GLA' Raadsvergadering Meerlo-Wanssum SAIRSWi Uit de raad van Vierlingsbeek Moeders voor Moeders doet oproep PEEL EN MAAS GAêTEDU duTHEATQE Podotherapie Een liefdesbrief van f200,- Informatieavond over psoriasis Vlaamse speldag voor ouderen in Overloon Venray draait op voor vandalisme aan scholen S.V. Venray A1 wint landelijke fair-play cup PEEL EN MAAS i TEL 04780 van den munckhof Eki J'lil peel en maas Donderdag 26 mei - Pagina 7 De vijfde Kenndeymars Venray! Hoeveel mensen zullen er dit jaar de' tocht aandurven? Het eerste jaarl begonnen 173 moedige wandelaars aan de mars. Inmiddels is deze uitgegroeid tot een waar wandel fes tijn. Dit is mede te danken aan de goede verzorging die de deelnemers onderweg krijgen. Er staat een klein legertje klaar van Rode Kruis helpers en masseurs van het Nederlands Genootschap voor Sportmassage. Deze verzorgen blaren, pijnlijke spieren enzovoorts. Verder krijgen de wandelaars versnaperingen aange boden zoals een appel, thee, brood ën koffie, soep, yoghurldrank. En voor diegenen die de tocht uitloopt ligt een mooie medaille klaar. De route, die 80 kilometer lang is, bevat 14 controle posten, te weten;de Schouwburg, 't Anker in Merselo, de hoek Beekweg- Midden Peelweg (rode Kruispost), Roelanzie in Ysselsteyn, Rutten in Heide, Martens in Leunen, 't Veule in Veulen (Rode Kruis en masseurs), Doelhuis in Castenray, Willemsen in Oirlo, Verstraelen in Wanssum (Rode Kruispost), 't Trefpunt in Geysteren, de Karklingel Oostrum en Halfweg Venray (Rode Kruis en masseurs), Pelgrims in Smakt en als laatste een post aan de achterzijde van Rank Xerox. Tijdens de uren van de tocht is in de foyer van de schouwburg een informatiecentrum ingericht. Hier kan nagevraagd worden waar een bepaalde wandelaar zich bevindt. Het is de bedoeling dat ieder half uur de doorgekomen wandelaars aan het informatiecentrum worden doorge geven. Dit gebeurt vanaf 2.00 uur Tijdens de raadsvergadering van de gemeente Vierlingsbeek werden o.m. de volgende besluiten genomen. - De invoering van het normkosten systeem. Door dat systeem is de bouw aan duidelijker voorschriften ge bonden. Tegen een krediet van 200.000,- ten behoeve van de verbouw basisschool Overloon, had geen der raadsleden bezwaren. - Bij het voorstel om 9.406,- beschikbaar te stellen voor de aanleg van een voetpad, aan de Generaal Whistlerlaan te Overloon, bleek overduidelijk dat men blij was met de medewerking van kerkbestuur en de kinderen Koenen, die de benodigde grond voor het symbolische bedrag van 1,- beschikbaar stelden. 35.914,- werd beschikbaar gesteld voor een 5e tennisveld op het sportpark de Raay te Overloon. Het college bleef erbij, ondanks een andere mening van de P.K., dat gekozen is voor een normale voorziening welke bij een tennis- complex behoort. Bij het krediet van 10.000,- ten behoeve van een project ontwikke lingssamenwerking, is gekozen voor het werk van broeder Gommans, uit Vierlingsbeek, die een soort bouw- projektleider is in MALAWI. Via de bouw van gemeenschapshuizen en scholen levert hij een wezenlijke bijdrage aan de opbouw van dat land. - De raad ging akkoord met het voorstel van het college, om subsidie te geven voor activering en werving van deelnemers aan basisedukatieve activiteiten. - De ontwikkelingen rond het jeugdhuis in Vortum verkeren nog in een stadium van onderzoek. In de eerste instantie-vergadering van de commissie welzijn zal de stand van zaken aan de orde komen. - Nestor Rein Broeren was de woordvoerder van alle fractie's om burgemeester van de Moosdijk geluk te wensen met zijn herbenoeming als burgemeester van de gemeente Vier lingsbeek. De door burgemeester van de Moosdijk gekweekte goodwil deed de raad goed en de nestor somde dan ook vele plannen op welke mede door zijn inzet tot stand waren gekomen. Voor de voorzitter had de raad graag een geschenk over, in de vorm van een kistje met wijn, maar ook werd de echtgenote van de burgemeester niet vergeten; zij kreeg een bos bloemen aangeboden. Burgemeester van de Moosdijk verklaarde verrast te zijn voor de vriendelijke woorden en de aange boden geschenken. Hij was daar erg gevoelig voor. Maar, hij had niets dan zijn plicht gedaan. Ongebruikelijk was, dat na afloop van deze raadsvergadering nu eens niet de hamerslag het einde betekende, maar een uitgebrachte heildronk aan het adres van burgemeester van de Moosdijk. Een zwangere vrouw die een andere vrouw helpt ook zwanger te worden? Ja, dat kan. Al meer dan vijftig jaar zameld de organisatie "Moeders voor Moeders" urine in van zwangere vrouwen. Daarin bevindt zich name lijk een hormoon het HCG waarvan eën geneesmiddel wordt gemaakt dat hij bepaalde vormen van onvruchtbaarheid bij de vrouw uitkomst kan bieden. Tegenwoordig begint men steeds later aan kinderen te denken. Maar, de vruchtbaarheid neemt af naarmate men ouder wordt. De vraag naar het geneesmiddel dat op basis van het HCG wordt gemaakt, neemt dan ook steeds toe. Bovendien zijn er duizenden liters urine nodig voor enkele grammen van het zuivere hormoon. Het is dan ook begrijpelijk dat "Moeders voor Moeders" zit te springen om vrouwen die hun urine voor dit doel willen afstaan. Vrouwen die zich aanmelden worden eenmalig door de informatrice van "Moeders voor Moeders" be zocht. Zij legt dan uit wat precies de bedoeling is. Gedurende de tijd dat de zwangere vrouw meedoet komt een chauffeur de flessen met de opge vangen urine afhalen. Dat gebeurt allemaal heel discreet. Het is van belang dat een vrouw zich bij "Moeders voor Moeders" als deelneemster aanmeldt zodra ze weet dat ze zwanger is. Immers, alleen in de eerste vier maanden zit er voldoende HCG in de urine. Hoe sneller ze erbij is, hoe langer ze kan meedoen. (Ook als u een baan hebt of parttime werkt, bent u heel erg welkom!) Aan zwangere vrouwen doet "Moeders voor Moeders" nu een oproep om zich op te geven zodra ze weten dat ze in verwachting zijn. En welke moeder gunt het een andere vrouw niet om ook moeder te worden? Vrouwen die willen meedoen kunnen zich aanmelden bij de informatie van "Moeders voor Moeders", Jacqueline Stad, tel. 04780-88383 (Venray, Horst). Ook voor vrijblijvende informatie kan men daar terecht, of bellen met het gratis nummer 06-0228070. GERICHTE ALCOHOLCONTROLE Weer hield de politie een gerichte alcoholcontrole. Deze keer maandag avond, bij autobestuurders die van Geysterse-kermis terug keerden. Zes tien chauffeurs moest de blaastest ondergaan. Een bestuurder bleek zoveel te hebben gedronken dat hem een rijverbod werd opgelegd met de aanzegging van een proces verbaal. uw weekblad foto: Start Kennedymars Venray 1987 zondagmorgen bij de opening van de controlepost in Leunen. Een en ander houdt in dat men bij de plaatsbepaling van de wandelaar rekening moet houden met een marge van ongeveer één uur. Het informatiecentrum is ook telefonisch te bereiken onder nummer (04780)-10001. Voor het snel af handelen van de vraag waar de wandelaar is, is het belangrijk om het startnummer van die wandelaar te wéten. Gaat u uw favoriete deelnemer opzoeken, denk dan ook aan de andere deelnemers. Dit kan door zo min mogelijk tegen de route in te rijden. Probeer de route op te pikken vanaf de post waar uw. wandelaar het laatst is gesignaleerd. En pas uw voor 'n speciale avond uit specialiteiten restaurant kempweg 2a, venray telefoon 04780-89086 woensdag rustdag albert en thea muller, prop. Ons land is sinds juli 1982 een nieuw beroep rijker geworden: de podotherapeut. Iemand die zich anders dan de pedicure/chiropodist of podoloog niet zozeer bezighoudt met de verzorging, maar veel meer met de behandeling van de voet; de podotherapeut is bezig met een stukje geneeskunde. De podotherapeut is een parame dicus, geen arts, maar de aktiviteiten liggen wel op het medisch terrein. Hij of zij houdt zich voornamelijk bezig met het toepassen van niet operatieve correcties aan voeten, nagels en tenen met als doel een verkeerde stand hiervan te verbeteren. Een podotherapeut werkt, anders dan de pedicure/chiropodist of podoloog, op verwijzing van arts of specialist en doet in de meeste gevallen eerst een uitgebreid voetonderzoek om de oorzaak van de klachten op te sporen. Daarna wordt een behandel plan opgesteld en de therapie bepaald, indien nodig in overleg met de arts. De arts wordt op de hoogte gesteld van de behandeling. Hoewel de podotherapie een door de Staat officieel erkend beroep is is de vergoeding voor de behandeling nog niet opgenomen in het zieken fondspakket. Wél hebben enkele ver zekeringsmaatschappijen de behande lingen al geheel of gedeeltelijk in hun verstrekkingspakket opgenomen. In Venray heeft zich onlangs een podotherapeut gevestigd, n.l. mevr. Boot-de Vocht in de Wagnerstraat 6. Men kan voor behandeling cq inlichtingen bellen 04780-89176. PUUR VANDALISME De brandweer moest in aktie komen voor het doven van in brand geraakte speeltoestellen, aan de Haammaker- straat. Zowel brandweer als politie zijn ervan overtuigd dat de toestellen moedwillig in brand zijn gestoken. De daders zijn jammer genoeg niet bekend. snelheid dan aan. Een veel gehoorde klacht is namelijk dat de wandelaars bijna van de sokken worden gereden. Aan de mensen die gewoon thuis "Kennedymars kijken" de volgende verzoekjes. Als het donker is beleven de wandelaars veel plezier aan lichtpunten langs de weg. Uw buitenlantaarn kan zo'n lichtpunt zijn. En weer of geen weer, vocht hebben de wandelaars ook veel nodig. Zet daarom een emmer water langs de wegkant met eventueel een bekertje erin. De langs de route wonenden krijgen nog een folder zodat u weet of dit ook voor u geldt. Verder ondergaat het schouwburg plein 's zaterdags een metamorfose. Er wordt een terras gecreëerd waar de wandelaars uren later omheen lopen voor hun laatste loodjes. Op het terras zijn hapjes en drankjes te koop en er is levende muziek. Tevens zijn er in de omgeving van de eindstreep bloemen te koop om uw wandelaar(s) te huldigen of misschien te troosten. Ter gelegenheid van het jubileum is er ook iets gedaan voor de mensen die wandelen niet als hun favoriete bezigheid zien. De tocht kan gefietst worden. De start hiervoor is op zaterdag 4 juni tussen 11.00 en 13.30 uur bij de schouwburg. Dan is er 's zaterdags ook nog een ballonwedstrijd voor de kinderen. Hiervoor kunnen nu al kaartjes worden gekocht bij garage Strijbosch of het VVV kantoor. Met deze wedstrijd zijn leuke prijzen te winnen. De opbrengst van de ballonverkoop gaat naar de restauratie van de Grote Kerk, de prijzen worden geschonken door de sponsor, garage Strijbosch. Tot en met 28 mei kunt u nog inschrijven voor de Kennedymars Venray tegen een bedrag van 12,50. Dit kan bij het VW kantoor of door overmaking van dit bedrag op bankrekeningnummer 2318 52 193 of 1539 93 561 ten name van Kennedy mars Venray. Kiest U voor het laatste stuur dan wel een inschrijfformulier naar Stef Peeters, Esdoomstraat 16, 5801 CX Venray. Na 28 mei worden alleen op 4 juni tussen 14.00 en 16.00,tussen 18.00 en 21.00 nog inschrijvingen geaccepteerd in de schouwburg,4costen dan 17,50. Wilt u meer weten over de Kennedymars Venray belt u dan even met het VVV kantoor Venray, tel. (04780)-10505 of Stef Peeters tel. (04780)-82233. Voor de fietstocht kunt u informeren bij Eric Classens tel. (04784)-2108. DIT is geschreven tot lering en tot waarschuwing aan alle versmade minnaars in den lande: schakel de PTT niet in om achteraf boze brieven naar het voorwerp van uw liefde te zenden. Dat loopt verkeerd af. Zoals vandaag duidelijk is gebleken uit het leerzame geval van de jongeman in het blauwe pak. Kennelijk had hij dat blauwe pak aangetrokken om de rechter de illusie te even dat hier een fatsoenlijk man voor de balie stond, een ridderlijk iemand, geslagen door het leven, ten onrechte versmaad door zijn geliefde; iemand die van de toekomst niets meer te verwachten heeft. Dat zei dat blauwe pak allemaal. Maar de officier zei heel andere dingen. De illusie van fatsoen had de verdachte al bij voorbaat stukgeslagen door middel van die boze brief. En zijn ridderlijkheid werd voor de balie ontmaskerd als een neiging om schone jonkvrouwen te beschermen tegen iedere andere jongeman behalve tegen hemzelf Geruime tijd had de verdachte verkering gehad met ene Grietje. Deze Grietje behoorde tot de "moord- grieten" van het dorp. Maar zij was ondanks haar schoonheid geenszins van verstand ontbloot. Toen zij er niets meer in zag, maakte zij de verkering uit. De strafbare daad die de afgewezen minnaar nu stelde, komt naar onze mening eerder voort uit een gevoel van gekrenkte eigenwaarde dan uit op rechte en onbaatzuchtige liefde. Hij nam een dure postzegel van 75 cent en plakte die op een enveloppe. In die envelop stortte hij zijn gal uit. Vervolgens bracht de postbode de envelopee met gal naar Grietje. En die heeft al die vunzigheid aan de politie laten zien. De officier las er enkele citaten uit voor. "Huichelaarster!" had de verdachte onder meer geschreven, met een uitroepteken. "Je kunt er van op aan dat ik je net zo lang schaduw tot je in mijn handen valt, daar ze me jeuken van wraak!" Het is niet duidelijk hoe iemand kan denken op een dergelijke manier zijn geliefde terug te winnen. Deze jongeman is daar stellig niet in geslaagd. Grietje lustte hem niet meer. "Zulke liefdesbrieven zie je niet vaak", peinsde de officier. Dat klopt. In de officiële brievenboeken, waaruit men van alles kan leren, staan ze zo niet. Als dat meisje half zo slecht is als jij schrijft, ben je een grote sufferd dat je er ookt verliefd op bent geworden! vond de rechter. De verdachte zweeg. Onder de gegeven omstandigheden was dat het' verstandigste wat hij kon doen. MAar hij had er wat eerder mee moeten beginnen. Tweehonderd gulden of zes dagen heeft hij gekregen. Omdat hij het meisje opzettelijk heeft beledigd en haar door middel van PTT deze lelijke brief heeft doen toekomen. Zo stond dat in de dagvaarding 't Is wel lang geleden sinds vurige jongemannen op koolzwarte heng sten hun geliefde gingen terugwinnen. GERARD REIJNDERS schilderwerken b.v Plataanstraat 12 Venray Tel. 82635 Het was vorige week weer eens een ouderwetse raadsvergadering van de gemeente Meerlo-Wanssum. Bij vrij wel ieder agendapunt kwamen de drie frakties aan het woord. Wij noteerden het volgende: - De firma Teeuwen zal al het mogelijke doen om de stankoverlast van haar fermenteerbedrijf tot het minimum te beperken. - Ook de firma Beekens in Blitters- wijck zal alle mogelijke maatregelen treffen, zoals die door de Hinderwet zijn voorgeschreven, om overlast tot het minimum te beperken. - Voor de aanleg van enkele trottoirs/looppaden te Swolgen, Blit- terswijck en Wanssum stelde de raad ƒ62.760,- beschikbaar. Aanleg van een trottoir aan de Gouverneur Houbenstraat kan pas als in deze straat de woningbouw is afgerond. - Eindelijk wordt het terrein langs de Wanssumseweg verhard om er een parkeerterrein van te maken. Met name de PK heeft daar jarenlang voor gepleit. Nu is er gekqzen voor het aanbrengen van een gebroken puin- verharding. Dat gaat ƒ60.000,- kosten. Gevraagd werd, dat de opslag van bedrijfsmateriaal (haspels met slangen) er tot het verleden zal gaan horen. Of wettelijk verplicht kan worden, dat vrachtwagens alleen déér in de gemeente kunnen worden geparkeerd, zal worden onderzocht. - ƒ60.000,- werd beschikbaar gesteld om in het zwembad te Wnassum voorzieningen aan te brengen. Tevens zal onderzocht worden waarom de deelnemers aan de NKS-kampen minder entree betalen voor het zwembad dan de eigen inwoners. - Het jongenskoor te Swolgen krijgt méér dan ze had gevraagd. Dat koor was tevreden met een bijdrage in de verplaatsing van hun blokhut van ƒ25.000,- zijnde 30% van de totale Op do. 2 juni organiseert de "Psoriasisvereniging Noord-Brabant en Zeeland" een algemene informatie avond in het personeelsrestaurant van het Maasziekenhuis te Boxmeer (via hoofdingang). Aanvang 20.00 uur. De toegang is vrij voor leden en belangstellenden. Prof. Dr. J.P. Kuiper, dermatoloog in genoemd ziekenhuis, en dr. P.C.M: v.d. Kerkhof, chef de Clinique v.d. Veeger-kliniek te Nijmegen, zullen een inleiding geven over Psoriasis en de behandelmethoden. Daarna zal er ruime gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. Nadien kunt U brochures verkrijgen over diverse aspecten van de huidaandoening en kunt u van gedachten wisselen met bestuursleden en aanwezigen. Inlichtingen: A. v. Dijk, De Geerakkers 3, 5298 BP Liempde, tel. 04113-2141. Op maandag 6 juni 1988 vanaf 13.30 uur organiseert de Stichting Gemeentelijke Stimulering Sportdeel- name in samenwerking met de plaatselijke Raak voor het Bejaar- denwerk en de plaatselijke Bonden voor Ouderen voor de 2e maal een spelmiddag voor ouderen in het gemeenschapshuis te Overloon. De spelmiddag staat evenals in 1987 in het teken van de "Vlaamse spelen". Naast dit spelgebeuren is er een gezellig samenzijn met koffie en gebak, waarbij orkest "de Oldtimers" uit Sevenum wederom zorg draagt voor de muzikale omlijsting. Iedereen, die wil en ouder is als 50 jaar, kan meedoen. Hiervoor kunt U zich opgeven uiterlijk 27 mei a.s. bij één van onderstaande personen. - Holthees: mevrouw I. Weijers tel. 04782-534 - Overloon: de heer A. Arts tel. 04788-1218 - Vortum-Mullem: de heer J. Ronnes tel. 08855-71525 - Maashees: de heer L. Keuten tel. 04782-295 - Vierlingsbeek: de heer J. Deenen tel. 04781-1906 De kosten van deelname bedragen 2,50 per persoon, te voldoen bij aankomst in het gemeenschapshuis. werkelijke kosten, het maken van een toegangsweg, riolering en nutsvoor zieningen en herbouw. Het CDA stelde echter voor dat berdrag te verhogen tot ƒ27.000,- Prompt verweet Beterams van de PK het CDA "kerktorenpolitiek" en wenste hier over stemming. Toen bleek dat alleen de PK tegen de verhoogde bijdrage was. - Het agendapunt, beschikbaarstel ling van een krediet van ƒ46.885,- om daarmee 9 panden in het buitengebied aan te sluiten op het aardgas, gaf veel problemen, ondanks dat 85% inge volgde de baatbelasting terugkomt. Voor het PK was het onduidelijk waarom men zó laat met dit voorstel kwam, en waarom het niet eerst in diverse commissies besproken kon worden. Volgens de raadsvoorzitter ging het hier om een afgerond plan, waardoor 100% kan worden aangesloten. Met de aanvragers is een acoorrd bereikt en men moet voor I juni met de aanleg beginnen, in verband met de subsidie. - Het laatste voorstel, m edewerking te verlenen aan de bouw van 10 woningen in de sociale huursector in Wanssum, werd aanvaard. Wel vroegen enkele raadsleden zich af, of er wel belangstelling zou zijn voor deze woningen, welke een huurprijs vragen van maximaal ƒ611,40. RONDVRAAG De heer Nabben vroeg wat het gemeentebestuur zou kunnen doen om plaatselijke aannemers in te schakelen bij renovatie van woningwetwo ningen. De raadsvoorzitter antwoordde dat de Woningstichting "het Zuiden" opdrachtgever is en dat gespeciali seerde bedrijven kostenbesparender kunnen werken dan de plaatselijke aannemers De arme en door bezuinigingen geteisterde gemeente Venray, zal bijna vijftien duizend gulden op tafel moeten leggen om door vandalisme aan scholen aangebracht schade, te herstellen. In zijn vergadering van a.s. dinsdagavond (aanvang zeven uur) zal de gemeenteraad hierover een beslis sing moeten nemen. Tussen 1 augustus 1985 tot en met 31 december 1987 is voor een totaalbedrag van bijna 6000,- schade aangebracht aan de openbare scholen "de Flierefluit" in Brukske, "De Keg" in Veltum en "de Landweert" in de gelijknamige wijk. In de loop van 1986 en 1987 hebben graffiti- "artisten" voor een bedrag van bijna 7000,- schade aangebracht aan de basisschool "de Flierefluit". Een schade van rond 1500,- wegens vernielingen, aangebracht aan de basisschool "de Kemp" in 1987 en begin 1988, zal met gemeenschapsgeld moeten worden hersteld, terwijl vandalisme en inbraak de dr. Poelsschool een schade bezorgden van een kleine 400,- Vijftienduizend gulden "jammer- geld", dat zo goed op een andere en betere wijze had kunnen worden besteed MISHANDELING Een ouderwetse vechtpartij vond plaats tussen een 17 jarige en een 16 jarige Venrayse jongen. Er werd geschopt en geslagen en er werd aan de haren getrokken. Een en ander verliep wel pijnlijk, maar het einde was dat tegen beiden proces verbaal terzake mishandeling zal worden opgemaakt. Na verhoor werden ze huiswaarts gezonden. Ze hebben beloofd elkaar te zullen ontwijken. Hedenmiddag (24 mei) werden wij blij verrast door de KNVB te Zeist met de telefonische mededeling dat ons Al jeugdelftal winnaar is geworden van de Fair Play Cup van de landelijke Jeugd Competitie ook wel Coca Cola Competitie genoemd naar de hoofd sponsor. Naast 3 hoofdklassen, zijn er 3 eerste klassen. SV Venray Al speelde in de eerste klasse afdeling Zuid. Uit deze 6 klassen met totaal ca 75 teams is ons Al elftal dus als sportiefste team naar voren gekomen. Aan deze competitie werd o.a. deelgenomen door de jeugdelftallen van alle Betaald Voetbal Organisaties en daarnaast door de Al jeugd van een aantal amateur-verenigingen. Het bestuur van de Sportvereniging Venray feliciteert spelers en leiders van dit team met deze geweldige prestatie. Juist deze waardering heeft voor ons grote betekenis. Jongens, ondanks de teleurstelling van de degradatie in jullie klasse, zijn wij er trots op dat jullie in sportief opzicht landelijk de "Hoofdprijs" gehaald hebben. De Fair Play Cup zal zaterdag 4 juni a.s. om 15.00 worden uitgereikt tijdens een landelijke voetbal-pro motiedag die gehouden wordt van 10.00 tot 17.00 op de terreinen van Go Ahead Eagles te Deventer. AUTO FUNK GERAMD Na een uur gewinkeld te hebben ervaarde een Venrayse dat er in Venray nog chauffeurs zijn, die geen "heer of dame" in het verkeer zijn, want haar auto was behoorlijk ingedeukt. Degene die de schade heeft veroorzaakt moet dat hebben ge merkt, maar heeft vergeten een visitekaartje achter te laten. De dame is behoorlijk gedupeerd, mogelijk zijn getuigen zo vriendelijk kontakt op te nemen met de politie. VERNIELINGEN IN TUIN Een bewoner van de Verdistraat kwam tot de minder prettige ontdekking, dat zinloze vernielingen waren aangericht in zijn tuin. Ook zijn vijver was "onderhanden" genomen en de tuinlamp was gedemonteerd. Het is niet uitgesloten dat het om een wraakaktie gaat. VERKEERSBORDENJATTERS AANGEHOUDEN Op heterdaad betrapte de politie twee militairen, die bezig waren een verkeersbord te demonteren. Een ander bord hadden ze reeds gede monteerd in hun auto liggen. Ze wilden die borden als aandenken meenemen naar hun legerplaats. De auto werd in beslaggenomen, ook voor technisch onderzoek, terwijl het tweetal werd overgedragen aan de Koninklijke Marechaussee te Gennep. VOS UITGEGRAVEN In de Venrayse bossen werd door een jager een vossehol uitgegraven waarin een volwassen vos en 9 jongen werden aangetroffen. De dieren werden afgemaakt. De jager krijgt daarvoor een premie. 'n leesbare krant De beste boeken met alle informatie over zwangerschap, bevalling en opvoeding van baby's en kinderen vindt u bij: boekhandel grotestraat 68, 5801 bh venray, tel. 04780-82727 HET HANDBOEK VOOR OUDERS nu van f 59,90 voor f29,90 684 pagina s dik,op onderwerp gerangschikt, laat geen onderwerp onbesproken!! Uitgeverij Kosmos

Peel en Maas | 1988 | | pagina 7