AGENDA 60 Jaar lid van Schuttersgilde Aandacht voor procesmatige afvalverwerking Gemeentelijke energiebesparing levert 100.000,- per jaar op Uitnodiging Afvalstoffenheffing omhoog Concert van Ars Musica met Tegels Symphonie orkest Concert in VeStumse Kapel Picknick voor ouderen Modeshow in OJC Dingus weekendmenu BUITENLUST INGEZONDEN PEEL EN MAAS OPENBARE BIBLIOTHEEK Vaderdag aanbieding 20% KORTING 1e lustrum Luuster Efkes 1 =eEEL EN MAAS Donderdag 16 juni - Pagina 3 Het Gewest Noord Limburg heeft iorgesteld het vuilnisstorttarief in de ngesloten gemeenten van het gewest astisch te verhogen. In die rhoging komt ook de zorg tot tdruking om het behoud van de jrtcapaciteit. Door de huidige lage rwerkingstarieven van het afval in t Gewest, is het mogelijk dat van ders afkomstig afval in noord mburg wordt gestort. Het huidige particuliere storttarief edraagt f 12,50 per m3. Dat gaat rhoogd worden met f 9,50 voor rhoogde kosten. Beide bedragen men worden dan nog eens met 25 rhoogd, terwijl men ook nog 50 ct ent te betalen als „hergebruiktoe- ag". Al met al gaat het tarief dan n f 12,50 verhoogd worden tot f ;8,~ per m3. In de bedoelde rapportage van het ewest wordt voorshands ook reke- ng gehouden met een vereiste rhoging van de bijdrage per inwoner lar f 8,50. Nu is die bijdrage f 4,35. gezin van vier personen zal ilgend jaar dus minstens f 16,60 éér aan afvalstoffenheffing gaan :talen. Maar vermoedelijk zijn we er larmee nog niet, want in het rapport aat: afhankelijk van de feitelijke jsttenontwikkeling zal verdere aan- issing kunnen worden overwogen... ROCESMATIGE VERWERKING Het ziet er naar uit, dat het afval m Venray nog enig jaren naar de uringpeel zal worden afgevoerd, ndanks protesten van de gemeente ONTSNAPTE DUITSE GEVANGENE IN VENRAY AANGEHOUDEN In juli van het vorige jaar ontsnapte t een Duitse gevangenis een 33-jarige uitser die een langdurige gevange- istraf moest uitzitten, wegens landel in verdovende middelen. Via Interpol werd ook in Nederland psporing verzocht maar het gelukte mdanks vele nasporingen niet de intvluchte aan te houden. Nu waren r bij de Duitse Kripo aanwijzingen, lat hij zich mogelijk in Venray zou iphouden. Na langdurig speurwerk ontdekte Ie politie dat hij zich zou ophouden jij zijn Venrayse vriendin in jandweert. Er werd een inval gedaan in haar Zoning maar toen de politie aan de ■oordeur kwam, probeerde hij via de jChterdeur te ontsnappen. De Ven- ayse politie had echter ook daar een al opgezet. Hij viel dus letterlijk in de irmen van de politie. Maandag werd lij op transport gesteld naar toermond om daar in het huis van iewaring op zijn uitlevering naar Duitsland te wachten. Sevenum. Men praat er zelfs al over, op de huidige afvalberg nog eens een laag van 3 meter te storten. Mede daarom is het dringend noodzakelijk dat er werk gemaakt wordt van procesmatige verwerking van ons afval. Maar ook van een gescheiden ophalen van huisvuil. Venray heeft de voelhorens al uitgestoken. Men zou z'n afval kwijt kunnen in Beugingen bij Nijmegen, waar al afval procesmatig verwerkt wordt. Vast staat ook al dat er in Brabant 2 fabrieken gesticht worden, waarvan een vrijwel zeker in het Gewest Eindhoven-Helmond. Venray zou er een welkome aanvulling zijn - zo heeft een eerste informatie al uitgewezen. De provincie Limburg is wat dat betreft achter gebleven en gaat eerst nu onderzoeken wat er zou moeten gebeuren. In de gevormde commissie heeft wethouder Claessens zitting en die vond het al direct sneu om mee een Limburgse procesmatige afvalver werking op poten te moeten zetten, maar zelf al kontakten daarover heeft met Oost-Brabant. Maar met dat probleem des wethouders hadden de commisssie leden geen brood. Ze bleven erop hameren dat Venray het kontakt met Oost-Brabant onderhoudt en dat men niet blijft wachten op een Limburgs initiatief. Rest nog de onbeantwoordde vraag, aldus het commissielid Muysers: „Waar blijft men straks met het afval van het afval...". Op donderdag 30 juni a.s. verzorgt Venrays Gemengde Zangvereniging „Ars Musica" samen met het Tegels Symphonie Orkest een concert in de Grote Kerk in Venray. Aan dit concert, dat wordt uitgevoerd ter gelegenheid van het 15 jarig bestaan van „Ars Musica", werken mee de solisten Anita Bijvoet (sopraan) en Gerard Maessen (bariton). De orgel begeleiding is in handen van Jean v.d. Tillaart. Het geheel staat onder leiding van Rob Berben. Het programma vermeldt: Het Requiem van G.Fauré, Pelléas et Mélisande van Jean Sibelius en het Gloria uit Messa di Gloria van Giacomo Puccini. Het concert begint om 20.15 uur. Plataanstraat 12 Venray Tel De energiebesparingen welke de gemeente de laatste jaren drastisch heeft doorgevoerd, hebben hun toppunt bereikt. Meer besparingen zijn praktisch niet meer mogelijk. Aldus het evaluatierapport dat vorige week aan de commissie voor openbare werken c.a. werd gepresenteerd. Grofweg is er 30 bespaard op het gasverbruik. Bij de huidige gasprijs betekent dit een netto rendement van ca. 45.000 per jaar. Dankzij de aanpassingen aan de electro technische voorzieningen daarnaast ca. 150.000Kwh op het electriciteitsnet bespaard, hetgeen een financieel voordeel van ca. 20.000 per jaar betekent. Het derde resultaat van energiebe sparing is de bezuiniging op de openbare straatverlichting. Het resul taat van deze operatie is thans een jaarlijkse besparing van ca. 36.000. Als gevolg van de besparing op de openbare verlichting, heeft de ge meente in de nieuwe wijken van onze gemeente herplaatsing van gedoofde lichtmasten kunnen doorvoeren, pn •dat leverde nog eens een investerings- bespanng op van ca. f 300.000. De energiebesparing van resp. f 20.000 en f 36.000 hebben betrekking op het gas- en electriciteitsverbruik in het gemeentehuis, gym- en sportzalen e.d., waar de gemeente voor de kosten moet opkomen. AANDRANG De bezuinigingen werden het eerst gesignaleerd in het najaar van 1978, toen de minister van Economische Zaken met zacht aandrang verzocht energiebesparende maatregelen uit te dokteren. In Venray had dat tot gevolg, dat er een werkgroep energiebeleid werd ingesteld. Twee jaar later kwam die werkgroep met een eindrapport waarin een aantal suggesties waren opgenomen, die aanleiding werden tot een brede discussie. B.en W. trokken uit het rapport de conclusie, dat de gemeente eerst op eigen terrein" een voorbeeld moest stellen, waarbij men al meteen dacht aan besparingen op het gebied van verwarming en verlichting van de eigen gemeentelijke gebouwen en van de straatverlichting. In januari 1981 besloot het college tot het instellen van een nieuwe werkgroep energiebesparing, welke tot taak had verdere plannen op te stellen, een onderzoekburo werd daarbij ingeschakeld. Graag nodigen wij U uit voor een bezoek aan ons bedrijf. Ter gelegenheid van de opening van onze nieuwe verkoopruimte houden wij op 18 juni a.s. van 10.30 tot 16.00 uur OPEN HUIS. Een kennelshow, aantrekkelijke aanbiedingen, een grabbelton voor de kleintjes en diverse andere aktiviteiten zullen er brog voor staan dat een bezoek zeker de moeite waard is. Uw aanwezigheid zal door ons bijzonder gewaardeerd worden. De Berghaag Venneweg 5 Oostrum Het kamerkoor CONTRAST, onder leiding van Hans Noyens, nodigt u uit voor haar eerste eigen concert. Na anderhalf jaar zijn we zover, dat we u een gevarieerd programma kunnen brengen van Monteverdi tot Benjamin Britten. Het concert wordt gegeven op zondag 26 juni a.s. om half twaalf in de Veltumse kapel. De toegang is gratis. VROUW VIEL ROKEND IN SLAAP Een bewoonster van een woning aan de Gitaarstraat viel tijdens het roken op een bankstel in slaap. Dat bankstel ging aan het smeulen. Toen zij door haar 2 honden werd gewekt, stond de kamer al vol rook. Ze kreeg m.b.v. buren het begin van de brand onder controle en de in recordtijd aanwezige brandweer behoefde alleen maar te controleren of alles goed was gedoofd. De verzekering zal wel voor de schade opkomen, de woning kreeg n.l veel rookschade. Op zaterdag 26 juni a.s. zal Jep janssen de dag herdenken dat hij 60 aar lid is van Schuttersgilde St. Anna. Het bestuur biedt het diamanten lid en receptie aan in het Gildehuis "De |eelhaas",Eindstraat 14 van 16.30 tot '9.00 uur. Men heeft niet de minste moeite om it deze 82-jarige Jep Janssen het erhaal te horen van 60 jaar :renigings trouw. Het blijkt zijn rote liefde te zijn, zich uit te leven in rond de sfeer van alles wat te taken heeft met schutter of Gilde- roeder, ook al neemt hij al lang geen iel meer aan het Koningschieten. Hij lijkt wel tot 2 maal toe die hoogste :r te hebben "geschoten" en wel in ►30 en 1936. Dat waren nog de tijden >en het Schuttersgilde zo floreerde, 'ok in het Venrayse land, waar 2 :huttersgilden elkaar beconcu- :rden, maar ook weer eigenlijk niet, 'ant dat wilde hij niet bevestigen. Wel 'as het zo dat beide verenigingen een igen gebied hadden. Maar liefst 48 jaar is hij bestuurslid weest waarvan vele jaren als ïcretaris en penningmeester. Hij had 5 de 50 jaar vol gemaakt, maar zijn echtgenote kwam te [verlijden heeft hij zich voor een lierdere bestuursfunctie bedankt. Als een rode draad, loopt door de [eschiedenis van dit schuttersgilde, de lam van Jep Janssen. Hij was een bekwame kogelmaker. Immers, de kogels die moesten door de schutters gilden zelf gemaakt worden en daar kwam vakmanschap bij te pas want de minste afwijking van de kogels kon oor de schutters fatale gevolgen hebben, zeker als het om de hoogste eer ging. Toen echter de 6 mm flobertgeweer de intrede deed be hoorde het kogelmaken tot het verleden. Schieten doet hij nog steeds. Ondanks zijn 82 jaar is zijn zicht op het "bolletje" nog goed en zal hij ieder jaar nog bij het Koningschieten aanwezig zijn. Er hoeft niet gevreesd te worden dat hij nog eens koning zal worden, maar er bij zijn vindt hij belangrijk genoeg. De vele gebruiken en gewoonten welke in het schuttersgilde te vinden zijn voor Jep Janssen nog waardevol om bij te wonen. De traditionele Meiboom-planten, de teerdagen, de kringdagen,, het blijven hoogtepunten in het hart van Jep Janssen en hij eil er geen van die traditie's overslaan. Blij is hij, dat het enkele jaren geleden nog gelukt is om het Meilied op de plaat te zetten zodat dit lied voor het nageslacht bewaard blijft. In die 60 jaar heeft Jep Janssen vele ups en downs meegemaakt. Zo was er in de 50-er jaren een grote groei te zien. Jammer genoeg moet er nu geconstateerd worden dat er weer een dieptepunt te bekennen is. Met weemoed denkt Jep Janssen terug aan het jaar 1978 toen er een viertal leden gehuldigd werden omdat ze 50 jaar lid waren. Dat waren bij "Het Zand- akker" Frans Hendriks en Piet Lenssen en bij St.Anna Toon Tissen en Jep Janssen. Hij is de enige die het diamanten feest mag meemaken. Maar daaraan mag niet worden gedacht bij het feest van Jep janssen wat nu al zijn schaduw vooruitwerpt. Zeker is dat in het gehele Gilde- en Schutterswereld men graag een van de meest verdienstelijke leden van Schuttersgilde St.Anna, de hand wil drukken. Verdiend heeft hij in ieder geval de hulde en de dank, van allen die zich op welke wijze dan ook, verwant voelen met de Schutters- of gildeleden. Donderdag 30 juni 1988 zal in en om het verzorgingshuis "Het Schut tersveld", Bergweg 2 te Venray, weer de jaarlijkse picknick-middag voor ouderen worden gehouden. Onder het genot van een hapje en een drankje, met een gezellig muziekje op de achtergrond, wil er weer een ouderwets gezellige middag van maken. Alle ouderen in de gemeente Venray worden bij deze van harte uitgenodigd om deze middag bij te wonen. De aanvang van de picknick is om 14.00 uur. De enteeprijs bedraagt f 2,50, dat is inclusief een consumptie. Kaarten voor deze picknick-middag kan men kopen bij het secretariaat van de ouderenvereniging, waar men lid van is, bij het Welzijnswerk Ouderen Venray, Kennedyplein 1 te Venray of bij het verzorgingshuis "Het Schuttersveld". Er wordt op een grote belangstelling gerekend, nu deze picknick weer terug is in de oude vertrouwde omgeving van "Het Schuttersveld". Aanstaande zaterdag, 18 juni, is er een wervelende modeshow in o.j.c.- dingus. 13 Dames en 2 heren nemen u mee naar verre oorsterse landen in de sfeer van waterpijpen, turks fruit end dampende baden. De kleding is van lang tot kort, van wijd tot strak en van lekker sportief tot chique met een snuifje. Ook de muziek is erg gevarieerd. Na afloop kun je je lekker laten verwennen door een schoonheids-specialiste in de zaal. De kleding is beschikbaar gesteld door Paddy en tevens werken er een kapper en kapster mee van Herenkappers. De aanvang is 21.00 uur en de entree bedraagt f 2,50. Speciaal aanbevolen HOTEL-RESTAURANT Piet en Marwil Jacobs Maasheseweg 76, Venray Telefoon 04780-81181 Openingstijden: ma. t.m. vr. 12.00-22.00 uur zondags v,a. 15,00 uur ONVEILIG Het is bekend, dat met name de bezuinigingen op de openbare straat verlichting niet door de inwoners in dank is afgenomen. De duistere straten met dikwijls donkere hoeken, bezorgen vele mensen een gevoel van onveiligheid. En het is geen zeldzaam heid, dat vooral bejaarde mensen 's avonds dikwijls „met geen stok de deur zijn uit te krijgen". In de commissie voor openbare werken, waarin het evaluatierapport behandeld werd, werd dat onveilig gevoel van de burgers door het CDA aan de orde gesteld. De heer Hendriks drong erbij de wethouder op aan, incidentele verzoeken om licht in de duisternis te brengen - verlichting op donkere plaatsen - welwillende te beoordelen, wanneer daardoor het gevoel van veiligheid wordt bevor derd. VOORLICHTING De heer Kusters (PvdA) vroeg zich af, of de gemeente de burgers geen voorlichting kan geven over energie besparende maatregelen, bv. aan aspirant-bouwers. Maar dat is geen taak van de gemeente. Men kan voor die voorlichting terecht bij „INF03" in het Past. Wijnhovenpark. (Red.). Verslag over de gemeentelijke besparingen op het energieverbuik vindt men bij tijd en wijle in dit blad cq. in de kolommen van „Gemeente praat". Wethouder Claessens moest toe geven, dat hem steeds meer verzoeken om een extra lichtpuntje bereiken. Voor het college is dat al een aanwijzing, dat men niet verder kan gaan met besparingen op de openbare straatverlichting. De wethouder zei bereid te zijn om knelpunten op te lossen, bijvoorbeeld door te zorgen voor een nachtverlichting, waar dat dringend gewenst is. Jumpers '76 en de vandalen van de container Geachte Vandalen Wij, basketballers, willen jullie uitnodigen voor" een gesprek omtrent de overlast die jullie ons brengen. Wat is deze container voor de vereniging: Voor 2 cent per kg halen wij papier op. De gemeente vult dit aan tot 5 cent. Dit levert ons iedere maand ongeveer f 200,- op, waarvoor wij met 9 man van 10.00-14.00 uur in touw zijn. Onze contributie kan zo bijzonder laag blijven. Kortom noeste arbeid voor lage contributie voóf de jeugd, dóór seniorleden, georganiseerd vrij willigerswerk. Als er nu ook nog uit puur pesterij een container leegge gooid wordt, en banden van onze bijeen gespaarde aanhanger leegge- laten worden, gaat voor ons de lol eraf. Als papier zoveel voor jullie betekent, meld je dan en help ons met ophalen. Je toont lef en sociaal karakter. Dat is beter dan jeugdvere nigingen pesten. Jacques Lamers/Voorzitter EEN ABONNEMENT WAARD! Vanaf 13 juni werkt de bibliotheek Venray met een geautomatiseerd uitleensysteem. Het vorige uitleen systeem was sterk verouderd en dringend aan modernisering toe. Het bestuur van de bibliotheek verwacht dat de tijdwinst, die door de automatisering geboekt zal worden, de kwaliteit van de service naar de leden zal vergroten. Alle ledenpassen zijn de afgelopen weken voorzien van een barcode, dan wel vervangen door een geheel nieuwe bibliotheekpas. De nieuwe passen zijn onbeperkt geldig en verlies hiervan moet dan ook zo snel mogelijk worden doorgegeven, zodat misbruik voorkomen kan worden. Ook de boeken in de bibliotheek zijn aan de voorkant voorzien van een barcode. Bij uitlening koppelt de computer, d.m.v. een leespen, de barcodes van de boeken aan de barcodes van de lenerspas. Op dat moment staat geregistreerd aan wie welke boeken zijn geleend en op welke datum die uitleentermijn verloopt. Als geheugensteun kan de klant zelf een datumkaartje meenemen, aangezien er niet meer gestempeld wordt. De klant moet altijd de lenerspas meenemen. Ook bij het inleveren van de boeken kan hierom gevraagd worden. Bij inlevering woren, d.m.v. een leespen de gegevens van de boeken losgekoppeld van de gegevens van de lenerspas. De klant moet wachten tot al de boeken zijn aangestreept, zodat de bibliotheekmedewerkser kan zien of de boeken op tijd ingeleverd, dan wel gereserveerd zijn. Bij te laat inleveren registreert de computer het boetebedrag. Attentie: De boete is veranderd. Deze bedraagt f 0,70 per week en wordt per dag berekent (f 0,10 per dag). Automatiseren betekent op den duur ook het einde van de kaartcatalogus. In plaats daarvan kan de klant in de toekomst via beeldschermen (terminals) in de catalogus zoeken. D.m.v. eenvoudige instructies op het beeldscherm zullen, naar verwachting, zowel jong als oud met de computer leren omgaan. Uiteraard zal het personeel de klant hierbij terzijde staan. Het bibliotheekpersoneel zal mis schien in de beginfase te maken krijgen met enige aanloopproblemen. Zij doet echter haar uiterste best om de overgang zo soepel mogelijk te laten verlopen. Openingstijden. Maandag 10.00-12.00, 14.00-18.00 Dinsdag t/m donderdag 14.00-18.00 Vrijdag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 op verschillende aanstekers en asbakken schoolstraat lö^renray Joekskapel „Luuster Efkes" viert op zaterdag 18 juni haar eerste lustrum, in café zaal 't Veule te Veulen. De feestavond begint om 20.00 uur met een receptie, die zal worden opgeluisterd met muziek van „Die Fröhlichten Riibensammler" uit Leunen, waarna de „Smêlebloazers" uit Ysselsteyn zich gereedmaken voor een optreden, wat tot ongeveer een uur zal duren. Tussen 22.00 uur en 22.30 uur zal „Luuster Efkes" enkele nummers ten gehore brengen. Het belooft al met al een gezellige avond te worden. Zoals bijna alle joekskapellen, is deze kapel ook ontstaan vanachter een goed glas bier. Vooral tijdens de Karnavalsdagen was het gemis van een eigen kapel voelbaar. Pauw Reintjes was een van de grondleggers van de kapel. Tijdens de kamavalsbals en andere festiviteiten probeerde hij zoveel mogelijk sponsors te krijgen, er werden diverse bierviltjes getekend, goed voor zegge en schrijve f 200,-. Er werden zelfs enkele kratten bier in het vooruitzicht gesteld. Ondertussen hadden zich ook al verschillende liefhebbers gemeld,die wel een instrument wilden bespelen. Er werd tenslotte besloten een vergadering te beleggen, met een terzake deskundige. Op die avond werd beslist welke instrumenten men zou gaan gebruiken, en voor welke personen. Het werd een lange en in alle opzichten een zeer geslaagde avond. De stemming zat er goed in, en de joekskapel werd werkelijkheid. De instrumenten werden gekocht, de kosten verdeeld over de leden, en de repetities konden beginnen. Op 14 oktober 1983 was het eerste optreden. Men had toen nog geen naam, die is enkele maanden later ontstaan tijdens de repetitie, wanneer de dirigente weer een uitriep: „Luuster Efkes". En dit „Luuster Efkes" is niet meer weg te denken uit de Veulense gemeenschap. WANNEER JE NA 24.00 UUR GEEN CAFÉ MEER IN KUNT IS HET TE LAAT OM NOG TE PRATEN (zie bericht elders in dit blad) DE JOVD PRAAT LIEVER NU DAN ACHTERAF ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler. T. Lank- veld, H. Schraven en J. Wittgen: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 82824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck Keizer, F. Schmeetz, T. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: D. VERCAUTEREN Merseloseweg 33, tel. 82200 DR. KEIJZER van Beurdenweg 10 Ysselsteyn tel. 04787-1777 van vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 Van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtiuikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitslui tend na telefonische afspraak neemt waar: H. PETERS, tel. 83478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en M.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak M.LOONEN Mgr. Hanssenstr. 42 Oostrum tel. 82690 DIERENARTSENPRAKTIJK M.J. van Winden E.M. Ruymbeek J.M. van Winden W.H.M. de Vocht Behandeling in het weekend volgens telefonische afspraak R.C. GOEDEGEBUURE Stationsweg 8, lel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van Mevr. Raay- makers, Mevr. Stevens, Mevr. Tigge- loven en Mevr. Vermazeren. MEVR. RAAYMAKERS Horst, tel. 04709-6538 Vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van Mevr. Stevens en Mevr. Tiggeloven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrij dag 12 uur waargenomen door MEVR. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's morgens tussen 8 en 9 uur en 's avonds tussen 6 en 7 uur. REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray, Meerlo en Wanssum is bereikbaar via Tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijkverpleegkundigen alsmede het doorge ven van boodschappen is er gelegenheid van maandag t.m. vrijdag van 12.00-13.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uit leenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleegkundige van de week enddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na ge bruik z.s.m. terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Zwangerschapgymnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 83859 Zuigelingen- en kleuterbureau uitsluitend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweert" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige op maandag, woensdag en vrijdag van 11.30-12.00 uur, en dinsdagmiddag van 13.30 tot 14.00 uur telefoon 88273. Wijkgebouw Ysselsteyn Litsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woens dag en vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur. Telefoon 04785-1492 GEZINSZORG VENRAY Weslsingel 5, Tel. 04780-86363 Spreekuur: dagelijks van 9 tot 10 uur. ONDERWIJS- EN BEROEPSKEUZE VOORLICHTING VENRAY Leunseweg 2a, tel. 10032 Openingstijden: ma. t.m. do. 8.30-12.45 uur en 13.15-17.00 uur. vr. 9.00-12.30 uur en 13.00-16.30 uur. INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM, LIMAGAS en WML Past. Wijnhovenpark 1, 5801 BZ Venray tel. 04780-86333 Geopend ma. t.m. vr. van 9.00-17.00 uur ALGEM. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar elke werkdag van 9.00-11.00 en van 19.00-20.00 uur. BUREAU VOOR RECHTSHULP De Clockert, Bergweg 4 Spreekuur alleen na telefonische afspraak tijdens kantooruren 85968 of 04950-30345 RECHTSKUNDIGE DIENST FNV Elke 2e en 4e donderdag v.d. maand van 17.00 tot 19.00 uur in wijkcentrum DE KI OSK in het Brukske. Eerst tel. afspraak maken te Tilburg Tel. 013-350315 gratis spreekuur ADVOCATENKANTOREN Venray iedere dinsdag en donderdag van 5 tot 6 uur

Peel en Maas | 1988 | | pagina 3