ZOMERFINALE1988 HALVE PRIJZEN SHOP AGENDA AGENDA Veldeke Venray verzorgt dialect-mis Wie is verantwoordelijk voor vervuiling buurt? Inzegening kapel KINDERMARKT Openstelling VVV-kantoor Duitse jongeren herdachten jodenhelpster Op onze dames afdeling restanten van onze zomerkollektie nu in onze en vele extra koopjes in de opruiming bij VAN OORSCHOT MODE Grotestraat 73. Venrav GLAêfc^>AR**flES Onroerendgoed belasting niet te hoog??? INGEZONDEN Straattheater Kijken naar spectaculaire 3-D films OPENBARE BIBLIOTHEEK GESLAAGD yNU, firamTn BUITENLUST PEEL EN MAAS Donderdag 4 augustus - Pagina 3 Zoals vorige week al uitvoerig is bericht, zal op zondag 7 augustus a.s. feestdag van de H. Donatus, de kapel aan de Veulenseweg, welke in 1900 door Gerard van Rens gebouwd werd, worden heringezegend. Dit i.v.m. de grootse restauratie welke door de familie van Meyel werd verricht. Na de Hoogmis van 10.00 uur, welke ter ere van de H. Donatus wordt opgedragen, trekt men gezamenlijk naar de kapel. De plechtigheid bij de kapel wordt muzikaal opgeluisterd door de plaatselijke muziekkapel, het Ge mengd Kerkelijk Zangkoor en het Jongerenkoor. Buurtvereniging „de Zwarte Plak" in Ysselsteyn houdt op zaterdag middag 13 augustus van 13..00 tot 17.00 uur een kindermarkt op de Moerslag en de Veenmos. 100 Ysselsteynse kinderen zullen daar hun (oude) spulletjes proberen te verkopen. Er wordt gezorgd voor een gezellige sfeer, koffie, fris en iets warms. De entree tot de kindermarkt is gratis. De VVV Venray is tijdens de kermis van maandag 8 aug. t/m woensdag 10 aug. alleen vóór de middag geopend van 09.00 tot 12.30 uur. G astencentrum Hotel - Café Restaurant Open: ma. t.m. do. 18.00-21.30 uur za. 17.00-21.30 uur zo. 16.00-21.30 uur Andere tijden in overlegt Holel-Café-Restaurant 04780-89393 Zalen en Partycentrum 04780-84124 Leunseweg 20 5802 CH Venray Voor de bejaarde familieleden van Hanna van de Voort moet het jaarlijks een dankbare confrontatie zijn, dat het juist Duitse jongeren zijn, die bij haar monument in Tienray een krans leggen. Daarmee de herinnering levendig houden aan het opofferende verzetswerk dat Hanna van de Voort in de bange oorlogsdagen van 1943 verrichtte, totdat zij door verraad werd opgepakt en naar het concentra tiekamp Ravenbruck werd overge bracht. Nico Dohmen, een van de eerste die door de kinderverzorgster Hanna van de Voort werd geholpen aan een onderduikadres, vertelde aan de Duitse jeugd hoe het eigenlijk was begonnen, dat deze eenvoudige Groene Kruiszuster zich ging inzetten in het verzetswerk. Naast de onder duikers die geholpen konden worden, kregen 120 Joodse kinderen een onderduikadres. Zij wist zich daarbij gesteund door vele mensen uit Tienray en omgeving. Hanna van de Voort keerde zwaar verzwakt uit het concentratiekamp terug. Zij werd nimmer de oude. Door hartstilstand overleed zij in 1956. De Duitse jeugd was diep onder de indruk. Ze verklaarden in het onderwijs weinig of niets van dat soort werk te hebben gehoord. Burgemeester Hahn, van Meerlo- Wanssum, had eerder de uit de deelstaat Baden Württenberg af komstige jongeren toegesproken. Juist de jeugd, de tweede generatie al, die zich inzet voor de handhaving van de Vrede, krijgt eigenlijk de beste ruggesteun bij het bezoek aan een van de vele soldatenkerkhoven. Bij de ontvangst in Meerlo waren olm. aanwezig burgemeester Defesche van Venray, oud-burgemeester R. Dittrich van Meerlo-Wanssum, pas toor van Uden uit Maastricht en een afvaardiging van de Bundeswehr uit Budel. De pas benoemde generaal-consul van de Bundesrepubliek Duitsland uit Amsterdam, dhr. Engeman, sprak woorden van dank namens de Duitse Regering aan de jeugd en aan de bevolking van Venray en Meerlo- Wanssum, die het mogelijk maken de verbroederingsgedachte in de praktijk te brengen. De Duitse jeugd nam zondag deel aan de door JUM in Merselo georganiseerde zeskamp, hetgeen ook een traditie aan het worden is. Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Op zaterdagavond 13 augustus, om 19.00 uur zal voor de vierde achtereenvolgende keer een plechtige eucharistieviering in het Venray's dialect opgedragen worden in de Grote Kerk van St. Petrus Banden. Deze dialectmis mocht zich de laatste jaren verheugen in een grote belangstelling van de Venrayse be volking en ver daarbuiten.. De aanleiding in 1985 was, destijds het 12 Vi jarig bestaan van Veldeke Venray op 15 augustus. Ter gelegen heid van dit jubileum werd o.a. een plechtige heilige mis opgedragen in de Venrayse taal. Deze eucharistieviering werd erg druk bezocht en gezien de vele reacties die Veldeke Venray hierbij ontving, kon een jaarlijks vervolg niet uitblijven. Ook de dag, de zaterdag het dichtst gelegen bij 15 augustus, de feestdag van Maria Hemelvaart, bleef gehandhaafd. MARIA HEMELVAART Vijftien augustus was vroeger een verplichte zondag. Men vierde dan „Assumptione Beatae Mariae Vir- einis". de ten hemelopneming van de Heilige Maagd Maria. Hoeëg Lie- vrouwend&g of hemelvaart, was één van de zondagen zonder schoon hemd. Het was een hoogtepunt in de bedevaarten naar Kevelaer. Vanuit Oirlo en Leunen trok men naar Maria in' Oostrum. Maria Hemelvaart waS ook een oogstfeest en de vruchten op het land werden op een bijzondere manier gezegend, tot in de tweede wereldoorlog; elders in Limburg nog langer. Het gebeurde met de „kruudwis". DE KRUUDWIS De samenstelling van deze kruiden en gewasse^was van streek tot streek verschillend. In Venray was het een bundeling van zeven planten. Het meest gebruikt werden: 1reindersknöp of reinvaren (boerenwormkruid), 2. hazegaerf (duizendblad), 3. haver, 4. rogge, 5. een tak van een appel- of pereboom met vruchten, 6. koolblad, 7. wortelloof. In de kruudwis werden wel eens planten vervangen door els, lever kruid, gerst, boekweit of bietenblad. De nummers 1 en 2 zijn van oudsher donderkruiden, de andere vormen een greep uit de oogst. Ze speelden een wezenlijke rol na de zegening De kruudwis werd vóór de hoogmis gezegend en na de mis mee naar huis genomen. Hij weerde alle kwaad af en werd aan de zolderbalken opge hangen. Het fruit werd gedeeld en gegeten door de gezinsleden. Het graan ging naar het vee en de kippen. Bij onweer werd de gedroogde krudwis wat bevochtigd en een gedeelte werd met veel rook verbrand als afweer. De zeven gewassen waren met een lang lint tot een bos gebonden. Dit lint werd ook bewaard want het kwam van pas bij een „opgeblazen" koe. Die leed dan aan trommel, een verstop ping. Het lint van de kruudwis werd om de gezwollen buik gebonden om de koliek over te laten gaan. In sommige streken is deze zegening bewaard gebleven. Veldeke Venray is blij dat de kruudwiszegening hier weer terug is, al is het maar symbolisch. Op donderdag 11 augustus gaat Veldeke Venray met haar leden vanaf half acht bij de Wieënhof aan de Leunseweg de kruudwis samenstellen. Belangstel lenden zijn van harte welkom. De kruudwisse zullen gebruikt worden als versiering van de kerk. Na de zegening worden ze mee naar huis genomen. RADIO UITZENDING Van de dialectmis zal VOS (Venrayse Omroep Stichting) op names maken voor uitzending in P.C.V. (st.Anna, St.Servatius, Spraeland), St.. Elisabeth Ziekenhuis, „De Kruuze" en Schuttersveld. Deze opnames zullen integraal worden uitgezonden op Maria Hemelvaart, maandag 15 augustus vanaf 10 uur s' morgens, op alle locaties tegelijk.. Tevens zullen er video-opnames gemaakt worden t.b.v. onder andere de bewoners van Bejaardencentrum „het Schuttersveld", die op maandag 15 augustus om 19.30 uur in een van de zalen van het bejaardencentrum, worden vertoond zodat deze bewoners het voor hun van vroeger bekende gebruik nog eens een keer kunnen meemaken. De gehele mis zal in het Venrays dialect worden opgedragen. Om een en ander zo goed mogelijk te kunnen volgen, worden er misboekjes in het dialect uitgedeeld vóór aanvang van de mis Celebrant is Pater Jeu Lemmen O.F.M., con-celebrant is Pater Sraar van Meyel O.F.M., beide rasechte Venrayers. Lector is Louis Truyen, terwijl de zang wordt verzorgd door het Gemengd Koor onder leiding van Huub Stoef, op het orgel begeleid door Gerrit Peeters. GERARD REIJNDERS schilderwerken b.v. Plataanstraat 12 Venray Tel. 82635 Die vraag stelt zich de Huurdersbe- la'ngenvereniging Venray (HBV) nu 40 van de 56 woningen in Wit-Desselke leeg staan en onbekenden afval en puin storten in de niet meer in gebruik zijnde tuintjes. De HBV heeft intussen aan de Kantonrechter te Venlo gevraagd, welke rechtsmiddelen er zijn om de gemeente óf de Woningbouwvereniging Noord Lim burg te verplichten de verloedering' van de wijk tegen te gaan. Reeds eerder was aan de Woning bouwvereniging gevraagd het afval en puin binnen een maand op te ruimen, anders zou men de rechter inschake len. De Woningbouwvereniging voelt zich echter niet geroepen die troep op te ruimen. Zij kan' niet voorkomen dat er cladestien vuil wordt neergegooid. Het is aan de bewoners zelf een oogje in het zeil te houden en de politie te waarschuwen wanneer iemand daar zijn vuilnis dumpt. Evenmin voelt de Woningbouw vereniging er iets voor de tuintjes van de leegstaande woningen een opknap beurt te geven. De woningen staan op de nomenatie om gesloopt te worden- kosten worden er dus niet meer gemaakt. Alleen het allernoodzake lijkste onderhoud van de nu nog bewoonde woningen zal worden gepleegd. In de „Consumentengids" van de Nederlandse Consumentenbond wordt gesuggereerd, dat Venray en nog 9 andere gemeenten meer onroerendgoed-belasting van de bur gers vragen, dan wettelijk is toege staan. Volgens de „Consumentengids" krijgen de gemeenten jaarlijks van het Rijk een bedrag uit het Gemeente fonds. Dat bedrag is bepalend voor de berekening van de onroerendgoed-be lasting. Voor alle huurders samen mag die belasting maximaal 12 "Jo van het bedoelde bedrag zijn. Van alle huiseigenaren samen mag niet meer dan 15 van dat bedrag gevorderd worden. De Consumentenbond zou nu berekend hebben, dat Venray deze percentages te boven gaat. Daarom worden alle inwoners geadviseerd binnen twee maanden na datum van het aanslagbiljet een bezwaarschrift in te dienen bij burgemeester en wethouders. Volgens onze informant op het gemeentehuis vraagt Venray echt niet te veel belasting. Natuurlijk is die maximum-norm bekend en toegege ven wordt dat Venay ook het maximum probeert binnen te krijgen. Voor het sluitend makend van de jaarlijkse begroting van onze gemeen te wordt de onroerendgoed-belasting aangewend. In veel andere gemeenten wordt daarbij nog het rioolrecht geheven. In Venray is het invoeren van die belasting al een paar jaar aan de orde geweest. Maar, ook vanwege het „regeringsakkoord" tussen CDA en PvdA in de Venrayse gemeenteraad is die invoering tot nu toe achterwege gebleven. De financiële toestand van onze gemeente sluit echter niet uit, dat het rioolrecht in de nabije toekomst toch zal worden ingevoerd. Over de hoogte van de Venrayse onroerendgoed-belasting wordt in eerste instantie in de commissie gesproken. Definitieve vaststelling van de belastingspercentages volgt bij de begrotingsbehandeling, door de gemeenteraad. Vervolgens moeten de Gedeputeerde Staten er hun zegen over geven. Wanneer dat gebeurd is, krijgt de minister de papieren incl. tarieven onder ogen en eerst op zijn advies volgt de Koninklijke Goed keuring. Wanneer de gemeente Venray dus buiten haar boekje zou zijn gegaan, had één van de genoemde instanties dat moeten weten en had men nooit geen K.B. gekregen. Volgens onze zegsman is het niet uitgesloten dat bepaalde belastings aanslagen, een paar centen te hoog zijn, hoewel hij dat betwijfeld. De aanslagen worden namelijk berekend per volle 3.000,-- van de geschatte waarde van het onroerendgoed. Over het algemeen betekent dat er een of tweeduizend gulden niet belast wor den. Ook worden de aanslagen op hele guldens afgerond en daardoor zou hooguit een paar centen te veel betaald kunnen worden. Maar nog maals, dat wordt ten zeerste betwij feld. AUTO TEGEN BOOM Dinsdagmorgen botste op de Horsterweg een personenauto, be stuurd door een Venrayse dame, tegen een langs de weg staande boom. Door de botsing werden twee inzittende kinderen van de bestuurster gewond Ze werden naar het ziekenhuis vervoerd. Een van de kinderen kon na behandeling van een gebroken vinger, naar huis worden overgebracht. Het andere kind moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Als vermoedelijke oorzaak wordt aangenomen, dat een van de kinderen iets uit het dashbordkastje wilde halen en toen haar moeder aanstootte, waardoor deze de macht nver het stuur verloor. INBRAAK IN AUTO Een aan de Sparrendreef gepar keerde personenauto van een 36-jarige Venrayer, was met grof geweld opengebroken. Uit de auto wordt een tas met persoonlijke goederen, eigen lijk van weinig waarde, vermist. Ook waren twee banden lek gestoken. REE GEDOOD? Een bestuurder van een personen auto uit Uden kon een overstekend ree op de Midden Peelweg onder Ysselsteyn niet meer ontwijken. Bij de botsing werd het dier vermoedelijk zeer zwaar gewond, gezien de plas bloed welke ter plekke achterbleef. Maar hoe de bestuurder ook zocht, hij kon geen ree ontdekken. Vermoede lijk heeft een andere automobilist het karkas meegenomen. Wel heeft de Woningbouwvereni ging een der bewoners gesommeerd de sloopauto's die hij in deze wijk heeft opgeslagen te verwijderen. Ook de gemeente voelt zich niet aansprakelijk voor het opruimen van bedoelde tuintjes. Haar taak is beperkt tot het schoonhouden van het openbaar groen en wanneer daarin illegaal afval wordt gestort, probeert men de dader te achterhalen, om hem de rekening van het schoonmaken te kunnen presenteren. De HBV is het met deze standpunten niet eens, maar wacht de rechterlijke beslissing af. Daarin zal bepaald worden wie voor het opruimen en dus het schoonhouden van de buurt verantwoordelijk is. BEVEILIGINGSSYSTEMEN ook verkoop van compleet auto-alarm Complete beveiliging voorthuis nuv.a .J (1 jaar garantie) A t.m. Z Beveiligingssystemen Postbus 344. 5800 AH Venray Tel. 04780-85839, Serenadestraat 46 Op 21 juli beschreef u de discussie in de Dorpsraad van Ysselsteyn over de mestfabriek van de LLTB. Dat artikel bevatte de volgende passage: "De werkgroep heeft dus duidelijk geen vertrouwen in het researchwerk van Shell Nederland Chemie c.q. Scarabee Waste Conversion B.V., die achter de plannen van de LLTB staan en als wereldconcerns er feitelijk garant voor staan, dat de te bouwen mestfabriek aan alle eisen des tijds zal voldoen. En die heus niet het risico zullen willen lopen dat de gemeente straks zegt: heren sluiten de tent maar, want jullie veroorzaken overlast etc. en dat was niet afgesproken Op andere gebieden toont Shell al jaren dat de verzuring van het milieu niet haar grootste zorg is. Een activiteit die Shell van oudsher bedrijft, is de raffinaderij. Deze staat genoteerd als eerste in de top 10 van de Nederlandse verzuurders. Dat hierbij de bedrijfsvoering de belang rijkste oorzaak is, blijkt uit het feit dat de uitstoot van zwavel dioxide per eenheid produkt bij Shell 4 keer zo groot is als bij de raffinaderij van Esso. Al met al lijkt het me terecht dat de werkgroep zich „de Veronruste Ysselsteyners" noemt. Twan Jansen. Antwoord van de redactie: Is het naief, te mogen veronder stellen, dat elk bedrijf - ook Shell en consorten - de deuren moet sluiten wanneer men niet voldoet aan de Hinderwet-eisen. Als men daaraan twijfelt, heeft de Hinderwet geen enkele zin meer. AANNEMERSBEDRIJF M.J. Teunissen bv Het juiste adres voor: - stallenbouw - woningbouw - industriebouw - verbouw - mestopslagsilo's - kunststof en houten kozijnen onder KOMO-garantie. Lovinckplein 5 - Ysselsteyn Tel. 04785-1406/1811 In het kader van het „Limburg Straattheater Festival" zal op zater dag 13 aug. om 14.00 uur het straattheater gezelschap „Desperate Men" uit Engeland op het Schouw burgplein optreden. Ze zijn gewoon fantastisch gek! Al sinds 1980, toen Richard Smith en John Beedell in Berlijn besloten Desperate Men te worden. Theaters, zalen, festivals, kermissen, straten, fabrieken, brouwerijen, zelfs zwem baden ondergingen de groteske humor van dit tweetal. In snel opèenvolgende sketches - meestal met de hulp van het publiek - wordt op een typisch Britse manier de draak gestoken met het leven van alledag in een zich supersonisch snel veranderende maatschappij nieuw op Venrayse kermis In een ronde tent, op het Wilhelminaplein, die zo'n twaalf meter hoog is, kunnen 200 bezoekers terecht. De films worden dusdanig geprojecteerd, dat het beeld de kijkers grotendeels omhult, met de geluids effecten erbij zijn volgens kermisex ploitant De Vries, spectaculaire resultaten te bereiken. De films, „Boemerang" en „Thrills in 3D" zijn in kleur en worden bekeken met speciale polariserende brillen die bij betreden van de tent worden versteekt. Spectaculaire beel den worden getoond van o.a. een tijger, neushoorn, het gooien met een boemerang, het blussen van een brand, een tocht door een spookhuis en een rit in de grootste achtbaan van Europa. „Aan het eind van de eerste film wordt het loslaten van ballonnen uit een wagen getoond. Dat is zo levensecht, doordat je diepte ziet, dat vrijwel alle kinderen proberen de ballonnen te grijpen. En het blussen van de brand? Het is net of je zelf aan het blussen bent en het schuim je om de oren vliegt." Adeling Jeugd Hou je van mooie, gevoelige verhalen over liefde, vriendschap en eenzaamheid? Lees dan het boek „De zomer van de yscotent" van Yngve Berger eens. Het verhaal speelt zich af aan de Zweedse kust tijdens een zomervakantie. Een zestien jarig meisje staat in de yscotent. Zij raak) bevriend met een jongen van samen met zijn moeder in^rff'huisje logeert aan het strand ,>Bïxe dag gaat het jongetje eenjj«Je halen. Eerst koopt hij eett«^jsje zonder iets te zeggen, maar na een paar dagen begint hij te praten. Ze hebben nu een stilzwijgende afspraak: het jongetje geeft haar twee kwartjes, zij over handigt hem het ijsje en geeft hem dan twee kwartjes terug. Ondanks hun vriendschap hebben ze ieder een eigen gedachten - en belevingswereldje. Het meisje richt zich op de realiteit, de jongen op zijn fantasie. Het meisje is blij met zijn gezelschap. Ze voelt zich alleen, ze mist haar vriend en ze wacht op een brief waarin hij schrijft wanneer hij zal komen. De ouders van het jongetje zijn gescheiden. Doordat zijn moeder het te druk heeft met haar eigen problemen, krijgt hij thuis niet veel aandacht. Soms vindt hij dat niet erg. Dan is hij kapitein op een schip, of is hij bezig met zijn scheepstimmerwerf in de duinen, of met zijn golfbaan van allerlei wegwerpmaterialen. Maar vaak gaat hij naar zijn vriendin in de yscotent. Lekker knus kruipt hij dan bij haar op schoot en samen kijken ze dan uit over de zee, elk in gedachten gezonken. Niet zo zeer de dingen die gebeuren zijn belangrijk, maar vooral de reacties van de personen daarop, hun gevoelens staan centraal. Wil je weten wat zich op het strand allemaal afspeelt? Wat er gebeurt als de vriend van het meisje er opeens is? Kom dan naar de jeugdbibliotheek en vraag naar het boek „De zomer van de yscotent" van Yngve Berger. Je kunt het lezen vanaf 13 jaar. Het boek staat in de C-kast. Lidmaatschap voor de jeugd tot 18 jaar is gratis. Openingstijden maandag 10-12.00 14-18.00 uur dinsdag t/m donderdag 14-18.00 uur vrijdag 14-21.00 uur zaterdag 10-13.00 uur OP HETERDAAD Dankzij de oplettendheid van enkele bewoners van het bungalow park Loohorst, kon de gealarmeerde rijkspolitie een 16-jarige Venrayse jongen op heterdaad aanhouden, bij een inbraak in een van de bungalows in dat recreatiepark. Tijdens het verhoor bekende hij de inbraken niet alléén te hebben gepleegd, maar in samenwerking met zijn 15 jarige Venrayse vriend. De Venrayse politie kon die knaap hier aanhouden en naar de rijkspolitie in Horst overbrengen. Het tweetal bekende enkele inbra ken te hebben gepleegd. Het gestolen goed en geld kon aan de rechtmatige eigenaars ter hand worden gesteld. Het 2-tal is ingesloten. Of zij zich nog aan andere inbraken hebben schuldig- gemaakt, zal nader worden onder zocht. Aan de Hogeschool Kath. Leer gangen afd. Educatieve opleidingen te Tilburg is geslaagd voor leraar Wiskunde en Natuurkunde 2e graads, Vincent van Kuijck uit Venray. Vanaf 7 augustus staan wij weer geheel tot uw dienst. - ij i fr HOTEL-RESTAURANT Piet en Marwil Jacobs Maasheseweg 76, Venray Telefoon 04780-81181 Openingstijden: ma. t.m. vr. 12.00-22.00 uur zondags v.a. 15.00 uur Behandeling in het weekend volgens telefonische afspraak R.C. GOEDEGEBUURE Stationsweg 8, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van Mevr. Raay- makers, Mevr. Stevens, Mevr. Tigge- loven en Mevr. Vermazeren. MEVR. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van Mevr. Stevens en Mevr. Tiggeloven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrij dag 12 uur waargenomen door MEVR. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's morgens tussen 8 en 9 uur en 's avonds tussen 6 en 7 uur. KERMISWEEKEINDE ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lank- veld, H. Schraven en J. Wittgen: J. WITTGEN Langstraat 76, tel. 86082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck Keizer, F. Schmeetz, T. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: D. VERCAUTEREN Merseloseweg 33, tel. 82200 DR. VAN DONGEN Past. Jeukenstraat 6, America tel. 04764-1707 van vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 Van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtiuikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitslui tend na telefonische afspraak neemt waar: G. VALLEN, tel. 86605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en M.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak W. KREMER Mgr. Nolensstraat 12 tel. 81000 DIERENARTSENPRAKTIJK M.J. van Winden E.M. Ruymbeek J.M. van Winden W.H.M. de Vocht Behandeling in het weekend volgens telefonische afspraak W.H.M. DE VOCHT Stationsweg 8, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van Mevr. Raay- makers, Mevr. Stevens, Mevr. Tigge loven en Mevr. Vermazeren. MEVR. VERMAZEREN Blitterswijck, tel. 04784-2273 Vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van Mevr. Stevens en Mevr. Tiggeloven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrij dag 12 uur waargenomen door MEVR. STEVENS Merseloseweg 23, tel. 81152 Afspraken maken 's morgens tussen 8 en 9 uur en 's avonds tussen 6 en 7 uur. WEEKEINDE 13/14 AUGUSTUS ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lank- veld, H. Schraven en J. Wittgen: T. LANKVELD Langstraat 76, tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck Keizer, F. Schmeetz, T. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: DR. COENEN Patersstraat 60, tel. 88800 DR. KEIJZER van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04785-1777 van vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 Van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtiuikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitslui tend na telefonische afspraak neemt waar: B. RUYTEN, tel. 81383 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK W.H. Kremer en M.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak G. GELLING GUdestr. 10 Oostrum tel. 10956 DIERENARTSENPRAKTIJK M.J. van Winden E.M. Ruymbeek J.M. van Winden W.H.M. de Vocht

Peel en Maas | 1988 | | pagina 3