum per fiets of per auto naar onze demonstratieplaats. Om ongeveer 10.30 uur zijn we echter weer terug in „De Kiosk" alwaar we dan gezellig samen tot 11.15 uur een kop koffie drinken en even bijpraten. De prijs voor deze ochtend bedraagt 2,75 en zoals u van ons gewend bent, is ook onze crèche weer open. Hopelijk mogen we dinsdag 30 aug. velen van u begroeten. Tot dan tot ziens en heeft u nog vragen, belt u dan naar Lenie Gosling (tel. 81059) of Ria v. Brederode (tel. 87042). BEVEILIGINGSSYSTEMEN ook verkoop van compleet auto-alarm Complete beveiliging voor thuis nu v.a .J X/3#" (1 jaar garantie) A t.m. Z Beveiligingssystemen Postbus 344, 5800 AH Venray Tel. 04780-85839, Serenadestraat 46 Na een voor ieder hopelijk fijne vakantie zijn jullie weer aan de slag gegaan met de school-activiteiten. Hopelijk heb je tijdens de vakantie weer wat moois kunnen zien en beleven in de natuur. Wij als jeugdnatuurwacht gaan nu ook weer van start met onze activiteiten. Een actie die nog steeds loopt is de courgette-aktie. Uit de reacties is ons gebleken dat er diverse vruchten aan de planten zijn gekomen. Als deze vruchten de grootte hebben voor een flinke komkommer, moet je hem eraf halen en is de vrucht geschikt voor consumptie. Een aantal recepten hebben gestaan in de Natuurvriend. Het is nu de bedoeling, dat je één vrucht laat doorgroeien en daarvan een zo groot mogelijk exemplaar te krijgen. De grootte van deze vrucht kun je binnenkort telefonisch gaan doorgeven. Een volgende keer wordt dat in Peel en Maas bekend gemaakt. Alvast veel succes en tot de volgende keer. a.s. Zaterdag 27 aug. zullen de medewerkers van het Info team weer vertegenwoordigd zijn op de zomer- markt in 't Brukske van 09.00-16.00 uur. Bij onze kraam kunt u terecht voor al uw vragen, opmerkingen, suggesties. U kunt natuurlijk ook lid worden van de FNV. Als u het servicepakket bekijkt wat het FNV u biedt en u maakt gebruik van de mogelijkheden, dan bent u (bijna) voor, niets lid. Neem nou een rechtsbijstandverzekering, FNV leden hebben geen rechtsbijstandverzeke ring nodig, zij zijn verzekerd van de hulp van de Rechtskundige Dienst van de FNV, dat is toch zo'n besparing van 150 tot 200 per jaar. Belastingformulieren worden ook het gehele jaar ingevuld, door deskundige opgeleide leden en vakkundig, ook gratis. Terwijl er anders toch zo tussen de 50 en 150 moet worden neergeteld. Verder is er ook de mogelijkheid tot het volgen van cursussen e.d. In onze kraam ligt voor u een brochure klaar waarin het werk van de FNV uitgebreider wordt weergegeven. Voor een bezoek aan onze stand behoeft u geen lid te zijn van de FNV. Alle informatie wordt gratis verstrekt. Dan maken we alle FNV leden en hun huisgenoten erop attent dat men in Venray de vakbondsschool in het najaar wil starten. Opgave voor deelname kan in onze stand, wilt u e.e.a. nog een overdenken en/of weten wat de vakbondsschool in houdt, dan ligt voor u een brochure klaar met alle informatie. Graag zien wij u a.s. zaterdag. FNV VAKBONDSSCHOOL TE VENRAY BEGINT WEER Een cursus algemene ontwikkeling voor leden van alle bij de FNV aangesloten bonden en hun huisgeno ten. In de cursus worden actuele onderwerpen behandeld die voor vrouwen en mannen uit verschillende achtergronden interessant en van belang zijn. Onderwerpen zoals werkgelegen heid en werkloosheid, uitkeringen, sociale wetgeving, medezeggenschap, gezondheidszorg, etc. Leren door uitwisseling van er varingen en discussies met medecur sisten. Men stelt zelf onderwerpen samen eventueel met behulp van een aantal lesboekjes. Daarnaast wordt aandacht besteed aan het maken van verslagen en opstellen van brieven. De cursus wordt door twee deskundigen bege leid. De cursus duurt 25 avonden, eenmaal per week, in de periode van oktober tot april. Een bepaalde vooropleiding is niet vereist. De cursusprijs bedraagt 50,--. Wanneer men de cursus afmaakt geeft de bond dit bedrag terug. Deelnemen hoeft dus niets te kosten. Voor belangstellenden is er een kennismakings- en informatieavond op dinsdag 11 oktober in de „Kiosk", Brukske. Voor inlichtingen en/of aanmel dingen kan contact worden opgeno men met de coördinatrice: M. Peeters, tel. 04780-85874. U bent allen van harte welkom. Elke vrijdag open! Homo café „De Roze Vlek" is elke vrijdagavond geopend van 20.15 tot 01.00 uur. Dus ook vrijdag 26 aug. a.s. kun je weer terecht. „De Roze Vlek" is het ontmoetingscafé voor homoseksuele mannen en lesbische vrouwen. Adres: Hoenderstraat 12 in Venray. Voor wie het nog niet weet, het is de wekelijkse eigen ruimte van het COC Venray, voor een babbel, informatie, een drankje of dansje, gezellig toch!! Meedoen met het COC Kan voor iedereen. Graag zouden we enkele mensen vinden die ook wel eens af en toe willen helpen. Dat kan ook anoniem. Niemand behoeft naar „buiten" te treden als men niet wilt. Ook geeft het geen enkel probleem om eerst gewoon een poos mee te draaien. Na verloop van tijd kun je dan nog zien of wilt doorgaan. Bedenk, er is zoveel te doenen het is hard nodig. Je wilt meer weten over wat het COC Venray allemaal (wil) doen? Pak dan even de telefoon (04780- 10487) of je komt gezellig naar onze soos. Leden van de werkgroep kunnen je dan met plezier informatie geven, vrijblijvend uiteraard. Daarna kun je zelf nog zien wat je wilt. Even informeren dus. verhuur per uur, per halve dag, per hele dag Recreatiecentrum Sportherberg Halve Maanseweg 1, 5855 EH Well Tel. 04783-2461 NJHC Europa 1992: ver van bed of niet? Sedert een aantal maanden waart de geest van „Europa 1992" door het land. Je kunt geen krant meer openslaan, of we worden geconfron teerd met deze slogan, het vormt gespreksonderwerp op congressen en conferenties en op het Ministerie van Buitenlandse Zaken is een interde partementale werkgroep in het leven geroepen. Twee jaar geleden hebben de twaalf lidstaten van de EG afgesproken dat in 1992 de binnen grenzen tussen hun staten zullen verdwijnen. Toekomstperspectief is idealiter een daadwerkelijk verenigd Europa, waarin voorwaarden voor transport, handel, productie, investe ringen, kapitaal-, goederen- en personenverkeer overal gelijk zijn. Europa 1992 lijkt op het eerste gezicht de „ver van mijn bed show", hoeft dit nochtans allerminst te zijn. In de Randstad wordt met zorg gekeken naar de economische terug gang in het Roergebied in verband met de positie van Rotterdam en bergt aanleg van de Kanaal-tunnel het gevaar in zich de Randstad geogra fisch in een meer geïsoleerde positie te plaatsen. Waar de Randstad, vanwege het ontbreken van landsgrenzen, geen voordeel heeft van het wegvallen daarvan, beschikt de provincie Lim burg over een ruim 300 km lange grens met België en de Bondsrepubliek. De verschuiving van de vervoerstromen naar het zuiden kan onze provincie ongekende mogelijkheden bieden. In Europa vindt op dit moment reeds een economische herschikking plaats waarbij met name. Zuid-Duitsland (omgeving München) veel onderne mingen naar zich toe trekt. De aanleg van een zgn. TGV-lijn van Brussel via Luik en Aken naar Bonn ligt mogelijk in het verschiet. Wanneer deze ontwikkelingen doorzetten zou Lim burg min of meer in het centrum van Europa komen te liggen met Maastricht Airport (vliegveld Beek) en Venlo als belanrijke vervoersknoop punten. Het belang van de aanleg van Rijksweg 73 in deze lijkt moeilijk over het hoofd te zien! Hoe staat het trouwens met de positie van Venray? Met zoveel grote internationaal georiënteerde bedrijven in onze gemeente kan het toch niet anders of ook Venray moet een aardig woordje kunnen meespreken. Niet zomaar wordt ons gemeentewapen gesierd door een tiental nijvere bijen! In Limburg komen vier culturen en drie landen samen: Walen, Vla mingen, Duitsers en Limburgers. De Europese eenheid kan hier dus van onderop gestalte krijgen. Over Eure- gio gesproken! Een aanzet tot Europese eenwor ding vindt op 3 en 4 sept. a.s. plaats in Marl (BRD), waar het CDJA-Venray zal deelnemen aan een uitwisseling met zusterorganisaties uit West- Duitsland, België en Oostenrijk. Voor informatie kun je contact opnemen met 85408 (Anton) of 81484 (Jan). In verband met een collecte binnen de gemeente Venray, zoeken wij mensen die bereid zijn ons hierin te helpen. Deze collecte wordt gehouden van 24 t/m 30 okt. Wilt u ook dat er verschillende zieken een gratis reis naar Lourdes kunnen maken? Helpt u ons dan helpen, door u op te geven als collectant. Namens de zieken, be dankt. Bel: 04780-86018 en vraag naar G. Oirlo. Boekhandel van den Munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend START SEIZÓEN JONG NEDERLAND VENRAY Op zaterdag 27 augustus opent Jong Nederland Venray traditie getrouw haar seizoen 88-89 met een groots opgezette spellenmiddag. Door middel van het spel ezeltje prikje zal burgemeester Defesche rond 14.00 uur de opening verrichten. Daarna begint de spellenmiddag voor iedereen in de leeftijd van 7 t/m 17 jaar,-lid of geen lid van Jong Nederland. Dit alles vindt plaats bij onze blokhut gelegen aan de hoek Kempweg-Westsingel te Venray. Evenals vorig jaar zal er ook dit jaar weer een waterbak en een zeephelling voor de jeugdigen klaar staan. Er zullen weer div. behendig heidsspelen uitgeyoerd moeten wor den eer we rond T7.00 uur bekend kunnen maken wie de winnaars zijn. Rond de klok van 13.30 uur is het terrein voor iedereen geopend, Jong Nederland Venray is aangesloten bij de landelijke jeugd en jongerenorga nisatie Jong Nederland. Landelijk telt Jong Nederland 200 plaatselijke afdelingen waar 20.000 leden weke lijks bij elkaar komen om te spelen rond de 3 spelterreinen van Jong Nederland: spel, buitenleven en creativiteit. Deze worden begeleid door een groot aantal vrijwillige leiders en leidsters. In de afdeling Venray organiseert men naast de opening ook andere activiteiten voor onze leden zoals: weekend kampen, excursies, tochten en survivals. Op onze groepsavonden krijgen onze leden ook nog een gevarieerd aanbod gepresenteerd waar onze leiders en leidsters zich voor 100 Vo voor inzetten. Op de opening kun je de sfeer komen proeven van wat wij zoal doen bij Jong Nederland. Iedereen in de leeftijd van 7 t/m 17 jaar is welkom. De Venrayse Folklorischtische dansgroep „De Hakkespits" heeft na de viering van haar eerste lustrum niet stil gezeten. Inmiddels hebben wij al weer een drietal optredens achter de rug. Op 23 juli j.l. waren wij te gast in Melderslo, op 7 augustus in de Kronenberg bij het Oogstcorso en op 14 augustus te Neder-Weert-Eind in verband met de daar jaarlijks te houden folklore en oude ambachten dag. Voor het aankomende weekend staat een reis naar het Schwarzwald voor de deur. De Hakkespits zal namelijk deelnemen aan een groots opgezet feest van de stad Oppenau op 27 en 28 augustus a.s. Zondag 28 augustus is er een optocht van wel meer dan 100 groepen. In totaal nemen er zo'n 3.000 folkloristen aan deel uit 7 europeese landen. Het weekend daarop is de Hakkespits uitgenodigd door de folkl.dansgroep „De Krekkei" uit Enschede om samen met hen en een groep uit Luxemburg een folkloristisch programma in Enschede te verzorgen. Zoals in het verleden al een oproep is geplaatst doen wij nu nogmaals een oproep aan een accordionist in Venray of omgeving om ons orkestje te komen versterken. Wij zouden gaarne eens in contakt komen met diegene die hierin interesse heeft. Sekretariaat: Kattestaart 9, 5803 HB Venray tel .04780-88541 - De kop is er af, de Springplank draait weer. Afgelopen dinsdag waren het de 9 t/m 12 jarigen die de eerste stappen in het seizoen '88-'89 gezet hebben. Vanavond (dond.25) is het de beurt aan de kleintjes om weer eens te komen kijken. En deze kinderen zijn van 6 t/m 8 jaar oud. De programmavergaderingen moe ten nog plaatsvinden.Voor de dins- daggroep wordt dat dinsdag 23 aug. a.s., na de club. Als het echter mooi weer is gaan we zeker naar buiten op het trapveldje, en misschien gaan we dan wel slagbal doen. De zaterdag- groep begint pas op 3 september. Looptraining Dinsdag op de baan vanaf 19.00 uur. Zaterdag vanaf parkeerplaats om 16.00 tot 17.30 uur. Zwemtraining Vrijdag om 18.00 uur in het Combibad. Fietsen Zondag vanaf 9 uur start parkeer plaats Mededeling Receptie Ludy Verstappen, gezamen lijk vertrek om 19.00 vanaf zaal Roelanzia te Ysselsteyn. In Horst heeft de Alzheimer Stichting met enige ondersteuning van andere organisaties (de Kruisvereni ging, Stichting Rise en de RIAGG Venlo) een gespreksgroep voor familieleden van dementerende oude ren georganiseerd. Deze gespreks groep, die ter ondersteuning was van de familie die zorgt voor een dementerende oudere, is eind maart afgesloten. De ervaringen van de deelnemers waren zeer positief. Het succesvolle verloop van de gespreks groep heeft ertoe bijgedragen dat men in Horst en omgeving een nieuwe groep wil starten. De plannen om een nieuwe gespreksgroep te starten zijn er. Bij voldoende belangstelling wil de RIAGG Venlo in samenwerking met de Alzheimer Stichting, het Groene Kruis uit Horst en Venray, de Gezinszorg uit Horst en de Stichting RISC uit Horst in het najaar een nieuwe gespreksgroep beginnen. De gespreksgroep wordt inhoudelijk be geleid door de RIAGG. Eenieder uit Venray, Horst of omgeving die geïnteresseerd is in deelname aan de gespreksgroep kan vrijblijvend informatie vragen. Wilt u nadere inlichtingen dan kunt u terecht bij mensen die aan de inmiddels afgesloten gespreksgroep hebben deelgenomen. Zij kunnen u het beste vertellen wat zo'n onder steuningsgroep inhoudt. Het zijn de groepsleden Mevr. Verheyen, tel. 04709-3327 en mevr. Driessen tel. 04709-6927. Voor informatie en/of vrijblijvende aanmelding kunt u ook terecht bij: Het Groene Kruis Venray, tel. 04780-81269 (tijdens telefonisch spreekuur dagelijks van 12.00 tot 13.00 uur). De Alzheimer Stichting, Dhr. P. Simons tel. 080-223653, tevens kunt u hier ook andere informatie over dementie opvragen. VERNIELINGEN Weer werd een personenauto, van een bewoner van de Kastanje- straat, doelwit van de vandalen. Omdat het niet de eerste keer is dat zijn auto beschadigd werd, denkt de eigenaar dat het om een wraakaktie gaat. Bij een aan de Hofstraat gevestigd bedrijf werden enkele ruiten ingegooid. Ook hier wordt gedacht dat vandalen aan het werk zijn geweest. geweest. OVERTREDING SLUITINGSUUR De politie maakte tegen een uitbater van een localiteit aan de Hensenius- straat proces-verbaal op, omdat zijn localiteit nog geruime tijd na het sluitingsuur open was. Eerder had de politie volstaan met het uitdelen van een waarschuwing, maar omdat dat niet heeft geholpen, werd nu proces-verbaal opgemaakt. EETZAAK GESLOTEN Omdat een exploitant van een eetzaak aan de Henseniusstraat niet over de benodigde vergunningen beschikte en omdat zijn zaak niet aan de eisen van de Keuringsdienst voor Waren voldeed heeft de politie vrijdagavond die zaak gesloten en proces-verbaal opgemaakt. CONTAINER IN BRAND In de nacht van zaterdag op zondag moest de brandweer in aktie komen voor het blussen van een in brand staande container in het Hensenius straat. Het is zeker dat vandalen die container in brand hebben gestoken. De schade bleef beperkt.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 9