De Gouden Gids op de Kabel-t.v. Duidelijke daling van de werkloosheid St. Hubertus Merselo kon titel niet prolongeren modern schilderwerk Zaterdag 4 juni sponsorloop op de atletiekbaan Mededeling aan alle oud-wandelaars EETHUIS BESTEKJE '83 Postzegels ruilen Grote luizen- markt en Vlaamse kermis in Overloon Recreatieve fietstocht Bontekoestraat., onverkoopbaar.. Prijzen uitgereikt Anjerfonds steunt- Limburgse- cultuur GA5TERIJ duTHEATDE Stoelen in publieke verkoop agin 'EEL EN MAAS Donderdag 2 juni - Pagina 5 De Venrayse televisiekijkers angesloten op de Kabel televisie lenray zal het zijn opgevallen, dat n het testbeeld van kanaal 30 (TV 5) jinds enige tijd de tekst "De Gouden Jids" te lezen staat. Wat dat te letekenen heeft, wisten maar wei- ligen. Deze week kwam voor ons de iplossing: vanaf a.s. donderdag 7 gaat de Gouden Gids op dat ;anaal een informatievoorziening litzenden, in de vorm van een selectie lit de consumentenrubrieken van de Jouden Gids. Deze voorziening zou aangevuld kunnen worden, met bioscoopprogramma's, weekenddiensten en weekendaanbie- lingen van plaatselijke leveranciers. Venray is het 21e net dat deze vorm in informatievoorziening via de tabel doorgeeft. Nu heeft de kabeltelevisie in Venray n beetje ingewikkelde structuur, •nerzijds is er de Stichting Kabeltele- isie Venray die met een gemeente- jarantie een vrij grote geldlening heeft ifgesloten, waardoor het mogelijk urerd, dat er in Venray kabeltelevisie ;epresenteerd wordt. Anderzijds is er de Kabel Televisie Venray b.v. (de z.g. werkmaatschap- lijl die gezorgd heeft - met financiën an de Stichting dat de kabels in de jond kwamen, dat de huisaanslui- ingen gerealiseerd werden en dat de 'erschillende TV programma's onge- toord in onze huiskamers komen, kan haar ook de taak het programma- anbod via de TV-kabels zó [evarieerd en interessant te maken, lat het aantal abonnees (ongefilterd) groot mogelijk wordt, om zodoende uiteindelijk een lonende zo niet winstgevende expoitatie te ver krijgen. De directie en de commissarissen van die werk-bv worden benoemd door de Stichting, als enige aandeel houder. De Stichting was natuurlijk op de hoogte van de komst van De Gouden Gids op de Venrayse kabel. Men had echter geen idee, dat naast de bekende Gouden Gids-informatie ook nog actuele informatie zou worden uitge zonden. Uitzending van actualiteiten dwars bomen namelijk de Venrayse plannen om te komen tot een Lokale Omroep Venray. In deze lokale omroep zullen zowel radio- als televisieprogramma's worden uitgezonden, aangevuld met een kabelkrant. De plannen hiervoor zijn intussen zover gevorderd, dat binnen afzienbare tijd aan de gemeenteraad een representativiteits- verklaring zal worden gevraagd, benodigd om van de minister de vereiste zendmachtigingen te krijgen. Woensdagavond is het Stichtings bestuur in een speciale vergadering bijeengeweest om deze kwestie uitvoe rig te bespreken. Besloten werd zich nader te informeren bij Kabelexploi tanten waar De Gouden Gidds al langer uitzendt. Vast staat echter, dat voor actueel nieuws de voorkeur van de Stichting uitgaat naar de Lokale Omroep Venray. De werkloosheidscijfers over april iegen er niet om. Op 30 april stonden er namelijk bij het Arbeidsbureau Venray 107 werkzoekende mannen minder ingeschreven dan op 31 maart j.l. Ook het arbeidsburo Gennep nocht best tevreden zijn, daar daalde de mannelijke werkloosheid met 45. De totaalcijfers eind april waren Ivoor het Arbeidsbureau Venray 1200 [mannelijke werklozen en voor Gennep 1746. Samen dus 1946 werkzoekenden Jnu, tegenover 2547 eind april vorig iaar. Ook provinciaal en landelijk daalde 'de mannelijke werkloosheid. In timburg zélfs iets beter dan het [landelijke cijfer. Het werkloosheids- Jpercentage bedraagt voor geheel ons I land 12,3%; voor Limburg 11,9%; Ivoor Gennep 8,4% en voor Venray 7,4%. De daling van de mannelijke Werkloosheid wordt evenals die van de maand maart voor de helft toegeschreven aan de toenemende vraag naar personeel in de bouw wereld. De jeugdwerkloosheid (tot 23 jaar) maakt provinciaal gezien nog 16,1% uit van de totale mannelijke werk loosheid. Dit percentage is dalende, ook ten opzichte van het vorig jaar. Opmerkelijk en hoopgevend is het feit dat momenteel in onze provincie het aantal schoolverlaters dat werk zoekt, ruim 400 minder is dan vorig jaar om deze tijd. Hoewel de bovenstaande cijfers en gegevens een optimistische kijk op de huidige werkloosheid geeft, moeten we niet vergeten, dat ruim 57% van de mannelijke werkzoekenden langer dan 1 jaar werkloos is. Slechts 4,4% van de werkzoekenden heeft binnen één maand weer werk. Ruim 9% zoekt een tot drie maanden naar een passende baan. Bijna 14% heeft daar drie tot zes maanden voor nodig, en 15,3% van een halfjaar tot een jaar. Bij vrouwen is het uitzicht op werk nog steeds bedroevend. Toch heeft Venray en de regio het laagste percentage vrouwelijke werklozen, namelijk 13,4% tegenover 19,6% in de provincie en 16,8% landelijk. In de maand april daalde het aantal werkzoekende dames in Venray van 925 tot 893; in Gennep van 507 tot 486. Ondanks die daling is er in vergelijking met het vorig jaar weinig of geen verbetering. GERARD REIJNDERS schilderwerken b.v Plataansiraa! 12 Venray Om 14.00 start a.s. zaterdag op de atletiekbaan de sponsorloop voor AV Venray regio en de gehandicapten sport. De atletiekvereniging, die in 1988 12'/2 jaar bestaat, wil zoveel mogelijk geld bij elkaar brengen voor de aanschaf van nieuwe materialen (zoals startblokken) Bovendien heeft AVV ook geld nodig voor de opleiding van trainers en begeleiders van lopersgroepen. Een atletiek vereniging met maar liefst 270 leden heeft nl. een goed opgeleid trainers- korps, dat zorgt voor een goede begeleiding en training van de atleten, hard nodig. Een deel van de opbrengst van de sponsorloop gaat naar de gehandicaptensport in Venray. Na afloop zal een cheque worden overhandigd aan het bestuur van de Venrayse vereniging voor gehan dicaptensport. Leden en niet-leden proberen zaterdag, in eigen tempo, zoveel mogelijk rondjes te lopen, waarbij ze zich per ronde laten sponsoren. Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar in het clubgebouw van de atletiek vereniging. Inschrijving is mogelijk tot en met 4 juni, dus ook op de dag zelf kun je je nog opgeven voor de sponsorloop. Snelste sportvereniging van Venray Ter gelegenheid van haar \2Vi jarig jubileum heeft AVV zaterdag ook een jubileumloop georganiseerd voor de Venrayse sportverenigingen. Deze loop over 1500 meter start om 15.15 uur op de atletiekbaan. Iedere vereniging moet voor deze sportieve wedstrijd 2 leden afvaardigen. Die twee lopers zullen de eer van hun club verdedigen en strijden voor de snelste sportvereniging van Venray". Deelname aan de wedstrijd is gratis. Voor muzikale ondersteuning zal gezorgd worden door de joekskapel "Moj Zat". Verder zal in het clubgebouw een infostand ingericht worden door Jos de Haas. Er zal informatie te verkrijgen zijn m.b.t. de atletieksport, zoals voeding en sport schoenen. Naar aanleiding van de oproep aan oud-wandelaars, in Peel en Maas van 14 mei j.l., van de G.W.S.V. (Gezamenlijke Wandelsportvereni gingen) of later van de W.S.F. (Wandelsport Federatie), kunnen wij, na diversen reactie's uwerzijds, het volgende mededelen: Iedereen, van welke ex-vereniging dan ook, moet zorgen om een half uur voor de start van de desbetreffende afstand (15 km is het meeste in trek) dus om 13.30 uur, te verzamelen en/of elkaar op te zoeken, om zodoende een groep te formeren. Wat de kleding betreft is het de bedoeling dat iedereen een blauwe spijkerbroek een wit overhemd of blouse met een rode zakdoek draagt. Dan kunnen wij ons beter zien en hebben elkaar dan ook eerder gevonden. Als iedereen zich er een beetje aanhoudt kan het best een leuke middag en wie weet een gezellige avond worden. Dit is tevens de laatste oproep en mededeling in deze krant, wat betreft de zondag voor de oudwandelaars van de diverse wandelsportverenigingen. Degenen die nog meer willen weten kunnen telefonisch terecht bij de stichting Avondvierdaagse: Gonny van Ham Kerkpad 1 tel. 83765 of Cor Thijssen, De Hoge Beek 25 tel. 82126. Weet U, dat er in Venray een eethuisje voor alleenstaanden bestaat? Weet U dat wij iedere werkdag een volledige warme maaltijd verzorgen, bestaande uit soep, aardappels, vlees, groenten of een éénpansgerecht, toetje en koffie!!! Weet U, dat deze maaltijd U slechts ƒ6,50 kost? Vindt U het ook vervelend om alleen te koken om daarna alleen te moeten eten? Wij bieden U een gezellig alternatief aan!!! Wanneer U zich voor 12.30 telefonisch of persoonlijk aanmeldt, dan heeft U voortaan ook aanspraak aan tafel! Ons eethuisje bestaat inmiddels al ruim 5 jaar en wij hebben een hele gezellige groep eters, waar best nog wat alleenstaanden bij kunnen. Voor inlichtingen: Hoenderstraat 10, tel. 83293 vragen naar Roel of Hellen. In samenwerking met de vereniging de Verzamelaar van het Brukske organiseert de Venrayse postzegel vereniging I.V. Philatelica, afdeling Venray en omstreken een ruilmorgen op zondag 5 juni aanstaande. Deze ruilgelegenheid vindt plaats in wijkcentrum de Kiosk in Venray- Brukske en duurt van 10.00 tot 13.00 uur. Parkeergelegenheid is ruim schoots aanwezig romdom het win- kelcentum van het Brukske. Het buffet van het wijkcentrum is gedurende de uren van de ruilmorgen geopend. Op zondag 5 juni om 10 uur opent Buurtver. De Pritter weer haar jaarlijkse luizenmarkt annex Vlaamse Kermis op het terrein aan de Stevensbeekseweg in Overloon. Er zijn reeds veel oude maar mooie spullen opgehaald. Diverse kramen met leuke spellen voor jong en oud zijn aanwezig, zoals: sjoelen, op doel schieten, touwtrekken enz. Ook is er een gezellig zitje voor een hapje of een drankje. Hobbyisten kunnen een kraam huren voor 25 gulden om hun zelfgemaakte spullen aan de man te brengen en te demonstreren. Degene die hun hobby of oude ambacht willen laten zien zijn ook van harte welkom. Kinderen die hun oude speelgoed willen verkopen kunnen een plaatsje huren voor 2,50 gld. De toerclub Overloon organiseert a.s. woensdagavond 8 juni een rekreatieve fietstocht van circa 20 km starten kan men zowel in Overloon als in Vierlingsbeek en Maashees. In schrijven is mogelijk op elke vertrekplaats van 18.00-19.00 uur. De deelnemerskosten bedragen 1,50 waarbij men dan nog op de pauzeplaats een gratis consumptie ontvangt. De startplaatsen zijn: Overloon: 't Hof van Loon. Vierlingsbeek: gemeentehuis. Maashees: sporthal. Verder organiseert de toerclub Overloon elke woensdagavond gratis fietsen in Overloon en Vierlingsbeek. Afgelopen donderdag werd onder goede omstandigheden geschoten om de DVS-beker. In totaal werden er 23 zestallen uit het distrikt begroet, die probeerden om zover mogelijk boven hun gemiddelde van de bondswed strijden te schieten. Bij de le zestallen werd Ysselsteyn winnaar met 198 gevolgd door Griendtsveen met 182 en 't Trefpunt Tienray met 171 punten. Bij de 2e zestallen eindigde de Batavieren uit Castenray met 131 als le, op de voet gevolgd door St. Joris uit Leunen met 129 en St. Hubertus uit Merselo met 113 punten. Zaterdag werden de Limburgse korps-kampioenschappen klasse B verschoten. Onder slechte weersom standigheden begonnen de schutters, na het openingsschot van dorpsraad- Dat zei de heer Den Brok j.l. dinsdag in de gemeenteraad, toen de raad 1.100.000 beschikbaar stelde voor de reconstructie en de aanleg van een riolering in de Eindstraat en de Overloonseweg. Dhr. Den Brok doelde daarbij op de misserabele toestand van de Bonte Koestraat die niet hersteld wordt, terwijl links en rechts wel de aansluitingen gerealiseerd worden voor aansluiting van het riool op de Hoenderstraat en de Eindstraat. Het zou toch geen kapitalen gekost hebben, om het gehele straatje nu meteen onder handen te nemen. Veel goedkoper in ieder geval dan wanneer men het volgend jaar of nog later de Bontekoestraat alsnog onder handen neemt. Hij noemde de gang van zaken een geheel verkeerde planning, temeer omdat men in de totale aanleg van de riolering 500.000 bespaard heeft door rioolbuizen van een kleinere diameter te gaan gebruiken. Van die 500.000 had toch wel een gedeelte af gekund om de Bonte Koestraat op te knappen. Wethouder Claessens probeerde duidelijk te maken waarom de Bonte Koestraat moet blijven wachten. Het gaat namelijk om de vervanging van het stamriool, en dat ligt niet in dat straatje. De besparing die men gerealiseerd heeft, wordt nu gebruikt om het riool tot aan de Noordsingel te vervangen dat is meer dan bij de vorige plannen mogelijk was Hoe het ook zij: wat Den Brok betrof had men zover met het riool niet behoeven te gaan, als men de Bonte Koestraat maar erbij betrokken had. Zoals die er nu bijligt is 'n schande. De heer A. Jansen (PvdA) drong er tenslotte bij de wethouder nogmaals op aan, de aannemer te bewegen een aantal parkeerplaatsen in de Eind straat te realiseren, zonder dat zulks kostenverhogend moest zijn. GESTOLEN JAS AAN Een 16 jarige jongen werd aangehouden omdat hij een lederen jasje droeg, dat de vorige week in een jeugdsoos in Ysselsteyn gestolen was. Na verhoor en opmaking van proces verbaal werd hij huiswaarts gezonden. TEVEEL DRANK OP Een Venrayse en een Horster chauffeur werden vanwege hun opvallend rijgedrag aangehouden en op drankgebruik gecontroleerd. Hun promilage alcohol was te hoog. Een rijverbod en proces verbaal was de beloning voorzitter hrans Janssen, aan hun kampioenschap. Het bleef een span nende strijd tot en met de laatste pijl. Uiteindelijk werd DES uit Roermond eerste met 2611 punten. Zondag werden de Limburgse korps kampioenschappen klasse A ver schoten met ditmaal 20 zestallen aan de start. Het openingswoord gevolgd door een goed gericht schot, werd gedaan door wethouder van Oers. In deze klasse tekende zich al vrij vroeg een winnaar af. Na 40 pijlen kon de handboog schutterij uit Eijsden zich al veilig wanen, hetgeen dan na 50 pijlen ook duidelijk bleek. 1Les disc de St. Hubert Eijsden 2633 2. R.K. Diana Venlo 2612 punten 3. Batavieren 2 Heerlen 2604 punten Al met al kan St. Hubertus terug zien op een geslaagd en sportief verlopen toernooi. Zaterdagmorgen reikte Commis saris G.H. de Bruijn van de Venrayse gemeentepolitie de prijzen uit aan de 10 wedstrijdwinnaars, welke in het kader van Prodima door de werk groep Alcoholmatigingsbeleid was georganiseerd, in de stand van de gemeentepolitie. Er was voor die wedstrijd nogal wat belangstelling. De prijzen waren door Veilig Verkeer Nederland en enkel instanties en bedrijven ter beschikking gesteld. Bij deze prijsuitreiking (een van de laatste activiteiten van de korpschef) wees de heer de Bruijn nog eens op de noodzaak geen alcohol in het verkeer te gebruiken en zeker bij gebruik van alcohol voor eigen en anders veiligheid niet achter het stuur van een auto te gaan zitten. Venrays politie zal, nu men de beschikking heeft over een ademana lyseapparaat, meer dan in het verleden alcoholcontrole's gaan houden. Traditiegetouw gaan over enkele dagen de Limburgse culturele vereni gingen weer op pad om in hun provincie zoveel mogelijk van de 200.000 Anjerloten, die onder de verenigingen verdeeld worden, aan de man c.q. aan de vrouw te brengen. Deze Anjerloten kosten 1,- per stuk en de vereniging ontvangt van ieder verkocht lot 0,30. Eind september is de trekking van de prijzen gepland. De hoofdprijs is ook dit jaar weer een Volvo 340 winner, die door Volvo Car B.V. ter beschikking wordt gesteld. Verder zijn er nog 25 geldprijzen te winnen, variërend van 100,- tot ƒ1000,- Het Anjerfonds Limburg is een provinciale afdeling van het landelijke Prins Bernard Fonds en richt zich op initiatieven van overwegend regionaal of plaatselijk belang. Het bestuur kan bij tijdig ingediende aanvragen subsidie toewijzen voor nog te realiseren acitiviteiten op het terrein van wetenschappelijk werk, biblio theekwezen, amateuristische en pro fessionele muziekbeoefening, letter kunde, beeldende kunst, theater, film, fotografie, individuele kunste naars, culturele vorming, jeugdwerk, natuurbehoud, openbare verzame lingen en musea, restauratie en aankoop van historische monu menten. voor 'n perfekte zaken-lunch specialiteiten restaurant kempweg 2a. venray telefoon 04780-89086 woensdag rustdag albert en thea muller, prop. De gemeenteraad stelde deze week 20.000,- beschikbaar voor de vervanging van 37 burostoelen. Het raadslid Van de Vorle was 't daarmee in eerste instantie niet eens. Voor 100,- per stuk zouden de oude stoelen opnieuw gestoffeerd kunnen worden. In deze tijd van bezuinigingen moet zeker de gemeente het goede voorbeeld geven en geen dure stoelen gaan aanschaffen. Het bleken echter speciale buro stoelen te zijn, met speciale rug leuningen etc. om rugklachten te voorkomen Morrend stemde Van de Vorle tenslotte met het voorstel in. Maar de oude stoelen moesten dan wel publiek verkocht worden en de opbrengst gestort worden in de pot onvoorziene uitgaven, waarin nog maar slechts 3600,- beschikbaar isEn dat beloofde de voorzitter. MEER DAN ERGERLIJKE GRAFITTISPUITERIJ Het stationsemplacement van de Nederlandse spoorwegen in Oostrum is doelwit geweest van graffitispuiters. De stationswacht kamer, de wachthokken en alle mogelijke borden en plaatsen waarop maar gespoten kon worden waren met verf besmeurd. Ook de Winkel van Sinkel aan de Eindstraat werd "doelwit van derge lijke vandalen, die ook de in die buurt geplaatste straatnaamborden bewerk ten. Gespoten is er verder nog op en in de buurt van het psychiatrische centrum St. Servatius. Het schoonmaken gaat weer vele honderden zoniet duizenden guldens kosten. KOEIEN AAN DE WANDEL Zaterdagavond moest de politie op de Deurneseweg alle mankracht inzetten voor het in een weide drijven van 13 loslopende koeien. Toen dat met omwonenden geklaard was, kwamen meldingen binnen van loslopende koeien op de weg naar Weverslo. Ook die veedrijverij werd, voordat er ongelukken waren ge beurd, weer door de politie tot een goed einde gebracht. Kennelijk was er toch een koebeest aan de aandacht van de Dolitie ontsnapt, want dat dier werd betrokken bij een botsing met een personenauto. De auto werd be schadigd terwijl de koe gewond raakte. De eigenaar van het dier kon nog niet worden achterhaald. Hem zal zeker de rekening worden gepresen teerd van de veroorzaakte schade. VAK O ZIJN RIJKE GESCHIEDENIS "Als er een geboortejaar genoemd moet worden van de industrialisatie van Venray, dan was dat, toen na vele en lange onderhandelingen door de NV Inalfa (Industrie van Aluminium Fabrikaten) te Utrecht werd besloten tot overplaatsing van de fabriek van Utrecht naar Venray". Dit schreef oud-gemeentesecretaris Henk Vorst in een speciale uitgave van de Xerokrant in juli 1977 (Industriële ontwikkeling van de gemeente Venray). Het geboortejaar 1957, de geboortedatum 18 september. Met het bedrijf kwam een kern van gespecialiseerde krachten ongeveer 30 man, mee naar Venray, waar men kon putten uit het ruime areaal van Ongeschoolden. De direktie kon de nieuwe industrie in Venray opzetten met het maken van de "Utrechtse" produkten, zoals gordijnrails c.a., traproeden, brei naalden, pianoscharnieren etc., ter wijl men de kern, de stempelmakerij, met de gespecialiseerde krachten op peil kon houden. Vele jaren mocht Inalfa zich het grootste bedrijf van Venray noemen, omdat het werkgelegenheid bood aan ca 500 werknemers. Daarnaast had het zusterbedrijven in Hamont (Belgie) en Stadskanaal (inmiddels opgeheven). In de loop der jaren veranderden de produkten. Via Nobel-haarden en Elsrijk-meubelen werd met durf en energie overgestapt op o.m. toeleveringsprodukten voor de auto-industrie en schuifdaken voor de voor-inbouwmarkt en thans maakt men verder deels eigen produkten zoals voor de toelevering bestemd gecompliceerde samengesteld plaat werk. Het Venrayse bedrijf telt momen teel ca. 700 personeelsleden en het zusterbedrijf in Hamont 150. Daar naast heeft Inalfa een assemblage vestiging in Livorno (Italië) en met Vermeulen-Hollandia een joint venture in Detroit (USA). Op Vak O van de Algemene Begraafplaats Boschhuizen bevindt zich het graf van de man, wiens naam onverbrekelijk is verbonden aan Inalfa en die, naar menselijke begrippen, veel te vroeg is gestorven na een lange en pijnlijke ziekte. PAUL ALFONS MARIE BURG MAN (2 augustus 1923-30 april 1967) "Hij was begaafd met een scherp verstand, een rijk gemoed en een ijzeren wil. Met die gaven heeft hij gewoekerd. Hij was niet alleen directeur van een fabriek, die hij met zijn rijke gaven groot maakte, uitbreidde en op de toekomst richtte; hij was een eerlijk mens, die je deed geloven in de goedheid van het leven en in de toekomst". Met deze tekst op zijn bidprentje is in feite Paul Burgman ten voeten uit geschetst. Hij was het die in Venray de onderhande lingen voerde en het besluit nam de fabriek vanuit Utrecht naar Venray over te plaatsen. Hij was ook degene die zich daarbij de vraag stelde, of de mensen, die uit Utrecht mee naar Venray kwamen, zich hier wel thuis zouden voelen. De jaren hebben het antwoord op deze vraag gegeven, want vrijwel allen zijn Venrayer met de Venrayers geworden en hebben zich, evenals hun directeur, zeer nuttig gemaakt voor de Venrayse gemeenschap. Twee van hen zijn zelfs jarenlang lid van de gemeenteraad geweest. De heer Paul Burgman, wiens naam vereeuwigd is in een straatnaam in de onmiddellijke nabijheid van Inalfa, sloot zich niet op in de ivoren toren van zijn bungalow aan de Beekweg of fabriek, maar werd een echt gemeen schapsmens. Naast de zorg voor de goede gang van zaken in eigen fabrieken, was het de zorg voor de werkgelegenheid van plaats en streek, die hem lid deed worden van een Industriële Commis sie en hem het voorzitterschap deed aannemen van de Industriële Club; een voorzitter, die hardnekkig voor zijn ideeën opkwam en alleen met goede argumenten was te overtuigen. Hij zag het grote belang in van een verdere ontwikkeling van de jeugd. Vandaar zijn inzet voor de vestiging van een Levensschool in Venray, die jongens uit deze streek nieuwe mogelijkheden te bieden had. Als voorzitter van de Industriële Club heeft hij een belangrijk aandeel gehad in de particuliere bijdragen van het intussen gestichte sportpark "de Wieën". Als lid van de Landelijke Rijvereniging "Sint Isi- dorus" Venray stelde hij zijn eigen manege beschikbaar om Venrayse ruiters de kans te geven actief deel te nemen aan deze tak van sport, waaraan hij zijn hart had verpand. Verder was hij lid van de Iëreraod van de Venraodse Vastelaovesvereniging "de Piëlhaas" en lid van de Kon. Ned. Politiehondenvereniging "de Verdediger" Venray. Op 43 jarige leeftijd overleed hij aan 'n ongeneeslijke ziekte in het Radboudziekenhuis in Nijmegen, daags voor Koninginnedag 1967. Op 5 mei, de dag van de bevrijding, werd hij onder enorme belangstelling ten grave gedragen. Zijn graf op Vak O is een waar monument ter gedachtenis aan de man, waaraan Venray heel veel heeft te danken.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 5