Vraag een kind op vakantie De traditionele kerstboomverbranding Zwemvereniging SPIO start met een waterpolo-school Open Dag Onderwijs- gemeenschap Venlo Zaterdag houdt Den Hoebert Open Huis PEEL EN MAAS 't Groenewold breidt uit! Kursus- aktiviteiten voor mensen zonder werk Fietscross- successen Roomsnitsel panklaar PEEL EN MAAS Donderdag 14 januari - Pagina 5 Zaterdagmiddag vonden op de verschillende plaatsen in Venray, j Leunen en Oostrum de traditionele verbranding van de kerstbomen plaats. Die verbranding vond in samen werking met de vrijwilligers van de brandweer en de jeugd kreeg voor het brengen van de bomen het bekende lotje. De trekking van die verloting vond op het politiebureau plaats en de winnende nummers staan hieronder vermeld. Leden van de gemeentepolitie deden op vrijwillige basis mee met het in 1 ontvangst nemen van de kerstbomen. Dat waren er een hele hoop. In Oostrum werden 226 kerstbomen in ontvangst genomen; in Leunen 550; aan de Henri Dunantstraat 478; in i Landweert 762 en aan de Westsingel 1578. We kregen wel de indruk dat de jeugd niet meer zo happig is met het ophalen van aan de weg liggende kerstbomen, want inwoners die hun kerstboom klaar hadden liggen in de hoop dat die jeugd hun boom wel zou weghalen, kwamen bedrogen uit. Velen moesten zaterdagavond hun boom weer naar binnen brengen in afwachting van de komst van' de wekelijkse vuilniswagen. Uitslag van de trekking van de kerstboomverbranding Veltum; geel 0066, 0136, 0187, 0234, 0331, 0378, 0403, 0565, 0908, 1086, 1169, 1212, 1314, 1489, 1576, 1602, 1623, 1711, 1753, 1770, 1817,1945, 1999. Om zo'n driehonderd kinderen, afkomstig uit kansarme gezinnen in de grote steden in Frankrijk, Duitsland, Nederland en Oostenrijk, de komende zomermaanden een vakantie in Limburg aan te kunnen bieden, is de Stichting Europa Kinderhulp (SEK) momenteel weer hard op zoek naar gastgezinnen in deze provincie. De kinderen, in de leeftijd variërend van zes tot twaalf jaar, zullen tussen 2 juli en 24 augustus telkens gemiddeld drie tot vier weken verblijven in Limburg. De kinderen die tijdens hun vakantie aan de zorg van de Limburgse gastgezinnen worden toevertrouwd, hebben allemaal gemeen dat zij de vakantie broodnodig hebben omdat hun dagelijkse leefsituatie hen niet dat biedt wat voor een goede geestelijke en lichamelijke groei nodig is. Wie zich als gastgezin aanmeldt, Landweert; groen 0077, 0522, 0637, 0672, 0701, 0731, 0948, 1583, 1607, 1760, 1801. Leunen; blauw 2811. Rood 2916, 3000, 3047, 3283, 3432,4031. Brukske; rood 1375,1828,2350, 2854, 4868,4917. Oostrum; oranje 1704,4924 blauw 1564. Afhalen van de prijzen bij de politieadministratie, Leunseweg 4 alhier, alleen op vrijdag 15 januari 1988 van 13.30 tot 16.00 uur en op woensdag 20 januari 1988 van 13.30 tot 16.00 uur. De prijzen van Leunen kunnen worden afgehaald bij de secretaresse van de wijk vereniging. De kerstboomverbranding in Leu nen wordt, niet zoals U vorige week berichtte door de Dorpsraad, maar al sedert jaren door de Eerste Wijkvere- niging Leunen georganiseerd. Pas sinds vorig jaar vindt de daaraan ver bonden loterij in samenwerking met de Gemeentepolitie plaats. De techni sche redenen waarom dit niet in de andere kerkdorpen georganiseerd zou kunnen worden zijn ons niet duidelijk. Bestuur eerste wijkvereniging Leunen krijgt zo'n drie tot vier weken, dit is afhankelijk van het land waar het kind vandaan komt, de zorg over een vakantiekind. De bedoeling is dat de kinderen in deze periode naast een slaap- en speelgelegenheid, liefde, warmte en begrip binnen het gezin krijgen geboden. Dat de kinderen deze zaken thuis geheel of grotendeels missen, kan met zekerheid gesteld worden omdat de kinderen in het land van herkomst geselecteerd worden door maatschappelijke organisaties die de thuissituaties door en door kennen. De oorzaak van dit gemis ligt in de triest omstandigheden wat behuizing, gezinssituatie en woon omgeving betreft. Dit komt onder meer neer op het wonen in grauwe betonwijken zonder groen of speelge legenheid, onvolledige gezinnen, al coholisme binnen het gezin en sociale en financiële armoede. - Op vrijdag 15 januari a.s. houdt de Onderwijsgemeenschap Venlo "open dag" in de Maaspoort, Oude Markt 30 te Venlo. Dat de Onderwijsgemeenschap voor de Maaspoort kiest heeft te maken met ruimtegebrek. Door het steeds groeiende aantal leerlingen, nu ongeveer 2000, wordt er op 25 lokaties les gegeven. In geen enkel van deze lokaties is een totale presentatie mogelijk. Per 1 augustus '88 zullen alle opleidingen die nu nog over de Gemeente Venlo verspreid zitten, in een nieuwe school ondergebracht worden in het Groeneweld in de buurt van het station. Op deze "open dag" kunnen alle toekomstige studenten met ouders/ verzorgers en andere belangstellenden informatie krijgen over de opleidingen en hun afzonderlijke studierichtingen. Een twintigtal opleidingen presenteren zich ieder met hun eigen richtingen. MHNO Middelbaar Huishoud- en Nijver heidsonderwijs met de richting: - Intas (Interim Algemene Schakel opleiding) KMBO VOLLE TUD Kort Middelbaar Beroepsonderwijs met de richtingen: - Administratie, Bouw en Houtbewer- ken, Detailhandel, Elektrotechniek, Installatietechniek, Metaalbewerking, Uiterlijke Verzorging, Persoonlijke en Maatschappelijke Vorming/Arbeid en Beroepenorientatie en Schakelende Programma's. KMBO DEELTIJD Kort Middelbaar Beroepsonderwijs met de richtingen: -Scholing meisjes in technische oplei dingen. -Persoonlijke en maatschappelijke Vorming, Dames- en Herenkappen, Ondernemersdiploma, Timmeren, Metselen en Detailhandel. Administratie, Haven en vervoer, Elektrotechniek, Metaaltechniek, Gieterij techniek .Motorvoertuigen PBVE Primaire Beroepsgerichte Volwas seneneducatie. Tijdens de open dag in de Maaspoort verzorgt de opleiding Mode en Kleding een modeshow, waarin de leerlingen hun zelfgemaakte kleding laten zien. De Onderwijsgemeenschap Venlo heeft nevenvestigingen in Helden en Venray waar programma's Persoon lijke en Maatschappelijke Vorming verzorgd worden. In de vestiging Venray wordt tevens KMBO volle tijd Detailhandel, Persoonlijke en Maatschappelijke Vorming/ Arbeids- en Beroepen orientatie en Schakelende Program ma's en een aantal PBVE- opleidingen aangeboden. Tijdens deze open dag wordt extra aandacht besteed aan meisjes in technische opleidingen De open dag is van 15.00-17.00 uur en van 18.00-21.00 uur. VERNIELINGEN -Middenin de nacht werden enkele ruiten van de Veltumse supermarkt ingegooid. Hoe groot de schade is kon niet worden medegedeeld. -De eigenaar van een aan de weg in de Berg geparkeerde auto werd geconfronteerd met een behoorlijke schade o.a. een vernield portier raampje. Vermoedelijk heeft men getracht de autoradio te stelen maar is de dader in zijn werk gestoord. 'n leesbare krant Personen die zich als gastouders aanmelden, zullen bezocht worden door een medewerker van de SEK en tijdens dat bezoek zullen alle voor- en nadelen van het opnemen van een vakantiekind uitvoerig besproken worden. Na dit bezoek maken de gastouders pas een definitieve keuze. Ook tijdens het verblijf van het vakantiekind kunnen de gastouders, indien nodig, altijd terugvallen op medewerkers van de SEK. Voor zover dat wat betreft het aanbod van kinderen mogelijk is, kan bij de plaatsing rekening gehouden worden met de eigen gezinssamenstelling, waar het gaat om de leeftijd en het geslacht van het vakantiekind. Financiële eisen worden er aan het gastgezin niet gesteld. Het is immers niet de bedoeling dat de vakantiekin deren overladen worden met cadeau's of dat er elke dag uitstapjes gemaakt moeten worden. Afgezien van het feit dat de kinderen al op vakantie zijn tijdens hun verblijf in Limburg, vinden zij binnen de gastgezinnen zaak die dingen liefde, warmte en begrip die voor hen met geen geld te betalen zijn, alleen om het simpele feit dat ze deze thuis niet kennen. De Nederlandse kinderen zullen dit jaar in Limburg verblijven tussen 4 en 20 juli, de twee groepen Franse kinderen tussen 2 en 23 juli en 20 juli en 12 augustus, de Duitse kinderen tussen 4 en 28 juli en de kinderen uit het Oostenrijkse vluchtelingenkamp Traiskirchen tussen 3 en 24 augustus. Belangstellenden kunnen voor opgave als gastouder of voor meer informatie terecht bij het secretariaat (mevr. Verstappen, tel. 04749-5055) of bij Mevr. v. Zijl, tel. 04767-3693. Of Mevr. v.d. Hoogenhof tel. 04788- 1811. Zaterdag 16 januari is er van 10.00 tot 15.00 Open dag in het opleidings instituut voor verpleegkundige en verzorgende beroepen Den Hoebert aan de Westsingel 1 te Venray. Samen met de aangesloten instellingen, waarvoor Den Hoebert de theore tische opleidingen voor A-B-Z ver pleegkundige en Ziekenverzorgende verzorgt, zullen zowel docenten van de school als werkers uit de ziekenhuizen en verpleeghuizen U informeren over de mogelijkheden om binnen de gezondheidszorginstel lingen van Venray, Boxmeer en Horst een opleiding kunnen volgen. In de regio Venray hebben de diverse instellingen in de gezond heidszorg het theoretisch deel van hun opleiding ondergebracht in Den Hoebert. Zo verzorgt Den Hoebert de opleidingen: A-verpleging (algemeen verpleegkun dige) van het St. Elisabeth Ziekenhuis in Venray en van het Maasziekenhuis in Boxmeer; B-verpleegkundigen (psychiatrisch verpleegkundige) voor het Psychia trisch Centrum Venray; Z-verpleegkundigen (verpleegkundige in de zwakzinnigenzorg) voor het zwakzinnigen instituut Nieuw-Sprae- land in Oostrum; Ziekenverzorging voor Psychiatrisch Centrum Venray, voor psycho geriatrisch verpleeghuis De Kruuze in Venray en voor verpleeghuis St. Antonius in Horst. Binnen deze inservice-opleidingen wordt het praktijk- en theorieleren gecombineerd. Na een beroepsvoor bereidende periode van 7 maanden, met 4 oriënterende stageweken, komen de leerlingen als leerling-werk nemer in dienst van de gezondheids instelling, en beginnen dan aan een betaalde opleidingsperiode van onge veer 3 jaar. KANS OP WERK De kansen op werk in de gezondheidszorg zullen de komende jaren groter worden dan ze in de afgelopen jaren zijn geweest. In het begin van de jaren tachtig was de gezondheidszorg weinig aantrekkelijk voor veel mensen, omdat er veel ontslagen vielen, met name bij het pas gediplomeerde personeel. Intussen is dat door een aantal oorzaken veranderd. Het Nationaal Ziekenhuis Instituut heeft berekend, dat in de gezondheidszorg de komende vijf jaren alleen al in de verpleging 100.000 jongeren nodig zijn om de patiënten in ziekenhuizen, verpleeg huizen, psychiatrische inrichtingen en zwakzinnigeninrichtingen hulp te kunnen blijven garanderen. Al deze ontwikkelingen zorgen ervoor dat er over heel Nederland jaarlijks duizen den banen in de gezondheidszorg zullen vrijkomen. Dat betekent tevens dat meer jongelui een opleiding kunnen volgen. Wie kennis wil maken met het opleidingsinstituut "Den Hoebert" is welkom op zaterdag 16 januari 1988 van 10.00-15.00 uur. AUTOAMBULANCE GESTOLEN Uit het afgesloten terrein van een slopersbedrijf aan de Metaalweg werd een rode HONOMAG autoambulance gestolen. Dat voertuig is voorzien van een electrische lier en zwaailichten. De waarde van deze ambulance bedraagt 6.000,-. ♦Groei Spéciaal Onderwijs'ook in Venray werkzaam. In pers en op t.v. is de afgelopen tijd nogal wat aandacht besteed aan de groei van het speciaal onderwijs in Nederland. Naar de oorzaken van de groei is en wordt momenteel nog onderzoek gedaan. Ook 't Groenewold- de L.O.M.- school in Venray, met een groep speciaal kleuteronderwijsmerkt in de praktijk dat het speciaal onderwijs groeit. Zodanig zelfs dat er nu midden januari sprake is van een zodanige groei dat er midden in het schooljaar uitgebreid gaat worden. Het aantal leerlingen dat de school momenteel bezoekt is zo groot, dat bij een óngewijzigd aantal groepen nu al. geconstateerd zou moeten worden dat de school voor het volgend schooljaar geen plaats meer zou hebben voor nieuwe leerlingen. Alleen in de aanvangsgroep zou er in augustus 1988 dan nog plaats zijn. Door de groei van het aantal leerlingen (het gaat om een aantal van ruim 130 kinderen) is nu van een tussentijdse groeiregeling ge bruik gemaakt en is er een groep bijgekomen. Hierdoor ontstaat tenminste in de eer§tekomende maanden weer ruimte om kinderen te plaatsen die in het basisonderwijs niet voldoende geholpen kunnen worden. Uit onderzoek naar de groei van het speciaal onderwijs blijkt dat er tot op dit moment geen eenduidig antwoord gegeven kan worden op de vraag naar de oorzaak van het feit dat er elk jaar meer kinderen wprden aangetroffen in het Speciaal Onderwijs. Het is een uitermate gecompliceerd proces, waarop in de eerste helft van dit jaar mogelijk meer zicht ontstaat als nadere onderzoeksgegevens bekend worden. Vanaf zondag 31 januari a.s. start de zwemvereniging Spio met de praktijklessen van haar Waterpolo- school, in het zwembad "De Meerpaal" van St. Servatius. Deze waterpoloschool is een uitvloeisel van het waterpolojeugdplan, opgesteld door de KNZB. Tot de waterpolo- school kunnen kinderen vanaf 10 jaar, die voor het eerst met het waterpolo in aanraking komen, worden toegelaten. De maximumleeftijd bedraagt 14 jaar. Via een systematische aanpak wordt de jeugd alle grondbeginselen van het waterpolo bijgebracht. Voor de afdeling Waterpolo van Spio betekent deze school, dat de kwaliteit zowel aan de basis als in de breedte verbeterd zal kunnen worden, hetgeen ook weer zijn doorwerking zal hebben naar de top. Uiteindelijk zullen de gunstige gevolgen hiervan een toe name in de belangstelling voor deze watersport kunnen betekenen. OPLEIDING De KNZB heeft voor deze waterpoloschool opleidingsmateriaal beschikbaar gesteld. Dit stelt de v De stichting RISC, afdeling werk lozenzorg, start in februari weer met de volgende kursussen voor mensen zonder werk: - typen/tekstverwerken - basis-inforraatica/informatica en beroep - Engels - Houtbewerken/metaalbewerken/ lassen/motorvoertuigentechniek - Pech onderweg/kleding maken/ edelsmeden Zowel de kursus typen als de kursus tekstverwerken bieden de mogelijk heid tot het behalen van een diploma op verschillende nivo's, bijvoorbeeld het diploma basis machine-schrijven, het diploma bedrijfstypist(e), het diploma basis tekstverwerken of het praktijkdiploma tekstverwerken. Voor deelname aan de de kursus tekstverwerken is een redelijke type- vaardigheid vereist. In de kursus basis-informatica maakt U kennis met de computer en al zijn mogelijkheden, terwijl de kursus informatica en beroep U wegwijs De Ysselsteynse Peter Stiphout heeft het oude jaar goed afgesloten. Op 13 december jl nam hij deel aan de internationale indoor fietscross in de RAI te Amsterdam. Hij werd er eerste in de klasse 24 inche en vervolgens nog eens vierde bij de 20 inche-crossers. Maar het nieuwe jaar begon voor hem al bijna even zo succesvol. Op de internationale fietscross in de Fries landhallen te Leeuwarden werd hij tweede, zowel bij de 24 inches als bij de 20 inches. Aan beide wedstrijden werd deelgenomen door fietscrossers uit geheel West Europa. Op het programma staan nu allereerst de jongens èn meisjes in staat in een periode van vijf maanden de eerste beginselen van waterpolo onder de knie te krijgen. De opleiding bestaat uil een uur per week training in het zwembad en daarnaast anderhalf uur per maand theorie in het waterpolo- spel en spelregels. In eerste instantie gaan de gedachten uit naar jongens en meisje die het zwem vaar digheidsdiploma of het diploma B bezitten. KOSTEN £je bosten van deze cursus zijn in totaal 102,75. Hierin zijn begrepen het vijf maandelijks lid maatschap van Spio (februari t/m juni a 18,75 per maand) en 9,- cursusmateriaal. Wanneer jongens en meisjes, die in de loop van dit jaar 10 jaar worder^geinteresseerd zijn in deze waterpoloschool, dan dienen zij zich zo spoedig mogelijk op te geven bij de heer J. Houben, van Venrodelaan 3 of bij het secretariaat van Spio, Postbus 258 5800 AG Venray. Men moet wel vlug zijn, want de eerst les begint al op zondag 31 januari van 12.00 tot 13.00 uur in "De Meerpaal" onder leiding van bekwame trainers. maakt -middels het werken op een personal computer- in de beroepsge richte toepassingen. In de vaktechnische kursussen zoals houtbewerken, metaalbewerken, las sen en motorvoertuigentechniek leert U verschillende technieken en vaardig heden, mede ter oriëntatie op verdere scholings- en beroepsmogelijkheden. In de kursus lassen komt zowel het elektrisch en het autogeen lassen, als het metaal actief gasbooglassen (MAG) aan bod. De kursus motorvoertuigen-tech niek behandelt in theorie en praktijk met name de basis principes van de opbouw en werking van ondermeer motoren/brandstof- en koelsystemen/ versnellingsbak en koppeling. In de kursussen pech onder weg, kleding maken en edelsmeden staat meer de hobbie centraal. De kursussen vinden plaats in de werkplaatsen van de Stichting in Venray of Horst. Informatie/aanmelding: Voor nadere informatie, voor toezending van de kursusfolder of voor aanmelding kunt U zich wenden tot de Stichting RISC, Tel: 04780- 83730 (bij voorkeur tussen 09.00 en 10.00). Voor een kursusfolder kunt U ook terecht bij een van de werkplaatsen of hét plaatselijke buro van de Stichting in Uw omgeving. internationale indoor fietseross-wed- strijden in België, op 6 en 7 februari. Omdat het als amateur een kostbare braadtijd 10 min. Denkt U ook aan de DOMIIMO-AKTIE! Stationsweg 45 Venray met spoed gevraagd winkelmeisje 17-18 jaar) VOOR DE VIERDE MAAL Binnen enkele weken tijds heeft de politie voor de vierde maal bij een 29-jarige Venrayse autobestuurder drankgebruik gecontateerd. Reeds bij de derde overtreding werd hem op last van de Officier van Justitie zijn rijbewijs ingevorderd. Zondagavond zagen politiemannen hem weer rijden. Bij aanhouding werd weer drankge bruik geconstateerd. Ook deze keer werd hem de bloedproef afgenomen. Nu vorderde de Officier van Justitie, dat de auto in beslag moest worden genomen. 25 JARIGE VENRAYNAAR AANGEHOUDEN De rijkspolitie van Bakel hield op verzoek van de gemeentepolitie van Deurne een 25 jarige Venrayer aan. De Deurnse politie had belangstelling voor hem in verband met een insluiping in het ziekenhuis van Deurne. Bij aanhouding bleek de Venrayer in het bezit te zijn van een hier gestolen personenauto ter waarde van 15.000,-. Hapgende het onderzoek is hij ingesloten in het politiebureau van Deurne. INBRAKEN - In het afgelopen weekend was door forcering wan een deur toegang verkregen tot het bedrijf van "Stalen Steigerbouw" aan de Maashesweg. Uit het kantoor werd o.m. meege nomen een RX-kopierapparaat ter waarde van 6.500,- en een potje met enig kleingeld. Met de inbraak-schade betekent het een schadepost voor het bedrijf van 7.000,-. - Door het doorknippen van de omheining was toegang verkregen tot een bedrijf aan de Energieweg. Uit een daar staande vrachtauto werden twee accu's meegenomen. Een schadepost van/850,-. INBRAAK IN AUTO Vermoedelijk met gebruikmaking van een valse sleutel was toegang verkregen tot een bij het station te Oostrum geparkeerde personenauto, van een dame uit Well. Uit de auto werden ontvreemd, de autoradio, de accu, een jerrycan met 10 liter benzine en een blik met olie. De schadepost voor de Wellse dame bedraagt 300,-. aangelegenheid is om zowel in binnen- als in buitenland aan fietscross wed strijden deel te nemen, heeft Peter vandaag nog een onderhoud met Hart Nibbrig Greeve bv uit Sassenheim de importeurs van de Mitsubishi bedrijfs- en personenauto's. Hij behoort op dit moment tot de 5 door het bedrijf geselecteerde sporters die voor sponsering in aanmerking komen. De foto toont ons Peter Stiphout in aktie bij een van zijn fietscrosswedstrijden, maar toont ons evenzeer de grote publieke belangstelling voor deze tak van sport, waaraan het jammer genoeg in Venray nog wel eens ontbreekt.

Peel en Maas | 1988 | | pagina 5