PEEL EN MAAS ruimt op en hoe!!!!!!!! MODEHUIS Gewestelijke brandweerwedstrijden succesvol verlopen Unieke service bij De Peel Frits Hovens 40 jaar actief in 't„krantevak" Aubfrgi-: A Dl: IA Campagni: MEXICAANSE AVOND The Old Calahan Unicum bij Scouting Venray Telefoon 04782-824 Raayveldweg 3 - Maashees (in voormalige meubelboerderij van Rob van Haaren) Na de grote successen zoals de BALKAN avond en de ITALIAANSE avond houden wij op zaterdag 25 juni a.s. vanaf 20.00 uur een Een avond genieten van de Mexi caanse geneugten des levens. Prijs ƒ51,50 p.p. incl. een Mexicaans welkomsdrankje, excl. verdere drankjes. Reservering gewenst IETS TE VIEREN? KEGELBANEN en PUB De Gouden Leeuw 14 - Venray fel. 04780-10019 b.g.g. 86064 Uw gastvrouw en gastheer Hannie en Wim Salters AANNEMERSBEDRIJF M.J. Teunissen bv Het juiste adres voor: - stallenbouw - woningbouw - industriebouw - verbouw - mestopslagsilo's - kunststof en houten kozijnen onder KOMO-garantie. Lovinckplein 5 - Ysselsteyn Tel. 04785-1406/1811 aan- verkoop woningen taxaties bedrijfspanden hypotheken Makelaars- en Taxatiekantoor DONDERDAG 23 JUNI 1988 Nr. 25 HONDERDENNEGENDE JAARGANG VERNIELINGEN Vandalen hebben een plastic afrastering langs een woning aan de Oude Oostrumseweg vernield. Een bij de openbare basisschool Landweert staande schommel, bleek' door vandalen dusdanig vernield te zijn dat vervanging van dit voor! kleuters bedoeld speeltoestel een bedrag gaat kosten van f 1250,-. OORLOGSTUIG GEVONDEN Tijdens graafwerkzaamheden in de Ambachtstr. kwam een nog op scherp gestelde granaat naar boven. Dat oorlogstuig is inmiddels veilig gesteld. Wie in de loop van zaterdag in Venray vertoefde en niet op de hoogte was dat er in Venray gewestelijke brandweerwedstrij den plaatsvonden zou gedacht hebben dat er zich een ramp voltrok, want het was een aan- en afvoer van brandweerwagens. Deze werden vanaf de Schouwburg ge stuurd naar het "rampgebied", in dit geval enkele gebouwen van het psychiatrische ziekenhuis St. Anna. En omdat die brandweerwagens via de Langeweg, Overloonseweg, Noord- singel, de oude- en nieuwe Maashese- weg naar de dr. Kortmannweg moesten rijden, om bij de rampplaats te komen, kregen die wedstrijden in de loop van de dag steeds meer kijklustigen. Deze keken met veel ontzag naar de wedstrijden die zeer realistisch overkwamen, zeker zoals er omgesprongen werd met de voortref felijke spelende "slachtoffers". Al om 8.00 uur was de eerste van de 27 korpsen, afkomstig uit vele delen van het land met de wedstrijden bezig. Voorda burgemeester H.Defesche, i afloop in de foyer van de schouwburg, tot de uitreiking van de iprijzen kon overgaan, werd er eerst ;nog veel woorden van lof voor de perfecte organisatie van de Venrayse Brandweer uitgesproken worden. Ook kof aan het adres van het bestuur van het psychiatrische ziekenhuis St.Anna aan de leden van het Rode Kruis, niet |te vergeten de slachtoffers en aan het adres vn de bedrijfsbrandweer van Rank Xerox, welke bij de ensenering van de objecten betrokken was. Ook werd door de juryvoorzitters de oefeningen bsproken. Zowel de inzet bij de TASS-afdeling als in de klasse I was voortreffelijk geweest. Ook werd gememoreerd dat er bij enkele iweerwagens nog een aanvulling komen op hun materieel zoals betonschaar, om de ketting van ,n gesloten poort te openen. De brandweercommadant van Rank Xerox, G. de Groot, was voorzitter van de jury bij de klasse I. Hij merkte op dat, volgens het wedstrijdregelement verboden is, dat baard- en snordragers een pers luchtmasker dragen, maar hij stelde ook dat er geleerd moet worden hoe een gewonde door brandweerlieden moet worden behandeld. Zeker is snel hulp te vragen van het Rode Kruis. De heer Marteleins, provinciaal wedstrijdleider, wees er nog eens op dat de Venrayse brandweer geen onbekende is bij het organiseren van brandweerwedstrijden. In het verle den is steeds bewezen dat in Venray de organisatie perfect is. Brandweer in Nederland is in beweging, mede omdat de brandweer de rampbestrij der van de toekomst is. Hij stelde wel dat de brandweerkorpsen aan hun eigen indentiteit moeten vasthouden en het geen rampweren worden. Burgemeester Defesche was er trots op dat het Venrayse brandweerkorps zo een goede naam had in de wereld van de brandweer. Deelnamen aan de wedstrijden is volgens hem belangrijk omdat dat bijdraagt aan ervaring, die is nodig als er werkelijk een beroep wordt gedaan om deze bijstand. De organisatoren hadden het de deelne mers niet gemakkelijk gemaakt want de werkelijkheid werd dikwijls goed benaderd. In de klasse TASS werd winnaar het korps uit Belfeld met 1071 punten, Mierlo 2e met 1068 punten, Mierlo 3e met 1061 punten en Thorn met 1055 punten 4e. Deze vier korpsen mogen op 17 sept. a.s. deelnemen aan de landelijke wedstrijden, welke in Zaanstad worden georganiseerd. In de klasse 1 werd winnaar de vrijwillige brandweer van Someren met 1133 pt., gevolgd door het korps van Oirschot met 1132 pt.Dit tweetal mag op 3 sept. deelnemenaan de landelijke wedstrijden welke in Dronten worden gehouden. VIER VERDACHTEN AANGEHOUDEN Op vrijdagmorgen 17 juni, om ongeveer 03.30 uur werd door een politiepatrouille op de Oude Oost rumseweg te Venray een stopteken gegeven aan de bestuurder van een personenauto. De bestuurder negeer de aanvankelijk het stopteken en bracht dan op de Lindenstr. de door hem bestuurde auto tot stilstand. Onmiddellijk hierna verliet de be stuurder deze auto en vluchtte. De twee andere inzittenden van de auto konden door de politie gepakt worden. De reden van ontvluchting van deze bestuurder was het feit, dat de door hem bestuurde auto kort daarvoor was ontvreemd vanaf de Langstr. te Venray. Ook bleek dat er middels insluiping uit deze woning goederen waren ontvreemd, o.a. de autosleutels van de betreffende auto. I.v.m. deze zaak werden aangehouden een drietal verdachten, allen afkomst ig uit Venray, in de leeftijd van 4123 en 18 jaar. Deze verdachten werden in verzekering gesteld en op 21 juni 1988 voorgeleid aan de officier van justitie. Daarna werden ze in verzekerde bewaring gesteld. het bleek dat de verdachten de afgelopen maanden ongeveer 35 inbraken-insluipingen hadden ge pleegd in Venray,Leunene en Merselo. Met betrekking tot de werkwijze kan het volgende worden gezegd: Veelal werd middels een strakke draad via de brievenbus het slot van de voordeur opengetrokken indien deze niet op nachtslot zat. Vervolgens werd meestal uit de woonkamer geld en rookwaren ontvreemd. Door de 41-jarige verdachte werd op 7 juni vanuit een garagebedrijf te Wanroy een personenauto ontvreemd. Deze personenauto werd op vrijdag morgen 17 juni aangetroffen in het veld Oostenrijk onder de gemeente Horst. Men had deze auto daar achtergelaten nadat in diezelfde nacht te Horst en Meterik op een drietal plaatsen was ingebroken. De auto had geen benzine meer gehad. Daarna liep men naar Castenray alwaar in een woning aan de Mathiasstr. werd ingebroken, waar onder meer geld en twee fietsen werden ontvreemd. Deze fietsen werden nog diezelfde dag terugge vonden nabij de woning van een der verdachten. In deze zaak werd op 21 juni nog een 15-jarige Venrayenaar aangehouden. De totale schade voor wat betreft ontvreemde goederen en schade tengevolge van deze diefstallen-inbra ken beloopt enkele duizenden gulden. Het onderzoek in deze zaak wordt voortgezet. Gezinstocht Zeker in vakantietijd is het een genot om als gezin erop uit te trekken. Samen met familie, neefjes en nichtjes tochten afleggen in eigen tempo met de nodige attracties onderweg, waar bij gratis of gereduceerd entree mogelijk is. Dit biedt de gezinstocht. Over 25 km. Als je ook nog bij de div. kinderspelen punten kunt behalen, waarvoor prachtige prijzen beschik baar zijn, dan wordt een fietsweek een week van fielsplezier. Voor elke deelnemer is er natuurlijk een fiets vlaggetje en, na vier dagen, een gegraveerde medaille. Om buiten de grootste drukte te vallen, zijn de starttijden aangepast: vanaf 10.00 uur starten bij de Vierspan Deurne en de Schouwburg te Venray. Programmaboek Intussen is het programmaboek, levens deelnamebewijs, gereed. Het boek geeft een fijne indruk van de door de organisatie geplande activi teiten. Een overzicht van bezoeken aan molens, musea, speeltuinen, natuurgebieden en excursies bieden ieder een grote verscheidenheid van keuze. Centrale plaatsen In de verschillende centraal gelegen dorpen langs de routes zijn de organisatoren druk in de weer om de deelnemers "hun" dorp te laten zien: braderieën, tentoonstellingen, folk lore, dans en muziek. Voor de deelnemers startend vanuit Venray betreft het de plaatsen Deurne, Horst Weel en Oostrum. Wie start vanuit Deurne kan kennis maken met het dropsgebeuren in Liessel, Venray, Bakel en Asten. VIDEO VERDWENEN Bij de Torro verdween een video-apparaat waarmee bakkerij- produkten werden aangeprezen. De bedrijfsleiding weet zeker dat die niet in "reparatie" is en dus in een onbewaakt ogenblik moet zijn meege nomen. Daarvan werd aangifte bij de politie gedaan. Sportverslagen dienen dinsdags vóór 10.00 uur te zijn ingeleverd Voor en na de fietsvierdaagse De Peel met de startplaatsen Deurne en Venray kan men ook dit jaar weer gebruik maken van een unieke service. Op verzoek van veel deelnemers heeft de organisatie besloten uitbreiding te moeten geven aan de vorig jaar voor hei eerst opgezette fietsophaaldienst. Deelnemers aan dit sportieve jgebeuren kunnen in verschillende plaatsen rond de startplaatsen Deurne en Venray van te voren hun fiets naar de startplaats van de keuze laten vervoeren, terwijl na afloop de fiets weer teruggebracht wordt. Deze service is bedoeld voor diegene, die met eigen vervoer dagelijks naar de startplaats gaan. Zij behoeven dan hun fiets niet telkens mee te nemen. De fietsvierdaagse is dit jaar van dinsdag 5 juli t/m vrijdag 8 juli tijdens de vier dagen worden de fietsen veilig gestald in de Vierspan te iDeurne en de Schouwburg in Venray. De organisatie verzorgt op maandag 4 juli hel vervoer vanuit Gemert, Bakel, Helmond, Mierlo, Someren, Asten, Meyel, Neerkant, Horst, Sevenum, Broekhuizen, Wanssum, Vierlings beek en Overloon naar de gewenste startplaats. Op zaterdag na de fietsvierdaagse worden de fietsen weer teruggebracht. De kosten van deze service bedragen incl. 5 dagen bewaakte fietsenstalling f 13,50. Opgave is mogelijk tot 27 juni bij VVV-informaiiepost Boekhandel Berkers te Deurne (04930 - 15813) of VVV-Venray 04780 - 10505). De deelnemers ontvangen tijdig bericht met nadere gegevens over plaats en lidjstip van ophalen. Toen in 1976 de hoofdredacteur van Peel en Maas, de heer Wim van den Munckhof stierf, zette hij al zijn correspondentschappen aan de kant om zich verder alleen voor Peel en Maas ,"zijn lijfblad" in te zetten. Ondanks het feit, dat de heer Hovens -tot aan zijn pensionering enkele jaren geleden- buiten Venray werkte, speelde hij het op onverklaar bare wijze klaar steeds primeurtjes te vergaren, waarop menige collega jaloers was... INSTALLATIE KORPSCHEF POLITIE Op donderdag 7 juli a.s. zal in de Burgerzaal van het gemeentehuis de installatie plaatsvinden van de korps chef van de politie, de commissaris George Den Teuling. De plechtigheid draagt een informeel karakter en vangt aan om 16.00 uur. G astencentrum Hotel - Café Restaurant Open: ma. t.m. do. 18.00-21.30 uur za. 17.00-21.30 uur zo. 16.00-21.30 uur Andere tijden in overleg. Hotel-Café-Restaurant 04780-89393 'Zalen en Partycentrum 04780-84124 Leunseweg 20 5802 CH Venray Op 1 januari 1950 werd de overeenkomst met het Dagblad niet meer voortgezet en vanaf die dag werd Frits Hovens correspondent van de Gelderlander en het weekblad Peel en Maas. Later werden de correspon dentschappen uitgebreid met die van hel toenmalige "Huisgezin", de Volkskrant, de Telegraaf, Limburgs Dagblad, Radio Zuid, de KRO en de NTS. Verder gaf hij tal van berichten uit Venray e.o. door aan de West Deutsche Rundfunk en Femsehen. Als het aan de heer Frits Hovens had gelegen, was dit stukje waar schijnlijk nooit geschreven. Maar er blijken - behalve de verslaggever Hovens - ook andere mensen een "nieuwsneus" te hebben, zoals b.v. burgemeester H.A.v.d. Moosdijk van de gemeente Vierlingsbeek. Hij had ontdekt, dat "de verslaggever van Peel en Maas" op 15 juli a.s. al 40 jaar in de journalistiek werkzaam is. En dat was voor hem aanleiding om tijdens de laatste raadsvergadering tot een ongebruikelijke schorsing van de vergadering over te gaan, om de - wat hij noemde - trouwste verslaggever te huldigen vanwege het feit, dat die op 15 juli a.s. veertig jaar in het krantevak werkzaam is. "Al hebben in de loop der jaren het college en de raad veel veranderingen ondergaan, gebleven is de heer Hovens, de verslaggever van Peel en Maas op zijn vaste plekje op de perstribune" aldus de burgemeester, die hem in de juni vergadering huldigde omdat de raad in juli niet vergadert. De burgemeester roemde de heer Hovens om zijn correcte en eerlijke AANHANGWAGENS GESTOLEN Door een inwoner van de Vredepeel werd aangifte gedaan van diefstal van een één-assige aanhangwagen. De aanhangwagen stond in een omheind stuk weiland in Kleindorp Merselo. De sluiting van het toegangshek bleek doorgeknipt te zijn. Het betreft een lichtgroene aanhangwagen met een houten bodem die gedeeltelijk is voorzien van gegalvaniseerd plaat werk. Bij het station van de NS te Oostrum werd eveneens een één-assige aanhangwagen ontvreemd. De aan hangwagen stond bij de beheerders keet tegenover het station. De spoorwegrecherche heeft deze diefstal, in onderzoek. Op het terrein van de voormalige Gouden Leeuw is Bouwmaatschappij volop bezig met het bouwrijpmaken van het terrein, waarop de Residentie Hensenius Staete zal verrijzen. De stenen, afkomstig van de oude schuur, worden zorgvuldig afgebikt om in de toekomst te kunnen worden gebruikt voor de restauratie van de oude brouwerij en eventueel andere te herstellen Venrayse monumenten. Zaterdag 18 juni jl. werden de heren Frits Basten en Jos Stevens geheel tot hun eigen verbazing, onderscheiden i.v.m. hun 25 jaar vrijwillig inzetten voor de Venrayse jeugd. Zolang al zijn zij als kaderlid actief binnen de Venrayse afdeling van Scouting Nederland. Als kind zijnde raakten beide heren geboeid door het spel van verkennen, en meldden zich dan ook op latere leeftijd aan als verkennersleider. In de afgelopen 25 jaar hebben beide heren, ook vrienden van elkaar, veel gedaan voor alle Venrayse juniorschouts alsmede aan begeleiding en training van kader. Ook op bestuurlijk niveau hebben zij grote verdiensten. Dhr. F.Basten is thans penning meester van het district Peel en Maas (scouting Venray, Leunen, Oirlo, Horst en Blitterswijck). Dhr. J.Stevens is thans groepsbegeleider voor de welpen en bestuurslid bij Scouting De Peelspeurders. Als blijk van waardering voor hun belangeloze inzet werd hun uit handen van Burgemeester Defesche de hoogste onderscheiding die men binnen Scouting kent uitgereikt, te weten het Gouden Waarderingsteken. Aansluitend volgde een besloten receptie en Scouting zou Scouting niet zijn als hierna niet een gezellig kampvuur zou branden. Nog tot in de kleine uurtjes werd er verder gefeest en gepraat over Scouting, avontuur- lijk-natuurlijk. verslaggeving, niet alleen van de raadsvergaderingen maar ook van andere feiten uit de gemeente Vierlingsbeek en dan in het bijzonder van het Nationale Oorlogs- en verzetmuseum in Overloon. Als blijk van dank voor aan de gemeente bewezen diensten, gedurende een lange reeks van jaren, bood de burgemeester namens het gemeente bestuur de a.s. jubilaris een ge schenkenbon aan en die aanbieding werd met een -ook al in de raadzaal van Vierlingsbeek ongebruikelijk- applaus van de raadsleden onder streept En of F.Hovens het nu leuk vindt of niet, dat er een stukje aan hem wordt gewijd, het feit ligt er nu eenmaal, dat hij op 15 juli 1948 - dus inderdaad 40 jaar geleden - de journalistiek in dook als correspondent voor het Dagblad van Noord-Limburg. De bedoeling was, dat hij m.i.v. 1 sept. 1948 zou starten met een bijkantoor van het Dagblad in het pand van de wed. Pijpers aan de Grotestraat. Gestart werd er inderdaad met een van de fam. Pijpers geleende telefoon, incl. telefoonnummer. In de loop van de afgelopen jaren heeft hij als free-lance verslaggever van Peel en Maas Venray en de omliggende gemeente Vierlingsbeek en Meerlo-Wanssum "afgestroopt" op jacht naar nieuws. Hij is niet alleen de man van de politieberichten en van het "kruimelnieuws", dat Peel en Maas onderscheidt van andere week bladen, maar ook van de raadsver- slagen van Vierlingsbeek en Meerlo- Wanssum. In de loop der jaren heeft hij bovendien misschien wel honderden jubilea verslagen en als er iets bijzonders in Venray is, is Frits Hovens er als de kippen bij Niet onvermeld mag blijven hetgeen de komende jubilaris in de afgelopen tientallen jaren heeft geschreven over de Duitse Militaire begraafplaats in Ysselsteyn. Van Duitse zijde heeft hij hiervoor als erkenning het Bundesver- dientzkreuz ontvangen, een onder scheiding, die hij met trots draagt. Ne weten we, dat Frits Hovens - die zelf graag schrijft over jubilea van anderen- zijn eigen jubilea niet aan de grote klok wil hangen. Maar met burgemeester van de Moosdijk, denken wij er anders over. Vandaar Frits: bij voorbaat bedankt en proficiat. GROTESTRAAT 93 VENRAY. TEL. 04780-81214.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 9