GROEN HINDERWET E= HINDERWET shee, Bouwvergunning verleend HET ZWEMBAD IS WEER OPEN! Bouwvergunning aangevraagd BEKENDMAKING INSCHRIJVING KERMIS TERRAS Houtsnippers als bodembedekking HET LICHT OP Slachten volgens de Islamitische ritus PEEL EN MAAS Donderdag 14 juli - Pagina 12 nilli/ til *11 i* I ONTWERP-BESCti Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij van plan zijn om op de aanvraag van: Gebr van Raay> Houtklet 10 te Venray voor een hinderwetvergunning voor het uit breiden en wijzigen van een rundvee houderij en stierenmesterij gelegen aan de Houtklef 10 te Venray; C. Borssers, Schaapskuil 1 te Merselo voor een hinderwetvergun ning voor het oprichten, in werking hebben van een loonwerkersbedrijf, waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW gelegen aan de Schaapskuil 1 te Merselo, positief te beschikken onder het stellen van voorwaarden. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 29 juli 1988. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden verzocht de persoonlijke gegevens van diegene die een bezwaarschrift indient niet bekend te maken. De aanvrager en diegene die bezwaar hebben gemaakt naar aan leiding van de aanvraag en diegene, die kunnen aantonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend, dat door hen op de aanvraag van: Rank Xerox Manufacturing (Ned.) b.v., Maasheseweg 89 te Venray, op 6 juli 1988 hinderwetvergunning is verleend onder het stellen van voorwaarden voor het ex art. 6a uitbreiden/wijzigen van een inrichting waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW gelegen aan de Henri Dunantstraat 29 te Venray; L. Janssen, Molenhoek 14 te Oirlo op 6 juli 1988 hinderwetvergunning is verleend onder het stellen van voorwaarden voor het uitbreiden en wijzigen van een legkippenhouderij, gelegen aan de Molenhoek 14 te Oirlo; B.P. Maatschappij Nederland b.v., Frederiksplein 42 te Amsterdam op 6 juli 1988 hinderwetvergunning is verleend voor het uitbreiden van een verkooppunt van motorbrandstoffen met een autowasinstallatie gelegen aan de Leunseweg 47a te Venray. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 15 augustus 1988. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 13-07-1988 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergun ningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. - het bouwen van een serre aan de Kruisdistel 7 te Venray, t.n.v. H. Rutten. - het bouwen van een woning aan de Kempkensberg la Ysselsteyn, t.n.v. J. Dobbe, Kempkensberg 1 te Ysselsteyn. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. [art. 18a van de Wet R.O] Burgemeester en wethouders zijn voornemens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijk Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmings plan ten behoeve van de navolgende bouwplannen: Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend, dat zij van plan zijn om op de aanvraag van: Maatschap van Asten, Puttenweg 45 te Ysselsteyn (Lb.) voor een hinder wetvergunning voor het wijzigen van een varkensfokkerij en -mesterij gelegen aan de Puttenweg 45 te Ysselsteyn; en J. Dircks, Blakterweg 3b te Oirlo voor een hinderwetver gunning voor het ex art. 6a uitbreiden/wijzigen van een pluim veehouderij aan Blakterweg 3b te Oirlo, negatief te beschikken. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 29 juli 1988. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden verzocht de persoonlijke gegevens van diegene die bezwaar maakt niet bekend te maken. De aanvrager en diegene die bezwar hebben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en diegene, die kunnen aantonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking. Venray, 14 juli 1988 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van afdeling openbare orde, veiligheid en milieuzaken. Tot bovengenoemde datum kan bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroepschrift (in duplo) worden ingediend door de aanvrager, de betrokken adviseurs, diegene die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaar hebben ingediend en diegene die aan kunnen tonen niet (tijdig) in staat te zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 14 juli 1988 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene en economische zaken. - het plaatsen van twee garage deuren aan de Hoofdstraat 21 te Oirlo, t.n.v. G. Franken, Houben- straat 24 te Wanssum. - het bouwen van een machineloods aan de Lorbaan 1 te Veulen, t.n.v. H. Reintjes. - het intern verbouwen van een woning aan de Ontginningsweg 1 te Ysselsteyn, t.n.v. H. Tonnaer. - het bouwen van een tuinhuisje aan de Oerallaan 4 te Venray, t.n.v. L. Otten. - het gedeeltelijk verbouwen van een bovenverdieping van een winkel aan het Schoutenstraatje 16 te Venray tot woonhuis annex salon, t.n.v. T. Bongarts. - het aanbrengen van een portaal aan Hoefblad 1 te Venray, t.n.v. D. van Melis. - het bouwen van een tuinberging aan de Meester Driessenstraat 9 te Heide, t.n.v. J. Muijsers. De bouwplannen liggen met ingang van 15 juli 1988 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 09.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeeser en wethouders worden ingediend. Venray, 14 juli 1988 De burgemeester van Venray, ZWEMLESSEN Gemeentelijk Combi-zwembad Parkweg 2 5801 PP Venray. Met ingang van 5 september a.s. starten de zwemopleidingen voor het A, B, Basiszwemdiploma, Zwem- vaardigheidsdiploma 1,2 en 3. In schrijvingen dagelijks aan de kassa van het zwembad van 10.00-19.00 uur. Lestijden: Opleiding A-diploma. Maandag en donderdag: 16.00- 16.30; 16.30-17'00; 17.00-17.30; 17.30 -18.00. Dinsdag en vrijdag: 16.30-17.00; 17.00-17.30. Vrijdag: 16.00-16.30. Opleidingen B-diploma Vrijdag: 17.30-18.00. Opleiding Basiszwemdiploma Zaterdag: 11.00-11.30; 11.30-12.00. Opleiding Z wemvaardigheid 1,2,3 Dinsdag 17.30-18.00. Afvalstoffenwet/Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne Inspraak op de te geven ricbUijnen voor het milieu-effectrapport provin ciaal afvalstoffenplan Iimburg Burgemeester en wethouders van Venray maken het volgende bekend: Pap Ter uitvoering van de Afvalstoffen wet gaat de Provincie Limburg een tweede provinciaal afvalstoffenplan opstellen. Het plan zal betrekking hebben op de volgende zaken: Huishoudelijk afval; ziekenhuisafval; verbrandingsresten; groenafval; over schot dierlijke mest; zuiveringsslib; bodemsaneringsspecie; baggerspecie en kolkenvuil; autowrakken; bouw en sloopafval, klein chemsich afval en bedrijfsafvalstoffen. Het plan is voor de gemeentebesturen en de provincie maatgevend bij het nemen van concrete (beleids)beslissingen ten aan zien van de genoemde stromen gedurende vijf jaar na vaststelling (de planperiode). MER Op de totstandkoming van het plan is de in de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne opgenomen procedure inzake de milieu-effectrapportage van toepassing. Dit betekent dat het plan pas kan worden vastgesteld nadat een milieu-effectrapport is opgesteld. Startnotitie De eerste stap bij de m.e.r.-proce- dure is de publikatie van de startnotitie. In deze startnotitie wordt in grote lijnen aangegeven welk beleid de provincie de komende planperiode wil gaan voeren en welke aspecten de provincie wil blijken in het MER. Terinzagelegging Tot en met 5 aug. 1988 ligt de startnotitie, alsmede een samenvat ting van het voorontwerp PAP II (vastgesteld in februari 1987) en van de voortgangsrapportage/uitwerking PAP II, ter inzage bij de afd. openbare orde, veiligheid en milieu zaken (kamer 119) van het raadhuis. Tevens ligt de startnotitie tot en met deze datum ter inzage bij de bibliotheek van het provinciehuis, Limburglaan 10 te Maastricht. Inspraak Opmerkingen met betrekking tot de te geven richtlijnen kunnen t/m. 5 aug. 1988 worden ingediend en dienen gericht te worden aan Gedeputeerde Staten van Limburg, t.a.v. bureau Milieubeleid, postbus 5700, 6202 MA Maastricht. Diegene die opmerkingen inzendt, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Voor de goede orde merken wij nog op dat in deze fase slechts opmerkingen gemaakt kunnen worden betreffende de te geven richtlijnen voor het opstellen van het MER. Eventuele bezwaren tegen het Provinciaal Afvalstoffenplan kunnen te zijner tijd worden ingediend bij de ter inzage legging van het ontwerpplan. Het MER zal samen met het ontwerpplan ter inzage worden gelegd. Venray, 14 juli 1988 Burgemeester en wethouders voor noemd, Mr. H. Defesche, burgemeester, Drs. A. de Bever, secretaris Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de navolgende bouwaanvragen medewerking te ver lenen: - het verbouwen van een woning en het bouwen van een carport, schuur en schutting aan de Wilhelminastraat 28 te Venray, t.n.v. A. Leijssen. De bouwplannen liggen met ingang van 15 juli 1988 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwzaken, kamer .201 van het raadhuis (van 09.00 tot 12.00 uur). RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrjjf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Burgemeester en wethouders van Venray stellen voor de horeca-onder- nemers in Venray-kom de inschrijving open voor het exploiteren van een terras zonder tent van ongeveer 70 m2 op het Schouwburgplein aan de zijde van de Merseloseweg tijdens de kermisdagen 6 t/m 10 aug. 1988. Bij de exploitatie van het terras dient rekening te worden gehouden met het volgende: a. Bij het terras dient een toilet wagen te worden geplaatst met voor mannen en vrouwen gescheiden toiletgelegenheden met handwasgele genheid. b. Alle aansluitingen (elektriciteit, water en afvoer) zijn voor rekening van de exploitant. c. Het terras mag tussen 10.00 uur en 02.00 uur worden geëxploiteerd, terwijl de aldaar ten gehore gebrachte muziek zich tot die lokatie moet beperken. De inschrijving dient te geschieden in een gesloten envelop met het opschrift 'kermis-terras'. De envelope dient te worden bezorgd op kamer 119 van het gemeentehuis. De inschrijving sluit op vrijdag, 22 juli 1988 te 12.00 uur. Binnen 8 dagen ontvangen de inschrijvers bericht omtrent de gunning. Voor eventuele nadere inlichtingen kan men zich wenden tot genoemde kamer, alwaar een tekening ter inzage ligt. (telefo nische inlichtingen 233% of 23246). Venray, 14 juli 1988, Burgemeester en wethouders voor noemd, H. Defesche, burgemeester, A. de Bever, secretaris. Op maandag 18 juli a.s. komen de spreekuren van de wethouders Willems en Hoppenreijs te vervallen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. Ook dit jaar weer kunnen bij slachthuis Janssen in Leunen dieren worden aangeboden om te slachten volgens de Islamitische ritus. De slacht vindt plaats op zaterdag 23 juli a.s. van 8.30 tot 12.00 uur. Deze rituele slacht is aan strenge regels gebonden en op de nietnaleving daarvan staan zware strafmaat regelen. De voornaamste regels zijn: - vervoer van dieren bestemd voor de slacht mag alléén in goedgekeurde veewagens en beslist niet in enig ander voertuig. - alle aanwijzingen van het keur- ingspersoneel dienen stipt opgevolgd te worden. - alléén het gezinshoofd mag aanwezig zijn bij het toebrengen van de halssnede, er mogen géén kinderen meegebracht worden. - bij het uitslachten en keuren van het slachtdier mag geen publiek aanwezig zijn. - de kosten voor de aanbieder bedragen 35,-- per te slachten dier. Illegale slacht en óók het bieden van gelegenheid daartoe zijn ten strengste verboden op straffe van inhechtenis neming en hoge geldboetes. De gemeentepolitie zal toezien op de nalevering van de regels betreffende vervoer en illegale slacht. behoorlijk dik zijn (ca. 10 cm). De remming van de kieming van onkruidzaden wordt namelijk bereikt door het tegenhouden van het licht (bij elke kieming nodig om te activeren). Aanwezige wortelonkrui den worden door de snippers echter niet tegen gehouden. Zij zullen vrij snel door de laag heen zijn, maar een beperkte kruidengroei is best te accepteren. Bijkomende voordelen van het aanbrengen van houtsnippers zijn het tegen gaan van uitdroging van de grond, het bevorderen van het bodemleven (insecten, micro-orga nismen) en het verbeteren van de grondkwaliteit door vertering van het materiaal. Een nadeel is dat een vak, bedekt met houtsnippers, door sommige mensen als "rommelig" en slecht onderhouden wordt ervaren. Het eerste is natuurlijk een zeer persoonlijke ervaring. Wat het onder houd betreft mag aangenomen wor den dat iedereen intussen ontdekt heeft dat de tijd van het helemaal schone plantsoen, met "mooie zwar te" grond, wel voorbij is. Ook dat is een ontwikkeling die met Jiet streven naar meer natuurlijk groen te maken heeft. Met het aanbrengen van houtsnip pers wordt, weliswaar geforceerd, weer een schakel in de natuurlijke kringloop terug gebracht. In plaats van het materiaal af te voeren, wordt het hout verkleind onder de planten terug gebracht., waar het relatief snel verteert. De vrijkomende stoffen worden in de grond weer door de wortels opgenomen, naar de boven grondse delen van de plant vervoerd, om daar weer te dienen als bouwstoffen voor nieuwe bladeren en takken. En als er dan weer eens gesnoeid moet worden wordt het vrijkomende takhout versnipperd om als bodembedekking te dienen... E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Gedurende de grote vakantie tot 22 augustus a.s. is het binnen- en buitenbad geopend. Openingstijden: ma. t.m. vr. 10.00-19.00 u. za. en zo. 10.00-18.00 u. De laatste weken wordt de wegbe- planting op diverse plaatsen in de gemeente gesnoeid. Wij berichtten hier al eerder over in 'licht op groen'. Bij dit snoeiwerk komt takhout vrij. Dit 'afvalhout' dient uiteraard opge ruimd te worden. Om dit hout af te voeren naar de stortplaats of om het te verbranden is in beide gevallen een verspilling van bruikbaar materiaal en de energie die hierin aanwezig is. Vandaar dat dit takhout tegenwoordig versnipperd wordt. Dit versnipperen (ook wel hakselen genoemd) gebeurt met een speciaal daarvoor gebouwde machine. Waar mogelijk worden deze snippers rond de stammen van de gesnoeide bomen aangebracht. Dit gebeurt met name in het buitengebied. Door de aanwezig heid van de snippers wordt o.a. voorkomen dat schadelijke insecten (larven) gemakkelijk via de stam de bomen belagen. Maar over het nut van deze snippers later meer. In de bebouwde omgeving worden deze snippers meestal opgevangen op een aanhangwagen en afgevoerd naar een beplanting, waar ze als bodembedek king worden aangebracht. Dit gebeurt alleen in plantvakken met grove heesters of z.g. bosplantsoen. Uiteraard worden deze snippers niet in het plantsoen aangebracht omdat we ze ergens moeten laten. Dan zou afvoeren naar de stortplaats minder bewerkelijk zijn. De snippers worden met name aangebracht om (on)kruid groei te voorkomen. Voor de groei van (jonge)beplanting is het belang rijk om vocht- en voedselconcurentie tegen te gaan, totdat de planten sterk genoeg zijn om deze strijd zelf aan te kunnen. Bij oudere beplantingen wordt alleen de eerste meter van de strook bijgehouden, zodat een bedek king met houtsnippers een besparing op het aantal schoffeluren oplevert. De laag houtsnippers moet voor een goede remming van de onkruidgroei

Peel en Maas | 1988 | | pagina 12