GROEN HINDERWET HINDERWET gemeente venray Driedubbel afscheid NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Vluchtelinge op menswaardige manier opvangen Oproepkrachten gevraagd Kavel landbouwgrond Vliegbasis De Peel actief HET LICHT OP Bouwvergunning aangevraagd Verkeers maatregelen rond De Bleek PEEL EN MAAS Donderdag 21 januari - Pagina 121 p RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m, vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.45 (jeugd) Dinsdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 15.30-16.30 (ouderen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 (recreatiezwemmen vol wassenen) Woensdag 9.45-10.45 (dames) 14 00-16.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 8.00- 9.00 (vrij zwemmen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (Trimzwemmen) Zaterdag 8.30- 9.45 (gezinszwemmen) 11.00-12.00 (gezinszwemmen) 14.00-15.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2,50; voor 16 jaar en ouder ligt dit op f 3,25 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijftïgbadenkaarten verkocht. Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Regeling Opvang Asielzoekers Iedere dag komen er in Nederland asielzoekers binnen. Mensen afkomstig uit landen die het vele slechte nieuws op radio en tv leveren, zoals Chili, Iran, Sri Lanka of Ethiopië. Ze zijn op de vlucht, omdat ze hun leven niet zeker zijn als ze naar hun vaderland terug zouden gaan. De wereld kent er momenteel niet een paar honderd, niet een paar duizend - nee, een paar miljoen! Op hun zoektocht naar een nieuw thuisland komen er ook veel in ons land terecht. In 1987 woon den hier zo'n 15.500 toegelaten vluchtelingen; bijna ééntiende procent van de to tale bevolking. Vele honderden anderen hebben om asiel gevraagd, maar moeten nog wachten op een besluit om toelating en dagelijks komen er alweer nieuwe vluchtelingen Nederland binnen. Hiervan gaat nu ook Venray iets merken. Randstad Tot 1 november 1987 konden asielzoekers zich overal in Nederland vestigen in afwachting van een beslissing om toelating. De meesten vestigden zich in de grote steden en, als ze zonder geld zaten, hadden ze recht op een bijstandsuitkering. Door de grote aantallen ontstonden er in de Randstad problemen met de huisves ting en raakten de vreemdelingen- dinsten en sociale diensten overbelast. De hulpverleningsinstellingen die voor onderdak en begeleiding zorgen, konden dit werk door de vele verzoeken niet meer aan. Die onhoudbare situatie in de Randstad wordt nu opgevangen via de Regeling Opvang Asielzoekers, waaraan de Nederlandse gemeenten hun mede werking kunnen verlenen: ook Ven ray. De opzet daarbij is om de asielzoekers meer over het land te verspreiden en zo de zorg voor hun welzijn beter lot zijn recht te laten komen. Gemeentelijke opvang De Regeling Opvang Asielzoekers afgekort ROA gaat uit van de .bereidheid van alle gemeenten om een bepaald aantal asielzoekers op te nemen. De gemeente Venray heeft, samen mei de andere Noord-Lim burgse gemeenten uit de direkte omgeving, die bereidheid uitgespro ken. Hei komt erop neer, dat jaarlijks per 1000 inwoners cén asielzoeker wordi opgenomen. In het Venrayse geval dus ruim dertig. Wethouder .Hoppenreijs daarover: "Door die mensen in groepjes van 5 of 6 in één woning onder te brengen kunnen wij voor een meer humane opvang zorgen dan voorheen in de Randstad kon. Dat vind ik het grote pluspunt van deze ROA, namelijk dal er op deze manier een einde kan komen aan de soms miserabele omstandigheden waaronder asielzoekers voorheen moesten leven. Als gemeente zijn we dus graag bereid om op deze manier iets aan de verbetering van de vluchtelingenopvang te doen, ook al realiseer ik mij dat het voor de mensen jSl. 04780-^263 De gemeente Venray heeft enkele schoonmaaksters in dienst, o.a. voor het schoonhouden van de openbare scholen. Wij zoeken één of meerdere personen die als „invalster" willen fungeren bij ziekte van bovengenoemd personeel. De vergoeding is mede afhankelijk van de leeftijd en bedraagt maximaal 13,21 bruto per uur. Zij die voor de ze functie in aanmerking willen komen of die nadere informatie wensen, kun nen kontakt opnemen met de afdeling Personeelszaken en Organisatie van de gemeente tel. 23302. KENNISGEVING BEKENDMAKING AANVRAAG Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinder wetvergunning van: Rank Xerox Manufacturing (Nederland) b.v. Maasheseweg 89 te Venray voor het ex art. 6a uitbreiden wijzigen van een inrichting waar mo toren worden gebruikt met een geza menlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, aan de Henri Dunantstraat 29 te Oostrum: Gebr: van Raay, Houtklef 10 te Venray, voor het uitbreiden en wijzi gen van een rundveehouderij en stie- renmesterij aan de Houtklef 10 te Venray; C. Borssen, Schaapskuil 10 te Merselo voor het oprichten en in wer king hebben van een loonwerkersbe- drijf, waar electromotoren worden ge bruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 kW aan de Schaaps kuil 1 te Merselo; De aanvraag en bijbehorende stuk ken kunnen op het raadhuis kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur wor den ingezien tot 22 februari 1988. Tot deze datum, kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donder dag van 16.30 tot 19.30 uur na telefo nische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij de burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden verzocht de persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaar schrift indient, niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt ver zocht (afdeling openbare orde, veilig heid en milieuzaken tst. 155 of 158), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum bezwaren ook monde ling worden gemaakt, waarbij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventue le overige aanwezigen. Alleen degenen die bezwaar hebben gemaakt naar aanleiding van de aan vraag en degenen, die kunnen aanto nen dat zijn niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen tijdens de verdere procedure bezwaar maken te gen de ontwerp beschikking en of beroep indienen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, secretaris KENNISGEVING BEKENDMAKING BESCHIKKING hier wel wennen zal zijn. Voor die goede opvang zijn we trouwens door een belangrijk gedeelte aangewezen op de steun die vrijwilligers ons kunnen bieden. Aan het verblijf van de asielzoekers zit namelijk meer vast dan alleen eten, drinken en een dak boven het hoofd. Wat als er problemen met hun gezondheid zijn? Of hoe kunnen ze zich verstaanbaar maken? Ze zullen toch wegwijs in onze samenleving gemaakt moeten worden. Juist daarom vind ik het zo'n goede zaak, dat de Vereniging Vluchtelingenwerk zich bereid heeft verklaard te zorgen voor een goede begeleiding. Dat gebeurt dan samen met bestaande organisaties zoals de Amnesty-afdeling in Venray. Iedere andere vrijwilligersgroepering is wel kom om zich hier ook voor in te zetten ik zou dat zelfs toejuichen." Centrale opvang Aseilzoekers die zich hebben aangemeld in Nederland, worden eerst opgevangen in asielzoekerscentra. Deze centra liggen verspreid over hel hele land. Voor Venray ligt het dichtbijzijnde in Stevensbeek. De opvang daar valt onder de verant woordelijkheid van het Ministerie van WVC. De asielzoekers kunnen daar na hun aankomst in Nederland wat op verhaal komen en worden al een beetje vertrouwd gemaakt met de Nederlandse samenleving. Als regel verblijven ze er niet langer dan negen weken. Onmiddelijk na aankomst wordt voor hen gekeken in welke gemeente ze geplaatst kunnen worden en daar bijvoorbeeld in Venray wacht hij of zij de uilslag van de asielverzoek verder af. Erg snel gaat dal niet; in de praktijk zit er aan een dergelijk verzoek een wachttijd vast van enkele maanden tot soms zelfs twee jaar. Het is dus bepaald niet eenvoudig om als vluchteling "er kend" te worden; net als het voor de vluchteling een eenvoudige zaak is om zo lang uit het eigen thuisland te moeten zijn. De nieuwe regeling voor hun opvang kan nu veel onnodige problemen oplossen. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen, op de aanvraag van J. Bovee, Rouwkuilenweg 19 te Ysselsteyn (Lb.) op 13 januari 1988 hinderwetvergunning is verleend on der het stellen van voorwaarden voor het uitbreiden van een champignon kwekerij gelegen aan de Rouwkuilen weg 19 te Ysselsteyn. De beschikkingen en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 22 februari 1988 Tot deze datum, kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donder dag van 16.30 tot 19.30 uur na telefo nische afspraak. Tot bovengenoemde datum kan bij de Kroon een beroepschrift worden in gediend door de aanvrager, de betrok ken adviseurs, degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwa ren hebben ingediend en degenen die aan kunnen tonen niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschik king te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden ge richt aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester drs. A. de Bever, secretaris groot 1.06.00 ha. gelegen aan een zijweggetje van de Merselose- weg, achter de woningen Merseloseweg 101 en 103 (gebied Vlak water). De grond is te gebruik voor agrarische produktiedoeleinden. De bestemming van de grond is AG-HL (Agrarisch gebied met Hoge Landschappelijke waarde). Verkoop vindt plaats bij inschrijving. Inschrijvingsbiljetten, ver koopvoorwaarden en situatieschets zijn verkrijgbaar op het Raad huis, Raadhuisstraat 1, Venray (kamer 204, tel. 04780-23414). Gegadigden kunnen zich onder het doen van een bod, enkel mid dels genoemde inschrijvingsbiljetten, bij burgemeester en wet houders melden tot uiterlijk dinsdag 2 februari 1988 tot 10.00 uur. In verband met een militaire oefening op de vliegbasis Volkel/De Peel wordt de vliegbasis De Peel voor militaire vliegaktiviteiten opengesteld. Van maandag 25 januari tot en met 5 februari aanstaande oefent het Vol- kelse 306 Fotoverkenningssquadron vanaf de Peelbasis. In principe worden de oefenvluchten uitgevoerd tussen 08.00 en 18.00 uur. In het kader van de oefening kunnen straaljagers van 1 tot en met 4 februari de vliegbasis uit ongebruikelijke richtingen aanvliegen. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 14 januari 1988 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunnin gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 da gen na datum Het bouwen van een nertsfarm aan de Lollebeekweg 22 te Castenray, t.n.v. G. Martens, Kreuzelweg 47 te Horst; het bouwen van een composte- ringsloods aan de Deurneseweg 182 te Ysselsteyn, t.n.v. F.M.E. Jenniskens, Ysselsteynseweg 79 te Ysselsteyn; het bouwen van 20 woningen aan Grauwveen 6 t/m 12 even te Ys selsteyn, Vicarieweg 1 t/m 7 oneven te Leunen, Horsterweg 74 t/m 80 even te Castenray en aan de Jofferspas te Oostrum, t.n.v. woningbouwvereni ging Noord Limburg Plataanstraat 15 te Venray. het verbouwen van een winkel woonhuis aan de Henseniusstraat 4-6 te Venray, t.n.v. Installatiebedrijf Clephas; het bouwen van een mestvar- kensstal aan de Meerselsepeel 8 te Ys selsteyn, t.n.v. J.M.M. Backus; het uitbreiden van een woning aan de Vicarieweg 32 te Leunen, t.n.v. G.J. Claasens. RAADSVERGADERING De Venrayse gemeenteraad verga dert weer op dinsdag 26 januari a.s. Zoals ge bruikelijk is het publiek welkom om deze vergadering in het gemeentehuis bij te wonen vanaf de publieke tribune. Vergaderd wordt er vanaf 19.00 uur. MOLLEN IN HET GAZON In deze vrij zachte winter lijkt het alsof alle mollen de grasvelden in tuinen en plantsoenen hebben bezet. Doordat de temperatuur vrij hoog is, blijven wormen vrij hoog in de grond aktief, en aangezien deze dieren het hoofdvoedsel van de mollen vormen, zijn ook zij daar aktief. Een mol is niet de gehele dag aktief. Tussen november en februari is er een aktieve periode die samen valt met het daglicht en een korte periode gedurende de nacht. In de rest van het jaar zijn er drie perioden te onderscheiden; de "daglicht-periode" wordt dan nog eens onderbroken door een rustpauze midden op de dag. Zoals gezegd bestaat het hoofd voedsel van de mol uit wormen, maar ook allerlei insectenlarven en -poppen en slakken staan op zijn menu. Per dag wordt ongeveer de helft van het eigen gewicht aan voedsel verorbert. Het uiterlijk van de mol is genoegzaam bekend. Wie kent niet de voorpoten, die als krachtige graaf- werktuigen functioneren. De lengte varieert van 125 to 165 mm, en het gewicht ligt tussen de 120 en 90 gram. De vrouwelijke exemplaren zijn het kleinste en het lichste. Ook is het spreekwoordelijk slecht ontwikkelde gezichts-zintuig van de mol bekend. Daarnaast ziin reuk en gehoor slechts matig ontwikkeld. Tegenover deze minder goede eigenschappen staat de zeer goede tastzin en een orgaan dat temperatuurveranderingen en voch tigheid waar neemt. Ook trillingen worden goed opgemerkt. Het gangenstelsel van de mol bestaat uit hoofdgangen, die meestal onder en nabij de perceelsgrens te vinden zijn (afrasteringen, heggen, houtwallen, slootkanten en bermen). Van daaruit loopt een stelsel van oppervlakkige gangen (jaaggangen of i ritsen genaamd) en diepere gangen I verder het perceel in. Elke volwassen I mol heeft binnen dit stelsel een eigen i deel van dit territorium. Buiten de I periode dat er jongen zijn leven ze hier I alleen. Bij eerstgenoemde gangen wordt de grond meestal slechts enigszins opgedrukt, terwijl bij de diepere gangen grote hoeveelheden j teelaarde naar boven worden gewerkt, I waardoor de z.g. molshopen ont staan. De oppervlakte van zo'n gangelstelsel, het territorium, is gemiddeld 400 m2. Dit zou in een weiland van één hectare dus een bezetting van 25 mollen betekenen. In i de praktijk worden echter grotere aantallen aangetroffen, soms een tiental per "gang". Komt een territorium vrij, dan wordt het door j een aantal molien uit een dichtere populatie zeer snel bezet. De wetenschap dat mollen goed kunnen zwemmen verklaart ook meteen waarom een watergang of sloot geen j beletsel voor verspreiding is. De aanwezigheid van een mollen- kolonie wordt in gazon en weiland als i overlast gezien, hoewel het dier j positief bijdraagt aan het in toom houden van de aantallen insektenlar- ven die aan de wortels van het gras eten. Toch wordt aan bestrijding niet ontkomen, zeker niet in sportvelden 1 en tuinen, omdat het in het eerste geval niets oplevert, en in het tweede geval net mooie grasveld vernielt. Bestrijding gebeurt door middel van vangen (zeer specialistisch werk) of j door opgeleide personen. Bestrijding hoeft echter alleen uitgevoerd te worden als er sprake is van echte overlast, dus niet op een perceel met een wilde vegetatie of in een wegberm. In de natuurlijke kringloop heeft de mol ook zeer zeker zijn waarde. Een driedubbel afscheid is bij de gemeente een grote zeldzaamheid. In een goed gevulde burgerzaal werd vrijdag jl. officieel afscheid genomen van drie werknemers van de gemeente Venray, allen werkzaam bij de Gemeentewerken. Op bijgaande foto zijn ze vereeuwigd. v.l.n.r. L. Thijssen, J. Maas, J. Gielens. Samen zijn ze goed geweest voor zo'n 71 dienstjaren, iets wat vooral ook goed te merken was aan de drukte van belang op hun afscheidsreceptie. het verbouwen van het interieur en voorgevel van een woning aan Alexanderhof 1 te Venray t.n.v. A.J.J. Mens; het bouwen van een dakkapel aan de Adelbertweg 1 te Venray t.n.v. J.J.M. Nabben; het uitbreiden van een woning aan de Werckenslaan 6 te Venray, t.n.v. G.A.F. Bloemen; het bouwen van een berging aan De Aldenweg 18 te Venray, t.n.v. A.C. Hoogeveen; het bouwen van een biggencel aan de Zandhoek 11 te Oirlo t.n.v. gebr. Willems; het bouwen van een washal aan de Leunseweg 47a te Venray, t.n.v. B.P. Maatschappij Nederland b.v., Frederikplein 42 te Amsterdam; het verbouwen van de verdie ping tot cocktailbar aan de St. Catha- rinastraat 16 te Leunen, t.n.v. A.L.J. van Dijck, St. Catharinastraat 18 te Leunen. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de navolgende bouw plannen medewerking te verlenen: het uitbreiden van een berging aan Herderstasje 7 te Venray, t.n.v. J.M.J. Nabuurs; het verbouwen van een bedrijfs ruimte tot woning aan de Matthi- asstraat 5 te Castenray, t.n.v. H. Steeghs, Margrietstraat 18 te Meerlo: het uitbreiden van een woning aan de Vicarieweg 20 te Leunen t.n.v. J. Bartels: het uitbreiden van een woning aan de Vicarieweg 42 te Leunen, t.n.v. H. Nabben; het verbouwen van een woning aan Kleindorp 19 te Merselo t.n.v. G. Verdonschot; het bouwen van een duivenhok aan de Helfrichstraat 64 te Venray, t.n.v. H. Vermeulen, Fr. Mi- chelsstraat 23 te Venray; het bouwen van een berging aan de Goetzenhof 5 te Oostrum, t.n.v. M.C.M. Janssen. De bouwplannen liggen met ingang van 22 januari 1987 gedurende veer tien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwzaken, kamer 201 van het raad huis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedu rende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche (ARTIKEL 18A VAN DE WET R.O.) Burgemester en wethouders zijn voornemens om op grond van artikel 18a van de wet op de Ruimtelijke Or dening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten behoeve van de navolgende bouw plannen: het bouwen van een tuinschuurt- je aan de Herik 4 te Venray, t.n.v. C. Driessen; het bouwen van een tuinhuisje aan Hoogakker 10 te Venray t.n.v. H. Groenen; De bouwplannen liggen met ingang van 22 januari 1988 gedurende veer tien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Tot nu toe was het parkeerterrein bij de Torro toegankelijk voor auto's vanaf Hensenstraat. Daarin komt met ingang van dinsdag a.s. verandering. In verband met o.a. de aanleg van riolering en nieuwe parkeerplaatsen zal het met ingang van komende week tijdelijk niet meer mogelijk zijn om vanuit de Jan Hensenstraat langs de Torro direkt door te steken naar de Hoenderstraat. Als het met de vorst een beetje meezit, zullen deze werkzaamheden nog in maart afge rond kunnen worden. De weg wordt dan weer voor gebruik opengesteld.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 12