KERKDIENSTEN OUDE foto; SCHOONHEtDS JOURNAAL PEEL EN MAAS Tijd rijp voor kleinfruit PEEL EN MAAS Aantal melkvee bedrijven daalt vrij snel Begrafenisonderneming SJENG GOUMANS PEEL EN MAAS Donderdag 14 juli - Pagina 14 GROTE KERK Deken C.J.R. Buschman, Eind- straat 6, tel. 81275. Kapl H. de Wit O.F.M. Grote Markt 10, tel. 82385, b.g.g. 85855. Zaterdag: H.Maagd Maria van de berg Karmel. 9.00 lsm. overl. ouders Neeteson-Custers, Zuster van de Berg. 14.00 PI. Mis uit dankbaarheid b.g.v. 25 jarig huwelijksfeest van het echtpaar J. Martens-Voesten, School straat 30. 19.00 Zondagsdienst. Maria Engels-van Boekholt, Jo Jeucken- Huijs (coll), ouders Hanen-Willems (S), overl. ouders Pijpers-Clabbers, overl. fam. Thijssen-Hendrix, Maria van Soest-Backus (coll), Koos Bertijn, Maria in de Rijp-Truijen (coll). Zondag: Zestiende zondag door het jaar. 8.00 lsm voor de parochie. 9.30 Lat. Hgm. Wilhelm Hubertus Jans sen, Dorothea Ariöns-Hendrix en overl. fam., Jan Gerrits, ouders Goumans- in de Rijp en overl. kinderen. 11.00 Hennie Frederiks- Vink, jrd. ouders van Bracht-Cremers (S), overl. echtp. H. Gerrits-Hermans en overl. ouders, Nel van de Beuken-Schaeffers (coll), An Steer- neman-van de Munckhof (coll), Maria Wijnhoven-van Opbergen (coll). Maandag: 9.00 lsm oude stichting en. Dinsdag: 9.00 lsm. Johanna Hen- ckens-Tiesen. 19.00 Anna Maria Seijkens, Leonardus Michels, Hen- dricus Versleijen(S). Woensdag: 9.00 lsm. Johannes Wilmsen en Geertruda Litjens. Donderdag: H. Laurentius van Brindisi: 9.00 lsm. tot bijzondere intentie. 19.00 lsm Willem Selder en dochter May. Vrijdag: H.Maria Magdalena: 9.00 lms. Bernard Loenen en Wilhelmina Tacken (S). Zaterdag: 9.00 lsm Peter Gerrits (S). 19.00 Zondagsdienst: ouders Janssen - van Dellen, overl. ouders van de Munckhof-Goumans en zoon Jan(S), Toos Bouten (S), An Steerneman-van de Munckhof (coll), Huub van Berkel (coll). Akolleten Zondag: 9.30 uur Hans van Pelt. Misdienaars Zaterdag: 19.00 Irma Maassen en Monique Volleberg, lector A. Noyens. Zondag: 8.00 Maikel en Pascal Brons 9.30 Bart en Rob Derkx. 11.00 Joyce Borgs en Ruud Pelzer, lector: W. Bistervels. KAPEL ST.SERVAT1US Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger G. v. Loenen. Lector:P. Wittenbols. Intentie: Lo- dewijk Hubertus Smedts. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor en volkszang. Voorganger G. v. Loenen. Lectrice: Zr. Jacintha. Intenties: Huub v.d. Bekerom, overl. fam. v.d. Bekerom-Straatman, Truus Wetermans (jaarget.). Maandag: Geen viering. Dinsdag: 18.30 Liturgieviering. Voorganger P. Lonissen. Woensdag: Geen viering. Donderdag: 18.30 Liturgieviering. Voorganger P. Lonissen. Vrijdag: Geen viering. EEN ABONNEMENT WAARD! PATERSKERK Zondag: H.Missen: 9.00, 10.15 Hoogmis gezongen door Cresendo, 11.45, 18.00 avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis om de zegen van God te vragen over de gezinnen en alle bewoners van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten, 18.30 avondmis. Misintenties Zaterdag: 18.30 Frans van Waaij- enburg, overl. ouders P.Maas-Derkx en Karei Hendriks. Zondag: 9.00 overl. fam. Claessens- Philipsen. 10.15 Jet Pouwels-van den Munckhof (coll). 11.45 Louise van Haaren-Burgers. 18.00 overl. fam. Philipse. Maandag: 8.00 overl. ouders Akkermans-Timmermans. 19.00 To ny Weijmans-Reijnders (buurt). Dinsdag: 8.00 t.e.v. St. Antonius. 19.00 Piet, Theo en Ben Linders, t.e.v. St. Antonius uit dankbaarheid. Woensdag: 8.00 fam. Verhoeven. 19.00 Antoon Lucassen. Donderdag: 8.00 overl. echtp. Heggen-Baggen. 19.00 Mathilda Coopmans-v. Kessel (D.O.). Vrijdag: 8.00 Zuster Hermina Balendong. 19.00 gezinsmis, Evert Fischer (buurt). Zaterdag: 8.00 Elisa Palm en t.e.v. H. Geest. Akolleten Zaterdag: 18.30 René Jansbeken. Zondag: 9.00 Leo of Johan Pouwels. 10.15 Tony Vermeulen. 11.45 André Basten. 18.00 Martin Leenders. PAROCHIE BRUKSKE Biechtgelegenheid iedere zaterdag van 18.00- 18.45 uur. Zaterdag: 19.00 H.Mis voor de zielen in het vagevuur. Zondag: Zestiende zondag door het jaar. 10.00 gez.H.Mis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. De kindercrèche wordt verzorgd door Claudia van Gils. Maandag: 19.00 H.Mis voor J. Scheepers. Dinsdag: 8.30 H.Mis lev. en overl. fam. fam. Lijten-Meulendijks. Woensdag: 18.35 Rozenkrans, 19.00 H.Mis voor priesterroepingen. Donderdag: 8.30 H.Mis voor Pastor Alexius Sturkenboom O.s.a. Vrijdag: 19.00 H.Mis lev. en overl. fam. V-S. VREDESKERK Zaterdag: 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 16e zondag door het jaar. Voor overl. ouders Willems-Ewals (coll), Theo Thielen, uit dankbaar heid, Gertruida Pelzer-Verpoot (coll), oma Voorstad (coll), Maria de Jong (coll), gelovige zielen (Colinda), Thijs en Jeu Arts, Anna Custers-v.d. Munckhof. Zondag: 16e zondag door het jaar. 8.30 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis, Nederlands. Voor Piet Stoks (coll), Harrie van Meijel en zoon Gerrit, uit dankbaarheid. 11.30 Voor Pieter Gommans (coll). Maandag: 8.00 Voor de verzoening. 19.00 Voor de Christenen die vervolging lijden. SCHOONHEIDS JOURNAAL CHANEL No. 19 Met No. 19 heeft de wereld van het parfum er een nieuwe taal bijgekre- gen. Dit verrassende, zeer bijzondere parfum met zijn gedurfde vibratie van bloesemachtige, kruidige accenten en frisse geurnoten wordt door alle vrouwen die hun verleidelijkheid en jeudige onstuimigheid willen bewijzen in het hart gesloten. Een parfum met een vurig en gepassioneerd karakter, dat avontuur brengt in het leven van alledag. Een parfum voor de spontane, moderne vrouw, die een actief leven leidt. I Extrait, Eau de Parfum of Eau de Toilette, No. 19 is een geur met allure, sprankelend en vol elan. En nu, met de nieuwe Badlijn komen er nieuwe dimensies bij. Deze nieuwe produkten zijn niet alleen een welkome aanvulling voor de trouwe gebruikster van No. 19, ook zullen zij voor nieuwe aanhangsters zorgen, in de ban geraakt door deze unieke en oorspronkelijke geur. Chanel introduceert een complete badlijn: in perfecte harmonie met de geur van No. 19 en met hetzelfde jeugdige en frisse elan. Elke ochtend kunnen de trouwe gebruiksters van No. 19 nu genieten van de energie en de vitaliteit, die van hun favoriete parfum uitgaat. En voor vrouwen die nog steeds op zoek zijn naar een eigen parfum, is de Badlijn No. 19 een zeer persoonlijke manier om kennis te maken met deze unieke geur. De produkten komen op de markt in fraaie wit/zilveren potten en flacons, geheel in de geest van de laatste Chanel creaties voor de badkamer. Dinsdag: 8.00 Tot bijzondere intentie. 19.00 Voor de eenheid van de Christenen, Marie Vermeulen van Maris (jrd). Woensdag: 8.00 Voor Martinus Pontman en Gijsbertus van Blokland. 19.00 Voor de verkondiging van het evangelie onder de volken. Donderdag: Gedachtenis van de H. Laurentius van Brindisi. 8.00 Voor de zieken van de parochie. 19.00 Voor overl. ouders Willems-Janssen en kinderen. Vrijdag: Gedachtenis van de H. Maria Magdalena. 8.00 Als eerherstel aan het Goddelijk Hart. 19.00 Voor Grad Linders (coll). Zaterdag: Gedachtenis van de H. Birgitta. 8.00 Ter ere van het Onbevlekte Hart van Maria. Misdienaars en akolieten Zaterdag: 19.00 Quint v. Houdt, Hein Hermans. Zondag: 8.30 Henk v.d. Oever. 10.00 John Bommeck, Pascal en Urbain v. Weert. 11.30 Jos Verstegen. Zaterdag: 19.00 Hein Hermans Paul Rutten. PROTESTANTSE KERKGEMEENSCHAP Op zondag 17 juli zal in het I.M.B.O. Leunseweg 2a te Venray, Ds. H. v. Es voorgaan in de dienst. Aanvangtijd is 9.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindernevendienst gehou den. In de Ned.Herv.Kerk, Maasweg 9 te Blitterswijck zal Ds. H. van Es eveneens de voorganger zijn. Aanvang II.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er geen kindernevendienst gehouden. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 14.00 Uit dankbaarheid bij 25-jarig Huwelijk Linders-Smits. 19.00 Deken Loonen, Wim Janssen (namens de buurt), overl. ouders Custers-Peeters en Jan Custers, overl. ouders Hou wen-Jacobs, overl. ouders Pelzer-Jansen. Zondag: 8.30 Toon van Arsen en Harry. 10.00 Moeke Vermeulen- Moorrees. Maandag: 9.00 Tot zekere intentie. Dinsdag: Geen H. Mis. Woensdag: 9.00 Bert Daniels en overl. fam. Donderdag: 9.00 Tot zekere intentie Vrijdag: 9.00 Uit dankbaarheid. Zaterdag: 19.00 Gest.jaard. An toon Verheggen en Hendrina van Haar en, Wim Heidens (namens de van Broekhuizenstraat). Misdienaars Zaterdag: 14.00 Elles Lenssen, Pascalle van Reenen. 19.00 Sandra van Limbeek, Helga Thielen. Zondag: 8.30 Emiel Truijen, Ludo van Mill. 10.00 Loes Swinkels, Ingrid Lenssen. PAROCHIE OIRLO Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (jonge Garde Koor). Piet Mariens, Ted Peter, overl. fam Peters-Goumans en Pater Antoon Peters. Intentie fam. Verheijen-Joosten. Zondag: 11.00 Hoogmis. Karei Achten en overl. fam. Achten-Gom- mans. St. Jacob Baltussen en Fransisca van Ooi. Woensdag: 9.00 H. Mis. Overl. ouders Kerkhoff-Vervuurt. Oma van Dijk-Wismans (mnd). Vrijdag: 9.00 H. Mis. Carolien Philipsen. Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (dameskoor). Herman en Jan Hebing, overl ouders Hebing-van Gaaien. Overl. fam (G). Piet Mariens. Misdienaars Zaterdag: R. Nabben, R. de Lauw, G. Willemsen. Zondag: E. Noyen, P. Colbers, R. Zanders. PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag: 19.00 Voor Gertrude v.d. Sterren-Jenniskens (coll). Zondag: 8.00 T.e.v. O.L.Vr. v. Alt Bijstand (offerblok). 10.00 Voor Marie v. Kuijck en overl. ouders v. Kuijck-Verrijdt en tevens Sjeng v.d.Pasch (coll). Zaterdag: 19.00 Voor Hendricus, Jacobus Donders (coll). Zondag: 8.00 Voor geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Voor Ger Geerets (coll). Misdienaars 16 JuIi:Michel en Marianne. 17 Juli: Sepp - Joan 8.00 Wilbert - Pieter Jan 10.00. 23 Juli: Joep - Joan 24 Juli: Martijn en Marianne 8.00; Renee - John 10.00. PAROCHIE VEULEN Zaterdag: 19.00 Hgm. zal. J. Fleurkens en W. Arts. en Hgm. met dank fam. v. Rijswijck-Wijnhoven. Zondag: 9.45 Hgm jgt. zal. P. d. Lauw en echtg. Hgm. zal. T. Grotelaars en echtg. en zoon Theo. en Hgm. H. Hendrix. Maandag: 8.00 lsm. jgt zal. overl. Hendriks, Leenders. Dinsdag: 8.00 lsm zal. C. Willems Woensdag: 8.00 lsm. zal. A. Janssen-Sanders en echtg. Donderdag: 8.00 lsm zal. H. Hendrix. Vrijdag: 8.00 lsm. zal. A. Jansen- Philipsen. Zaterdag: 19.00 Hgm. L. de Lauw en echtg. en hgm zal. J. Ewals en M. Ewals-Holtackers en overl. ouders Ewals Houtackers. Akolieten 17 juli Peter Kanpen. M. Kempen, R. Verstegen. Misdienaars Bas Reintjes en M. Hendrix. PAROCHIE LEUNEN Zaterdag: lsm. uit dankbaarheid (R), v. Mathijs Litjens en echtg. Jrd. v. Henricus Leijssen, Joos Jennis kens. Gest jrd v. Antoon van Dijck, echtg. en Martin van Dijck. Zondag: 9.30 Hgm. v. Marie Keijsers-Hendrix. 11.00 lsm v. Jan Verhei jen. Maandag: 19.00 lsm. v. overl fam. van Hees-Voesten, Maria Loonen- Scheffers. Dinsdag: 19.00 lsm. v. Sef Gooren, overl. ouders en overl. fam., uit dankbaarheid (V), maandd. v. Catha- rina Philipsen-Spreeuwenberg. Woensdag: lsm. v. Leo Loonen en echtg., Jozef en Gerrit Claessens, Jacob Reijnders en echtg. Donderdag: lsm. v. Anna Philip- sen-Lenssen en overl. fam., Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels. Maandd. v. Marie Keijsers-Hendrix. Vrijdag: H. Maria Magdalena. 19.00 lsm. v. Anna en Gerrit Bouten en overl. ouders, Anna Verheijen. Zaterdag: 19.00 lsm. v. Harry Geurts en overl. fam., Bert Manders en overl. ouders. Maandd. v. Maria Beerkens-Claessens Akolieten Zaterdag: 19.00 Rob Thijssen en Mare Teunissen. Zondag: 9.30 Geert Thijssen, John v.d. Aker, Roel Kersten. 11.00 Twan Willems en Fred Litjens. Misdienaars Ma t/m vr. 19.00 Dennis Goumans en Erik Direks. Lectoren Zaterdag: 19.00 J. Reintjes. Zondag: 11.00 J. Jenniskens. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 Mndd. J. Janssen; Jrd. G. Deeters en echtg.; Jrd. overl. ouders Thijssen-Dereks; M. van Haperen en overl. fam; Raymond van Asten; b.g.v. een tachtigste verjaar dag. Zondag: Zestiende zondag door het jaar. 9.30 (Ned. Hoogmis) Tr. Mulders en overl. ouders en fam.; Biz. Intentie. 11.15 Geestelijk welzijn van de parochie. Maandag: 19.00 Jrd. M. v.d. Berg-Spreeuwenberg; overl. ouders Janssen-Bergmans en fam. Woensdag: 19.00 Sj. van Vegchel (fam. v. Vegchel); Toon Janssen. Vrijdag: 14.00 T.i.v. het Zilveren bruidspaar Smits-Bovée. 19.00 Geen dienst. Misdienaars Zaterdag: Rob en Thijs Berkers. Zondag: 9.30 P. Janssen en Marl. Potten. 11.15 N. Jaspers en A. Philpsen. Maandag en woensdag: B. Vergeldt en A. Philipsen. Vrijdag: Marl. Potten en P. Potten. Spreuk van de week Leer te luisteren als je niets weet te zeggen. Doopschema juli/aug. Zondag 24/7, Zondagen 7 en 21 aug. RECTORAAT HEIDE Zaterdag: 19.30 Avondmis. Zondag: 10.00 Hoogmis voor het rectoraat. Akolieten: M. v. Kempen en J.W. v. Rens. Misdienaars Loesje en Ellen. Maandag: 8.00 H.Mis voor Sjang v. Veghel. Dinsdag: 8.00 H.Mis voor Deken Loonen. Woensdag: 8.00 H.Mis voor Deken Loonen. Donderdag: 8.00 H.Mis voor de overl. ouders Willems-Janssen. Vrijdag: 8.00 Geen H.Mis. Om 14.00 Plechtige Huwelijksmis voor het bruidspaar Math Bonants en Ria Droesen. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor de overl. ouders Poels-Michels. PAROCHIE MERSELO Zaterdag: O.L.Vrouw van de berg Carmel. 19.00 Overl. fam. Ver- steegen-Arts en Arts-v.Cuijck. Zondag: 16e week door het jaar. 10.00 H. Versteegen (op de Ries). 11.30 jgt. T.Marcellis. Maandag: H. Odilia, patrones tegen blindheid. 8.30 fam. Janssen- Poels. Dinsdag: 8.30 Johannes Muijsers en Bertholina Bergmans. Woensdag: H. Elia profeet. 19.00 Karei van Vegchel en Hannes Arts v.w. buurt. Donderdag: H.Laurentius van Brindisi. 8.30 Overl. fam. Thissen. Vrijdag: H. Maria Magdalena. 8.30 Wilhelmus Arts en Lamerdian Lem- mens. Zaterdag: H. Brigitta 19.00 karei van Vegchel v.w. kaartvrienden. Misdienaars Zondag: 10.00 en Zaterdagavond Nicole Troisfontaine en Karin Tijssen. 11.30 Heidi Litjens en Esther Brands. Zaterdagavond Henk van Tilburg. Zondag 10.00 J. Verhaag en 11.30 J. v. Hoof. Kerk poetsen 21 juli Mevr. Arts-Heiligers Pas 1. Mevr. v. Kempen Grootdorp 3. Vakantie: Meer vrije tijd. Een vraag? Zou het mogelijk zijn om dan misschien een uurtje per week (eucharistieviering) te geven aan de Heer? Hij komt toch al heel wat tekort in ons jachtig leven.... Denk er eens over na... Prachtige rode en paarse tinten verfraaien in de zomer het beeld van de groenten- en fruitkramen. Fruit handelaren stallen met plezier het rijke aanbod van zomerfruit uit voor de consument. Vooral in de maand juli is het de tijd voor frambozen, diverse bessen, aardbeien en de eerste bramen. Veel fijnproevers laten met genoegen hun blik over dit aanbod gaan. Wat maakt nu dat zomerfruit zo aantrekkelijk? Allereerst natuurlijk het mooie uiterlijk van de kleine ronde besjes, de fijngevormde frambozen en bramen. Deze vormen doen zo bijzonder aan dat ze alleen daardoor al lekker smaken. De periode dat het kleinfruit verkrijgbaar is, is kort. Van de bessensoorten zijn de rode, witte, zwarte en de kruisbessen er het meest in de maand juli. Ook van de framboos is de belangrijkste aanvoer in juli. Bramen en blauwe bessen zijn er vooral in augustus. Uitzondering in deze korte aanvoerperiode zijn de aardbeien. De moderne teelt maakt het mogelijk de zomerkoninkjes langer op de markt te brengen, van april tot oktober. De meeste aardbeien komen echter toch wel in juni en juli, als het weer meezit. Dit mag niet te warm, te koud of te nat zijn. Omdat de aardbei het meest en langst wordt geteeld eten we er ook het meeste van. De gemiddelde consumptie van aardbeien is ruim 1 Vi kilo per persoon per jaar. Van de andere kleinfruit- soorten ligt het gebruik van het verse produkt rond de 30-50 gram per persoon. De vruchten die zijn verwerkt tot jam, rumtopf of wijn vallen hier niet onder. Dan zou het gemiddelde accuut stijgen, omdat velen die 's winters willen genieten van zomerse vitaminen het fruit verwerken De topaanvoerperiode is hier het meest geschikt voor de prijzen zijn dan vaak het gunstigste. Publicatie van Het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen (CBT). Begin juni publiceerden wij in deze rubriek een oude foto van het voltallige personeel van de Coöp. Zuivelfabriek Venray, gemaakt in 1948 bij het vertrek van directeur H. Mulder in gelijke functie naar Heino. Als reactie daarop kregen wij een foto ter beschikking welke eveneens betrekking heeft op de voormalige zuivelfabriek en zijn directeur. De foto werd rond 1940 genomen bij de ingang van het kantoor van de zuivelfabriek. Van links naar rechts zien we: dhr. H. Mulder, die zoals gezegd in 1948 directeur werd van de zuivelfabriek in Heino, en aldaar ook is overleden. Verder Herman Baltus sen, Frans Janssen (van meester Janssen uit Leunen) en Jan Voesten, die in 1968 is overleden. Boekhandel van den Munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend neemt het aantal werknemers nog steeds toe, vooral doordat de bedrijven in die sector voortdurend groter worden. Agrarisch handelssaldo stabiel Het handelssaldo van agrarische produkten en voedingsmiddelen be droeg in 1987 ruim 17 miljard gulden, ongeveer evenveel als in 1986. De prijzen van zowel de agrarische invoer als de uitvoer gaven een daling te zien. Daar tegenover stond een toename van de ingevoerde en de uitgevoerde hoeveelheden. Vooral de sterke stijging van de invoer van melk en zuivelprodukten was opvallend. Uiteenlopende effecten liberalisatie, In het Landbouw-Economisch Be richt wordt ook een beschouwing gewijd aan de mogelijke gevolgen van een liberalisatie van de wereldhandel in landbouwprodukten. Daarin komt onder meer naar voren dat de prijzen op de wereldmarkt omhoog, maar binnen de EG juist omlaag zouden gaan. De producenten in de EG zouden er dus op achteruit gaan, maar de consumenten zouden goedkoper uit zijn. In het LEB wordt verder geconsta teerd dat de zuivelmarkt in de EG met behulp van de quotaregeling inmid dels aardig gesaneerd is. Het moet nog worden afgewacht of het beleid voor de plantaardige produkten - waar gekozen is voor prijsverlagingen en uit produktie nemen van grond - even effectief zal blijken te zijn. RECTORAAT SMAKT Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Tiny Martens-Heiming overl. fam. Verstegen-Kuypers, Piet Romme, Piet Smits, Gerrit Koopmans en de overl. van de Carmel. Zondag: 8.30 H.Mis te Holthees voor onze gezinnen en t.z.i. 10.00 Hoogmis voor Josephina en Henricus Janssen, Tiny Martens-Heiming, ouders Philipsen en Piet van de Lee, fam. v. Gaal-Verhoeven. Woensdag: 9.30 H.Mis t.e.v. de H. Jozef en uit dankbaarheid. Vrijdag: 9.30 H.Mis voor intenties van de pelgrims. JEHOVAH GETUIGEN Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbel toespraak met als thema Juiste en onjuiste jaloezie. In de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11. a.s. Zondag, aan vang 10.00 uur v.m. Gratis toegang, geen collecte. 'n leesbare krant Het aantal melkveebedrijven daalt de laatste jaren sneller dan voorheen en was in mei 1987 weer 4 °7o kleiner dan een jaar tevoren. Dit meldt het Landbouw-Economisch Instituut in zijn jaarlijkse overzicht van de economische ontwikkelingen in de land- en tuinbouw, het Landbouw- Economisch Bericht. Werkgelegenheid vrijwel stabiel De versnelde daling van het aantal melkveebedrijven is onder meer toe te schrijven aan het afstoten van melkkoeien en het verkopen van melkquota. Het blijkt dat de grotere melkveebedrijven meer melkquota kopen dan de kleine. Het totale aantal land- en tuinbouwbedrijven daalt echter niet sneller dan voorheen. Het was in mei 1987 ongeveer 1,5 °7o kleiner dan in mei 1986, terwijl het aantal arbeidskrachten vrijwel het zelfde is gebleven. In de glastuinbouw Noordsingel 24, Venray Dag en nacht bereikbaar PARFUMERIE O/tPlfHPï SALON DE BEAUTE BYOUX ICj|OllCjlOl|n ZONNEKUREN Passage 12 Venray 1 Telefoon 04780-83877

Peel en Maas | 1988 | | pagina 14