'11 111 <#v y i OPRUIMING PEEL EN MAAS TOT EXCLUSIEVE Dames Mock BoUTiQUE PEEL EN MAAS Donderdag 14 januari - Pagina 7 De Piëlhaas Venray Zondag a.s. Joekskapellen- festival Het zal a.s. zondag weer een grote carnavalshappening worden wanneer niet minder dan 16, jawel hoor zestien joekskapellen hun muziekaal kunnen laten horen in Venray's Schouwburg. In tegenstelling tot andere jaren zal een grote groep joekskapellen om 12.20 uur voor de muzikale opening zorgen en zal dus de stemming van meet af aan er in zitten. Bijzonder plezierig is, en Venray's Harmonie is er erg dankbaar voor, dat er zovelen geheel belangenloos hun medewerking verlenen. De gehele opbrengst gaat naar de leerlingen-opleiding van Euterpe. Op deze manier dragen de joekskapellen bij hun grotere broer in stand te houden. En wie andere jaren het joekskapellen - festival bezocht, weet dat dit een oergezellig vasten avondfeest is. En om het gezellig te houden werden in overleg met de kapellen enkele maatregelen genomen die het feest ten goede zullen komen. Zo zal geen onbeperkt aantal feestgangers toegelaten worden, doch helaas, vol is vol. Ook de garderobe zal extra aandracht krijgen, terwijl nu ook de toiletten aan de Jan Hensenstraat gebruikt mogen worden. Kortom Euterpe en vele vrijwilligers zullen alles doen om er weer een gezellig feest van te maken. Hoe kan dat trouwens ook anders, zeker nu zij de onderscheiding van de Aid Prinse over drie weken in ontvangst mogen nemen en....Prins Bruno uit hun vereniging komt welke trouwens ook acte de precence zal geven. Een feest dat Zuutjes An begint en met Rats d'r Néve ophoudt. En alle gezelligheid die daar tussen zit kunt U voor 5,- a.s. zondag meemaken in de schouwburg van Venray. Het pro gramma, het welk bij loting werd vastgesteld, ziet er als volgt uit: 12.20 Opening 12.30 Zuutjes ón 12.50 LangZök 13.10 LuusterEfkes 13.30 MojZat 13.50 MoeëtTuus 14.10 Toetzengers 14.30 dePlatvuut 14.50 Efkes Waachte 15.10 Naovenant 15.30 Brandholt 15.50 UtGöt 16.10 Blaos um op 16.30 dePlaarzek 16.50 Half um Half 17.10 Dikke Mik 17.30 Rats d'r Néve 17.50 Finale 18.00 Einde Circus Mök 1988 Zoals de traditie dat wil slaat Circus Mök ook dit jaar weer zijn tenten op in de Venrayse "Beejekurf". Vijf avonden, 22, 23, 27, 29 en 30 januari 1988, zullen grote en kleine groepen goedwillende amateurs hun uiterste best doen om het publiek te boeien en te amuseren. Een keur van artiesten uit Venray en omstreken zal aantre den. Maandenlang zijn zij bezig geweest met de voorbereidingen van hun act zodat het publiek een stukje profes sionalisme voorgeschoteld krijgt, Circus Mök en de Venrayse vastel- aovend waardig! Oud en nieuw talent wisselen elkaar af met kolder en grollen. De artiesten die dit jaar de circuspiste betreden bieden U een drieënhalf uur durend programma aan, wat bol staat van zang, dans, 'cabaret, wazel en show. Teun, Bets Kwats, Het Hofkoor, Jac Penris, Möks Swinging Circus, Stella en Angèla én de Kindergarde zijn artiesten die in de loop der Circus Mökjaren al heel wat van hun kunnen hebben laten zien en daar ook dit jaar weer blijk van geven. Een nieuw initiatief van eigen bodem voor Circus Mök zijn de Theaternootmuskater, en ook dans school Lon Wetjens zal "onbetwist" een hoge^-bijdrage leveren aan het showelement van de zittingen. Nieuwe gezichten in het circus zijn het duo Paeper en Zalt, alsook Gradje Boemel en de van de t.v. en radio bekende groep Horizon, winnaars van de TROS talentenjacht. Zij zijn het die U ook dit jaar weer een overvalste, gezellige zittingsavond aanbieden. Spreekstalmeesters zijn Vorst Piet en Prins Bruno, en zoals vanouds wordt de avond muzikaal omlijst door de Hofkapel en zullen in de pauze Venrayse joekskapellen acte der présence geven. Na afloop van de zitting zal in de foyer dit "carna- valsesk samenzijn" worden voorgezet tot 02.00 uur met medewerking van de Hofkapel en diverse joekskapellen en natuurlijk het publiek! Er zijn nog enkele entreekaarten voor deze zittingen verkrijgbaar. De commissie is echter niet meer in de gelgenheid om nog een verkoop te houden in de foyer van de schouwburg. Deze kaarten zijn daarom nog verkrijgbaar bij Poels Rijwielhandel, tijdens de openings uren en eventueel telefonisch vast te leggen onder tel.no. 84958 na 18.00 uur. Wij wensen U nu reeds bij voorbaat een gezellige avond toe! De Hazekeutel Venray WIE WORDT JEUGDPRINS 1988 Pielhaze, Pielhazinnekes en Haze- keutels Wie zal in 1988 de jeugdprins zijn die met carnaval alle Venrayse Hazekeutels zal voorgaan in het vieren van carnaval? En wie zal het jeugdboerenbruidspaar zijn dat zich op carnavalsdinsdag in de jeugdtent voor de onecht zal gaan verloven? Dit alles zullen jullie te weten komen als jullie op zaterdag 16 januari a.s. naar de schouwburg komen, want daar zullen om 18.00 uur de deuren open gaan om jullie in de gelegenheid te stellen jullie eigen daverende Jeugdzitting bij te wonen, (aanvang 18.33). Ook dit jaar weer zal een show worden gepresenteerd die beslist niet onder hoeft te doen voor de Prinseproklamatie van de Pielhaas. Onze eigen dansgarde zal haar speciaal voor dit jaar ingestudeerde dansen opvoeren. Het geheel in een muzikale omlijsting van joekskapel "Dikke Mik". Op deze avond zullen wij ook op gepaste wijze afscheid nemen van Prins Roel II en zijn adjudanten Robbert en Ronald. Samens hebben zij mede ervoor gezorgd dat carnaval 1987 voor velen een plezierig feest was. jammer Jongens. Maar het is weer voorbij, jullie opvolgers staan te popelen om het van jullie over te nemen. Tevens zal op deze avond de "Orde van de Hazekeutel" worden uitereikt. (zie elders in dit blad) En dan wordt het spannend hè? Wie wordt jeugdboerenbruidspaar- tje en wie wordt Jeugdprins 1988? Wil je dit ook graag weten en wil je tevens in een hardstikke gezellige sfeer dansen, hossen, springen en genieten van een echte jeugdzitting? Kom dan zaterdag 16 januari a.s. gezellig naar de schouwburg. De entree bedraagt slechts ƒ2,50 per persoon. Zo'n avond voor dat geld!! Dit mag je niet missen!!! Ook jullie ouders zijn van harte welkom. Om te zorgen dat alles gezellig en leuk verloopt en om er op toe te zien dat niemand iets overkomt, zal er op deze avond voldoende toezicht aan wezig zijn. Dit ook ter geruststelling van jullie ouders. Voor jullie zullen die avond de frisdranken worden verkocht voor 1,00 per consumptie. Ook voor de garderobe, die t/m 12 jaar gratis is, is gezorgd. Evenals andere jaren zal het geluid worden verzorgd door Jac Martens. Het uitlopen van het programma vanwege de gezelligheid niet meegerekend, zal de avond om ca. 22.30 afgelopen zijn. Tot ziens in de schouwburg. De Hazekeutel. ORDE VAN DE HAZEKEUTEL De Orde van De Hazekeutel is dit jaar toegekend aan de heer Gérórd Willems. Deze hoogste onderschei ding van de Venrayse Jeugdvaste- laovesvereinging wordt uitgereikt als blijk van waardering voor de personen die zich lange tijd op- bijzondere wijze verdienstelijk hebben gemaakt voor de Venrayse jeugd of voor Venrayse jeugdgroepen. De heer Willems ontvangt deze onderscheiding wegens zijn lange en intensieve staat van dienst als leider en bestuurslid van Jeugdcentrum "De Springplank". 22 Jaar geleden begon de heer Willems zijn "loopbaan" als leider bij het toenmalige Patronaat, een jeugdorganisatie die zich ten doel stelde de Venrayse jongens een georganiseerde ontspanning te geven op basis van sport, spel, bezigheden en saamhorigheid. Begin 70-ger jaren werden ook de Venrayse meisjes betrokken in deze activiteiten en werd de naam veranderd in "De Spring plank". Van 1974 tot en met 1986 vervulde de heer Willems naast zijn leiderschap tevens de functie van secretaris in het bestuur; momenteel vervult de heer Willems nog steeds een bestuurs functie bij de Springplank. Eén van de bekende activiteiten van De Springplank is de jaarlijkse deelneming aan en mede-organisatie van Rollebol, een spelactiviteit op basis van de zeskampgedachte, waaraan verscheidene Noord-Lim burgse jeugdverenigingen deelnemen. Naast zijn inzet bij de Springplank is de heer Willems sinds 1969 nauw betrokken bij de diverse activiteiten van De Hazekeutel. Waren dat in de beginjaren vooal bezigheden met betrekking tot de kinderbals en de kinderoptocht, zo ligt zijn inzet tegenwoordig grotendeels bij de organisatie van de Jeugdzitting en de Jeugdtent, dè plaats bij uitstek voor de jaarlijkse vastelaovesviering in Venray voor de jeugd tot en met ongeveer 15 jaar. Naast bovenvermelde plaatselijke jeugdactiviteiten is de heer Willems bovendien reeds vele jaren betrokken bij de landelijke collectes voor Jantje Beton en het Gehandicapte kind. Door uitreiking van deze Orde wil het bestuur van De Hazekeutel uiting geven aan de waardering voor de heer Willems wegens diens grote inzet voor de jeugd. De uitreiking zal plaatsvinden tijdens de jeugdzitting in de foyer van de schouwburg, op zaterdag 16 januari 1988 om 19.45 uur, waarna de mogelijkheid bestaat de heer Willems te feliciteren met deze onderscheiding. Zaterdag a.s. is het dan eindelijk zover. De voorbereidingen zijn gestaakt en nu zal worden overgegaan tot de uitvoering. Het Venray's Boerenbruidspaar, afkomstig uit de wijk Smakterheide, zal bekend gemaakt worden. Deze feestelijke gebeurtenis zal plaats vinden tijdens het groot Onder- trouwbal in Danscentrum Jeanne en Paul Janssen. En naar het zich laat aanzien zal dit een grote happening worden. Joekskapel "Blaas um Op" zal deze avond muzikaal opluisteren en staat garant voor een goed stuk muziek. Voor de prijs van 3,- zijn nog kaarten te verkrijgen bij Berkers, St. Odastraat 44, telefoon 85000. Maar ook 's avonds nog aan de zaal. Dus komt u allen naar dit feest, uiteraard in boerenkostuum of anders verkleed, zodat u alvast de sfeer kunt proeven en mee brengen naar de "onechte" bruiloft. Met u allen moet het lukken om er dit jaar, samen met "onze" Prins Bruno, een grandioze "vaste- laovend" van te maken. Uitreiking Reuzekluut De kamavalsvereniging "De Piel- reus" heeft al vanaf 1976 een speciale "ORDE van de REUZENKLUUT". Deze wordt eens per jaar uitgereikt aan een Ysselsteyner die zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt voor de hele dorpsgemeenschap. De orde van de Reuzenkluut wordt dit jaar toegekend aan WIM CLAESSENS Op zondag 17 januari op de Liedjesmiddag fn de "Smelehof" wordt hem deze onderscheiding uitgereikt door de nieuwe Prins Carnaval Prins Henk II. Wim Claessens werd geboren in 1927 in het toen nog jonge en on ontgonnen Peeldorpje Ysselsteyn. Op de ouderlijke boerderij was het hard aanpakken om met paard en ploeg de Peelgrond vruchtbaar te maken. In 1948 begon Wim als eerste loonspuiter met een houten ton met motorspuit, en een geleend paard van zijn vader, een eigen bedrijf. In de jaren 50 werd het paard verwisseld voor een jeep. In 1952 trouwde Wim met Mien Zanders en vestigde zich in het dorp in een huurwoning. In 1955 kocht Wim 4 ha. woeste Peelgrond in Kempkensberg van Litter Frenske en bouwde daarop in 1965 een kippen hok voor 600 kippen toen het 2e grootste hok van Ysselsteyn. In 1957 bouwden ze een huis op Kempkensberg en werd het loonspuit- bedrijf overgedaan aan zijn broer Harry. Wim en Mien bouwden het bedrijf gestaag uit met meer kippen en ook mestvarkens. En de grond werd vruchtbaar gemaakt voor de tuin bouw. Ook het gezin groeide: 3 zonen en 1 dochter. Wim was actief op een zeer veel terreinen in en buiten het dorp Ysselsteyn. Totaal heeft hij aan meer dan 37 bestuurlijke functies deelgenomen of maakt er nog deel uit, waarvan zeer vele t.b.v. de gemeen schap. Een aantal jaren geleden verhuisden Wim en Mien weer naar het dorp en wordt het bedrijf voortgezet door twee zonen. Inmiddels wethouder van de gemeente Venray, heeft Wim meer dan een dagtaak aan bestuurlijke aktiviteiten. De Ysselsteynse gemeen schap en ook daarbuiten, doet nooit een vergeefs beroep op hem. Een opsomming van een aantal van zijn functies: mede-oprichter en voorzitter van de toenmalige tuinbouwvereniging tevens bouwvoorzitter van de tuinbouwloods (het huidige jeugd- gebouw). al ruim 24 jaar bestuurslid en nu ondervoorzitter van de LLTB- coöperatie. oud bestuurslid van Stichting Gemeenschapshuis. reeds van 1974 af adviseur van de Dorpsraad. reeds jaren opper-Pielreus om de sleuteloverdracht te regelen tijdens de carnaval met de regerende Prins carnaval. ondervoorzitter van de mestbank Limburg en mede-oprichter. reeds vanaf 1974 raadslid van de gemeente Venray vanaf 1982 wethouder van de gemeente Venray. Al met al een echte Pielreus die het zeer zeker verdient om eens in het zonnetje gezét te worden en te eren met de hoogste onderscheiding van de Pielreuzen. De Karklingels Oostrum PRINSENBAL Wie wordt de nieuwe heerser? Zaterdagavond 16 januari om streeks 21.00 uur zal een einde komen aan de regeerperiode van Prins Bert 1 Hij zal, na 1 jaar van afwezigheid, weer de skepter gaan zwaaien over zijn gesluierde slavinnen. In de wandelgangen wordt een eertijds gekleurd personage genoemd als zijn opvolger. Tevens wordt gefluisterd dat een persoon, bekend in de muzikale wereld van Oostrum en omstreken, tot de kanshebbers be hoort, maar niets is meer waar dan dat a.s. zaterdag de ontknoping zal volgen van een maanden en maanden lang voorbereid komplot tot opvolging van Prins Bert 1Het zal U duidelijk zijn dat de spanning in het gemeenschaps huis omstreeks half elf 's avond te snijden zal zijn. Wie wordt de nieuwe heerser? De Klutetrappers Vredepeel In het Gemeenschapshuis De Kleine Loef vindt op zaterdag 16 januari het Prinsenbal plaats. Met orkest Dilight, en bezoek van de Zagewetters uit Merselo. 22.00 Aftreden van Prins Louis 1. 22.45 Bekendmaking van de Prins 1988. Met medewerking van blaaskapel: Die Fidelen Rosentaler: aanvang van de avond is 20.30 Jeugdprinsenbal Ysselsteyn Op zaterdag 16 januari a.s. is er weer Jeugd-Prinsenbal in het jeugd- gebouw "De Koel" in Ysselsteyn. Om ca. 21.00 uur zal afscheid worden genomen van Jeugd-Prins Noël d'n Urste (Michels) en om 21.45 uur zal de nieuwe Jeugd-Prins van 1988 bekend gemaakt worden door Jeugd-Vorst Rob (Janssen). Het Comité van de Jeugd-Carnaval verwacht natuurlijk weer een bomvolle zaal! Succes voor Ysselsteynse Buutereedner Afgelopen zaterdag vond te Gendt (bij Nijmegen) het buutkampioen- schap plaats, dat jaarlijks door de plaatselijke carnavalsvereniging "De Letste Stuver" georganiseerd wordt. In zijn nieuwe creatie van Sjokie Sjachel Klus BV wist Frans van de Pas uit Ysselsteyn hierbij een derde plaats voor zich op te eisen. De Hetsbuulen Heide Zaterdagavond 16 januari Aide Wieverbal in de Gelderkoel. Aanvang 20.33. Tijdens deze avond het aftreden van Prins Thei II en om ca. 23.00 uur het bekend maken van de Prins 1988. Liedjesavond Vierlingsbeek Met als vanouds onder het motto: Ojjem van ège böjjem. Zaterdag 16 jan. om 20.00 uur wordt er reeds voor de 5e maal de jaarlijkse liedjesavond -ójjem van ège böjjem- georganiseerd. Die avond zullen een 9-tal liedjes ten gehore worden gebracht in Zaal ,,de Wildeman" te Vierlingsbeek. Met z'n allen kiezen we dan de Carnavalshit '88! Zoals ieder jaar is de organisatie van deze inmiddels zeer druk bezochte en erg gezellige liedjesavond in handen van de Vierlingsbeekse Zang groep Evergreen. Tot dan! De Schanseknuppels Castenray Zaterdag 9 januari j.l kwamen 2 zonen in een brandweerauto hun vader als Prins Math 1 van de Schanseknuppels presenteren. Deze zal regeren onder het motto: "mit de schans vol vuur, goan we dür tot ut leste uur." Zaterdag 23 januarie zal Prins Math 1 een receptie worden aangeboden in gemeenschapshuis "De Wis", aan vang 20.00 uur. Ook zijn er dit jaar weer de traditionele zittingsavonden met veel artiesten van eigen bodem. Deze avonden worden gehouden op 29 en 30 januari. Kaartverkoop: Zondag 24 januari van 11.00-12.00 uur in café Hesen. Zaterdag 16 januari Jeugdprinsenbal aanvang: 20.00 uur in de Wis. c.v. De Schanseknuppels Vastelaoveskafee ien de Bonte Koe 't Is wer 'n joar of wat geleeje dat hier ien Rooy mit de vastelaovend enne kastelein zien kafé umtoëverd ien 'n vastelaoveskafé. Veural de Ven- rodse meense ware d'r erg mit iengenome en kwame ien groëte getale luustere nor al die Venroojers die dor ur liedje kwame zinge, öp d'n trekbuul spuide, of öp wat vur manier dan ok stemming brochte, worbeej nie huëre en zien vérging. Wiêtende dat zó'n vasteloaveskafé dur veul Ven roojers öp pries gesteld werd, hit Wilbert Jöke vur zó'n gebeure zien kafé "de bönte koe" óp vasteloaves- zöndag vanaf 16.00 uur öpe gesteld. Dor is dan vóste meziek en zang, mit 'n vóst programma. Mer d'n kan ok'öp enne ófgesproke tied öpgetreeje werre. Ok zoë mer, as ge binne kómt, wèèj, ós iënling of as gruupke, mit of zönder toeters, foekepot enz. Vur 't ón mekaar fratse en de vóste meziek zién Wim Smits en Frans Verhofstad bereid gevöönde. Vanaf dees plóts wert nów ene oproep gedaon ón Venroojers (ien de ruumste zin) um ienvulling te gaeve ón öizze middóg/aovend. Jóng of ólt, groët of klaen, dat mekt nie uut, as 't mer (moj) klinkt of zingt. 't Dartele Veule Veulen 23 januari Receptie prins en uitkomen boeren bruidspaar aanvang 20.00 uur. 6 februari Aldwieverbal en uitreiking gouden paard aanvang 20.00 uur. De Zagewetters Merselo 17 januari Bekendmaken Boerenbruidspaar. 14.11 uur in de residentie den Tommes. Opgeluisterd door de Plavuut. 23 januari Prinsenbal aanvang 20.30 uur. Af treden prins Theo: 21.30. Bekend maken prins....1988: 22.30 in zaal 't Anker. Gratis entree. Muziek: Avanti's. 13 februari Prinsen-receptie om 20.11 uur in zaal 't Anker. Opgeluisterd door Die Fidelen Rosentaler. Aansluitend car navals-bal. Muziek: Avanti's. Gratis entree. 't Knölleke Leunen 16 januari Aid Prinsenbal tebens Prinsenbal. 23 januari Jeugdprinsenbal 30 januari Aid Wieverbal 31 januari Jeugdprinsen receptie 6 februari Jeugd Vorstenbal Rondgang met de Krant 13 februari H. Mis waarna Prinsen receptie 14-15-16 februari Vastenaovend. De Spurriemök Oirlo 17 januari 1988 Prinseproclemasie (het uitkomen van de prinsen) De Ruif; 13.00 uur. 28 januari 1988 Avond voor de Vereniging voor Ouderen oftewel de jeugd van vroeger) De Linde; 20.00 uur. 30 januari 1988 Aid Wieverbal. De Ruif; 20.00 6 februari 1988 Verkoop van onze karnavalskrant; 11.00 uur. 7 februari 1988 Receptie van de Prinsen. De Ruif; 11.11-13.11 uur. 13-14-15-16 februari Karnaval 1988. 'n leesbare krant Vur ópgave en miër ienformatie kunde terecht ien kafé "de bönte koe" ón de Hoenderstroat. Tillefoon 10137. 50,% GROTESTRAAT 7 VENRAY TEL. 04780-84263 F ^Vrllhk NIEUWE BEWONERS VAN BETHLEHEM Onder leiding van prior Gerar- dus Kerkhofs hielden de Augustij ner koorheren vanuit Oostrum op Allerzielendag 1470 hun intocht in het nieuwe klooster Zandt bij Straelen, welk klooster spoedig met allerlei bezittingen werd uitge breid. Toen de paters naar het klooster Zandt vertrokken waren, in 1470, was met de pastoor van Venray overeengekomen, dat mochten paters van een andere or de het klooster niet overnemen - Augustijner kanonnikessen of zusters dier orde konden worden geplaatst. In Well stond een klooster van Augustinessen en in 1475 gingen zusters uit het klooster te Well onder leiding van priorin Aleida van der Heijden naar Oostrum en met de pastoor van Venray ging de nieuwe stich ting van het klooster een overeen komst aan, want Oostrum viel on der de parochie Venray. Maar.... omdat alle „renten en rechten" van het klooster Bethlehem waren overgegaan op het klooster Zandt, was het klooster te Oostrum van zijn vaste inkomsten verstoken en daardoor lieten de „Koorheden van het Zandt" de zusters in min of meer behoeftige omstandighe den hun voormalige gebouwen te Oostrum bewonen-, aldus M.J. Janssen. ZANDTER KOORHEREN WENSEN BEVESTIGING „Bij sommige Zandter koorhe ren was twijfel gerezen over de verplaatsing van het klooster met alle „renten en rechten" naar het Zandt. Minder juist was de opga ve in het schrijven aan de paus, dat de plaats Oostrum minder ge schikt was voor een „mannen- convent" wegens de nabijgelegen vrouwenkloosters... het klooster Jerusalem te Venray op een half uur afstand van Oostrum was het enige zustersklooster in een verre omtrek. Ook het argument van een dichte bevolking te Oostrum was absoluut niet steekhoudend. Bovendien zou de abt van het klooster Kamp in zijn onderzoek onvolledig zijn geweest. Daarom werd paus Sixtus IV, de opvolger van Paulus II, om een bevestiging gevraagd van de verplaatsing van het klooster van Oostrum naar Zandt. Pastoor Schroers van Straelen publiceerde in 1878 en 1880 over deze materie in een tweetal artike len, waarbij hij zich kon baseren op de officiële brieven van beide pausen; één ervan bevond zich in het parochie-archief te Straelen, de andere wist hij in de archieven op te sporen. Op 9 april 1483 bekrachtigde paus Sixtus IV de beslissing van zijn voorganger. Weliswaar wer den in de pauselijke bul genoemde feiten ter discussie gesteld, maar op verzoek van het bestuur van de Windesheimer congregatie én van de prior en het convent Zand^ be vestigde hij toch de beslissing van zijn voorganger met aan het slot van de pauselijke bul de vermel ding, dat „degenen, die deze beslissing bestrijden, zullen daar door de toorn van de almachtige God en van de apostelen Petrus en Paulus over zich afroepen".... M.J. Janssen schrijft, dat „in 1484 werd een minnelijke schik king getroffen en werd de kloosters van 't Zandt en Oostrum volkomen gescheiden". Maar... een lijst van de bezittingen van klooster Zandt van rond 1600 stelt, dat de beide voormalige hoe ven van het klooster Oostrum nog steeds bezittingen zijn van het klooster Zandt. In een slotartikel van deze serie over „Oostrums verleden" zullen we zien, dat wat aan de „mannen broeders" van de Augustijner koorheren in de jaren 1450-1470 niet lukte, een nieuwe kloosterstichting tot bloei te bren gen, dit wel werd gerealiseerd door vrouwelijke kloosterlingen van dezelfde orde. (wordt vervolgd) Gezicht op klooster der Kanunnikessen tan Sint-Augustinus te Oostrum

Peel en Maas | 1988 | | pagina 7