AGENDA K.P.J. Limburg houdt in Ysselsteyn internationaal jongeren- kampweek HYPOTHEKEN Dorpsfeest Veulen Limax noodgedwongen naar Horst Vakantie- programma met veel lachfilms Meer financiële armslag voor amateurtoneel Expositie kampfiguren in Overloon INGEZONDEN GEVONDEN OPENBARE BIBLIOTHEEK GESLAAGD 90ernes familiebrug pa hollandsk GESLAAGDDU ONS SLAAGT U CUMLAVDE VOOR EEN CADEAU. PEEL EN MAAS Donderdag 7 juli - Pagina 3 Van 16 t/m 23 juli wordt op „De Peelhaas" aan de Timmermansweg in Ysselsteyn een internationale jonge- renkampweek georganiseerd door de K.P.J.Limburg. Hieraan zal worden deelgenomen door jongens en meisjes tussen 15 en 30 jaar uit alle delen van Nederland, België, West Duitsland, Luxemburg, Denemarken, Groot Brittanië, Noorwegen, Zweden, Fin land, Zwitserland, Oostenrijk, Grie kenland, U.S.A., Canada en wellicht ook uit Afrika en Azië. Het doel van deze week is het scheppen van een ontmoetingsplaats van en voor jongeren, waarbij kennismaken met eikaars cultuur en het uitwisselen van meningen over een aantal relevante thema's centraal staan. Het bespreken van de thema's betekent geen eindeloze discussies, maar vooral praktisch bezig zijn rond deze onderwerpen met spelen, dans, eten, kreatieve vormen. Er worden tussen 150 en 200 jongeren verwacht. Op het programma staat muziek, dans, spelen, sport, een doedag en een Venray-dag, vossenjacht, oriëntatie- tocht, disco en een kampvuur met er tussendoor discussies over tal van onderwerpen, zoals jongeren en hun toekomst, milieu, rolpatronen en ontwikkelingssamenwerking. 10 JAAR RESTAURANT In de Keulsche Pot foundue-, gourmet- en specialiteiten restaurant, nu met uniek terras Voor informatie of reservering: TEL. 04788-1774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON PYROMAAN AAN HET WERK Een opzettelijk in brand gestoken wegberm aan de Geysterseweg kon beperkt blijven dankzij het optreden van een getuige. Bovendien was het gelukkig, dat de politie snel ter plaatse was en met de in de surveillance-auto aanwezige blusap paratuur de brand verder kon blussen. De getuige heeft de brandstichter zien wegfietsen en kon een signale ment van hem aan de politie doorgeven. Tot op heden is het niet gelukt die pyromaan aan te houden. i F1ETSENJATTER AANGEHOUDEN Op de Deurnseweg zag de politie een personenauto passeren welke in de kofferbak een fiets vervoerde. Omdat er de laatste tijd nogal wat fietsen worden gejat, zette men een achter volging in. Op de Helmondsingel onder Deurne kon de auto tot stoppen worden gedwongen. Het bleek een goede vangst te zijn. De bestuurder, een Helmonder, was geen onbekende van de politie, want eerder had hij zich in Venray ook aan fietsendiefstal schuldig gemaakt. Hij verklaarde dat hij in de kofferbak aanwezige fiets had gevonden. Dat verhaal klopte niet, want achteraf bleek de fiets in Horst gestolen te zijn. De man werd voorgeleid aan de hulpofficier van de Justitie van Deurne en later naar het Venrayse politiebureau overgebracht. In de auto werd ook een koevoet en ander gereedschap aangetroffen, wat gebruikt zou kunnen worden bij diefstallen. [#1VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 6,65% 10 jaar vast ((ijeer^fsluitprovisi^^ a.s.Zondag 10 juli is het groot feest in Veulen. Voor de 5e keer wordt daar dan het jaarlijkse dorpsfeest gevierd met de traditionele stratenzeskamp. Toen men in Veulen in 1984 'n eigen voetbalterrein aangelegd had, zocht men naar 'n passende manier om dit te openen. Deze werd gevonden in een stratenvoetbaltoernooi voor heel het dorp, compleet met feesttent, muziek, biertap en barbeque. Mede dankzij het ideale weer slaagde dit openingsfeest zó goed, dat het plan opgevat werd zoiets jaarlijks te organiseren. De eventuele baten zouden aangewend kunnen worden, de huur van het verenigingsgebouw te verlagen. Het stratenvoetbal werd stratehzes- kamp en is in de loop der jaren uitgegroeid tot 'n waar dorpsspectakel waarbij de bewoners van de diverse straten, sportief en gezellig strijden om de hoogste eer. Op het lustrumfeest van a.s. zondag wordt om 10.00 uur begonnen met een plechtige Hoogmis in de feesttent, opgedragen door Rector H.Hoogers. Ook het kerkelijk zangkoor en de harmonie verlenen hieraan hun medewerking. Hierna geeft de har monie 'n koffieconcert waarbij iedereen een kopje koffie aangeboden wordt. Om half twee komt de schooljeugd in actie met diverse kinderzeskamp- spelen. En om half drie begint dan het grote werk, wanneer de diverse "hoeken" van het dorp hun sportieve strijd aanbinden. Als sluitstuk van de middag is er het traditionele touwtrekken om de Toon Jacobs wisseltrofee. 's Avonds wordt het feest voort gezet in de tent met live muziek en barbeque. Kortom, het Veulen maakt zich op om er weer iets van te maken en u bent welkom op het terrein achter de kerk om dit feest mee te vieren. Het champignonexpeditie bedrijf Limax uit Ysselsteyn gaat, noodge dwongen, verhuizen naar Horst. Het bedrijf zorgde in Ysselsteyn voor veel geluidsoverlast. De gemeente Venray heeft nog geprobeerd het bedrijf op de Hulst of Smakterheide onder te brengen. Uiteindelijk koos Limax voor Horst. Tijdens de vorige week dinsdag gehouden raadsvergadering lag bij de ingekomen stukken een klacht over die geluidsoverlast. De klacht! was niet nieuw. De problemen waren ook bij de dorpsraad bekend en het college van burgemeester en wethouders hield zich al enige tijd met deze zaak bezig. Limax zou graag naar een agrarisch gebied verhuizen. De gemeente Venray kon aan deze wens niet voldoen. Dhr.Houba (VVD) maakte zich bezorgd over de handelwijze van B.en W. ten opzichte van de Ysselsteynse klacht. Limax, dat zonder hinderwet vergunning, haar bedrijf uitoefent, is volgens dhr. Houba de boosdoener. In het antwoord aan de klager stellen B.en W. dat Limax een hinderwetvergunning moet aanvragen en dat de klager dan maar zijn bezwaren moet indienen. Dhr.Houba vond dit niet correct. Zijns inziens moet de gemeente bij dit soort zaken de burger anders benaderen en moet het bedrijf acceptabele oplossingen aandragen. REEËN GEDOOD Zowel op de Midden Peelweg onder Ysselsteyn als op de Venloseweg werden overstekende reegeiten door passerende personenauto's gegrepen en vrijwel op slag gedood. De beide gedode dieren werden op de voorgeschreven wijze afgevoerd. In de vakantietijd wil het nog wel eens regenen en dan biedt de bioscoop altijd uitkomst. Het programma is afgestemd op familiefilms waardoor het gehele gezin tegelijk weg kan. De keuze is dit jaar wel erg groot. Vijf films die alle tot de hoogste categorie behoren zijn in Venray te zien. Deze week start Crocodile Dundee deel 2, met Paul Hogan. Een film met echt droge humor, die met name in Amerika en in Australië records breekt. In Nederland en in Venray vindt de contintale première plaats en ook hier wordt grote publieke belangstelling verwacht. Honneponnetje blijkt inderdaad een hit te zijn. Er wordt heel wat afgelachen om de vaak absurde grappen. De film die vorige week in Venray haar wereldpremière beleefde gaat uiteraard een twei week door. Voor de derde week worden geprolongeerd Drie mannen en een baby die de lachers op de hand weet te krijgen en Police Academy deel 5. Deze laatste film wordt als de beste uit de serie beschouwd. Tenslotte is er voor de jeugd Walt Disney's Jungle Book, het boek van de wildernis. De geschiedenis van Mowgli in zijn relatie tot dieren. Deze Nederlands gesproken tekenfilm wordt in de middag vertoond. Tijdens de vakantiemaanden wor den er bij regenachtig weer (regen tussen 12.30 en 14.00 uur) extra middagvoorstellingen gegeven. De keuze van de films wordt bepaald naarmate er belangstelling is. In principe worden er 4 films vertoond gedurende de middag. Het antwoord apparaat (tel. 81567) geeft hierover dagelijk informatie. Volgens recente schattingen van het Nederlands Centrum voor Amateur toneel, het NCA, beleven ruim 300.000 Nederlanders plezier aan het op enigerlei wijze actief bezig zijn met amateurtoneel. Naast het acteren kan dat bestaan uit decors bouwen, kostuums maken of bijvoorbeeld regisseren. Hoewel ook het amateurtoneel gesubsidieerd wordt, is het volgens het NCA, in vele gevallen voor een vereniging vaak moeilijk om een productie financieël rond te krijgen. Het NCA prijst zich dan ook gelukkig, dat zij met de financiële steun van de Centrale Volksbank, de mogelijkheden van deze verenigingen en de promotie en verbreiding van het amateurtoneel belangrijk kunnen uitbreiden. Daartoe is op donderdag 30 juni een sponsorovereenkomst getekend tussen het NCA enerzijds en de Centrale Volksbank anderzijds. De overeen komst geldt voorlopig voor twee jaar en er is een totaalbedrag van 200.000,-- mee gemoeid. Het geld zal worden beheerd door de Stichting Amateurtoneel Manifestaties. Verder zal de Centrale Volksbank jaarlijks een amateurtheaterprijs van 10.000,- beschikbaar stellen. Het Nationaal Oorlogs- en Verzets museum Overloon is door een toeval op het spoor gekomen van een collectie aangrijpende beelden, die alle rechtstreeks in verband staan met de Tweede Wereldoorlog, de kampen en vervolgingen. De maker ervan is dhr. G.J.van Toorn(65) uit Hoogerheide. Hij zat tijdens de oorlog in diverse kampen in Nederland en Duitsland gevangen. Hij noemt zich autodidact en heeft allleen na de oorlog een cursus pottenbakken draaien en vormgeven gevolgd. De beelden die nu in Overloon te zien zijn, voornamelijk in brons en gebronsd gips, geven scenes uit het kamp weer en losstaande kampfigu ren. De lange uitgemergelde lijven van de kampbewoners suggereren een zaamheid naast saamhorigheid ver driet en vriendschap, de wezenlijke ingrediënten van de nazi-kampen. De tentoonstelling, in vitrines in de zaal van de Jodenvervolging, is voor onbepaalde tijd in het museum te Overloon te bezichtigen. ATTENTE BUURTBEWONERS Buurtbewoners meldden de politie dat een blauwe zwaailamp op een woning in Landweert brandde, men dacht aan inbraak. Vrijwel op hetzelfde moment ging op een auto, op de parkeerplaats bij het Gasten- centrum "Wieënhof", eveneens een blauwe zwaailamp in werking. Beide gevallen bleken met elkaar te maken te hebben. De bewoners van de woning in Landweert waren namelijk die dag getrouwd en hielden in de Wieënhof een receptie. De politie kon de gein van de zwaailichten inzien en hield hun bonnenboekje op zak. Het mag bekend zijn, dat gebruik van zwaailichten, anders dan door daarvoor in aanmerking komende instanties, verboden is. Ik woon al 7 jaar in een flat op de Veltumse Kleffen. Een flat, rechts van de galerijdeur en dus vrijstaand. Toen ik er kwam wonen had ik al 2 honden en 2 poezen, die geen mens kwaad deden en dikwijls verpozing vonden op de galerij voor mijn flat. Daar werden ze zelfs door de andere flatbewoners op de galerij aange haald. Een hond is inmiddels overleden, maar ik kreeg van een andere bewoonster haar hond, die te groot voor haar huishouden was. Het is een vriendelijke hond met een zacht karakter. Twee jaar geleden kreeg ik een nieuwe buur, die al gauw een handtekeningenaktie begon tegen (huis)dieren die overlast bezorgen door o.m. de vuilniszakken open te scheuren. Er kwamen 18 handteken ingen op zijn lijst. Eerst toen bleek dat de aktie tegen mij gericht was, terwijl mijn dieren geeneens los buiten lopen maar steeds aangelijnd. Ik daag iedereen uit te bewijzen dat hij of zij last heeft van mij of mijn dieren. Om ook maar elke schijn van overlast te vermijden plaatste ik toen in navolging van bewoners op andere galerijen een hekje, dat mijn vrijstaande flat dus afsloot. Ook hier heeft niemand last van; alleen, de Woningbouwvereniging wil dat niet (elders wel?) en stuurt* regelmatig dreigbrieven om dat poortje te doen verdwijnen... De woningbouwvereniging mag zich wel andere zorgen maken. We betalen in de huurprijs ƒ0.89 voor 'n huismeester, die we helemaal niet hebben. Wel een soortement contro leur die je van 9 tot 16.30(?) ziet ronddwalen of uren ziet staan praten. Dat we intussen bestolen worden, in de bergingen en nu zelfs al in de flats, daar is geen huismeester voor. Ook niet voor het tegengaan van be schadigingen aan onze voertuigen of tegen diefstal van onze fietsen. Mensen, laat ons toch in rust en vrede verder leven... N.R.Wind Veltumse Kleffen 304, Venray. Deze brief werd door ons ingekort. Redaktie. Hotel - Café Restaurant Open: ma. t.m. do. 18.00-21.30 uur 'za. 17.00-21.30 uur zo. 16.00-21.30 uur Andere tijden in overleg. Hotel-Café-Restaurant 04780-89393 Zalen en Partycentrum 04780-84124 Leunseweg 20 5802 CH Venray 22 juni t/m 4 juli 1988 Langharige tackel; Ierse Setter, bruin; Dwergpapagaai; Enveloppe inh. enkele bankbiljetten; Kinderhor loge merk Prisma Quartz; Groen regenpak in etui; Zwarte trui, merk Motörhaed Iron Fist; Bruine porte- monn£ inh. kleingeld en sleuteltje; 1 Huissleutel merk Silca; Blauw sleuteletui met 2 ritsen inh. 1 sleutel en kleingeld; Sleutelbos met sleutel hanger van Opel-embleem; Sleutel aan rood label; Huissleutel; Sleutelmapje van Atebe met 2 sleutels; Sleutel hanger met opschrift 'R' met 2 sleutels; Regenkapje, doorzichtig plastic; 1 Rol wit behang; Een wandelstok, bruin. Voor inlichtingen kunt u zich tijdens kantooruren wenden tot de administratie van de gemeentepolitie Venray, tel. 04780-84888, tst. 224. Nieuwe aanwinsten jeugdafdeling A-boeken Beekman, Thea. Een bos vol spoken. Troekel is een klein mannetje. Zijn kat is gestolen door een prins met vier armen. Juultje wil Troekel wel helpen zoeken. Daarbij beleven ze spannende avonturen. Vanaf ca.7 jaar. Elias, Bettie, Een vluchtige zoen. Bram en Steven gaan naar een vakantiekolonie. Bram maakt er al snel vrienden. Steven voelt zich er echter niet thuis en wil alleen met zijn grotere broer spelen. Vanaf 7 jaar. Martens, Claudine,Lotte en Pieter: meer dan 70 verhalen om voor te lezen. Bundel met korte verhalen over de alledaagse belevenissen van twee kleuters. Vanaf ca. 4 jaar. Nuyens, André» Figuren op het behang. Als de figuren op het behang tot leven komen, gebeuren er vele spannende dingen. Vanaf ca. 8 jaar maar vooral ook om voor te lezen. Van Cleemput, Gerda.Zeg dat nog 's, als je durft. Xanne is verlegen en voelt zich vaak alleen. Hij sluit vriendschap met Sjimmie, een jongen die ook niet alles even goed kan. Voorlezen vanaf ca.5 jaar, zelf lezen vanaf ca. 8 jaar. B-boeken Brussel, Trix van,De drieling op tienertoer. Janneke, Ineke en Marieke gaan op tienertoer en logeren enkele dagen op een Belgisch kasteeltje. De Bel, Mare» Het ei van Oom Trotter. Alexander is een eenzaam jongetje. Dan ontmoet hij oom Trotter die Alexander bij zijn vertek een krokodille-ei geeft. Als het uitkomt betekent dat het begin van een spannende en gelukkige tijd voor Alexander. Kooiker, Leonie.De Temponauten. Quirijn en Jan vinden midden in de duinen een vierkant zwart vlak. Zij kunnen het prima gebruiken als glijbaan. Maar hun glijbaan begint te trillen, zo erg dat ze elkaar niet meer kunnen zien, en dan opeens... Lieshout, Ted van. Luitje en de limonademoeder. Wanneer Luitje in bad gaat, wordt ze zo klein dat ze in het afvoergat valt. Haar moeder probeert op alle mogelijke manieren ook zo klein te worden om haar terug te kunnen halen. Voorlezen vanaf ca. 7 jaar, zelf lezen vanaf ca. 9 jaar. Mahy, Margaret, De draaimolen. Zestien sprookjesachtige verhalen waarin kinderen en volwassenen veel fantasievolle dingen beleven. Voorle zen vanaf ca. 8 jaar, zelf lezen vanaf ca. 10 jaar. Verroen, Dolf# Karei en de kindermoordenaar. De weesjongen Karei ontmoet een kindermoorde naar, die als taak heeft kinderen te laten sterven. Vanaf dat moment wordt Kareis leven steeds meer bedreigd en ook steeds spannender. Vanaf ca. 10 jaar. C-boeken Lokman, Gea. Spanningen in Slagharen. Hans valt in bed altijd direct in slaap; zonder dromen of nachtmerries. Op een nacht verschijn en er wel beelden van een verlaten pretpark dat volop in bedrijf is, maar hij is de enige die er gebruik van maakt. Mahy, Margaret. De wereld is linkshandig. De 18- jarige Angela May verbergt haar grote onzekerheid achter haar stralende uiterlijk. Ze droomt ervan eens haar vader te ontmoeten en gaat naar hem op zoek, waarbij ze veel steun krijgt van een oude jeugdvriend. Reis naar een jeugd. Elf verhalen over de wereld van het kind in verschillende leeftijdsperioden. Tien X op reis. Verhalenbundel over reizen; met je ouders op vakantie (zin of geen zin) naar Engeland, Peru of Vlissingen, er op uit per boot, trein, vliegtuig of auto, en desnoods zwartreizend. Voigt, Cynthia. De harloper. Als hardloper voelt Bullet Tillerman zich niet thuis in het schoolteam. Als hij alleen loopt in het veld glijden de kilometers onder zijn voeten door, maar kan hij ook afstand nemen van de problemen van alledag. Lidmaatschap voor de jeugd tot 18 jaar gratis!! Openingstijden: maandag: 10-12.00 uur, 14-18.00 uur. Dinsdag t/m vrijdag 14-18.00 uur. Vrijdag 14-21.00 uur. Zaterdag 10-13.00 uur. MAVO De Kolk Astrid Arts, Venray; Costa Diya- vilja, Venray; Maurice Engbersen, Heide; Marcel Holtackers, Oostrum; Bart Sijmons, Venray; Saskia Strous, Venray; Robert Terhaag, Venray; Wah-Ling Tseng, Venray; Frank van der Velden, Venray; Sandra Vlemmix, Leunen; Leon Voesten, Venray. Hogeschool te Sittard, creatieve therapie Lydia van den Bosch. Nederlandse leraren-opleiding te Nijmegen lerares Engels-Duits Xan- dra van den Bosch. Aan de Pedagogische Technische Hogeschool te Wageningen slaagde dhr. Huub Creemers uit Venray voor leraar Consumptieve Technieken. Dhr. Creemers is verbonden aan S.G."De Hamer" te Wellerlooi. Aan het Schoevers Instituut te Nijmegen slaagde D.van den Munck- hof uit Venray voor Secretariaats assistente. 9 en 10 juli ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lank- veld, H. Schraven en J. Wittgen: T. LANKVELD Langstraat 76, tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck Keizer, F. Schmeetz, T. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: F. DE MUINCK KEIZER Patersstraat 60, tel. 88800 DR. KEUZER van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04785-1777 van vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 Van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtiuikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitslui tend na telefonische afspraak neemt waar: H. JANSSEN jr. tel. 81458 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en M.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak W. KREMER Mgr. Nolensstraat 12, tel. 81000 DIERENARTSENPRAKTIJK M.J. van Winden E.M. Ruymbeek J.M. van Winden W.H.M. de Vocht Behandeling in het weekend volgens telefonische afspraak W.H.M. DE VOCHT Stationsweg 8, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van Mevr. Raay- makers. Mevr. Stevens, Mevr. Tigge- loven en Mevr. Vermazeren. MEVR. STEVENS Merseloseweg 23, tel. 81152 Vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van Mevr. Stevens en Mevr. Tiggeloven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrij dag 12 uur waargenomen door MEVR.STEVENS Merseloseweg 23, tel. 81152 Afspraken maken 's morgens tussen 8 en 9 uur en 's avonds tussen 6 en 7 uur. REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray, Meerlo en Wanssum is bereikbaar via Tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijkverpleegkundigen alsmede het doorge ven van boodschappen is er gelegenheid van maandag t.m. vrijdag van 12.00-13.00 Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uit leenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleegkundige van de week enddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na ge bruik i.s.m. terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Zwangerschapgymnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 83859 Zuigelingen- en kleuterbureau uitsluitend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweert" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige op maandag, woensdag en vrijdag van 11.30-12.00 uur, en dinsdagmiddag van 13.30 tot 14.00 uur telefoon 88273. Wijkgebouw Ysselsteyn Litsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woens dag en vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur. Telefoon 04785-1492 GEZINSZORG VENRAY Westsingel 5, Tel. 04780-86363 Spreekuur: dagelijks van 9 tot 10 uur. ONDERWIJS- EN BEROEPSKEUZE VOORLICHTING VENRAY Leunseweg 2a, tel. 10032 Openingstijden: ma. t.m. do. 8.30-12.45 uur en 13.15-17.00 uur. vr. 9.00-12.30 uur en 13.00-16.30 uur. INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM, LIMAGAS en WML Past. Wijnhovenpark 1, 5801 BZ Venray tel. 04780-86333 ALGEM. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar elke werkdag van 9.00-11.00 en van 19.00-20.00 uur. BUREAU VOOR RECHTSHULP De Clockert, Bergweg 4 Spreekuur alleen na telefonische afspraak tijdens kantooruren 85968 of 04950-30345 A RECHTSKUNDIGE DIENST FNV Elke 2e en 4e donderdag v.d. maand van 17.00 tot 19.00 uur in wijkcentrum DE KI OSK in het Brukske. gratis spreekuur ADVOCATENKANTOREN Venray iedere dinsdag en donderdag van 5 tol 6 uur Bondegórden er aktieselskab medfoderfabrik, slagten og 60 mio kr. i ar hg omsannmg Dei gar deruda for famitien Houbens syv mtdlemmer: 60 mio kr. i arlig omsartning fra primcerproduktion til detailhandel. (I'egnlng: Jens Hage). Onder bovenstaande 6-koloms „kop" en de hier afgebeelde „spot prent verscheen in het „Danmark Landsbladet" van 20 mei jl. een groot artikel over het familiebedrijf van Jan Houben in Ysselsteyn. We geven grif toe, dat de Deense taal ook voor ons abracadabra is, maar toch werd het ons duidelijk dat in bedoeld artikel de loftrompet gestoken werd over Houbensteyn als varkensfok- en -mestbedrijf, over de eigen veevoederfabriek en over de nieuwe exportslagerij Porkhof. Zelfs de problematiek van de mestverwerking en de plannen dienaangaande wer den er uit de doeken gedaan. Maar het meest frapante vonden de Denen toch wel, dat de gehele fa milie, man, vrouw en kinderen in het bedrijf werkzaam zijn en daarbij een omzet bereiken van 60 miljoen Kronen. Als men dan weet dat men ongeveer 3 Kronen voor een gulden krijgt, kan men zelf de omzet in gul dens berekenen. Al met al een mooi stukje promotion voor het Ys selsteynse bedrijf en indirect ook voor de gemeente Venray. Een geslaagd cadeau voor iemand die geslaagd is. Bij ons vindt u een grootse keus. Wij adviseren u graag.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 3