PEEL EN MAAS Kennedymars Venray Rabobank Leunen houdt vrijdagavond 8 april open huis Grondbedrijf een bodemloze put Nieuwe ontwikkelingen bij S.V. Venray 4i> è-*Ai GEBR. MARTENS PEEL EN MAAS Gas in het buitengebied Leunen moet een ton opbrengen voor verbouw van gemeenschaps huis PEEL EN MAAS Door het in werking stellen van het nieuwe buizenpostsysteem verricht burgemeester mr. H.J.M. Defesche van de gemeente Venray vrijdag middag 8 april de officiële opening van het nieuwe bankgebouw van de Rabobank Leunen aan de Albion- straat 26. Voorafgaand aan de openings ceremonie begint om 16.00 uur in de hal van de bank een bijeenkomst voor genodigden. Na een welkomstwoord door voorzitter G.J. van Kempen van het Bestuur van de Rabobak zal de zeereerwaarde heer pastoor P.A.N. Ewals het nieuwe gebouw inzegenen. Tevens zal de heer F.M. Joosten, regiodirecteur van Rabobak Neder land, het woord voeren. Om belangstellenden gelegenheid te geven eens een kijkje te nemen in de nieuwbouw, houdt de Rabobank vrijdagavond 8 april van 19.30 tot 22.00 uur Open Huis! Als muzikale start van het Open Huis brengt de Harmonie "St. Catharina" om 19.15 een serenade. GEBREK AAN RUIMTE De Rabobank Leunen is op 18 oktober 1918 opgericht. Vooral in de afgelopen jaren is de bank flink gegroeid. Bedroeg het balanstotaal in 1977 25 miljoen! Het spaartegoed nam in die periode toe van 16,8 miljoen tot 35,2 miljoen. Als gevolgd van die verheugende ontwikkeling en door uitbreiding van het dienstenpakket, werd het perso neelsbestand in de afgelopen 10 jaar van 8 op 15 gebracht. Op den duur kampten directeur P.J.F. Rutten en zijn team in het bankgebouw aan de Albionstraat 30a met een gebrek aan ruimte. Daardoor kwam met name de privacy van de cliënten in het gedrang. Bovendien was meer ruimte nodig voor de installatie van nieuwe automatise ringsapparatuur. Omdat door een beperkte perceels grootte een doelmatige verbouwing van het bestaande kantoor niet mogelijk was, besloot de Rabobak op 11 september 1986 een geheel nieuw kantoorgebouw te laten bouwen. ONTWERP Voor het ontwerp zorgde Colsen Architectenburo te Venray, terwijl het Bouwbedrijf Joos van Ooi uit Leunen in samenwerking met een aantal onderaannemers eind mei 1987 met de werkzaamheden begon. Het resultaat is een modern en praktisch ingericht bankgebouw met een grote cliëntenhal voor de presentatie van alle bank diensten. Daaromheen bevinden zich de direktiekamer, twee spreekkamers, BOUWMATERIALEN WAND- EN VLOERTEGELS AANBOUWKEUKENS - GEVELSTENEN VENRAY, Bongefdstraat 5, tel. 04780-85959 Geopend tot 17.30 uur 's Zaterdags van 9-13.00 uur. DONDERDAG 7 APRIL 1388 Nr. 14 HONDERDENNEGENDE JAARGANG de kluis en magazijnen. Door de ruime opstelling van de balies is er meer gelegenheid voor het voeren van een gesprek. Het personeel verricht het werk zittend aan de balie met beeldscherm en toetsenbord onder handbereik. Dit nieuwe automatiseringssysteem biedt maximale ondersteuning bij het verwerken van transacties als op namen, stortingen en aan- en verkoop van produkten en diensten. Ten behoeve van de veiligheid van het personeel en de toevertrouwde middelen is een buizenpostsysteem geïnstalleerd. De bovenverdieping biedt plaats aan een kantine annex instructieruimte en een archief. In de nabijheid van het bankge bouw is volop parkeergelegenheid. Vorig jaar juli heeft de gemeente raad zich uitvoerig gebogen over de "nota grondbedrijf" en een groot aantal suggesties gedaan om de zorglijke toestand van dat'grondbe drijf te verbeteren. De raad stelde toen aan het oplossen van de problemen rond de exploitatie de grootst mogelijke prioriteit, van wege het grote geldelijke verlies dat het grondbedrijf jaarlijks oplevert. B. en w. zouden in een aanvullende nota op die suggesties ingaan, maar stelden andere prioriteiten dan de raad. Zo kon het gebeuren dat hij de begro tingsbeschouwingen in november/ december jl de raad opnieuw moest aandringen op een reaktie van de kant van het college. Eerst onlangs kreeg de raad de nieuwe nota aangeboden en in de raadsvergadering van vorige week bleek weldra dat men over de reaktie van b. en w. maar matig te spreken was. Had men daar zo lang op moeten wachten....? BODEMLOZE PUT De heer Truijen (CDA) stak het ongenoegen van zijn fraktie niet onder stoelen of banken. Kruiwagens vol geld, aldus Truijen, verdwijnen in het onmetelijke gat van het grondbedrijf. Het is dringend nodig, dat het college een "bok" aanwijst, die "op de haverkist zit" en oplossingen aan draagt. De suggestie één coördi nerende wethouder aan te wijzen, die alle zaken betreffende het grondbe drijf behartigt werd ook vorig jaar juli aangedragen. Het college noemde dat in de nota "als feitelijk overbodig". Dat het CDA daar anders over denkt, werd eens te meer duidelijk, omdat men anders nooit tot een gezond grondbedrijf kan komen. Het CDA had ook verwacht, dat het college met beleidslijnen op tafel zou komen, volgens welke het grondbedrijf de komende jaren zou gaan werken. Helaas, men heeft die beleidslijnen gemist. SUGGESTIES De heer Den Brok (SV) stelde dat de raad reeds vorig jaar tot de conclusie was gekomen, dat de problemen rond het grondbedrijf ontzettend groot zijn. Men heeft toen een hele waslijst suggesties op tafel gelégd om tot een oplossing van die problemen te komen. Maar eerst nu heeft het college die suggesties in een nieuwe nota verwerkt. Bovendien heeft het college een aantal suggesties helemaal niet in zijn nota verwerkt, maar gewoon afwijzend opzij geschoven ongeacht het feit dat de raad in zijn geheel er achter stond. Al met al, een magere nota, aldus Den Brok, waarin geen recht wordt gedaan aan de ernst van de zaak: prioriteit nummer een. Den Brok sprak vervolgens zijn grote zorg uit over de Financiële toestand van onze gemeente, tenge volge van "het grote gat" in het grondbedrijf. Hij zag het spook van een "artikel 12 gemeente" al voor zich. Een artikel 12 gemeente betekent dat de gemeente bij wijze van spreke failliet is en onder curatele gesteld wordt. Alle uitgaven worden dan van "buitenaf" scherp onder de loupe genomen. TREKPAARD Ook de heer Houba sprak zijn ongenoegen duidelijk uit. "De nota lezende, zakt ons de moed in de schoenen", aldus deze VVD'er. Volgens hem heeft de gemeente een "trekpaard" nodig, dat tijdig rap porteert en dat aanspreekbaar is. Dat "trekpaard" mag gerust een wet houder zijn, als daardoor maar aan een oplossing gewerkt wordt. Nu komen we geen stap verder. De heer Houba vond het dringend noodzakelijk dat we ons gaan beraden om uit de spiraal te breken waarin we nu zitten. COÖRDINATIE De heer Kersten (PvdA) was ervan overtuigd, dat voor eht grondbedrijf geen gemakkelijke oplossing is aan te dragen. Desondanks heeft het college er niet die prioritiet aangegeven welke de raad had gedacht en gewenst. Een coördinerende wethouder is in deze geen overbodige zaak, zoals het college nu meent te moeten stellen. (Aspecten van grondbeleid komen nu onvermijdelijk voor in de portefeuilles van openbare werken, èn ruimtelijke ordening, èn financiën. Drie wethouders dus, die zicht met dat grondbeleid bemoeien, (red.)). De heer van de Vorle tenslotte, bepleitte een aktief en uitgebreid verkoopbeleid van gemeentegronden. Er is een tendens, aldus spreker, dat de grondprijzen gaan dalen en dat betekent dan weer meer verlies voor de gemeente. ÉÉN MAN Het antwoord dat de voorzitter, burgemeester Defesche, gaf, beant woordde geheel aan de verlangens van de raad, maar riep wel het ongenoegen op van dhr. Den Brok. De coördinatie van het gehele grondbedrijf is in het college nu toegewezen aan de voorzitter. Een "coördinatie dus ook van de bemoeie nissen van de twee andere porte feuillehouders op dit terrein. In de nieuwe ambtelijke organisatie is er ook in voorzien, dat één afdeling op het gemeentehuis wordt belast met het beheer van grond en eigendommen. Zo wordt er één centraal punt gecreëerd voor alle bemoeienissen met grondzaken, zowel voor het grond bedrijf, als voor de overige grond zaken (b.v. landbouwgronden), inclu sief het aan- en verkoopbeleid. Een afeling ook, die de problemen van het grondbedrijf daadwerkelijk gaat aan pakken. Dit antwoord was volgens wet houder Willems pas mogelijk ge worden, toen dit daags tevoren bekend werd als een van de gevolgen van de reorganisatie binnen het gemeentehuis. In feite had de raad zich dus zijn kritiek kunnen besparen, als deze maatregel bij het begin van de behandeling van dit agendapunt bekend was gemaakt. De heer Den Brok was dan ook danig in zijn wiek geschoten. "Dit lijkt op minachting van de raad", zo zei hij. Maar dat was weer niet naar de zin van de voorzitter. "Wij wisten maandag pas dat de reorganisatie aan de wensen van de raad tegemoet komt". "Waarom is er dan die maandagavond in de commissie voor algemene zaken geen woord over gerept. U wist toch dat we dit vandaag (dinsdag) in de raad zouden be spreken", aldus het weerwoord van Den Brok. EEN ABONNEMENT WAARD! GERARD REIJNDERS schilderwerken-b.v. Plataanstraat 12 Venray Tel. 82635 tr Zoals bekend, zijn er al enige tijd plannen om in de Vredepeel gas aan te leggen. Bij die plannen zat de overweging om eventueel gas te betrekken van het Brabantse Obragas, dat o.m; een gasleiding zou hebben liggen in het naburige Westerbeek. Informatie leerde de gemeente dat er in Westerbeek wel een hogedruk- leiding ligt en dan zou men een meetstation moeten bouwen. Dat zou haast even duur komen als wanneer men het gas in de Rips zou gaan halen. Uiteindelijk was gas, via een leiding vanaf de Beekweg nog het "goed koopste". Als men nü nog besliste, kon het werk voor 1 juli worden opgeleverd en profiteerde men nog volop van de z.g. terugploegregeling en ander subsidies. Maar desal- nietemin zouden de 88 gezinnen die dan van gas voorzien konden worden, elk nog een eigen bijdrage moeten dokken van 5300,- Daarbij komt nog de huisaansluitingen en de ombouw van apparatuur. En dat allemaal samen was veel te veel voor de bewoners van Vredepeel en Beekweg zeker gezien het geringe prijsverschil tussen olie en gas. Geen gas dus in Vredepeel. Evenmin bleek het mogelijk een gasleiding te leggen naar Weverslo. Een leiding van de hogedrukleiding in de nabijgelegen Deurneseweg, zou haast net zo duur zijn als de veel langere leiding vanaf de Haag in Merselo. Maar in beide gevallen zouden de in aanmerking komende gezinnen elke 6500,- op tafel moeten leggen. En dat was geen haalbare zaak. Aan de Haag in Merselo het achterste gedeelte liggen de zaken veel gunstiger. Daar ligt immers al een gasleiding in het voorste gedeelte van de weg. En als de 16 gezinnen daar elk 1150,- willen bijdragen, dan krijgen ze gas in huis. En daar hadden die mensen wel oren naar VERREKIJKER VERGETEN Een bewoner van de Weth. Reyntjesstraat in Leunen had gebruik gemaakt van zijn verrekijker en deze na gebruik op zijn voor de oprit staande auto gelegd. Toen hij die even later wilde ophalen, bleek die verdwenen te zijn. Mogelijk dat een kind die kijker gevonden heeft en deze heeft meegenomen. Aan opzet wordt niet gedacht. Wil de vinder zich wel even melden. WEER WIELDOPPEN GESTOLEN Ten nadele van een bewoner van de Polkastraat werden van zijn voor de deur staande auto, 4 wieldoppen gedemonteerd en meegenomen. Het bestuur van het gemeenschaps huis in Leunen gaat proberen bij de bevolking van het dorp honderd duizend gulden los te krijgen voor een noodzakelijke verbouwing van het gemeenschapshuis. Gedacht wordt aan het organiseren van kienavonden en loterijen en het uitschrijven van renteloze leningen. In eerste instantie is de verbouwing van het gemeenschapshuis nodig om het twintig jaar oude gebouw geschikt te houden voor het geven van gymnastieklessen. De onderwijs-in- specteur heeft n.l. geëist, dat er degelijke was- en kleedgelegenheden moeten zijn omdat anders de ruimte wordt afgekeurd voor gymnastiek onderwijs. De gemeente is bereid met een bedrag van 325.000,- over de brug te komen voor de noodzakelijke aan passing van de gymnastiekruimte en voor de aanleg van de verwarming. Zou zij dit niet doen, dan is de gemeente nog meer kwijt aan het vervoer van de Leunse schooljeugd naar een andere gymzaal. De bouw van een extra, vergader ruimte, bergruimte en het vervangen van een grote glaswand zal financieel door de Leunse bevolking moeten worden opgebracht. INBRAKEN EN DIEFSTALLEN - Vermoedelijk was de voordeur van een woning in de Polkastraat niet op slot. Daarvan werd gebruik gemaakt door een. insluiper. Uit de gangkast werd een aantal girobetaal cheques ontvreemd. - Door forcering van het linker- voorportier was toegang verkregen tot een op de parkeerplaats bij de Wetteling staande personenauto. De radiocassetterecorder tei waarde van 700,- bleek ontvreemd te zijn. - Door vernieling van het slot was toegang verkregen tot twee op de parkeerplaats bij het hockeyveld staande personenauto's. Uit de een werd een radiocassetterecorder ter waarde van 1000,- en bij de andere een radiocassetterecorder ter waarde van ƒ750,- ontvreemd. - Bij deze drie inbraken moet ook nog de schade van de vernielingen bijgeteld worden. OOK KEN NED Y-TOERTOCHT Wat eind mei 1984 aanzelend begon, viert begin juni 1988 haar eerste lustrum. Op zaterdag 4 juni 1988 om 22.00 uur starten de deelnemers aan de vijfde Kennedy mars Venray. De start is bij de Venrayse schouwburg "de Beeje- kurf". In en rond Venray heeft de Kennedymars al een aardige bekend heid gekregen. Voor degenen dié dit fenomeen nog niet kennen, een korte uitleg. In 1963 zei J.F. Kennedy: "I think most American people are so weak they can't even walk Fifty miles within 20 hours". (Ik denk dat de meeste mensen uit Amerika zo zwak zijn dat ze niet eens 80 kilometer kunnen lopen in 20 uur). De afstand en de tijdslimiet haalde de toenmalige president van de Verenigde Staten van Amerika uit een order voor marine-officieren die in 1908 door Teddy Roosevelt uitge vaardigd was. De aanleiding voor deze uitspraak van Kennedy waren wat nationale problemen. Hij probeerde hierdoor de aandacht van de mensen van deze problemen af te leiden. De uitdaging die in de woorden lag werd niet alleen in Amerika aange nomen, maar ook in Nederland. Sinds 1963 worden dan ook overal in den lande Kennedymarsen of Kennedy- tochten georganiseerd en gelopen. Een en ander houdt in dat de wandelaars die op 4 juni beginnen aan hun 80 kilometers, deze op zondag 5 juni om 18.00 uur uitgelopen moeten hebben. ZELFDE ROUTE De route dit jaar is vrijwel ongewijzigd ten opzichte van het vorig jaar. De wandelaars doen alle kerkdorpen van Venray aan en ook de plaatsen Wanssum en Geysteren. Op vier van de controleposten is Rode Kruis-personeel aanwezig voor het doorprikken van blaren en dergelijke. Op twee van deze vier posten (namelijk de rustposten) zijn ook nog een aantal masseurs voor de verzor ging van pijnlijke spieren. De innerlijke wandelaar wordt ook niet vergeten. Gezorgd wordt onder andere voor brood en koffie, soep, thee, yoghurtdrank en een appel. De deelnemers die helaas voortijdig moeten afhaken worden gratis naar de eerstvolgende rustpost of de schouw burg gebracht. INFORMATIE Voor de mensen die-de tocht (nog) niet aandurven bestaat de mogelijk heid om via het informatiecentrum in de schouwburg er achter te komen waar hun favorieten zijn. Vorig jaar is een voorzichtige aanzet gedaan met de automatisering van dit informatie systeem. Nu is dit verder uitgewerkt in coöperatie met het Centrum voor Kantoorinnovatie. JUBILEUM Overigens wil de organisatie van de Kennedymars Venray haar julileum niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Zo ontvangen alle mensen die de tocht uitlopen een speciale herinnerings medaille. Voor de niet-wandelaar is er zaterdag 4 juni een Kennedytoertocht georganiseerd. Dit in samenwerking met TWC Oostrum. Het is een fietstocht die ongeveer 70 kilometer lang is en die bijne dezelfde route volgt als de wandelaars. Voor deze Fietstocht kunt u starten bij de Schouwburg tussen 11.00-13.30. U moet wel voor 18.00 uur weer terug zijn. Verder is er 's zondags voor de kinderen een ballonwedstrijd. INSCHRIJVEN De voorinschrijving voor de wandel en de fietstocht start op 11 april 1988, en duurt tot en met 28 mei 1988. De voorinschrijving kan op het VVV kantoor in Venray, Grote Markt 23. Voor de wandelaars kost deze 12,50. Dit bedrag kan ook overgemaakt worden op bankreke ningnummer 23.18.52.193 (NCB gironummer 1032741) of bankre keningnummer 15.39.93.561 (Rabo bank gironummer 1068514) ten name van Kennedymars Venray. U moet dan gelijktijdig het inschrijfformulier sturen aan Stef Peeters, Esdoornstraat 16, 5801 CX Venray. FIETSERS De inschrijving voor de fietsers kost ƒ5,- voor volwassenen en ƒ3,- voor kinderen. Dit bedrag kunt u ook bij het VVV kantoor betalen. U kunt dit ook overmaken op bankrekeningnr. 14.00.02.715 (Rabobank gironr. 1026567) ten name van Eric Classens/ Kennedytoertocht en het daarvoor bestemde inschrijfformulier sturen aan Eric Classens, Jan Franssenstraat 8,5863 AV Blitterswijck. Wilt u nog wat meer informatie dan kunt u bellen met het VVV kantoor Venray, tel: (04780-)10505. Voor de Kennedymars Venray kunt u ook infomeren bij Stef Peeters, tel.: (04780-)82233. Voor de Kennedytocht bij Eric Classens, tel. (04784-)2108. Ook de Venrayse jeugd doet het goed. Zondag jl. speelde een team van D-spelers van S.V. Venray voor de wedstrijd van VVV tegen Fortuna Sittard de finale van het 4 tegen 4 speltoernooi en won die wedstrijd. Hierdoor mag het team meedoen aan de Nederlandse finale die in Zeist zal worden gehouden. He t gaat goed met SV Venray. Na de overwinning zondag j.l. tegen Sittard staat het eerste elftal alleen aan kop in de hoofdklasse C. Bovendien maakt het team een goede kans om de tweede periodetitel binnen te halen. Dit geeft weer recht op deelname aan het "grote" KNVB toernooi. Maar niet alleen op het sportieve vlak gaat het goed met Venray. Ook organisa torisch heeft de club het voor het komende seizoen al allemaal voor elkaar. Zo presenteerde SV Venray afgelopen zondag haar nieuwe hoofd sponsor voor het komende seizoen alsmede drie nieuwe trainers die zich het komende seizoen over de diverse afdelingen zullen ontfermen. HOOFDSPONSOR Helemaal geheim was het niet meer, maar toch kon dhr. W. Lammert ink, pr-man van SV Venray, met trots de nieuwe hoofdsponsor van de club presenteren: Arkel Telecommunicatie. Arkel is een bedrijf met 30 medewerkers en gevestigd in Wanssum. De activiteiten van dit bedrijf richten zich op 't leveren van telefooncentrales aan bedrijven, tele fax en draadloze communicatie. Di- rekteur van Arkel is de ex-wielrenner Harry Kellenaers. Hij wordt bijge staan door de commercieel-direkteur, dhr. Vermeer. Deze laatste was zeer te spreken over het reilen en zeilen van SV Venray en zag dan ook een prettige samenwerking tegemoet. Arkel tele communicatie neemt het hoofd sponsorschap van Nimco schoenen over. Dit bedrijf zal wel met SV Venray verbonden blijven. In welke hoedanigheid is nu nog niet bekend. TRAINERS Maar liefst drie nieuwe trainers introduceerde SV Venray afgelopen zondag. Ten eerste is dat dhr. Toon Knoops, die de training van de lagere elftallen zal overnemen. Dhr. Knoops, onderwijzer van beroep, is zelf aktief voetballer geweest in Tienray en Blitterswijck. Als trainer heeft hij teams van Swolgen en Tienray getraind. Momenteel heeft hij het eerste elftal van Castenray onder zijn hoede, waarmee hij het kampioen schap binnen bereik heeft. Ook de Venrayse dames krijgen een nieuwe trainer. Edie Hout heeft de training van de dames overgenomen van Piet Dorresteyn, die om privé redenen deze taak niet meer kon volbrengen. Edie Hout is zelf jarenlang actief voetballer geweest bij SV Venray en assisteert al enige tijd de dameselftallen. De derde nieuwe trainer is Geert Laurenssen. Hij zal zich ontfermen over de jeugd van SV Venray, vooral Al. Geert Laurenssen is zelf actief voetballer en trainer in het Brabantse geweest. Hij hoopt dat Al zich handhaaft in de landelijke competitie zodat de uit daging voor hem, het komende seizoen, nog groter zal zijn. TEGENVALLERS Toch heeft SV Venray momenteel met een aantal tegenvallers te kampen. Het keepersbed bij het eerste elftal mag bekend zijn. Maarten Arts zal dit seizoen in ieder geval niet meer in het eerste onder de lat staan. De kans is zelfs groot dat zijn voetbal- cariërre voorbij is. Een andere speler van het eerste elftal, Theo Philipsen zal SV Venray naar alle waarschijn lijkheid gaan verlaten. VV Stralen in Duitsland zal dan zijn nieuwe club zijn. Onderhandelingen hierover zijn nog in volle gang maar realistisch gezien staat het vertrek van Theo Philipsen zo goed als vast. Een derde tegenvaller is het dak van het clubgebouw "Den Boggerd". Afge lopen winter werden enige lekkages ontdekt die provisorisch verholpen zijn. Nu blijkt dat het dak vervangen moet worden. Kosten 25.000,- met het risico dat over 10 jaar het dak opnieuw gerepareerd moet worden. De club overweegt dan ook om er een schuin dak op te zetten. Dit is wel wat duurder maar zal zich op lange termijn toch lonen. Al met al een enorme financiële tegenvaller voo SV Venray. uw weekblad

Peel en Maas | 1988 | | pagina 9