Wat er in '88 zoal te gebeuren staat HINDERWET NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Openbare bekendmaking teeltverboden PEEL EN MAAS Donderdag 7 januari - Pagina 12 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Talafoon 04780 23333 Correspondentieadres: Postbus 500 6800 AM VENRAY Openingstijden; Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Oe afdeling Bevolkingszaken Is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische sfspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Dafesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en Inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wathouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zeken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wathouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de JlOO Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbald Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.45 (jeugd) Dinsdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 15.30-16.30 (ouderen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 (recreatiezwemmen vol wassenen) Woensdag 9.45-10.45 (dames) 14.00-16.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 8.00- 9.00 (vrij zwemmen) 18.30 19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (Trimzwammen) Zaterdag 8.30- 9.45 (gezinszwemmen) 11.00-12.00 (gezinszwemmen) 14.00-15.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2,35; voor 16 jaar en ouder ligt dit op f 3,05 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijftigbadenkaerten verkocht. Aan da inhoud van daza pagina kunnen geen rechten worden ontleend. De burgemeester maakt bekend dat in het gemeente huis, kamer 119, voor een ieder ter inzage liggen de opnieuw vastgestelde lijsten van terreinen waarop het onkruid knolcyperus is aangetoond. Ingevolge de regeling teeltverboden knolcyperus geldt voor deze terreinen een verbod op de teelt van de volgende gewassen: a. alle bol-of knolvormende bloem gewassen; b. alle houtige gewasen, vaste plan ten, bloemisterijgewassen en groen tegewassen, voor zover zij worden geteeld met het doel de gehele of gescheurde plant of ondergrondse delen daarvan elders uit te planten, of voor wederuitplant in het verkeer te brengen; c. alle akker- en tuinbouwgewassen, waarvan ondergrondse delen worden geoogst of meegeoogst; d. graszoden. Ingevolge de verordening van het landbouwschap geldt een reinigings plicht voor werktuigen die gebruikt zijn op met knolcyperus besmette percelen. Venray, 30 december 1987 De burgemeester voornoemd In deze eerste week van het nieuwe jaar richt ik graag de blik voor uit naar wat '88 ons gaat brengen, of - om het preciezer te zeggen - wat de plannen van de gemeente zijn. De laatste maanden van het af gelopen jaar zijn namelijk gebruikt om die plannen uit te stippe len en in december konden ze definitief door de gemeenteraad worden vastgesteld. Wat daarbij weer opvalt is dat de gemeente nog maar erg weinig geld heeft om nieuwe projekten aan te pakken. Veelal is dat veel te hard nodig om de al bestaande voorzieningen te handhaven. Die ,,pas op de plaats" is niet van vandaag of gisteren. De gemeente voert immers al diverse jaren een strak bezuinigingsbeleid. En dat zelfde beleid zal ook in de komende jaren nog volgehouden moe ten worden. Alleen op die manier kunnen een groot aantal zaken uitgevoerd en/of in stand worden gehouden die voor de inwoners van onze gemeente onmisbaar of waardevol zijn. Toch blijkt alleen bezuinigen niet voldoende. Ook de belasting druk moet licht worden opgevoerd. In '88 zullen de tarieven voor de onroerend-goedbelasting opnieuw iets hoger zijn dan in het vo rig jaar en ook de hondenbelasting gaat omhoog. De invoering van rioolrechten is voor '88 echter niet nodig gebleken en ook de afvalstoffenheffing blijft onveranderd. In totaal blijft de be lastingdruk in Venray zich relatief gunstig onderscheiden in verge lijking met de gemiddelden in de regio en van andere gemeenten van onze omvang. De verhoging van de in komsten geeft ons - in nauwe sa menhang met de bezuinigingen - een kleine speelruimte voor het doen van nieuwe investeringen. Die investeringen zijn hard no dig. Welk beter voorbeeld zou ik daarvoor aan kunnen halen dan de nieuwe bibliotheek, die op de valreep van het oude jaar in ge bruik kon worden genomen? Het tekent het beeld van een gemeen te die lang moet sparen om de nieuwe bibliotheek er te laten ko men, maar inventief genoeg om weet te gaan met haar eigen be zuinigingsbeleid om ervoor te zorgen dat die bibliotheek er uit eindelijk toch komt! Die inventi viteit wil het gemeentebestuur ook in '88 weer tonen, want er is in Venray en de kerkdorpen nog werk genoeg aan de winkel. Niet in de minste plaats aan onze eigen winkel. In de eerste maanden van '88 zijn er diverse besluiten te verwachten over de organisatie van het ambtelijk apparaat. Het gemeentebestuur heeft daarvoor een onderzoeksbureau aangetrokken en met de hulp daarvan wordt gekeken hoe de afdelingen beter in kunnen spelen op de veranderingen van de laatste jaren en op wat de toe komst ons bieden gaat. De gemeentelijke plannen voor '88 worden in hun hoofdlijnen op deze pagina ontvouwd. Vele daarvan zullen in de loop van het jaar meer in detail aan bod komen, zowel via onze eigen voorlich tingspagina als via de pers. Het op de hoogte houden van de eigen inwoners over het hoe en waarom van het gemeentelijk beleid is immers van groot belang. Vooral omdat het gemeentebestuur - voor steeds moeilijkere en ingrijpende beslissingen komt te staan. DE BURGEMEESTER VAN VENRA Y mr. H.J.M. Defesche KENNISGEVING BEKENDMAKING AANVRAAG Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinder wetvergunning door: Hulsterdreef BV, Postbus 39 te Venray voor het oprichten en in wer king hebben van een autoherstelin- richting aan de Hulst (ong.) te Oostrum; L. van Vegchel, J. van Wytten- horstweg 2 te Vredepeel voor het oprichten en in werking hebben van een autoherstelinrichting aan de Twistweg (ong.) te Vredepeel; W. Hendrix, De Hees 10 te Mer- selo voor het oprichten en in werking hebben van een autoherstelinrichting aan De Hulst (ong.) te Oostrum; Maatschap Cornelissen,Schei- weg 14 te Leunen voor het oprichten en in werking hebben van een glastuin bouwbedrijf, waar electromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW aan de Scheiweg 14 te Leunen; J. Backus, Meerselsepeel 8 te Ysselsteyn voor het uitbreiden en wij zigen van een varkensmesterij en leg- kippenhouderij aan de Meerselsepeel 8 te Ysselsteyn; A. van Helvoirt, Vredeweg 7 te Vredepeel voor het oprichten en in werking hebben van een rundveehou derij aan de Vredeweg 7 te Vredepeel; L. Janssen, Molenhoek 14 te Oirlo voor het uitbreiden en wijzigen van een legkippenhouderij aan de Mo lenhoek 14 te Oirlo; De aanvraag en bijbehorende stuk ken kunnen op het raadhuis kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur wor den ingezien tot 8 februari 1988. Tot deze datum, kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donder dag van 16.30 tot 19.30 uur na telefo nische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij de burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden verzocht de persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaar schrift indient, niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt ver zocht (afdeling openbare orde, veilig heid en milieuzaken), kunnen tot één week voor bovengenoemde datum be zwaren ook mondeling worden ge maakt, waarbij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aan wezigen. Alleen degenen die bezwaar hebben gemaakt naar aanleiding van de aan vraag en degenen, die kunnen aanto nen dat zijn niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen tijdens de verdere procedure bezwaar maken te gen de ontwerp beschikking en of beroep indienen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, secretaris Voor het komende jaar hebben burgemeester en wethouders 4 zon- of feestdagen aangewezen waarop de winkels open mogen zijn. Dit zijn geworden: - 30 april - 11 september - 27 november - 18 december. Dit jaar gaat de gemeente bijna 80 miljoen gulden uitgeven. Lang niet al dat geld zal voor iedereen even merk baar zijn bestemming weten te vinden. Vandaar op deze pagina een beperkte greep uit de gemeentelijke plannen. Daarbij zijn in ieder geval niet opge nomen de zaken die al langere tijd door de gemeente worden betaald. Zo als al uit het voorwoord van de burge meester blijkt, zijn dat juist de zaken die de overgrote meerderheid van de gemeentelijke uitgaven uitmaken. Er is eenvoudigweg amper nog geld om nieuwe projekten aan te pakken. Al dat uit te geven geld moet ook er gens vandaan komen; 85% komt van de Rijksoverheid en 15% wordt door de eigen inwoners opgebracht via o.a. belastingen, maar ook bijvoorbeeld het toegangskaartje voor het zwem bad. Wat enkele belangrijke tarieven in '88 worden, staat ook op deze pagi na. Niet alleen met geld, maar vooral ook met een doelgericht beleid wil het gemeentebestuur ervoor blijven zor gen, dat Venray zijn positie en verant woordelijkheid in de regio waar kan maken en waar maakt. Een wel heel erg belangrijk onderdeel daarvan is bezig blijven met alles wat tot verster king van de werkgelegenheid kan voe ren. En wat de gemeente zélf betreft zal worden doorgegaan met het voeren van een zo gezond mogelijk financieel beleid. WONINGBOUW Op de valreep van het oude jaar werd bekend hoeveel gesubsidieerde woningen er in '88 in Venray mogen worden gebouwd. Dit zijn ze: Woningwetwoningen.51 - Premie A-Koopwoningen50; - Vrije sector woningen met één malige belastingvrije premie van ƒ5.000,-11; - Premiehuurbeleggerswoningen36 Met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid zullen de 36 premiehuurbeleggerswoningen omge ruild kunnen worden voor 18 premie A-Koopwoningen. De invulling van de exacte plaatsen waar deze woningen dan gebouwd zullen wor den, kan later deze maand verwacht worden. De toewijzing van woning- bouwsubsidies voor '88 is aanmerke lijk lager dan van voorgaande jaren. De gemeenten merken hier duidelijk dat de Rijksoverheid hard aan het bezuinigen is. Voor het aantal daadwerkelijk te bouwen woningen worden voor wat '88 betreft nog weinig problemen verwacht, omdat veel woningen, waar in '87 met de bouw begonnen is, pas in '88 opgeleverd zullen worden. Zodoende is de verwachting voor dit jaar dat er zo'n 225 nieuwe woningen bij zullen - komen - wat aardig-overeenkomt met het gemiddelde over de afgelopen jaren. In '89 zullen de lagere woningbouwsubsidies dan wél door werken en wethouder Willems wil dat verwachte gat in de woningmarkt zien op te vangen door meer openingen te maken voor mensen die zélf willen gaan bouwen. Wanneer die plannen concretere vorm krijgen, zal daar op deze pagina zeker aandacht aan worden besteed. CENTRUM Het Venrayse centrum maakt drukke tijden mee en het einde van alle veranderingen is bepaald nog niet in zicht. In '88 zal er begonnen kunnen worden met de bouw van een C&A aan de Grotestraat. Verder hoopt wethouder Willems dat er binnen twee maanden duidelijkheid komt over de toekomst van het terrein tussen de ABN-Bank en de oude brouwerij aan het Gouden Leeuw terrein. De gedachten gaan daar al geruime tijd uit naar winkel- en woningbouw. Op die plaats zouden dan vooral winkels kunnen komen die nu nog niet in Venray te vinden zijn. De winkeluitbreiding in De Bleek is voor het grootste gedeelte namelijk verwezenlijkt door winkels die al een duidelijke binding met Venray nebben. Met de afronding van De Bleek, de C&A, de vernieuwingen van bestaande winkels en de geplande winkels aan het Gouden Leeuw- terrein kan Venray haar centrum- funktie voor de regio nog beter waarmaken. Om het geheel te verfraaiien zullen in het komend jaar een drietal pleinen opgeknapt of aangelegd worden, te weten de Grote Markt, het nieuwe plein in De Bleek en het pleintje voor de Mediatheek. VERKEER Zodra de weersomstandigheden het toelaten wordt er gestart met het plaatsen van nieuwe ANWB-wegwij zers bij meerdere kruispunten in de kom van Venray. De meeste kruis punten zijn onderdeel van de Singel- ring en de Binnen-ring. De werk zaamheden nemen enkele dagen in De ingebruikname van De Bleek wordt één van de hoogtepunten van '88. Het (winkel)centrum van Venray zal er een krachtige impuls mee krij gen. beslag. Aansluitend zullen ook door de gemeente 'P-route'-borden worden geplaatst langs de Binnen-ring. Met de realisering van beide projekten wordt de gehele bewegwijzering in Venray- kom afgerond. Alleen in het buitengebied blijven nog enkele (voorlopige) onvervulde bewegwijze- ringswensen. Die wachten op nieuwe financiële ruimte. Op het kruispunt Leunseweg/Zuid- singel zijn vanaf 1 januari tot 1 december 1987 negen ongevallen door de politie geregistreerd die tussen 21.00 en 24.00 plaatsvonden. De verkeerslichten zijn in die tijd op dat kruispunt niet in werking. In overleg met de politie is nu besloten om op proef gedurende 1 jaar de werkings tijden van de verkeerslichten op dit kruispunt uit te breiden tot 07.00 - 24.00 uur. Na de proefperiode zal worden bekeken of de uitgebreide werkingstijd gehandhaafd moet blijven. De Hoenderstraat staat op 1988 op de planning om een nieuwe riolering te krijgen. De huidige dateert nog uit 1929. Aan het uiterlijk van de straat zal feitelijk nauwlijks iets veranderen. De straat krijgt na de vervanging van de riolering wel een nieuw, maar geen ènder wegdek. De totalen kosten van dit projekt belopen bijna een half miljoen. Dezelfde plannen bestaan ook voor de Leeuwstraat, alleen valt dat iets goedkoper uit: ƒ110.000,-. In de begroting is ook een bedrag van ƒ125.000,- opgenomen voor de herinrichting van de Grote Markt en van de Marktstraat. Over de uitvoering van deze plannen - die beeldbepalend van het Venrayse centrum zullen zijn - zal het nog heel wat vergaderd moeten worden voor dat de eerste spade de grond in kan. Naar het zich nu Iaat aanzien zal de uitvoering wellicht een gedeelte in eind '88 vallen en een gedeelte in begin '89. MILIEU Op het milieugebied zal in '88 vooral ook het Hinderwetuitvoerings- programma (HUP) in het oog springen. De gemeente gaat daar ruim 200.000 gulden in investeren. De betekenis van het HUP is, dat alle bedrijven worden geïnvesteerd die over een Hinderwetvergunning moeten beschikken. Ook wordt ernaar gekeken of de bedrijven die een Hinderwetvergunning hebben nog wel een toereikende vergunning hebben, met andere woorden: eentje die nog wel aktueel genoeg is. Aan de hand van de gemeentelijke dossiers wordt een compleet overzicht gemaakt, dat eventueel aangevuld kan worden door enquetes of incidenteel zelfs bedrijfs bezoeken. De gemeente zal hiertoe samenwerken met het ingenieurs bureau DHV uit Amersfoort. Het aantal af te geven Hinderwetver gunningen voor geheel nieuwe be drijven zal voor wat betreft de inten sieve veehouderij in '88 nog verder teruglopen en wellicht op een aantal uitkomen dat op een of twee handen te tellen is. Dit laatste vloeit niet voort uit gemeentelijk beleid, maar vooral ook uit de Meststoffenwet. Vragen..? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter BELASTINGTARIEVEN De tarieven voor de gemeentelijke heffingen zijn: Onroerend-goedbelasting gebruikers per ƒ3.000,- taxatiewaarde 5,33 5,62 eigenaren per ƒ3.000,- taxatiewaarde 6,69 6,87 Afvalstoffenheffing 102,60 102,60 Hondenbelasting eerste hond 51,00 60,00 Hondenbelasting tweede hond 90,00 Hondenbelasting voor meer honden blijft hetzelfde. was wordt Voor de onroerend-goedbelasting geldt bovendien, dat er nieuwe taxatiewaarden voor de panden zijn vastgesteld. Over het gemiddelde genomen zijn daarbij geen of nauwelijks veranderingen opgetreden. In individuele gevallen kan het echter zijn dat de onafhankelijke taxateur de waarde van het gebouw of de gebouwen iets hoger of lager heeft ingeschat. De data waarop de aanslagen voor de hierboven genoemde heffingen de deur uitgaan liggen rond: onroerend-goedbelasting..niet vóór mei afvalstoffenheffingmaart hondenbelastingapril. WELZIJN, SPORT EN CULTUUR .De subsidies die verenigingen en instellingen van de gemeente Venray ontvangen zullen in '88 in principe op het niveau van '87 gehandhaafd blijven. Dat ondanks de bezuinigingen die de gemeente opnieuw opgelegd krijgt vanuit Den Haag of Maastricht. Dat houdt dan echter wél in, dat er maar heel erg weinig geld beschikbaar komt voor het aanpakken van nieuwe zaken. Er zijn diverse zaken die in regionaal verband aangepakt zullen worden op het gebied van volwassen enonderwijs, alcoholpreventie en de opvang van asielzoekers. In '88 zullen naar verwachting een dertigtal asiel zoekers gehuisvest worden in het kader van de landelijke regeling, afgekort ROA. Ook op het terrein van de maatschappelijke zorg zal het gevoerde beleid uit '87 weinig veranderingen ondergaan. De samen werking met de Volkskredietbank wordt voortgezet, voor de echte minima zal er opnieuw de mogelijk heid bestaan om kwijtschelding te krijgen van bepaalde gemeentelijke belastingen en er zal meer steun komen voor het voorlichtgsprojekt voor gezinsbudgettering. Op sportgebied wordt er in '88 gestudeerd op de mogelijkheden om het gemeentelijke zwembad meer aan te gaan passen aan de eigentijdse wensen. Voor het jaar 1989 is er namelijk een bedrag in de meerjaren begroting opgenomen om die studies dan ook in daden om te gaan zetten. Verder zal het sportcomplex De Wieën een afrastering krijgen om oneigenlijk gebruik tegen te gaan. Niet bedoeld natuurlijk om minder mensen aan het sporten te zetten, maar om de al dan niet opzettelijke beschadigingen van de sportterreinen in te dammen. Verder zal '88 naar verwachting de afronding van de gemeentelijke monumentenlijst te zien geven; ook is er geld gereserveerd voor een nieuwe huisvesting van de Vrije Academie in het Beukenhöfke. TARIEVEN '88 De nieuwe tarieven die de gemeente gaat hanteren in '88 zijn nog niet goedgekeurd door de Kroon; ze wor den daarom hieronder voorbehoud af gedrukt. was wordt Paspoort ƒ70,90 ƒ71,50 Jeugdpaspoort 43,90 44,50 Rijbewijs 32,00 32,00 Huwelijk excl. trouwboekje e.d. 82,00 86,00 Pas 65 8,25 8,60 Uitreksel bevolkingsregister 4,30 4,50 Toeristenkaart (18 jaar en ouder) 30,15 30,75 Toeristenkaart (tot 18 jaar) 12,35 12,70 Zwembad toegang vanaf 16 jaar 3,05 3,25 tot 16 jaar 2,35 2,50 Abonnement buitenbad vanaf 16 jaar 53,00 65,50 tot 16 jaar 40,50 42,00 Gezinsabonnement 133,00 138,00

Peel en Maas | 1988 | | pagina 12