«fel PEEL EN MAAS Donderdag 4 februari - Pagina 7 3*m&t 4__ ,A f A~ ~S' DRINGEND VERZOEK AAN ALLE VENRAYSE CARNAVALSVERENIGINGEN Voor de gebruikelijke pagina vastel- aovesprogramma's verzoeken wij toezending van deze programma's voor wat betreft de vier carnavalsda gen: zaterdag, zondag, maandag en dinsdag. Wij rekenen daarvoor gaarne op aller medewerking. Vaste lao veskafee ien de Bonte Koe 't Is wer 'n joar of wat geleeje dat hier ien Rooy mit de vastelaovend enne kastelein zien kafé umtoëverd ien 'n vastelaoveskafé. Veural de Ven- rodse meense ware d'r erg mit iengenome en kwame ien groëte getale luustere nor al die Venroojers die dor ur liedje kwame zinge, öp d'n trekbuul spuide, of öp wat vur manier dan ok stemming brochte, worbeej nie huëre en zien vérging. Wiêtende dat zö'n 'vasteloaveskafé dur veul Ven roojers öp pries gesteld werd, hit Wilbert Jöke vur zó'n gebeure zien kafé "de bönte koe" öp vasteloaves- zöndag vanaf 16.00 uur öpe gesteld. Dor is dan vóste meziek en zang, mit"'n vóst programma. Mer d'n kan ok öp enne ófgesproke tied öpgetreeje werre. Ok zoe mer, as ge binne körnt, wèèj, ós iënling of as gruupke, mit of zönder toeters, foekepot enz. Vur 't ón mekaar fratse en de vóste meziek zién Wim Smits en Frans Verhofstad bereid gevöönde. Vanaf dees plóts wert nöw ene öproep gedaon ón Venroojers (ien de ruumste zin) um ienvulling te gaeve ón dizze middóg/aovend. Jóng of ólt, groët of klaen, dat mekt nie uut, as 't mer (moj) klinkt of zingt. Vur öpgave en miër ienformatie kunde terecht ien kafé "de bönte koe" ón de Hoenderstroat. Tillefoon 10137. DONDERDAG 11 FIBBRÉWARIE VAN 20.30 tot 24.30 't Is zówiet, alles en iederién stöt ien de startblök vur Hazinnenaovend. De tien diepvries-Piëlhaze ligge te waachte öp de hazinne. En twië "super-metwaorste" vur de blaos- kapelle. En 't "wat én waer wer wor"-waer zal de pret nie drukke. Iederiën bezuukt natuurlek de nege hazinnenkafé's, alwor stempelkórtjes ligge, en ge enne stempel kriegt! de ófgestempelde kaarte mötte dènzelfde aovend beej iën van de hazinnencafé's ienlevere!D'n hiëlen öpzet is, dat mit 't rööndtrekke van de blaoskapelle, enne hiëlen ónhang van hazinnen ok mit trekt nor 't volgende hazinnen- café. Zoë öntstöt dan enne böönten öptocht van zang, meziek en gezelligheid. "Gaot mit, ok as ge waerm zet". Dor is 't toch um begönneü Vastelaovesmöndag röönd 21.15 ien kafé "Le Coq" (Jac v. Leuke) ón de Langstraot, wert iederiën ver- waacht beej de bekendmaking van de tien gelukkige prieswinnaresse (evt. liggetimiëre), en de twië winnende blaoskapelle. De ziekenomroep en Carnaval Na de succesvolle uitzending van circus Mök van afgelopen zaterdag, zal de Venrayse Omroep Stichting ook het zondagochtendconcert van a.s. zondag "live" uitzenden. Eveneens zal de Prinseninstallatie van zater dagmiddag 13 februari vanuit het Venray's gemeentehuis live worden uitgezonden van het St. Elisabeth ziekenhuis, St. Anna, St. Servatius, Spraeland en verpleeghuis "de Krauze." De uitzending van zondag 7 februari begint om 11.15 uur. De uitzending yanuit het Gemeentehuis 13 februari begint om 3 uur 's middags. Vasteloavesconcert L.S.O 1988 Op maandag 8 februari a.s. zal het Limburgs symphonie orkest voor de vijfde maal in Venray haar vaste- laoves concert aanbieden aan prins carnaval 1988 Bruno I Lucassen en zijn adjudanten. Wie zich het concert van vorig jaar herinnert moet met ons constateren dat het LSO goed op dreef was. Geen overdreven fratsen, maar gewoon muzikaal recht voor zijn raap waardoor de humor vanuit de muziek en het orkest bijzonder goed tot zijn recht kwam. Met de ondersteuning van de "mesjeus" werd 't 'n onverge telijke avond. Het programma van 1988 garan deert weer zo'n voortreffelijke avond met name door de arrangementen van J. Dols (4x11 jaren jong en 44 carnavaleske arrangementen op zijn naam) waardoor humor en muzikali teit elkaar de hand weer reiken. Het LSO, dat deze avond onder leiding staat van Roland Bader, heeft verder in haar programma verweven optredens van de "neutjes vier" uit Venlo en de dans- en showgroep "Mix" uit St. Geertruid. Traditiegetrouw is het programma een verrassing, maar wel willen wij u verraden, dat er begonnen wordt met trampet voluntary van J. Clarke, dat er een ceremonie protocolair is, dat er een pauze is en dat na het beëindiging van het concert in de foyer van de schouwburg nog nagepraat kan worden onder de klanken van een van onze vele rooyse joeks-kapellen. Kaarten zijn nog verkrijgbaar aan de kassa van de schouwburg en bezitters van een contributieka4rt van de VV de Piëlhaas krijgen een zelfde korting als houders van cultureel jongeren paspoort en 65 pas. Niemand minder dan Prins Bruno 1 zal de trekking doen! Mit zien hiële gevolg kumt heej vur dit gebeure dor nor toe. Dor meuge we wel trots öp zien! PROGRAMMA HAZINNE-AO VEND 1988 Zuutjes Luuster niks Rats d'r Göl Hot Dikke Efkes Gen Tijd ón efkes nève net Chicago Mik Waachte Tied 20.30 't Vat Nouveau Le Coq Old Ti. Hento Koetsh. Upke Bonte K Truus 21.10 Nouveau Le Coq Old Ti. Hento Koetsh. Upke Bonte K Truus 't Vat 21.50 Le Coq Old Ti. Hento Koetsh. Upke Bonte K Truus 't Vat Nouveau 22.30 Old Ti. Hento Koetsh. Upke Bonte K Tm us 't Vat Nouveau Le Coq 23.10 Hento Koetsh. Upke Bonte K Tru us 't Vat Nouveau Le Coq Old Ti. 23.S0 Koetsh. Upke Bonte K Truus^ »t Vat Nouveau Le Coq Old Ti. Hento De Piëlhaas Aan deelnemers en toeschouwers van de Vastelaovesoptocht in Venray: Nog elf dagen en de stoet van kleur, muziek en plezier trekt weer door Venray. We hebben de afgelopen Zondagen al heel wat deelnemers mogen inschrijven. Nu Circus Mök voorbij is, kan iedereen zich helemaal concentreren op de optocht. Hebt U een goed idee, dan is er nog tijd genoeg het uit te voeren. Om groepen uit de omliggende plaatsen te stimuleren aan de optocht mee te doen, hebben we besloten ook deze groepen in aanmerking te laten komen voor een prijs. Laat zien wat U in Uw mars hebt en doe mee. Nog iets over de jury. Langs de hele route staan juryleden, waar die staan verklappen we niet. Zij beoordelen de groepen en letten op het idee, de uitvoering en ook op het kontakt met het publiek. Elk jurylid geeft punten, die na de optocht allen bij elkaar worden opgeteld, waaruit dan de groepen met de meeste punten naar boven komen. In de schouwburg kunt U te weten komen of U in de prijzen bent gevallen. Nu snel aan het werk en maak er iets moois van. Tot de toeschouwers zouden we willen zeggen: geef de mensen Uw hartelijk applaus, zij hebben hun best gedaan er iets goeds van te maken... voor ons aller plezier. De Optochtcommissie. De Hazekeutel ZONDAG INSCHRIJVEN KINDEROPTOCHT Zondag is het weer zo ver. Dan kunnen jullie die mee willen doen aan de kinderoptocht op carnavalszondag zich laten inschrijven. Dit kan vanaf 11.00-13.00 uur in Dingus aan de Hoenderstraat en in de kantine van de sporthal de Wetteling aan de Zuidsingel. De deelname aan de optocht is geheel gratis. Dus doe allemaal mee, alleen of met je vriendjes of vriendinnen. Voor de beste eenlingen, duo's en groepen hebben we weer mooie bekers die je kunt winnen. En dan de Peel en Maas wisselbeker voor de mooiste leukste deelnemers. De route is dit jaar (op jullie verzoek) iets ingekort. De route is dit jaar, vanaf 14.00 uur opstellen in de Dr. Poelsstraat waar de optocht om 14.33 zal vertrekken naar de Hofstraat, Grote Markt, Hoender straat, LANGEWEG, Merseloseweg naar de tent op het Gouden Leeuwplein waar de prijsuitreiking is. Laat je zondag allemaal inschrijven. Dan kun je volgende week in deze krant de opstelling zien. DE KINDEROPTOCHTKOM— MISSIE. De Karklingels Oostrum ORDE VAN VERDIENSTE VOOR JAN VERHEUEN De karnavalsvereniging de Kar- klingel heeft haar hoogste onder scheiding, de orde van verdienste, in samenwerking met het werkcomité Oostram toegekend aan Jan Ver- heijen. Deze geboren en getogen Oostrammer heeft zich in de afgelopen 60 jaar op velerlei gebied ingezet voor de gemeenschap. Ver- heijen, beter bekend als Jan van de Köster, is al vanaf zijn 13de jaar lid van harmonie sub matris tutela. Als medeoprichter van de Eikenhofkapel is hij tot 1979 aktief lid geweest van deze kapel. In het begin werden de repetities gehouden in de grote kamer boven café Verheijen, dat hij vanaf 1947 meer dan 30 jaar gerund heeft samen met zijn vrouw Nellie. Hij heeft 10 jaar gefunktionneerd als bestuurslid van de voetbalclub, waarvan hij ook al vanaf de oprichting, dus meer dan 50 jaar, lid is. Verder is Jan nog jarenlang lid van de ruiterclub Nobel geweest. Vanaf 1977 is hij het wat kalmer aan gaan doen, maar hij was en is nog steeds organist van het kerkkoor (ook al 53 jaar lang, waarvan jarenlang als dirigent van djt koor) Tevens is hij lid van het onlangs opgerichte senioren orkest. De orde van verdienste wordt hem zondag 7 februari uitgereikt tijdens de receptie van de Prins, die om 14.11 uur begint in zaal "de Karklingel". Uiteraard zal bij de uitreiking, omstreeks vier uur, ook zijn gezin worden betrokken, omdat zijn vrouw Nellie en zijn kinderen en kleinkinderen dikwijls nauw bij zijn aktiviteiten zijn betrokken. Herman en Eliie Jeucken boeren bruidspaar 1988. Na een aarzelend begin met weinig toeschouwers en veel goede muziek kwam het Aldewieverbal pas op gang bij de binnenkomst van de raad van elf en de bezoekende carnavals vereniging "de rauk" uit Blitters- wijck. Zij zorgden meteen al voor een "volle" zaal. Omstreeks half elf moesten de Aldewiever op de dansvloer wijken voor een veekoop man, die een tóóm biggen naar het podium leidde. Het bleek Hay Frederiks, de ceremoniemeester van De Schansekn uppels Castenray Programma Vrij 5-2: 20.11 Aldewieverbal in "De Wis". Za 6-2: 20.11 Jongmegjesbal in "De Wis". Vr 12-2: 13.00 Schooljeugd in "De Wis". Receptie jeugdprins Ysselsteyn Op zondagmiddag 7 februari is vanaf 14.11 in het jeugdgebouw "De Koel" receptie van Jeugd-prins Patrick d'n Urste van de Pielreuzen uit Ysselsteyn. Comité Jeugdcarnaval. De Zagewetters Merselo Carnavalsvereniging "de Zage wetters" uit Merselo heeft Prins Math I (Arts) uitgeroepen als heerser van 't Zagewettersland. Zijn broer Eric is nar. In het dagelijkse leven werkt hij samen met zijn vrouw Thea tussen de koeien de de varkens. In het weekend viert hij samen met ons carnaval onder het motto: "Blief nie tuus mar kom nör d'n Tommes of 't verkeshuus"! Receptie 13-2 om 20.33. Vastelaovend in de Kruuze Tijdens de Prinsenproclamatie op Zaterdag 30 januari is de nieuwe Prins uitgeroepen, in de persoon van PRINS BERT I (de Heer M.L. Janssen, Niessen Bert uit Ysselsteijn). Aan deze middag werkten mee de Joekskapel "TUUNKE LIEGER" ,uit Lomm, de Peeldansers en Natasja Poels uit Ysselsteyn. Op zaterdag 6 februari zal de vastenaovond worden voortgezet met een gezellige middag. Op deze middag zijn te zien en te beluisteren de jeugdgarde van de Piëlhaas, Joeks kapel SHABERJOEKS uit Ysselsteyn en OERE TOE uit Oostram. Het belooft een dolgezellige middag te worden. De Hetsbuülen Heide dit wordt nu eens niet gevierd; wellicht in 1989 bij het 11-jarig "jubileum". Bovendien kan het 10 jarig bestaansfeest dit jaar niet worden gevierd, omdat een van de leden een heel jaar in Amerika zit om o.a. kontakten te leggen voor de joeks kapel! Dus zaterdag 13 febr. v.a. 15.00 op de bedrijfswagen-rai Deltahal stand nr. 115 geeft Blaos Um Op 'm van katoen. Een "luchtig" repertoire, met zang, is hiervoor ingestudeerd. Karnavalszondag 14 febr. moet de club alweer om 10 uur 's morgens muziek maken voor de patiënten van het psychiatrische Centrum St. Servatius in Venray. Dan komen er nog drie "luchtige" kamavalsdagen met cafe- en straat muziek. Het hoogtepunt is nog altijd een kleurrijke groep met de echtge notes en kinderen in de optocht van Venray. De Spurriemökke Oirlo 't Knolleke heeft een nieuwe jeugdvorst. Het is Jeugdvorst Stefan Loenen. de komende boerenbruiloft, te zijn die de getuigen, gevaders en gemoeders en het bruidspaar aan zijn voeten had liggen. Prins Sjef 1 zorgde onder de bloedstollende klanken van de Eiken- hoPkapel voor de onthulling van Ellie en Herman Jeucken, uit de "mistver- spreider" omhoog getoverd om als bruidspaar in de onecht te worden verbonden, werden bijzonder harte lijk ontvangen evenals de getuigen, gevaders en gemoeders. De organise rende buurtvereniging de Aldebeek kan trots zijn met zo'n enthousiast stel. De verloving was al spoedig een feit en het gelukkige paar mocht al vele felicitaties in ontvangst nemen onder de klanken van hun eigen aldebeek-lied. De sfeer, tijdens dit bijzonder gezellige en uiteindelijk zeer druk bezochte bal, was al een voorproefje van het grote gebeuren op carnavalsdinsdag want dan zal blijken dat de koopman zich in Den Bosch beslist niet miskocht heeft. Jaarlijks wordt de Gouden Hets- buul uitgereikt aan degene die zich speciaal verdienstelijk heeft gemaakt voor de gemeenschap Heide. Dit jaar wordt de Gouden Buul uitgereikt aan Hay Nellen. Hay heeft zich jarenlang ingespannen als bestuurslid van het kerkbestuur en als zodanig veel gedaan voor het rectoraat Heide. In het bestuur van het gemeenschapshuis de Gelderkoel heeft Hay jarenlang de voorzittershamer gehanteerd. Naast alle andere inspanningen voor de gemeenschap is dit de reden dat Hay de Gouden Buul krijgt uitgereikt. Dit zal gebeuren tijdens het carnavalsbal op maandag 15 februari in de Gelderkoel. As Boerebraudspaar 1988 wille Connie Schatorië en Bert Zegers zich vur iëne dag biende an alle regels en gebrauke dat dit kolderhuwelijk mit zich mit brengt. Vastelaovesdinsdag um 14.11 uur viend de plechtigheid plats ien ut Verkeshuus. Boekhandel van den Munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend GEEN HEER IN HET VERKEER Een 30 jarige Venrayse autobe stuurder meende op zijn "strepen" te moeten gaan staan toen hij, komende vanaf de Schoolstraat in de richting van de Eindstraat reed, de voorrang die hij had, ook te moeten nemen. Een bestuurder van een vrachtauto uit Cuyck bemerkte te laat dat hij,* komende vanaf de Marktstr, voorrang moest geven. Maar toen hij op de kruising stilstond, plaatste de Ven- rayer zijn personenauto als het ware onder de vrachtauto. Voordat d& politiemannen arriveerden had de vrachautobestuurder zich zo kwaad gemaakt dat hij een schop tegen de personenauto gaf. Het gevolg was nu dat beiden proces verbaal kregen aangezegd. VANDALISME Een op de parkeerplaats van "Den Hoebert" geparkeerde personenauto van de Venrayer WV. bleek door vandalen te zijn bewerkt. Twee banden waren lek gestoken. Voor de eigenaar een schadepost van 70,- Op de parkeerplaats bij de Torro bleken ook twee banden van een personen auto van een inwoonster van Venray te zijn lek gestoken. Uit de auto werd ook de radio ontvreemd, nadat de wagen met geweld was geopend. Van een op de parkeerplaats bij de Haammakerstraat geparkeerde per sonenauto werd de Mercedesster ontvreemd. INBRAKEN IN AUTO'S Een op de parkeerplaats aan de Haammakerstraat geparkeerde per sonenauto bleek met geweld openge broken te zijn. Uit de auto werden diverse cassettebandjes en gereed schappen ontvreemd. Van dezelfde parkeerplaats werd ten nadele van een inwoonster de auto opengebroken. Ontvreemd werden, 2 muziekboxen, 2 zonnebrillen en een booster. Ook was met geweld toegang verkregen tot een aan de Serenadestraat geparkeerde personenauto. Hier bleek de cassette recorder ontvreemd te zijn. Venrayse joekskapel op Bedrijfswagen- RAI Op uitnodiging van WEWELER, een bedrijf, gespecialiseerd in o.a. luchtvering voor industrie en voer tuigen, gaat Joekskapel Blaos Um Op naar de bedrijfswagen RAI in Amsterdam. Omdat WEWELER LUCHTVERING uit Apeldoorn en joekskapel BLAOS UM OP uit Venray... veel lucht gebruiken in hun programma's zien de 14 muzikanten dit wel zitten, zeker nu de karnaval voor de deur staat. Joekskapel Blaos Um Op heeft al veel reizen gemaakt in binnen- en buitenland, o.a. Duitsland en Luxem burg, echter in Mokum zijn ze (als groep) nog nooit geweest. Dit jaar bestaat deze vriendenclub 10 jaar en Ien ut Oelderse Spurriemökkeland regiere dit jaar Lambert d'n Twedde en Jeugdprins Bart d'n Urste. Lambert is enne zoën van Teng Manders en Steves Netje, en ien ut dageluks laeve onderdirekteur van MAVO de Kolk. Bart is enne zoën van Joep Joosten en Leen Bartels en gut nog dageluks naor de ligere schól. Zondag 7 febbrewari biedt ut bestuur ur neej prinse en receptie an. Dees receptie wird gehalde ien zaal de Ruif van 14.11-15.11. Boerenbruiloft Veulen Het Boerenbrailoftcomité maakt bekend dat op carnavalszondag in de onechte echt zullen worden ver bonden: KARIN dochter van Piet van Booms Lei en Sterre Marie en van Toos van Tuuwse Frans en Munckhofs Kaat. en GERRIT zoon van Harrie van Grat Reintjes en Petronella Verstegen en van Til van Petran van de Pas en Bertha Camps. Dit gebeuren vindt plaats om 18.30 uur in de Perdstal te Veulen onder toeziend oog van alle bruiloftsgasten. 't Knolleke Leunen Afgelopen zaterdag, tijdens de receptie van Prins Joos I, werd het boerebraidspaar 1988 voorgesteld. In kruiwagens werden bruid en bruide gom opgevoerd. De bruid is José van Frans Fleurkens Albert van het Brukske en Gon van Bommen Sjefke van de Hiept (José Fleurkens). De bruidegom is Jos van Hay van Drabbels. Sjang van de Hei en Traus van Nollaese Bert üt Leunen. (Jos Drabbels). Op carnavalsdinsdag 16 februari zullen ze in de onecht worden verbonden in de Gelderkoel te Heide. Aanvang 14.11 uur. Jeugdprins Roel I (Cornelissen) gaat dit jaar. voorop tijdens de carnaval van de jeugd in Heide. Hij wordt terzijde gestaan door Vorst Ronnie, Nar Jos, twee dansmarieke's, en de Raad van Elf. Prins Toon III van de Schutteraars Tijdens een bijzonder gezellige prinsenproklematie in het schutters veld werd op donderdag 28 januari Prins Toon III aan het publiek voorgesteld. Deze in 1903 geboren prins is weliswaar "van huis uit" geen Limburger, maar vertoeft lang genoeg in deze regionen om te weien wat een goede vastelaovend is! Vol ver trouwen zien wij, als schutteraars en schutterinnekes, zijn regeerperiode tegemoet. J.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 7