VERENIGINGSNIEUWS Crescendo VENRAY'S «MANNENKOOR I M.M.S.K. □ST. PETRUS BANDEN Collegium Vocale Zangers van St. Frans Wijk Noord-West Ars Musica Kinderkoor De Bandelieren Wijkcentrum Landweert Wijkvereniging Veltum DERDE ORDE GEBR. MARTENS TRIMCLUB Jong Nederland L V B F N V De Peelspeurders Welzijnswerk Duderen VENRODE Katholieke Vrouwenvereniging Jeugd- natuurwacht Toerklub Overloon Kerstdrive B.C. Venray Wijkcentrum 't Schöpke Het Groene Kruis Stichting Botantische Tuin Overloon Winter masters motocross op 31 januari in Venray Nieuwe wet meerderjarig Cyclocross in Ysselsteyn PEEL EN MAAS —EEL EN MAAS Woensdag 30 december - Pagina 9 hui Donderdag 31 december opluiste- njig eucharistieviering in de Paters- .98erk om 19.00 uur. Gelieve om 18.45 Npr aanwezig te zijn. van Vrijdag 1 januari nieuwjaarsrecep- in Wieënhof v.a. 12.00 uur. tari Donderdag 7 januari begint de repe- 580ïie voor het gehele koor om 19.30 ur. Na de pauze om 21.30 uur voor zetting repetitie in de schouwburg. Zaterdag 9 januari opluistering -Jrinsenproclamatie om 20.11 uur IQjpening). Gelieve om 19.30 uur aan wezig te zijn. Donderdag 14 januari om 19.30 uur epetitie tenoren en om 20.00 uur ge- ele koor. Om 21.00 uur vertoning vi- «ofilm over de Engelandreis. Dames ljjn ook welkom. Hierna toepen om ije V.M.K. wisselbeker. Ij De ledenstop is voor korte tijd op- Ifeheven. Dat betekent dat zanglief- 1 l(ebbers tot 15 januari de kans krij- 1 %n zich aan te melden als (aspirant) 8 jd van Venrays Mannenkoor. Dit kan 8 èlefonisch bij F. v.d. Kruijf, lel. 9 fó848 of op de wekelijkse repetitie- 8 (vond op donderdag in de Wieënhof. Afmelden: A. v. Gestel, tel. 83846. li Koninklijke «Harmonie Euterpe Donderdag 7 januari. )m 20.00 uur generale repetitie voor 'rinseproklemasie. Zaterdag 9 januari. Jeelname aan Prinseproklemasie. Donderdag 14 januari. Om 20.00 uur repetitie. jkGENDA januari prinseproklematie. 7 jl7 januari joekskapellenfestival. 7 pO april voorjaarsconcert. 5 d okt. concert Grevenbicht. 2 okt. gem. toernooi. j j LEERLINGENOPLEIDING f Donderdag 7 januari n Repetitie jeugdorkest om 18.45 uur. ït i! DRUMBAND ndf Dinsdag 5 januari. nielOm 19.00 uur repetitie. Afmelden harmonie-orkest bij de hr. v.d. Steeg, tel. 82539; leerlingen bij dhr. Raedts, tel. 82803 en drumband 1 bij dhr. van Els, tel. 86824. J Telefoon clublokaal, 82515. ren Voorlopige agenda ieii 1 januari serenade schuttersveld en St. 3C Jozef. 10 januari nieuwjaarsconcert aula er<j LTS. 16 januari jeugdzitting Hazekeutel. u^28 januari Prinseproklemasie Schut- en-' lersveld. /an \05j Repetities Zondag 3 en woensdag 6 januari voor majoretten, miniretten en korpsleden, Optreden Op 1 januari voor het gehele korps, bi jeenkomst om 10.15 uur in het Schut tersveld. Afmelden Majoretten en miniretten Bemadette Heiligers, tel. 82746. Korpsleden: Ton Huybers tel. 87380. Gem. zangvereniging Vrijdag 1 januari. Hoogmis in de Paterskerk om 10.15 uur. Zondag 3 januari. Om 10.15 uur hoogmis in de Paters kerk. Woensdag 6 januari. Repetitie in het activiteitencentrum van 18.00 tot 19.00 uur. Gaarne trou we opkomst mede omdat wij op 21 ja nuari een gezellige avond in het Schut tersveld verzorgen. Nieuwe leden zijn van harte wel kom. Bij afwezigheid gaarne even afmel den bij nummers 86511 of 89831 Maandag 4 januari repetitie om 20.45 uur. Maandag 11 januari jaarvergade ring. Waar deze wordt gehouden wordt nog bekend gemaakt. Agenda: Maandag 4 januari. Spelavond om 19.00 uur voor alle jon gens. Dinsdag 5 januari. Om 18.30 uur repetitie voor alten. Woensdag 6 januari. Om 18.30 uur repetitie voor de sopra nen. Eventuele afmeldingen: bij dhr. Buys, Mastbos 6, tel. 81091 (alleen tussen 17.45 en 18.00 uur). Alhoewel dit persbericht verschijnt terwijl de jongens nog in Rome ver blijven, maken we (voor de ouders) toch melding van de kooraktiviteiten, die vanaf 4 januari a.s. weer hun nor male verloop krijgen. Programma Zondag 10.00-12.30 koffie kaart- uurtje. Zondag om 19.30 uur kienen t.b.v. Wijkcentrum. Zaal open om 18.30 uur. Maandag om 20.00 uur sjoelen. Maandag om 20.00 uur best. verg. Stichting Wijkcentrum. Woensdag 13.45 Jeugdclub: kijkdo zen maken. Donderdag 20.00 uur eerste kaarta vond uit serie van 6. U mag 1 avond missen. In de maand januari willen wij U de gelegenheid geven om ook op zondag morgen tijdens het kaart-koffie-uurtje te sjoelen. Mocht er voldoende be langstelling voor zijn, dan gaan wij door. Jeugd van Noord-West opgelet! In januari beginnen we weer met een maandelijkse disco-avond. Tot ziens in wijkcentrum ,,Den Hoender". Dinsdag om 19.30 uur repetitie voor de sopranen en om 20.00 uur voor het hele koor in De Essel. Oud papier kunt U deponeren in de container bij dhr. van Osch Akkerweg 6. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159 of dhr. Luijpers, de Houten Hoek 6 tel. 83554. Donderdag 31 december. Oudejaarsmiddag op de Kruuze. We zijn om 14.00 uur in het zaaltje en rond 16.00 uur weer terug. Nou, een grote pluim op jullie hoed, want die hebben jullie dik en dubbel verdiend. Op 31 december gaan we tot slot van de decemberactiviteiten naar ,,De Kruuze" voor de oudjaarsmid- dag. We hebben allemaal een drukke tijd achter ons, maar ook veel plezier aan beleefd. De eerste repetitie is weer op dins dag 12 januari. Op vrijdag 1 januari 1988 wordt er in 't Stekske een nieuwjaarsinstuif ge houden vanaf 16.00 uur om alle wijk bewoners, vrienden en kennissen in de gelegenheid te stellen elkaar een goed nieuwjaar toe te wensen en de goede voornemens kenbaar te maken. Het bestuur heet iedereen van harte wel kom. Zondag 3 januari nieuwjaarstreffen in 't Schöpke met als hoogtepunt de uitreiking van 't Zilveren Schöpke om 14.30 uur. Aanvang 13.00 uur. Dinsdag 5 januari bestuursvergade ring, aanvang 20.15 uur in 't Schöpke. Kerstviering Op Woensdag 6 jan. houden wij onze jaarlijkse Kerstviering. In tegenstelling tot het bericht in ons maandblaadje word deze viering niet gehouden in de kapel-ruimte, maar in de grote zaal. Om half 8 begint hier de Eucharistieviering, waarna koffie. Na de koffie zal een Kerstspel worden opgevoerd. Samen met de bewoners van Het Schuttersveld hopen wij die avond nog van een, zij het wat "verlate" kerstsfeer te mogen genieten. Ook niet-leden zijn van harte welkom. BOUWMATERIALEN WAND- EN VLOERTEGELS AANBOUWKEUKENS - GEVELSTENEN VENRAY, Bongefdstraat 5, tel. 04780-85959 Geopend tot 17.30 uur 's Zaterdags van 9-13.00 uur. Lo persgroep: Zaterdagmorgen We vertrekken om 8.00 uur voor een duurloop van 10 km, vanaf de hoofdingang Rank Xerox op het R.X. circuit. Maandag- en donderdagavond verza melen om 18.30 uur vanaf St. Antho- niusveldweg conditielooptraining over 10 km op harde ondergrond voor lan gere afstand, route rondom Venray. Trimmers. Zondagmorgen op het Geijsterse Bos sen circuit een gevarieerd trimpro- gramma. Verzamelen en aanvang om 9.00 uur bij de wandelpad kapel. Inlichtingen P. Loomans, Ouvertu- restraat 14, tel. 85384. Wil jij in het nieuwe jaar ook lid worden van Jong Nederland? Dan wil je natuurlijk ook al die leuke activiteiten meebeleven zoals: knutse len, sporten speurtochten en nog veel meer. Als je aan dit alles wilt meedoen, zullen we even vertellen op welke avond jij kunt komen kijken in onze blokhut aan de Westsingel/hoek Kempweg. Wist je dat Jong Nederland een ge zellige club is voor jeugdigen die in hun vrije tijd eens wat anders willen? Wil je graag eens iets meer weten over Jong Nederland, kom dan eens kijken op een groepsavod. De groepsavonden zijn voor de diverse groepen als volgt: Rakkers (jongens 6-9 jaar, groep 4, 5, 6), donderdag van half zeven tot half acht. Zwaluwen (meisjes 6-9, groep 5, 6), dinsdag van half zeven tot kwart voor acht. Junioren (jongens 9-14 jaar, groep 7, 8 en le klas v.o.) maandag van ze ven tot kwart over acht. Junioren (meisjes 9-12 jaar, groep 7, 8 en le klas v.o.) maandag van ze ven tot kwart over acht. Senioren (meisjes 13-16 jaar, 2e, 3e en 4e klas v.o.), donderdag van zeven tot kwart voor negen. Nieuwe groep, meisjes van 4 - 7 jaar, vrijdag van half zeven tot half acht. Hopelijk zien we jou eens een keer! Onze blokhut staat op de hoek West singel Kempweg. Begin 1988 meteen goed, door lid te worden van Jong Nederland. Doe het nog komende week. Voor meer informatie kun je terecht bij: Wim v/d Heide, Paterslaan 28, Venray, tel 81877 (na 18.00 uur) KRING VENRAY Bezinningsdag op 19 januari Abdij van Heeswijk Door de LVB is het thema: "Gezondheid" gekozen als jaarthema voor 1988. Iedereen is er van overtuigd, dat gezondheid een groot goed is. Gezondheid is méér dan geen lichamelijke klachten hebben. Ge zondheid is;"een toestand van licha melijk, geestelijk en sociaal welbe vinden". Daartussen zal een zeker evenwicht moeten bestaan. Het is jammer dat gezondheid vaak wordt afgemeten aan lichamelijke conditie. Het is voor gezondheid en welbe vinden goed, dat men zich van tijd tot tijd rust gunt om eens tot bezinning te komen. In aansluiting op het jaarthema en in overleg met de gespreksleiders van de Abdij in Heeswijk is voor de bezinningsdag het onderwerp: Geloven en gezond leven, gekozen. We zullen ons bezinnen op de vraag: Wat hebben geloven en gezond leven met elkaar te maken? Kan geloven bijdragen tot gezond leven? Het programma van deze dag: Vertrek 8.30 uur, de bus zal rondrijden langs de afdelingen. 10.00 Ontvangst met koffie 10.30 Inleiding over het thema, hierna gelegenheid voor discussie 12.15 Gelegenheid voor ontspanning, zoals wandelen, of de boekwinkel bezoeken. 14.30 Verder doorwerken met het thema 16.00 Slüiting Kosten inclusief koffie, diner en bus ƒ35,- Opgave bij de plaatselijke secretaresse van de LVB voor 12 jjin. AFDELING VENRAY Dinsdag 19 jan. is de bezinningsdag van de kring in de abdij van de Paters Norbertijnen te Heeswijk. Het thema is: geloven en gezond leven. We gaan met een bus en evenals vorig jaar zal de bus rondrijden langs de afdelingen. Vertrek rond half 9 in Venray. Programma 10.00 Aanvang met koffie 10.30 Inleiding over het thema daarna gelegenheid voor vragen en discussie. 12.15 Gelegenheid om in de kapel de H. Mis bij te wonen. 13.00 Diner 13.30 Gelegenheid voor ontspanning 14.30 Verder doorwerken van het thema 16.00 Sluiting. Kosten incl. koffie, diner en bus ƒ35,-. Opgeven bij E. Jans-Beken voor 12 jan. tel 86534 AFDELING OOSTRUM Op 6 januari hebben we een excursie naar de nieuwe bibliotheek. We wor den om 9.00 uur verwacht bij de in gang aan de Merseloseweg. Dinsdag 19 januari een Bezinnings dag van de Kring in de abdij van de Paters Norbertijnen in Heeswijk. Het thema is: „Geloven en gezond leven". We gaan met een bus en evenals verle den jaar zal de bus rondrijden langs de afdelingen. Vertrek rond half negen. Programma: 10.00 aanvang met koffie; 10.30 inleiding over het thema; daarna gelegenheid voor vragen en discussie; 12.15 gelegenheid om in de kapel de H. Mis bij te wonen; 13.00 diner; 13.30 gelegenheid voor ont spanning; 14.30 verder doorwerken op het thema; 16.00 uur sluiting. Kosten incl. koffie, diner en bus ƒ35,-. Opge ven bij mevr. Volleberg, tel. 84188. Op donderdag 14 januari jaarverga dering. Dit jaar enkele bestuursleden die aftreden t.w. M. Willems-Deykers (herkiesbaar) en L. Folkerts-v.d. Voort (niet herkiesbaar). Misschien zijn er leden die belangstelling hebben in een bestuursfunctie en die zich hier voor beschikbaar willen stellen. Wie hiervoor belangstellin heeft kan zich opgeven bij M. Volleberg, tel. 84188. Op zondag 24 gaan we langlaufen in het Sauerland. Omdat we de bus nog niet helemaal vol hebben willen we iedereen de gelegenheid geven om mee te gaan. Verdere inlichtingen bij M. Willems tel. 80195 VOEDINGSBOND FNV Belangrijk voor iedereen die in de champignonsektor werkzaam is. Uit een onlangs gehouden onderzoek in gebleken dat zo'n 3A van alle losse werknemers/sters werkzaam in de champignonkwekerijen niet het juiste loon ontvangt. Uit dat onderzoek kwam naar voren dat op diverse punten het loon niet juist werd betaald. De losse werknemers/sters krijgen vakantiegeld i.p.v. vakantie bonnen. Een nadeel is dat vakantie geld voor 100% belast is en vakantiebonnen voor 60%. Ook wordt het vakantiegeld bij het uurloon gerekend waardoor het lijkt dat je een hoog uurloon hebt. Nog een belangrijke klacht was dat men bijna altijd in funktie klasse een blijft staan, en dat terwijl men toch na- een dienstverband van een jaar door moet stromen naar funktieklasse 2 n.a.v. dat onderzoek is voor enkele mensen het juiste salaris berekend en dan blijkt dat het voor de meesten om schrikbarend hoge bedragen gaat (bedragen van zo'n 300,- gld per maand zijn geen uitzondering) die men te weinig ontvangt. Om iedereen in de gelegenheid te stellen om wat meer te weten te komen over de CAO hebben we in samenwerking met de andere afdelingen in de regio noord-Limburg een informatieavond belegd. Deze avond is voor alle losse en vaste werknemers/sters. Nauw samenhangend met de agrarische bedrijfstak is ook de bedrijfsvereni ging ASF. Ook hierover kunt u uw vragen stellen. Hebt u vragen of wilt u gewoon uw licht eens opsteken kom dan op maandag 4 januari 1988 naar zaal Custers,Pastoor de Beijestraat 3 in Hegelsom aanvang 20.00 uur. Bent u verhinderd en wilt u toch het e.e.a. te weten komen neem dan kontakt op met de afdeling Venray. Ga dan naar P. Smits, Ravelstraat 2 Venray 04780-87933. Deze avond is voor alle werknemers/sters (wel of geen lid van de vakbond) vrij en zonder verplich tingen toegankelijk. Kom op 4 januari a.s. naar Hegelsom. U wordt er altijd wijzer van. Terugkijkend op 1987 mogen we als Bestuur van Scouting De Peelspeur ders zeggen - het was weer een prima scoutingjaar. Heel veel goede, spannende en leuke avonturen voor onze junior leden zowel in eigen groep als tesamen met andere scouts binnen en buiten onze vereniging. Er werd door alle leiding een prima scoutingspel ge boden en de onderlinge samenwerking was optimaal. Geweldig! Een min-puntje was steeds gebrek aan leiding binnen enkele groepen en in september moesten we daardoor twee groepen laten afvloeien. Maar we hebben toch nog ruim 240 juniorleden en dat is heel wat. Er is nog wat plaats nu bij de Bevers, voor kinderen van 6 en 7 jaar.... jullie zijn van harte welkom. Misschien kan er nog een enkele kabouter of welp geplaatst worden....meld je maar bij ons secretariaat Fagotstraat 43 tel. 85301 Nog een min-puntje was de diefstal van onze geluidsinstallatie deze zomer, maar wij laten ons niet kisten...we hebben meer pijlen op onze boog! Het was voor onze vereniging een goed jaar - mede dank zij onze supporters, ouders en vrienden. Alle ondersteuning aan ons kader is ook volgend jaar weer welkom.... evenals nieuwe leiding. Meer Bewegen voor Ouderen Vanaf januari 1988 starten in de gemeente Venray een drietal nieuwe' Meer Bewegen voor Ouderen- gymnastiekgroepen en wel op de volgende plaatsen: maandag 13.30- 14.30 gemeenschapshuis CASTEN- RAY start maandag 11 januari woensdag 10.30-11.30 activiteiten centrum De Kemphaan start woens dag 6 januari. Donderdag 10.30-11.30 wijkcentrum LANDWEERT start donderdag 7 januari. Voor alle drie de groepen geldt, dat de maand januari een kennismakings- maand is, en de deelname is gratis. Daarna geldt een maandelijkse bijdrage. Voor alle informatie betref fende meer bewegen voor ouderen kunt U terecht bij: welzijnswerk ouderen, Kennedyplein 1, Venray 04780-86706. Woont U toevallig niet bij de reeds genoemde groepen in de buurt, vraag dan gerust naar de dichtsbijzijnde in Uw dorp of Wijk!!!!! DAMESKOOR Zaterdag 2 jan. om 19.00 uur avondmis in het Schuttersveld; in officiële kleding. Woensdag 6 jan om 20.00 uur repetitie voor het gehele koor in zaal Thielen. Woensdag 13 jap. om 19.45 uur partij-repetitie voor de sopranen. Om ongeveer 20.15 uur komen dan de overigen erbij. Zondag 24 april ons Zondagmor genconcert in de Schouwburg, tesamen met de fanfare uit Overloon. Als u verhinderd bent, wel graag even uw afmelding aan Mevrouw v.d. Bekerom, tel 83332, of aan Mevrouw Sijbers, tel 82353 Dinsdag 5 januari a.s. houden wij een leden bijeenkomst. Mevr. W. v. Deursen uit Someren wil voor ons een lezing houden over vragen rondom technische ontwikkelingen op het gebied van de medische wetenschap, we beginnen de avond om 20.00 uur in zaal "in den Engel". Hallo Jeugdnatuurwachters, de laatste puzzel-wandeltocht van dit jaar, op 2e Kerstdag, is een groot sukses geworden. Liefst 167 Jeugd natuurwachters en daarnaast nog 350 niet-Jeugdnatuurwachters hebben de toch gelopen. Het weer werkte prima mee en uit de reakties blijkt, dat iedereen heeft genoten van de wandeltocht. Zoals we hebben be loofd, volgt hier de lijst met de goede antwoorden, zodat je zelf de opgaven en vragen nog eens door kunt nemen, la Grutto 1b Kluut lc Wulp 2. Larixen 3. Groenling 4. Pimpelmees 5. Klimop 6. de omziende berg 7. Linden 8. Helrood 9. Visotter 10. Bezint eer gij begint ll. Berk 12. Staartmees 13. Gemengd bos 14. o.a. Grove den, Fijnspar, Berk, Eik, enz. 15. Zomereik 16. Paardekastanje 17. Rhododendron 18. Berkezwam 19. Acacia 20. Taxus 21. Krent 22. Noord-Amerika 23. Plataan 24. Eikvaren 25. Boschhuizen 26. Sijs 27. Goudhaantje[ü] en 28. Grove den. Niet iedereen had kennelijk de laatste uitgave vande Natuurvriend goed doorgelezen want een gropt aantal antwoorden had je direkt terug kunnen vinden in deze Natuurvriend. Een leer voor de volgende keer. De volgende week wordt in Peel en Maas bekend gemaakt, wie de prijswinnaars zijn van deze wandeltocht. Alvast een prettige jaarwisseling en tot de volgende keer!!!! Sinds 1982 kent Overloon er een groot sportevenement bij, steeds op de Zondag vóór carnaval. In 1988 is dat op 7 februari. Dan gaan alweer de 7de KLEFFEN- LOOP van start. Een sportgebeuren voor jong en oud, voor trimmers, beginnelingen, maar ook wedstrijd atleten zien de KLEFFENLOOP met hun goede organisatie als een ideale trainingsgelegenheid. De organisatie is in handen van de Toerclub Overloon (TKO). Het parcours is ook dit jaar weer uitgezet rondom het prachtige Bungalowpark "De Vers". Daar is ook kleed- en wasgelegenheid. Start en finisch zijn aan de Raayweg. Op 7 februari zult U in Overloon overal een bewijzering naar het parcours vinden. De afstanden die gelopen kunnen worden zijn: 10.00 de 1,5 km, een speciale loop voor de jeugd t/m 12 jaar 10.30 10.55 km (!4 marathon) 10.35 de 3,5 km 11.40 de start van de halve marathon en 11.45 de 6.0 km. Inschrijfgeld is voor kinderen t/m 12 jaar ƒ2,50 Andere deelnem(st)ers ƒ5,- Iedere deelnemer krijgt bij voltooing van de afstand een prachtige herinnering. ONDANKS WEERSOMSTANDIGHEDEN GAAT DE KLEFFENLOOP ALTIJD DOOR Op 18 december j.l. hield de BC Venray haar jaarlijkse Kerstdrive. In de door enige leden sfeervol versierde speelzaal in het wijkcentrum "de Kiosk" hadden zich weer een groot aantal leden verzameld, toen voorzit ter Herbert Janssen om 20 uur een ieder welkom heette. Onder de vertrouwde wedstrijdleiding van het echtpaar Bouhuijs werd gedurende 3 uur in drie sterkte-catergoriën ge speeld. De winnaars werden: le categorie: de dames Meertens en Volleberg 2e categorie: Mv A. Bergmans en Hr. Th. de Vos 3e categorie: de dames Oudenhoven en Horbach. Door de goede zorgen van bestuur en feestcommissie was een geweldige geschenkentafel tot stand gekomen, zodat niemand met lege handen huiswaarts behoefde te gaan, door loting via de ranglijstnummer kon het gebeuren, dat vele laatsten de eersten konden worden en zo hoort het wanneer men de gezellig heid hoog in het vaandel schrijft. Het lidmaatschap van de "Cultinaire Club" van enige leden van de BC Venray bleef ook nu niet van de" BC Venray bleef ook nu niet onopgemerkt. Tijdens de uitslagbere keningen en de vaststelling van de einduitslag werden alle deelnemers voorzien van een wildgerecht, waar voor de heer Haj Janssen tekende. De BC Venray kan wederom terugzien op een geslaagde bridge-avond. Mededeling 31 december geen bridge, 7 januari vrij bridgen en 14 januari aanvang van de interne promotie/degradatie competitie Nieuwjaarstreffen Veltum en uitrei king Zilveren Schöpke De wijkvereniging Veltum, het wijkblad de Veltummer Kroniek en het wijkcentrum 't Schöpke starten 1988 met een gezamenlijk nieuwjaars treffen. Iedereen, in het bijzonder elke wijkbewoner, is welkom op zondag 3 januari tussen 13.00 en 16.00 uur in het wijkcentrum 't Schöpke om het nieuwe jaar onder het genot van een drankje op gepaste wijze te beginnen. Het nieuwjaarstreffen is evenwel meer dan alleen gezellig samenzijn. Het hoogtepunt zal ongetwijfeld de uitreiking van het Zilveren Schöpke zijn. Ongeveer 14.30 uur zal bekend worden wie door zijn of haar bijzondere verdiensten voor de wijk de onderscheiding in ontvangst mag nemen. Mededelingen voor de leden Op donderdag 24 en 31 december zal er geen uitleen van verpleegartike- len plaatsvinden tussen 16.00 en 17.00 uur. Met ingang van 1 januari 1988 treedt er een verandering op in de spreekuur en uitleentijden in De Cloc- kert. Vanaf die datum VERVALT de ochtenduitleen van 8.30 tot 9.00 uur. Het spreekuur is dan op werkdagen van 12.00 tot 13.00 uur. De uitleen is dan op werkdagen van 16.00 tot 17.00 uur. Verenigingsnieuws dient dinsdags vóór 10.00 uur te zijn ingeleverd AFSLANKEN: LAAT HET NIET BIJ VOORNEMENS! Kerst en nieuwjaar. Het zijn traditioneel momenten voor bezinning en goede voornemens. De een zal zich voornemen in het nieuwe jaar meer te gaan bewegen en 's avonds eens een ommetje te maken, de ander zal misschien overwegen minder vaak of misschien zelfs helemaal geen sigaretje op te steken. Weer een ander zal zich voornemen wat meer aandacht te besteden aan zijn/haar gezondheid en wat minder koekjes, vlaaitjes en zoetigheid tot zich te nemen of overgewicht rigoreus te lijf te gaan. Helaas blijft het veelal bij voornemens ook al is overgewicht voor tal van mensen een nachtmerrie, zeker wanneer het hen ondanks verwoede pogingen niet lukt hun gewicht weer op peil te krijgen. Om af te slanken is allereerst een flinke dosis moed en zelfdiscipline vereist en daarover beschikt niet iedereen in voldoende mate. Daarnaast is kennis van voedings- en gedragspatronen nodig, alsook begrip en hulp van de omgeving. De benodigde kennis en hulp biedt het Groene Kruis aan in de vorm van de cursus "Samen "stap - voor - stap" Afslanken, die eind januari 1988 in tal van plaatsen in Limburg weer van start gaat. Op zo'n cursus leren mensen om samen met en gesterkt door anderen, die in hetzelfde schuitje zitten, op een gezonde en verantwoorde manier af te slanken of in elk geval hun gewicht intoom te houden. De cursus Samen "stap - voor - stap" Afslanken, die verzorgd wordt door de dienst Voedingsvoor lichting en Dieetadvisering van de Provinciale Vereniging Het Limburg se Groene Kruis, omvat 15 wekelijkse bijeenkomsten en bestaat uit: - een kennismakingsavond; - acht lessen van een diëtist over gezonde voeding; - vijf lessen praktische voedingsleer door een lerares voedingsleer; - een les beter bewegen. De cursus wordt in principe gegeven van 19.30 uur tot 20.30 uur, maar kan incidenteel ook 's morgens of 's middags gevolgd worden. Wat kost de cursus? Leden van de kruisvereniging betalen ƒ25,-; niet leden van de kruisvere niging betalen naast dit bedrag ook het contributiebedrag van de plaatse lijke kruisvereniging en een soort entreegeld (ƒ60,-), dat de kruisvereni ging aan de AWBZ moet afdragen. Aanmelden bij het Groene Kruis Aan deze cursus kunnen slechts maximaal twintig personen deelne men. Daarom is het gewenst dat U zich zo spoedig mogelijk aanmeldt bij het Groene Kruis in uw woonplaats. Het adres daarvan vindt U in het telefoonboek. De mensen van het Groene Kruis zullen U graag van nadere informatie voorzien. Beste vrienden van D'n Hof. Het is weer bijna zover. De jaarwisseling staat voor de deur. De natuurvereni- ging „Tussen Peel en Maas" en de Stichting Botanische Tuin willen dit met U vieren en organiseren daarom weer een nieuwjaarsborrel. Dit doen we om de leden van de na- tuurvereniging en de vrienden van de tuin ook eens op een andere manier tc begroeten tijdens een informeel sa menzijn en tegelijkertijd het nieuwe jaar op een leuke manier te beginnen. De nieuwjaarsborrel zal gehouden worden op de Botanische Tuin en wel op 1 januari. We hopen U daar te kun nen begroeten vanaf 14.00 uur. HOOG PRIJZENSCHEMA Op zondag 31 januari wordt het motorcrossseizoen 1988 in Nederland geopend met de Winter Masters Motorcross op circuit "De Peel" in Venray. Hoofdprogramma van deze crossmiddag vormen de internationale rijders op hun 250 en 500cc motoren. De organisatie, de SMC Venray, heeft dit jaar voor een andere opzet gekozen als voorheen en ook wijkt de betaling aan de rijders af van wat gewoonlijk het geval is. De deelne mers krijgen geen hoog startgeld maar een garantiebedrag. Je zou het ook een florissante reisvergoeding kunnen noemen. Daar staat voor de internationale deelnemers tegenover dat er een vorstelijke prijzenpot te verdelen is. Wint iemand drie manches dan gaat hij met maar liefst 6000 gulden naar huis. Ook iemand die bij voorbeeld drie keer tiende wordt houdt nog een aardigtentje over nl. 1100 gulden. De totale prijzenpot bedraag 34.300 gulden. In Venray krijgen de deelnemers dus loon naar werken. De achtergrond van deze "rege ling" is dat de organisatie in ieder geval wil voorkomen dat er straks rijders aan de strart staan die alleen maar komen om startgeld op te strijken. Dat kan en wil de organisatie niet verkopen aan haar publiek. Daarnaast is het nog eens een keer zo dat rijders die het door hun goede prestaties verdienen, nu 's-avonds met het meeste geld huiswaarts keren. Een groot aantal toprijders heeft al interesse getoond voor deze vorm van uitbetaling. Kerstcross-winnaar Keer van der Ven was er meteen voor te vinden. Ook Leo Combee en Henk v. Mierlo zullen aan de start verschijen. Uit Belgie komt een zeer sterke afvaardiging bestaande uit o.a. Jacky en Jo Martens, Andre Vromans, Dirk Geukens, Marc Velkeneers etc. Een aantal rijders wil waarschijnlijk nog even de kat uit de boom kijken alvorens ze besluiten om in te schrijven. Weer anderen weten niet of ze op dat moment thuis zijn i.v.m. wedstrijden in Amerika en in het verre Oosten. De kans dat over een dag of tien nog meer toprijders zich aanmelden voor de Winter Masters Motorcross in Venray is daarom vrij groot te noemen. Een ding is straks in Venray zeker, er staan op 31 januari in Venray alleen rijders aan de start die zijn gekomen om te presteren! Wie 21 jaar wordt, wordt op die verjaardag volwassen. In de wel heet dat meerderjarig. Deze wettelijke bepaling verandert op 1 januari 1988. Met ingang van dre datum wordt de grens van minderjarig en meerderjarig verlaagd van 21 naar 18 jaar. Op 1 januari 1988 wordt dus iedereen meerderjarig, die op die datum 18, 19 of 20 jaar oud is. Vanaf die datum wordt verder iedereen meerderjarig, op zijn of haar 18de verjaardag. De verlaging van de meerderjarig- heidsgrens heeft automatisch een aantal wettelijke gevolgen en daar naast zijn diverse wettelijk regels ingevoerd. Het is onmogelijk om alle verande ringen welke met de nieuwe wet meerderjarig betrekking hebben in ons blad te vermelden. Maar degenen op wie deze nieuwe regelingen betrekking hebben, raden wij aan even naar het politiebureau te gaan waar een folder gereed ligt, welke uitvoerig op de nieuwe wet inspeelt. Zo heeft de wet ook betrekking op, het ouderlijk gezag, de handelsbe kwaamheid, beperkte handlichting, kosten van levensonderhoud en studie, onderhoudsplicht en bijstand, kinderbescherming en voortgezette hulpverlening, adoptie, kinderstraf recht en kinderstrafprocesrecht; duidelijk te veel om hier te vermelden. Daarom, folders met informatie liggen klaar op het politiebureau. Op zondag 3 jan. a.s. organiseert „Wielerronde Ysselsteyn" wederom haar jaarlijkse "Cyclo Cross". Deze veldrit word gehouden op het parcours aan de Paardenkopweg te Ysselsteyn (met bordjes aangegeven) en begint om 13.30 uur. Dan starten de deelnemers Groep 2 van de NWB met als: grote favoriet Rick v Dijk uit Baarlo. Om half drie starten dan de kanonnen van de NWB. Wat waarschijnlijk weer een tweestrijd zal worden tussen Wil Brouwers uit Amerika en Peter van de Laar uil Eindhoven. Met als gevaarlijke outsider Piet v. Asten uit Ysselsteyn; hij zal op zijn eigen thuisparcours willen uithalen. 'n leesbare krant

Peel en Maas | 1987 | | pagina 9