Kortingsregeling Bouwkavels tot 1 september HINDERWET HINDERWET HINDERWET Huurverhoging en huursubsidie op 1 juli NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Bekendmaking Brandweer Venray organiseert gewestelijke wedstrijden Maaien van bermen Bouwvergunning aangevraagd Openbare werken in Leunen Belangrijke vergadering voor FNV PEEL EN MAAS Donderdag 16 juni - Pagina 14 p£ RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.45 (jeugd) Dinsdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 15.30-16.30 (ouderen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 (recreatiezwemmen vol wassenen) Woensdag 9.45-10.45 (dames) 14.00-16.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 8.00- 9.00 (vrij zwemmen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (Trimzwemmen) Zaterdag 8.30- 9.45 (gezinszwemmen) 11.00-12.00 (gezinszwemmen) 14.00-15.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2,50; voor 16 jaar en ouder ligt dit op f 3,25 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijftigbadenkaarten verkocht. Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. Eind mei is de gemeente Venray een aktie gestart waarbij div. bouwkavels met forse kortingen worden aangebo den. Het betreft hier kavels in de wijk Landweert en in Oostrum. De aktie loopt nog tot 1 sept. en staat open voor iedereen - dus ook voor hen die al in Venray wonen LANDWEERT In Landweert is de prijs met ruim 20 °7o verlaagd, maar in enkele gevallen zelfs met 40 Zo zijn er 9 kavels, gelegen aan Marjolein, van 505m1, die nu per stuk f 44.500,- kosten en waarvan de oorspronkelijke prijs f 55.800,-- was. Dit alles incl. BTW. Twee andere kavels gingen van f72.000,- terug naar f 42.500,- en de resterende twee van f 50.700,- naar f f 39.500,—. De bebouwingsvoor schriften zijn in hoofdlijnen: - Alleen vrijstaande of twee onder een kapwoningen zijn toegestaan. - De inhoud is minimaal 300m2 en maximaal 700m\ - De voorgevel is minimaal 6 m breed. - De bouwdiepte bedraag minimaal 8m. - De woningen moeten met een kap afgedekt worden. - De goothoogte bedraagt maxi maal 6m. - De bouwhoogte mag niet meer dan 9 m. zijn. - Tussen de woning en de perceels- grens is een zijtuin van minimaal 3 meter breedte vereist. - Aan aan-en bijgebouwen mag maximaal 5Om2 gebouwd worden. Voor zowel deze aanbiedingen als die voor Oostrum geldt dat belang stellende een kavel gratis kunnen laten reserveren voor de duur van maximaal 1 Vi maand.De aanbetaling van f 500,- waarvan in eerder publikaties sprake was, is komen te vervallen! OOSTRUM In Oostrum zijn 7 kavels aan de Randerade in de kortingsregeling opgenomen. De grote daarvan varieert tussen 600 en 720 m'.De kortingsprijzen varieert tussen f f 64.000,- en f 69.500,-, opnieuw incl. BTW. De bebouwingsvoor schriften zijn in het kort: - Alleen vrijstaande woningen zijn toegestaan. - De inhoud is minimaal 400m' en maximaal 550m\ - De voogevelbreedte bedraagt minimaal 8m. - De bouwdiepte is minimaal 8m. - De woningen moeten met een kap afgedekt worden. - Vereist is een goothoogte die varieert tussen de 4 en de 4,5 m. - De bouwhoogte mag niet meer dan 8 m zijn. - Tussen de woning en de perceels- grens is een zijtuin van minimaal 3 m breedte vereist. - Een bijgebouw van maximaal 15 m2 mag bij de woning worden gebouwd. Ten behoeve van informatie zijn de contactpersonen bij de gemeente: Grondaankoop- H.v.d.Craats, tel. 23369 of G .Custers tel.23371 Bouwmogelijkheden- P.v.Gerven tel 23376 of W. v.d.Linden tel 23378. Het is weer tijd voor de jaarlijkse huurverhoging! Óp 1 juli 1988 krijgen de meeste bewoners van huurwo ningen waarschijnlijk weer te maken met een huurverhoging. In de meeste gevallen gaat de huur dit jaar met 3 °Jo omhoog. Soms is het percentage hoger, maar in elk geval niet hoger dan 7 °7o. In dit artikel leest u er meer over. De huur kan omhoog gaan met 3,5 of m. In Nederland kunnen de huren 1 keer per jaar worden verhoogd. Dit staat in de Huurprijzenwet Woon ruimte. Deze wet geldt voor alle gehuurde woonruimte in het hele land, dus zowel voor huizen als voor appartementen en flats. Wanneer de huur van uw woning op 1 juli omhoog gaat, dan heeft u uiterlijk op 1 juni hierover een brief van de huisbaar ontvangen. Dit laatste is een wettelijk voorschrift. In de meeste gevallen gaat de huur met 3 °7o omhoog, maar het is ook mogelijk dat de huur met meer dan 3 °7o wordt verhoogd. Dit gebeurt alleen als de huur eigenlijk te laag is, vergeleken bij wat de woning te bieden heeft aan ruimte, voorzieningen en comfort. De kwaliteit van de woning dus. De huurverhoging mag echter in geen geval meer zijn dan 7% U kunt zelf controleren of de huurverhoging klopt De verhuurder bepaalt in principe de kwaliteit van de woning m.b.v. een puntensysteem. Voor alles in en om de woning worden punten gegeven. Hoe groter en gerieflijker het huis, hoe meer punten het krijgt. Er worden bijvoorbeeld punten gegeven voor de opp. van de vertrekken, voor het bad of de douche en voor de c.v..Maar ook voor de tuin of voor een balkon. Hoe meer punten het huis krijgt, hoe hoger de huur wordt. In de wet staat precies welke huurverhoging hoort bij de huur die u nu betaalt en ook bij het aantal punten dat uw huis waard is. Uw huisbaas weet hoeveel punten uw huis waard is. U kunt zelf controleren of de punten die hij opgefft, kloppen. Hiervoor gebruikt u dan de punten telling uit de brochure "Huuraanpas- singen 1988". Heeft u zelf de punten berekend en weet u hoeveel de huidige "kale"huur is, dan vindt u in de brochure "Huuraanpassingen" ook hoeveel huurverhoging u moet beta len. KENNISGEVING BEKENDMAKING BESCHIKKING B.enW. van Venray maken bekend dat door hen op de aanvraag van T.Clephas, Jaegerhofweg 8 te Veulen op 8 juni 1988 hinderwetvergunning is verleend onder het stellen van voorwaarden voor het oprichten en in werking hebben van een varkens- en konijnenmesterij, gelegen aan Jaeger- hofweg 8 te Veulen. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op Het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstr. 1 te Venray, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 17 juli 1988. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 lot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kan bij de afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroepschrift (in duplo) worden ingediend door de aanvrager, de betrokken adviseurs, diegene die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend en die gene die aan kunne tonen niet (tijdig) in staat te zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afd. voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. B.enW. voornoemd, mr.H.Defesche, burgemeester. Drs. A. de Bever, secretaris. Komend weekeinde (18 t.m. 21 juni) is het kermis in Heide Wanneer kunt u bezwaar maken tegen de huurverhoging? Als u denkt dat de huurverhoging te hoog is, kunt u het beste eerst uw huisbaar om uitleg vragen. Bent u het met zijn uitleg niet eens, dan kunt u bezwaar maken tegen de huurverho- Dit moet wel uiterlijk 6 weken na de datum waarop de huurverhoging ingaat, gebeuren. Bij de huurcom- missie ligt hiervoor een speciaal bezwaarschrift-formulier klaar. Dit moet u invullen en inleveren bij uw huisbaas. Het is belangrijk om te weten dat u alleen bezwaar tegen de huurverho ging kunt maken - als de huurverhoging hoger is dan volgens de wet mag. - als u het niet eens bent met het aantal punten dat de verhuurder voor de woning heeft gerekend. - als u de huisbaas al eerder heeft laten weten dat er dringend reparaties in of aan het huis nodig zijn en er nog steeds niets aan gedaan is. - als uw huis in heel slechte staat is, bijv. scheve muren of een lekkend dak. - als in de brief met de huurverhoging een van de volgende punten ont breekt: uw oude huur/de huurverho- ging(het bedrag of het percentage)/ de nieuwe huur/ de datum waarop u de nieuwe huur moet gaan betalen/ hoe u bezwaar kunt maken tegen de huurverhoging. Als u het bezwaarschrift-formulier tegen de huurverhoging heeft inge diend bij uw huisbaas en deze het niet eens is met uw bezwaar, dan beslist de huurcommissie wie gelijk heeft. Voor Venray is dat de huurcommissie in Maastricht tel. 043-254955. Of in Venlo, tel. 077-16746. het secretariaat van de huurcommissie in Venlo wordt later dit jaar gesloten, waardoor voor de provincie Limburg alleen nog het kantoor in Maastricht overblijft. De belangrijkste punten in bet kort 1. U kunt maar 1 keer per jaar huurverhoging krijgen. 2. De huurverhoging kan 3 °7o zijn, maar in elk geval niet meer dan 7°7o. 3.Als uw woning ernstige gebreken vertoont en er zijn na uw klachten nog geen reparaties uitgevoerd, dan mag de huur niet worden verhoogd. 4.Met de brochure "huuraanpas singen 1988" kunt u controleren of de punten voor uw huis- en dus de verhoging-kloppen 5.Als u het om goede redenen niet eens bent met de huurverhoging, dan kunt u bezwaar maken. Dat moet binnen 6 weken na de datum van de verhoging. De brochure "Huuraanpassingen 1988" is gratis te krijgen bij het postkantoor, bibliotheek en gemeen tehuis. B.en W. van Venray hebben in hun vergadering van 15 juni 1988 voor de onderstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van eéó of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van B.en W. van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen en wel binnen 30 dagen na bovengenoemde datum. - het verbouwen van een cafetaria aan de Hoenderstr. 36 te Venray, t.n.v. G.Janssen - het uitbreiden van een bedrijfs pand aan de Horstenveg 17.t.n.v. W.Vervuurt; KENNISGEVING BEKENDMAKING ONTWERP-BESCBIHHNG Op 20 juni a.s. komt het spreekuur van wethouder Claessens te vervallen Maken op grond van het bepaalde in art. 2, lid 3, van de inspraakverorde ning bekend dat m.i.v. 17 juni 1988 gedurende 10 dagen ter inzage ligt op kamer 202 van het raadhuis het ontwerp-besluit tot wijziging van het Verdeelbesluit Stads- en Dorpsver nieuwing zoals laatstelijk vastgesteld in de openbare vergadering van de gemeenteraad op 29 maart 1988; Dit ontwerp-wijzigingsbesluit be helst een wijziging in de verdeling van financiële middelen, teneinde het mogelijk maken aan de bewoners van in totaal 238 woningen in het Brukske een bijdrage in de inrichtingskosten t.b.v. f 100,- per woning te kunnen verstrekken; De wijziging bestaat hierin dat uit de "posten Bijdragen verhuis- en herinrichtingskosten Wit Desselke (f f 45.000,--) en de Verbetering particuliere woningen (f 65.000,--) een bedrag van f 24.000,- ten behoeve van de zojuist genoemde bijdrage zal worden aangewend; Bovendien zal dit bedrag dus niet voor een bestemming in het kader van de centrumontwikkeling kunnen worden aangewend; Na wijziging luidt de verdeling als volgt: a. f 45.000,-- t.b.v. de verbetering van door de eigenaren bewoonde wo ningen; b f 41.000,- t.b.v. verhuiskosten bewoners Wit Desselke; c f 24.000,- t.b.v. verhuis- en herinrichtingskosten bewoners 238 woningen in het Brukske; d f 15.000,-- voor monumentenzorg; e f 10.000,- voor kunstzinnige verfraaiing; f f 90.000,- voor reconstructie Hoenderstraat; g f 207.480,- voor herinrichting Grote Markt en reconstructie Marktstraat; h géén bedrag toe te kennen aan overige in de wet genoemde sectoren. Gedurende genoemde termijn kan een ieder zijn mening omtrent de ter inzage liggende stukken bij B.enW. kenbaar maken. mr.H.Defesche, burgemeester drs. A.de Bever, secretaris Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter B.enW. van Venray maken bekend dat zij van zijn om positief te beschikken op de aanvragen van: - Rank Xerox Manufacturing (Ned.) b.v., Maasheseweg 89 te Venray voor een hinderwetvergunning voor ex art. 6a uitbreiden/wijzigen van een inrichting waar electromoto- ren worden gebruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan l,5kW gelegen aan de Henri Dunantstr. 29 te Venray onder het stellen van voorwaarden. - L.Janssen, Molenhoek 14 te Oirlo, voor een hinderwetvergunning voor het uitbreiden en wijzigen van een legkippenhouderij, gelegen aan de Molenhoek 14 te Oirlo, onder het stellen van voorwaarden; - a.v.Helvoirt.Vredeweg 7 te Vre- depeel, voor een hinderwetvergunning voor het oprichten en in werking hebben van een rundveehouderij, gelegen aan Vredeweg 7 te Vredepeel, onder het stellen van voorwaarden; - B.P.Maatschappij b.v., Freder- riksplein 42 te Amsterdam voor een hinderwetvergunning voor het uit breiden van een verkooppunt van motorbrandstoffen met een autowas- installatie gelegen aan de Leunseweg 47a te Venray, onder het stellen van voorwaarden; - Maatschap Cornelissen, Scheiweg 14 te Leunen voor een hinderwetver gunning voor het oprichten en in werking hebben van een glastuin bouwbedrijf waar electromotoren worden gebruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan l,5kW gelegen aan de Scheiweg 14 te Leunen, onder het stellen van voorwaarden; De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstr. 1 te Venray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 1 juli 1988. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij B.enW. van Venray. Daarbij kan worden verzocht de persoonlijke gegevens van diegene die bezwaar maakt niet bekend te maken. De aanvraer en diegene die bezwaar hebben gemaakt n.a.v. de aanvraag en diegene die aan kunnen tonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken tegen de ontwerp-beschikking. B.enW. voornoemd, mr. H.Defesche, burgemeester drs. A.de Bever, secretaris. KENNISGEVING BEKENDMAKING AANVRAAG - het bouwen van een woning en garage aan de Hooipas 4 te Leunen, t.n.v. J.Frederiks; - Het plaatsen van 2 dakkapellen aan de woning Pioniersstr. 31 te Ysselsteyn, t.n.v. P.Poels; - het plaatsen van een p aardes tal aan het Venraysbroek te Venray, t.n.v. W.Janssen; - het plaatsen van een geluidscherm en opslagvakken aan de Peelweg 12 te Ysselsteyn, t.n.v. H.Maessen Recyc ling b.v.; - het bouwen van een loods aan de Steegse Peelweg 37 te Leunen, t.n.v. P.Thijssen; De burgemeester van Venray, mr. H.Defesche. B.enW. van Venray maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning van: - J.Bosgoed,Lorbaan 6 te Veulen voor het ex art. 6a uitbreiden/wijzigen van een rundveehouderij, gelegen aan de Lorbaan 6 te Veulen. - M. Marcellis, Wusterweg 1 te Castenray voor het uitbreiden/wijzi gen van een varkensmesterijgelegen aan de Wusterweg 3 te Castenray. - H.Rasing, Jaegerhofweg 5 te Veulen voor het uitbreiden/wijzigen van een varkens- en rundveebedrijf, gelegen aan de Jaeger hofweg 5 te Veulen. - F.Maas, Molenhoek 12 te Oirlo voor het ex art. 6a uitbreiden/wijzi gen van een varkensmesterij- en fokkerij, gelegen aan de Molenhoek 12 te Oirlo. - J.Wismans, eijkenhofweg 10 te Veulen voor het uitbreiden en/of wijzigen van een varkenshouderij, gelegen aan de Eijkenhofweg ong. te Veulen. - Maatschp. Broeders, Puttenweg 117 te Ysselsteyn voor het inrichten en inwerking hebben van een varkens mesterij, gelegen aan de Veulensewa- terweg ong. te Veulen. - J.v.Elzakker.Deurnseweg 176 te Ysselsteyn voor het ex art. 6a uitbreiden/wijzigen van een rundvee houderij en varkensmesterij, gelegen aan de Deurnseweg 176 te Ysselsteyn. - L.Janssen, Molenhoek 14 te Oirlo voor het uitbreiden van een varkens mesterij met een ondergrondse olie- m opslag, gelegen aan de Molenhoek 14 te Oirlo. - Varkensonderzoekcentrum Nieuw-Dalland B.V., Rozendaal 1 te Merselo voor het ex art. 6a uitbreide/wijzigen van een varkens- onderzoekcentrum gelegen aan het Rozendaal 1 te Merselo. De aanvraag en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstr. 1 te Venray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 17 juli 1988. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij B.enW. van Venray. Daarbij kan worden verzocht de persoonlijke gegevens van diegene die een een bezwaarschrift indient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afd. Openbare orde, veilig heid en milieuzaken) kunnen tot 1 week voor bovengenoemde datum bezwaren ook mondeling worden gemaakt, waarbij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aanwezigen. alleen diegene die bezwaar hebben gemaakt n.a.v. de aanvraag en diegene, die kunnen aantonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp-beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke be schikking. B.enW. voornoemd, mr. H. Defesche, burgemeester drs. A.de Bever, secretaris. HINDERWET Kennisgeving bekendmaking aanvraag - B.enW. van Venray maken bekend dat op 9 juni 1988 bij hen een aanvraag is ingediend van Organisch Veredelingsbedrijf Venray BV, Rouwkuilenweg 29a te Ysselsteyn voor een hinderwetvergunning voor het oprichten en in werking hebben van een organisch veredelingsbedrijf (mestverwerkingsinstallatie) waar electromotoren worden gebruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan l,5kW, gelegen aan de-Steegse Peelweg (ong) te Ysselsteyn. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstr. 1 te Venray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 17 juli 1988. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij B.enW. van Venray. Daarbij kan worden verzocht de persoonlijke gegevens van diegene die een bezwaarschrift indient niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge be zwaren worden ingediend tijdens een openbare zitting op dinsdag 5 juli om 14.00 uur in het raadhuis, kamer 127, waarbij tevens de gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen de gemeente, de aanvrager en de overige aanwe zigen. Alleen diegene die bezwaar hebben gemaakt n.a.v. de aanvraag en diegene die kunnen aantonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerpbeschikking en/óf beroep indienen tegen de uiteindelijke be schikking. Burgemeester en wethouders voor noemd,mr. H.Defesche, burgemeester drs. A.de Bever, secretaris. Vanaf zaterdagmorgen 18 juni om 7 uur is de Venrayse schouwburg de centrale plaats vanwaar uit 27 brandweerkorpsen, voornamelijk af komstig uit de zuidelijke provincies, zullen uitrukken voor het houden van hun gewestelijk brandweerwedstrij den. De Venrayse vrijwillige brand weer heeft de organisatie van dit gebeuren, waarbij gestreden wordt om een plaats voor het landskampioen schap. Gestreden wordt in de klassen 1 en TAS (tankautospuit) en HD (hogedruk). Om 8 uur die ochtend zal het eerste brandweerkorps zich naar de plaats des onheils spoeden en vanaf dat moment zal het er tot 17 uur hard aan toegaan in Venray. Om 17.20 uur is het einde van de wedstrijd, waarna om 18.30 uur de prijsuitreiking plaats vindt in de foyer van de schouwburg, welke die dag is omgetoverd tot brand weer feestzaal Behalve korpsen uit Limburg, Brabant en Zeeland, wordt aan deze wedstrijden deelgenomen door korp sen uit Hengelo en Dieren terwijl ook de brandweer van militair complex Dongen deelneemt. Particulieren kunnen al diverse jaren aanvragen indienen bij de gemeente om voor eigen rekening bermen en bermsloten te maaien. Het maaisel vindt dan bij dezelfde particulieren een prima bestemming. Ook dit jaar wordt eenieder weer die gelegenheid gegeven. Voor aanvragen of eventuele inlichtingen kan men kontakt opnemen met dhr. Krebbekx van afdeling III-B, tel. 23396. B.en W. zijn voornemens aan de navolgende bouwaanvragen mede werking te verlenen: - bouwen van een logiesgebouw aan de Gasstr.5 te Venray, t.n.v. Stichting"De Witte Hoeve"; - het bouwen van een magazijn aan de St.Catharinastr. 12a te Leunen, t.n.v. Tooiing Technica; - het vernieuwen van een berging aan de St.Jozeflaan 24 te Smakt, t.n.v. B.M.Bonants; De bouwplannen liggen m.i.v. 20 juni 1988 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 09.00-12.00 uur). Gedurende dit termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij B.enW. worden ingediend. B.enW. zijn voornemens om op grond van artikel 18A van de Wet van Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaats geldende bestemmingsplan ten behoeve van de navolgende bouwplannen: - het plaatsen van een carport aan de Vollenbergstr.16 te Leunen t.n.v. F.v.Assen; - het plaatsen van een carport aan de Vollenbergstr. 18 te Leunen, t.n.v. A.Janssen; De bouwplannen liggen m.i.v. 20 juni 1988 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis(09.00 tot 12.00 uur). Gedurende dit- termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij B.enW. worden ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.Defesche. De commissie voor openbare werken c.a. heeft gunstig geadviseerd over het beschikbaar stellen van 241.000,-- t.b.v. de uitvoering van openbare werken in Leunen. In hoofdzaak betreft het de aanleg van riolering en verharding van de Vicarieweg. Daarnaast gaat men dp aansluiting van de Gussenstraat op dé St. Catharinastraat veranderen. Het veranderen van die aansluiting is uit verkeersveilig-oogpunt dringend gewenst, gezien de verkeersdrukte bij dancing De Steeg.De heer Jansen (PVDA) drong erop aan, de bewoners van de Vicarieweg inspraak te geven bij het al of niet doortrekken van de Vicarieweg naar de St. Catharina straat, als ontsluiting van dit wijkje. Nu is er feitelijk maar één toegangsweg tot dit wijkje, bestaande uit de Vicarieweg, de Hooipassen en de Weipas. Voor sluipweg behoeft men niet bang te zijn, als men er een woonerf van maakt. Maar het is toch met juist, dat bewoners een paar honderd meter moeten omrijden als men er een doodlopende weg van maakt... Wethouder Claessens, daarin ge steund door de voorzitter van de Dorpsraad Leunen, beloofde bij de wijkbewoners te laten informeren naar hun wensen. Het F.N.V. Venray zit zonder dagelijks bestuur. Nadat de secretairs zijn funktie om persoonlijke redenen neerlegde werd onlangs de penning meester uit haar funktie ontheven. Zij zou niet behoorlijk funktioneren. Zo is er o.a. een achterstand van betalingen. Om deze problemen met de leden te bespreken is er maandag 20 juni a.s. om 19.30 uur een vergadering in wijkcentrum De Kiosk in het Brukske. Dhr. J.Marks, voorzitter van de afd. Venray, verzoekt alle leden om uit te kijken naar een nieuwe secretairs en penningmeester. Het moge duidelijk zin dat hij deze taken niet alleen op zich kan nemen. Verder zal in deze vergadering het funktioneren van het Info-team aan de orde komen. Ook staan de onderwerpen propaganda, vakbonds- school en werkgroepen op de agenda.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 14