VOOR HET EERST OP DE WINTERSPORT SCHOUWBURG- NIEUWS BOEK NS N ZORGELOZE WINTERSPORT VAKANTIE BIJ EEN ANVR "GOEIE REIS" REISBUREAU Gutit KfcIS REISBUREAU Gezinszorg start met invoering wijkteams Natuur wandeling in Geysteren Prijswinnaar van de maand PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 14 januari - Pagina 9 ALS JE EENMAAL BENT GEWEEST. BEN JE VERSLAAFD 'Ik offer er mijn zomervakantie voor op' is een veelge hoorde opmerking van mensen, die van de wintersport hebben geproefd. Zo groot is de aan-trekkingskracht van een sneeuwvakantie. En dat is ook niet zo verwon derlijk. Je begeeft je in an-siehtkaart-achtige bergland schappen, die overdekt zijn met een laag fluweelzachte sneeuw. Het is ook een zonnige vakantie, waarvan je bruinverbrand terugkomt. En men kan genieten van de gezonde berglucht. Niet voor niets zijn in deze con treien diverse kuuroorden gevestigd. Maar bovenal is wintersport aktief bezig zijn. Of je nu gaat skiën, langlaufen of gewoon lekker wandelen. Het is ook geen fabeltje dat mensen zo opknappen van de wintersport. Door de ijle lucht maakt het lichaam extra rode bloed lichaampjes aan. En daar heb je bij terugkomst veel profijt van. Maar voordat u doorleest, moet ik u waarschuwen: als je eenmaal bent geweest, ben je ver slaafd. WINTERSPORT HOEFT NIET DUURTE ZIJN Een wintersportvakantie kan je zo duur maken als je zelf wil. Wie kiest voor het Jetset skioord Gstaad in Zwitserland, zal diep in de buidel moeten tasten. Maar je hebt dan wel kans om David Bowie en andere beroemdheden tegen het lijf te lopen. Laten we eens op een rijtje zetten wat er bij een sneeuwvakantie alle maal komt kijken. Allereerst de reis. Voor zo'n f 140,- heb je al een busretour Oostenrijk. Eigen vervoer is wellicht nog goedkoper. Maar ook de trein is redelijk betaalbaar. Waar gaan we naar toe? Hoe verder je gaat, hoe duurder het wordt. Canada heeft fantastische skimo gelijkheden. maar ja de afstand. De landen in Midden-Europa zijn alle maal ongeveer even ver, maar het prijsverschil ter plaatse is toch wel groot. Zwitserland en Frankrijk zijn de wat duurdere landen. Echt goed koop is het sinds kort in opmars zijnde Joegoslavië. Een land als Oostenrijk zit daar qua prijsniveau tussenin. In de wintersportgebieden zijn er diverse verblijfsmogelijkheden. Een vierpersoons appartement is al voor zo'n f 600,- per week te huren. Hotels zijn relatief iets duurder, maar hebben meer te bieden. Voor caravanbezitters zijn er ook nog wintercampings. Eenmaal daar aangekomen gaan we natuurlijk ook nog wat doen. Wandelen is het goedkoopst. Maar wie de stoute ski's aan wil trekken, heeft een skipas nodig voor de liften. En wie de edele sport van liet skiën nog onder de knie moet krij gen, zal naar de skischool moeten. (Je kan natuurlijk ook les nemen van een gevorderde medereiziger, maar enige wrijving tijdens de vakantie is dan niet uitgesloten.) De prijs van de skipas is afhanke lijk van de hoeveelheid liften, die ermee gebruikt kunnen worden. Over het algemeen heb je voor zo'n f 150,- al wel een skipas voor een week. Datzelfde bedrag ben je kwijt voor een week lessen. En dan moeten we nog ski's hebben. Voor ca. f 100,- zijn die (inclusief stok ken en schoenen) wel te huur. Alles bij elkaar opgeteld kan je met ge mak onder de duizend gulden blij ven. En er zijn ook all-in arrange menten die nog goedkoper zijn. WANDELEN, EEN VERADEMING Buiten de lange latten zijn er in de sneeuwgebieden ook diverse andere mogelijkheden. Wandelen bv. is ook erg populair. Want dat is niet zomaar een blokje om, maar je begeven in het tot de verbeelding sprekende prachtige bergland schap. Vooral een bosrijke omge ving leent zich daar natuurlijk prima voor. Wandelen is genieten van de zuivere berglucht, de zon en de 'gemütliche' restaurantjes on derweg, waar Oostenrijk bv. zo be kend om is. En je ziet heel wat meer dan de skiër, die voornamelijk naar dat stukje witte sneeuw vlak voor hem kijkt. Dat wandelen zo populair is. is ook doorgedrongen tot ide plaatselijke autoriteiten in de wintersportgebieden. Bijna overal worden namelijk voor de wandelaar kilometers lange paden sneeuwvrij gemaakt. Bij uw reisbureau kunt u uitgbreide informatie krijgen over de mooiste wandelgebieden. Es 1st sieben Uhr. Frühstück ist fertig' Het leven in een winter sportdorp begint vroeg. Want elke zonnestraal moet worden opgevang en en elke minuut gebruikt om de behendigheid op de lange latten te verbeteren. Het eerste wat een win tersporter 's ochtends doet is door het raam kijken om te constateren dat er die nacht inderdaad weer een flink pak sneeuw is gevallen. Dan wordt dat rare skipak aangetrokken en op sokken loop Je naar beneden waar de verse bolle tjes met Schinken al liggen te wachten. Lekker ontbijten want het wordt een lange dag. Die enorme kolossen van ski-schoenen staan netjes op een rij in de gang. Dat die schoenen niet gemaakt zijn om mee te lopen, blijkt als je naar de liften gaat. Het is een vermakelijk gezicht om te zien hoe iedereen daarmee probeert vooruit te komen. Je staat in skischoenen nl. schuin naar voren. Dat is prima op de ski's, maar om mee te lopen een beetje ongemakkelijk. De meeste mensen laten hun schoenen dan ook open. Onderwijl worden na tuurlijk de ski's gepakt, die meestal in een schuur van het hotel staan. Buiten blijkt het al een drukte van belang te zijn. De kinderen gaan naar de skicrèche, waar ze in een Disneyland-achtige omgeving de hele dag worden beziggehouden. Zelfs de hele kleintjes kunnen daar terecht, want als een kind kan lopen kan het ook skiën. Schrik niet als er bij de liften een rij staat. Ze gaan snel en je bent zo aan de beurt. En op de wintersport is het gewoon leuk om in de rij te staan, want er is genoeg te zien. Meestal worden de skiërs met een grote cabinelift naar de piste gebracht. Vanuit die lift heb Je een fantastisch uitzicht. De vroege vogels glijden onder je door. En je besluit de volgende dag nog vroeger op te staan. De lift glijdt zachtjes over bossen, die helemaal bedekt zijn met een dik pak verse sneeuw. De prille ochtendzon hangt nog tussen de bergen. De nieuwelingen krijgen het al een beetje benauwd: 'Moet ik dat hele stuk naar bene den skiën?' Maar skileraren zijn gedul-dige mensen en zullen eerst op een eenvoudig heuveltje onder aan de piste de basistechnieken van het skiën aanleren. Een piste is een geprepareerde hel ling, waar de sneeuw door een zgn 'pistenbully' (een machine met walsen die van latten zijn gemaakt) wordt platgewalst. Het is eigenlijk een soort pad van soms niet meer dan tien meter. Je hebt pistes in verschillende moeilijkheidsgrada ties. Blauw is makkelijk, zwart zeer moeilijk en rood zit er tussenin. Maar de eerste dag wordt de skiër in spe op een eenvoudig heuveltje losgelaten. Dat wordt wel gek scherend de 'Affenhügel' (apenheu- vel) genoemd. Skiën moet je letter lijk en figuurlijk leren met vallen en opstaan. En dat draagt ook bij aan het plezier ervan, vooral na tuurlijk als anderen de dupe zijn. Gelukkig is de sneeuw zacht en doet vallen geen pijn. De bruinge- bronsde leraar, die tussen neus en lippen door laat zien hoe goed hij het kan, zal de skiklas eerst leren om te remmen. Heel belangrijk natuurlijk. Dan de bochten maken. Dat ziet er op televisie altijd zo makkelijk uit, maar als Je het zelf moet doen blijken die latten wel ineens heel erg lang. De knieën behoor je bij elkaar te houden, maar ja, als die twee latten allebei een andere kant op willen valt dat niet mee. Gelukkig leert men skiën snel en na een paar dagen kan er al een aardige afdaling gemaakt wor den. Het gevoel van zo'n eerste ge slaagde afdaling is onbeschrijfe lijk.Op het eind van de week wor den met de skiklas zelfs heuse wed strijden gehouden. In de bergen kan men zich met allerlei liften verplaatsen. Buiten de cabines zijn er ook stoeltjesliften en sleepliften. Bij deze laatste staan de ski's gewoon op de grond en wordt de skiër naar boven getrokken. Onderweg komt men allerlei ski hutten tegen waar gegeten en ge dronken kan worden. Dus voor de koffiepauze (of chocolademelk- pauze) hoef je niet helemaal naar beneden. Buiten zo'n skihut staan de stokken en de ski's rechtop in de sneeuw. Binnen is er vaak 's och tends al een uitgelaten sfeer, met een lederhosendragende accordeon speler die de stemming erin houdt. De transpiratiegeuren en alcohol dampen komen Je tegemoet. Helaas vergeten sommigen dat ze nog hele maal naar beneden moeten, al schijnt één glaasje de skiprestatie positief te beïnvloeden. Ook buiten in de zon is het goed toeven, al dient er wel een zonnebrandcrème aan te pas te komen. Want de zon nestralen in de bergen zijn erg sterk. Tegen een uur of één gaan de magen knorren, want skiën maakt hongerig. Daarom worden er vaak koolhydraatrijkeschotels geser veerd, zoals spaghetti en macaroni, 's Middags is er vaak geen les en gaan mensen zelf skiën. Als het al wat beter gaat is het mogelijk hele tochten te maken, van het ene dal naar het andere. Dan blijkt ineens dat je echt ergens kunt komen met die ski's, i.p.v, alleen die ene helling op en neer. Het reisbureau kan u informeren over zulke tochten. Op het eind van de middag stoppen i de liften en moet je zorgen dat Je beneden bent of- helemaal naar beneden skiën, waar het après- skigebeuren gaat beginnen. In het dorp zijn terrassen waar men even kan bijkomen en verhalen uitwis selen al nippend aan een choco lademelk met rum of jagerthee. die voor Je ogen geflambeerd wordt. En laten we natuurlijk de befaamde Glühwein niet vergeten. (Voor mensen, die alvast letterlijk de sfeer willen proeven, is hier het recept: voeg aan warme rode wijn kaneel, kruidnagelen en slnasap- pelschillen toe. Laat het een tijdje trekken. Suiker naar smaak toevoe gen en klaar is keesl) Teruggekomen in het hotel kunnen eindelijk die zware schoenen uit en wacht een zalig warm bad. als het hotel dat tenminste heeft. Daarna aan de Wiener Schnitzel met een grote pul bier. (Er is natuurlijk ook wel wat anders te krijgen.) 's Avonds is er in een wintersport dorp genoeg te doen. Sauna's, thé- d an sant of een romantische tocht in de maneschijn met een arreslee. Maar wees niet verbaasd als u met een voldaan gevoel, al om half negen in dat grote donzen bed stapt (want zo'n hele dag buiten maakt je lekker moe) om dan te dromen over die prachtige bergen en misschien zelfs wel over de skileraar of le rares. RODELN, IETS MEER DAN SLEETJE RIJDEN Wat begon als kinderpret is uitge groeid tot een razendsnelle wed strijdsport. Wedstrijdrodelaars ge bruiken speciaal vervaardigde sle den en wedstrijdbanen. die overi gens van kunstijs zijn. Om zo min mogelijk luchtweerstand te onder vinden. liggen de deelnemers zo goed als plat op de sleden. Men kan op deze manier snelheden bereiken van zo'n 100 km per uur. Maar recreatieve sleeërs komen in de wintersportgebieden ook aan hun trekken. In de meeste plaatsen zijn aparte routes voor sleetjes gere serveerd. In Kufstein in Oostenrijk bv. is een speciaal aangelegde rodelbaan waar men ook zonder professionele ken nis en met een normale slee op kan. Maar meestal wordt gewoon de weg afgezet. Populair zijn de fakkelafdalingen, waarbij men eerst naar boven wordt gebracht. Daar wordt de nodige moed ingedronken, en vervolgens suist men langs de verlichte weg naar beneden. TOURSKITOCHTEN, EEN NIEUWE DIMENSIE Sinds zo'n 15 jaar gaan Nederlan ders op wintersport. Dat betekent dat er nu een behoorlijke groep geoefende skiërs zijn in Nederland. Voor deze gevorderde wintersporter worden er nu tourskitochten geor ganiseerd. Onder leiding van een zeer ervaren berggids trekt men met een groep door het Alpenland. Dat betekent elke dag zo'n vijf a zes uur door de bergen trekken. Voor de lange tochten zal er buiten het alpine-skiën ook gelanglaufd en berggeklommen moeten worden. Ook worden er voor de ervaren skiër programma's georganiseerd om kennis te maken met allerlei andere facetten van de wintersport. Buiten dat de sklstljl verfijnd- wordt, maakt u dan kennis met diepsneeuwafdalingen. reuzesla loms, parallelslaloms en 'spring concoursen'. U leert free style skiën, monoskiën en sneeuwsurfen. Het reisbureau kan u hierover meer vertellen. LANGLAUFEN, MEER SPORT DAN JE DENKT Ontstaan in Scandinavië als pure noodzaak voor de bergbewoners om zich voort te bewegen, is langlaufen uitgegroeid tot een volwaardige sport. Als Olympische sport heeft het echter zijn charme behouden. Al is het wel prettig dat nu op grote schaal loipen (langlaufsporen) wor den geprepareerd, die het voortbe wegen vergemakkelijken. Veel win tersportgebieden hebben kilometers lange loipen, waardoor het mogelijk is verre tochten te maken. Want vijf kilometer is ook voor een beginne ling echt niet voldoende. Voor langlaufen zijn andere ski's nodig, die behoorlijk verschillen van de 'normale' alpine ski. Ze zijn bv. veel lichter en hebben een andere binding. Men kan ook de loipen laten voor wat ze zijn, en de ongerepte natuur Intrekken. Dat is wel zwaarder, maar het is een ware sensatie zo in je eentje glijden over de winterse sneeuwvelden. Voor in de vrije natuur langlaufen zijn ook speciale ski's nodig. Het reisbureau kan u daar alles over vertellen en u ook informeren over de specifieke mogelijkheden van uw vakantie bestemming. De Algemene Nederlandse Vereni ging van Reisbureau's is een branche-organisatie, die strenge lidmaatschapsnormen hanteert en die in het belang van leden en con sument toeziet op de kwaliteit van de door haar leden aangeboden reisarrangementen en de informatie daaromtrent. Het is dus belangrijk dat. als u een reis boekt, u er op let dat dat bij een ANVR "goeie reis"- reisbureau is. U kunt natuurlijk ook uw reis zelf organiseren, maar u zult er snel achter komen dat u dan een stuk duurder uit bent. Zo'n reisbureau staat niet alleen borg voor de kwaliteit van de reis. zij biedt ook deskundige voorlich ting. Via de organisatie Toeristiek beschikken de ANVR-reisbureau's over plaatsinformatie van zo'n 250 wintersportbestemmingen. Want de voorpret is vaak net zo belangrijk als de reis zelf. Misschien is het bij een winter sportvakantie nog wel extra belan grijk dat alles goed is geregeld. Want die zijn vaalt aan de korte kant. En als dan de hotelreserve ring niet blijkt te kloppen, is dat weekje zo voorbij. En het is maar een kleine moeite om te zorgen dat dit soort dingen u niet overkomen. Ook is het mogelijk bij een ANVR- reisbureau een speciale winter sportverzekering af te sluiten. Voor een luttel bedrag per dag bovenop de normale reisverzekering is het extra wintersportrisico meeverze kerd. BIJ de ANVR zijn zo'n 1100 reisbu reau's aangesloten, die te herken nen zijn aan het bovenstaande embleem. Er is er vast wel een bij u in de buurt. Dus als u zich alleen druk wilt maken over hoe Je nu op die ski's blijft staan, boek dan uw vakantie bij een ANVR "goeie rels"- reisbureau. Daar krijgt u de vakan tie die u zich had voorgesteld. Met ingang van 11 januari heeft de Stichting Gezinszorg Noordelijk Lim burg wijkteams ingevoerd voor de gemeenten Mook, Gennep, Bergen, Grubbenvorst, Broekhuizen en Meer- lo-Wanssum. Voor de gemeente Venray zal vanaf maandag 8 februari met wijkteams worden gewerkt. Het wijkgericht gaan werken door de Gezinszorg heeft tot doel een betere herkenbaarheid van de gezinszorg te bereiken, vooral van de leidingge vende en de uitvoerenden voor de bewoners van een wijk. Daardoor wordt het mogelijk beter "hulp op maat" te geven en de samenwerking met andere eerstelijnsdisciplines nog betere kansen te geven. GANG VAN ZAKEN Het instellingsgebied wordt ver deeld in 24 wijken. Per wijk wordt één leidinggevende met een groep van ongeveer tien uitvoerenden aange steld, die samen de hulpverlening in die wijk verzorgen. In principe is iedere uitvoerende inzetbaar zowel bij bejaarde als bij niet-bejaarde leefeenheden. De be handeling van de aanvraag blijft in handen van de leidinggevende. De aanvraagprocedure blijft ook hetzelf de. Eenmaal per week komen leiding gevende en uitvoerenden 'n uur bijeen voor de planning van de hulpverle ning. In de nieuwe situatie gebeurt dat samen met de uitvoerenden. Zij zijn immers degenen die vanuit hun dagelijkse praktijk het best kunnen overzien hoeveel en wat voor hulp het meest gewenst is in een leefeenheid. Daar kan nu op nog directere wijze aan gewerkt worden. De uitvoerenden krijgen dus een grotere verantwoor delijkheid, zij het dat de eindverant woordelijkheid bij de leidinggevende blijft. De planning vindt plaats ergens in de wijk, om reistijd en kosten te beperken. Het planningsuur valt buiten de indicatie-uren voor de leefeenheid. Door het betrekkelijk kleine team per wijk worden de uitvoerenden veel herkenbaarder voor de wijk. Dit kan een positief gevolg hebben voor het contact hulpverlener cliënt, maar ook voor het contact wijkteam*gezinszorg met de andere eerstelijnsdisciplines. - Deze werkwijze vraagt dat met grote zorg wordt gewaakt over de privacy van de leefeenheden en het beroepsgeheim van de medewerken den. In de begeleiding van de teamleden zal hier speciale aandacht aan besteed worden. Het privacyre glement, dat bij de gezinszorg al langer van kracht is, zal bij deze werkwijze middels richtlijnen extra aandacht krijgen. In 1987 is reeds, om de vóór- en nadelen van deze werkwijze te toetsen, proefgedraaid in de wijken, Ysselsteyn/Vredepeel; Well/Wellerlooi en Molenhoek. De ervaringen daar waren van dien aard, dat besloten is het wijksysteem in 1988 voor de hele instelling in te voeren. VERNIELINGEN - Een ruit van -een woning aan de Rumbastraat werd met een steen ingegooid. - Van een op een achterterrein aan de Albionstraat geparkeerde perso nenauto werd de voorruit en de buitenspiegel vernield. - Van een aan de Gussenstraat geparkeerde personenauto was de buitenspiegel vernield. - Van een in de Cellostraat geparkeerde personenauto werden de ruitenwissers vernield. De vier banden bleken ontlucht te zijn; met andere woorden "plat". - Een PTT brievenbus aan de Rochusstraat werd met rotjes ver nield, donderdag 14 januari DE MEEUW DOOR "GLOBE" Anton Tsjechov (1860-1904) schreef De Meeuw in 1896. De Meeuw is het verhaal van een aantal mensen, die zich niet gelukkig voelen in de hen omringende wereld. Ze kunnen niet met de werkelijkheid uit de voeten; ie der heeft zijn eigen droom. De regie is in handen van Stephan Kimmig en de rollen worden gqspeeld door toneelgroep GLOBE: Yvonne van den Hurk, Rose Thesing, Hans Ligtvoet, Guus Dam, Bea Meulmans, Huib Rooijmans, Arthur Boni, Adri Overbeken, Adriaan Adriaansen, José Kuijpers en Julien Croiset. dinsdag 19 januari THE NEW MUSICAL COMEDY HIT "NONSENS" Wie werkelijk een avond onbedaarlijk wil lachen, moet beslist naar "Nonsens" De musical won in 1986 vier Critic Circle Awards inclusief het predicaat, beste Off- Broadway-musical. Een musical over en met zingende, tapdansende en buikspre- keridè nonnen Gemaakt om u een verrukkelijke schouw burgavond te bieden, gespeeld door de vijf vrolijkste nonnen, Nelly Frijda, Josine van Dalsum, Sylvia de Leur, Milly Scott en Nelleke Burg. Als dat geen knallende bezetting is, weten we het met meer. NELLY FRIJDA bekend als MA FLODDER, uit de gelijknamige succesfilm. als non. Als dat geen feest wordt!!! Regie. DAN GOGGIN. die ook de New Yorkse versie tot een hit maakte. 'n leesbare krant Het JVN Geysteren-Venray houdt op zondag 17 januari een wandeling door het winterbos van het landgoed Geysteren. In het winterbos zien we de natuur in rust, maar ook de eerst uitbottende katjes van hazelaar, wilg en els. Ook diverse vogelsoorten zijn er te zien, zoals goudhaantjes, mezen, spechten en roofvogels. Bij vriezend weer zijn er diverse watervogels bij de Maas te zien. Leden en alle andere belangstellenden zijn welkom. Vertrek vanaf de Rosmolen (watermolen) om 10.00 uur. BROMMER REED DOOR Donderdagmiddag wilde een 32- jarige autobestuurder, komende vanaf de Zuidsingel, het Brukske inrijden in de richting van de JCiosk. Bii die manoeuvre werd hij door een "snijdende" bromfietser gedwongen uit te wijken. Hij kon de bromfietser ontwijken, maar botste zelf tegen een verkeerszuil. De bromfietser reed door, zonder dat zijn identiteit kon worden vastgesteld. De politie hoopt dat er zich getuigen zullen melden om hem alsnog de rekening te kunnen presenteren van de schade aan auto en verkeerszuil. ONDER INVLOED Een 33-Jarige Venlose autobe stuurder werd door de politie onder invloed van alcohol aangetroffen. Aanvankelijk weigerde de man de bloedproef te ondergaan, maar later bedacht hij zich en kon dat onderzoek alsnog plaats hebben. Met een rijverbod en de aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt werd hij Venlowaarts gezonden. Op bovenstaande foto de over handiging door Dhr. J. v.d. Rijdt, bedrijfsleider van de jubilerende kapsalon van LEO NOOI JEN aan het Henseniusplein te Venray, van de eerste prijs aan Dhr. en Mevr. Zee, Pavanestraat 82 Venray, een geheel verzorgde weekendreis naar PARIJS voor twee personen, dit in het teken v.h. 25 jarig bestaan v.d. firma. 2e prijs Mevr. A. Janssen-Peeters, Meterikseweg 84a Horst 3e prijs C. Halkes Valkenkampstraat 16 te Oostrum 4e prijs Mevr. Janssen-v.d. Pasch, Haammakerstraat 9 te Venray. 5e prijs Dhr. L. Kuipers, Veltumse kleffen 36 Venray. ALLE PRIJSWINNAARS HEB BEN INTUSSEN BERICHT ONT VANGEN. - Via het doorknippen van het hekwerk was toegang verkregen tot het terrein van "Lastechniek" aan de Microstraat in de Smakterheide. Door forcering van een deur is men vervolgens in het bedrijf kunnen komen. Gestolen werd een lasappa raat ter waarde van 1040,-. - Met geweld was toegang verkre gen tot de Kantine van "Nieuw Spraelandt aan de Wanssumseweg. Een klein geldbedrag werd ont vreemd, terwijl de dader of daders een grote troep hebben achtergelaten waardoor de schade een veelvoud bedroeg van het ontvreemde geld. - Door forcering van een deur van het achterzaaltje was toegang verkre gen tot een cafe en woonhuis in Castenray. Ontvreemd werden 70 pakjes sigaretten, een portemonnaie met 300 gulden en enkele sieraden. - Uit een schuurtje bij een volkstuintje aan de Rosmolenbaan, is tuingereedschap ontvreemd ter waar de van enkele honderden guldens. Het slot van het schuurtje was geforceerd. MISHANDELING De politie tracht een ingewikkeld geval van mishandeling op te lossen. Een mishandeling gepleegd door een 29 jarige inwoner. Zijn vriendin was bij hem gaan lopen omdat die een verhouding niet meer zag zitten. Na speurwerk ontdekte hij dat zijn ex nu haar intrek had genomen bij een vriendin in Leunen. Maandagavond wilde hij wraak nemen en achter- volgde die vriendin. Nadat ze haar fiets in de garage had gezet kwam hij haar achterna en sloeg haar zonder aanleiding in het gezicht "waardoor zij pijnlijk werd getroffen". Op haar geschreeuw kwam de nieuwe vriend van zijn ex opdagen die dc man achtervolgde. Op de galerij van diens flat kwam het tot een handgemeen, waarbij de 29 jarige kon worden vastgehouden, totdat de gealarmeerde politie zich over hem ontfermde. Hij werd ingesloten en nadat hem proces verbaal was aangezegd, werd hij de volgende dag huiswaarts gezonden. GEVAARLIJKE BLINDGANGER Tijdens graafwerkzaamheden aan de Kamperfoelie werd een granaat aangetroffen, met een doorsnede van 15 centimeter. Deze granaat, een zg. blindganger (afge schoten maar niet ontploft) was uiterst gevaarlijk. De politie heeft het projectiel opgeborgen, in afwachting van de komst van EOD. EVEN SIGARET UITDOEN Al rijdende in een personenauto wilde een 18-jarige Venrayer op de Beek weg zijn sigaret doven. Waar schijnlijk lette hij meer op het doven van zijn sigaret, dan op de rijweg. De auto kwam namelijk met een wiel in de rechterberm en de bestuurder verloor toen de macht over het stuur. De auto kwam tegen een boom tot stilstand en was geheel vernield. De bestuurder liep geen noemenswaar dige verwondingen op. HIJ ZIJ HAARMODE INBRAKEN

Peel en Maas | 1988 | | pagina 9