GROEN Beheer gemeentemuseum overgedragen Provinciale ontwerp- uitwerkingsplan leidingen Ook in de kerkdorpen blijven we bouwen Gemeentehuis gesloten tijdens Carnaval Kruispunt (on)veilig Schoonmaak beurt water leiding in gemeente Venray bestemmings plannen NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Huisvuilophaal tijdens Carnaval HET LICHT OP Gemeente gaat populierenopstanden vellen Bouwvergunning Bouwvergunning aangevraagd PEEL EN MAAS Donderdag 4 februari Pagina 1 1 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag vpn 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop - bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.45 (jeugd) Dinsdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 15.30-16.30 (ouderen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 (recreatiezwemmen vol wassenen) Woensdag 9.45-10.45 (dames) 14.00-16.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 8.00- 9.00 (vrij zwemmen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (Trimzwemmen) Zaterdag 8.30- 9.45 (gezinszwemmen) 11.00-12.00 (gezinszwemmen) 14.00-15.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2,50; voor 16 jaar en ouder ligt dit op f 3,25 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijftigbadenkaarten verkocht. Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 4a, lid 4 van de Wet op de ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van heden tot 1 april 1988 bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, voor een ieder ter inzage ligt het provinciale ontwerp-uitwerkingsplan leidingen van het Streekplan Noord- en Midden-Limburg; Gedurende bovengenoemde termijn bestaat voor een ieder gelegenheid schriftelijk bezwaar te maken tegen genoemd ontwerp-uitwerkingsplan; De bezwaarschriften dienen te worden ingezonden naar het College Van Gedeputeerde Staten van Limburg, Postbus 5700,6202 MA Maastricht. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche. Zo op het eerste gezicht is er weinig veranderd aan het gemeentelijk museum in 't Freulekeshuus. Aan het museum Zelf en de daar uitgestalde voorwerpen is in ieder geval helemaal niets veranderd. Verder is het museum nog altijd eigendom van de gemeente en worden er nog steeds voorwerpen tentoongesteld die door pariculieren of instellingen in bruikleen zijn gegeven. Ook die voorwerpen zijn niet in andere handen overgegaan. W&t is er dan wèl veranderd? "Onverteerbaar" Voordat die vraag beantwoord wordt, eerst een antwoord op de vraag: "Wat hèd er kunnen veran deren?" het antwoord daarop is simpel: het museum had op slot kunnen gaan voor het publiek. Het dagelijks beheer van het museum ging de gemeente te veel geld kosten, omdat de tijd die er door de ambtenaren aan besteed moest wor den te hard nodig was voor andere zaken. Burgemeester en wethouders stonden daarom voor de keuze: de deur van het museum op slot of een nieuwe beheerder vinden. Dat laatste is gelukt dèt is veranderd! Erg ver heeft de gemeente voor de nieuwe beheerder niet hoeven zoeken. Je zou zelfs kunnen zeggen dat de keuze voor de handen lag. Via kontakten met de Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray kwamen er een aantal vrijwilligers naar voren die het beheer wel op zich wilden nemen. Niet dat ze daarvoor nu van ongeduld stonden te trappelen, maar zo vertolkt voorzitter Gootzen het "omdat we het op slot doen van het museum niet zouden kunnen pruimen. Dat zou voor ons echt een onverteerbare zaak zijn." Stichting Om het beheer meteen van het begin af aan goed ter hand te kunnnen nemen, hebben de vrijwilligers een stichting opgericht met een voor zichzelf sprekende naam: de Stichting Beheer Geschied- en Oudheidkundig Museum. VoQrzitter ervan is J. Gootzen. Hij was het die afgelopen vrijdag van burgemeester Defesche de sleutels van het museum overhandigd kreeg. Het bestuur bestaat verder uit enkele huidige en voormalige be stuursleden van de Geschied- en Oudheidkundige Kring. Als adviseur hebben zij vanuit de gemeente J. Renkens toegewezen gekregen, die hen een halve dag in de week bij kan staan. Een andere belangrijke steun- I pilaar voor de het nieuwe bestuur is het grote aantal suppoosten die op geheel vrijwillige basis tijdens de openingsuren in het museum het toezicht verzorgen en de bezoekers veelal tekst en uitleg kunnen geven over het tentoongestelde. Hun inbreng ziet Gootzen als heel waardevol: "Het zijn veelal oudere mensen, die vaak nog vanuit hun eigen herinneringen kunnen vertellen over de zaken die de bezoekers in ons museum kunnen aantreffen. Zoiets maakt een museum als het onze nog zo bijzonder." Bruikleen (ets meer dan de helft van de voorwerpen in het museum is door anderen in bruikleen gegeven. Toen bekend werd, dat de gemeente het beheer van het Freulekeshuus aan de nieuwe stichting over wilde doen, ontstond er bij de vele bruikleengevers grote onzekerheid over wat er met hun "spulletjes" zou gebeuren. J. Goot zen daarover: "Ja, er ontstond een beetje paniek, maar die is zeer vakkundig door wethouder Van Oers bezworen. Er mag om maar eens een vergelijking te trekken geen run op de bank ontstaan, want dan gaat zelfs de Amro failliet. De bruikleen gevers waren op dat moment niet voldoende en tijdig ingelicht. Maar gelukkig is dat toch nog geregeld en zit er zelfs iemand in het bestuur die speciaal hun belangen vertegenwoor digd." Toekomst Plannen heeft het nieuwe bestuur genoeg. Er staan voor 1988 drie tentoonstellingen op de rol, waarvan Burgemeester Defesche overhandigt de sleutels van het museum aan de voorzitter van de nieuwe beheers stichting, dhr. J. Gootzen. de eerste nu zijn eerste week is ingegaan: die over oude ambachten. J. Gootzen: "In grote lijnen willen we het museum zo goed mogelijk beheren en het unieke karakter ervan nog meer zien te benadrukken. Het kent immers zeer vele sterke kanten, met name ook op het gebied van de archeologie. Daarnaast willen we het onderzoek naar de geschiedenis van onze woonomgeving stimuleren, want er is nog heel veel materiaal onder de mensen. Ten derde willen we het historisch besef van de huidige inwoners stimuleren. Die nadruk op de streekgebonden zaken maakt, dat je als museum ook de meest uiteenlopende onderwerpen kunt nemen voor tentoonstellingen. Je kunt dus ook de kunst als onderwerp nemen of de industrie, als het maar streekgebonden is, oftewel het aspect van het heem belicht. Wie met eigen ogen al het fraais in het gemeentemuseum wil gaan be kijken, kan daarvoor op woensdag- en zaterdagmiddagen terecht van 14.00 tot 17.00 uur. Ten tijde van de tentoonstellingen is het museum dan ook om de veertien dagen op zondagmiddag geopend. De vooraan kondigingen daarvan gebeuren via deze krant. "Ons uitgangspunt is en blijft, dat er in de kerkdorpen voor de autochtone behoefte moet worden gebouwd," aldus wethouder Willems van ruimtelijke ordening en volks huisvesting. Om dat uitgangspunt waar te maken, moet de gemeente echter menig struikelblok overwinnen. Wat zijn die struikelblokken dan? En hoe staat het met de toekomst? Met of zonder subsidie "Wij huldigen als filosofie, dat er in elk dorp gebouwd moet kunnen worden", aldus weth. Willems, "ook in de allerkleinste. Daarbij doet zich een probleem voor bij de gesubsidi eerde woningbouw. Het aantal subsidies van het Rijk is drastisch minder geworden. Voor 1987 lag het totale aantal gesubsidieerde woningen op 248, terwijl dat aantal voor dit jaar is uitgekomen op 148. En dat Rijks-beleid is door ons niet te beïnvloeden en ik denk dat die daling zich nog verder zal doorzetten. Toch zie je nu steeds meer kritiek daarop loskomen ook vanuit de kant van de werkgevers en de woningbouwcor poraties. Praten we over de woning- Zoals gebruikelijk is het gemeente huis op carnavalsmaandag en dinsdag gesloten. Alleen het bureau van de burgelijke stand is óp beide dagen geopend van 09.00 tot 10.00 uur, maar dat uitsluitend voor de aangifte van geboorten of overüjdens. bouw waar geen overheidssubsidies aan te pas komen, dan hebben we daar geen tekort aan mogelijkheden. In principe kan dus elke autochtoon in zijn eigen dorp terecht, want de huidige bestemmingsplannen bieden nog genoeg soelaas." Milieu-cirkels "Als we naar de nabije toekomst kijken, dan zien we dat er in "88 in diverse kerkdorpen wordt gebouwd ook gesubsidieerde woningen, zoals in Oirlo, Leunen en Ysselsteyn. Ook in Smakt vertrouwen we erop, dat er een 4-tal woningen kunnen worden gebouwd als we afgaan op de serieuze belangstelling daarvoor. Maar kijken we op de langere termijn, dan zullen er toch nieuwe bouwplaatsen moeten worden aangewezen. Daarvoor zal de gemeente dan bestemmingsplannen moeten maken, maar daarbij stuiten Het kruispunt van de Deurnseweg met de Langstraat en de Heidseweg staat al jaren bekend als een ongevallen-concentratiepunt; in vak kringen ook wel genoemd een "black-spot". Ook nadat de provincie het kruispunt in 1984 heeft versmald, vinden er nog steeds veel ongevallen plaats, waarbij diverse mensen al zwaar letsel hebben opgelopen en er zelfs een dode te betreuren viel. Vooral de hoge snelheden waarmee het verkeer uit de richting Oostrum/ Wanssum het kruispunt nadert, zijn veelal de oorzaak van de ernst van de ongevallen. Met het oog op het terugbrengen van de rijsnelheden op het autoweggedeelte tussen de Leun- seweg en de Langstraat heeft de provincie enige tijd geleden 80km- markeringen op de rijbaan aange bracht. Onderzocht zal nog worden welke maatregelen of voorzieningen getroffen kunnen worden om de verkeersveiligheid op dit kruispunt verder te verbeteren. we op milieu-technische problemen. De milieubepalingen zijn veruit het grootste probleem waar de gemeente mee kampt als we het hebben over de uitbreidingensmogelijkheden op de kerkdorpen. Daarna komen pas de teruglopende aantallen te bouwen huurwoningen en de moeilijk dekkend te krijgen exploetatiekosten. Om ons uitgangspunt waar te maken zullen we die laatste tot op zeker peil voor lief moeten nemen," aldus de wethouder. Aantallen gesubsidieerde wo- ningen die in 1988 gereedkomen in de kerkdorpen of daar in aanbouw zullen worden ge- nomen: Sociale huurwoningen Castenray 4 Leunen 4 Ysselsteyn 4 Oostrum 8 Premiekoopwoningen Oirlo 12 Merselo 2 Veulen 2 Leunen 16 Oostrum 2 Ysselsteyn 8 Smakt 4 Zowel op carnavalsmaandag als dinsdag wordt er in de gemeente Venray géén huisvuil ingezameld. Ook de gewestelijke vuilstortplaats Zurings peel in America zal op beide dagen 15 en 16 februari gesloten zijn. De kans is groot dat gedurende de komende weken de inwoners van de gemeente Venray, op ongeregelde tijden enige overlast zullen onder vinden van een op zich hinderlijke maar voor de gezondheid volkomen onschadelijke verontreiniging. Het betreft hier voornamelijk een heel fijne neerslag van ijzer en mangaanverbindingen die zich met tertijd in de leidingen heeft verzameld en die nu door een versnelling of verandering van de stroomrichting in het leidingnet wordt opgewoeld en meegenomen en op die wijze in de huiaansluiting terecht komt. Die verandering of versnelling van de waterstroom kan zich voordoen bij extreem grote waterafname (b.v. bij brand) maar ook bij afsluiting van (gedeelten van) het leidingnet t.b.v. het schoonmaken. Omdat voor die werkzaamheden steeds een deel van het net (waar op dat moment aan gewerkt wordt) moet worden afge sloten, ontstaat voor de rest van het net op plaatsen een verandering van stroomrichting en daardoor mogelijk ook de daarmee samenhangende verontreiniging. Vooraf is helaas niet voorspelbaar of en waar deze zal optreden. Wel kan de verontreiniging hinderlijk zijn b.v. de vervuiling van wasgoed als het vervuilde water in de wasmachine terecht komt. Tevens kan een verlaging van de druk op het leidingnet ontstaan. Wij verzoeken U daarom extra attent te zijn, en niet onnodig de Waterleiding Maatschap pij, politie, gemeente of wie dan ook te gaan bellen omdat U daar dezelfde informatie kunt verwachten als hierboven vermeld. De verbruikers aan het deel van het leidingnet dat i.v.m. de schoonmaak voor korte tijd moet worden afgesloten ontvangen steeds tijdig van te voren bericht van de Waterleiding Maatschappij, met de nodige aanwijzingen hoe te handelen. Voor hen is het van groot belang de aanwijzingen strikt op te volgen, omdat anders door overmatige opeenhoping van bezinksel schade aan of verstopping van apparatuur kan ontstaan. NV Waterleiding Maatschappij Limburg. De burgemeester van venray, maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 26 januari 1988 heeft verklaard: 1. een partiële herziening van het be stemmingsplan "Ysselsteyn" voor een terrein gelegen op de hoek Buntweg-Ringweg te Ysselsteyn, ten behoeve van de voorgenomen vestiging van een manege; 2. een partiële herziening van het be stemmingsplan "Vredepeel" voor een terrein gelegen aan de Johan van Stalbergweg te Vredepeel, ten behoeve van de voorgenomen bouw van een woning met garage. Deze voorbereidingsbesluiten tre den in werking met ingang van 5 februari 1988 en liggen vanaf die datum voor een ieder ter inzage in het raadhuis, afdeling ruimtelijke orde ning, kamer 201Raadhuisstraat 1 te Venray, elke wekdag van 09.00 tot 12.00 uur. DE BURGEMEESTER VOOR NOEMD, mr. H.J.M.Defesche. DE BURGEMEESTER VAN VEN RAY, maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelije Ordening bekend, dat Gedeputeerde Staten van Limburg bij besluit van 15 december 1987, nummer Bq 43167, het door de gemeenteraad bij besluit van 25 augustus 1987 vastgestelde bestem mingsplan "Westeinde" geheel heb ben goedgekeurd. Aangezien tegen de vaststelling van het bestemmingsplan geen bezwaren zijn ingediend bij Gedeputeerde Staten is het plan ingevolgd het bepaalde in artikel 29 van de Wet op Ruimtelijke Ordening onherroepelijk geworden. Het besluit van Gedeputeerde Staten alsmede het bestemmingsplan "Westeinde" liggen met ingang van 5 februari 1988 voor een ieder ter inzage in het raadhuis, afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. DE BURGEMEESTER VOOR NOEMD, mr. H.J.M. Defesche. Enkele maanden geleden werd al melding gemaakt van het plan om enkele populierenopstanden te kap pen. De kapvergunning hiervoor is inmiddels door het College van Burgemeester en Wethouders ver leend. Het betreft hier de opstanden nabij de Aubadestraat, Polkastraat/ Mazurkastraat, Hëndelstraat, Sam bastraat, Smakterveldweg en Schaapskuil. Alleen in het laatste geval wordt een herbeplanting uitgevoerd. Hier wor den essen geplant. De opstanden in Brukske worden geveld, omdat de omwonenden grote overlast van deze bomen ondervinden, en omdat onder deze bomen, die als z.g. "wijkers" geplant zijn, de meer duurzame soorten zodanig zijn uitgegroeid dat ze de populieren in beginnen te groeien. Het wordt dus tijd om de volgende generatie bomen de kans te geven om het aanzich te gaan bepalen. "Deze bomen zullen op kortt termijn geveld worden. Alleen de links op de foto staande populier blijft behouden. De te vellen bomen worden vervangen door essen". Bij de aanplant is deze opstand daarvoor ook bestemd. De bomen aan de Smakterveldweg j zijn z.g. Italiaanse populieren. Zij -] verkeren in zeer slechte staat. Door ouderdom en een beperkt onderhoud j is hun conditie teruggelopen. Dit uit - zich o.a. door veel dood hout in dt kroon, iets wat bij de populieren- soort veelvuldig voorkomt zeker op latere leeftijd. Het ligt in de bedoeling om dez< I opstanden binnen een maand te vellen. Het werk zal door een i daarvoor ingehuurde aannemer uitge- voerd worden. VERLEEND Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 28 jan. 1988 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunningen ver leend. ZU, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergun ningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burgemeester en wet houders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het bouwen van een tuinhuisje aan de Boudewijnhof 4 te Venray, t.n.v. P.W.H. Hermens; het inbouwen van een winkel ruimte aan De Bleek 9 te Venray, t.n.v. A. Willems, Schoolstraat 22 te Venray; het uitbreiden van een bankge bouw aan de Mgr. Hanssenstraat 16 te Oostrum, t.n.v. Bestuur Rabo- Bank Oostrum; het uitbreiden van een woning aan de Vullingsstraat 41 te Leunen, t.n.v. P.J. Janssen; het plaatsen van een dakkapel aan de Pr. Marijkestraat 7 te Venray, t.n.v. J.H.M. Bonten; het plaatsen van een dakkapel aan het Look 16 te Venray, t.n.v. T.J. Blenk; het bouwen van een garage aan De Houten Hoek 4 te Venray, t.n.v. A. Taminiau; het bouwen van een woning aan de Overloonseweg 23 te Venray, t.n.v. M. Schenk, Tinnegieterstraat 25 te Sevenum; het bouwen van een spuithal aan. De Hulst 18 te Oostrum, t,ihVT Venrayse Automobiel- en Garage bedrijven, postbus 39teWénray; het verbouw£B"tfan een school gebouw Westsingel 1 te Venray, t.n.v. Stichting "Den Hoebert"; het bouwen van een woonhuis aan de Andeslaan 7 te Venray, t.n.v. A.J. Latimer, Eligiusweg 16 te Venray; het verbouwen en uitbreiden van een woning aan de Zuidsingel 117 te Venray, t.n.v. W.C.A.M. Coop- mans; het bouwen van een tuinhuisje en schutting aan de Verkleijstraat 6 te Leunen, t.n.v. W.H. van Osch; het uitbreiden van een kantoor met berging aan de Puttenweg 56 te Ysselsteyn, t.n.v. S.J.M. Nijssen; het bouwen van een duivenhok aan de Fr. Michelsstraat 5 te Venray, t.n.v. D.H.J.E.M. van Lierop; het bouwen van een groenten- kastje aan de Boddenbroek 5 te Oirlo, t.n.v. M. Baten; het bouwen van een hobby ruimte aan Nieuweind 30 te Venray, t.n.v. J.G. Jacobs; het uitbreiden van een berging/ - garage aan de Horsterweg 43c te Castenray, t.n.v. P.A.L. Hoeij- makers; het overkappen van een aard- appelontvangsband aan de Witte Vennenweg 6 te Oostrum, t.n.v, Nestlé Nederland B.V. De Burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de navolgende bou- waanvragen medewerking te verlenen: het bouwen van vier graansilo's en een scheidingsmuur aan de Stati onsweg 130 te Oostrum t.n.v. Jans- Verheggen Graanhandel; het plaatsen van een hekwerk aan de Raadhuisstraat te Venray, t.n.v. Scholengemeenschap „Jeru^- lem", Heuvelstraat 4 te Venray; het verbouwen van een woning aan de Maasheseweg 95 te Smakt, t.n.v. Vermeulen, Achter de Linde 40 te Overloon; het bouwen van een woning na bij de Hogeweg te Oirlo, t.n.v. P.W. Vogelsangs, Oirloseheide 2 te Oirlo; het bouwen van een ponystal aan het Boschuizerveld te Oostrum, t.n.v. C.J.J. Wilmsen, Van Broekhui- zenstraat 55 te Oostrum; (ARTIKEL 18A VAN DE WET R.O.) Burgemester en wethouders zijn voornemens om op grond van artikel 18a van de wet op de Ruimtelijke Or dening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten behoeve van de navolgende bouw plannen: het bouwen van een tuinhuisje aan de Rumbastraat 12 te Venray, t.n.v. J. Kengen; het bouwen van een tuinhuisje aan de Honingklaver 22 te Venray, t.n.v. C.J. Schroër. (ARTIKEL 19 WRO/50,8 woningwet) Burgemester en wethouders zijn 1 voornemens om op grond van artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Orde ning en/of artikel 50, lid 8 van de Wo ningwet, bouwvergunning te verlenen voor de navolgende bouwplannen: het bouwen van een woning aan de Horsterweg te Castenray, t.n.v. M. Jacobs, Castelostraat 24 te Castenray. De bouwplannen liggen met ingang van 5 februari 1988 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij hel bureau Bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. De burgemeester van Venray, H.J.M. Defesche.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 12