an het rgoed doen. PEEL EN MAAS vraagt medewerking aan verenigingen, instellingen e.d. sigma cor Extra kosten voor gemeente bij aanleg R-73 „Van Hüure Zegge" speelt in de Efteling 30e Avondvierdaagse zeer succesvol TRUDY BONGART5 inai Plannen voor lokale omroep in Venray Forumavond over alcoholgebruik bij jongeren The Old Calahan verf behang Landbouw- weggetjes particulier eigendom De komst van een lokale omroep in 'enray, staat of valt met de ledewerking van de Venrayse bevol ing. De stichting Lokale Omroep renray(LOV)i.o doet dan ook een ezer dagen een beroep op elke rganisatie, elke vereniging,clubs e.d. m aan de planne mee te werken. )eze organisaties krijgen van het OV een brief toegezonden met aarin de vraag om een verklaring te ■illen ondertekenen waardat inge- emd wordt met de oprichting van het OV en met de daarvoor nodig óp te chten programmaraad. Deze pro- rammaraad, die uit 5 tot 7 personen aat bestaan, uit alle geledingen van e Venrayse bevolking, zal zich later iet de inhoud en samenstelling van de rogramma's gaan bezigen. Met deze ondertekende verklar- igen gaat het LOV naar de emeenteraad. Deze kan dan een ipresentativiteitsverklaring uitgeven an het LVO. Deze verklaring en een ipresentatieve programmaraad, zijn ireist om bij het ministerie van WVC n zendmachtiging te krijgen. Het is dus zaak dat de aangeschre- en organisatie, verenigingen clubs ,d. de brief zo snel mogelijk irugsturen.Hierdoor wordt de rocedure alleen maar versneld. Het OV wil het verkrijgen van de epresentativiteitsverklaring op de aadsagenda van augustus laten etten. VOORGESCHIEDENIS Vanuit de stichting CAI-Venray werd erop 13 oktober 1986 het initiatief genomen om te gaan onderzoeken of er voldoende belang stelling zou bestaan oor een Lokale Omroep in Venray. Verenigingen, organisaties, clubs en federaties werden via een schrijven gevraagd om hun reacties waarna een avond zou worden gepland om hierover met elkaar van gedachten te wisseln. De binnengekomen reacties gaven vol doende houvast om inderdaad een avond te gaan beleggen. Die avond vond op 2 februari 1987 in de Wieënhof plaats o.l.v. de initiatie- groep t.w. A. Broeksteeg (CDA) A.Janssen (PvdA) en L.Janssen (VVD). Deze 3 personen zitten namens de gemeenteraad in de stichting CAI. Op deze avond werden enkele uitgangspunten besproken alsmede de vereiste formaliteiten, en de vraag of op vrijwilligers gerekend kan worden waardoor continuitiet gewaarborgt wordt. D.m.v. kontakten met de Zieken omroep Venray (VOS) waren er opnieuw voldoende aanknopingspun ten om wederom een bijeenkomst te organiseren. Deze bijeenkomst werd gehouden op 25 februari 1988. De werkgroep die die avond inderdaad werd samengesteld bestond uit de heren J.Giliam, A.Steverink, J.v.Sin ten,D.v.d.Munckhof, G.Schutte, J.Ketele, A.Broeksteeg (Coördinator) J.Willems en J.v.d.Biggelaar, beide laatste namens de VOS. Op 9 maart 1988 kwam de werkgroep voor het eerst bij elkaar op die vergadering werd afgesproken om gezamelijk eerst wat informatie en oriëntatie op te gaan doen d.m.v. gesprekken met bestaande Lokale Omroepen o.a. de BLOK te Boekei en de landelijke Organisatie van Lokale Omroepen in Nederland (O.L.O.N.). Verder zijn er gesprekken gevoerd met de VOS en Radio Wonderland, die straks legaal op de kabel wil gaan uitzenden. Via deze gesprekken kwam men al snel tot de conclusie dat je als werkgroep te weinig ingang had op bepaalde onderdelen dat je niet verder kon werken aan een opzet die de werkgroep bij de start voor ogen had n.l. een werkprogramma op korte en lange termijn waaruit t.z.t. een stichting zou ontstaan. Echter bij onze eerste kontakten o.a. bij de O.L.O.N. was het niet mogelijk als werkgroep aspirantlid te kunnen worden wat uiteindelijk voor de werkgroep zou gaan betekenen, dat er een voorlopige stichtings bestuur moest komen, om daadwerkelijk te kunnen komen tot oprichting van Lokale Omroep in Venray. Na rijp beraad en informatie bij de landelijke organisatie werd tijdens de vergadering van 21 april jl. besloten de werkgroep te benoemen als voorlopig bestuur van de Stichting LOV. Het dagelijks bestuur van het LOV is als volgt samengesteld: A.Broeksteeg, voorzitter; A.Steve rink, secretaris en T.Giliam als penningmeester. Tevens werd de beleidslijn uitgestippeld vanwaar in drie fasen wordt uitgegaan, t.w. Fase I kabelkrant; Fase II Audio gedeelte; Fase III Video gedeelte; Fase I: Kabelkrant kan op vrij korte termijn verwezenlijkt worden, hier voor zijn plannen reeds in de maak en als alles een klein beetje meezit, zal de start hiervan hopelijk m.i.v. 1 sept. a.s. gaan uitzenden. Fase II: Audio gedeelte kan, wanneer de uitzendmachtiging binnen is, ook vrij vlug gaan starten in samenwerking met VOS en radio Wonderland. Fase III: Video gedeelte. Daar is iets meer tijd voor nodig gezien het aantal techn. aspecten dat daar aan vast zit. Maar met een beetje goede wil en medewerking willen wij in 1989 toch wel met enkele proefuitzendingen gaan werken. FINANCIERING Naast de medewerking van de Venrayse bevolking om de LOV van de grond te krijgen is er ook nog wat anders nodig, geld. Het LOV wil daarvoor o.a. een campagne bij de bedrijven starten, bij de gemeente aankloppen voor subsidies en bij de kabel t.v. Venray aankloppen. Ook is steun toegezegd vanuit de te realiseren Kabelkrant. VERKLARING Morgen, vrijdag, ligt dus bij alle Venrayse verenigingen, clubs e.d. een brief van het LOV in de bus met het verzoek om de verklaring van instemming zo snel mogelijk te retourneren. Die steun is noodzakelijk anders zal de Lokale Omroep Venray niet van de grond komen. DONDERDAG 16 JUNI 1988 Nr. 24 HONDERDENNEGENDE JAARGANG EEN JONGEN VAN 15 JAAR STAAT LADDERZAT MIDDEN OP DE GROTE MARKT. WAT KAN JOU DAT SCHELEN? JOVD DOET HIER NIET AAN MEE (zie bericht elders in dit blad) In de disco drink, je wel eens tussen et dansen door een glas bier of een nder drankje waar alcohol in zit oals wijn of cola-tic. Steeds vaker merk je dat in jouw irecte omgeving te veel wordt edronken, ook door steeds jongere >ngens en meisjes. Over de consequenties die dat met ich meebrengt voor jou en voor nderen zal een forumdiscussie orden georganiseert op donderdag 3 juni a.s. om 20.30 uur in astencentrum Wieënhof, Leunseweg 0 te Venray. Voor het verkrijgen van een goed nderbouwde discussie zijn div. sprekers uitgenodigd uit de wereld van de horeca, politie, politiek en hulpverlening.Dit zijn resp. mevr. Min van café 't Upke, Adjudant janssen van de Venrayse politie, de heer Janssen van de V.V.D. Venray, en een spreker van de C.D.A. Venray en het consulatiebureau voor Alcohol en Drugs (het CAD) tenslotte voor de vertegenwoordiging van de afd. hulpverlening. Het gebruik van alcohol is normaliter helemaal niet bezwaarlijk. Maar waar leggen we de grens? Wanneer drink je teveel? Dat merk je meestal te laat... Wat dan? Iedereen die wil meedoen in de discussie hierover, is van harte welkom in de Wieënhof aan de kant van de zalen. Want wanneer je plotseling wordt geconftonteerd met de preventieve maatregelen tegen het overmatig drankgebruik is het TE LAAT voor discussie! Tot Ziens!!! IETS TE VIEREN? KEGELBANEN en PUB De Gouden Leeuw 14 - Venray Tel. 04780-10019 b.g.g. 86064 Uw gastvrouw en gastheer Hannie en Wim Salters Als U zelf de buitenboel schildert, moet U heel goed weten waar U aan begint. Want 10% onwetendheid kan 100% enthousiasme en inspanning teniet doen. Teleurstelling die wij voor U kunnen voorkomen. Neem geen risico en vraag advies bij Cor Paint. Een kleurenplan hoort vanzelfsprekend bij onze service. paterslaan 7 venray 04780-82810 De gemeente Venray zal gedeeltelijk mee moeten gaan betalen aan herstelwerkzaamheden aan toevoer- wegen, die beschadigd worden tijdens de aanleg van de R-73. Tot op heden betaalde alleen het Rijk deze kosten. Bezuinigingen brachten echter veran dering in deze regeling. Voordat de werkzaamheden aan de R-73 zullen beginnen worden de toevoerwegen, die gebruikt worden voor het werkverkeer, op hun staat van onderhoud getaxeerd. Bij herstel achteraf zal de gemeente voor de "meerwaarde", die de weg heeft gekregen, de kosten moeten betalen. Zou de gemeente deze kosten niet kunnen dragen, dan kan er wel geregeld worden dat de wegen in de "oude staat" wordt teruggebracht. Dit kregen de leden van de commissie Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken te horen tijdens een gecombineerde vergadering over de Rijksweg 73 (zuidelijk deel Venray- Horst). Tijdens deze vergadering informeerden vertegenwoordigers van Rijkswaterstaat de commissieleden over de plannen en de bestuursre- geling rondom de aanleg van de R-73. De commissieleden waren erg ontstemd over deze bezuinigings maatregel. Vooral mevr. Poels-Peters was erg gepikeerd. Zij vond dit toch 'n extra last voor de gemeente. Boven dien vond zij het niet plezierig dat de gemeente hierdoor prioriteiten in het wegenonderhoud krijgt opgelegd waardoor andere wegen niet hersteld kunnen worden. Op haar vraag of deze regeling ook voor het deel Venray-Boxmeer geldt kreeg zij geen definitief antwoord. De vertegenwoordiger van Rijkswater staat wist dit niet zeker. Wethouder Willems zei dat voor dat deel de oude regeling van toepassing blijft. Het Rijk zal de herstelkosten van toevoerwegen bij dit deel van de R-73 volledig op haar namen. ONTSLUITING Het industrieterrein De Hulst zal niet direct profiteren van de nieuwe Rijksweg.Hier zal geen op- en afrit komen. Bovendien komt de oprit bij Castenray te vervallen. Het vracht verkeer zal daardoor via industrie terrein De Witte Vennen op de Rijksweg moeten komen. Wel zal het industrieterrein Smakterheide opti maal van de R-73 kunnen profiteren. De aldaar bestaande op- en afrit zal gehandhaafd blijven en in de richting Boxmeer worden uitgebreid. De wijk Brukske zal voor het fietsverkeer een andere ontsluiting krijgen. Ter hoogte van de Tango- straat/Mambostraat zal een tunnel onder de Deurnseweg komen. Deze doorgang zal ±2.75m breed zijn. PLANNING De Rijksweg B zal in 1994 voltooid moeten zijn. Het Rijk zal in de periode 1989-1991 de benodigde gronden verwerven. Als dit gebeurd is zal met de aanleg van de R-73 begonnen worden. Eind vorig jaar kon u in ons blad lezen dat de muziekgroep "Van Hüure Zegge" een kerstconcert zou verzor gen op de Grote Markt. De groep had zich daarvoor uitgedost in kledij diet doet denken aan Anton Pieck en Charles Dickens. De groep werd toen, net als nu, afgebeeld met een Anton Pieck tekening als achtergrond.. Velen zullen wel weten dat Anton Pieck de grondlegger is van De Efteling in Kaatsheuvel. Een krante knipsel, met genoemde foto, door de groep naar de Efteling gestuurd, leidde tot een onverwachtte reactie. Binnen enkele dagen werd opgebeld met de vraag om, koste wat kost, op 18 juni op de Efteling te komen musiseren.Dan vindt nl. een grote landelijke manifestatie plaats in het kader van de aktie "Polio de wereld uit". Hieraan zullen sterren als Wall Street Crash, de Dutch Swing Collegeband, Jaap van Zweden, Pia Beck, Pim Jacobs en Rita Reys deelnemen. "Van Hüure Zegge" is gevraagd om op die avond op het Anton Pieck plein de nostalgische wereld tot leven te laten kómen, samen met o.a. de bekende mime-kunstenaar Rob van Reyn. De groep is zeer vereerd, èn verrast, door deze Uitnodiging. "Van Hüure Zegge" heeft dan ook al flink gerepeteerd om er voor te zorgen dat de mensen nog dikwijls over hun nog iets hüure zegge... Het zit er weer op. Jammer! Iedereen die op een of andere manier heeft meegedaan of meegewerkt zal kunnen terugdenken aan een zeer geslaagde Avondvierdaagse. Het was tevens een Jubileumvierdaagse, want voor de 30 stekeer werd dit wandelfeest georganiseerd. Een wandelfeest met veel extra's. Een kleurwedstrijd voor alle deel nemers, elke dag voorstellingen van een poppenkast, prachtig weer en veel belangstelling. En vooral een gewel dige medewerking van iedereen. Deze avondvierdaagse is wederom een groot succes geworden dankzij het grote enthousiasme van de deelne mers, de prettige medewerking van de ouderraden van de div. scholen, de leiders en leidsters van de verenigingen en de populariteit die dit gebeuren geniet bij de Venrayse bevolking. Door de inzet van het Venrayse politiekorps en de medewerking van de afd. Openbare Werken had het geheel een veilig en rustig verloop. De stichting Avondvierdaagse dankt dan ook allen die hieraan hebben meegewerkt. Een speciaal woord van dank aan de afd. Venray van het Rode Kruis, die vier dagen lang met meer dan tien mensen in de weer waren. Hartelijk dank aan de gulle gevers, die spontaan reageerden op een oproep van de organisatie om financieel een handje te helpen zodat we met deze avondvierdaagse iets extra's konden doen, zoals het poppenspel en de kleurwedstrijd. Elders in dit blad komen we erop terug. Dank aan de twaalf muziekkorp sen. Zij zorgden voor een luisterrijke bijdrage tijdens de feestelijke intocht van de wandelaars op zondag 14 juni. Dankaan de autoriteiten en aan loco-burgemeester van Oers die door hun aanwezigheid nog meer kleur gaven aan het Défilé en aan de prijsuitreiking. Dank natuurlijk aan alle deelne mers en hun begeleiding. Hun enthou siasme heeft ons ervan overtuigd dat we nog vaker op hen kunnen rekenen en zij op ons want volgend jaar op 8, 9 10 en 11 juni 1989 organiseren we de volgende avondvierdaagse met weer een afstand van 3km en 30 km, en natuurlijk ook de inmiddels tra ditionele 5, 10, 15 en 20 km. Dank aan Pimpernel "Pop en Spel" die vier dagen lang onze deelnemers aangenaam hebben bezig gehouden. Een laatste woord van dank aan de 60 medewerkers, die veel tijd, moeite en energie hebben gegeven om deze avondvierdaagse zo ontspannen, zo sfeervol en zo gezellig mogelijk te laten verlopen. Er zijn nog enkele fietssleuteltjes, een regenjas en een spijkerjasje gevonden. Deze voorwerpen kunnen worden afgehaald bij G.v.Ham, Kerkpad 1 Venray. En dan nog even dit... Door de onverwacht grote toeloop van het aantal deelnemers waren we genood zaakt om aan de individuele wande laars van zondag 12 juni een andere medaille uit te reiken dan de "St.Anna Kapel".Wilt u die ruilen, dat kan, neemt u even contact op met G.V.Ham tel. 83765 of J.Voermans tel. 80701. De uitslag van de groepen die gejureerd zijn is als volgt: 3 km Gelegenheidsgroepen 1. Spraeland Hulst 3/4 2. Spraeland Hulst 6 3 km schoolgroepen 1.Basisschool De Foekepot gr.l 2. Basisschool Coninxhof gr. 1 en 2c 3 Basisschool Coninxhof gr.l en 2b 4 Basisschool Coninxhof gr.l en 2a 5 Basisschool 't Veulen, Veulen 5 km Gelegenheidsgroepen 1 St. Vincentius 2 Muziekschool Venray 3 Minirettes St. Petrus Banden 5 km Sportgroepen 1 Gymnastiekvereniging Wanssum 2 St. Christoffel Venray 3 S.V.Venray 5 km jeugdgroepen 1 Scouting Peelspeurders Venray 2 Jong Nederland Venray 5 km schoolgroepen onderbouw 1 Basisschool Maria Oostrum gr.3 2 Basisschool Coninxhof gr.3 3 Basisschool De Foekepot gr.l en 3 Basisschool De Foekepot gr. 1,2 4 Basisschool Megelsheym Meerlo 5 Basisschool St. Oda Ysselsteyn 6 Basisschool de Kruudwis gr.2 7 Basisschool de Kruudwis gr. 1 8 't Groenewold 9 Basisschool de Kemp gr. 1,2 10 Basisschool de Foekepot gr1,2 11 O.B.S. de Landweert 5km schoolgroepen middenbouw 1 Basisschool 't Veulen gr.3,4,5 2 Basisschool de Foekepot gr.4a,4b 3 Basisschool Maria Oostrum gr.4 4 Basisschool de Foekepot gr.3a,3b 5 Basisschool Coninxhof gr.4 6 Jeugd Geysteren gr.2 7 Basisschool de Kemp gr.3,4 8 Basisschool Megelsheym Meerlo 8 Basisschool Megelsheym gr.3,4 5km Eervolle vermelding 1 ouderen Castenray 2 W.S.V. de Doordouwers 10 km Gelegenheidsgroepen 1 Muziekschool Venray 10 km jeugdgroepen 1 Jeugdgroep Castenray 2 Scouting Peelspeurders 3 Scouting Machutus 4 Scouting Machutus 5Scouting Peelspeurders 6 Scouting DonBosco 7 Scouting Peelspeurders 10 km Sportgroepen 1 Gymnastiekver. Wanssum 2 St. Christoffel 3 St. Christoffel 4 St.Christoffel 5 S.V.Venray 6 Judovereninging 7 Sportschool Erised 10 km schoolgroepen middenbouw 1 Basisschool Maria gr.6 2 Basisschool de Foekepot gr.5 3 Basisschool de Foekepot gr.6 4 Jeugd Geysteren gr. 1 5 Basisschool St. Oda Ysselsteyn 6 Basisschool Coninxhof gr.5 7 Basisschool Coninxhof gr.6 8 Basisschool de Kemp gr.5,6 9 Basissch. Megelsheym gr. 4 t/m7 10 Basisschool Maria gr.5 11 O.B.S. de Landweert 10 km schoolgroepen bovenbouw 1 Basisschool 't Veulennnn 2 Basissch. St.Petrus Banden gr.7 3 Basisschool de Kemp gr. 7,8 4 Basisschool de Foekepot gr.7 5 Jeugd Geysteren gr.2 6 Basisschool Coninxhof gr.6,7 7 Basissch. St. Petrus Banden gr.8 15 km gelegenheidsgroepen 1 Danscentrum Janssen 2 Kegelclub "Alles Um" 15 km jeugdgroepen 1 Jong Garde koor Oirlo 15 km Sportgroepen 1 Gymnastiekver. Wanssum 2 St. Christoffel 3 Sportschool Erised 15 km Schoolgroepen 1 Basisschool Maria gr.7 2 Basisschool de Foekepot gr.8 3 Basisschool Maria gr.8 4 Basisschool Coninxhof gr.8 5 Basisschool de Vlaswei 20 km 1 la Paloma 2 Drumband Oostrum 3 Krek Zat 4 Knölleke Leunen Bij de foto: De 30 ste Vierdaagse ?it erop en stemde velen tot tevreden heid. Wat na afloop het meest belangrijke was, de ijsco of de medaille, valt echter uit deze foto niet op te maken. PARFUMERIE HUIDVERZORGING VENRAY, SCHOUTENSTRAAT 16, TEL. 04780-82705^-rSi VENLO, NIEUWSTRAAT 19, TEL. 077-17583 -^OS|nO De commissie voor agrarische zaken c,a. is ermee akkoord gegaan, dat in Ysselsteyn en Kempkensberg gedeelten van enkele landbouwwegen verkocht worden aan de belendende bewoners. In Kempkensberg betrof dat een oppervlakte van 7269 m* en 7307 ml. In Ysselsteyn, aan de Timmermannsweg, ging het om 1880 m1. De gemeente ontvangt daar f 1,- per mJ voor. Het commissielid Van de Vorle vond dat maar een minimale prijs. Maar wethouder Claessens maakte hem een en ander even duidelijk. Normaliter gesproken, aldus de wethouder, zouden deze weggetjes in de Ruilverkaveling aan de land bouwerszijn toegewezen; dat is echter niet gebeurd, de weggetjes zijn niet bedoeld voor openbaar verkeer, maar alleen voor de ontsluiting van de landbouwgronden van de drie kopers. Zij kunnen de grond dus ook niet produktief maken als landbouw grond. En voor dergelijke grond - feitelijk reststroken - vraagt de gemeente altijd f 1,- per m'. Zo ook tuer... Venray en omgeving Wilt U er goed en Gelaatsbehandelingen Kleine behandelingen Lichaamsbehandelingen (Junior behandelingen verzorgd uitzien prijs vanaf 25,- prijs vanaf f 10,- prijs vanaf 75,- prijs vanaf 25,-

Peel en Maas | 1988 | | pagina 11