KERKDIENSTEN OUDE FOTO SChOOKHtlDS JOURNAAL Parochiële bezinningsmiddag Adviezen voor de sportieve vakantieganger WA Begrafenisonderneming SJENG GOUMANS „valium" PEEL EN MAAS Donderdag 21 juli - Pagina 10 GROTE KERK Zaterdag: H.Brigitta. 9.00 Ism Peter Gerrits (S). 19.00 Zondags dienst: ouders Janssen-van Dellen; overl. ouders van de Munckhof- Goumans en zoon Jan(S); Toos Bouten(S); An Steerneman-van den Munckhof (coll.); Huub van Berkel (coll.); Johanna Maria Peeters- Claessens en Wilhelmina Claessens. Zondag: zeventiende zondag door het jaar. 8.00 lsm Voor de Parochie. 9.30 Lat.Hgm. Piet Kerfs en overl. ouders Huskens; Josephina Heggen- Baggen. 11.00 Ned.Hgm. Pierre Bertrams en overl. familie; Maria Wijnhoven-van Opbergens (coll.). Maandag: H.Jacobus, apostel. 9.00 lsm. overl. ouders Willems-Vermeulen en dochter Maria. Dinsdag: H.H. Joachim en Anna, ouders van de H.Maagd Maria. 9.00 lsm deken A. Loonen. 19.00 lsm. ouders Coenen-Houtakkers en zoon Ed; Jacob Sijbers en ouders Sijbers- Arts. Woensdag: Z.Titus Brandsma. 9.00 lsm. JoCusters. Donderdag: 9.00 lsm. tot bijzon dere intentie. 19.00 lsm. oude stichtingen. Vrijdag: H.Marta. 9.00 lsm. Bertus Meesters en familie; Martinus Hubertus Gerardus Poels(S). Zaterdag: H.Petrus Chrysologus. 9.00 lsm. ouders Arts-Cornelissen en Jeu Jenniskens. 19.00 Zondagsdienst: Jo Jeucken-Huijs(S); Huub van Berkel (coll.); Harry van de Ven (buren). Akolieten Zondag: 8.00 Paul Burger en Leon Stoffels. 9.30 Louis Truyen. Misdienaars Zaterdag: 19.00 Irma Maassen en Monique Volleberg; lector: G. de Groot. Zondag: 9.30 Wilco Jansen en Ruud Pelzer. 11.00 Wilbert van Ham en Peter Harrewijn, lector: T. Verbeek. KAPEL ST.SERVATIUS Zaterdag: 18.30 Liturgieviering. Voorganger: P. Lonissen. Misdie naars: Cindy Haneveld en Bas Dirkx. Lectrice: H. Brouwer. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor en volkszang. Voorganger: P. Lonisseq. Lector: Br. Artemius. Maandag: Geen viering. Dinsdag: 18.30 Liturgieviering. Voorganger: J. Korff. Woensdag: Geen viering. Donderdag: 18.39 Liturgieviering. Voorganger: J. Korff. Vrijdag: Geen viering. PATERKERK Zondag: H.Missen: 9.00 en 10.15 hoogmis gezongen door Crescendo; 11.45 en 18.00 avondmis. Vrijdag: 14.00 H.Mis bij gelegen heid van het huwelijk Verschuren-van den Brand; 19.00 avondmis om de zegen van God te vragen over de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Misintenties: Zaterdag: 18.30 Gerd Koppens Tony Weijmans-Reijnders (col.) Wim Lormans (buurt). Zondag: 9.00 Koos Jans; 10.15 overl. echtpaar Heggen-Baggen; voor de parochie; 11.45 Piet Jeurissen (col.); 18.00 overl. ouders Janssen- Krijns en kinderen. Maandag: 8.00 Jac. van Houdt; 19.00 overledenen (offerbus). Dinsdag: 8.00 t.e.v. St. Antonius; 19.00 overl. fam. Philipsen. Woensdag: 8.00Mathilde Wasscher en t.e.v. H.Geest; 19.00 Anna Smits-Lijssen en dochter Diny. Donderdag: 8.00 zuster Hermina Balendong; 19.00 overl. ouders Basten-Bonants. Vrijdag: 8.00 overl. ouders Akker mans-Timmermans; 14.00 tot intentie van het bruidspaar Martie Verschuren en Carola van den Brand; 19.00 gezinsmis; overl. fam. Janssen-Cup. Zaterdag: 8.00 jrg. Pater Sjoerd Andela. Akolieten Zaterdag: 18.30 Martin Leenders. Zondag: 9.00 René Jansbeken; 10.15 Leo Pouwels. PAROCHIE BRUKSKE Biechtgelegenheid iedere zaterdag van 18.00- 18.45 uur. Zaterdag: 19.00 H.Mis voor overl. ouders Marie en Joh. van Kessel- Lamboo. Zondag: Zeventiende zondag door het jaar: 10.00 H.Mis voor het Geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. Leiding crèche B. Janssen. Maandag: H. JACOBUS, apostel, FEEST: 19.00 H.Mis voor priester roepingen. Dinsdag: 8.30 H.Mis Lev. en overl. fam. Lijten-Meulendijks. Woensdag: 18.35 Rozenkrans; Z. TITUS BRANDSMA, martelaar: 19.00 H.Mis voor de zielerust van Maria Kroon-Beeren. Donderdag: 8.30 H.Mis tot eerher stel aan het Allerheiligst Sacrament. Vrijdag: 19.00 H.Mis voor de zielerust van Cor Bouwmans. VREDESKERK Zaterdag: 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 17e zondag door het jaar. Voor oma Voorstad (coll), voor Marie Pelzer (coll), voor Anna Custers-v.d. Munckhof (coll), voor Maria de Jong-Haanen, uit dankbaarheid bij gelegenheid van een verjaardag. Zondag; 17e Zondag door het jaar. 8.30 Voor de ouders Derikx-Geurts, voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis, Nederlands. Voor fam. van Rossum-Janssen. 11.30 Voor overl. ouders Willemse-Weijs. Maandag: Feest van de H. Jacobus, apostel. 8.00 Voor de Christenen die vervolging lijden. 19.00 Voor Cor Reynders-Lemmen, voor fam. Philipsen-den Holder en zoon Ber, voor Theo Thielen, voor fam. Elbers-Schaminee en uit dankbaar heid. Dinsdag: Gedachtenis van de H.Joachim en Anna. 8.00 Voor de zieken van de parochie. 19.00 Voor Theo Thielen, voor Aloys Speenen overl. fam. Woensdag: Gedachtenis van de Z.Titus Brandsma, martelaar. Voor Martinus Pontman en Gijsbertus van Blokland. 19.00 Voor Theo Linders. Donderdag: 8.00 Voor Piet Lomme. 19.00 Voor Piet Stoks (coll), voor de gezinnen van de parochie. Vrijdag: Gedachtenis van de H.Marta. 8.00 Als eerherstel aan het Goddelijk Hart. 11.30 Kapel Veltum: huwelijk van Jane Breuer en Willy Kunzler. 19.00 Voor Grad Linders (coll). Zaterdag: Gedachtenis van de H.Petrus Chrysologus, bisschop en Na z'n mode en parfum nu de bad lijn Nieuw: 'douceur de peau' van Claude Montana Claude Montana. Wie kent hem niet, de Parijse mode-grootmeester met z'n gedurfde, vaak trensettende creaties die blijk geven van een eigen visie op vrouwelijke schoonheid?! Van mode naar parfum (herfst '86 vond de introductie van z'n „Parfum de Peau" plaats) en dan van parfum naar lichaamsverzorging. Een logische volgende stap, die de cirkel rond maakt. Want schoonheid van de body (contouren) staat in de mode ook centraal! Contrasten Na het succes van zijn senstionele parfumlijn introduceert Claude Montana nu z'n geparfumeerde body - en badlijn 'Douceur de Peau' creëert Claude Montana een nieuwe manier van weldadige, comfortabele, veilige en doeltreffende bodyverzorging met de sensuele, elegant-vrouwelijke geur- sensatie van z'n 'Parfum de Peau'. Hij omhult zijn schepping met een uiterst modern vormgegeven verpak king, waarbij het diepe blauw van de parfumlijn herleeft. Innovatieve formule De rijke, verzorgende substanties zijn volgens een totaal nieuwe formule samengesteld; 't sprekendste voor beeld van innovatie is wel de hydraterende mousse (of foam). De lichte, pure, doeltreffende produkten woeden snel geabsorbeerd door de huid en laten geen vetlaag achter. Ze zijn van strikt gecontroleerde hoge kwaliteit, doen aangenaam fris aan en garanderen optimale zachtheid en comfort. Stuk voor stuk zijn ze veilig (want door en door getest) en ze bevatten geen kunstmatige kleur stoffen. kerkleraar. 8.00 Ter ere van het Onbevlekt Hart van Maria. Misdienaars en Akolieten Zaterdag: 19.00 Quint van Houdt en Hein Hermans. Zondag: 8.30 Henk v.d. Oever.. 10.00 John Dommeck, Pascal en Urbain van Weert. 11.30 Jos Verstegen. Zaterdag: 19.00 Hein Hermans. PROTESTANTSE KERKGEMEENSCHAP Op zondag 24 juli zal in het I.M.B.O., Leunseweg 2A te Venray mevr. Ds. E. Muntinga uit Delden voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 9.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindernevendienst gehou den. In de Ned.Herv.Kerk, Maasweg 9 te Blitterswijck zal mevr. Ds. E. Muntinga eveneens voorgaan. Aan vangstijd is 11.00 uur. Hier is wel kinderopvang, maar er wordt geen kindernevendienst gehou den. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.88 Gest.jaard.Antoon Verheggen en Hendrina van Haaren; Wim Heidens (namens de bewoners van de van Broekhuizenstraat. Zondag 8.30 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Piet Litjens, Lei Janssen. Maandae: 9.00 Pierre Poels. Dinsdag: 9.00 Tot zekere intentie. Woensdag:9.00 Piet Direks. Donderdag: 9.00 T.e.v. O.L. Vrouw. Vrijdag: 9.00 Tot zekere intentie. Zaterdag: 19.00 Gertrudis en Wilhelmus Janssen, kinderen en kleinkinderen, overl. oudersHoex-van Soest en Nelly. Jac Gooren. Misdienaars beurten Zaterdag: 19.00 Maud van Arsen, Sandra van Limbeek. Zondag 8.30 Ludo van Mill, Frank Laurenssen, Emiel Truijen, René Clephas. 10.00 Mirmam Janssen, Loes Swinkels, Helga Thielen, Pascalle van Reenen. PAROCHIE OIRLO Zaterdag: 19.00 Gez.H.Mis (Da meskoor). Herman en Jan Hebing, overleden ouders Hebing-van Gaaien. Overleden familie (G) Piet Martens. Zondag: 11.00 Hoogmis. St.Johan Houwen. St.Gerardus Friesen en Johanna Kemmelings. Tot zekere intentie(V). Woensdag: 9.00 H.Mis St. Piet Duijkers en Jozephine Poels. Vrijdag: 9.00 H.Mis Carolien Philipsen. Zaterdag: H.Mis opgeluisterd door familie Hoefnagels. Piet Martens. Jan Bomm. Misdienaars Zaterdag: R.Nabben, E. Noyen, R. de Lauw, G. Willemsen. Zondag: R. Sanders, P. Colbers. PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag: 19.00 Voor Hendricus, Jacobus Donders (coll). Zondag: 8.00 Voor geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Voor Ger Geerets (coll). Dinsdag: 19.00 Voor Sjeng v.d. Pasch (coll). Woensdag: 8.00 Gezinsmis (of feraars). Donderdag: 19.00 Voor Marie v. Kuyck. Vrijdag: 8.00 Voor Geert Classens. Misdienaars Zaterdag - Dinsdag: Joep - Joan. Woensdag: Sepp - Joan. Zondag 8.00 - Donderdag - Vrijdag: Martijn - Marianne. Zondag: 10.00 Renee - John. PAROCHIE LEUNEN Zaterdag: 19.00 lsm v. Harry Geurts en overl. familie, lsm v. Bert Manders en overl. ouders. Maandd. v. Maria Beerkens-Claessens. Zondag: 9.30 Hgm. van het welzijn van de parochie. 11.00 lsm. v. Michel Loonen en overl. familie. Maandag: H.Jacobus, apostel. 19.00 gest. jrd. v. Eduard Asselberghs en echtgenote, lsm. tot bijzondere intentie(T). Dinsdag: H.Joachim en Anna, ouders van de heilige maagd Maria. 10.00 lsm. v. Maria Loonen- Scheffers. lsm. v. Hendrik Philipsen en Catharina Philipsen-Spreeuwen- berg. Woensdag: Z.Titus Brandsma, martelaar. 19.00 lsm. v. overl. ouders Martens-Smedts en Henri Martens. Maandd. v. Herman van Leipsig. Donderdag: 19.00 lsm. v. Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels. Vrijdag: H.Marta. 19.00 lsm v. overl. fam Koenen-Janssen. Gest. jr. v. Peter Johannes Arts en Maria Arts-Poels. Zaterdag: 19.00 lsm. v. Gerard Jenniskens (-Vissers) en overl. familie, lsm. v. Frank Vogelsangs. Maandd. v. Harry Cornelissen. Maandd. v. Mathijs Geurts, echtgenote en overl. kinderen. Akolieten Zaterdag: 19.00 Twan Willems en Fred Litjens. Zondag: Hgm. Geert Thijssen en Mark Theunissen. 11.00 Erik Direks en Dennis Gommans. Misdienaars Maandag t/m vrijdag: Twan Willems en Fred Litjens. Op 25 juli 1925 vertrok Piet Seerden, zoon van rijksveldwachter Peter Paul Seerden, wonende aan de Kruisstraat, als sergeant le klasse naar het Nederlands Oost Indisch Leger. Dat is komende week 63 jaar geleden. Familieleden en vrienden stuurden hem enige tijd daarna een foto met de wens Proost Piet, welke bij brouwerij Hulsman aan de Kruisstraat gemaakt was. Piet Seerden stierf in maart 1945 de hongerdood in een Jappenkamp. Van links naar rechts: Chris Derks, Jozef van Bergen, Sjang Derks, Sjraar Michels, Antoon Litjens, Wim Custers, Frans Seerden, Pietje Huls man, Piet Petten, Sjang Hendriks, J. Hulsman. Zaterdag: 19.00 mevr. Theunis. Zondag: 11.00 mej. G. Reintjes. RECTORAAT HEIDE Zaterdag 7.30 Avondmis voor de overleden ouders Poels Michels. Zondag: 10.00 Hoogmis. Akolie ten: John Willems en Roel v. Rens. Misdienaar Sjang en Jos. Maandag: H. Jacobus Apostel. 8.00 H.Mis voor Deken Loonen. Dinsdag:H. Joachim en Anna, ouders van de H.Maagd Maria. 8.00 H.Mis uit dankbaarheid. Woensdag: Z. Titus Brandsma, Martelaar. 8.00 uur H.Mis. Donderdag: 8.00 H.Mis voor de overleden ouders Huisman Paules en overleden zoons. Vrijdag: H.Martha. 8.00 H.Mis voor Deken Loonen. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Wim Swinkels. RECTORAAT VEULEN Zondag: 17e zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. zal. L. de Lauw en echtg., zal. Jacob Ewals en Echtg., overl. ouders Ewals- Holtackers. Zondag: 17e Zondag door het jaar. 9.45 Hgm. zal. Dien Burgers v.w. de buurt. 11.15 Hgm. zal. H. Kusters en fam. Peeters. Maandag: 8.00 lsm. zal. Coba Willems. Dinsdag: 8.00 lsm. zal. M. Louvet. Woensdag: 8.00 lsm. zal. H. Hendrix. Donderdag: 8.00 lsm. zal. Dien Burgers. Vrijdag: 8.00 lsm. overl. fam. Jacobs-Janssen. Zaterdag: 19.00 Hgm. zal. Pieter van Meyel en Hgm. zal. Jan v.d. Aker. Akolieten Zondag: Dings A. Reintjes en P. Litjens. Misdienaars R. Vermulst en R. Reintjes. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 Fr. Horrevoets en echtgenote. (H.Mis zonder gezangen!) Zondag: Zeventiende Zondag door het Jaar. 9.30 (Ned.Hoogmis) Voor het geestelijk welzijn van onze Parochie. 11.15 Voor onze overleden Parochianen. Maandag: 19.00 Jrd.W.Thoone; Jrd. M. Wismans; J. Arts-Heidens. Woensdag 19.00 Overleden familie van Vegchel-Verheijen. Vrijdag: 19.00 Sj. van Vegchel (Avondkaartclub); Toon Janssen. Misdienaarsbeurten Zaterdag: 19.00 Tj. Jenniskens en Marl. Potten. Zondag: 9.30 A. Philipsen en B. Vergeldt. 11.15 Rob en Thijs Berkers. Maandag en woensdag: N. Jaspers enE. Jenniskens. Vrijdag: Marl. Potten. Spreuk van de week „Als ge niet wordt als kinderen, zult ge het Rijk der Hemelen niet binnengaan!" Doopschema Op de zondagen 7 en 21 augustus kan het H.Doopsel worden toege diend. Op andere dagen na gemaakte afspraak! RECTORAAT SMAKT Zaterdag: 19.00 Avondmis voor fam. v.d. Winkel van Kempen, Piet Smits uit dankbaarheid en v.b.i. Zondag: 8.30 H.Mis te Holthees voor Piet Ermers en t.z.i. 10.00 Hoogmis voor fam. van Kempen- Lochtens, Piet Romme en fam. Johannus v.d. Winkel en v.b.i. Woensdag: 9.30 H.Mis t.e.v. St. Jozef en uit dankbaarheid en Louisa Waps-Vermeer. Vrijdag 9.30 H. Mis voor intenties van de pelgrims en voor Baronnes van Hugenpoth. JEHOVAH GETUIGEN Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbel-toespraak met als thema: stelt u geloof in het goede nieuws? In de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10 uur V.M. a.s. zondag,gratis toegang, geen collecte. t Noordsingel 24, Venray Dag en nacht bereikbaar Telefoon 04780-88 8 89 Sinds enkele jaren wordt er in de St.Petrus Banden Parochie op initia tief van de Parochieraad in de maand september 'n bezinningsmiddag ge houden voor zieken en thuiszittende ouderen, dus gewoon mensen die om de één of andere reden niet in staat zijn aan 't Kerkgebeuren deel te nemen. Mocht men in 1986 nog 25 deelnemers begroeten, in 1987 waren dat er meer dan 50. Op deze middagen wordt niet moeilijk of officieel gedaan, neen, alles is heel gewoon, „echt Venrays". Het afgelopen jaar ging Deken Büschman voor tijdens de Eucharis tieviering, waarna hij met iedereen, in 'n ongedwongen sfeer 'n praatje maakte, en men kennis met hem kon maken. Het kerkkoor verzorgde niet alleen tijdens de H. Mis de zang, makr bracht later 2 stemmig "Rooy mien dörp ien de Piël" nog ten gehore, hetgeen geweldig aansloeg. Na de H. Mis was er koffie met vlaai en later kon men nog 'n drankje gebruiken. Men kon gewoon lekker met elkaar kletsen dus 'n gezellig samenzijn. Het was voor velen ook 'n weerzien. Opmerkingen als: „Wa heb ik ouw lang nie mèr gezien" waren niet van de lucht. Ook dit jaar wordt er weer een bezinningsmiddag gehouden en wel op 6 september in de Kerkdijk van St. Servatius. Het geheel duurt van 14.00 uur tot 17.30 uur. Als u iemand weet in uw omgeving of een Oud-Parochiaan kent in een Verpleeg- of Verzorgingstehuis, die hieraan zou willen deelnemen, wilt u dan zijn of haar naam en adres aan één van de onderstaande comité-leden opgeven. Bij voorbaat dank. Dr. W. Bloemen, Stationsweg 15, Tel. 81465; Zr. A.M. Wiegmans, Dr. Kortmannweg 8, Tel. 86666; Dhr. A. van Goch, Overloonseweg 45, Tel. 82389; Mevr. van Pelt, De Alden Weg 16, Tel 82740; Dhr. K. Schaminée, Hagelweg 23, Tel. 82049. De vakantietijd is weer aangebro ken. Misschien heeft u dit jaar wel gekozen voor een sportieve vakantip. Wandelen in de Dolomieten, kanoën in de Ardennen of mountain-biking in de Pyreneeen zijn slechts enkele van de vele mogelijkheden voor een sportieve vakantie. Hopelijk bedenkt u zich dat een sportieve vakantie enige voorbereiding vergt. Of u nu in Nederland op vakantie gaat of in het buitenland, een goede voorbereiding is essentieel. Voor de sportieve vakantieganger heeft het Nationaal Instituut voor de Sportgezondheids- zorg [NISGZ] nog enkele sport- medische adviezen. Ga niet ongetraind op vakantie Probeer de conditie voor uw vakantiesport alvast thuis op te bouwen. Houdt u bijvoorbeeld een PAROCHIE MERSELO Zaterdag: H.Brigitta. 19.00 Karei van Vegchel v.w. kaartvrienden. Zondag: 17e week door het jaar. 10.00 Harry Arts. 11.30 Maria Poels-Bouten v.w. neven en nichten. Maandag: H.Jacobus. 8.30 Antoon Poels v.w. bejaarden. Dinsdag: H. Joachim en Anna. 8.30 Petrus van Helden. Woensdag: Z.Titus Brandsma. 19.00 Lev. en overled. fam Janssen- Pubben en voor Karei van Vegchel. Donderdag: 8.30 Tinus Jansen v.w. buurt. Vrijdag: H.Marta. 8.30 Jaak van Osch. Zaterdag: H.Petrus Chrysologus. 19.00 Antoon Egelmeers. Misdienaars Zondag: 10.00 en Zaterdagavond: Heidi Litjens en Esther Brands. 11.30 Joy Arts en Wilma van Osch. Kollektanten Zaterdagavond: J. Verhaag. Zondag: 10.00 J. v. Hoof en 11.30 teng Arts. Kerk poetsen Mevr. van Kempen, Grootdorp 3 en mevr. Poels-Noyen, Kleindorp 24. fietsvakantie in Drenthe of een kanovakantie in de Dordogne? Trek er dan vooraf in Nederland al met de fiets of kano op uit. Heeft u twijfels over uw conditie? Laat u dan adviseren door een Sportmedisch Adviescentrum (SMA). Sporten in warm weer Bij een vakantie hoort mooi weer. Dat wensen wij u ook toe. Treft u het, dan moet u bij het sporten in warm weer wel extra voorzorgsmaatregelen nemen. Als dit niet mogelijk is, rust dan in de heetste uren (12-3 uur). Zorg ervoor dat u tijdens het sporten regelmatig drinkt. Door veel vocht verlies (vooral transpiratie) daalt namelijk uw prestatievermogen. Wa ter drinken tussen de sportactiviteiten door is belangrijk. Dorst en andere tekenen van watertekort zijn een te laat alarm. Draag liefst witte sportkleding van katoen. Zorg ervoor dat uw shirt ruim zit. Bij felle zonneschijn is een zonnepet of -klep een goede bescherming. Ook zonne brandolie of -creme met een hoge beschermingsfactor is onmisbaar. Oververhitting Als u gaat sporten in warme weersomstandigheden, dan bestaat de kans op oververhitting. Bij overver hitting kan het lichaam de door het sporten geproduceerde extra warmte niet meer kwijt. De eerste voortekenen van oververhitting zijn naast een vermindering van het prestatiever mogen, vaak ook krampen en duizeligheid, hoofdpijn, misselijkheid of een slap gevoel. Herkent u deze voortekens tijdens het sporten, stop dan direct en drink voldoende. Op grote hoogten Misschien stijgt, wandelt of fietst u tijdens de vakantie naar grote hoogten. Geef dan uw lichaam wel een paar dagen de tijd om aan het hoogteverschil te wennen. Dit wordt ook wel acclimatisatie genoemd. Enkele tips voor een snelle acclimati satie: Neem voldoende tijd om uit te rusten, eet vooral koolhydraatrijk voedsel (aardappels, brood, maca roni) en drink voldoende (geen alcohol!). Denk eraan dat zich in de bergen plotseling grote temperatuur- INBRAAK TIJDENS AFWEZIGHEID Tijdens afwezigheid van de bewo ners werd ingebroken in een aan de Langstraat gelegen woning. Toegang was verkregen door met een glassnij der een ruit van de buitendeur eruit te snijden en vervolgens een tweede ruit in te slaan. De dader had geluk of wist dat er toevallig een bedrag van enkele duizenden guldens in de woning aanwezig was. Dat heeft de dader gevonden. Verder werd alles onaan geroerd gelaten. BILJARTBALLEN GESTOLEN Uit een café werden drie biljart ballen door iemand meegenomen. De exploitant heeft wel vier hem onbekende „klanten" binnengehad, maar of deze met de ongewone diefstal iets te maken hebben, kon niet worden vastgesteld. Wel zou de politie graag achter de identiteit van dat viertal komen. Zij worden verzocht kontakt op te nemen met de politie. DIEFSTALLEN OPGELOST Met de aanhouding van een 24 jarige Venrayer kon klaarheid worden gebracht in diefstallen in een sportschool aan de Kempweg, in februari van dit jaar. Daar werd toen een videorecorder en een lederen jack ontvreemd ter waarde van 2.700,—. De man bekende de diefstallen te hebben gepleegd. De goederen werden achterhaald. Na verhoor en opmaking van proces verbaal werd hij in afwachting van zijn berechting huiswaarts gezonden. CHEQUES WAREN INGEWISSELD Tijdens afwezigheid van de be woners werd ingebroken in een woning aan de Herik. Daar werden toen 16 cheques gestolen. Deze zijn inmiddels bij een Duitse bank ingewisseld, want er kwam een afschrijving binnen ter grote van 6.400 DM. TOP-STANGEN ONTVREEMD Bij een bedrijf aan de Kuulenweg zijn twee top-stangen van een tractor ontvreemd. De stangen hadden een waarde van 900,-. Hoe de diefstal heeft plaats gevonden kon niet worden vastgesteld. OPLETTEN MET KLEDING De laatste dagen kwamen er bij de politie enkele meldingen binnen van diefstallen van kleding en persoonlijke bezittingen, uit het gemeentelijk zwembad. Zwemmers worden aange raden zo min mogelijk spullen naar het zwembad mee te nemen en kleding in ieder geval in bewaring te geven. Aangiften werden gedaan van diefstal van tas met kleding en een horloge. STOMERIJ verschillen kunnen voordoen en houd daar met de kleding rekening mee. Krijgt u tijdens de vakantie toch last van „hoogziekte" (hoofdpijn, misse lijkheid, slapeloosheid, verminderde eetlust), dan kunt u het beste afdalen. Hygiëne Laat uw sportieve vakantie niet door verkeerd eten of drinken bederven. Twijfelt u over de kwaliteit van het drinkwater, drink dan mineraalwater, vruchtesap, hete kof fie, thee of chocolademelk. Eet nooit rauw vlees. Let ook op de kwaliteit van ijs. Verpakt ijs en schepijs uit een schone, druk bezochte winkel leveren meestal geen problemen op. Informatie Veel van de adviezen staan uitvoeriger beschreven in „Sportme- dische Advisering bij sport in het Buitenland". Voor informatie over dit boek of over de Sportmedische Adviescentra (SMA's) kunt u terecht bij het Nationaal Instituut voor de SDortgezondheidszorg (NISGZ) Post bus 90, 6860 AB Oosterbeek, tel. 08308-1984. PARFUMERIE BYOUX Passage 12 Venray SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN Telefoon 04780-83877

Peel en Maas | 1988 | | pagina 10