ruimt op en hoe!!!!!!!! MODEHUIS Tweede editie Jumping Venray werd groot succes Vernieuwde school in Geijsteren pp:'l It Geslaagde zesdorpentocht weekendmenu flIORHj r J y BUITENLIJST Venrays museum zondag open STICHTING EERSTELIJNSZORG NOORD LIMBURG OPGERICHT PEEL EN MAAS Lathyrus wordt doorgeknipt" duurder Prachtig jubileumconcert van Ars Musica Kabel t.v. Demonstratie honingslingeren Te weinig licht PEEL EN MAAS Donderdag 7 juli - Pagina 5 Onlangs is in Geijsteren de verbouwde en uitgebreide basisschool offi cieel geopend. De opening werd namens het schoolbestuur door enkele leerlingen verricht, waarna ouders en belangstellenden de gelegenheid kregen de geheel vernieuwde school te bezichtigen. De verbouwing werd uitgevoerd door het Bouwbedrijf P.A. Koenen Zn. uit Holthees, on der architectuur van J. van Bolderik uit Maashees. Aanleiding tot deze ingrijpende verbouwing en uitbreiding was de sinds 1985 in werking zijnde Wet op het Basisonderwijs. In die wet wordt gestreefd naar een doorlopende ontwikkeling van het kind, wat onder meer tot uitdrukking komt in het samenvoegen van het kleuter- en basisonderwijs. En hoewel de samenwerking tussen beide soorten on derwijs in Geijsteren al vele jaren uitstekend was, werd toch de voorkeur gegeven aan de normen van de WBO: alles onder één dak. Die norm is nu gerealiseerd. Het schoolbestuur was over een en ander best tevreden en sprak daar bij de opening zijn dankbaarheid over uit. In het bijzon der werd dank gebracht aan de ouders - zeg liever de bewoners van Geijsteren - die door hun eigen inbreng daadwerkelijk aan de verwezen lijking van de nieuwe school hebben meegewerkt. Genoemd werden o.m. de volgende werkzaamheden: poetsen, opruimen, texsen, tuinaan leg en metselen van een zandbak. Ook de materiële en financiële hulp welke men van de gemeente Meerlo-Wanssum mocht ontvangen werd met dankbaarheid gememoreerd. Het initiatief van de Overloonder Jan de Bruijn, om een zesdorpentocht te houden, ten bate van een Vierlingbeekse missionaris, is jl. zondag volledig geslaagd. Jan de Bruijn, met de ervaring van een Kennedymars achter zich, wist aller eerst burgemeester Van de Moosdijk van Vierlingsbeek voor zijn initiatief te interesseren. De burgemeester die zelf al enkele vierdaagse in Nijmegen had gelopen, was bereid een wandel tocht van en naar de zes dorpen in zijn gemeente af te leggen, mits daarbij flink gesponserd werd voor het goede doel. Zowel de sponsors 6.500) als het goede doel (broeder Gerrit Gommans in de missie van Malawi) waren gauw gevonden. Aan de wandeltocht van ruim 56 km kon dus begonnen worden. Bij de twee genoemde wandelaars sloten zich nog aan mevr. Versteegen, het raadslid Jan Ronnes en de burgemeester en de secretaris van de gemeente Zeeland. Die burgemeester moest onderweg afhaken, omdat de wandeling hem toch te zwaar was. In alle dorpen van de gemeente Vierlingsbeek werden de wandelaars al dan niet muzikaal verwelkomt. Dat betekende telkens een plezierige onderbreking van het wandelritme, zodat de tocht in precies \2Vi uur werd afgelegd. Speciaal aanbevolen nfi .1 M HOTEL-RESTAURANT Piet en Marwil Jacobs Maasheseweg 76, Venray Telefoon 04780-81181 Openingstijden: ma. t.m. vr. 12.00-22.00 uur zondags v.a. 15.00 uur Het Venrays museum, waar de tentoonstelling "De onderkant van Venray" wordt gehouden, zal ook zondagmiddag van 2 tot 5 uur geopend zijn. Deze expositie laat zien wat de archeologen in de afgelopen 30 jaar in en rond Venray in de grond hebben gevonden. Er zijn vondsten uit het gebied van de Burgraaf, het voormalige klooster Bethlehem in Oostrum, Hoogriebroek/Oirlo, de Willibrordusput etc. Het oudste met mensenhand gemaakte voorwerp is een stenen vuistbijl van 70.000 jaar oud. De "jongste" vondsten dateren uit de 18e eeuw. Op dinsdag 28 juni 1988 werd de Stichting Eerstelijnszorg Noord-Lim burg officieel opgericht door Th. Mangnus (huisarts te Tegelen) en B. Ruyten (tandarts te Venray), gezamenlijk met L. Laurensse (voor zitter Samenwerkingsverband Ge zondheidszorg Noord-Limburg SGNL). De nieuwe stichting heeft volgens haar statuten tot doel: het in gezamenlij ke verantwoordelij kheid van alle betrokkenen streven naar een, op de behoefte van de bevolking afgestemd, samenhangend en doelma tig functionerend stelsel van eerste lijnsvoorzieningen. In de stichting zijn alle beroeps groepen en instellingen uit de eerste lijn vertegenwoordigd: huisartsen, tandartsen, wijkverpleging, gezins zorg, diëtetiek, maatschappelijk werk, fysiotherapeuten, apothekers, kraam zorg, logopedisten en verloskundigen. Ook de Basisgezondheidsdienst van het Gewest Noord-Limburg is deel nemer. Het ziekenfonds ZNL en de patiëntenbeweging zijn als adviseurs aan de stichting verbonden. De stichting is voortgekomen uit de commissie Eerste Lijn van het SGNL, en blijft daarmee ook nauw verbond den. Haar voornaamste doel is: het bevorderen van overleg en samen werking zowel binnen de eerste lijn, als tussen eerste en tweede lijn resp. financiers. Zeker met het oog op de kabinetsplannen voor de gezond heidszorg (Rapport Commissie Dek ker, regeringsnota "Verandering Ver zekerd") wordt een regionaal overleg platform en aanspreekpunt voor de eerstelijnszorg- die vanouds minder goed georganiseerd is- belangrijk gevonden. Verwacht wordt dat de regionale eerste lijn middels deze stichting duidelijker een eigen gezicht kan laten zien, zowel binnen als buiten het SGNL. Daarnaast neemt de stichting de inhoudelijke verantwoordelijkheid op zich voor het Project Eerstelijnson dersteuning Noord-Limburg. Vanuit de project zijn al enkele jaren twee gespecialiseerde ondersteuningsfunc tionarissen in Noord-Limburg werk zaam. Veel plaatselijke samenwerk ingsverbanden in de eerste lijn ("home-teams"gezondheidscentra) hebben hervan in de afgelopen jaren al gebruik gemaakt. Uit een evaluatie is gebleken dat dit project met name ook in de regio Noord-Limburg tot goede resultaten heeft geleid. De stichting zal ernaar streven om dit ondersteuningsaanbod voor méér hulpverleners in de eerste lijn toegankelijk te maken. Ook op andere manieren zal de Stichting Eerstelijnszorg zich inspan nen voor een betere en meer overzichtelijke eerstelijnszorg in Noord-Limburg. Een voorbeeld van het laatste is de zg. Eerstelijnszorg kaart Noord-Limburg, die tot nu toe door het SGNL werd uitgegeven. De volgende editie hiervan zal onder verantwoordelijkheid van de Stichting Eerstelijnszorg vallen. uw weekblad VOOR HET LAATST OP GROTE MARKT? Het zou wel eens kunnen zijn, dat Jumping Venray dit jaar voor het laatst op de Grote Markt is gehouden. De gemeente heeft n.l. plannen om over niet al te lange tijd te beginnen met de reconstructie van dit plein. En wanneer er dan bomen op de Grote Markt worden geplant kan men Jumping Venray en de jaarlijkse taptoe van MMSK St. Petrus Banden wel „schudden". Met een aantal winkeliers zijn de organisatoren van beide evene menten weinig gelukkig en dat hebben zij de gemeente dan ook al laten weten. Stichting Jumping Venray AANNEMERSBEDRIJF M.J. Teunissen b« Het juiste adres voor: - stallenbouw - woningbouw - industriebouw - verbouw - mestopslagsilo's - kunststof en houten kozijnen onder KOMO-garantie. Lovinckplein 5 - Ysselsteyn Tel. 04785-1406/1811 In het uitbreidingsplan Landweert speelt al geruime tijd het autovrij- houden van de woonstraat Lathyrus, die inmiddels is doorgetrokken over het daar gelegen fietspad, genaamd Koninginnekruid. Volgens gemeente lijke plannen zou autoverkeer over die kruising met het fietspad mogelijk moeten zijn. Maar de Bewoners-Be- langen-Organisatie in Landweert was daar fel tegen gekant. Het fietspad wordt namelijk heel veel door spelende en schoolgaande kinderen gebruikt. Het vzou levensgevaarlijk worden, indien die jeugd daar plotseling geconfronteerd wordt met overstekende auto's. In de vergadering van de commissie voor Openbare Werken c.a., van maart jl. is de verkeerssituatie op dat kruispunt onderwerp van bespreking geweest. Daarbij waren zowel enkele bewoners van Lathyrus als verte genwoordigers van de B.B.O. aanwe zig. Uiteindelijk adviseerde de com missie unaniem, dat de verlengde Lathyrus moest worden „doorge knipt" - dus autovrij gemaakt moest worden. B. en W. die in eerste instantie niets voelden voor het autovrij houden van die kruising, besloten het advies van de commissie op te volgen. Een te plaatsen paal zal de toegang tot het fietspad voor auto's blokkeren. Maar nu die straat in tweeën is gedeeld, is het niet logisch dat beide gedeelten dezelfde naam behouden. Politie, brandweer ambulances e.d. zouden in noodsituaties in de problemen gera ken als zij voor de „verkeerde" Lathyrus kiezen. Om die reden is besloten het tweede gedeelte van de straat een andere naam te geven. Voorgesteld werd nu de naam Luzerne te gebruiken. De nieuwe woningen aan de Luzerne worden eind volgende week bewoond. Overigens is het argument om een doorgeknipte straat een andere naam te geven, kennelijk vrij recent. In Venray komt het namelijk wel meer voor dat dergelijke straten één naam behouden. We denken hierbij bijvoorbeeld aan de Kruitweg... TE KOOP 10 maanden oude witte volkswagen Golf diesel, sportief 5 deurs, 5 bak, 70.000 km, f 10.000,- onder nieuwprijs TE KOOP Opel Kadett 12LS 5 deurs, zilvergrijs, bj. 1985 diverse extra's o.a. radiocassette, sunroof, trekhaak en rechterbuitenspiegel, 48.000 km Vraagprijs f 14.800,- Bovenstaande auto's zijn in prima staat van onderhoud Tel. 04788-1501 - Verstraaten Overloon Afgelopen donderdag 30 juni vierde Venrays Gemengde Zangvereniging Ars Musica haar derde lustrum met een concert in samenwerking met het Tegels Symphonie-orkest in Venrays Grote Kerk. Akoustisch is deze kerk uitstekend geschikt voor concerten. De keuze van Ars Musica was gevallen op het Requiem van Gabriël Fauré en het Gloria uit de Messa di Gloria van Gioacomo Puccini met daar tussendoor de muziek bij Pelléas en Mélisande van Jean Sibelius voor orkest alleen. Fauré heeft zijn Requiem in sobere tinten gehouden, hetgeen zeer goed in de verklanking werd weergegeven. Het eerste deel in een zeer rustige eenvoud werd mooi gezongen. In het tweede gedeelte, waarin de tenoren van het koor een vrij uitgebreide solo moesten zingen, kwamen zij goed tot hun recht ondanks de ietswat kleine bezetting. De grote forte-gedeelten voor koor en orkest kwamen prachtig naar voren. In het offertorium was enige zwakte te bespeuren in de strijkerspartijen. In dit deel zong Gerard Maessen in een verantwoorde opvatting, sober doch eerlijk. Het Sanctus was door de dirigent omgewerkt. De harp-partij was voor orgel gezet. In het geheel niet storend. Prachtig zongen de sopranen afwisse lend met de mannenstemmen. In het Pie Jesu kwam de in Venray wonende Anita Bijvoet met haar sopraansolo uitstekend naar voren. Met groot gevoel voor tekst-interpre tatie vertolkte zij dit gedeelte. Een compliment moet hier ook gegeven worden aan de houtblazers van het Tegels Symphonie-orkest. Het Liberame is het koor en de dirigent op het lijf geschreven. De verstilde sfeer, alsmede de sterke uitvallen bij Dies irae, dies illa waren van grote allure. Gerard Maessen zong ook hier een uitstekende solo-partij. Als sluitstuk het verstilde In Paradisum. Het was Fauré's bedoel ing om hier het verglijden naar de eeuwigheid uit te beelden. De verstilde sfeer werd goed verklankt. Jean van den Tillaart bespeelde in dit Requiem het orgel zeer vakkundig en accuraat. Een compliment waard. Daarna kwam Pelléas en Mélisande van Sibelius. Rien Snoeren, sinds 2 jaar dirigent van het T.S.O., als opvolger van Wieke Jordans, wist zijn orkest tot grote hoogte te brengen. Het stuk is voor een amateur-orkest een hele dobber, maar op enkele kleine oneffenheden na, was het een geweldige presentatie. Als laatste werk het Gloria uit de Messa di Gloria van Puccini, een opera-achtig stuk van de eerste orde*, en dan te bedenken dat Puccini dit werk schreef toen hij 20 jaar oud was. De prachtige golf-bewegingen in sterkte-verhoudingen werden uitste kend gezongen door het koor en gespeeld door het orkest. Berben heeft met zijn Ars Musica een grote hoogte bereikt, waard om meer gehoord en beluisterd te worden. Een 400 mensen hebben kunnen genieten van een hoogstaand concert, dat volgens de dirigent vanwege de financiën, slechts een per vijf jaar plaats kan vinden. zoekt naarstig naar een andere plek in het hartje van Venray om het unieke karakter van dit paarden-evenement te behouden. Bovendien spelen de Stichting Jumping Venray en de LRV St.Isidorus afd. Venray met de gedachte ooirt een landelijke kampioenschap voor landelijke ruiters naar Venray te halen. Zondag j.l. heeft het ruiterge- beuren op de Grote Markt erkenning ervaren van het Gewest Limburg van de N.K.B. De voorzitter van het Gewest Limburg, dhr. Laveaux was aanwezig en was enthousiast over de goede organisatie van dit concours-hippique temidden van de winkelbebouwing. BIJENZWERM Een imker ontfermde zich over een bijenzwerm welke zich nabij een woning aan de Rochusstraat had genesteld. Zondag 10 juli a.s. vinden er in Horst de jaarlijkse demonstraties honingslingeren plaats, in de fraaie modelbijenstand ,,.t Zoemhukske". Het Zoemhukske bestaat uit een bijenstand en een boeiende educatieve drachtplantentuin, rustiek gelegen aan de grote roeivijver in de Kasteelse Bossen. De modelbijenstand huisvest naast ouderwetse korven een zestal honing- volken, elk bestaande uit ca. 60.000 honingbijen. De bijenhal is zodanig ingericht, dat het publiek de uitleg kan volgen, zonder dat men eventueel wordt gehinderd door de bijen. Buiten staat een observatiekast, waar men via een glasraam een blik kan werpen in het binnenste van een bijenvolk. Bewoners van de Julianasingel hebben al meermalen geklaagd bij de gemeente, in verband met de dichte bomengroei langs deze weg. Met name de bewoners aan de oost-zijde van deze singel onder-vinden veel hinder van de bomen. Overdag valt nagenoeg geen licht in de huiskamers. Omdat de gemeente nog niet gereageerd zou hebben, hebben de bewoners het raadslid mevr. Poels- Peters „in de arm genomen". Mevr. Poels heeft deze kwestie vervolgens in de commissie openbare werken aan de orde gesteld. Dhr. Grootjans, directeur ge meentewerken, zei het probleem te kennen. De problemen zijn zelfs erger dan dat ze zichtbaar zijn. Het riool ter plaatse heeft het door de wortels van de bomen zwaar te verduren. De gemeente overweegt al in de toekomst niet meer zulke bomen langs de Venrayse wegen te plaatsen. Ten aanzien van de Julianasingel zei Grootjans dat bekeken zal worden of er enkele bomen gekapt kunnen worden of dat ze opgesnoeid worden, zoals onlangs op de Kempweg is gebeurd. Met ingang van 1 juli jl. zijn de tarieven van het Kabeltelevisie-abon nement met 0,70 per maand verhoogd. Deze verhoging werd vorige week dinsdag door Venrays gemeenteraad goedgekeurd. Alleen de fractie van de Vorle stemde tegen. De tarieven van de Venrayse kabel t.v. zullen de eerst komende jaren, tot 1992, jaarlijks met 0,70 verhoogd worden. Daardoor hoopt de Kabelte levisie Venray b.v. vanaf dat jaar met een sluitende begroting te kunnen werken. Dhr.Kersten (PvdA) toonde zich verheugd, dat het goed ging met de Kabeltelevisie Venray b.v. Hij vond die verhoging noodzakelijk om zo snel mogelijk het punt te bereiken dat er geen verlies meer wordt geleden. Wethouder Claessens deelde mede dat in de komende periode nog vele zaken onderzocht moeten worden, met name de aansluiting van de kerkdorpen op het kabelnet. Mede daarom is de verhoging van 0,70 volgens hem verantwoord. MEISJE WAS SNEL Op de Eikenlaan bemerkte een 19-jarige fietser dat hij zijn polshorlo ge ter waarde van 200,-- had verloren. Hij keerde om en zag dat een meisje iets opraapte en er toen vandoor ging. GROTESTRAAT 93 VENRAY. TEL. 04780-81214.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 5