Barbecue1 r@hrir De onderkant van Venray SL JSait I Peelland maakt zich op voor nieuwe fietsvierdaagse 'n archeologische reis door de tijd Peter Stiphout weer in de running Week van het (Limburgs) landschap Expositie in De Bonte Koe Benoemingen i.v.m. reorganisatie van het gemeentelijk apparaat Busdienst Zuid Ooster Kinder vakantiewerk Venray 'EEL EN MAAS Donderdag 26 mei - Pagina 5 In oktober a.s. is het 30 jaar geleden de toenmalige archeologische dlectie, door enkele amateur archeo- >gen uit Venray bij elkaar gebracht, 'fideel te bezichtigen werd gesteld, lit geschiedde in een gang beneden in iet toenmalige raadhuis van Venray vormde tevens het prille begin van et huidige Geschied- en Oudheid kundig museum. Naar aanleiding van het dertig jarig 35 lestaan van deze archeologische 35 ollectie is thans deze tentoonstelling 35 Ogericht. Hierin wordt op uitgebreide ijze aandacht geschonken aan de oon- en leefomstandigheden van de iensen in de prehistorische tijden, de jd der Romeinen en de Middel- suwen. Verder zijn er o.a. vondsten it opgravingen rond het klooster etlehem te Oostrum en de Burggraaf Venray te bezichtingen. Wat is archeologie en waarom? Archeologie is de studie van alles [at de mensen vroeger in en op de ind hebben achtergelaten, om loende meer van hun leef- en :rkwijze te kunnen achterhalen, [mdat het hier niet gaat over iftelijk overgeleverde geschiedenis het begrijpelijk, dat archeologie al :1 snel in verband wordt gebracht :t het zoeken naar scherven en itten en met opgravingen. Bij zijn streven allerlei informaties ver de vroegere samenlevingen te chterhalen is de archeologie meestal angewezen op toevallige vondsten die jdens werkzaamheden in de bodem torden gedaan of blootgelegd. Het is aarom van het grootste belang, dat lke vondst of bijzondere sporen in de rond worden aangemeld en geregis terd. De officiële opening zal worden erricht door de heer J.A.A. van )ers, wethouder van de gemeente 'enray, op woensdag 25 mei om 17.30 ur in de burgerzaal van het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1 te Venray. De voorzitter van het museum "'t Freulekeshuus", de heer J.J.A. Gootzen zal in gaan op het ontstaan van de verzameling en de totstand koming van de tentoonstelling. Prof. Dr. J.P.R. Modderman, emeritus hoogleraar Archeologie van de Universiteit te Leiden, zal een inleiding houden over de opgravingen in Venray en omgeving, speciaal over de grafheuvel te Meerlo. De tentoonstelling is te bezichtigen van 26 mei tot en met 25 september, elke woensdag- en zaterdagmiddag van 14.00-17.00 uur en op de zondagen 29 mei, 12 en 26 juni, 10 en 24 juli, 14 en 28 augustus, 11 en 25 september eveneens van 14.00-17.00 uur. Het museum is echter gesloten op 6, 7 en 10 augustus. Voor meer informatie kan men zich wenden tot: De heer J.J.A. Gootzen (voorzitter) tel. 04780-84178 of de heer J.P.G. Renkens (samensteller) tel. 04780- 84603. OP MOTORKAP TE SLAPEN Door het blaffen van een hond werd dinsdag in de vroege morgen, een bewoner van de Rooseveltstraat wakker. Hij ging kijken en ontdekte dat in de straat een manspersoon op de motorkap van een auto lag. De gewaarschuwde politie constateerde dat die man, een Venrayer, de motorkap voor zijn bed had aangezien en in slaap was gevallen. Natuurlijk werd hij wakker gemaakt door de politie. Op de motorkap waren geen beschadegingen te ontdekken. Hij werd huiswaarts gezonden met de boodschap in de toekomst maar een andere slaapplaats uit te zoeken. VELTUMSE KLEFFEN 62 VENRAY TEL. 04780-11122 De bekende Ysselsteynse wieier- crosser Peter Stiphout, is weer volop in de running. Op 14 en 15 mei nam hij deel aan internationale cross-wed strijden in Slagharen. Daar waren vertegenwoordigers uit alle Europese landen aanwezig. Feitelijk mag men deze wedstrijd wel de Grand Prix van Nederland noemen. Drie manches en de halve finale mocht Peter op zijn naam schrijven. In de finale kwam hij echter niet verder dan de zesde plaats, mede omdat hij tijdens de rit plotseling moest uitwijken voor een voor hem vallende collega. Dat deed zijn tempo niet goed en kostte hem minstens enkele plaatsen in de rangschikking. Op 21 en 22 mei nam Peter deel aan de Grand Prix van Frankrijk. De wedstrijden werden gehouden op een bijzonder fraaie, lange en snelle baan, waarop grote snelheden ontwikkeld konden worden, vanwege het golvend terrein. In de drie manches werd hij resp. 1 3 en 1. In de finale moest Peter genoegen nemen met de tweede plaats. Zijn Franse rivaal tevens lands kampioen was hem weer te vlug af. Toch is het wel tekenend, dat Peter de enige buitenlander was, onder de zes eerste crossers. Zijn achterstand op de Franse wielercrosser, wordt elk jaar minder. Peter hoopt toch eens over hem te zegevieren. Zondag a.s. zijn de Nederlandse kampioenschappen te Assen. Ook hier gaat de wedstrijd over 3 manches. Peter zal er van de partij zijn. Verder staat voor deze Ysselsteynse wielercrosser in de klasse "cruisers van 25 to 39 jaar" nog de volgende wedstrijden op het programma: 5 juni in Geldrop: 25 en 26 juni Grand Prix in Engeland: 3 juni Grand Prix van België: 9 en 10 juli Europese kampioen schappen in Slagharen: 11, 12, 13 en 14 augustus Wereldkampioenschappen in San tiago (Chili). "In de nesten gewerkt" De stichting het Limburgs Land schap heeft als grootste particuliere natuurbeheerorganisatie van Limburg al meer dan 3700 hectare waardevolle natuurterreinen in eigendom. Ge durende het jaar worden er regelmatig activiteiten georganiseerd om de Limburgers met die rijkdom kennis te laten maken. De grootste activiteit is jle \yeek yan bet Landschap. Om natuurliefhebbers met de Lente in het Landschap kennis te laten maken is de week van het Landschap voor een keer naar het voorjaar verschoven. Dit jaar zijn de activiteiten van 28 mei tot en met 5 juni. Voor Noord Limburg is de hoofdlokatie dit jaar Landgoed Arcen. In het poortgebouw van het kasteel is een tentoonstelling met als thema nestbouw bij vogels; vandaar de titel "In de Nesten Gewerkt". Verder is er een diavoorstelling. In het ruim 300 hectare grote natuurreser vaat dat bij het kasteel hoort (dus niet de kasteeltuinen) zijn excursies. Iedere dag om 14 uur en 's zondags extra excursies om 11 uur. Verder zijn er wandelroutes uitgezet door het landgoed. Van zondag 29 mei tot en met zondag 19 juni is er in café de Bonte Koe in de Hoenderstraat in Venray een unieke tentoonstelling van In diaanse posters. De uit België afkomstige bluegrass-formatie "Sweet Oké" zal de officiële opening op 29 mei flink wat kracht komen bijzetten. Bij het horen van het woord Indianen zullen veel mensen misschien de beelden voor ogen krijgen van rennende paarden en wapperende hoofdtooien. Begrijpelijk. We herin neren ons allemaal de geweerschoten en het bloedstollende gekrijs uit allerlei westerns. En inderdaad, dergelijke tonelen hebben zich afge speeld, voornamelijk in de tweede helft van de vorige eeuw. Dat er vóór de komst van de blanke pioniers tientallen verschillende stammen over het hele Noord-Amerikaanse konti nent verspreid woonden en in bijna l volmaakte harmonie met de hen omringende natuur leefden, dat feit is over het algemeen niet zo bekend. Des te verrassender is daarom deze unieke grafische kunst van de Noord- Amerikaanse Indianen. De afbeel dingen geven uitdrukking aan een rijke kuituur waarvan de wortels teruggaan tot ver voor onze eigen jaartelling. Er straalt een duidelijk voelbare kracht uit van mensen en dieren, die vaak figuratief maar soms ook gestileerd zijn weergegeven. Hoe langer je kijkt en de beelden op je laat inwerken, des te meer er van binnen gebeurt. En dat geldt voor iedereen, want ze zijn tijdloos. Al is misschien niet alle symboliek voor iedereen direkt duidelijk, de betekenis ervan kan toch zonder meer worden gevoeld. Er zijn alles behalve "primitieve" I maar juist indrukwekkend moderne posters te zien van Mark Rohrig, Burgess Roye, Ranee Hood, Mark Silversmith en Frank Howell. Een verfrissende aanrader, deze expositie. INBRAKEN - Uit een loods aan de Deurneseweg werden een compressor, een boor, een slijpmachine en een kettingzaag gestolen. Totale waarde enkele duizenden guldens. - Uit de werkplaats van een loonbedrijf aan de Stationsweg werden een C02-lasapparaat en 2 slijpmachines gestolen. Totale waarde 5500,- Toegang werd verschaft door forcering van een deur. De inbraak moet hebben plaats gevonden in de nacht van 19 op 20 mei j.l. De dader of daders hebben gebruik gemaakt van een auto. De sporen daarvan gingen in de richting van de Smakterveldweg. Mogelijk dat ge tuigen iets verdacht hebben gezien, in de late avond of nacht. Zij worden dringend verzocht kontakt op te nemen met de politie. In het kader van de reorganisatie binnen het gemeentehuis is door het college van b. en w. een aantal aanwijzingen/benoemingen bekrach tigd. Dat wil zeggen, dat een aantal ambtenaren is benoemd ter vervulling van nieuwe c.q. oude taken. Ir. W. Grootjans blijft hoofd van de hoofdafdeling Gemeentewerken. G. Remmers, hoofd van de afdeling personeelszaken en organisatie, is aangewezen tot hoofd stafafdeling Personeel/Organisatie Informatie; H. Dorssers, hoofd van de afdeling financiën en belastingen is aange wezen tot hoofd stafafdeling Finan ciën; W. Crooymans, hoofd afdeling bevolingszaken is aangewezen tot hoofd afdeling Burgerzaken; J. Brueren, hoofd van de afdeling onderwijs, sport, cultuur en recreatie is aangewezen tot hoofd afdeling Welzijn en Onderwijs; R. Zeelen, hoofd van de afdeling sociaal-culturele en maatschappelijke zaken, is aangewezen tot hoofd afdeling Sociale Zaken (als opvolger van de binnenkort vertrekkende J. Coppelmans); P. Verbeek, hoofd van de afdeling interne zaken, is aangewezen tot hoofd Interne Dienstverlening; A. van Stratum, hoofd van de afd. Stedebouw, grondzaken en bouw- en woningtoezicht, is aangewezen tot staffuncionaris hoofdafdeling Ge meentewerken; J. van Kuijck, hoofd van de afdeling openbare orde en veiligheid (welke afdeling door de reorganisatie is opgeheven) is aangewezen tot staffunctionaris hoofdafdeling Wel zijn en burgerzaken; J. Praats, hoofd van de afdeling juridische zaken, ruimtelijke ordening en secretariaat gemeentewerken, (eveneens opgeheven) is aangewezen tot adjunct-secretaris/ 1ste loco secretaris. De heer Th. Manders, hoofd van de afdeling civiel-tech- nische werken, zal eveneens de heer J. Coppelmans, de gemeentedienst met VUT verlaten. De afdelingen bedrijfsadministratie en onderzoek, statistiek en werkge legenheid, waarvan de hoofden in een eerder stadium wegens het aanvaarden van een betrekking in een andere gemeente,, Venray hebben verlaten, zijn eveneens opgeheven. Voor een viertal functies zijn of zullen externe of interne sollicitatie procedures worden opengesteld. Het zijn de functies voor: a. hoofd afdeling Welzijn en Bur gerzaken b. hoofd afdeling Ruimtelijke Or dening en Inrichting c. hoofd afdeling Beheer, Grond en Eigendommen d. hoofd afdeling Openbare werken. VLAGGEMAST OMVER GEREDEN Op de grasveld van het Gasten- centrum Wieënhof werd een vernielde vlaggemast aangetroffen. Uit de glasscherven viel op te maken dat de mast vernield was door een auto. De bestuurder daarvan had het niet nodig gevonden zijn visitekaartje achter te laten. DEURNE/VENRAY De jaar lijkse fietsvierdaagse De Peel is een niet meer weg te denken evenement in het Peellandse zomergebeuren. Dit jaar vindt alweer de dertiende editie plaats. Vanaf deze week draaien de inschrijfformulieren weer op volle toeren. Fietsvierdaagse De Peel wordt dit jaar gehouden van dinsdag 5 juli tot en met vrijdag 8 juli. Vorig jaar kende het evenement ruim 5000 deelnemers, die ofwel vanuit Deurne ofwel vanuit Venray een of meerdere dagen per rijwiel door de Peellandse dreven toerden. Voor dit jaar wordt weer een nieuw record verwacht. Voorzitter van het vierdaagse- comité Maas: "De Fietsvierdaagse heeft de afgelopen jaren een goede naam verworven. Niet alleen in de eigen streek, maar ook ver daar buiten. Het aanal deelnemers van boven de rivieren groeit gestaag". Om het voor de vlugge inschrijvers allemaal nog aantrekkelijker te maken, worden enkele fietsen verloot onder degenen die zich vóór 20 juni voor deelname hebben aangemeld. Ook dit jaar kent de Fietsvierdaagse diverse afstanden. Het kortste traject omvat dagelijks 25 kilometer, het langste 80 km. Met name de 25 kilometer-route is uniek te noemen omdat die zowel gezinnen met kleinere kinderen als ouderen en minder validen de kans geeft in een rustig Met ingang van zondag 29 mei gaan de nieuwe Zuidooster- busboekjes 1988-1989 gelden. Voor Venray e.o. zijn de volgende wijzigingen doorgevoerd, maar ook kunnen de aankomst en vertrektijden enkele minuten verschoven zijn. Lijn 27 Helmond-Venray In de vroege avond vervallen op zaterdagen de ritten met de vertrek tijden uit Venray: 18.42 en Helmond: 19.41. Lijn 28 Well-Venray-Vierlingsbeek De vertrektijden van enkele ritten op deze lijn zijn maandag t.m. vrijdag enkele minuten verschoven. Op het traject Well-Venray autobusstation wordt op maandag t.m. vrijdag een rit toegevoegd: vertrektijd Well: 07.06 uur, aankomt Venray: 07.25. De rit met de vertrektijd 12.45 uit Vierlingsbeek komt te vervallen, evenals de rit met een vertrektijd van 17.03 uur. In de namiddag worden de volgende ritten toegevoegd op maan dag t.m. vrijdag: vertrektijd Venray: 16.50 uur, vertrektijd Well: 17.10. De laatste ritten Venray-Vierlingsbeek v.v. (vertrektijd Venray: 18.23 uur, vertrektijd Vierlingsbeek 18.55) Hiermee vervalt dus de bediening van het Ziekenhuis te Venray! Ook op zaterdagen vervallen enkele ritten op het trajekt Venray-Vierlingsbeek, te weten: vertrektijd Venray: 08.34 en 16.34; vertrektijd Vierlingsbeek: 08.55 en 16.55 Lijn 29 Oirlo-Venray-Venlo De koopavondrit Meerlo-Venlo (vertrektijd Meerlo: 21.57) vervalt. Lijn 30 Venray-Venlo-Roermond Op zondagen wordt de vertrektijd van de op een na laatste rit met een half uur vervroegd: in de nieuwe situatie vertrekt de bus om 23.09 uur uit Roermond (was: 23.39 uur). tempo vier dagen lang het Brabantse en Limburgse land te verkennen. Campings Uiteraard is dit jaar ook weer gedacht aan de nodige parkeerruimte in de buurt van de Vierspan in Deurne en de Schouwburg in Venray, de vertrekpunten van de vierdaagse. Ook in de buurt: een beveiligde fietsenstal ling en twee campings voor degenen die van ver komen. De campings zijn overigens al open vanaf zaterdag 2 juli. De fietsvierdaags wordt zoals te doen gebruikelijk op vrijdagmiddag feestelijk afgesloten in zowel de Vierspan in Deurne als de schouwburg in Venray. Inschrijvingen Inschrijvingsformulieren zijn ver krijgbaar bij de volgende VVV kantoren: boekhandel Hub Berkers aan de Stationsstraat in Deurne; streek VVV, Peelland, Markt 211, Helmond; VVV Venray, Grote Markt 23, Venray; VVV informatie- post, Burg. Wijnenstraat 15, Asten. Mocht men verdere inlichtingen willen over de dertiende editie van Fietsvierdaagse De Peel, dan kan men zich wenden tot de VVV informatie- post in Deurne, boekhandle Berkers, tel. 04930-15813 of bij VVV Venray, tel. 04780-10505. Bijlage: foto van de Traditionele fietsvierdaagse "De Peel". Kindervakantiewerk zoekt leiding Het Kindervakantiewerk Venray zoekt mensen die bereid zijn om gedurende één week (en wel van 1 t.m. 5 augustus) een groep kinderen in de leeftijd van 7 t.m. 12 jaar te begeleiden bij allerlei activiteiten, die in het teken staan van de Olympische Spelen. Mensen die graag met kinderen omgaan en die ouder zijn dan 15 jaar, en die ons in de bovengenoemde- week willen helpen (ook ouders zijn van harte welkom!!) kunnen zich aanmelden bij het secretariaat: Vicarieweg 36, Leunen. Tel. (04780)- 10561. Ook als je nog nadere informatie wenst over het Kindervakantiewerk kun je daar terecht. Dus heb je zin, geef je dan op als leiding! Aanmelding kinderen De voorbereidingen voor het komende Kindervakantiewerk vor deren gestaag. Via de scholen zijn de programmaboekjes weer uitgedeeld. Zoals U daarin hebt kunnen lezen zal er dit jaar slechts één week kindervakantiewerk worden georga niseerd, en wel in de week van 1 t.m. 5 augustus. Wij hopen dat dit geen beletsel vormt bij de aanmelding van de kinderen, en dat ook het programma zal aanslaan. Wij willen U er nogmaals op wijzen kind(eren) uitsluitend op te geven via de bij het programmaboekje gevoegde acceptgirobetaalkaart. Op gave liefst vóór 15 juni a.s. Voor informatie en/of vragen kunt U altijd bellen naar het secretariaat, tel. 04780-10561. AK O ZIJN RIJKE GESCHIEDENIS Het zijn in feite legendarische Iguren, die veldwachters of politie- lensen, die op Vak O van de Igemene Begraafplaats Boschhuizen in laatste rustplaats hebben ge- •nden. Al zijn het maar enkele raven, die de tand des tijds, het puin in de opgeblazen toren of het ruimen fegens plaatsgebrek op het oude Serkhof rond de Grote Kerk hebben overleefd". De namen van hen die er Jegraven liggen, hebben hun eigen eschiedenis. In het Venray uit de tijd tussen de vee wereldoorlogen, nam een olitieman een bijzondere positie in. Jij werd door iedereen gekend en op ijn beurt, kende hij iedereen met al ijn hebbelijk- en onhebbelijkheden, 'it wel in tegenstelling tot de sgenwoordige tijd, waarin de afstand Ussen politie en burgerij uiteraard -groot is. Slechts één, nog in leven zijnde oud- olitieman, zou de vergelijking met de andhavers van de orde in vroeger 'ren kunnen doorstaan. Dan be- oelen we de in Leunen wonende I.L.H. Janssen, beter bekend als Pa Janssen", die maandag j.l. nog Is de-veldwachter-van-weleer tijdens e Merselose dag door het in oude lorie getooide dorp fietste. Zij het dan zonder een ontzag inboezemde snor, waarmee velen van zijn voorgangers wel getooid waren, zoals b.v. veldwachter Pietje Derks. PETER JOHANNES DERKS (16 juli 1877 - 5 augustus 1941) Ga maar eens op Vak O zoeken naar het graf van de vroegere veldwachter Pietje Derks, alias "Pietje Pruuf". Via zijn zoon Georgé, die door de jaren heen het graf van zijn ouders heeft onderhouden, hebben we het gevonden, Een grafzerk met de namen ontbreekt, maar men heeft de laatste rustplaats van beiden voorzien van een hardstenen rand en een kruis. Veldwachter Derks heeft geschiedenis gemaakt gedurende de vijfentwintig jaar, dat hij in Venray veldwachter was^ten tijde van pliesie Steerneman, Vroon, L.H. Janssen (De Kin) en J. Lemmens (Sabel Hannes). Pietje Derks kwam uit Oeffelt. Zijn ouders waren "uitbaters" van het voormalige café "De Hoop" aan de Merseloseweg. Thans staat op deze plaats het Klooster Sint Oda, waar bejaarde zusters Ursulinen wonen. Achter het café lag het voetbalveld van de toenmalige voetbalclub "Al batros": In zijn jonge jaren was Pietje Derks handelaar in textiel, waarmee hij in de meest letterlijke zin van het woord de boer op ging. In het Venrayse dialect had men hiervoor de naam "Krem- mer" bedacht. Zijn benoeming tot veldwachter is voor onze begrippen onbegrijpelijk. Toen hij op het gemeentehuis solliciteerde naar de funcite van gemeentebode, kreeg hij een uniform aan en werd meteen "bevorderd" tot veldwachter. In die dagen, toen iedereen in Venray iedereen kende de gemeente telde toen 10.000 inwoners had je al gauw een bijnaam (of een scheld naam) ter onderscheiding van anderen. In de boeken van Thei Min staan ze te kust en te keur. De naam "Pietje Pruuf" zal veldwachter Derks wel gekregen hebben omdat hij er graag een achterover sloeg. Hij was immers de zoon van een kastelein en bij de controle op het "sluitingsuur" zal men hem ongetwijfeld wel eens een slokje hebben aangeboden. En dan mag je al gauw verder door-leven en ook nog heel lang daarna met een ietwat provocerende bijnaam Evenals zijn collega "Sabel Hannes" stond veldwachter Pietje Derks bekend om zijn resoluut optreden bij de handhaving van het sluitingsuur van de café's. Tenslotte droegen zij hun vervaarlijke sabel niet voor niets. Hij liet in ieder geval niet met zich spotten. Op een avond stond veldwachter Derks in de Schoolstraat gebogen over een man, die te diep in het glaasje had gekeken en zijn roes "aan den openbaren weg" lag uit te slapen. Indachtig het spreekwoord over een broek, die" zó gespannen staat, schopte een jongeman uit Overloon de gerechtsdienaar onder zijn zitvlak, sprong op zijn fiets en smeerde 'm richting Overloon. De veldwachter liet de beschonkene aan zijn lot over en zette de achtervolging in. Het heeft wel even geduurd, maar de veldwachter kreeg in Overloon de dader te pakken, waar hij onge twijfeld kennis heeft kunnen maken met de politiesabel Een ander verhaal wil, dat veldwachter Derks een arrestant had in het kötje onder het oude raadhuis en dat hij op 'n dag voor de vroegmis van acht uur zijn "logé" eten moest brengen. Pietje Derks droeg een bord met boterhammen waarover een witte doek lag. In zijn andere hand droeg hij een tuitje met koffie. In de muur van het gemeentehuis zat een luik en wanneer dat werd opgeschoven kon je achter de dikke tralies de arrestant zien zitten. Op die vroege morgen kreeg de veldwachter de schrik van zijn leven, toen hij het luik omhoog schoof. De gevangene had zich 's nachts opgehangen aan zijn broek riem en zijn gezicht hing vlak voor de traliesNooit heeft iemand de stoere veldwachter zo hard horen schreeuwen en hard zien lopen Dan is er nog een niet meer te controleren verhaal over de veld wachter Derks, die bij een of andere gelegenheid bij Verheugen in de Grotestraat een officiële proclamatie van de Koningin-regentes moest voorlezen. Staande op een stoel sprak hij de verzamelde stamgasten toe namens "Humme (H.M.) Régen- tes", waarbij hij de klemtoon legde op de eerste lettergreep in plaats van op de laatste Toch is Pietje Derks de geschiedenis ingegaan als een getrouw dienaar van de H. Hermandad: streng maar rechtvaardig. Hij beugelde graag in café Volleberg aan de Merseloseweg, precies naast de woning waar de familie Derks vele jaren gewoond heeft. Een van de taken van pliesie Derks was attent zijn op stropers in de Venrayse bossen. Dat was "Pietje" wel toevertrouwd, want hijzelf was een verwoed jager, en die zijn zoals bekend, desduivels op stropers. Hij was lid van de Aartsbroeder schap der H. Familie, die hem op de dag van zijn begrafenis "de laatste eer bewees bij den lijkdienst". De leden waren hiertoe opgeroepen met "me daille opsteken en zangboekje mee brengen". Vergeefs hebben we in de edities van Peel en Maas van begin augustus 1941 gezocht naar een van hem gewijd "in Memoriam". Wat wij wel vonden was een advertentie van notaris Pluymaekers, waarin werd gemeld, dat op 19 augustus 1942 (14 dagen na zijn sterfdag!) ten verzoeke van de ervan P.J. Derks te zijnen woonhuis Merseloscheweg 7A tegen contant geld de inventaris van zijn woning publiek werd verkocht Waarschijnlijk is toen ook de sabel van Pietje Derks, die zijn zoon Georgé zo graag als aandenken aan zijn vader zou hebben bewaard, voor contant geld de deur uitgegaan

Peel en Maas | 1988 | | pagina 5