VERENIGINGSNIEUWS Crescendo VENRAY'S MANNENKOOR Koninklijke Harmonie Euterpe Zangers van St. Frans Ars Musica Orkestvereniging Venray M.M.S.K. ST. PETRUS BANDEN Kinderkoor De Bandelieren VENRODE Capriccio - Bojema Saltarello Vocaal ensemble Arabesque Kinder- en Jeugdkoor De Vredesklokjes Buurtvereniging Brukske Wijkvereniging Landweert De Springplank TRIMCLUB Wijk Noord-West Geschied- en oudheidkundige kring Venray Algemene Hulpdienst Jeugd- natuurwacht Huisvrouwen- kontakt Brukske Wijkcentrum 't Schöpke GROENE KRUIS F.N.V. Alliance Frangaise L.V.B. Katholiek Vrouwengilde N.J.N. Amnesty International PEEL EN MAAS Donderdag 7 januari - Pagina 7 Donderdag 7 januari begint de repe titie voor het gehele koor om 19.30 uur. Na de pauze om 21.30 uur voort zetting repetitie in de schouwburg. Zaterdag 9 januari opluistering Prinsenproclamatie om 20.11 uur (opening). Gelieve om 19.30 uur aan wezig te zijn. Donderdag 14 januari om 19.30 uur repetitie tenoren en om 20.00 uur ge hele koor. Om 21.00 uur vertoning vi deofilm over de Engelandreis. Dames zijn ook welkom. Hierna toepen om de V.M.K. wisselbeker. De ledenstop is voor korte tijd op geheven. Dat betekent dat zanglief hebbers tot 15 januari de kans krij gen zich aan te melden als (aspirant) lid van Venrays Mannenkoor. Dit kan telefonisch bij F. v.d. Kruijf, tel. 86848 of op de wekelijkse repetitie avond op donderdag in de Wieënhof. Afmelden: A. v. Gestel, tel. 83846. I Donderdag 7 januari. Om 20.00 uur generale repetitie voor Prinseproklemasie in schouwburg. Zaterdag 9 januari. Deelname aan Prinseproklemasie, 22.00 uur in de schouwburg. Donderdag 14 januari. Om 20.00 uur repetitie. AGENDA 9 januari prinseproklematie. 17 januari joekskapellenfestival. 30 april voorjaarsconcert. 1 okt. concert Grevenbicht. 2 okt. gem. toernooi. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 7 en 14 januari Repetitie jeugdorkest om 18.45 uur. DRUMBAND Dinsdag 12 januari. Om 19.00 uur repetitie. Afmelden harmonie-orkest bij de hr. v.d. Steeg, tel. 82539; leerlingen bij dhr. Raedts, tel. 82803 en drumband bij dhr. van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. Agenda: Vrijdag 8 januari. Om 18.30 uur voor alten en sopranen en om 19.15 uur voor tenoren en bas sen. Zondag 10 januari. Om 10.15 uur hoogmis in de Paters kerk. Maandag 11 januari. Spelavond om 19.00 uur voor alle jon gens. Dinsdag 12 januari. Om 18.30 uur repetitie voor alten. Woensdag 13 januari. Om 18.30 uur repetitie voor de sopra nen. Eventuele afmeldingen: bij dhr. Buys, Mastbos 6, tel. 81091 (alleen tussen 17.45 en 18.00 uur). Na een geweldig geslaagde Rome reis is het nu weer tijd om de draad van het normale koorgebeuren weer op te nemen. Wij hopen en vertrou wen erop dat die reis weer zoveel inspi ratie heeft opgeleverd dat iedereen weer volop aktief zal zijn. I Dinsdag om 19.30 uur repetitie voor de alten en om 20.00 uur voor het hele koor in De Essel. Oud papier kunt U deponeren in de container bij dhr. van Osch Akkerweg 6. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159 of dhr. Luijpers, de Houten Hoek 6 tel. 83554. Programma klein ensemble: Repetitie o.l.v. A. Thijssen op woensdag 13 en 20 januari om 20.15 uur in de muziekschool. Afmelden bij P. Houbas, tel. 87362. Woensdag 13 en 20 januari om 20.00 uur repetitie in de schouwburg van St. Anna. Afmelden bij M. Grootemaat, tel. 80358. Voorlopige agenda 10 januari nieuwjaarsconcert aula KTS. 16 januari jeugdzitting Hazekeutel. 28 januari Prinseproklemasie Schut tersveld. Dinsdag 19 januari Koorrepetitie om 18.30 uur. Dinsdag 26 januari. Koorrepetitie om 18.30 uur. Fluitgroep. Jullie horen op de repetitie onze nieu we repetitie-tijd. Ziezo. Allemaal weer een beetje uit gerust, dan gaan we weer fijn aan de slag. Tot dinsdag. DAMESKOOR Woensdag 13 januari om 19.45 uur partijrepetitie voor de sopranen, om ongeveer 20.15 uur komen dan de overigen erbij. Woensdag 20 januari beginnen de mezzo's. Zondag 24 april zondagochtendcon cert in de schouwburg, tezamen met de fanfare van Overloon. Als U verhinderd bent, wel graag even afmelden bij mevr. v.d. Beke- rom, tel. 83332 of bij mevr. Sijbers, tel. 81353. CAPRICIO Dinsdag 12 januari. Om 12.35 uur gezamenlijke repetitie. Dinsdag 19 januari. Om 12.35 uur gezamenlijke repetitie. BOJEMA Vrijdag 8 januari. Om 18.45 uur gezamenlijke repetitie. Vrijdag 15 januari. Om 18.45 uur gezamenlijke repetitie. SALTARELLO Zaterdag 9 januari. Vertrek naar Reusel om 17.00 uur voor repetitie Sound of Music. Zondag 10 januari. Om 12.30 uur vertrek naar Reusel voor repetitie Sound of Music. Dinsdag 12 januari. Om 17.00 uur vertrek naar Reusel voor repetitie Sound of Music. Afmeldingen uitsluitend bij P. Fal- co Franken tel. 85855. Maandag om 20.00 en ke repetitie Servatius. Maandag om 20.00 en ke repetitie Servatius. Afmelden bij Marjan, tel. 85377. 11 januari partij repetitie om 21.00 uur gezamenlij- in de muziektherapie St. 18 januari partijrepetitie om 21.00 uur gezamenlij- in de muziektherapie St. Repetities Woensdag 13 januari voor majoret- ten, miniretten en korpsleden. Optreden Op 10 januari voor het gehele korps, mini- en majoretten. Bijeenkomst om 10.00 uur K.T.S. Korpsleden pas om 10.30 uur. Afmelden Majoretten en miniretten Bernadette Heiligers, tel. 82746. Korpsleden: Ton Huybers tel. 87380. Gem. zangvereniging Zondag 10 januari. Geen zingen. Woensdag 13 januari. Repetitie in het activiteitencentrum van 18.00 tot 19.00 uur. Gaarne trou we opkomst. Woensdag 20 januari houden wij •onze jaarvergadering om 14.00 uur in zaal Thielen. Wij rekenen op U allen. Het optreden in Schuttersveld op 21 januari gaat niet door. Dit wordt nu gehouden op 24 maart a.s. Nieuwe leden zijn van harte wel kom. U steunt daarmee „Crescendo". Bij afwezigheid gaarne even afmel den bij nummers 86511 of 89831 ,j Vrijdag 8 januari. Repetitie kinderkoor 16.00-17.00 uur; repetitie jeugdkoor 17.00-18.00 uur. Vrijdag 15 januari. Repetitie kinderkoor 16.00-17.00 uur; repetitie jeugdkoor 17.00-18.00 uur. Vrijdag 22 januari. Repetitie kinderkoor 16.00-17.00 uur; repetitie jeugdkoor 17.00-18.00 uur. En nu staat er weer eea nieuw pro gramma op jullie te wachten dus reke nen we weer op jullie allemaal. Tot morgen op de repetitie. De buurtvereniging Brukske organi seert zondagavond 14 februari een car navalsavond in het wijkgebouw De Ki osk. Nu zoeken wij voor die avond nog muziek. Zit U in een bandje of weet U iemand of een groep, dan kunt U hiervoor contakt opnemen met mevr. N. Rodenburg, tel. 04780- 86872. Het bestuur In verband met gebrek aan be langstellenden kan de geplande „vrije markt" van 16 januari a.s. geen door gang vinden. De activiteitencommissie Donderdag 7 januari spellenavond voor kinderen van 6-9 jar. Dinsdag 12 januari blaasvoetbal en ringtennis voor kinderen van 9-12 jaar. Voor beide groepen club van half zeven tot acht uur. Zaterdagavond, aanvang 19.30 uur, clubavond voor jongens en meisjes van 12 tot 16 jaar. Gezien de druk be zochte zaterdagavonden het afgelopen jaar, heeft de leiding van de Spring plank besloten het nieuwe jaar goed te beginnen door het geheel binnen wat op te fleuren. Zo komen er in de ko mende weken een draaiende glitterbol te hangen compleet met halogeenspots en kleurenschijf wat ongetwijfeld een schitterend effect in het clublokaal zal gaan geven. Verder komen er twee zwaailampen te hangen om onze disco-avonden nog sfeervoller te ma ken. Je ziet het, de leiding doet z'n uit erste best om deze clubavond nog aan trekkelijker te maken voor jullie. Re den genoeg dus om deze gezellige avond eens te bezoeken. We zijn te vinden op Beukenlaan 4. Groetjes, de leiding Lo persgroep: Zaterdagmorgen We vertrekken om 8.00 uur voor een duurloop van 10 km, vanaf de par keerplaats wandelpad op het Lorbaan circuit. Maandag- en donderdagavond verza melen om 18.30 uur vanaf St. Antho- niusveldweg conditielooptraining over 10 km op harde ondergrond voor lan gere afstand, route rondom Venray. Trimmers. Zondagmorgen op het Cooperbaan circuit een gevarieerd trimprogramma. Verzamelen en aanvang om 9.00 uur bij de Ballonzuil Beekweg. Inlichtingen P. Loomans, Ouvertu restraat 14, tel. 85384. Programma Donderdag eerste kaartavond uit de tweede serie van zes. Van de zes don derdagen mag U er een missen. Aan vang 20.00 uur. Vrijdag om 20.00 uur kienen t.b.v. buurtver. St. Jozef. Zaal open om 19.00 uur. Zondag 10.00-12.30 koffie kaart- uurtje. Maandag om 20.00 uur sjoelen. Dinsdag 20.00 uur LVB-avond. Woensdag 13.45 Jeugdclub: kwis met vragen, spelletjes en opdrachten, zen maken. Woensdag 21.00 uur Volksdansen. Donderdag 20.00 uur tweede kaart avond uit serie van 6. Tot ziens in wijkcentrum „E^n Hoender". Wij hebben het genoegen U uit te nodigen voor de eerstvolgende bij eenkomst van de kring Venray. Deze lezing zal worden agehouden op dinsdag 12 januari 1988 in de foyer van het Cultureel Centrum De Beejekurf te Venray. Aanvang 20.00 uur. (tel. 04780-82468) Deze avond zal worden verzorgd door drs. Van Liebergen conservator van het museum voor Religieuze Kunst te Uden. Museum voor religieuze kunst te Uden, de aktivi- teiten van het museum en de betekenis van de religieuze kunst hier in de Zuidelijke Nederlanden en het aan grenzende Rijnland. Deze lezing vormt tevens een inleiding op het bezoek dat we met onze Kring aan het museum zullen brengen. Datum en vertrektijden worden tijdens de vergadering bekend ge maakt. Het bestuur vertrouwt erop dat veel leden en belangstellenden deze interessante avond zullen bij wonen. HET DOEL VAN DEZE DIENST Het bieden van eenvoudige en praktische burenhulp, van mens tot mens in de eigen wijk. Een kleine greep uit de hulp die wordt gegeven: - Aanvullende thuiszorg. - Boodschappen, medicijnen halen - Huishoudelijke hulp. - Eerste opvang bij ziekte. - Handreiking bij ontslag uit het ziekenhuis. - Koken bij bijvoorbeeld een zieke. Alle hulp is in principe kosteloos en wordt geboden in vertrouwelijke sfeer. BELT U GERUST! 84263/87346 Zoals beloofd maken we deze keer de prijswinnaars bekend van de puzzel wandeltocht op Tweede Kerst dag. Liefst 17 Jeugdnatuurwachters hadden alle antwoorden goed! de prijswinnaars zijn: Peter Harrewijn, De Vlaswei; Moniek van de Pas, Oostrum; Tielke Vollenberg, Oostrum; Daisy van Maris, De Kemp; Oeike Verheyen, Foekepot; Karin Hoedemaekers, Oostrum; Elly Hoedemaekers, Oostrum; Sjoerd Jenniskens, Coninx- hof; Inge Peeters, De Kemp; Arno Janssen, De Bongerd; René Clephas, Oostrum; Mirjam Janssen, Oostrum; Melanie Bouten, Leunen; Pascalle van Reenen, Oostrum; Anja van Ass, Ysselsteyn; Kevin van Ginkel, Yssel- steyn; René Stiphout, Ysselsteyn; Alle prijswinnaars krijgen hun prijsboek op school uitgereikt! Proficiat! 35 Leden hadden slechts één fout. Velen wisten helaas niet dat het goudhaantje de kleinste broed- vogel in Nederland is. Maar vanaf nu vergeten jullie dat beslist niet meer. Ook dit nieuwe jaar hopen we velen van U op onze ochtenden te mogen begroeten. De grote variëteit aan programma's bekijkend, zal dat niet zo'n probleem opleveren, want er is vast voor ieder wat wils bij: 12 jan: Informatie-ochtend over Orion Hometraining. Misschien heeft U nog nooit van deze instantie gehoord, misschien komt u geregeld met haar in aanraking. Hoe het ook zij, in beide gevallen zult U veel kunnen opsteken van deze ochtend. Ter informatie vertellen wij U reeds, dat het voornaamste kenmerk van Orion is, dat zij kinderen, die vanwege hun sociale ontwikkelingsproblemen hulp nodig hebben, trachten te helpen vanuit hun huiselijke kring i.p.v. hen langdurig buitenshuis te plaatsen. 26 jan: Bezoek aan de Openbare Bibliotheek. 9 febr: Hartige taarten. 23 febr.: Manicuren, hoe doe je dat? 1 maart: Iriscopie 15 maart: Informatie-ochtend over koelen en vriezen. 29 maart: Voorlichtingsochtend over Aids. 12 April: Kwis. 26 april: Bezoek aan de Botanische Tuin te Overloon. Voor degenen onder U die ons nog niet kennen nog even het volgende over het hoe en wat van het huisvrouwenkontakt Brukske. Het HVK bestaat bit een groep (huis) vrouwen, die voor alle andere vrouwen eens in de 14 dagen op dinsdagochtend in of vanaf wijkcen trum De Kiosk in 't Brukske informatieve of creatieve program ma's samenstelt. De ochtenden duren van 9.00 tot 11.15 uur, de toegangsprijs bedraagt ƒ2,75 p.p. incl. 1 kop koffie en er is een creche aanwezig. Iedereen is geheel vrijblij vend welkom. Ter verduidelijking: het HVK is noch geloofs, noch politiek gebonden en kent geen lidmaatschap. Voor nadere inlichtingen kunt U bellen naar Lenie Gosling (tel. 81059) of Ria v. Breder ode (tel 87042). Tot slot raden we U aan: Start 1988 goed en kom eens kijken bij ons! Zondag 10 jan. is wijkcentrum 't Schöpke van 11.00-14.00 geopend. Bent u uit uw kar na vals kleren gegroeid of erop uitgekeken, neem ze dan mee en kom naar 't Schöpke. Daar kunt u uw kleren ruilen. Het wijkcentrum 't Schöpke houdt een karnavalsbal op zaterdag 23 januari. Het bal wordt opgeluisterd door een buutredner op de joekskapel Zuutjes An. CARA, heeft Uw kind er last van? Onlangs organiseerde het Groene Kruis vijf bijeenkomsten voor ouders van kinderen met CARA-klachten. Bij kinderen met CARA-klachten kunnen we een zaak terugkerende verkoudheid met afwisselend een lopende of verstopte neus zien. Onverwachts kan benauwdheid op treden. Soms 's nachts of na inspanningen. Ook kunnen deze kinderen een allergie hebben. Tijdens de vijf bijeenkomsten verleenden deskundigen zoals een kinderarts, een fysiotherapeut, een verpleegkundige van het Nederlands Astmafonds en wijkverpleegkundigen hun medewer king. Ouders kregen op hun vragen antwoord, werden geïnformeerd over de ziektebeelden, de oorzaken, de verschillende onderzoeken en behan delingen. Behandelingen werden ge demonstreerd en ouders konden zelf oefenen. Aanpassingen in huis en directe leefomgeving werden aan de hand van dia's behandeld. Bij alle bijeenkomsten was er gelegenheid om ervaringen uit te wisslen en elkaar praktische adviezen te geven. Van wege het succesvolle verloop van deze vijf bijeenkomsten wil het Groene Kruis bij voldoende belagsteliing, medio maart 1988 opnieuw starten met deze bijeenkomsten. Heeft U interesse of wilt U zich opgeven, informeert U dan bij Hans Vestjens; wijkverpleegkundige, tel. 04780-81269 op werkdagen tussen 9.00 en 17.00. INFO TEAM Elke donderdagavond heeft het FNV info team spreekuur in wijkcentrum "de Kiosk" in wijk het Brukske vanaf 19.00 uur. Het info team is voor iedereen die lid is van een FNV bond. U kunt bij ons met al uw vragen en/of problemen terecht, of het nu het invuilen van studietoelage-, belasting-, huursubsidie-formulier is, of voor het opmaken van een loonberekening, of moeilijkheden met uitkeringen, of met wat voor vragen dan ook. Het FNV info team doet veel meer voor u dan u denkt. Aan iedereen die naar het spreekuur komt met wat voor probleem of vraag dan ook vragen we om alle stukken welke op het probleem betrekking hebben mede te brengen. Dit bevordert de be en afhandeling van uw geval. Belangrijk is ook dat u niet te lang wacht, vooral voor het instellen van beroep hebt u vaak maar een korte periode om daartegen bezwaar aan te tekenen. Wij moeten ook de mogelijkheid hebben om uw zaak voor te bereiden. Bent u te laat of komt u op het allerlaatste moment dan kan noch het FNV, noch welke andere instantie dan ook iets voor u doen in dat geval. Sedert enige tijd zijn we ook gaan werken volgens afspraak en we mogen gerust stellen dat de wachttijd sterk is verminderd. Het heeft zijn voordelen voor u en voor ons. Zonder afspraak, dus vrije inloop is ook mogelijk maar volgens afspraak heeft voor ons de voorkeur. Voor een afspraak kunt u bellen met de coördinator J. Versteegen tel. 04780-87312 of met P. Smits tel. 04780-87933, tussen 18.00-19.00 uur op maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag. Voor namen en adressen van de vakbonden zie de Venrayse gemeentegids blz. 31 en 33. VOEDINGSBOND FNV Belangrijk voor iedereen die werk zaam is in de sektoren boomkwekerij en hoveniersbedrijf. Uit een onlangs gehouden onderzoek in de agrarische sektor in de regio noord-Limburg door de Voedingsbond FNV is gebleken dat in Va van de gehele agrarische sektor niet op de juiste wijze van het loon en wat daarmee samenhangt wordt betaald. Om er nu achter te komen in welke sektor wel juist en welke niet juist wordt betaald beleggen we in januari in samen werking met alle andere afdelingen van de Voedingsbond FNV in noord-Limburg diverse voorlichtings informatie avonden. Op 11 januari zijn alle werknemers/sters welke werkzaam zijn in de hoveniers- en boomkwekerijsektor van harte wel kom in cafe "Den Hook" aan de Markt in Lottum (t.o. de kerk) aanvang 20.00 uur. Nauw samen hangend met de agrarische bedrijfstak is de bedrijfsvereniging ASF. Ook bij vragen hierover kunt u op 11 januari terecht. Deze avond is voor iedereen (of dat men nu wel of geen lid is van de vakbond) vrij toegankelijk en zonder verplichtingen, alleen voor bovenvernoemde sektoren. Bent u verhinderd en wilt u toch iets meer weten neem dan kontakt op met de afdeling Venray van de Voedingsbond FNV en wel met P. Smits 04780-87933 U wordt er altijd wijzer van. ABVA KABO Op 15 december j.l. organiseerde de ABVA-KABO een feestavond. Deze was bestemd voor de 25-40 en zelfs 60 jarige jubilarissen met hun echtge notes, die in de loop van de avond werden gehuldigd. Dat waren de heren: P.J. Collin, A. P. Jeuken, H.G.B.M. Kessels, J.H.M. Laurens- se, M.J.L. Loonen, C.A.T. Martens, P.J.L. Peeters, M.M.M. Vlemmings, die allen 25 jaren lid waren. De heren: G. J.A. Bruyni, H. jClevers, M.J.J. Coenders, J.M. Renissen, J.M. Philipsen, die allen 40 jaar lid waren. En verder de heer: J.P. Loonen, die 60 jaar lid was. Het waren de dames zelf, die de heren het jubileumembleem mochten opspel den. Dhr. Pijpers, voorzitter, mocht hun presentje aanbieden Mej. Janssen bood de dames een plantje aan. Une bonne annés tous et k toutes, wenst u de Alliance francaise te Asten. Na de lezingen van 1987 met tot besluit de sprankelende lezing van monsieur Jean Allix over de Franse eetgewoontes vanaf de Galliërs tot de Franse revolutie lijkt het de Alliance francaise te Asten een goed idee met haar spelletjesavond op z'n Frans 1988 in te luiden. Hoe gaat het op zo'n avond toe? In de eerste plaats moeten de aanwezigen dit maal in actie komen. Ze worden in groepjes verdeeld, liefst zo gevariëerd mogelijk wat de onderlinge kennis van de Franse taal en Frankrijk in het algemeen betreft. Met elkaar werkte men dan aan de verschillende opdrachten van die avond en al samenwerdende leert men elkaar meteen een beetje beter kennen. Het comité van de Alliance francaise te Asten probeert iedere keer met andere opdrachten te komen en dat is haar tot nu toe aardig gelukt. Ook dit keer zijn er weer heel verrassende spelletjes bij. jEen goed glas wijn helpt als gewoonlijk de sfeer te verhogen en met esprit aan de opdrachten te voldoen. Tot ziens op woensdag 13 januari om 20.15 uur in het Gemeenschapshuis te Asten. Voor inlichtingen over de Alliance francaise kunt U zich altijd wenden tot mevrouw J. ter Steeg-Beudeker, Vlinkert 17, Asten. Tel: 04936-3239 AFD. VENRAY De afd. Venray organiseert op dinsdag 12 jan. om 8 uur in wijkgebouw "den Hoender" Ursula- straat een themaavond over "de vrouw en geestelijke gezondheid". Hieraan werken mee L. Steeghs vanuit het maatschappelijk werk en R. Hartman vanuit het RIAGG. Korte beschrijving over de inhoud van de avond. - korte informatie wat geestelijke gezondheidszorg is en wat de rol van maatschappelijk werk en RIAGG daarin is. - Aan de hand van een praktijksitu atie die gespeeld wordt door de inleiders kunnen vragen gesteld worden en zal met de groep van gedachten gewisseld worden. - Hoe komt het dat vrouwen ontevreden zijn over zichzelf. Hopenlijk vindt u het thema interessant en mogen we op u aanwezigheid rekenen. KRING VENRAY Aan bovenstaande themaavond worden alle leden van de kring Venray van harte uitgenodigd. Deze avond komt voort uit het thema gezondheid welke nu in enkele afd. speciaal aandacht krijgt. AFDELING OOSTRUM Op dinsdag 19 januari 1988 organiseert de kring 'n Bezinningsdag in de Abdij van de paters Norber tijnen in Heeswijk. Het thema is: "Geloven en gezond leven". We gaan met 'n bus en evenals verleden jaar zal de bus rondrijden langs de afdelingen. Vertrektijd half 9. Programma 10.00 Aanvang met koffie 10.30 Inleiding over het thema. Daarna gelegenheid voor vragen en discussie. 12.15 Gelegenheid om in de kapel de H. Mis bij te wonen. 13.00 Diner. 13.30 Gelegenheid voor ontspanning. 14.30 Verder doorwerken met het thema. 16.00 Sluiting. Kosten incl. koffie, diner en bus ƒ35,00 U kunt zich hiervoor opgeven bij mevr. Vollenberg tel. 84188 Op donderdag 14 jan houden we onze jaarvergadering. We beginnen om half 8 (attentie). Degene die interresse hebben in 'n bestuursfunctie kunnen zich nog aanmelden bij de voorzitster tot voor de vergadering. Op deze avond bestaat er ook gelegenheid om de contributie over 1988 te voldoen. Uiteraard zijn nieuwe leden van harte welkom. Na de pauze zal M. Wilms voor ons een kwis verzorgen. afd. Venray organiseerd op 12 jan. om 8 uur in het Wijkgebouw "den Hoender" in de Ursulastraat een themaavond over "vrouwen en geestelijke gezondheid". Als u hier voor belangstelling heeft vindt U verdere informatie in Peel en Maas. Op 24 januari organiseert de LVB een Langlauf reis naar het Sauerland. Kosten ƒ35,-. Daar er nog enkele plaatsen over zijn in de bus willen we iedereen (dus ook niet leden) de gelegenheid bieden hier aan deel te nemen. Inlichtingen: M. Willems tel. 80195. Demonstratieavond over Grand Marnier, maandag 11 januari om 20.00 uur in de zaal van café „In den Engel". Hoi allemaal, Als eerste een bloemig 1988. Na een lange tijd zonder gebeurtenissen is er op zaterdagavond 16 januari iets leuks. Namelijk een dia-lezing met een Amerikaanse fuif. De lezing wordt door Marjolein en Janine verzorgd. Dit wordt bij Koen gehouden. Zorg ervoor dat je 16 januari er bent. En denk er maar vast ovema wat je meeneemt. Laat het Koen even van te voren weten wat je meeneemt i.v.m. de organisatie. Tel. 04788-1723. Het begint om 20.00. Ik vertrek om 19.40 vanaf het schouwburgplein. Voor meer informatie tel. 04780-82819. Groetjes Janine. Boerenbrulluft 1988 WIJKRAAD SMAKTERHEIDE Nu Nieuwjaar 1988 achter de rug is, nadert de Boerebrulluft, die dit jaar voor heel Venray georganiseerd wordt door de Wijk Smakterheide, met rasse schreden. Maar voordien vieren we eerst nog de Ondertrouw van het Bruidspaar met een klinkend Onder- trouwbal. Dat willen natuurlijk alle inwoners van Venray en Omstreken van dichtbij meemaken! Schrijf daarom op Uw nieuwe kalender: Zaterdag 16 januari groot ondertrouwbal met het Boerenbruidspaar in het Danscentrum Jeanne én Paul Janssen Raadhuisstraat. Als U er vlug bij bent is er nog plaats! Kaarten zijn verkrijgbaar bij P. Berkers, St. Odastraat 44, tel. 04780-85000 voor de luttele prijs van ƒ3,- per persoon. Voor die prijs komt U nieuws te weten heet van de naald én kunt U een hele avond plezier hebben! VLUCHTELINGEN IN NEDERLAND Het jaar 1987 was het jaar van de daklozen. Wij hebben de indruk dat de daklozen daar weinig of niets van gemerkt hebben. Regering, media, kerken en maatschappelijke organisa ties kwamen meestal niet verder dan wat lappendienst. Hier was één uitzondering op: "De Vluchtelingen in Nederland". Zij kregen extra aandacht van regering en media als een aparte categorie van daklozen. In het algemeen werd er gezorgd voor een dak boven hun hoofd, maar verder kunnen we toch vraagtekens zetten bij hun onthaal. Deze omstandigheden zijn in de eerste plaats te danken aan de regering die een beleid heeft opgezet dat met een net woord ontmoedigingsbeleid ge noemd wordt. Een beleid dat ethisch gezien nauwelijks te verantwoorden is. De regering heeft dit beleid opgezet alsof onze grenzen belaagd zijn door hordes vluchtelingenterwijl' het in een topjaar om nog geen 6000 mensen. Ongeveer 1 vluchteling op elke 1000 Nederlanders. Zijn die horder vluchtelingen er dan niet? Ja, die zijn er wel degelijk maar wel ver van ons bed in wat in het economisch jargon de derde wereld heet. De vluchtelingen worden daar opge nomen erbarmelijke omstandigheden. De arme gastlanden hebben dikwijls niets anders om met de vluchtelingaen te delen dan hun honger en hun ziekte. Er zijn landen waar 20 vluchtelingen op elke 100 inwoners voorkomen. In het algemeen zijn we hiervan vaag bewust. Een aktie voor hulp wordt gul bedeeld. Waarom doen we dan niet iets voor de relatief weinig vluchte lingen in Nederland? Veel Limburgers weten toch wat het is om vluchteling te zijn. In 1944 werden zij gedwongen om huis en haard te verlaten en elders in Noord-Nederland opgevangen te worden. Wat hun lot toen dragelijk maakte, was de hoop spoedig te kunnen terugkeren naar eigen ver trouwde omgeving, ook als het huis geplunderd of beschadigd was. Die hoop die deel was van de vluchte- lingenen van toen leeft ook bij de vluchtelingen van nu. Hun sterkste verlangen is om te kunnen terugkeren naar hun geboortegrond. Het jaar 1988 is niet officieel het jaar van de vluchteling. Maar Amnesty International vindt dat we dat er wel van kunnen maken als we dat als gemeenschap willen. De eerste stap zal moeten zijn: komen tot een grotere bewustwording ten aanzien van de vluchtelingen in Nederland. Amnesty International Nederland begint dan ook per 9 januari 1988 een aktie ter bewustwording van wat vluchtelingen zijn. Waar komen ze vandaag! Wat is hun lot? Wat zijn Wat kunnen wij voor vluchtelingen doen? De Amnesty International groep Venray doet met deze aktie mee. De aktie vindt plaats in overleg met de Gemeente Venray. Het startsein zal gegeven worden op zaterdag 9 januari 1988 om 11.30 uur voor de muziekschool in de Grote straat, waar Wethouder Mevr. G.J. M. Hoppenreys-de Loo de landelijk gevoerde leus voor deze aktie zal onthullen. Bij deze gelegenheid zal de AI groep Venray een vluchtelingen- tentoonstelling aanbieden aan de Gemeente. Op haar beurt biedt de Wethouder de scholen voor voort gezet onderwijs, die mee willen doen aan de vluchtelingenaktie een lessen pakket aan. We zijn daar ook aanwezit met een stand, waar U inlichtingen kunt krijgen over vluch telingen in het algemeen en in het bijzonder over vluchtelingen in Nederland. U kunt ook inlichten krijgen door te bellen naar: Mevr. Carola Hoedemaekers, Randenrade 40, 5807 BM Oostrum, tel. 84479 VERNIELINGEN Van een op de parkeerplaats bij de Burggraaf geparkeerde personenauto bleken vernielingen te zijn aangericht. Van een op de Henseniusstraat geparkeerd staande personenauto bleek de voorruit vernield te zijn. Voor de eigenaar een schadepost van ƒ600,-. Twee deursloten van een toegangs deur van de Petrus Bandenschool in de Dr. Poelsstraat bleken vernield te zijn. Die vernieleingen waren aange richt doordat de daders stoffen in de sloten hadden aangebracht en deze met vuurwerk tot ontploffing hadden gebracht. Vandalen hadden huisgehouden in de wachtruimte van de NS op het station te Oostrum. Diverse voorwer pen in die wachtruimte waren zinloos vernield. Een aan de Veltumse Kleffen geparkeerde personenauto werd door vuurwerk geraakt en de voorruit werd vernield. Tegen een 18-jarige inwoner werd proces verbaal opgemaakt omdat hij een bromfiets bestuurde terwijl hij onder invloed van drank verkeerde. Een op de Leunseweg geparkeerde personenauto was met een "kinder kopje" bewerkt. De voorruit bleek te zijn ingegooid en het "corpus delicte" was ter plaatste aanwezig. Of de vernieling te maken had met een poging tot inbraak in de auto, kon niet worden vastgesteld. Er werd niet» vermist. Boekhandel van den Munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend

Peel en Maas | 1988 | | pagina 7