(Te) veel onroerend goed belasting in Venray? HINDERWET HINDERWET NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Venrayse zwemvierdaagse start op 22 augustus Collektekalender KERMIS 1988 augustus 1988 BEKENDMAKING BEKENDMAKING The Old Calahan PEEL EN MAAS RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. ,,De gemeenten doen dit jaar een extra zware aanslag op uw portemon- naie". Met die zin opent de redactie van de Consumentengids deze maand een artikel over gemeentelijke tarie ven. Daarin wordt van 179 gemeenten bekeken of ze méér onroerend-goed belasting vragen dan wettelijk is toegestaan. Dat blijkt in enkele gevalle inderdaad te gebeuren. Daar onder ook Venray... aldus de Consumentenbond. Daarom aan bur gemeester Defesche de vraag hoe hij tegen die kritiek aankijkt. Achterhaalde cijfers Burgemeester Defesche: „De Con sumentenbond had in zoverre gelijk, dat de totale opbrengst van 6,3 miljoen die de gemeente wettelijk mag ontvangen, dit jaar 2.000 gulden hoger leek uit te gaan vallen. Omgerekend per woning is dat iets van 12 cent te weten 6 cent voor de eigenaar en 6 cent voor de huurder/gebruiker. Die berekening heeft de Consumentenbond gedaan aan de hand van de voorlopige cijfers die wij hen als gemeente zelf hebben aangeleverd. Inmiddels zijn we al weer bijna een jaar verder en zijn de voorlopige cijfers weer bijgesteld. Nu blijkt dat er in de Venrayse situatie geen sprake is van een overschrijding. We vragen gewoon wat de wet ons toestaat". De wet Wat staat de wet dan toe? Dat is in 4 zinnen te zeggen. (1) Alle gemeenten krijgen jaarlijks van het Rijk een bedrag uit het gemeente fonds. (2) Dat bedrag is voor Venray ongeveer 23 miljoen gulden. (3) De opbrengst die de gemeente van de onroerend-goed belasting heeft, mag niet hoger zijn dan 12 °7o van die 23 miljoen wanneer we het hebben over de huurders en gebruikers van woningen en bedrijven en 15 van de eigenaren. (4) De totale opbrengst mag dus niet hoger zijn dan 6,3 miljoen gulden. De Consumenten bond had uitgerekend, dat dat laatste bedrag 2.000 gulden hoger uit zou vallen. Op iedere 6.300 gulden die de [art. 19 WRO/50,8 woningwet] Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of art. 50, lid 8, van de Woningwet. Bouwvergunning te ver lenen voor de navolgende bouwplan nen: - bouw woning met garage aan de Pastoor Strijkersstraat te Leunen, t.n.v. Th. Stevens; - bouw bedrijfsruimte en woning t.b.v. meubelmakerij aan de Yssel- steynseweg te Ysselsteyn, t.n.v. J. Maessen, Deurneseweg 145; - bouw woning en bedrijfsruimte aan de Kiekweg te Venray, t.n.v. J. Arts. De bouwplannen liggen met ingang van 22 augustus 1988 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage bij het bureau bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 09.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij B. en W. worden ingediend. Venray, 18 augustus 1988 De burgemeester van Venray, Mr. H. Defesche. [art. 18a van de Wet R.O] Burgemeester en wethouders zijn voornemens om op grond van art. 18a van de Wet op Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmings plan ten behoeve van de navolgende bouwplannen: - de bouw van een serre en carport op het perceel Kattestaart 17 te Venray, t.n.v. J. van Vegchel; - de aanbouw van een serre aan de woning Hubertusstraat 8 te Venray, t.n.v. H. Opheij; - de bouw van een tuinhuisje op het perceel Marimbastraat 23 te Venray, t.n.v. A. Bekkema; - de bouw van een carport op het perceel Haammakerstraat 3 te Ven ray, t.n.v. R. Thomassen; - de bouw van een carport op het perceel Hoefslag 5 te Oostrum, t.n.v. J. van Osch. De bouwplannen liggen met ingang van 22 augustus 1988 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis van 09.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij B. en W. worden ingediend. Venray, 18 augustus 1988 De burgemeester van Venray, Mr. H. Defesche. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de navolgende bouwaanvragen medewerking te ver lenen: - het bouwen van een garage/ber ging op het perceel Albionstraat 61 te Leunen, t.n.v. A. Buise; - het verbouwen van een winkel aan de Stationsweg te Venray, t.n.v. Jan Linders b.v.; - het bouwen van een loods op het perceel Meerselsepeel 5a te Ysselsteyn, t.n.v. J.Poels. De bouwplannen liggen met ingang van 22 augustus 1988 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (09.00-12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij B. en W. worden ingediend. Venray, 18 augustus 1988 De burgemeester van Venray, Mr. H. Defesche. Voor de 13e maal zal in Venray de zwemvierdaagse gehouden worden. Zwemvereniging Spio draagt zorg voor de organisatie in samenwerking met het Comité Recreatiesport Ven ray. Van maandag 22 augustus t/m vrijdag 26 augustus kunnen de zwemliefhebbers aan de start ver schijnen om in het bezit te komen van een herinneringsmedaille in brons, zilver of goud. De vierdaagse wordt 's maandags geopend door de internationaal bekende zwemster Annemarie Ver stappen om 18.00 uur, de apdere dagen is de aanvang telken^pm 17.00 uur. Als de omstanjiigffeden goed zijn dan wordt.er^gezwommen in het buitenbad van het gemeentelijk Combibad, waarbij er eventueel uitgeweken kan worden naar het binnenbad. Te zijner tijd zal er nog ruimschoots bekendheid gegeven worden aan dit jaarlijkse zwemfestijn. gemeente mag ontavangen, zou er dus 6302 gulden binnenkomen. Ondertus sen is gebleken dat Venray iets méér krijgt van het Rijk dan aanvankelijk gedacht en door de gemeente aan de Consumentenbond is meegedeeld. Bovendien ziet het ernaar uit dat de werkelijke opbrengsten lager zullen uitvallen dan de geraamde opbrengs ten. De cijfers zijn dus achterhaald en geen enkele inwoner van Venray gaat meer onroerend-goed belasting beta len dan is toegestaan. Hoe kon de gemeente dan die misrekening van 0,03 °Io maken? het antwoord is simpel. Gewoonweg omdat bij het samenstellen van de berekeningen vrijwel uitsluitend van voorlopige gegevens wordt uitgegaan - gegevens die veelal zelfs drie jaar later pas definitief worden! Plafond Als de gemeente dan niet te veel ontvangt, dan kan toch niet ontkend worden dat de gemeente toch altijd nog veel ontvangt? Opnieuw burge meester Defesche: „Ja, de gemeente raad heeft vorig jaar besloten de maximale opbrengst van de onroe rend-goed belasting te vragen. Dat was de enige mogelijkheid om nog geen rioolrechten in te hoeven voeren. De financiële situatie van de gemeente is moeilijk. Naast alle bezuinigingen die de afgelopen jaren zijn doorge voerd, moeten wij ook van onze inwoners de onroerend-goed belasting vragen tot aan de (nu nog) bestaande grens - maar niet te veel! Van 15 t/m 21 aug. Nederlandse Lever Darm Stichting, landelijke aktie; Op 27 augustus: Atletiek Vere niging, Venray Regio (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcollec- te wezen); Van 29 augustus t/m 11 september: Koningin Wilhelmina Fonds (lande lijke aktie). Alleen voor deze akties is een collecte vergunning verleend. Collec teren buiten de aangegeven periode is nit toegestaan. De collectanten en colectrices moeten een op de collecte gericht legitimatiebewijs kunnen tonen. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 3 en 10 aug. 1988 voor de onderstaande bouwplannen bouwver gunningen verleend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van B. en W. van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen en wel binnen 30 dagen na bovengenoemde datum. 3 augustus - het bouwen van een hobbyruimte en tuinmuur aan de Past. v.d. Gaetstraat 14 te Venray, t.n.v. M. Smits; - het bouwen van een garage aan de Witte Vennenweg 3 te Oostrum, t.n.v. G. Joosten, Hoofdstraat 35 te Oirlo; Burgemeester Defesche: „De Cij fers van de Consumentenbond zijn al weer achterhaald". Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat bij Gedeputeerde Staten van Limburg een aanvraag is ingediend door P.B.C.H. van Baar, Gemertse- weg 29 te Bakel om vergunning tot het ontgronden van het perceel kadastraal bekend gemeente Venray, sectie Y, no. 102, gelegen aan de Zandstraat te Merselo. De aanvraag ligt met ingang van heden gedurende één maand voor een ieder ter inzage bij de afd. ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Ingevolge het bepaalde in de Verordening op ontgrondingen in Limburg kan een ieder binnen dertig dagen na heden schriftelijk bezwaren indienen tegen het inwilligen van de aanvraag, te richten aan Gedeputeer de Staten van Limburg, maar in te dienen bij de gemeente Venray. Venray, 18 augustus 1988 Burgemeester en wethouders van Venray, Mr. H. Defesche, burgemeester Drs. A. de Bever, secretaris. ZWEMLESSEN Gemeentelijk Combi-zwembad Parkweg 2 5801 PP Venray. Met ingang van 5 september a.s. starten de zwemopleidingen voor het A, B, Basiszwemdiploma, Zwem- vaardigheidsdiploma 1,2 en 3. In schrijvingen dagelijks aan de kassa van het zwembad van 10.00-19.00 uur. Lestijden: Opleiding A-diploma. Maandag en donderdag: 16.00- 16.30; 16.30-17*00; 17.00-17.30; 17.30 -18.00. Dinsdag en vrijdag: 16.30-17.00; 17.00-17.30. Vrijdag: 16.00-16.30. Opleidingen B-diploma Vrijdag: 17.30-18.00. Opleiding Basiszwemdiploma Zaterdag: 11.00-11.30; 11.30-12.00. Opleiding Zwem vaardigheid 1,2,3 Dinsdag 17.30-18.00. Beste kermisvrienden, De Venrayse kermis was dit jaar gezelliger dan ooit tevoren! Toch hebben wij vernomen dat diverse kermisbezoekers op kermiswoensdag teleurgesteld waren, omdat zij tever geefs bij enkele attracties hebben gewacht op Bassie en Adriaan. De aandrang van het publiek was tijdens het bezoek van Bassie en Adriaan echter zo massaal, dat om veiligheidsredenen voor het publiek de rondgang afgebroken moest worden en de volgende attracties niet bezocht konden worden: De „Crazy Time" muziek express; Het American Skee Ball spel; De oliebollen gebakkraam; de notenkraam; De suikerspin-pop- cornkraam; De Smulboetiek; De mini R^Sebaan. De exploitanten van deze attracties treft daarom geen enkele blaam, dat hun zaken niet door het clownsduo bezocht konden worden. Wij hopen dat u voor de getroffen maatregel begrip zult willen op brengen, en graag tot ziens op de kermis 1989! Het Kermis-promotieteam. - het bouwen van een woonhuis aan de Andeslaan 5 te Venray, t.n.v. W. Boot, Binderseind 24a te Helmond; - het uitbreiden van een keuken en het aanbouwen van een berging aan de Weth. Reintjesstraat 1 te Leunen, t.n.v. J. Jenneskens; - het bouwen van een woonhuis aan de Tatralaan 1 te Venray, t.n.v. C. Hendriks, Ardennenlaan 12 te Venray - het uitbreiden van een keuken centrum aan de Westsingel 54 te Venray, t.n.v. H. Franssen; - het bouwen van een woonhuis aan de Matterhomlaan 14 te Venray, t.n.v. D. Every, Kempweg 39a te Venray; - het verbouwen van een showroom aan de Bongerdstraat 5 te Venray, t.n.v. Gebr. Martens; - het bouwen van een carport aan de Coppelenberg 7 te Merselo, t.n.v. J. Bonants; - het bouwen van een carport aaiBea de Coppelenberg 9 te Merselo, t.n.v586 M. Janssen; r"T - het vervangen van een kantelden door een raamkozijn aan de Isabella sj hof 8 te Venray, t.n.v. L. Brons. t, 10 augustu - het plaatsen van een dakkapel aai 5 de Gasstraat 4a te Venray, t.n.v p mevr. Klomp en M. de Bruijni; N - het uitbreiden van een woning ei c het slopen van een garage aan he v Lovinckplein 13 te Ysselsteyn, t.n.v 5 P. Verberne; C - het bouwen van een serre, berginj lc en schuttingen aan de Veltumsi t< Kleffen 44 te Venray, t.n.v. Grüter; - het uitbreiden van een podium ei kleedruimte aan de St. Catharina straat 16 te Leunen, t.n.v. A. vai" Dijck, st. Catharinastraat 18 ti j, Leunen. p8l 1 k v ?.PA Venray, 18 augustus 1988 De burgemeester van Venray Mr. H. Defesche. KENNISGEVING BEKENDMAKING BESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen op 10 augustus 1988 hinderwetver gunning is geweigerd op de aanvragen van: - Maatschap van Asten, Puttenweg 45 te Ysselsteyn Lb. voor het wijzigen van een varkenfokkerij en -mesterij gelegen aan de Puttenweg 45 te Ysselsteyn Lb. - J. Dircks, Blakterweg 3b te Oirlo voor het ex. art. 6a uitbreiden/wijzi gen van een legkippenhouderij gelegen aan de Blakterweg 3b te Oirlo. - Maatschap van Dijck, Ringweg 10 te Ysselsteyn Lb. voor het uitbreiden en wijzigen van een varkenmesterij gelegen aan de Moost- dijk 13 te Ysseltsteyn Lb. De beschikkingen en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 19 september 1988. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kan bij de afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroepsschrift (in duplo) worden ingediend door de aanvrager, de betrokken adviseurs, diegene die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend en die gene die aan kunnen tonen niet (tijdig) in staat te zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afd. voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 18 augustus 1988 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, Het hoofd van algemene en economische zaken. Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend, dat door hen op 10 augustus 1988 hinderwetver gunning is verleend op de aanvragen van: - C. Borssen, Schaapskuil 1 te Merselo, onder het stellen van voorwaarden voor het oprichten en in werking hebben van een loonwerkers- bedrijf waar electromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermo gen van meer dan 1,5 kW gelegen aan de Schaapskuil 1 te Merselo. - M. Geurts, Veulenseweg 40 te Veulen, onder het stellen van voorwaarden voor het ex. art. 6a uitbreiden/wijzigen van een rundvee houderij gelegen aan de Veulenseweg 40 te Veulen. - Gebr. van Raay, Houtklef 10 te Venray, onder het stellen van voorwaarden voor het uitbreiden en wijzigen van een rundveehouderij en stierenmesterij gelegen aan de Hout- klef 10 te Venray. - P. van Duijnhoven, Johan van Wyttenhorstweg 18 te Vredepeel, onder het stellen van voorwaarden voor het ex. art. 6a uitbreiden/wijzi gen van een inrichting voor machinale houtbewerking gelegen aan de Johan van Wyttenhorstweg 18 te Vredepeel. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 19 september 1988. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kan bij de afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroepsschrift (in duplo) worden ingediend door de aanvrager, de betrokken adviseurs, diegene die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend en die gene die aan kunnen tonen niet (tijdig) in staat te zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afd. voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. FR Ca Fn t "SH KENNISGEVING BEKENDMAKING ONTWERF-BESCHIKKING F 7 Cai Gn 58C Het verzoek tot schorsing of eeiCai voorlopige voorziening moet wordet 12.i gericht aan de voorzitter van de afd. 's a voor de geschillen van bestuur van d< Pet Raad van State. Me De beschikking wordt niet var kracht voordat op dat verzoek is beslist. I Venray, 18 augustus 1988 Burgemeester en wethouders, voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene et economische zaken. §er 580 Burgemeester en wethouders vai Venray, maken bekend dat door hei I op de aanvraag van Maatschap vai 1 Dijck, Ringweg 10 te Ysselsteyn Lb 1 op 10 augustus 1988 is besloter J aanvrager niet ontvankelijk te verkla ren in zijn aanvraag voor eet vergunning ingevolge de Hinderwe s voor het wijzigen van een varkensfok kerij- en mesterij gelegen aan d( Veulenseweg (ong.) te Veulen. De beschikking en bijbehorend) stukken kunnen op het raadhuis, jje kamer 119, Raadhuisstraat 1, ti^r Venray, elke werkdag van 09.00 tol 58) 12.00 uur worden ingezien tot 15 september 1988. Tot deze datum kunnen de stukker I ook worden ingezien op e)jc( J donderdag van 16.30 tot 19.30 uur ns X' telefonische afspraak. J°! Tot bovengenoemde datum kan bij de afd. voor de geschillen van bestuui Ac van de Raad van State eet beroepschrift (in duplo) wordet L ingediend door de aanvrager, de w betrokken adviseurs, diegene die teget de aanvraag om vergunning tij dij yj bezwaren hebben ingediend en die ]j gene die aan kunnen tonen niet (tijdig! in staat te zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum word: I de vergunning van kracht tenzij voa 1 deze datum beroep is ingesteld en eet Ml verzoek wordt gedaan om d( Cl beschikking te schorsen of eet en voorlopige voorziening te treffen. H< Het beroepschrift moet wordet 58 gericht aan de Raad van State, afd 8e voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Het verzoek tot schorsing of eet voorlopige voorziening moet wordet H gericht aan de voorzitter van de afd. voor de geschillen van bestuur van de Hi Raad van State. va De beschikking wordt niet vat Lt kracht voordat op dat verzoek ii 58 beslist. Venray, 18 augustus 1988 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, jjt het hoofd van algemene et xi economische zaken. D Gi 58 i Ti HINDERWET Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend, dat zij van plan zijn om op de aanvraag van P. Thijssen, Steegse Peelweg 37 te Leunen voor een hinderwetvergun ning voor het ex. art. 6a uitbreiden/ wijzigen van een rundveehouderij gelegen aan de Steegse Peelweg 37 te Leunen positief te beschikken. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 2 september 1988. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. IETS TE VIEREN' KEGELBANEN en PUB De Gouden Leeuw 14 - Venray Tel. 04780 10019 b.g.g. 86064 Uw gastvrouw en gastheer Hannie en Wim Salters Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burgemeesterr en wethouders van Venray. Daarbij kan worden verzocht de persoonlijke gegevens van diegene die bezwaar maakt niet bekend te maken. De aanvrager en diegene die bezwaar hebben gemaakt n.a.v. de aanvraag en diegene die aan kunnen tonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken tegen de ontwerp-beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, Mr. H. Defesche, burgemeester Drs. A. de Bever, secretaris. KOEIEN OVER DE WEG Op de Lemmenweg had een veehouder touwen dwars over de weg gespannen om zijn koeien over te laten steken. Een autobestuurder stopte bij het zien van de overstekende koeien, maar ze had kennelijk niet de gespannen touwen gezien. Toen de koeien over de weg waren, zette zij haar weg voort, maar botste prompt tegen de touwen aan. Haar auto werd licht beschadigd. Het gebeurde allemaal voor de ogen van de veehouder, die niet snapte dat de dame de touwen niet had gezien... Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend, dat ingevolge het schrijven van de Minister van Tl Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieubeheer van 6 juli 1988, de hinderwetprocedure met betrek king tot de aanvragen van: - C.A.V. afd. Ysselsteyn van de L.L.T.B. B.A., Peter Janssenweg 11, te Ysselsteyn, voor het oprichten en in werking hebben van een mestverwer kingsinstallatie, gelegen aan de Jan Poelsweg (ong.) te Ysselsteyn; - Organisch Veredelingsbedrijf b.v. Rouwkuilenweg 29a te Ysselsteyn, voor het oprichten en in werking hebben van een mestverwerkingsins- q tallatie, gelegen aan de Steegse g Peelweg (ong.) te Ysselsteyn. ...voor verdere afhandeling per 1 y augustus 1988 zijn overgedragen aan j_ de provincie Limburg, postbus 5700, 6202 MA Maastricht, aangezien de basis voor vergunningsverlening thans gevonden wordt in de Afvalstoffen wet. De provincie Limburg heeft het voornemen om een ontheffing aan te vragen van de MER-plicht (verplicht ing tot het opstellen van een milieu-effectrapportage) voor de mestverwerkingsinstallaties Burgemeester en wethouders voornoemd, Mr. H. Defesche, burgemeester Drs. A. de Bever, secretaris.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 12