VERENIGINGSNIEUWS FNV Abva-Kabo L.V.B. I.V.N. A.V.0. VENRAY'S MANNENKOOR Koninklijke Harmonie Euterpe Ars Musica VENRODE M.M.S.K. ST. PETRUS BANDEN Jongerenkoor CHRISKO Zangers van St. Frans Wijk Noord-West Huisvrouwen- kontakt Brukske Wijkgebouw Op 't Nipperke Wijkcentrum 't Schöpke PEEL EN MAAS AFV VENRAY N.V.I.H.-COC ,e©s nJ o \\0 ,\A Wijkvereniging Veltum O.J.C. DINGUS De Springplank WAO/AWW Belangengroep Schuttersgilde St. Anna Schutterij 't Zandakker Imkers Regio Venray AOW-toeslag afhankelijk van inkomen 'EEL EN MAAS Donderdag 7 april - Pagina 7 Op de drukbezochte jaarvergade- jng van het Venray's Mannenkoor verd als nieuw bestuurslid in de vacature van Theo Janssen gekozen, •rans Oudenhoven, terwijl Wim imits werd herkozen. Uit het aarverslag van sekretaris Frans van le Kruijf bleek dat het Venray's k [{Mannenkoor een zeer druk jaar achter de rug had met als hoogtepunt de 4 jaagse reis naar Engeland. Wat de» oekomst-plannen betreft kon voor- iuer Hans Gommans mededelen dat n het kader van het komende 80-jarig ubileum eind '89 het koor uit •ngeland een vierdaagse tegenbezoek [omt brengen en dat er naar -estreefd wordt èen concertreis te ;aan maken naar Joegoslavië. /Verder werd het toekomstige epertoire door dirigent Pierre Gerits oegelicht en door hem een oproep ;edaan om voor 100% zich in te zetten voor het komende concert op 6 mei in Veldhoven alwaar de dirigenten en jesturen van Ned. zangwereld in een :ongres bijeen zijn en waarvoor het Venray's mannenkoor de zeer ver erende uitnodiging heeft ontvangen een Stategier programma te jrengen. Penningmeester Hans Loeffen kon de eindjes weer keurig aan elkaar mopen en ook beschermheer Burge- neester H.J.M. Defesche deed een luit in het zakje met de gebruikelijke oespraak tot het koor. Donderdag 7 april 19.30 repetitie bassen en om 20.00 gehele ioor. Na afloop wordt een videofilm vertoond van het concert van Venray's mannenkoor in de Pump oom in Cheltenham Engeland. Ook de dames zijn welkom. De vergade- ing van de Toetzengers wordt lierdoor verschoven naar 14 april. Vrijdag 6 mei opluistering congres e Veldhoven alwaar een Strategier irogramma wordt gebracht. Vertrek bus om 19.00 uur v.a. Gemeentehuis. 100% opkomst ge- venst! Zondag 8 mei opluistering H. Mis n de Grote Kerk om 11 uur samen net Kon. Harmonie "Euterpe" t.b.v. nstallatie keizer van schutterij het Zandakker. Bijeenkomst om 10.15 ïurin de kerk voor een korte repetitie net harmonie. 14 mei deelname aan het interna- ionale korenfestival te Etten. Vertrek ,30 uur 's morgens v.a. Gemeente- iuis per bus. Ook de dames worden liervoor uitgenodigd. 25 sept. zondagochtendconcert ichouwburg samen met fanfare Merselo. 29 oktober concertreis naar Luik. 26 nov. feestavond met div. ubilarissen. 10 en 11 dec. optreden te Heerlen. Geen repetitie wegens vakantie 21-28 juli en 4 aug. - Afmelden A. v. Gestel tel. 83846. Donderdag 7 april m 20.00 uur repetitie harmonieor- Donderdag 14 april. m 20.00 uur repetitie harmonieor- r.iSt. Donderdag 17 april 11.00 uur repetitie harmonieorkest. AGENDA 24 april en 1 mei communiefeesten. 30 april voorjaarsconcert. 8 mei installatie keizer schutterij 9 mei Concert in Oostrum bgv. dorps feesten Pinksteren: Concert in Broekhuizen 12 juni jeugdvierdaagse 1 okt. concert Grevenbicht. 2okt. gem. toernooi. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 7 april Repetitie jeugdorkest om 18.45 uur. Donderdag 14 april Repetitie jeugdorkest om 18.45 uur. DRUMBAND Maandag 11 april. 18.30-19.30 leerlingen. 19.30-20.30 drumband Afmelden harmonie-orkest bij de hr. v.d. Steeg, tel. 82539; leerlingen bij dhr. Raedts, tel. 82803 en drumband in clublokaal tel. 82515 Dinsdag 12 april om 19.30 repetitie voor de sopranen en om 20.00 voor het hele koor in de Essel. Dinsdag 19 april 19.30 repetitie voor de alten. a.s. Zondagochtend, 10 april, zal onze dirigent, de hr. R. Berben, voor koor- en familieleden een uiteenzet ting geven van het Requiem van Fauré en het Gloria van Puccimi. Deze muziekstukken zal Ars Musica met het Tegels symfonie orkest 18 en 30 juni ten gehore brengen t.g.v. het 15 jarig jubileum Ars Musica. De muziekuiteenzetting zal gehouden worden in de Wieënhof van 11 tot 13 uur. Komt allen want dit is leerzaam en interessant. Bij verhindering gelieve u zich af te melden bij mw. P. Coppus Hout zagersstraat 11 tel. 82235 of bij dhr. A. Luypers de Houten Hoek 6 tel. 85554. Niet vergeten A.U.B.! Oud papier kunt u deponeren in de container bij dhr. G. v. Osch Akkerweg 6. DAMESKOOR Zaterdag 9 april zingen we om 15.30 in het verpleegtehuis in Horst; in officiële kleding. Weest U svp om 15.15 aanwezig. Woensdag 13 april om 20.00 repetitie voor het gehele koor. Zondag 24 april concert in de Schouwburg, om 11.30 tesamen met de Fanfare uit Overloon. Als U verhinderd bent, graag uw afmelding aan mevrouw v.d. Beke- rom, tel. 83332, of aan mevr. Sijbers tel. 81353. Voorlopige agenda: 9-10 april solistenconcours blazers te Wanssum. 16 april serenade 26 april bestuursvergadering. 4 mei dodenherdenking. 9 mei algemene ledenvergadering 29 mei inhalen communikanten op st. Servatius. Repetities: Zondag 10 en woensdag 13 april voor majoretten, miniretten en korpsleden. Afmelden: Majoretten en miniretten Berna- dette Heiligers tel. 82746. Korpsleden Ton Huybers tel. 87380. A.s. zaterdag 9 april zingen we de mis van 19.00 uur in de Vredeskerk. Wij zoeken nog koorleden, jongens en meisjes. Heb je interesse bel dan on derstaand nummer. Leden denk aan afmeldingen. Tot zaterdag 18.00 uur. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij: Pia Janssen tel. 82170. Agenda Vrijdag 8 april geen repetitie. Zaterdag 9 april inleveren oud papier tussen 11.00-13.00 uur aan de container in Landweert (Kruidenlaan, achter de supermarkt) Zondag 10 april om 10.15 Hoogmis in de Paterskerk. Maandag 11 april om 19.00 spelavond voor alle jongens. Dinsdag 12 april om 18.30 alleen' voor de alten. Woensdag 13 april om 18.30 alleen voor de sopranen. Eventuele afmeldingen: tussen 17.45 en 18.00 alleen bij mhr. Buys tel. 81091. Algemeen Denk aan de oud-papier-aktie a.s. zaterdag. Wil iedereen het programma goed in de gaten houden. Het volgend weekend gaan we naar Hoek van Holland. Daaraan vooraf gaat op vrijdagavond de deelname aan het benefiet-concert in' de Schouwburg. Waar blijven de aanmeldingen om mee te helpen tijdens de Kennedy- mars? Graag met spoed aanmelden. Za 9 april 19.00-22.00 DISCO. Alcoholvrij. De toegang is gratis! Zo 10 april 10.00-12.30 Kaart- Koffieuurtje. Bardienst Willie v.d. Vorle en Cor Creemers. Zo 10 april 19.30 KIENEN t.b.v. het Wijkcentrum. 18.30 Zaal open. Ma 11 april 20.00 Sjoelen. 19.45 Opgeven nieuwe leden bij Harry Scheepers. Ma 11 april 20.00 Bestuursverg. Stichting Wijkcentrum Noord-West. Tot 21.00 staat het U vrij om de Bestuurskamer binnen te lopen, voor een gesprek met het Bestuur, mits U daar behoefte aan heeft. Wo 13 april 13.45 Jeugdwerk EMAILLEREN. Wo 13 april 21.00 VOLKS DANSEN. Het voorjaar zit al duidelijk in de lucht. Behoort U ook misschien tot diegenen, die de schoonmaakkriebels krijgen, of duikt U liever achter de naaimachine om Uw zomergarderobe op orde te brengen? Hoe het ook zij, als we om ons heen kijken, lijkt iedereen wel wakker te worden en zijn of haar energie op de een of andere manier te moeten spuien. Daarom vonden wij dit een geschikt moment om eens een gezellige ontspanning ochtend te organiseren. We doen dit in de vorm van een kwis en wel op 12 april van 09.00 tot 11.15 uur in wijkcentrum de Kiosk. Iedereen is welkom, de prijs bedraag 2,75 incl. 1 kop koffie en natuurlijk is onze chreche geopend. Voor nadere inlichtinging kunt U bellen naar Lenie Gosling (tel. 81059) of Ria v. Brederode (tel. 87042). Tot slot nog een hint: kom ook, want na dii programma kunt U er thuis weer vol nieuwe energie tegenaan. UITKERINGSGERECHTIGDEN Hierbij nodigen wij U uit tot een bijeenkomst voor Uitkeringsge rechtigden die gehouden zal worden op 13 april a.s. in het wijkgebouw "De Kiosk", Brukske 1, Venray. Aanvang 13.30 uur. Agenda 1. Opening 2. Spreekbeurt door de heer de Man, coördinator van de Uitkeringsge rechtigden der Industriebond FNV. Er zal o.a. gesproken worden over de nieuwste ontwikkelingen van het kabinet Lubbers voor de Uitkerings gerechtigden. 3. Pauze. 4. Diskussie. 5. Rondvraag en sluiting. Wij hopen deze middag op een goede opkomst die voor U en voor ons leerzaam en gezellig kan worden. de Werkgroep Uitkeringsgerech tigden afd. Venray. VOEDINGSBOND FNV Inleveren van ASF-Heidemij- Grondmij of R.IJ.P.-cheques evenals vakantiebonnen voor de landbouw op maandag 11 april en woensdag 13 april van 19.00-21.30 uur. Eenieder die inlevert dient bij zich te hebben het bank-of gironummer waarop gestort moet worden, voor vakbondsleden geldt dat zij een bewijs van lidmaatschap, b.v. wikkel laatste bondsblad of afschrift bank/giro contributie bij zich moeten hebben. In tegenstelling tot andere jaren is het inleveren niet in Leunen maar in wijkcentrum "de Kiosk" in het Brukske Venray (schuin t.o. winkel centrum bij telefooncel). FNV INFO TEAM Elke donderdagavond heeft het FNV info team spreekuur in wijkcentrum "de Kiosk" in wijk het Brukske vanaf 19.00 uur. Het info team is voor iedereen die lid is van een FNV bond. Zonder afspraak, dus vrije inloop is mogelijk, maar volgens afspraak heeft voor ons de voorkeur. Voor een afspraak kunt u bellen met de coördinator J. Versteegen tel. 04780-87312 of met P. Smits tel. 04780-87933, tussen 18.00-19.00 uur op maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag. Voor namen en adressen van de vakbonden zie de Venrayse gemeente- gids blz. 31 en 33. Op woensdag 13 april is er een bijeenkomst voor uitkeringsgerech tigden. Spreker hierbij is dhr: de Man. Aanvang 13.30 in het wijkcentrum de "Kiosk" Brukske. St. Odastraat 41 tel. 80858 Aktiviteiten in de week van zondag 10april tot en met zaterdag 16 april. Zondag 10 april 19.00 Even-uit avond met kaarten, biljarten enz. Maandag 11 april van 14.00-17.00 Bejaardenmiddag o.v.v. bejaarden- vereniging "Ons Genoegen", 's Avonds vanaf 20.00 biljarten van de biljartsclub. Tevens om 20.00 verga dering Amnesty International. Woensdag 13 april middag voor de jeugd, o.v.v. de jeugdvereniging "De Spetters", 's Avonds om 20.00 repetitie-avond toneelvereniging Ven tiel. Inlichtingen bij mevr. Manders, tel. 04780-85347 Donderdag 14 april om 14.00 dia-middag voor de bejaarden. Onderwerp: Lourdes. 's Avonds vanaf 19.00 vrij kaarten en biljarten. Zondag 10 april inloop-ochtend, waar men kan sjoelen onder bege leiding van mensen van de sjoelclub. Verder kan men kaarten etc. van 10.30-13.00 uur. Zaterdag 16 april openbare jaarver gadering. Aanvang 11 uur in het Schöpke. Agenda 1. Opening. 2. Verslag bestuursvergadering. 3. Ingekomen stukken en medede lingen. 4. Verslag kascommissie en financieel verslag 1987 5. Jaaverslag 1987 6. Rondvraag en sluiting. De betreffende verslagen liggen in het wijkcentrum ter inzage. Zondag 24 april inloopochtend. Zaterdag 30 april FEESTPRO GRAMMA 5 jarig bestaan het Schöpke. 13.00 Kinderoptocht met versierde fietsen. Opening wielerronde door Veltumse Kapel en marjorettengroep Veltum. 13.30 Start wielerronde. 16.30 Atletiekronde (koniginne- loop). 17.30 Vervolg wielerronde 18.30 afsluiting. Zondag 1 mei 11.30 Koffietafel voor genodigden 13.00 Frühshoppen. 15.00 Ballonnenwedstrijd uw weekblad De bekende fotograaf J. Wil-E. Pas is bereid gevonden om op 14 april a.s. om 20.00 uur het werk van de leden eens aan een kritische blik te onderwerpen. Hij is door het bestuur aangezocht vanwege zijn duidelijke opvattingen over fotografie en de wijze waarop hij zijn meningen motiveert: het maken van een trapsgewijze benadering van zowel de positieve als de negatieve punten van een bepaalde foto, waarbij de positieve voorop staan. Tijdens het vorige siezoen ver zorgde J. Wil-E. Pas reeds een avond met zijn eigen foto's waarbij hij foto-technische zaken op opmer kelijke wijze wist te koppelen aan filosofische beschouwingen. Het zal voor de leden ongetwijfeld heel leerzaam zijn om eens te discussiëren met iemand van buiten de vereniging. Geïnteresseerde niet-leden zijn op deze 14e april van harte welkom in "De Kemphaan", Kennedyplein 1 in Venray. Homoseksualiteit Vervolg van een vragenserie. 1. Homoseksualiteit komt toch meer voor bij mannen dan vbij vrouwen? Homoseksualiteit komt evenveel voor bij vrouwen als bij mannen. Mensen denken vaak dat homoseksualiteit een mannenzaak is, maar dit komt omdat in allerlei voorlichtingslectuur, ar tikelen en tv-programma's over homoseksualiteit het bijna altijd over de man gaat. Dit idee heeft ook te maken met de dominante positie van de man in onze samenleving, waartegen de vrouwenbeweging te recht in opstand komt. 2. Is homoseksualiteit tegen-natuur lijk? Uit wetenschappelijk oogpunt zeker niet. Het is één van de mogelijke uitingsvormen van gevoelens. De manier waarop wij tegen homoseksu aliteit aankijken is "kuituur-be paald", dat wil zeggen dat men er op andere plaatsen (en in andere tijden) heefl anders tegenaan kijkt. Wie weet er eigenlijk wat "normaal" is? We weten alleen wat "gebruikelijk" is. FILMAVOND Elke 2e woensdag van de maand draait het COC een film in "De Roze Vlek". We streven er altijd naar om een film uit te zoeken die "alles" of "zoveel mogelijk" met homoseksua liteit te maken heeft. Dat is vaak heel moeilijk vandaar dat we voor deze maand nu nog niet weten welke film het wordt. Voor juliie en voor ons dus nog een verrassing! 13 april a.s. aanvang 20.30 in "de Roze Vlek", Hoenderstraat 12 in Venray. Entree 2,50 niet-leden en 1,50 voor leden. Het COC is er voor jou om je te helpen bij problemen die te maken hebben met jouw homoseksueel zijn: tel. 04780-10487 adres: COC Venray, Postbus 316, 5800 AH Venray. BOUWMATERIALEN WAND- EN VLOERTEGELS AANBOUWKEUKENS - GEVELSTENEN VENRAY, Bongerdstraat 5, tel. 04780-85959 Geopend tot 17.30 uur 's Zaterdags van 9-13.00 uur. Kalender jeugdclubs 11 april stofcollages 12 april stofcollages 13 april stofcollages 18 april timmeren 19 april modeshow en spellen 20 april modeshow en spellen Overige kalender 12 april algemene ledenvergadering wijkvereniging. Aanvang 20.15 uur in het wijkgebouw. Agenda: Verslag secretariaat; verslag penning meester; kandidaatstelling van en verkiezing van bestuursleden; verslag aktiviteitencommissie; Veltummer- kroniek. Na afloop gezellig samen zijn. 17 april organiseert de Wijk vereniging een grote gezinsfietstocht. Aanvang vanaf 10.30 uur tot 13.00 uur. De route is 25 km lang. De kosten bedragen voor niet-leden 5,- per gezin. Voor leden is deze tocht gratis. Vrijdag 8 april 1988 Vrijdag 8 april treden er in OJC Dingus 2 symfonische bands op. Aangezien Symfonische rock reeds jaren niet meer in (noord)limburg aan bod is gekomen, is het 8 april dan wel zover. Er zullen 2 bands optreden die in de stijl van GENESIS, MAR1L- LION en CAMEL spelen. De eerste band is het uit Deventer afkomstige 4-tal, ACHET ATON. Achet Aton heeft in het voorpro gramma van o.a. Pendragon gespeeld. Deze spontane band is voor het oor én voor het oog een lust om resp. te horen en te zien. De tweede band is EGDON HEATH uit Leeuwarden. Deze Friese band heeft reeds een schitterende LP gemaakt met daarop prachtige sym fonische nummers. Verder heeft EGDON HEATH het voorpro gramma verzorgd voor IQ. Ze hebben overigens een prachtige lichtshow, met daarbij een speciaal voor live optredens gemaakt decor. Dus voor alle liefhebbers van deze muziek beloofd deze avond heel geslaagd te worden. De toegangsprijs voor deze avond is slechts 5 gulden. De zaal is om 20.00 open. AFD GEIJSTEREN VENRAY Op maandag 11 april a.s. is er een lezing over "Alpina Flora" door F. de Clercq uit Heibloem om 20.00 uur in zaal Lenssen Geijsteren. De heer de Clerq neemt u, aan de hand van dia's en een boeiend verhaal mee op één van zijn vele tochten in de Alpen, waarbij hij vooral op pad gat naar bijzondere alpine»planten. Dhr. de Clerq laat u planten zien die op verschillende hoogteniveau's in de bergen voorkomen. We maken als het ware een tocht van laagland via heuvelland en berggebied naar alpine hoogte. Tevens zal dhr. de Clerq ingaan op de goede standplaats voor deze planten, hun verzorging en de algemene aspekten voor een aanleg van een rotstuin. Op zondag 24 april is er een vogelexcursie om 6.30 uur in de Deurnese peel. Bijeenkomst bij de kerk Griendtsveen. Enkele soorten die we beslist zullen gaan zien zijn o.a. roodborsttapuit, fitis, tjif- tjaf. blauwborst, boom pieper. Het beloofd weer een zeer interessante excursie te worden. Denk aan de laarzen! Donderdag 7 april boswandeling denk aan goede schoenen. Dinsdag 12 april estafetteavond. Zaterdagavond club-avond voor iedereen van 12 tot 16 jaar. Of je nu in Veltum woont of Landweert of buiten Venray komt, het maakt niets uit, bij ons kun je van half acht terecht voor een gezellig praatje, tafelvoetballen, ping-pongen, biljarten, kaarten, TV kijken, muziek luisteren (we hebben enkele "rappers" in ons midden), kortom wat JIJ leuk vindt. DJ-s Richard en Stefan zullen weer de allernieuwste platen uit de TOP 40 draaien. De kampweek is van 2 t.m. 9 juli in Budel-schoot (nabij de belgische grens). Jullie krijgen hier ter zijner tijd nog uitgebreide informatie over. Informatie kun je ook ten alle tijden bij de leiding krijgen. Wist U, dat AVO Nederland zich reeds sinds 1949 bezighoudt met integratie van gehandicapten in de samenleving. Dit kan o.a. bereikt worden door plaatsing in WSW verband, voor wie niet in staat is in het bedrijfsleven of als zelfstandige een funktie te vervullen. Voor onze jaariijkse collecte in mei a.s. zoeken wij collectanten. Gaarne opgeven bij: P. Smeets tel. 04780-86474. LVB AFD OOSTRUM Op donderdag 14 april a.s. komt iemand van de Rijkskeuringsdienst van Waren uit Nijmegen, een avond verzorgen over het werk van deze keuringsdienst. Aan de hand van o.a. dia's wordt ons verteld en uitgelegd hoe de kwaliteit en hygiëne bevorderd kunnen worden. De lezing begint om 20.00 uur, in het Parochiehuis. Op 20 april vindt de dag voor alleenstaanden plaats in paviljoen Venlona aan de Hogeweg 10-16 te Venlo. Het thema is: "Vrouwen, allen of samen, wereldwijd". Naast ruimte voor ontmoeting wordt er ingegaan op de positie van alleenstaande vrouwen in de derde wereld. Het programma ziet er als volgt uit: 09.30 aankomst en koffie. 09.45 opening. 10.00 Eucharistieviering. 10.45 - gelegenheid om gezellig bij te praten; - toelichting op het thema en tentoonstelling; - de tentoongestelde voorwerpen bekijken van 10.45-13.00 kunt U met persoonlijke vragen terecht bij een medwerkster van de sociaal économische voorlichtings dienst van de LLTB. 12.00 lunchpauze 13.00 Inleiding op het thema "Wat doen vrouwen", dia's rond familie leven en het leven van vrouwen daar, door LVB vrouwen die daar geweest zijn. Inleiding over alleenstaande vrouwen. 14.30 pauze. 14.45 gelegenheid voor vragen en discussie over wat u gezien en gehoord hebt. 16.00 Sluiting. De bijdrage is 22,- p.p. Opgave vóór 14 april, bij M. Volléberg tel. 84188. 1 JARIG BESTAAN WAO/AAW BELANGENGROEP VENRAY In een samenleving als de onze behoren mensen voor elkaar op te komen, zonder dat dat tot afhanke lijkheid leidt. Voor arbeidsonge schikten in de regio Venray was het in het verleden moeilijk om zonder binding met een beroepsorganisatie, kerkgenootschap of politieke stro ming, in groepsverband eikaars belangen te behartigen. Begin 1987 zijn een paar aktieve WAO'ers begonnen met het oprichten van een belangengroep en het zoeken naar een geschikte ruimte voor ontmoeting en het ontwikkelen van aktiviteiten op het gebied van voorlichting, onderling hulpverlening en creativiteit. Bij het 1 jarig bestaat op 31 maart j.l. was er een vaste kern van 35 leden, zij komen iedere donderdagmiddag bij elkaar op het adres: P. Bemhardstr. 12a waar iedere be zoeker, in de vele mogelijkheden van ontspanning die worden geboden, zijn eigen weg bepaalt. Naast het leggen van een vaste basis voor de vereniging wordt door het bestuur momenteel hard gewerkt aan de organisatie van een Sjacher-Mert op 30 april a.s. Deze manifestatie wordt gehouden op het terrein naast het politiebureau aan de Leunseweg te Venray. De opzet van de Mert is om iedereen in de gelegenheid te stellen zijn creaties eens aan anderen te tonen en overtollige scheppingen, huisraad, curiosa, ver zamelingen, kleding enz. van de hand te doen. Ook voor verenigingen is dit een ideale manier om naar buiten te treden. Als U ook op de Mert wil staan of wat informatie wenst kunt U bellen naar: tel. 04785-1843. Het schietseizoen is weer begonnen. Zondagmorgen 10 april kan er geoefend worden aanvang half elf. Dinsdag 12 april ledenvergadering aanvang 20.00 uur. Zondag 17 april wedstrijd met de gilde van Heyen en Geysteren. Aanvang 2 uur in Geysteren. Verenigingsnieuws dient dinsdags vóór 10.00 uur te zijn ingeleverd GILDE ST JAN VENRAY a.s. Zaterdag 9 april 3x4 schiet wedstrijd bij de schutterij St. Martinus te Maasbree. Dit is de eerste wedstrijd in deze serie. Bijeenkomst om 14.30 bij het Gildehuis café "De Klomp" aanvang wedstrijd om 15.00 uur. Zondag 10 april verzorgd de stafmuziek van Si. Jan Venray het zondagochtendconcert. Bijeenkomst volgens afspraak!! Zondagmiddag is er een viertallenwedstrijd bij de schutterij Si. Jan te Grubbenvorst aanvang 14.30 uur. Vrijdag 22 april einde wintercom petitie. Willen de leden die nog wedstrijden moeten inhalen dit zo spoedig mogelijk doen. Deze slui tingsavond begint onl 21.00 uur. Kontaktdag Op zondag 10 april a.s. zal er wederom een bijeenkomst zijn voor de Imkers Regio Venray. Deze bijeenkomsten zijn bedoeld om de onderlinge kontakten te verstevigen en wetenswaardigheden uit te wisselen. Imkers zijn van harte welkom bij Piet Michels, Timmermansweg 40, te Ysselsteyn om ongeveer 10.30 uur. Op I april 1988 werd de Algemene Ouderdomswet gewijzigd. Maar lang niet iedereen zal daar iets van merken. De nieuwe regels zijn eigenlijk alleen van belang voor de volgende twee groepen: - zij die op of na 1 april 1988 voor het eerst een AOW pensioen krijgen en bovendien gehuwd of ongehuwd samenwonen met een jongere partner; - zij die een ongehuwden AOW pensioen hebben en op of na 1 april gaan trouwen of samenwonen. Voor 65-plussers die reeds voor 1 april 1988 gehuwd of ongehuwd samenwoonden, blijft de oude rege ling van kracht. De oude regeling De oude regeling gaf een gehuwde of samenwonende 65-plusser recht op een AOW uitkering, die 50% van het netto minimumloon bedroeg. Voor de jongere partner werd een toeslag verstrekt van eveneens 50% van het minimumloon. Deze toeslag was onafhankelijk van een eventueel inkomen van de jongere partner. Werd de partner zelf ook 65 jaar, dan werd de toeslag omgezet in een eigen AOW pensioen. Nieuwe regeling Volgens de nieuwe regels hebben mensen die op of na 1 april 65 jaar worden en een jongere partner hebben, recht op een AOW-pensioen van 70% van het netto minimumloon. In de oude regeling bedroeg dat percentage 50%. Voor de jongere partner zal een toeslag van maximaal 30% in plaats van 50% gegeven worden. De hoogte van de toeslag is afhankelijk van de vraag of de jongere partner zelf een inkomen heeft. In dat geval, kan de toeslag geheel of gedeeltelijk gekort worden. Wanneer de jongere partner 65 wordt, vervalt ook nu de toeslag en krijgt ieder zelfstandig een AOW pensioen van 50% van het minimum loon. Overgangsregeling Voor mensen die op of na 1 april 1988 65 jaar worden en een jongere partner hebben die minimaal 60 jaar is (op 31 maart), wordt er een overgangsregeling getroffen. Zij krijgen altijd de toeslag van 30%, ongeacht het inkomen van de partner. Er vindt geen inkomenstoets plaats. Inkomen van de partner Alleen inkomsten uit of in verband met arbeid worden bij de inkomens- toets betrokken. Hierbij moet gedacht worden aan salaris, sociale verzekeringsuitke ringen of winst uit een eigen bedrijf. Een eigen huis of inkomesten uit vermogen (v.v. spaarrente) blijven buiten beschouwing. Van het inkomen wordt altijd 298,16 vrijgelaten. Verdient de partner meer, dan wordt van dit meerdere nog eens 1/3 deel buiten beschouwing gelaten bij de vaststel ling van de toeslag. Het overige 2/3 deel wordt afgetrokken. In de praktijk heeft men dus recht op (een deel van) de toeslag, zolang het partnerinkomen lager is dan 1032,09 bruto per maand. Voorbeeld Stel dat het partnerinkomen 500,- per maand bedraagt. Welk deel wordt dan gekort op de toeslag? De eerste 298,16 wordt sowieso vrijgelaten. Vrijgelaten wordt ook nog 1/3 deel van wat de partner meer verdient. Dus 1/3 deel van 201,84 5000,- 298,16). Blijft over 2/3 deel van 201,84 en dat is 134,56. Dit bedrag wordt gekort op de toeslag. In 1988 bedraagt de maximale toeslag 489,29 per maand. In dit voorbeeld moet daar de korting vanaf en wordt de toeslag vastgesteld op ƒ489,29 134,56 ƒ354,73. Uitbetaling De AOW pensioenen en de toeslagen worden maandelijks uitbe taald. Wisselt het partnerinkomen sterk, dan wordt toch een vaste toeslag uitgekeerd. Later volgt dan eventueel een verrekening of nabe taling. Wie is partner? Tot slot, wellicht ten overvloede, nog even aandacht voor het partner- begrip. Voor de AOW zijn gehuwden en ongehuwd samenwonenden gelijk gesteld. Bovendien is het niet van belang welk geslacht beiden hebben. Twee mannen of twee vrouwen zijn ook partners. Samenwonenden familieleden in eerste of tweede graad, zoals broers-zus, ouder-kind of kleinkind- grootouder worden niet als partners gezien. Zijn er nog vragen, neem dan contact op met het districtskantoor van de Sociale Verzekeringsbank (voorheen de Raad van Arbeid). Daar krijgt u alle gewenste informatie.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 7