VERENIGINGSNIEUWS C D J A L.V.B. FNV VENRAY'S MANNENKOOR Koninklijke Harmonie Euterpe Ars Musica Zangers van St. Frans Capriccio - Bojema Saltarello Vocaal ensemble Arabesque Kinderkoor De Bandelieren Orkestvereniging Venray VENRODE Kinder- en Jeugdkoor De Vredesklokjes Buurtvereniging Brukske PEEL EN MAAS Wijkvereniging Veltum Katholieke Vrouwenvereniging Vrouwen van Landweert Amnesty International Alliance Franpaise N.V.I.H.-COC De Springplank Wijkvereniging Veitum Volksdans cursus voor beginners Huisvrouwen- kontakt Brukske Lourdescomité afd. Venray Welzijnswerk ouderen DERDE ORDE Sjoelclub ,,'t Gleufje" Jeugdnatuur- wacht Venray Postzegel- ruilmorgen Nationale Bedevaarten CfO^0 P. JENNESKENS PEEL EN MAAS Donderdag 3 maart - Pagina 5 Donderdag 3 maart om 19.30 repetitie bassen en om 20.00 gehele koor. Vrijdag 4 m^art: om 19.00 Opluis tering receptie t.g.v. het afscheid van Jan van Ampting bij de Politie in Wieenhof. Donderdag 10 maart om 19.30 uur repetitie tenoren en om 20.00 gehele koor. Zaterdag 19 maart Geritskoren- avond in Schinveld. Vertrek per bus om 18.00 uur v.aGemeentehuis. Donderdag 31 maart alg. jaarver gadering in Wieenhof om 20.00 uur. Op de agenda o.a. de bestuursver kiezing waarbij aftredend zijn Wim Smits en Theo Janssen waarvan laatstgenoemde niet meer herkiesbaar is. 4 april (2e paasdag) deelname Afrikaconcert in Schouwburg. Tijd stip nog onbekend. Vrijdag 6 mei opluistering congres te Veldhoven alwaar een strategie programma wordt gebracht. Vertrek om 19.00 uur v.a. Gemeentehuis. Zondag 6 mei opluistering H. Mis in de Grote Kerk om 10.00 uur samen met Kon. Harmonie "Euterpe" t.b.v. installatie keizer van schutterij 't Zandakker. 14 mei deelname aan het interna tionale Korenfestival te Etten. Vertrek 's morgens 8.30 uur. 29 oktober concertreis naar Luik. 10 en 11 dec. optreden te Heerlen. Afmelden A.v. Gestel tel. 83846. Donderdag 3 maart: 20.00 uur repetitie harmonieorkest. Donderdag 10 maart: 20.00 uur rep. harmonieorkest. Agenda: 24 april en 1 mei communiefeesten. 30 april voorjaarsconcert. 8 mei installatie keizer schutterij. 9 mei concert in Oostrum bgv. dorpsfeesten. Pinksteren: concert in Broekhuizen (onder voorbehoud) 12 juni jeugdvierdaags. 1 oktober concert Grevenbricht. 2 oktober gem. toernooi. LEERLIN GENOPLE1DING Donderdag 3 maart 18.45 repetitie jeugdorkest. Donderdag 10 maart repetitie jeugdorkest om 18.45 uur. DRUMBAND Maandag 7 maart 18.30-19.30 leerlingen en 19.30-20.30 drumband. Afmelden harmonieorkest bij de Hr. v.d. Steeg, tel. 82539; leerlingen bij Dhr. Raedts, tel. 82803 en drumband in clublokaal tel. 82515. Dinsdag 8 maart om 19.30 uur repetitie voor de Alten en om 20.00 voor het hele koor in de Essel. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7 tel. 86159 of bij dhr. A. Luypers de Houten Hoek 6 tel. 83554. Oud papier kunt U deponeren in de container bij dhr. v. Osch, Akkerweg 6. Agenda: Vrijdag 4 maart om 18.30 uur voor alten en sopranen; 19.15 uur voor tenoren en bassen. Zondag 6 maart om 10.15 Hoogmis inde Paterskerk. Maandag 7 maart om 19.00 spelavond voor alle jongens. Dinsdag 8 maart om 18.30 uur alleen voor de alten. Woensdag 9 maart om 18.30 alleen voor de sopranen. Eventuele afmeldingen: alleen bij mhr. Buys (tel. 81091) tussen 17.45 en 18.00 uur. Algemeen: Dank voor het inleveren van oud-papier afgelopen zaterdag. De eerstvolgende inleverdatum is 19 maart a.s. Dinsdagmiddag 8 maart: 12.35 gezamenlijke repetitie. Dinsdagmiddag 15 maart: GEEN REPETITIE; proefwerkweek. HET JONGERENORKEST "BOJEMA" Vrijdagavond 3 maart: 18.45 gezamenlijke repetitie. Vrijdagavond 11 maart: 18.45 gezamenlijke repetitie. "SALTARELLO" Zondagmorgen 6 maart: 10.00 gezamenlijke repetitie, galmhut smane met het orkest uit Beek. Zondagmiddag 6 maart: vertrek naar Reusel wordt nog bekend gemaakt. Afmelden bij P. Falco Franken tel. 85855. Aanstaande zondagmorgen treedt na de pauze tijdens het koffieconcert in de schouwburg Arabesque op: Deze uit 18 leden bestaande zanggfoep heeft vanaf 1984 onder leiding van Peter Franken een uitgebreid repertoir opgebouwd van kunst-, volks en religieuze liederen van alle tijden. Uit dit repertoir heeft het ensemble al vele malen een keus gedaan voor haar optredens en ook zondagmorgen zal dit weer een gevariëerde keuze zijn. Om wat meer optredens o.a. binnen Venray te kunnen verzorgen zoeken wij nog twee mannenstemmen, één tenor enéén bas. Misschien ook daarom is komende zondagmorgen een goede gelegenheid om met Arabesque kennis te maken. Zaterdagavond 5 maart: 19.00 optreden in de smakt, 18.30 aanwezig zijn. Zondagmorgen 6 maart: 11.30 Ochtendconcert Schouwburg, 11.30 aanwezig zijn voor inzingen. Maandagavond 7 maart: 20.00 partijrepetitie, 21.00 gezamenlijke repetitie. Muziektherapie Servaas. Afmelden bij Marjan tel. 85377. Dinsdag 8 maart: fluitgroep 18.00 uur. Koorrepetitie 18.30 uur. Dinsdag 15 maart: fluitgroep 18.00 uur, koorrepetitie 18.30 uur. Zondag 27 maart: palmzondag. Na de gezinsmis van 11 uur gaan we naar Vincentius. Voor palmpasen gaan we weer samen palmpasens maken. Je hoort nog wanneer. Voor dinsdag hebben we iets leuks op het programma staan. Tot dan! Klein Ensemble: repetitie o.l.v. A. Thijssen op woensdag 2 en 9 maart om 20.15 uur in de muziekschool. Afmelden bij P. Houba tel 87362. Symphonie-orkest: repetitie o.l.v. L. Boogaarts op woensdag 2 en 9 maart om 20.00 uur in de schouwburg van St. Anna. Afmelden bij M. Grootemaat tel 80358. NB a.s. maandag 7 maart deelname aan het benefietconcert van het vrouwengilde. Generale repetitie om 19.15 uur in de schouwburg van St. Anna! DAMESKOOR Woensdag 9 maart om 20.00 uur repetitie voor het gehele koor in zaal Thielen. Woensdag 16 maart om 20.00 uur Jaarvergadering in zaal Thielen. Zaterdag 26 maart om 19.00 uur avondmis in de Vredeskerk. Als U verhinderd bent, graag uw afmelding aan Mevrouw Sijbers, tel. 81353, of aan Mevrouw v.d. Bekerom, tel. 83332. Vrijdag 4 maart: repetitie voor het HELE koor 16.00-17.00 uur. Zondag 6 maart: Zondagochtend concert 11.30 uur in de Schouwburg met het kinderkoor uit Well. Vrijdag 11 maart: Repetitie kinder koor 16.00-17.00 uur. Repetitie jeugdkoor 17.00-18.00 uur. Morgen is er een koorbrief met alle informatie over het zondagochtend concert. Als het weer goed is wordt er een koorfoto gemaakt om 10.45 uur voor de schouwburg, dus zorg dat je op tijd bent. Tot morgen op de repetitie. Ruilbeurs 6 maart Zondag 6 maart a.s. wordt er in het Wijkgebouw KIOSK, Brukske, in Venray ruilbeurs gehouden. Aanvang 10.00 uur tot 13.00 uur. U kunt er postzegels, munten, stickers enz. ruilen. Tot ziens op onze ruilbeurs. Rommelmarkt 5 maart Als U nog een tafel wilt hebben voor deze rommelmarkt moet u er wel heel snel bijzijn. Of er nog een tafel vrij is kunt u nagaan bij Mevr. K. Kap, Etudestraat 22, tel. 10093. Huur per tafel 10,-. Het is een pracht gelegenheid om al uw overtollige spulletjes kwijt te raken en u houdt er ook nog wat geld aan over. De markt is van 9.00 tot 14.00 uur in het wijkcentrum KIOSK in het Brukske. Geen tafel gehuurd? Kom toch kijken of er iets van uw gading aanwezig is. Het is in ieder geval altijd erg gezellig. Dus tot zaterdag 5 maart a.s. Het bestuur. 'n leesbare krant Enige weken geleden vertelde KNVB spreekbuis Jan Huibregts op de TV dat er een ware run was ontstaan op toegangskaartjes voor het EK Voetbal in Duitsland deze zomer. Nu is het natuurlijk fijn dat Nederland weer meetelt in de internationale voetbalsport, maar wat veel erger is zijn de uitgebreide veiligheidsmaatregelen die getroffen moeten worden om de eindronden geweldloos (buiten het veld wel te verstaan) te laten verlopen. Om überhaupt "im frage zu kommen" voor een kaartje moet je eerst door de KNVB en de politie vandaalvrij verklaard worden. Nu is in de gegeven situatie dit niet zo vreemd en heb ik er op zich geen moeite mee. Zou dit niet gebeuren dan zou dit heel goed kunnen voordoen. Het is zeker niet onjuist om te stellen dat sinds die zwarte voetbalavond in mei 1985 de onlusten alleen maar toenemen op de Nederlandse velden. De "bom" bij Nederland-Cyprus en de openbare fruit- en eieren- verkoop bij Ajax-PSV maken dit duidelijk. Nee, wat erger is^s dat sinds al deze incidenten er geen duidelijke kentering naar minder vandalisme rondom de velden zich voordoet. Hoe zou dat toch kunnen komen? Waarom willen die jongelui het voetbal ten gronde richten? Het juiste antwoord weet ik niet. Maar ik heb wel een aantal gedachten daarover. Allereerst heeft het voetbal vandalisme niets met voetbal te maken maar met de maatschappij zelf. Het is heus niet zo dat dit kwaad alleen in de stadions voorkomt. Kleine criminali teit is niet voor niets een van de belangrijkste beleidspunten van de huidige regering. Ten tweede is de rol van de media verkeerd. Als er wat gebeurt dan komt dat uitgebreid op de tv of in de krant. Er is veel te veel aandacht hiervoor en dat is net waar die raddraaiers op uit zijn. Het beste is om ze totaal dood te zwijgen. Nu zijn er een aantal mensen die vinden dat de politie veel harder moet optreden en degenen die opgepakt worden moeten voor zeer lange tijd worden opge borgen. Maar dit zijn volgens mij alleen maar lapmiddelen. Het is toch ook een feit dat de doodstraf er niet toe leidt dat er minder moorden plaatsvinden. Natuurlijk moeten er bij overtredingen flinke straffen worden uitgedeeld maar het is beter te zorgen dat de overtredingen niet meer plaatsvinden. Dit kan gebeuren door potentiele vandalen van de straat te houden en ze iets om handen te geven. Door ze niet in de verleiding te laten komen om tot ongeoorloofde acties over te gaan. Het moet toch mogelijk zijn om op deze manier de criminaliteit terug te dringen. Maar zolang dit nog niet gelukt is, hoewel we ons best moeten blijven doen, is het unfair de voetbalsport telkens weer naar voren te halen als ware zij de oorzaak van alle ellende. Zij is alleen maar de spreekbuis, een afspiegeling van onze maatschappij. En op het moment hoeven wij daar niet trots op te zijn. Jan Loonen Doorlopende agenda: 7 maart: .20.00 uur vergadering aktiviteitencommissie. 8 maart: 20.15 uur vergadering bestuur wijkvereniging. Deze ver gadering is openbaar, dus iedereen is welkom. 7, 8 en 9 maart: knutselclub, werken met waardeloos materiaal. 15 maart: contributie-inning leden wijkvereniging Veltum. 16 maart: kienavond in 't Schöpke. aanvang 20.00 uur. (echte prijzen, géén geldprijzen) Dinsdag 8 maart a.s. houden wij een kienavond, waarvan de opbrengst ten bate van Piet Mommen zijn ziekenhuis project in Rwanda in Afrikais. De kienkaarten zijn daarom verhoogt van 10,- naar 12,50, zodat er al meteen een netto opbrengst is van 2,50 per kaart, voor dit goede doel, ook genodigden zijn van harte welkom, we beginnen om 19.30 uur, in zaal "In den Engel". Dan willen wij de leden nog eens attent maken op de informatiemiddag over Koelen en Vriezen, op maandag 14 maart van half 2 tot half 4, in het gebouw van INFO 3 aan het Past. Wijnhoven park. Op 10 maart a.s. is het 3e thema in het kader van de alternatieve geneeswijzen aan de beurt. We gaan het dan hebben over zelf-hypnose. Daarvoor hebben we iemand uitge nodigd, die ook het thema hypnose heeft verzorgd. De avond begint om 8 uur en de entree is 2,50. Het vindt plaats in wijkcentrum "het Stekske" in landweert. Jullie zijn allemaal van harte welkom. Tevens willen wij een beroep doen op die vrouwen die er iets voor voelen om mee te werken in onze themagroep. Dit houdt o.a. in het organiseren en verzorgen van uiteen- liggende thema's. Aanmelden of informeren kun je bij Jose, tel. 80619, op dinsdag of donderdagmiddag. Wij hopen op veel reacties. Tot ziens: Werkgroep "Vrouwen van Landweert". 8 maart, internationale vrouwendag Amnesty International besteedt al enkele jaren rond 8 maart extra aandacht aan vrouwen die het slachtoffer zijn van schendingen van mensenrechten. Evenals vorig jaar vraagt ook Amnesty-groep Venray uw aandacht en medewerking hiervoor. Op maandagochtend, 7 maart, staat de stand van onze groep bij Den Engel in de Grote Straat. Wij delen dan folders uit en wij vragen u een voorbedrukte kaart te versturen naar Turkije, Birma, de Sovjetunie of Somalië. Door een kaart te sturen naar Birma, vraagt u om de vrijlating van Noor Jakan en Azima Khatum, moeder en dochter, die al 30 jaar zonder aanklacht en proces gevangen zitten. Azima is nu 31 jaar! De Turkse Nurhayed Maz is veroordeeld van wege haar lidmaatschap van een niet-gewelddadige vereniging voor progressieve vrouwen. Ook haar vrijlating vraagt u door zo'n kaart te verzenden. Of u stuurt een kaart naar de Sovjetunie en vraagt zo de vrijlating van Tatyana Velikanova. Zij werd in 1979 veroordeeld tot gevangenschap en interne verbanning wegens "anti-Sovjet agitatie en propaganda". U kunt ook een kaart sturen naar Somalië en vragen waar en waarom Khadri Ali Jama, een scholiere, gevangen zit; hoe het proces verlopen is en of het waar is dat zij na haar arrestatie gemarteld werd. Uw verzoek kan samen met dat van vele anderen het lot verbeteren van vrouwen die het slachtoffer zijn van onrecht. De wereld is klein geworden. Het gaat ook u aan! Voor inlichtingen: Carola Hoedemaekers, tel. 04780-84479. De lezing van monsieur Jacques Salins trok terecht veel aandacht. Op charmante en humorvolle wijze sprak hij over de Franse Ex-kolonie Madagascar, waar hij 3 jaar als leraar aan een lyceum verbonden was geweest. Zijn Frans was zeer kleurrijk en uitdrukkingsvol, maar niet altijd gemakkelijk te volgen hoewel hij zeker probeerde duidelijk en lang zaam te spreken. Gelukkig zorgden zijn prachtige en treffende dia's ervoor, dat iedereen toch met een duidelijk beeld van Madagascar naar huis ging. Op vrijdag 4 maart zal de Belgische Suzanne Dechamps om 20.15 uur over "Molière et son temps" spreken in het Gemeenschapshuis te Asten. Suzanne Dechamps is als lerares werkzaam aan de Archiefschool te Den Haag. Ze zou al vorig jaar deze lezing gehouden hebben, maar werd toen ziek. Ze is geen onbekende voor de Alliance francaise te Asten, want twee jaar geleden sprak zij op zeer boeiende wijze over het onafhankelijk worden van België. Voor hen, die nog snel vóór hun vakantie naar Frankrijk hun Frans willen ophalen, organiseert de Alliance francaise te Asten in samenwerking met de ANWB een stoomcursus tussen maart en juni. Alle inlichtingen hierover kunt U krijgen bij mevr. H. Cuppens- Verleisdonk, Emmastraat 65, Aksten, tel. 04936-1633. Film "Desert Hearts" 9 Maart a.s. draaien we (in de herhaling) de Amerikaanse speelfilm uit 1985 "Desert Hearts" geregisseerd door Donna Deitch. De film vertelt het verhaal van een vrouwelijke hoogleraar die in de jaren '50 vertrekt naar het stadje Reno om te gaan scheiden. Een scheiding was in die tijd makkelijk aan te vragen in een andere staat. Zij neemt haar intrek in het huis van Mevr. Rivers en ontmoet daar de dochter van de gastvrouw, welke 't begin is van een reeks gebeurtenissen. Aanvankelijk verzet ze zich tegen de aantrekkingskracht die Cay op haar uitoefent en raakt in grote verwarring over haar eigen gevoelens. Pas bij een laatste wanhopig verleidingpoging van Cay geeft zij toe aan haar verliefd heid. Aanvang 20.30 uur. Entree niet-leden 2,50, leden 1,50. Adres: "De Roze Vlek", Hoenderstraat 12, Venray. "De Roze Vlek" is open elke woensdagavond van 20.15 uur. Het COC-Venray is een belangen vereniging voor homoseksuele man nen/jongens en lesbische vrouwen/ meiden. Heb je problemen die daarmee te maken hebben en je wilt daar graag met iemand over praten? Dat kan met het COC. Telefoon: 04780-10487. Adres: COC-Venray, Postbus 316, 5800 AH Venray. Donderdag 3 maart knutselen voor kinderen van 6 tot 9 jaar. Dinsdag 8 maart vangende torens met strandbal gezelschapsspelen voor kinderen van 9-12 jaar. Voor beide groepen club van half 7 tot 8 uur. Zaterdag clubavond van half 8 tot half 11. Voor iedereen van 12 tot 16 jaar. Je kunt dan weer biljarten, tafeltennis, tafelvoetbal, kaarten, TV kijken, spellen etc. of zo maar wat gezellig kletsen. Kom ook kijken op deze gezellige avond. Je kunt ten alle tijden even binnen wippen, ons adres is: Beukenlaan 4 Venray tot zaterdag a.s. Groetjes de leiding. Doorlopende kalender Knutselclubs 7, 8 en 9 maart werken met waardeloos materiaal. 14 en 15 maart gips in klei gieten. 16 maart rups van rondjes en kurk. Overige data 7 maart a.s. vergadering activi teitencommissie om 20.00 uur in de dependance. 8 maart a.s. vergadering wijkver eniging in het Schöpke om 20.15 uur. 15 maart a.s. ophalen van de jaarlijkse contributie voor de wijk vereniging Veltum. 16 maarts a.s. Grandiose ouder wetse keinavond in 't Schöpke aanvang 20.00 uur. PAASACTIVITEIT 30 maart a.s voor kinderen vanaf 4 jaar Zoals jullie al weten is er op 30 maart een Paasmiddag en wel voor kinderen vanaf 4 jaar en 2 tot 4 uur in 't wijkcentrum 't Schöpke. Bij mooi weer gaan we naar de bossen. We hopen dat de paashaas ons een bezoekje brengt. Kaartjes kf 0,50 kan men afhalen op de dependance van het wijkcentrum, Touwslagerstraat en wel op 21 en 22 maart van 18.30-20.00 uur en op 23 maart van 13.30 tot 15.30 uur. Of bij Riet Thuijls, Goudsmidstr. 36 of bij Ine Hoex, Dennenoord 8. Lidmaatschap wijkvereniging Veltum" Wilt U ook lid worden van de wijkvereniging? Bel dan Martin Bakker, tel. 83778, Tinnegieterstr. 12. Kosten voor het gehele gezin 10,- per jaar. LVB AFD VENRAY a.s. Dinsdag 8 maart ledenavond aanvang 8 uur. In het eerste gedeelte van de avond zullen we samen het komende jaarprogramma samenstel len. Wij hopen dat iedereen veel ideeën en suggesties meebrengt. Daarna wordt de avond gevuld met kienen. In april gaan we een kijkje nemen achter de schermen van het AC Restaurant in Sevenum. Hiervoor kan men zich opgeven zodat voor vervoer e.d. gezorgd kan worden. LVB OOSTRUM In het kader van het thema gezondheid, organiseren de afdelingen thema-avonden, welke toegankelijk zijn voor ieder LVB-lid. Afdeling Merselo organiseert zo'n avond, met als onderwerp: de mondigheid van de patiënt tegenover de arts. Inleidster Mevr. Gerrits. Aanvang 20.00 uur café Janssen. LVB KRING VENRAY Benefit concert Jacqueline Eibers. Maandag 7 maart in de foyer van de Venrayse Schouwburg, aanvang 20.00 uur. Ook dit jaar organiseert het Katholiek Vrouwengilde Venray een j benefiet concert voor Jacqueline Eibers in Divinolandia, in de J binnenlanden van Brazilië. Aan dit I concert werken verschillende musici mee. De toegangskaarten k 10,- zijn verkrijgbaar bij mevr. Darmstadt van het KVG, Veltumse Kleffen 14. Meer informatie over dit concert stond reeds in de Peel en Maas van verleden week. BELASTINGSERVICE U kunt weer uw belastingformulier in laten vullen door de FNV als u daar lid van bent. Het is gratis. Als u uw belastingformulier in wilt laten vullen moet u de volgende gegevens meebrengen, jaaropgave(n) '87, ZNL, knakenkaart, ontvangen rentes bank/ giro, betaalde rentes bank/giro en leningen, bijdragen b.v. Groene kruis, specificaties van giften en wat u zelf verder belangrijk acht. Voor het in laten vullen kunt u een afspraak maken met het kantoor van de Bouw en Houtbond op maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag tussen 9.00-12.00 uur 04780-81795. Het invullen is in wijkcentrum "de Kiosk" op dinsdag 8, 15, 22 en 29 maart van 9.00-12.00 uur en vanaf 19.30 uur, op donderdag 3, 10, 17, 24 en 31 maart van 9.00-12.00 uur en vanaf 19.30 uur. In het kantoor van de Bouw- en Houtbond wordt ingeuld op maandag 7,14, 21 en 28 maart van 9.00-12.00 uur. Woensdag 9,16,23 en 30 maart van 9.00-12.00 uur en op vrijdag 4, 11, 18 en 25 maart van 9.00-12.00 uur. Wij verzoeken u op tijd en volgens afspraak aanwezig te zijn. Tot slot, breng als bewijs van lidmaatschap een contributiebetaling mee van februari of maart '88, bij voorkeur overschrijving bank/giro. Op woensdag 9 maart start volksdansvereniging Opanka met een nieuwe beginnerscursus. In 10 weken leert U verschillende dansen uit Nederland, Israël, de Balkanlanden, Amerika en andere landen. De cursus vindt plaats in wijkcentrum 't Schöpke, Veltumse kleffen te Venray onder leiding van Gerry Penris. U danst van 20.30 tot 22.00 uur. De kosten van de cursus bedragen 50,-. U kunt zich aanmelden bij Annemie Smits, tel. 04780-10138. Dinsdag 15 maart hebben we een informatie-ochtend over koelen en vriezen op het programma staan, die gegeven zal worden in Info-3. Indien U reeds eerder een voorlichtings bijeenkomst in dit gebouw heeft bijgewoond, hoeven we U niet te vertellen, dat het de moeite waard is. We zullen gezamenlijk om 9.00 uur vanaf wijkcentrum de Kiosk op de fiets naar Info-3 gaan. Voor 11.30 uur zijn we dan weer terug bij het wijkcentrum. Als u wilt deelnemen aan deze excursie, verzoeken wij U vriendelijk, U vóór 8 maart op te geven bij Lenie Gosling (tel. 81059) of Ria v. Brederode (tel. 87042). De prijs bedraagt 2,75. Tiidens de moraen is onze creche in het wijkcentrum geopend. Gaat U ook mee? Ja toch zeker? Samen sterk voor het Lourdeswerk Dat veel mensen het liefdewerk GLV Lourdes zijn toegedaan hebben we nu ook weer kunnen merken. Een jubilerend echtpaar dat al 30 jaar lief en leed deelt, heeft alle cadeaus in geld aan ons afgestaan. We mochten een bijdrage ontvangen van 1200,20, waarvoor wij de gevers erg dankbaar zijn. Wij hopen dat ze nog jaren een goede gezondheid zullen genieten. Moge Maria hen zegenen! Het Bestuur, Mevr. v. Stiphout, voorzitter; Mevr. C. v. Gils, Secr; Dhr. Philipsen, penningmeester; Mevr. Hendriks; Dhr. Philipsen. Mededeling: Er zijn nog plaatsen vrij voor de bedevaart naar Lourdes van 2 t.m. 9 juni. Opgave bij Dhr. Philipsen. Hulpverlening aangiftebiljet Evenals vorige jaren zal ook dit jaar aan ouderen door ambtenaren van de belastingsdienst gelegenheid worden geboden om hulp te verkrijgen bij de invulling van het aangiftebiljet voor de inkomstenbelasting over het jaar 1987. Deze hulp vindt plaats: WOENS DAG 23 MAART VANAF 9.00 UUR. Het opgeven dient dit jaar persoonlijk te gebeuren. U wordt alleen ingeschreven als U een aanslagbiljet 1987 bij U heeft. Wat U op dit bewuste dag aan papieren moet meebrengen, wordt U dan ook meteen verteld, evenals het tijdstip. U kunt zich opgeven: RISC welzijnswerk ouderen, Kennedyplein 1 te Venray. Tot en met vrijdag 18 maart!!! Voor informatie anderszins: In spectie der directe belastingen, Post bus 1913, 5900 BX Venlo, tel. 077-598222. Verdiepingsdag Voor deze dag die word gehouden op 17 maart in de Wiënhof, samen met de afd. Venlo kan men zich nog opgeven tot 10 maart en wel bij de Hr Jeuken, Franciscuslaan 13, Tel. 82046. Kosten voor de gehele dag, incl. warme maaltijd 30,-. Op ons laatste maandblad werd het bank no. foutief vermeld, dit moet zijn: 173918840. Op zaterdag 20 februari j.l. hebben wij met een aantal leden van onze vereniging deelgenomen aan een koppelsjoeltoernooi, dat voor de eerste keer in Limburg werd ge houden. Dit toernooi werd gehouden in zaal Lochtman, Nullenderstraat 71 te Kerkrade, er waren hiervoor twintig koppels aanwezig. Voor onze leden toch weer een hele belevenis, temeer omdat dit soort toernooi nog nooit eerder werd gehouden. Maar wij kunnen met onze leden toch weer op een mooie dag terugblikken. Het koppel Annie v.d. Heijden en Cobine Jans-Beken hebben er in de dames klasse E de 1ste prijs behaald. Het koppel Frans Jans-Beken en Lee Piket hebben er in de heren klasse C de 3de prijs behaald, allen van harte proficiat. Zo kun je ook maar weer eens zien, hoe een klein clubje tot een grote vereniging kan uitgroeien. Toen aan het einde van het toernooi de loterij die eraan verbonden was bekend gemaakt werd, bleek dat de hoofdprijs n.l. een fiets ook bij een van onze leden terecht kwam, de gelukkige was Frans Jans-Beken. Proficiat Frans. De sjoelvereniging "'t Gleufje" is voornemens, om in het wijkcentrum "'t Schöpke" in Veltum een sjoelclub voor de jeugd op te richten. Om te beginnen zouden wij met dit evenement willen beginnen op zondagmorgen een partijtje te willen sjoelen is bij ons van harte welkom. Enkele leden van onze vereniging zijn hiervoor aanwezig, en zullen u een demonstratie geven en alles over het sjoelen uitleggen. Kom dus gerust en vrijblijvend eens bij ons een kijkje Hallo Jeugdnatuurwachters, hel is weer enige tijd geleden, dat je iets hebt kunnen lezen, maar dat gaat nu weer veranderen, want we gaan weer verschillende akties ondernemen. De hyacint-aktie zal nu wel afgelopen zijn. We hebben gezien, dat er dit jaar bijzonder mooie hyacinten zijn gekweekt. Een lid, Daniel Aspers, heeft zelfs zo'n hoge gekweekt, dat hij deze niet mee naar school durfde te nemen omdat de plant niet vervoerd kon worden. Nou Daniel, meneer Hay zal je daarvoor toch wel de nodige stempels geven op school. Dan de komende akties; in de tweede week van maart verschijnt de lente-uitgave van De Natuurvriend. Tegelijkertijd omtvang je dan ook een pakketje, waarvan je een nestkascje kan gaan maken. Ook gaan we in het voorjaar weer de puzzelwandeltochten organi seren. Meer over de komende akties volgende week in Peel en Maas. In samenwerking met de vereniging "De Verzamelaar" organiseert de Venrayse postzegelvereniging "Inter nationale Vereniging Philatelica, af deling Venray en omstreken" op zondagmorgen 6 maart een ruil- morgen in wijkcentrum de Kiosk in het Brukske te Venray. De ruilge- legenheid vangt aan om 10.00 uur en duurt tot ongeveer 13.00 uur. Kunt U op 6 maart niet aanwezig zijn; geen man of vrouw overboord, want beide verenigingen organiseren iedere eerste zondagmorgen van de maand een ruilmogelijkheid voor en met verzamelaars uit Venray en de wijde omgeving. Voor april staat zondag de 4de, eerste paasdag gepland. Bij het wijkcentrum in het Brukske is op zondag ruime parkeer gelegenheid aanwezig. AFDVENRAY Ook in 1988 is er weer volop gelegenheid een pelgrimage naar Lourdes te maken, met een officieel door de Bisschoppen van Nederland erkende bedevaart. Zowel gezonde alsmede zieke pelgrims kunnen aan deze bedevaarten deelnemen. Me dische begeleiding is aanwezig. Eveneens zal U iedere bedevaart een Bisschop begeleiden. De Mei-bede vaart staat als eerste voor de boeg. Deze bedevaart zal begeleid worden door de Venrayse afd. Een dertigtal pelgrims zijn reeds ingeschreven en ook voor U bestaat nog de mogelijkheid zich in te laten schrijven. De prijzen van deze reizen naar Lourdes zijn vanaf 785,- Treinreizen zijn in; 6 en 13 mei; 15 en 22 Juli; 15 en 22 oktober (Jongeren-bedevaart); Vliegreizen: 12 en 17 mei; 21 en 26 Juli; 9, 14, 19 en 24 september. Wilt U een prospectus en of vrij blijvende informatie, U kunt dan contact opnemen met; P. Willemse, Eisenhowerstraat 11, Venray, Tel. 04780-10262. 0 u TEL.04780 84985 ONDERDEEL MUNITIE Bij controle in een zaak aan de Poststraat nam de politie een uit een munitie-onderdeel vervaardigd attri buut in beslag, wat te koop werd aangeboden voor 195,-. Dat attribuut viel namelijk nog onder de vuurwapenwet.. FIETSEN GESTOLEN Uit een berging achter een woning aan de Lindenstraat werden drie fietsen ontvreemd. DIEFSTAL LEREN JAS Uit een lokaliteit aan de Poststraat verdween een leren jas ter waarde van ƒ900,-. INBRAAK IN WONING - Door forcering van de achterdeur heeft iemand toegang gekregen tot een woning aan de Pettemakerstraat. Uit de woning is ontvreemd een damestas met daarin wat toiletspullen en enig geld. - Ook is getracht in te breken in een woning aan de Veltumse Kleffen. Men heeft geprobeerd de achterdeur open te breken. Mogelijk is de dader in zijn werk gestoord.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 5