PEEL EN MAAS Praat met de Rabobank voordat u een hypotheek afsluit Rabobank Q Fietsvierdaagse „De Peel" Oproep van Lokale Omroep Venray Muziekvereniging „Ons Genoegen" uit Oirlo viert 80-jarig bestaan i Fancy Wijkfeest in Landweert Inalfa neemt moderne waterzuiveringsinstallatie in gebruik Peter Stiphout wint Grand Prix Engeland rente vanaf 5,45% I HYPOTHEKEN I FÉlVAN DE KAMP Van 5 tot en met 8 juli ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 6,65% 10 jaar vast geen afsluitprovisie Het voorlopig stichtings bestuur van de Lokale Omroep Venray(LOV) wil langs deze weg nog enkele van de aangeschreven organisatie's, verenig ingen en clubs in herinnering brengen, dat ook hun verklaring van grote betekenis is, voor het verkrijgen van een zendmachtiging. Het verzoek is dan ook: „Blijft niet achter, wacht ook niet' tot na de vakantie, maar stuur uw verklaring nu nog in.". Dan kan de LOV haar geplande data nog halen en aanvragen begin juli naar het college van B.en W. sturen. Met klem willen wij u er nogmaals op wijzen dat u met de ondertekening van deze verklaring alleen maar te kennen geeft, dat u ermee instemt dat er in Venray een Lokale Omroep komt. U neemt geen enkele verplicht ing op zich. En wie er straks deel van gaat uitmaken in de programmaraad (max.7 pers.) is een zaak van later. Nu gaat het om de verklaring. Velen hebben reeds hun verklaring ingezonden waarvoor onze dank, alleen die paar laatste nog, waar u misschien ook nog bij bent. Stuur dan de verklaring nu nog weg, u weet 1 juli was de geplande sluitingsdatum. TWEE GEWONDEN BU BOTSING Dinsdagavond was het niet verlenen van vrije doorgang oorzaak dat op de kruising Stationsweg-Oostsingel een botsing plaatsvond tussen een motor bestuurd door een 22 jarige inwoner uit Wanssum en een bromfiets bestuurd door een 18 jarige inwoner uit Oostrum. De bromfietsbestuurder moest met een gecompliceerde been breuk naar het ziekenhuis worden vervoerd, de motorbestuurder liep wel verwondingen op maar kon na behandeling in het ziekenhuis naar huis terug worden vervoerd. Onder de rook van Londen, in het Engelse Rainham, heeft fietscrosser Peter Stiphout sportieve wraak genomen, voor zijn minder goede optreden tijdens het Nederlandse kampioenschap. Tijdens de Grand Prix van Engeland wist hij met veel overtuiging de eerste plaats voor zich op te eisen. Het lijkt daarmee dat Peter Stiphout op tijd z'n vorm terug heeft voor het Europees Kampioen schap op 10 juli in Slagharen. Het Nederlands Kampioenschap verliep voor Peter Stiphout enigszins teleurstellend. Tijdens de eerste wedstrijd ging hij onderuit en bleef daarna wat onzeker rijden. Hij werd uiteindelijk toch nog vierde. In Rainham herstelde Peter zich prima. Op een bijzonder lastig parcours met 'n stijle afdaling werd hij in de eerste manche 2e. Daar nog meer risico's te nemen wist hij de volgende twee manches te winnen. Ook de finale werd een prooi voor Peter Stiphout. Hij liet hierin o.a. de Engelse kampioen achter zich. a.s.Zondag is de laatste wedstrijd voor het Europees Kampioenschap. Dat is de Grand Prix van België. Hieraan zullen veel kanshebbers voor de Europese titel aan deelnemen, zodat de krachtsverhouding tussen de verschillende coureurs te zien zal zijn. Over zijn kansen tijdens het Europees Kampioenschap wil Peter geen voorspelling doen. "Als ik net als bij het N.K. een keer val dan kan ik de titel wel vergeten. De opgelopen achterstand haal je tijdens het toernooi niet meer op. Ik zeg dan ook niet dat ik ga winnen, maar ik zeg ook niet dat ik het niet haal." Peter Stiphout is in Slagharen overigens de titelverdediger wat voor hem toch 'n extra stimulans is. AANNEMERSBEDRIJF M.J. Teunissen bv Het juiste adres voor: - stailenbouw - woningbouw - industriebouw - verbouw - mestopslagsilo's - kunststof en houten kozijnen onder KOMO-garantie. Lovinckplein 5 - Ysselsteyn Tel. 04785-1406/1811 De muziekvereniging "Ons Genoe gen" uit Oirlo, viert het feit, dat zij 80 jaar geleden werd opgericht, als zangvereniging, welke in 1927 werd omgezet in een fanfarekorps. Deze feestelijke herdenking vindt plaats op zaterdag 2 en zondag 3 juli a.s. alsmede op 9,10 en 11 september. De feestelijkheden worden ingezet op zaterdag 2 juli a.s. met een plechtige H.Mis in de parochiekerk van Oirlo, welke zal worden opgeluisterd door fanfare en drumband "Ons Genoe gen". Aansluitend aan de kerkdienst, vanaf 20.00 uur een feestelijke receptie in het gemeenschapshuis "De Linde" te Oirlo, waarbij iedereen in de gelegenheid wordt gesteld, om de jubilerende muziekvereniging te ko men feliciteren. Fanfare en drumband zullen tijdens de receptie enkele muziekwerken ten gehore brengen. Na afloop van de receptie, ca. 21.30 uur, zal de bekende folkloristische mu ziekgroep "Mallemoer" de avond verder muzikaal opluisteren. Zondag 3 juli. Deze dag staat in het teken van de Oirlose Zeskamp, waarbij een zestal buurtgroepen van elk 15 personen, in het strijdperk treden en strijden om de wisselbeker, van "Ons Genoegen". Deze zeskamp begint om 14.00 uur en wordt gehouen nabij het gemeen schapshuis "De Linde". Na afloop (ca. 18.00 uur) is de prijsuitreiking in het gemeenschapshuis, waarna de verdere avond muzikaal wordt opge luisterd. Het 2e feestweekend van het jubileumprogramma vindt plaats op 9,10 en 11 september a.s. Op 9 sept. een optreden van de bekende popgroep Candy Dulfer's Funke Stuff. 10 Sept. Drumbandfestival met deelname van een 10-tal drumbands uit de regio, waarna muzikale opluistering door een muziekkapel. 11 Sept. Vanaf 12.00 tot 20.00 uur concerteren div. muziekverenigingen uit de regio, o.a. fanfare St. Oda Merselo, harmonie Euterpe Venray, fanfare Eendracht Meerlo, fanfare Moed en IJver Blitterswijck, fanfare Vriendenkring Swolgen, fanfare Een dracht Melderslo, fanfare Dorpsklank Castenray, fanfare Peelklank Yssel steyn. Al met al een feestprogramma, waaraan de bezoekers ongetwijfeld veel genoegen zullen kunnen beleven. Historie In mei 1908 vond de oprichting plaats van de Zangvereniging "Ons Genoegen" waarbij een 50 tal leden uit Oirlo-Kl.Oirlo en Castenray, tot de vereniging toetrad. Deze zangvereniging, oogste o.l.v. dirigent P.Kuypers uit Castenray, grote successen op de vele muziek en zangfestivals, o.a. 1909 te Heijen en Venray, 1910 te Wanssum en Venray, 1911 te Wellerlooi en Venlo, 1912 te Panningen en Horst, 1913 te Groeningen en Well, 1914 te Velden en Tienray. In de periode van 1915 tot 1923 was de vereniging minder actief, als gevolg van de eerste wereldoorlog, doch in 1924 kwam de zangvereniging weer tot bloei, o.l.v. dhr.Dietz uit Tienray. Deelname aan muziektoer- nooien vond plaats o.a. te Swolgen, Tienray, Well en Wanssum. In juni 1927 kreeg de omzetting van zangvereniging tot fanfarekorps haar beslag kreeg. Na de aanschaf van 27 instrumenten, werden de repetitie's gehouden o.l.v. dhr. Welting uit Venray. Haar eerste optreden vond plaats op 10 juni 1928. Na de gebruikelijke kinderziekten, werden in de periode 1929 tot 1939 div. muziekfestivals opgeluisterd. In de periode 1939 tot 1946, was er vanwege de mobilisatie en oorlog c.q. evacuatie, geen activiteit en veel instrumenten gingen toen verloren. In 1946 werd begonnen met de herop bouw van de fanfare en o.l.v. dirigent Jan Wijnhoven uit Wanssum ging de fanfare in 1948 op concours te Wessem. Zij behaalde een le prijs met promotie. Nadien werd nog meerdere keren op concours gegaan, met wisselend succes, o.a. 1949 Wanssum, 1953 Linne, 1960 Venray. In november 1965 werd de huidige heer A.Schellens benoemd tot direc teur van het fanfare korps. Onder diens leiding kwam de fanfare tot grote bloei. Div. keren, werd deelgenomen aan Federatieve Bonds- Doe ook Mee Fantastische Loterij concoursen en telkens met succes. In 1981 werd aan het Wereldmu ziekconcours te Kerkrade deelgeno men in de Superieure Afdeling waar een le prijs werd behaald. Nadien werd nog deelgenomen aan de fed. concoursen te Heeze 1984 en Oosterhout 1986. Op beide concour sen werd in de Superieure afdeling een le prijs behaald. De muziekvereniging werd ge completeerd in 1964, door de oprichting van de drumband, welke o.l.v. de instructeur H.Martens div. successen behaalde o.a. in 1972 Heerlen le pr. promotie en Limb. Kampioen, 1973 Blokker le pr. Landskampioen, 1981 Ysselsteyn en Venray le pr. en Limb. Kampioen. Drumband "Ons Genoegen" staat sinds 1970 o.l.v. dhr. H.Martens en telt thans 16 leden. Onder zijn leiding werden vele successen behaald waar van Limb.Kapioen in 1972 en 1981, alsmede het Landskampioenschap in 1973 als hoogtepunten kunnen wor den aangemerkt. Thans speelt de drumband in de le Devisie en neemt op 2 okt. a.s. deel aan het Federatief Bondsconcours te Leveroy. DONDERDAG 30 JUNI 1988 Nr. 26 HONDERDENNEGENDE JAARGANG Mede met het oog op nieuwe investeringen in nieuwe apparatuur in de Lakkerij en milieu-eisen, die in de toekomst ongetwijfeld strenger zullen worden, heeft B.V.Inalfa te Venray op woensdag 29 juni een geheel nieuwe, uiterst moderne waterzuiver ingsinstallatie in gebruik genomen. Dit gebeurde door de Raad van Commissarissen in aanwezigheid van vertegenwoordigers van verscheide instanties en van de betreffende leveranciers. De installatie, die volle dig voldoet aan de voorschriften van het Waterzuiveringschap Noord- Limburg, heeft een capaciteit van 20 m3 per uur. De firma Dürr uit Stuttgart bouwde de installatie in een speciale ruimte van 24 bij 15 meter. Met deze waterzuiveringsinstallatie, waarin geavanceerde technologieën zijn verwerkt, loopt Inalfa op haar gebied voor op. Bij het ontwerpen van opslagtanks en zuiveringsapparatuur is reeds rekening gehouden met verhoging van de produktie in de toekomst en met het in gebruik nemen van een kateforese-installatie in de loop van volgend jaar. Deze installatie zal voor een belangrijk gedeelte de huidige toegepaste lak- en droogtech- nieken vervangen. Inalfa heeft tot deze investering besloten om de behandeling van de toenemende goederenstromen in de Lakkerij nog beter te organiseren. Onderdelen van verschillende vormen en beter te organiseren. Onderdelen van verschil lende vormen en afmetingen kunnen in de kateforese-installatie, die is gebaseerd op dompeltechnieken, door elkaar van de benodigde laklagen worden voorzien. Produkten die bijvoorbeeld de Lasserij aanvoert, zijn zodoende al binnen enkele uren voor verdere bewerking beschikbaar in de montage- en assemblage afdelingen. Vanuit logistiek oogpunt zal dit een aanzienlijke verbetering betekenen, die geheel past in de filosofie van de opdrachtgevers welke steeds hogere eisen stellen aan de leverbetrouwbaarheid. Bovendien zal het met de nieuwe apparatuur mogelijk zijn op een eenvoudigere manier te voldoen aan de hoge kwaliteitseisen van de cliënten. Het afvalwater van de Lakkerij en van andere fabrieksafdelingen bevat schadelijke stoffen. De zuivering geschiedde tot nu toe voornamelijk handmatig, hetgeen ertoe leidde dat betrekkelijk grote hoeveelheden afval tegen hoge kosten moesten worden afgevoerd. Het afvalwater van de Lakkerij wordt nu via een leidingsnet naar de nieuwe automatisch werkende waterzuiveringsinstallatie gepompt. Afvalwater van andere plaatsen, zoals van de verspanende afdelingen, gaat in mobiele containers naar de installatie. In het waterzuiveringsge bouw wordt het afvalwater naar soort gescheiden gehouden, verzameld in tanks en, al naar gelang de aard van de verontreiniging, met behulp van chemicaliën gereinigd. Het betreft vet, oliehoudende en alkalische concen traten, chroomhoudend afvalwater, olievrij alkalisch- en zuurspoelwater met concentraten. Het behandelde afvalwater voldoet ruimschoots aan de eisen van de officiële instanties. Het mag dan ook gewoon via het gemeentelijke rioolstelsel geloosd worden. Indien de zuivering van het afvalwater niet volgens de gestelde regels zou geschieden, wordt ht het opnieuw door de installatie geleid. Meet- en controle-apparatuur houdt de zuiverheidsgraad van het water vóór lozing voortdurend nauwlettend inde gaten. Inalfa verwacht een lange reeks van jaren met de nieuwe waterzuiverings installatie vooruit te kunnen, ook indien de eisen zwaarder zouden worden. De waterzuiveringsinstallatie vergde een investering van f 1,2 miljoen.. Routes Op dinsdag 5 juli kan men vanuit Deurne starten voor de Leenselroute. Asten is op deze dag de centrale plaats. Natuurlijk is het Nationaal Beiaardmuseum en het astronomisch uurwerk in de kerk te bezichtigen meer dan de moeite waard. Ook het Museum Asten wacht deze dag op de deelnemers aan de fietsvierdaagse. De organisatie in Asten probeerte de fietsers te onthalen op Brabantse gezelligheid. Woensdag, donderdag en vrijdag gaan de routes respectieve lijk richting Bakel, waar de midden stand het een en ander organiseert, Liessel, hier tekent de Liesselse Ondernemings Vereniging voor een puik onthaal van de deelnemers, en Venray. Wanneer men er voor kiest Venray als uitgangspunt te nemen voor vier dagen sportieve fietsverkenningen, dan kan men verzekerd zijn van natuurgebieden en landschappen waar men normaal niet komt. Op de eerste dag gaat de fietstocht zowel voor 25 als voor de 40 en de 60 km naar Well aan de Maas. Er is weinig fantasie voor nodig om te ontdekken waarom deze route Maasroute genoemd is. De vrouwenbeweging K.V.Klimop in Well organiseert voor de deelnemers een aantal ouderwetse volksspelen met tussendoor vrolijke accordeonwijsjes van Herman Stevens. In het dorp zelf kan men een route volgen waarlangs talrijke monumentjes liggen. De volgende dagen van de fietsvierdaagse vertrekken de fietsers naar Horst, Oostrum en deurne. Routekwis Om de mooie fietsroutes nog aantrekkelijker te maken heeft de organisatie voor de deelnemers de "Juwelier Verlinden Routekwis" be dacht. Aan de hand van bepaalde bezienswaardigheden worden er vra gen gesteld. Deze kwis is tijdens de eerste drie dagen en geldt voor de deelnemers op de 40, 60 en 80 km. Diegene die alle vragen juist beant woord heeft, maakt kans op juweliersprijzen, waaronder klokken en sieraden. De uitslag van de kwis volgt aan het einde van de vierdaagse in Gemeenschapshuis De Vierspan en de Stadsschouwburg Venray. Voor het trekken en het uitreiken van de prijzen aan de winnaars zijn zowel de burgemeesters als de loco-burge meesters van Deurne en Venray uitgenodigd. De slotmiddag op vrijdag wordt opgeluisterd door een seniorenorkest, de muziekgroep Jan tabac, Thy Buddiger enz. De uitreiking van de prijzen - ook die van de voorinschrijvingen- zal rond 4 uur plaatsvinden. Afgelopen week zijn tijdens een algemene medewerkersvergadering de winnaars getrokken van de voorin schrijvingen. De gelukkigen waren: L.Truyen Tuinstr. 16 Venray; Mej. Noya Noordsingel 34a Horst; A.v. Dongen Utrecht. Starüijden Voor de volledigheid worden de starttijden nog even vermeld en andere tips. De deelnemers op de 25 km kunnen vanaf 10.00 uur vertrek ken, de 40 en 60 km rijders om half 9 en de starters van de 80 km route een half uur eerder. In Deurne wordt gestart en geëindigd bij de Vierspan aan de Harmoniestraat. In Venray is vertrek- en aankomstpunt voor de vier dagen de Schouwburg aan het Schouwburgplein. De organisatie kan ieder adviseren om tijdig in te schrijven, waardoor men lange wachttijden kan voorkomen. Bij de start ontvangt men de route voor dinsdag, een vlaggetje, de vragen voor de routekwis en het programmaboekje tevens deelnamebewijs. In dit boekje staan de evenementen genoemd, wleke langs de routes en in de startplaatsen te bezoeken zijn. Ook kan men op vertoon van het deelnamebewijs eenmaal tijdens de fietsvierdaagse Zwembad de Wiemei en Museum de Wieger gratis bezoeken. Zowel in Venray als in Deurne zijn div. attracties gratis te bezoeken. Verkeersveiligheid Alle deelnemers wordt aangeraden om volgens de door de organisatie uitgezette aanvoerroute naar beide startlokaliteiten te gaan. Vooral gezinnen met meefietsende kinderen -en natuurlijk ook alle andere fietsers- wordt aangeraden zich goed aan de verkeersregels en aan de aanwijzingen van daartoe bevoegde functionarissen te houden. Dinsdag zal de dag worden, waarnaar iedereen uitkijkt. Voor de nieuwe deelnemers zal het vraagteken snel veranderen in een uit roepteken, als zij als fietsende kennis maken met de gevarieërde en contrastrijke Peel. De wijkvereniging Landweert orga niseert op 1,2 en 3 juli i.s.m. Stichting Wijkcentrum Landweert Het Wijk feest 1988 Het programma: Vrijdag 1 juli: Disco-avond m.m.v. drive-in disco Detroit. Aanvang 19.00 uur tot 21.30 alcohol vrij. Vanaf 21.45 gaan we verder voor de oudere jeugd. Zaterdag 2 juli: Zeskamp. Aanvang 11.30 uur. Feest avond m.m.v. De Cross Roads uit Venlo. Aanvang 20.00 uur. Tevens prijsuitreiking zeskamp. Zondag 3 juli: Frühshoppen m.m.v. joekskapel 't kömt uut Tiendere (bekend met Merselose muziekfeesten). Kinder rommelmarkt en spellenmiddag met o.a. koemeiken, grimmeren etc. Aanvang 11.30 uur. Het gehele weekend is een sensationeel luchtkussen en 'n bar- beque aanwezig. Alle activiteiten spelen zich af in en rond de feesttent bij het Wijkcentrum 'tStekske, Kruidenlaan 161. Fietsen als recreatie heeft de laatste jaren een enorme vlucht genomen. Dat blijkt heel duidelijk uit de nog steeds groeiende belangstelling voor de Fietsvierdaagse De Peel, welke volgende week zal gaan starten vanuit Deurne en Venray. Die belangstelling is zelfs zo groot dat de stichting op 20 juni- einde van de voorinschrijfter mijn- een record aantal voorinschrijv ingen had. Aan de hand van deze gegevens verwacht de organisatie op 5 juli een groot aantal deelnemers, verdeeld in allerlei categorieën: gezinnen, ouderen, trimmers, gezel ligheidsfietsers. Daarmee zet de stijgende lijn zich voort voor wat betreft de deelname. Uit alle windhoeken komen de mensen op deze fietsvierdaagse af, ook vanuit het buitenland. Een bewijs dat een fietsvakantie in de Peel een niet te stoppen trend is. Er zijn genoeg mooie plekjes te zien en bovendien is het goedkoop. De organisatie biedt de fietsende deelnemers allerlei attracties langs de routes en in de startplaatsen tegen gratis of minieme entree. Bel vooreen afspraak geld en goede raad

Peel en Maas | 1988 | | pagina 11