PEEL EN MAAS ^Schuttingen en schuurtjes moeten verdwijnen hilhorIM 3 O C/) CD -Q E HiWiir.KrailfJ c O Arbeidsoriëntatieproject op de Katholieke Technische School voor de tweede maal een succes PEEL EN MAAS Slapen in de etalage ging niet door 03 03 CL 03 CD CL PEEL EN MAAS gig f Vorige week hebben de wethouders Willems en Claessens twee avonden besteed om de bewoners van het Brukske duidelijk te maken dat de door hen clandestien gebouwde schut ingen en schuurtjes niet getolereerd worden en zullen moeten verdwijnen. Ook de door de bewoners in gebruik genomen stroken openbaar groen, zullen ontruimd moeten worden. SCHONING Een en ander is een gevolg van een vorig jaar gehouden schoning van het openbaar groen, met name langs de ringweg Brukske. De plantsoenen dienst heeft er flink gekapt en gezaagd, met het gevolg dat het dichte groen verdween en de opgerichte schuttingen en schuurtjes in het zicht kwamen te liggen. Vanwege de vele variaties in de bouw al dan niet vakkundig uitgevoerd was dat geen fraai gezicht. Het college van burgemeester en wethouders heeft er zelfs een hele middag voor over gehad om ter plaatse te gaan bekijken wat men er mee moest gaan doen. Uiteindelijk kwam men tot de konklusie dat er drastisch moest worden opgetreden. SLOPEN Zo'n 250 bewoners van het Brukske Je wilt automonteur worden en krijgt de gelegenheid een week lang in een garage te komen kijken en mee te helpen, of je wilt metselaar worden en je wordt in de gelegenheid gesteld een week lang de werkzaamheden op een bouwplaats mee te maken. De afgelopen week, van 14 t.m. 18 maart hebben alle derde klassers uit de afdelingen, bouwtechniek,, mecha nische techniek, motorvoertuigen techniek en installatietechniek van de Katholieke Technische School in Venray de gelegenheid gekregen om een week lang in een bedrijf of instelling de zaken in ogenschouw te nemen en ook daadwerkelijk de handen uit de mouwen te steken. Een hele organisatie om 83 jongens en 1 meisje geplaatst te krijgen op een arbeidsoriëntatieplaats die hun wensen het dichtst benaderde. Deze klus kon echter geklaard worden dankzij de grote steun van het C.O.A., (Contactcentrum Onderwijs Arbeid) die de coördinatie van de arbeidsoriëntatieplaatsen op zich nam. kregen vervolgens een persoonlijke brief van het college, waarin men van dat besluit in kennis werd gesteld, met het verzoek de bouwsels maar te gaan slopen, of de zonder vergunning in gebruik genomen grond weer te ontruimen. Begrijpelijk dat de bewoners niet gelukkig waren met dat besluit van b. en w. Het plaatsen van een schutting moest men namelijk zien als een bescherming van de eigen privacy. Dat zal niemand ontkennen, maar men had voor de oprichting van zo'n schutting een bouwvergunning moeten aanvragen. Een eenvoudig schetsje zou al voldoende zijn geweest, en voor de kosten behoefde men het niet te laten, want voor een tientje heeft men al een vergunning te pakken. Op de beide voorlichtingsavonden maakte wethouder Willems de mensen duidelijk wat er te gebeuren staat. Niet alles hoeft weg, want bouwsels waartegen de gemeente geen bezwaar heeft mogen blijven bestaan. Maar wel alsnog een bouwvergunning aanvragen. De mensen wordt het vel niet over de oren gedaan, aldus de wethouder, maar we zetten wel even de puntjes op de i. Een week lang van school, heerlijk, veel te kort, het mocht ve....el langer duren, het moest minstens een paar keer per jaar zo zijn, waren enkele reacties van de leerlingen die maandagmorgen om 08.40 uur weer op school present waren. Om de eerste stoom van de opgedane ervaringen af te blazen, waren al deze leerlingen in de aula van de school bij elkaar gekomen om bij het genot van een kopje koffie, elkaar te vertellen (sommigen in visserslatijn) over hun wel en wee in de arbeidsoriëntatieweek Het vorig jaar startte in Limburg het E.G. project arbeidsoriëntatie voor jongeren. De K.T.S. Venray was een van de scholen in Limburg die geselecteerd werd om aan het project deel te nemen. Het succes van vorig jaar heeft tot gevolg gehad dat ook dit jaar besloten werd tot deelneming aan dit project. Het project bestond niet alleen uit het organiseren van de arbeidsoriëntatieweek, maar ook eiste het project een voorbereidingstijd op school van 8 weken. In deze 8 weken EEN MAAND TIJD Het verweer van de bewoners, dat de gemeente de bouw van die schutting heeft uigelokt, vanwege het dichte groen, werd door de wethouder van de hand gewezen. Men heeft immers van het dichte groen geprofiteerd om ongeziene bouwsels op te richten. Een buurtbewoner die zei dat hij al twee jaar wachtte op een vraag om een" strookje gemeentegrond bij zijn tuin te mogen betrekken, kreeg van wethouder Claessens meteen ant woord. "Nee". De groenbuffer tussen wijk en hoofdverkeerswegen wordt niet aan getast. Elders, waar dat mogelijk is, kan men in onderling overeenstem ming gemeentegrond in gebruik nemen of blijven houden. Huiseige naren worden zelfs in de gelegenheid gesteld die strookjes te kopen. Tot slot deelde de wethouder nog mee, dat deze week nog vier containers in de wijk geplaatst worden. Daarin kunnen de bewoners hun sloophout en - platen kwijt. Uiteindelijk 24 april a.s. moet de zaak geruimd worden. Zo niet, dan treedt de gemeente in aktie; uiteraard op kosten van de bewoners. werden tijdens een aantal lessen de leerlingen voorbereid op de arbeids oriëntatieweek. In deze weken werden onderwerpen behandeld als sollieic. teren, CAO, beloning, vakbonden, veiligheid, automatisering, arbeids tijdverkorting en werk en vrije tijd. In de arbeidsoriëntatieweek kreeg de leerling een werkboek mee met opdrachten als het stellen van vragen aan werkgever en werknemers over de behandelde onderwerpen op school en het optekenen van de verrichte werkzaamheden. De komende week volgt op school z.g. verwerkingsperiode, waarin alle ervaringen op een rijtje worden gezet en uit de opgedane ervaringen eventuele, voorzichtige conclusies worden getrokken. Alles bij elkaar een heel programma, dat ondanks het vele werk voor zowel de docenten op school als voor de begeleiders in de bedrijven, de moeite van deze extra inzet waard was. De contacten die op deze wijze ontstaan tussen school en bedrijf zullen zeker leiden tot een beter begrip Volledigheidshalve vermelden we nog dat ook andere scholen van voortgezet onderwijs in Venray een week arbeidsoriëntatie op hun pro gramma hebben. Zo berichtten wij onlangs nog over de Mavo-leerlingen, die een week lang in winkels en kantoren "wegwijs" gemaakt werden. aan- verkoop woningen taxaties bedrijfspanden hypotheken Makelaars- en Taxatiekantoor Patersstraat 17, Venray, tal. 04780-85958/82308 Telefoon 04782-824 Raayveldweg 3 - Maashees (in voormalige meubelboerderij van Rob van Haaren) Vier dit jaar Pasen in onze Auberge Wij maakten voor U twee speciale paasmenu's en 'n kindermenu. Wij zijn de paasdagen geopend vanaf 15.00 uur. De werkloosheid in Venray en de regio In de maand februari daalde de werkloosheid in Limburg met 169 mannen in lichte mate. Zo staat het in het maandelijks rapport dat een overzicht geeft van de omtwikkeling van de werkloosheid in onze provincie. En als men die lichte daling eens op de keeper gaat beschouwen, dan blijkt dat die daling zich voor bijna de helft afspeelde in Venray en het rayon Bergen. In Venray daalde de mannelijke werkloosheid namelijk met 58 tot 1373; in Gennep met 38 tot 888. Samen dus een vermindering van 96 werkzoekenden. Dat getal werd alleen maar overtroffen door het arbeidsburo Maastricht waar men een daling van 108 werklozen mocht notern. Bij alle andere arbeidsburo's in Limburg steeg het aantal werklozen of bleef in het gunstige geval gelijk. De dalende cijfers hadden voor namelijk betrekking op bouwvak- personeel en in mindere mate op personeel in algemene dienst en kantoorpersoneel Uit de cijfers blijkt duidelijk, dat de situatie in Noord en Midden-Limburg beter is dan in Zuid-Limburg ondanks de hierboven genoemde daling van het werkloosheidcijfer in Maastricht. In het zuiden blijft het werkloosheidspercentage bijna op alle buro's boven het landelijk gemid delde, terwijl in Noord en Midden- Limburg (op Venlo na) de percentage onder de landelijke liggen. Bij de vrouwen blijkt eindelijk toch dat de werkloosheid ook iets dalende is. Dat mag men zowel landelijk als provinciaal konstateren, maar ook in Venray en de regio. In Venray bleef de daling nog beperkt: slechts 9 dames konden van de werkloosheidslast worden afge schreven. In Gennep was dat aantal veel groter; maar liefst 63. De voornaamste oorzaken daarvan vind men in een oplevering van de vraag naar kantoor- en handels- personeel, en ook onderwijzend personeel. Zowel bij de mannen als bij de vrouwen was ditmaal de daling van het aantal werkzoekenden niet te zoeken bij de jeugdigen. EEN ABONNEMENT WAARD! DONDERDAG 24 MAART 1988 Nr. 12 De Bevers en Kabouters van Scoutinggroep de Peelspeurders heb ben vorige week zaterdag een dag voor de afsluiting van het Europees Jaar van het Milieu namens alle Venrayse scouts, een boom aange boden, aan burgemeester Defesche. Dat gebeurde onder het motto "door de bomen het bos weer zien.." Burgemeester Defesche moest daarvoor in aktie komen en geas sisteerd door wethouder Claessens en onder de toeziende ogen van de jonge Peelspeurders en van de heer Faessen, hoofd van de plantsoenendienst, werd de boom geplant voor het gemeente huis op de hoek van de "parkeer plaats". Deze actie was een onderdeel van HONDERDENNEGENDE JAARGANG een landelijke actie van Scouting Nederland. De Scoutinggroepen, waarvan er ruim 1500 in heel Nederland zijn, hebben aan alle 700 gemeenten een Scoutingboom aan geboden. Met deze tastbare herinne ring aan het Europees Jaar van het Milieu benadrukte Scouting Neder land haar betrokkenheid bij Natuur en Milieu. Met geweld had een drietal inwoners van Venray zich toegang weten te verschaffen tot de etalage van de woninginrichting van de Koppel aan de Grote Markt met de bedoeling in een daar tentoongesteld bed te gaan slapen. Eenmaal binnen ging dat slapen niet door, maar het drietal vertrok met twee dekbedden en een viertal kussens. Met die buit werden ze ontdekt door een politiepatrouille, welke het verdacht vond dat op die vroege zondagmorgen om 5 uur met beddegoed werd gesjouwd. Toen de drie geconfronteerd werden met de politie gingen ze er vandoor, maar een 26 jarige Venrayer werd klem gereden voor de nieuwe electrozaak van v. E. aan de Bleek. De suveillanceauto kwam tegen de winkelruit tot stilstand. Hoe sterk de ruit ook was, zij ging aan diggelen. Een andere Venaynaar van 22 jaar kon, nadat de politie een waarschuwingschot had gelost worden aangehouden. Verder werd ook nog een 22 jarige inwoonster aangehouden. Dat drietal werd naar het politiebureau overgebracht en daar kon niet worden vastgesteld dat de dame ook betrokken was bij de inbraak. De twee mannen werden ingesloten en later, na verhoor, huiswaarts gezonden met de mede deling dat proces verbaal terzake diefstal met geweld zal worden opgemaakt. toegangsdeur bleek geforceerd te zijn. Ze verklaarden de bedoeling te hebben gehad voor de grap in het bed te gaan slapen om te zien hoe passanten zouden reageren als ze de slapenden zouden opmerken. Eenmaal binnen durfden zij niet meer. Voor de schade zullen ze aansprake lijk worden gesteld. Q. C Het Van Besouw tapijt is zo ontworpen dat het uw dagelijkse woon- en werkomgeving aksentueert en kompleteert. U kunt er daarom lang plezier van hebben. De kleuren en strukturen werden door de designstudio van Van Besouw onderling zo geïntegreerd dat het mogelijk is geworden verschillende kleuren van verschillende kwaliteiten te kombineren. Daarom werden in de tapijtkollektie natuurlijke materialen verwerkt, zuiver scheerwol en katoen. Alleen deze materialen geven de juiste verhouding tussen kleuren en struktuur in het Van Besouw tapijt aan. INTERIEURVERzORGING^^^^^^^iBBMH^^ Wilhelmmastr 6 Venray 04780 82510 Wij kunnen u uitgebreid over deze kollektie informeren. behoeft geen betoog, dat men die nu in De Bleek gevonden heeft. De vele klanten die Broekmans sinds de opening in De Bleek bezocht hebben, zijn vol lof over de fraaie inrichting van deze nieuwe winkel. De vele bloemen bij de opening en het grote paaseieren-assortiment geven aan die inrichting nog een bijzondere sfeer. Slagerij Scholten, van de Grote straat verhuisd naar De Bleek, kan met plezier terugzien op de qpening van de nieuwe winkel in De Bleek. In de Grotestraat moest men, met de noteschop, plaats maken voor C A die daar dit jaar nog gaat bouwen. Die verhuizing is zonder meer een verbetering geworden. De zeer mo dern ingerichte winkel annex kaas en notenshop nodigt als het ware om te kopen. De uiterst moderne Topsla- gerij is uitgerust met de nieuwste snufjes op koelgebied, waardoor vlees en vleeswaren optimaal van kwaliteit blijven. In de afdeling kaas en noten treft men een zeer groot assortiment binnen- en buitenlandse kazen aan. Verder vers gebrande noten, salades e.d. De Heer Scholten is best tevreden over zijn nieuwe zaak. Mede dank zij zijn personeel kon de verhuizing ongestoord verlopen en was men na een week van zorgvuldige inrichting geheel gereed om de klanten te ontvangen. En dat die klanten die nieuwe zaak weten te waarderen, ook al vanwege het overzichtelijke assor timent, heeft zich intussen wel bewezen. uw weekblad Al dan niet met stille trom is inmiddels in De Bleek een aantal winkels geopend, terwijl anderen nog volop bezig zijn met de inrichting van de dikwijls zeer fraaie interieurs. Op 24 april gaat de vlag in top en zal met enige ceremonieel de officiële opening plaatsvinden". In afwachting daarvan hebben wij onze fotograaf alvast een kijkje laten nemen in de geopende 'zaken en we zullen daar tot genoemde datum wekelijks over berichten. Een van de eerste zaken die in De Bleek haar deur voor het publiek opende, was Patisserie Broekmans. Tien jaar geleden vestigde de van oorsprong Venlose onderneming een filiaal in de Patersstraat, waar het een zeker faam verworven heeft door het leveren van kwaltiteitsprodukten. Want het zijn inderdaad de eerste klas grondstoffen die Broekmans ver Hoewel men in de Patersstraat een prachtige winkel had, waren de verkeersproblemen in die straat niet uitnodigend om even binnen te wippen. Men zocht dus al langer naar een meer centraal gelegen pand, met parkeergelegenheid in de buurt. Het werkt, in de centrale bakkerij op het Venlose indrustrieterrein, die Broek mans grote bekendheid hebben gegeven in geheel Noord Limburg.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 13