DAMES PtiCE WINTERFINALE '87/'88 HALVE PRIJZEN SHOP AGENDA Beheer Venrays museum overgedragen RAEDTS Molen in Merselo wordt verkocht Wijziging opzet Kindervakantie werk CLEANING Geen Beatrixboom? Voorlichtings middag Informatie-avond 'Zuivere Koffie' INGEZONDEN OPENBARE BIBLIOTHEEK Op onze dames afdeling restanten van onze winter- kollektie nu in onze en vele extra koopjes in de opruiming bij VAN OORSCHOT MODE 2 i PEEL EN MAAS Donderdag 4 februari - Pagina 3 TAXATIEKANTOOR voor alle soorten o.g. taxaties H.M.M. RAEDTS beëdigd taxateur TEL. 04780-81469 Volgende week donderdag wordt de Michels molen "Nooit Gedagt" in Merselo verkocht aan een stichting welke de restauratie van deze molen zal gaan behartigen. Door deze verkoop mag men verwachten dat het herstel van deze molen met voort varendheid ter hand zal worden genomen. Wij komen hierop nog nader terug. Al meer dan 35 jaar organiseert I Kindervakantiewerk Venray e.o. tij dens de zomervakantie allerlei aktivi- teiten voor de Venrayse schooljeugd. Verdeeld over 2 weken konden I kinderen uit de Kerkdorpen en j Venray-kom aan deze aktiviteiten meedoen. Ook dit jaar weer - zal een programma worden opgezet. Echter door een tekort aan vrijwillig(st)ers hebben wij moeten besluiten om dit jaar slechts 1 week Kindervakantie werk te organiseren, waaraan dan alle kinderen uit de gehele gemeente tegelijkertijd mee kunnen doen. Het KVW programma vindt dit jaar plaats in de week van 1 t/m 5 augustus 1988 (de week vóór Venrayse kermis). Tijdens deze week hebben we weer mensen nodig die de leiding van een groep kinderen op zich willen nemen. We denken hierbij aan ouders, oud-leiding e.d., maar ook andere belangstellenden zijn welkom. Enigste vereiste is dat je ouder moet zijn dan 15 jaar. Heb je interesse, óf wil je meer informatie, neem dan kontakt op met het secretariaat, telefoon (04780)-10561 (na 17.30 uur). Bij ons is er plaats voor in terieurverzorgsters met de wil om goed werk te leveren Neem meteen kontakt met ons op indien dit U aan spreekt. HOENDERSTRAAT 53 5801 CJ VENRAY TELEFOON 04 780 - 870 24 In de commissie voor open bare werken c.a. vroeg mevr. Poels-Peters jl. dinsdag of het niet zinvol zou zijn, indien de gemeente een "Beatrix-boom" zou planten bij gelegenheid van de 50e verjaardag van onze Vorstin. "Dat hadden we dan zondag moeten doen" meende wet houder Claessens, maar volgens mevr. Poels kon men nu gerust dat besluit nemen en dan op 30 april bijvoorbeeld die boom planten. "Hou, hou" zeiden de andere niet-CDA-commissieleden. "Wij hebben ook nog wel een naam om een boom voor te planten. Bijvoorbeeld Johan Cruijf...." Wethouder Claessens was er niet zo gelukkig mee. Feitelijk zou zo'n boomplanting een taak moeten zijn van het Oranje- comité. Maar ondanks dat hij nu weet dat noch PvdA, noch de VVD, noch Samenwerking en noch Van de Vorle voorstander zijn van een Beatrix-boom, zou hij er in de b. en w. vergadering een balletje over opgooien... MIDDELBARE LANDBOUWSCHOOL HORST Venrayseweg 89 Op donderdag 11 februari a.s. organiseert de Middelbare Land bouwschool te Horst een voorlich tingsmiddag voor kandidaatleerlingen voor het schooljaar 1988/1989. De informatiebijeenkomsten beginnen voor de A- en de B-opleidingen om 14.30 uur en voor de VMK-opleiding om 15.30 uur. Op dezelfde dag maar dan in de avonduren van 18.30-21.30 houdt de MLS "Open Huis". Belangstellende kunnen dan kennis maken met de opleidingen aan deze agrarische streekschool. In diverse lokalen wordt een beeld gegeven van de vakken en de gebruikte werkme thodes. Het onderwijs is sterk op de praktijk gericht en is ingedeeld in drie opleidingen. Een driejarige A-oplei ding en een tweejarige B-opleiding voor leerlingen afkomstig van het MAVO of LBO. Als enige landbouw school in Zuid-Nederland wordt aan geslaagden van het HAVO of VWO de mogelijkheid geboden een één jarige Voorbereidend Middelbaar Kader opleiding te volgen. Het middelbaar Landbouwonder wijs geeft op de eerste plaats een voorbereiding tot het ondernemers schap in de landbouw. De eisen die aan de boer als ondernemer gesteld worden zijn hoog en zullen zeker nog hoger worden. Het agrarisch bedrijf vraagt een veelzijdig vakman en een kundig ondernemer. Daarom wordt er zowel aan de technisch-theoretische als aan de sociale vorming aandacht besteed. In kennis, ontwikkeling en vorming immers zal de toekomstige boer niet mogen achterblijven bij andere bevolkingsgroepen. Naast de voorbereiding tot ondernemerschap biedt het middelbaar landbouw onderwijs een theoretische en prak tische scholing voor diverse functies die direkt of indirekt met de landbouw en de veehouderij te maken hebben. Deze functies kunnen van technisch-commerciele of van dienst- verlendende aard zijn. De A-opleiding is zodanig ingericht dat doorstroming naar agrarische hogescholen of agrarische lerarenopleidingen tot de mogelijkheden behoort. Solidaridad en de Bisschoppelijke Vastenaktie zijn vorig jaar een aktie begonnen om de verkoop van solidariteitskoffie in Nederland te bevorderen. Solidariteitskoffie of te wel zuivere koffie is een produkt dat door kleine boeren in de derde wereld wordt verbouwd en waarvan de opbrengst direkt aan hen ten goede komt. Door het kopen van deze koffie kunnen we mensen ginds onder steunen die hard willen werken om een beter bestaan voor hen en hun familie op te bouwen. De werkgroep: Missie en Vrede en de Werkgroep: Zending en Werelddiakonaat in Venray hebben een avond georganiseerd waarop informatie gegeven wordt over deze "zuivere koffie". Middels een klank beeld en een inleiding van Nico Roosen van SOLIDARIDAD zal ingegaan worden op onderwerpen als: wat is zuivere koffie, hoe en waar wordt die verbouwd. Worden de boeren ginds daar ook echt beter van. Hoe kunnen we deze mensen helpen en ondersteunen. De aanwezigen worden vergast op solidariteitskoffie zodat men zelf kan uitproberen hoe deze koffie smaakt. Iedereen is welkom, vandaag 4 februari om 20 uur, In de Wieënhof 20a Venray. VENRAYSE MOORDZAAK In uw blad van vorige week werd gevraagd: "Wie herkent iemand, die gelijkenis vertoont met deze gepubli ceerde compositiefoto?" Ongetwij feld is deze compositiefoto samenge steld aan de hand van gegevens van iemand, die deze man moet hebben gezien. Waarom dan niet meer gegevens over huidskleur, kleur van het haar, lengte leeftijd etc.? Verder rijst bij mij de vraag waarom de Venrayse moordzaak geen onderwerp is geweest bij de televisierubriek "Opsporing verzocht". Als je niet alle beschikbare middelen gebruikt komt er nooit vooruitgang in deze moord zaak. G.v.E. Geachte redactie Ik heb enkele bezwaren tegen de Ruilverkaveling Overloon-Merselo. Ik kan me goed voorstellen, dat boeren aan ruilverkaveling doen, want het is omslachtig als men grote afstanden moet rijden naar z'n weilanden of akkers. En ik kan me ook goed voorstellen dat de boeren het erg fijn vinden nu hun grond bij wijze van spreken achter hun boerderij ligtB Een deel van het gebied in de ruilverkave ling Merselo is van hoog landschap pelijke waarde, waarin flora en fauna hun biotoop (levensmilieu) vinden. Loofbosjes, houtwallen, dichtge groeide struiken, beekjes, oude bomen, wat zeer belangrijk is. Het allermooiste zijn de drassige weiden met afgewisseld loofbosjes en singels en hier en daar wat helmgras en riet. Dat vormt een biotoop voor vele zang-, water- en roofvolgels. Nu gaan ze in een keer alles overdreven snoeien en uitdunnen. Vóór de ruilverkaveling schonk men er weinig of geen aandacht aan. Nu wel.... Overblijven enkele kale bomen en uitgedunde struiken waar straks geen vogels meer in broeden. En het gaat zo al slecht met het Nederlandse vogelbestand. Moet het hier worden zoals bijv. in Friesland, waar de weilanden recht toe recht aan liggen, doorsneden door een kaarsrecht beekje? Daar kunnen geen volgels of andere dieren leven. Snoeien, snoeien lees kappen van bomen en singels. En dat in een gebied van hoog landschappelijke waarde. Een van de weinig mooie natuurgebieden rond Venray. Er is al te veel gekapt ten behoeve van de landbouw. Kijk maar naar Ysselsteyn waar een heel Peelgebied verdween en wat kale boompjes nu geen nut meer hebben voor het biotoop van flora en fauna. Kappen en snoeien. Overdrijf alstublieft niet. Hou de begroeiing dicht ten behoeve van de vogels. Hou het groen in stand voor ons allemaal... F.v.d.B. (Van redactiewege ingekort) VENRAYS DIALECT Lof en waardering heb ik voor iedere poging, die ondernomen wordt om ons Venrayse dialect in stand te houden. Maar ondanks dat, heb ik ook alle begrip voor de schrijver (of -ster), die vorige week de Piëlhaas wilde wakker schudden om een leesbare carnavalskrant te maken. Men moet niet gaan overdrijven door een moeilijk leesbare spelling of woorden te gebruiken, die in het normale Venrayse dialect niet (meer) voorkomen. "Vliegebukske" is een nieuw woord, dat als een "vondst" mag worden aangemerkt. Maar wat is in 's hemelsnaam een schaambroekje? De Dikke Van Dale geeft er in ieder geval geen antwoord op.... Bij het gebruik van het dialect, zal men zich, volgens mij, moeten houden aan de gangbare spreektaal van de streek. Geen enkele Venrayer zal "Rieks- waterstaot", maar gewoon Rijks waterstaat zeggen. Zijn er Venrayers die "oont" voor "ont", "oon" voor "on" en "noemer" voor "nummer" zeggen? "Zoonder" voor "zonder" en Harrie en Paula" voor de burgemeester en zijn vrouw? Als de schrijvers van de "Piëlhaaskrant" gewoon het Venrays gebruiken, dat normaal door de man-op-straat wordt gesproken in plaats van het dialect van waarschijnlijk honderd jaar geleden, dan wordt de krant leesbaar. G. Claessens. WORDT WAKKER PIËLHAAS Wat jammer voor U, P.v.d.M. dat de tekst van de "vastelaoveskrant" voor U een soort onleesbaar Fins is. Temeer daar de teksten, naar mijn mening over het algemeen met veel zorg en in een goed Venray's dialekt geschreven zijn. Het Venrayse dialekt kent een grote rijkdom aan klankka rakters (meer dan 201), en heeft een veelvoud van klinkers, welke bij een goede uitspraak hoorbaar zijn. Degene die dit zo zuiver mogelijk probeert weer te geven, ondervindt hoe moeilijk het is, en zal daarvoor de vele, door P.v.d.M. gehekelde um lauts, streepjes züs en streepjes zó, moeten gebruiken om duidelijk te maken wat bedoeld wordt. Enkele voorbeelden: Tien het tién tieeën (Tinie heeft 10 tenen) de viel viél, (de vijl viel), nów-nów (nu-nauw, eng), döw-dów (duw-dauw). Nöl, n&öl nie zó (Arnold zeur niet zo), ik schóp gen schdóp (ik schop geen schapen) enz. Wanneer men de strepen en punten weglaat zal men een tekst krijgen die een wakkere Piëlhaas niet zal kunnen lezen en/of begrijpen. De rechtge aarde Venrayer is trots op zijn dialekt en de "vastelaoveskrant" verdient een groot kompliment voor de positieve bijdrage die zij hierin levert. A.v.Z. "WER WER WAKKER PIËLHAAS" In de (hazen)bol van de rechtge aarde Venrayer P.v.d.M. leeft helaas ergernis. Dit spijt ondergetekende, die de euvele moed heeft opgebracht om te proberen zich te bedienen van een aanbevolen, meer consequente spel ling. Deze tracht ook die betekenis- onderscheidenende klinkers die het Nederlands niet kent, door letters en tekens voor te stellen. De Venrayse taal is nu eenmaal ouder dan de Nederlandse en kent een veel grotere klinkerschakering. Het was een moeilijke opgave. Het resultaat wekt helaas gramschap. 1. De Piëlhaas in de titel van uw ingezonden mededeling is klaarblijke lijk een zetfoutje. Zoniet, dan heeft dat beestje alleen maar een welwil lende kans van leven bij een van onze handboogschutterijen. Het horizon tale deelteken bevordert de juiste uitspraak en daardoor ook het verstaan en begrijpen. Helaas is eigenlijk ook de oude schrijfwijze "Piëlhaas" aan vernieuwing toe! 2. "raöst": het Venrays kent heel wat betekenistegenstellingen van het type: heldere "Sö": doffe vgl. pSöl: pöl; ntöl; Nöl; schaöp: schóp; spdöt; spöt; Klaöske: klöske; hüök; hök. Hoe wil P.v.d.M. dit onderscheid meer leesbaar maken? Brengt het Franse "oeu" (coeur, soeur) meer leesbaarheid? Het bedriegelijke Duitse "öh" of biedt hier geen oplossing. 3. "caens": P.v.d.M. schrijft dat de "c" voor een "a" nog altijd als een "k" wordt uitgesproken. Vgl. cacao. Hij ervaart hier echter zelf, hoe moeilijk het is om voor een betekenisonderscheidende klinker, trefzeker hetzelfde letterteken te gebruiken. Bovendien: het klinker- armere Nederlands gebruikt al uit pure noodzaak, soms letterverbin dingen. P.v.d.M. zal toch zeker niet beweren, dat de "k" in "keus" voor een ee-klank staat! De "c" in caens staat voor de heldere Venrayse klinker die we o.a. horen in het Franse frère, die men voorstelt door de combinatie ae Vgl. aege: egge; aeter: etter; maej: Mei. De "c" van caens is blijven staan om de lezer het voordeel van het historisch verband te geven. Saens zou de klankspelling absoluter hebben toegepast, maar doet men dat dan ook bij de "Nederlandse" woorden; Caesar, caesuur, caesium, Caecilia? P.v.d.M. uit nog zijn gram over de inhoud van het programma, maar de verantwoordelijkheid daarvoor dra gen anderen. Schr. wil slechts bereiken, dat o.a. "Brukske" niet met de "u" van "put" wordt uitge sproken en eigenlijk "Bruukske" zou moeten zijn. Soms zijn kunstmatige tekens een welkome hulp bij gebrek aan letters en letterverbindingen. Een toelichting op dat gebruik was blijkbaar nodig geweest. Jammer, dat P.v.d.M. twijfelt aan de rechtge aardheid van G.L. p.s. Het woord "kwiët" in de laatste regel is vermoedelijk ook een "zetfout", want dit woord is zover ik weet geen Venrays. Nieuwe aanwinst voor de jeugdaf- afdeling: Hou je van gekke verhalen? En.... vind je pannekoekentaart ook zo lekker dat je er alles voor over hebt? Nou dan is het boek "PANNE KOEKENTAART" van SVEN NORDQVIST precies een boek voor jou. Opa Pettson woont samen met zijn poes Findus in een klein huisje. Als Findus voor de derde keer in hetzelfde jaar jaris is, besluit opa pannekoekentaart te gaan maken. De eieren zitten al in een schaal als opa ziet dat het meel op is. Wat nu? Eerst naar de winkel dan maar, want zonder meel gaat het niet. Als opa vlug op de fiets wil springen, ziet hij dat de achterband lek is. En dan begint het. Alles zit opa Pettson en Findus tegen. De sleutel van het timmerhok ligt op de bodem van de put. De vishengel, waarmee ze de sleutel willen opvissen, ligt weer op het zoldertje van het timmerhok. Via het dakraam kan opa wel op het zoldertje komen, maar daar heeft hij dan wel een ladder voor nodig. En die ladder staat jammer genoeg bij een woeste stier in de wei. Wil je weten hoe opa Pettson en Findus de ladder te pakken krijgen en hoe ze uiteindelijk de fiets kunnen maken, zodat opa meel kan halen voor de pannekoekentaart, lees dan "PANNEKOEKENTAART" van SVEN NORDQVIST. En je ziet ze dan ook echt Findus z'n verjaardag vieren met een pannekoekentaart. Het boek heeft bovendien ook hele mooie gekleurde platen, waarop ontzettend veel te zien is. Het boek is uitstekend geschikt om voor te lezen aan kinderen vanaf 4 jaar. Je vindt het boek in de A-kast (prentenboeken). VRAAG ER NAAR IN DE JEUGD BIBLIOTHEEK!!!! HET LIDMAATSCHAP VOOR DE JEUGD TOT 18 JAAR IS GRATIS!!! OPENINGSTIJDEN: Maandag 10.00-12.00; 14.00-18.00 Dinsdag t/m donderdag 14.00-18.00 vrijdag 14.00-18.00 Zaterdag 10.00-13.00. GESLAAGD Monique Janssen van de Molen hoek 14 te Oirlo slaagde aan de HEAO te Enschedé in de econo- mische-linguïstische richting. Aan de Kath. Universiteit Nijmegen slaagde voor het Doctoraal-examen Tandheelkunde, Sigrid Laurensse. Grotestraat 73. Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Vrijdag jl. heeft burgemeester I Defesche officieel de sleutels van het I gemeentelijk museum overhandigd aan de heer J. Gootzen, voorzitter van de Stichting Beheer Geschied- en Oudheidkundig Museum 't Freule- I keshuus. In feite had deze stichting reeds per 1 december het beheer I overgenomen, maar nu werd aan dat i gebeuren nog een officieel tintje gegeven. De burgemeester schetste nog eens het ontstaan van dit Venrayse I museum, waarvoor dertig jaar geleden reeds de eerste plannen op tafel I kwamen. Maar het duurde tot 1970 voordat er een commissie gevormd werd, die tot taak kreeg: het behoud, beheer en tentoonstellen van geschied en oudheidkundige voorwerpen, met een bijzondere aandacht voor de educatieve funktie welke van deze oudheidkundige voorwerpen zou moeten uitgaan. In de loop der jaren heeft men destijds ijverig gezocht naar een pand waarin het Venrayse museum zou kunnen worden ondergebracht. Ge noemd werden b.v. de latijnse school, het oude raadhuis, het atelier van mère Ancella enz. Maar uiteindelijk werd het op 11 december 1983 het toen leegstaande Freulekeshuus, dat door aankoop van het klooster Jerusalem ook eigendom van de gemeente was geworden. Uit bezuinigheidsoverwègingen kreeg de beheerder van het museum daarvoor slechts een halve dagtaak. Maar toen de kraan nog verder werd dichtgedraaid bleef er voor hem amper 4 uur per week over, om aan het museum te besteden. Dat was natuurlijk geen houdbare zaak en de noodzaak om het beheer aan een stichting over te dragen deed zich meer en meer voelen. Burgemeester Defesche noemde het geen lichte taak welke de stichting op haar schouders heeft genomen. Maar gezien het enthousiasme van de nieuwe beheerders, die zich gesteund weten door vele vrijwilligers, heeft de gemeente alle vertrouwen in het nieuwe beheer, welke hij ook in de toekomst nog financiëel hoopte te kunnen ondersteunen. Oud-burgemeester Dittrich, voor zitter van de Federatie van Limburgse musea en Oudheidkundige Kamers, feliciteerde de nieuwe beheersstichting Ook hij noemde dat beheer een moeilijke taak, nu elk dubbeltje als het ware twee maal moet worden omgedraaid voordat men het kan uitgeven. Hij deed verder een beroep op allen: niet alleen te bewaren wat reeds geschiedenis is, maar ook datgene wat er nu is, en anders straks wellicht voor veel geld aangeschaft zou moeten worden. De kersverse voorzitter van de beheersstichting, de heer Gootzen meende*dat het particulier initiatief nu de kans krijgt bij de historie betrokken te worden, door het verlenen van vrijwilligerswerk. Hoe wel hij daarin veel vertrouwen had, vroeg hij zich toch af, of men dat vrijwilligerswerk kan blijven vol houden. Het zal nodig zijn over een vijftal jaren zich eens uitvoerig te bezinnen over de gang van zaken. De heer Gootzen noemde de bezittingen van het Venrayse museum zeer waardevol en dikwijls ook uniek. Die te bewaren en aan te vullen is in feite de belangrijkste taak van de stichting. Een bijzonder woord van dank richtte hij aan de heer Jan Renkens die als gemeentelijke beheerder in de afgelopen jaren zeer veel voor het museum gedaan heeft en eigenlijk niet te missen is. Als dank mocht de heer Gootzen hem een boek aanbieden over moderne archeologie. In het Freulekeshuus had vervol gens de oficiële opening plaats van de tentoonstelling "oude ambachten en hun gereedschappen". Wethouder J. van Oers deed dat symbolisch, door met een flinke hamerslag een spie los te slaan uit de werkbank van de klompenmaker, waardoor twee kant en klare klompen vrij kwamen. Dat hij die klompen ook nog mee naar huis mocht nemen, was mooi meegenomen.... Op deze tentoonstelling kan men behalve de klompenmaker, ook de kuiper- en schrijnwerkers-gereed schappen bewonderen. Een fraaie verzameling door Venrayers ter beschikking gesteld en een bezoek meer dan waard. De tentoonstelling duurt tot en met 17 april 1988. Extra openstellingen zijn er op de zondagen 28 februari; 13 en 27 maart en 10 en 17 april 1988 telkens van 14.00-17.00 uur. De normale openstelling van het museum is op de woensdag- en zaterdagmiddag van 14.00-17.00. De toegangsprijs bedraagt: 1,- voor volwassenen en 0,50 voor kinderen van 6-16 jaar en bezitters van een pas '65. Gratis toegang hebben bezitters van een museumjaarkaart. Groepen op afspraak. Het museum is telefonisch te bereiken onder 04780- 83880. Met carnaval is het museum voor publiek gesloten. Voor de nabije toekomst heeft de Beheersstichting nog verschillende tentoonstellingen in petto. Wij zullen u daarover t.z.t. nader berichten. 6 en 7 februari ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lank- veld, H. Schravcn en J. Wittgen: H. SCHRAVEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. dé Muinck Keizer, F. Schmeetz, T. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 85900 DR. VAN DONGEN Past. Jeukenstraat 6 America tel. 04764-1707 van vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 Van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitslui tend na telefonische afspraak neemt waar: G. VALLEN, tel. 86605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK W.H. Kremer en M.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak G.W. GELLING Gildestraat 10 tel. 10956 DIERENARTSENPRAKTUK M.J. van Winden E.M. Ruymbeek J.M. van Winden W.H.M. de Vocht Behandeling in het weekend volgens telefonische afspraak E.M. RUYMBEEK Brienenlaan 5, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van Mevr. Raay- makers, Mevr. Stevens, Mevr. Tigge- loven en Mevr. Vermazeren. MEVR. RAAYMAKERS Horst tel. 04709-6538 Vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKD1ENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van Mevr. Stevens en Mevr. Tiggeloven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrij dag 12 uur waargenomen door MEVR. STEVENS Merseloseweg 23, tel. 81152 Afspreken maken 's morgens tussen 8 en 9 uur en 's avonds-tussen 6 en 7 uur. REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray, Meerlo en Wanssum is bereikbaar via Tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijkverpleegkundigen alsmede het doorge ven van boodschappen is er gelegenheid van maandag t.m. vrijdag van 12.00-13.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uit leenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleegkundige van de week enddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na ge bruik z.s.m. terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorsc reening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Zwangerschapgymnastiek Aanmeldingen via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 83859 Zuigelingen- en kleuterbureau uitsluitend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweert" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige op maandag, woensdag en vrijdag van 11.30-12.00 uur, en dinsdagmiddag van 13.30 tot 14.00 uur telefoon 88273. Wijkgebouw Ysselsteyn Litsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woens dag en vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur. Telefoon 04785-1492 GEZINSZORG VENRAY Westsingel 5, Tel. 04780-86363 Spreekuur: dagelijks van 9 tol 10 uur. ONDERWIJS- EN BEROEPSKEUZE VOORLICHTING VENRAY Leunseweg 2a, tel. 10032 Openingstijden: ma. t.m. do. 8.30-12.45 uur en 13.15-17.00 uur. vr. 9.00-12.30 uur en 13.00-16.30 uur. INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM, LIMAGAS en WML Past. Wijnhovenpark 1, 5801 BZ Venray tel. 04780-86333 Geopend ma. t.m. vr. van 9.00-17.00 uur ALGEM. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar elke werkdag van 9.00-11.00 en van 19.00-20.00 uur. NVIH COC afd. Venray Vragen m.b.t. homoseksualiteit? Postbus 316 5800 AH Venray Tel. 10487 RECHTSKUNDIGE DIENST FNV Elke 2e en 4e donderdag v.d. maand van 17.00 tot 19.00 uur in wijkcentrum DE KI OSK in het Brukske. Eerst tel. afspraak maken te Tilburg Tel. 013-350315 ALG. MAATSCHAPPELIJK WERK De Clockcrt, Bergweg 4 Tel. overdag 83100, daarbuiten 077-548888

Peel en Maas | 1988 | | pagina 3