.C.Y. 1948-1988 Oostrum vierde feest! Mariaprocessie in Oostrum Goed Kamp „Endepoel" officieel geopend Dansen voor ou deren Afscheid na 23 )aar schoonhouden- Avondvierdaagse van 9 t.m. 12 juni Kennedy tourtocht/ Kennedymars Oproep aan alle oud-wandelaars Training voor de Kennedymars en avondvierdaagse PEEL EN MAAS N KWESTIE VAN EEN BETERE SMAAK. 'a9in »EEL EN MAAS Woensdag 11 mei - Pagina 5 Met een heel drukke bedevaart van de LVB waarvoor de Eucharistie viering werd opgeluisterd door de harmonie en het jongerenkoor begon donderdag 5 mei in Oostrum de viering van het 50 jarig bestaan van de parochie; het 70 jarig bestaan van de Harmonie Sub Matris Tutela en het 40 jarig bestaan van het Werkcomité Oostrum (dorpsraad). Daarna werd de zeer interessante en boeiende tentoonstelling met foto's en documenten in het gemeenschapshuis in Oostrum en van kerkelijke kunstschatten in de kerk, geopend door burgemeester Defesche. In het weekend trokken deze tentoonstellin gen veel bezoekers. Jammer dat deze exposities niet langer kunnen blijven. 's Avonds was er een wervelende show van artiesten uit de Oostrumse verenigingen, die voor een volle tent zorgen. Een heerlijke ontspannende avond op humoristische wijze aan eengeregen door Math. Arts. Vrijdags was het de beurt aan de jongeren met het orkest Monte Carlo. Zaterdags zorgde de Schola Cantorum voor de opluistering met gregoriaanse zang van de eucharistieviering, en daarna gaf Oostrums harmonie een feest- concert dat er zijn mocht. Muziek uit vroeger jaren en uit deze tijd. In de pauze werden vier leden door de voorzitter van de R.K. Limburgse Bond van muziekgezelschappen onderscheiden met de bondsinsignes wegens 60 jaar lidmaatschap t.w. Hub van de Venne, Jan Verheijen en Wim Keijsers, terwijl Jac van Ooijen het insigne ontving voor 50 jaar lidmaat schap. De heer Rongen schetste de grote betekenis van het trouwe lidmaatschap van een vereniging die de traditie van muziekgezelschappen voortzetten. De burgemeester van Venray kwam de harmonie feliciteren met het jubilé en nam de gelegenheid te baat om het tamboercorps nog eens in het zonnetje te zetten wegens de diverse concours- resultaten in 1987 en bekroond door het landskampioenschap in de 2e divisie op 10 april 1988 te Amsterdam. Naast felicitaties aan de jubilerende muzikanten had hij nog een verrassing bij zich die de betrokkenen zichtbaar ontroerde. Hij speldde namelijk de Koninklijke onderscheiding van de zilveren eremedaille van de Orde van Oranje Nassau op bij de heren Hub van de Venne en Jan Verheijen die 60 jaar onafgebroken lid zijn van de Oostrumse harmonie. Hub van de Venne is vooral bij het slagwerk aktief. Zonder hem zouden de successen van de drumband niet zo groots zijn geweest. Vele jaren zorgde hij voor de instrumenten van Oostrums harmonie maar was boven dien ook lid van het kerkkoor. Jan Verheijen mag met z'n 60 jaar lidmaatschap terug zien op een welbesteed muzikaal leven, waarin hij jarenlang plaatsvervangerd dirigent was. Ook het kerkkoor had in hem nu bijna 60 jaar een trouw lid, dat bovendien vele jaren als organist fungeerde. Door de president werden de dames van de jubilarissen bedacht met een boeket bloemen, waarmee de felicita ties van de vereniging werden onderstreept. Tijdens de pontificale Hoogmis, opgedragen door Mgr. Castermans, werden drie koorleden door Mgr. Castermans onderscheiden met de medaille van de Gregoriusvereniging. Th. Linskens en P. Linssen wegens hun 40 jaar lidmaatschap en H. Thuyl omdat hij al 25 jaar lid is van het kerkkoor. Na de hoogmis volgde een twee urn- durende receptie, tijdens welke zeer vele felicitaties in ontvangst werden genomen. Na de receptie was er in de tent nog muziek van de Basement Band en van Bloas um op. De festiviteiten werden besloten met een concert op maandagavond door Harmonie Sub Matris Tutela en de Koninklijke Harmonie Euterpe. Na afloop zorgde de Hofkapel van Venray voor een gezellige stemming. zondag 15 mei a.s. om 15 uur De grote Maria processie zal a.s. zondag in Oostrum trekken naar het kruiswegpark Trans Cedron. De processie vertrekt vanaf de kerk om 15.00 uur. Op Trans Cedron is een plechtige Lof met predicatie door Pater G. Cuppen, Monfortaan. Van 12.30 tot 16.30 zal het centrum van Oostrum voor door gaand verkeer afgesloten zijn. Ook de busdienst is omgeleid. Deelnemers In ieder geval zullen aan de processie deelnemen. - de Ruiterclub Nobel met vaandel uit Oostrum - de Schutterij het Zandakker Gilde St. Jan uil Venray. - de Harmonie Sub Matris Tutela uit Oostrum - de kerkelijke Zangkoren uit Oostrum Parkeren Voor extra parkeergelegenheid kan gebruik gemaakt worden van: 1. het spoorwegemplacement met borden aangegeven. 2. het terrein rond de oude Water molen. 3. het terrein bij Aannemingsbedrijf Raedts aan de Mgr. Hanssenstraat. Langs de straten in het centrum kan men niet parkeren. Voor minder-validen is parkeer gelegenheid beschikbaar in de Water molenstraat in de aanwezige parkeer havens. Laat die plaats ook voor die mensen. Die plaatsen zijn bestemd voor degenen die in het bezit zijn van een parkeerkaart voor minder- validen. uw weekblad JAN VERHEIJEN jubilarissen in de bloemetjes worden gezet: B. Camps als 40 jarig lid en J. Poels verdedigt al 25 jaar de kleuren van BCY. B. Camps heeft, zoals velen weten, ook een toernooi dat naar hem genoemd wordt. Elk jaar, begin november, strijden vele Ysselsteynse inwoners om de Ben Camps wissel- troffee. BCY is dan wel in hetzelfde clublokaal gebleven, maar is wel 3 maal van clublokaalhouder ver anderd. De langste tijd was dat H. v. Asten. Daarna kwam Arie van Dijk, die nu nog erelid is van de club, evenals B. Camps. Arie werd enkele jaren geleden opgevolgd door Johan en T Pof>impt>rs. Gezien de er- v.a™.?e van dat Jaatste> kan BCY nog jaren in clublokaal "Herberg de Peel" vertoeven. De feestelijkheden die op 14 mei zullen beginnen met een heilige mis, om 14.30 uur, voor alle levenden en overleden leden van BCY, 's avonds wordt het jaar voortgezet met een receptie van 20.00 uur tot 21.30 uur waarna nog een gezellig samenzijn voor de rest van de avond. En dat natuurlijk in het clublokaal "Herberg de Peel" te Ysselsteyn. bekenden waarderen Uw meelopen met het toezeggen van 'n bedrag per afgelegde kilometer. Als het sponsor bedrag tenminst ƒ5,- is, komt het inschrijfgeld te vervallen. Sponsor- formulieren zijn gratis verkrijgbaar bij het kantoor van de Venrayse VVV op de Grote Markt. Start en finish van deze wandeltocht zijn gevestigd in zaal "In den Engel", Poststraat 3 in Venray-centrum. Wandelaars kunnen starten tussen 9.00 en 12.00 uur. De routes, die zijn gemarkeerd, gaan nagenoeg geheel over verharde wegen (alleen bij de 25 km is een klein stukje onverhard) en zijn zodanig uitgezet, dat het wandelen aantrekkelijk is voor jong en oud. U behoeft U ook niet te haasten: U mag uw eigen tijd indelen als U maar vóór 17.00 uur terugbent, lederen wandelaar, die de tocht uitloopt, krijgt een aardige herin nering. Wandelen is een gezonde en ontspannende sport. De organisatie verwacht dan ook een groot aantal deelnemers. Het is aan u om dit waar te maken. En, zoals al eerder vermeld, deze tocht is een uitstekende training voor andere, komende wandel-evenementen. Bovendien mag U niet vergeten: als U meedoet bent u "AL WANDELEND AAN HET WERK VOOR VENRAY'S GROTE KERK". GESLAAGD Geslaagd voor Goudsmid aan de Vakschool in Schoonhoven Marie- Louise Broeksteeg. GROOT AANTAL SIERADEN GEVONDEN Een wandelaar vond in de bossen van de Rouwkuilen een doos, welke in de struiken was verstopt. In die doos zat een groot aantal sieraden, ter waarde van enkele duizenden gulden. Of die sieraden afkomstig zijn van de inbraak aan de Stationsweg in Oostrum, zaterdagmiddag, wordt door de recherche onderzocht. BESTUURDER WAS ERG GESCHROKKEN In de nacht woensdag op donderdag schrok een bestuurder uit Oostrum toen hij op de Oosterbosweg (de verbindingsweg tussen Veulen en Meterik) midden in de bossen, een jongeman op de rijbaan zag liggen. Met veel stuurmanskunst wist hij de man te ontwijken. Hij deed aangifte bij de politie, die op onderzoek ging en een 17 jarige jongeman uit Venray slapende op de rijbaan aantrof. Zijn fiets kon hij niet meer terugvinden. Hij verklaarde op Horster kermis te« zijn geweest en daar zo'n 20 tot 30 glazen bier te hebben gedronken. Hij kreeg voor zijn gedrag een proces verbaal aangezegd. Vrijdagmiddag verrichtte wet houder mevr. Hoppenreijs-de Loo het nieuwe kampeerbewijsterrein "Ende poel" gelegen in de fraaie bossen aan de weg van Merselo naar Overloon. De stichting ,,Goed Kamp" exploi teert dit kampeerterrein, dat bedoeld is voor rasechte kampeerders die geen eisen stellen aan comfort, maar tevreden zijn met eenvoudige voor zieningen. Er werd dank gebracht aan het Venrayse gemeentebestuur voor de medewerking bij het zoeken van een geschikte plaats. Dank ook aan de instanties welke subsidie hebben verleend, dank aan het aannemers bedrijf Nelissen-van Egteren, aan de leden van het hulpcorps van de ANWB, aan de buurtbewoners en aan de goede buren Schuttersgilde 't Zandakker/St. Jan. Nogmaals kregen de buurtbewoners de verzekering dat het een rustig kampeerterrein is en blijft en dat er geen zwembad zal komen er geen stacaravans zullen worden geduld. Vrijwilligers van "Goed Kamp" hebben er 300 dennen gekapt en daarvoor in de plaats 350 loofbomen geplant. Wethouder Hoppenreijs-van Loo was blij dat het gemeentebestuur medewerking aan de realisatie van deze camping had kunnen verlenen, want juist die soort accomodatie past in het tourisme en recreatie welke het gemeentebestuur voorstaat. De inzet van de vrijwilligers werd door de wethouder geprezen. Zij hoopte dat de stichting, zich in een groeiende belangstelling zou mogen verheugen en zegde ook voor de toekomst de medewerking van het gemeentebe stuur toe. Namens de goede buur feliciteerde de voorzitter van het Schuttersgilde 't Zandakker Joep Krijnen. Hij zei wanneer nodig ook alle medewerking toe. Het gilde zou in de winter maanden op .de voorzieningen van Goed Kamp letten en hij hoopte dat de kampeerders in de zomermaanden het schietterrein en hun bezittingen in het oog zouden houden. Wel waarschuwde hij nog op het gevaar ais de rode vlaggen waren aangebracht. Dan was dat hele gebied ook voor kampeerders verboden terrein. Joep Krijnen kon niet nalaten ook even iets te vertellen over de uit 1856 nagemaakte uniformen en van het gilde en over de installatie van de keizer van dit schuttersgilde. Namens dc afdeling Sport en Recreatie van de gemeente gaf Tino Zandbergen en namens VVV Dick Min acte dc presents. Sinds 28 april is de wijk vereniging Veltum gestart met dansen voor ouderen. Dit is geweldig goed van start gegaan. Op verzoek van de mensen zelf worden deze dansmid- dagen verplaatst naar de dinsdagmid dag. Ie dinsdag is 10 mei a.s. Elke dinsdagmiddag van 14.00 tot 16.30 kunnen mensen vanaf 50 jaar zich uitleven op deze gezellige dansmid- dag. Er wordt geen les gegeven. De middag wordt aan elkaar gepraat door dhr. Sillissen en zijn vrouw, die het motto hanteren, NIETS MOET ALLES MAG! De dansmiddagen vinden plaats in wijkcentrum 't Schópke in Veltum. Iedereen is welkom!! DIEFSTAL TAS UIT WINKELWAGENTJE Even een winkelwagentje buiten haar gezichtsveld, werd een winke lende dame noodlottig. Zij had haar tas in de daarvoor bestemde ruimte van het wagentje gedaan. Toen ze in een rij bij de brood*afdeling stond te wachten, heeft iemand kans gezien de tas uit het wagentje te halen. Zaterdag 13 mei a.s. zal omstreeks 20.00 uur, in de Jongerensoos Dingus aan de Hoenderstraat, afscheid worden genomen van Gon Maessen- Voermans. Een uniek afscheid, omdat Gon 23 jaar geleden begonnen is met het schoonmaken en schoonhouden van de toen gestichte Jongerensoos RS'65, en waarvan zij nu bij haar 65e verjaardag voorgoed afstand neemt. Zaterdag 14 mei wordt het 40 jarig bestaan van BCY gevierd. BCY werd opgericht in februari 1948 in het clublokaal H. v. Asten. In dat pand, wat tegenwoordig "Herberg de Peel" heet, is de biljartclub nog steeds gevestigd. Bind 1948 had BCY al 21 leden en oktober van dat jaar werd ook begonnen met de Venrayse kompe titie. Het aantal deelenemende vere ngen was in de A klasse 7 en in de B klasse 4. BCY kwam zowel in de A A als in de B met een team van 6 personen uit. Zo was het begin van BCY en de club haalde in die 40 jaar diverse kampioenschappen en persoonlijke successen. Het ledental schommelde rond de twintig, met in de eind jaren 70 als dieptepunt slechts 6 leden. Maar de club is daarna weer helemaal opgebloeid en heeft thans ruim 30 leden, waarvan op 14 mei twee Over vier weken begint de jaarlijkse ivondvierdaagse waaraan natuurlijk itderee, jong en oud kan deelnemen. We beginnen op donderdag 9 juni om 17.30 uur bij de Wetteling aan de Zuidsingel. Ook vrijdag 10 juni en taterdag 11 juni starten we om 17.30 uur. Op zondag 12 juni wandelen we 's middags want dan wordt deze lierdaagse afgesloten met een heel Dooi defile waaraan zeker een achttal Buziekkorpsen uit Venray en omge- ting meedoen. Alle deelnemers ontvangen een jiedaille en elke dag op de rustplaats «n traktatie. Tevens kunnen alle jeelnemers meedoen aan een kleur- iredstrijd. Omdat het dit jaar voor de 30ste keer is dat in Venray de ivondvierdaagse wordt georganiseerd 1 hebben we Poppentheater "Pimpernel gevraagd om er voor de deelnemers iels extra's van te maken en dat doen f ze dan ook vier dagen lang De afstanden zijn 3-, 5-, 10 1 en 15 km per dag. Zondag 12 juni kan er ook 20 km en 30 km worden gewandeld. Deelnemen kost ƒ5,- per (persoon. Op woensdag 18 mei is er in de kantine van de sporthal "de Wette- Ihng" een informatie bijeenkomst over deze 30ste avondvierdaagse waar alle bijzonderheden worden toegelicht. Alle belangstellenden, vooral bege- leiders en begeleidsters van groepen Wie van de hieronder genoemde 1 wandelsportverenigingen wil per ver eniging 't initiatief nemen om op "1 zondag 12 juni een groep te formeren (10 personen plus 1 leider) om deel te nemen aan de slotwandeling van de jeugdvierdaagse en de gezellige sfeer weer eens te proeven die wij destijds zoveel plezier hebben kunnen mee maken. Gedacht wordt aan oud leden van de exwandelverenigingen aangesloten bij de: G.W.S.V. Gezamenlijke Wan- delsportverenigingen later bij de W.S.F. Wandelsportfederatie van Venray. Snel en vooruit: Venray's Glorie: Gezondheid en Levenslust: Sint Chris- toffel: Molenplein: ons Plezier: Servio Avanti: Sint Jozef: Veulen: Rrica- Heide: Leunse Belhamels: 't Desselke: mJ de bejaarden nu, "de Doordouwers": zijn van harte welkom. Aanvang 20.00 uur. Wilt U nu al meer weten, U kunt Dit jaar wordt voor de eerste maal naast de Kennedymars ook een Kennedy-fietstocht georganiseerd. Dit ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van de Venrayse Kenhedy- mars. De fietstocht, georganiseerd door TWC Oostrum, gaat over hetzelfde parcours als de mars. Uit veiligheids overwegingen zijn de eerste 10 kilometer niet in de tocht opgenomen, aangezien deze door de Venrayse wijken slingert. Na de start bij de schouwburg in Venray gaat de tocht achtereenvolgens naar Merselo, Vre- depeel, Ysselsteyn, Heide, Leunen, Veulen, Castenray, Oirlo, Wanssum, Geijsteren, Oostrum, Smakt en eindrit wederom bij de. Venrayse schouw burg. Liefhebbers kunnen op zaterdag 4 juni tussen 11.00 en 13.30 van start gaan. Op de twee controleposten wordt de deelnemer een versnapering aangeboden. Na het volbrengen van Natuurvrienden uit Merselo. Jullie mogen zelf beslissen welke afstand 10, 15, 20 of 30 km. De groep van 't Desselke heeft al laten weten dat zij willen lopen op de 10 of 15 km. en na afloop gezellig na te kaarten. Wie neemt het initiatief? Dat kan dan leuk worden. Degenen die nog meer willen weten kunnen telefonisch terecht bij de Stichting avondvierdaagse: Gonny van Ham, Kerkpad 1 tel. 83765, Cor Thijssen, De Hoge Beek 25, tel. 82126. Op woesdag 18 mei is er in sportcafe "de Wetteling" een voor lichtingsavond over deze 30ste avond vierdaagse. Alle belanghebbenden vooral diegenen die met een groep willen deelnemen zijn van" harte welkom. Om 20.00 uur. altijd terecht bij G. v. Ham Kerkpad 1 tel. 83765 of bij J. Voermans Tamboerijnstr. 8 tel. 80701. de tocht kan men een leuke herinnering in ontvangst nemen. Voorinschrijving is gewenst en kan tot uiterlijk 28 mei. Dit kan door het overmaken van ƒ5,- voor volwassenen en ƒ3,- voor kinderen op Rabobank Oostrum 14 00 02 715 met vermelding van "uw naam" en "deelname Kennedy toertocht". Verdere infor matie kunt u inwinnen bij E. Classens tel. 04784-2108 's Avonds om tien uur wordt het startschot gelost voor de bekende Kennedymars. Gezien de groei in de laatste jaren worden zo'n 1000 deelnemers verwacht. De verzorging tijdens de vele wandeluren is als vanouds. Zo zal op de vele posten een versnapering ter versterking worden aangeboden. Tevens zijn er diverse EHBO-posten ingericht en staan masseurteams klaar om de vermoeide spieren te verlichten. Voorinschrijving is zeer gewenst. Bij het Venrayse VVV kantoor kunnen inschrijfformulieren worden aangevraagd (04780-10505). Bij voor inschrijving bedragen de kosten 12,50 op de dag zelf zijn de kosten ƒ17,50. Aanstaande zondag, 15 mei, organiseert de Stichting voor de restauratie van Venray's Grote Kerk weer een grote wandeltocht. Af standen: 5,10,15 en 25 kilometer. Deze wandeltocht is zeer geschikt als training voor de avondvierdaagse (9 tot en met 12 juni). Maar niet alleen daórvoor. De 25 km is bovendien een prima gelegenheid om te trainen voor de Kennedymars, die ook dit jaar weer in Venray wordt gelopen (3-4 juni). Iedereen kan a.s. zondag meedoen: De Jongerensoos een toen nog onbekend gebeuren in het Venray van die dagen, was eigenlijk bedoeld voor een "aparte" jeugd. Het stichtings bestuur had daar haar eigen opvat tingen over en vooral de eerste projectleider Sjef Kleijssen wilde van die Soos iets maken, met een vaste plaats binnen het Venrayse jongeren- gebeuren. In de loop der jaren veranderde de soos van SR'65 in Freewheelin en tenslotte in Dingus. Ook de projektleiders en voorzitters wisselden in het soos»gebeuren. Maar wie bleef, dat was mevr. Gon Maessen-Voermans, die vanaf het begin belast was met het schoon houden van het gebouw. Groeiden eerst de bomen ten hemel, en kon er over 20 betaalde poetsuren worden gepraat; die uren zijn in het kader van de bezuinigingen teruggebracht naar 12. Maar Gon heeft nooit op een uurtje meer of minder gekeken. Ze poetste maar; poetsen tot het schoon was en dat het nog al eens een uurtje uitliep, dat kon gebeuren als er goed gefeest was en zelfs een enkele soosganger vergeten was te vertrek ken. Maar ook daar wist Gon raad mee. Gon wil geen verkeerd woord horen over de jeugd. Volgens haar is de jeugd nog goed. Spijt van haar werk heeft ze nooit gehad, wel spijt dat ze niet meer langer kan blijven poetsen. Maar één troost heeft ze: ze verheugt zich op het afscheidsfeest wat ter harer ere wordt gegeven. Ze hoopt dat vele oude-Soosgangers, die een uitnodiging hebben gekregen, ook zaterdag a.s. zullen komen. Op dat terugzien verheugt ze zich zeer. Wij mochten haar niet te hoog op het voetstuk plaatsen, omdat ze haar werk midden tussen de jeugd graag heeft gedaan, waardoor ze zelf jong is gebleven. Maar wij denken daar anders over; ook een eenvoudige werkster is onmisbaar, en mag gerust eens in de schijnwerper worden geplaatst. jong en oud, individueel, met het gezin of in ander groepsverband. De inschrijfkosten bedragen ƒ3,50 per persoon en dit geld komt geheel ten goede aan het restauratiefonds. Deelname door betaling van in schrijfgeld kan dus, maar om dit sportieve evenement echt geld te laten opleveren biedt de organisatie nog een andere mogelijkheid. U kunt zich namelijk ook per kilometer later "sponsoren" door anderen; met andere woorden: familie, vrienden en

Peel en Maas | 1988 | | pagina 5