Venrayse kermis 1988 belooft een zeer gezellige te worden Drie parachutisten brengen kermisprimeur voor Venray Randgebeuren rond de Venrayse kermis 6, 7, 8, 9 en 10 augustus /Ais' BUITENLIJST Adverteer in Peel en Maas gina t PEEL EN MAAS Donderdag 28 lull Pagina 9 Wij zijn met vakantie t.m. 6 augustus Vanaf 7 augustus staan wij weer geheel tot uw dienst. i j- w- J i i fc HOTEL-RESTAURANT Piet en Marwil Jacobs Maasheseweg 76, Venray Telefoon 04780-81181 Openingstijden: ma. t.m. vr. 12.00-22.00 uur zondags v.a. 15.00 uur Wanneer a.s. maandag, na het middaguur, de marktkooplieden hun spullen inpakken, zullen de eerste kermisexploitanten vol ongeduld staan te wachten om hun attracties te kunnen opbouwen. Want al wordt de Venrayse kermis pas op zaterdagmid dag 6 aug. om 16.00 uur officieel geopend, de ervaring heeft intussen wel geleerd, dat de exploitanten al in het begin van de week met de opbouw van hun attracties willen beginnen. Evenals vorig jaar zijn er weer vier kermisterreinen: het Henseniusplein met het Schouwburgplein, de Grote Markt en het parkeerterrein aan de Julianasingel achter de muziekschool. De geslaagde formule van 1987 wordt dus dit jaar voortgezet. Maar toch zal er een verschil zijn met de kermis van vorig jaar, toen gesproken werd over ,,de grootste kermis van Noord-Limburg". Het Venrayse Kermis-pormotieteam spreekt nu over „de gezelligste kermis van Noord-Limburg", ondanks het feit dat er nu eenenvijftig attracties (vorig jaar vijftig) worden opgesteld. Het verschil zit 'm dit jaar in de „concurrentie", welke men onder vindt van de kermissen in Hoorn en Middelburg, die gelijk met Venray worden gehouden, maar groter zijn en langer duren. Met name de exploitanten van het supergrootvermaak hebben voor die kermissen ingeschreven en laten voor één jaar in Venray verstek gaan. „Desondanks zijn we er toch in geslaagd een kermis op te bouwen met veel variëteit in de attracties, zodat we over de gezelligste kermis mogen praten" zegt het kermis-promotie- team. Die gezelligheid ligt dan voornamelijk in het grootvermaak met de traditionele zaken als autoscooter, polyp, muziekexpress, lunapark, het hoge rad, een loop spookhuis, kinderzaken en de nodige gok-en eettenten. SCHOUWBURGPLEIN De enige „super" wordt opge bouwd op het Schouwburgplein. Het is de „Ranger", een gloednieuwe spectaculaire attractie, die mede door haar mooie afwerking het Venrayse kennisbeeld zal bepalen. Zij bestaat uit een grote schuit, die vertikaal ronddraait waardoor de inzittenden letterlijk „over de kop" gaan. Nieuw op dit plein is ook het „Super Frogitt Kikkerspel". In deze tijd van computergestuurde kermis attracties is het misschien wel weer eens interessant om met een hamer op een kikker te mogen slaan, die dan in het water duikt en daar aangeeft welke prijs men heeft gewonnen. De waarzegster, die vorig jaar een plekje had op de Wilhelminastraat, zal nu op het Schouwburgplein naast de speelgoedkraam te vinden zijn. Evenals vorig jaar komt het traditionele Lunapark van Reemer op de Schoolstraat te staan, ter afsluiting van het kermisgebeuren van het Schouwburgplein. Hoewel, vorig jaar is beloofd, vanwege de overlast, dat in 1988 elders een plaats zou worden gezocht... HENSENIUSPLEIN De super-polyp van Dauphin komt pal voor café Hulsman naast een poffertjessalon. De muziek-express „Crazy Time" is de grootste attractie op het Henseniusplein. Ook de familie Lahstein is weer present met haar foto-schietsalon. Verder vindt men op dit plein de Babysport, Sky-ball, Spel 21, de Kop van Jut, Balcorotot, de nougat-suikerkraam van Camps uit Horst, Rotasalet en de nodige gok- en eetkraampjes. GROTE MARKT Weinig verandering komt er in het traditionele kermisbeeld van de Grote Markt. Uiteraard staat er weer de auto scooter. Dit jaar niet van Jan Hoefnagels maar van P. Stuy. Ook het zeventien meter hoge rad van Piet Kraak is weer van de partij. Verder komen hier weer de gebruikelijke attracties zoals de draaimolen van de Venrayse exploitant Geven, Rotatio, Ballenspel, Babyflug, bussenspel, lijntrekspel en wat snoep- en eetkraampjes. JULIANASINGEL Het parkeerterrein aan de Juliana singel, in de volksmond: „Wilhel- minaplein" - vorig jaar voor het eerst als kermisterrein in gebruik - krijgt dit jaar een totaal ander beeld. In het midden van het terrein komt de Thriller, die vorig jaar de nodige belangstelling trok. Dit jaar geen achtbaan maar ter afwisseling een stijle wand-sensatie. Nieuw voor Venray is de Round Up, 'n mooie snelheidsmolen. Voor de kinderen komt er de mini-racebaan in formule 1-stijl en de Highway-Rally van vorig jaar. Naast de stijle wand wordt een prachtig loopspookhuis „Fata Morgana" opgebouwd. Op de hoek van de Julianasingel en de Wilheminastraat komt de ouder wetse kleefbaan waar „durfals" door de middelpuntvliegende kracht tegen de wand blijven hangen. In een filmstudio zal men van drie-dimen sionale griezelfilms kunnen genieten. De bekende derby-paardenrace is evenals vorig jaar, weer geplaats op het terrein van de Julianasingel. Verder kan men ballen-schieten in de nieuwe attractie „Euro-ball" en Op kermis-dinsdag 9 augustus om 20.00 uur zullen drie parachutisten van het Bavaria Parateam voor Venray een kermisprimeur brengen. Het is het z.g. Canopy relatief, dat dit jaar voor het eerst als demonstra- tiesport tijdens de Olympische Spelen in Seoel zal worden vertoond. De drie springers zullen een driemans „stack" bouwen. Na een vrije val van drie seconden boven het parkeerterrein achter de schouwburg, vormen zij een driedekker. De onderste man laat los en de twee anderen vouwen hun chutes uit tot een z.g. side by side. Dan worden twee rookpotten ontstoken, waarna zij afzonderlijk op het parkeerterrein zullen landen. Het Bavaria Parateam bestaat nu al zo'n vier jaar en beoefent het parachutespringen als hobby. Het bestaat uit de Venrayer Hub Cobben, Wim van Laarhoven uit Helmond en Ton Kooyman uit Veghel. Op dinsdagavond 9 augustus wordt opgestegen vanaf het vliegveld „Leo- poldsburg Sanicole" in België. De piloot Geert Lemmens uit Valkens- waarde vliegt in een Cessna 172 met open deur naar Venray. Op 700 meter hoogte wordt pal boven het doel een z.g. streamer uitgeworpen, hiermee bepaalt de „jumpmaster" het punt waarop de para's uitstappen. Daarna stijgt het toestel, als de weersom standigheden het toelaten naar 2.000 meter hoogte, waarna de drie hun sprong maken. Het team heeft met zijn spectacu laire sprongen al veel evenementen opgeluisterd, zoals vliegfeesten, festi vals en wielerronden. Er wordt gesprongen met de z.g. squaren, matrasvormige chutes, die erg wend baar zijn en waarmee uiterst nauwkeurige landingen kunnen wor den uitgevoerd. Na afloop van de springdemonstra- tie in Venray zijn de drie parachuti sten graag bereid belangstellenden nadere inlichtingen te verstrekken over deze mooie en interessante sport. Ook dit jaar wordt de Venrayse kermis omgeven door een aantal attractieve nevenactiviteiten. Zoals inmiddels de traditie wil wordt de kermis op zaterdag 6 augustus, 's middags om 16.00 uur officieel geopend door burgemeester Defesche. Dit maal op het Schouwburgplein bij „The Ranger". De kermisbonden hebben een nieuwe kermisvlag ge kregen en de bedoeling is, dat deze vlag dan voor de eerste keer zal worden gehesen. Tijdens de openings ceremonie worden aan de kinderen waardepenningen uitgedeeld, waar mee men in de verschillende kermis attracties kan betalen. In tegenstelling tot vorig jaar, mag men nu toch wel verwachten dat de kermisexploitanten zo netjes zullen zijn op deze officiële opening te wachten, voordat ze hun attractie openstellen. Ook zal er weer een kleurwedstrijd voor de jeugd van 4 t/m 12 jaar worden gehouden. De kleurplaten zijn verkrijgbaar bij de kinderattracties en in de hal van het gemeentehuis. De volledig ingekleurde platen moeten op maandag 8 augustus in een kraam naast „The Ranger" worden ingele verd. Bij inlevering ontvangt iedere deelnemer een waardepenning, terwijl Bassie en Adriaan op woensdag 10 augustus om 20.30 uur op het Henseniusplein de schitterende prijzen zullen uitreiken. Dit clownsduo zal overigens al om 18.30 uur op de kermisterreinen zijn Dan zal op dinsdagavond om 20.00 uur het Bavaria Parateam een landing maken op het parkeerterrein achter de schouwburg en om 22.00 uur zal op dit terrein het inmiddels traditioneel geworden kermisvuurwerk worden ontstoken. Woensdagmorgen om 11.00 pur zullen zoals gewoonlijk de kermisex ploitanten ten gemeentehuize officieel door B. en W. worden ontvangen om nog even gezellig na te praten over de Venrayse kermis 1988, waarna zij hun attracties voor het laatst op deze kermisdag zullen openstellen. kleinere attracties als Video, klokken spel en handschriftanalyse kan men vinden naast een gebakkraam en een smulboetiek. De Hentobar sluit met een terras aan het kermisgebeuren van dit plein.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 9