VERENIGINGSNIEUWS L.V.B. Mestproblematiek, Autowrakken en illegaal kappen zijn hete hangijzers Crescendo Venrays atletiekbaan en de recreatiesport VENRAY'S MANNENKOOR Koninklijke larmonie Euterpe Zangers van St. Frans VENRODE M.N1.S.K. ST. PETRUS BANDEN Kinderkoor De Bandelieren Kinder- en Jeugdkoor De Vredesklokjes Jongerenkoor CHRISKO De Springplank Jong Nederland Het Groene Kruis OJC WATJANG O.J.C. DINGUS JERA '70 i Jeugd- natuurwacht UNICEF Wijkvereniging Veltum De Huisvriend Wijk Noord-West Verknal het niet voor ons Kerstwandeling in Geysteren Kerst-rock in Wanssum Lege scholen worden afgestoten GEBR. MARTENS Ernstige dieren mishandeling Economie niet onbevredigend EEL EN MAAS Woensdag 23 december Pagina 7 Op 25 december, le kerstdag, >luistering kerstmis in de Grote Kerk n 11.00 uur. Deze H. Mis wordt te ns opgedragen aan alle levende en verleden leden van het Venrays Man- nkoor. Zondag 27 december opluistering erst-Inn in Inalfa, aanvang 11.00 ur. Donderdag 31 december opluiste- ng eucharistieviering in de Paters- erk om 19.00 uur. Gelieve allen om B|| 3.45 uur aanwezig te zijn. Vrijdag 1 januari nieuwjaarsrecep- e in Wieënhof v.a. 12.00 uur. Zaterdag 9 januari opluistering Lrinsenproclamatie. Tijdstip van op- eden 20.11 uur (opening). Gelieve n 19.30 uur aanwezig te zijn. Donderdag 14 januari na de pauze •rtoning van de videofilm over de jl. thouden Engelandreis. Dames zijn ok welkom. Hierna kwartaaltoepen. 0 Afmelden: A. v. Gestel, tel. 83846. Zondag 27 december. )m 11.00 uur repetitie i.v.m. prinse- oklemasie. Denk aan oproep voor leding hiervoor. Donderdag 7 januari, lm 2QI00 uur generale repetitie voor rinseproklemasie. GENDA januari prinseproklematie. 7 januari joekskapellenfestival. 0 april voorjaarsconcert. okt. concert Grevenbicht. okt. gem. toernooi. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 7 januari epetitie jeugdorkest om 18.45 uur. DRUMBAND Dinsdag 29 december. )m 19.00 uur repetitie. Afmelden harmonie-orkest bij de ir. v.d. Steeg, tel. 82539; leerlingen bij Ihr. Raedts, tel. 82803 en drumband lij dhr. van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. Agenda: Donderdag 24 december. Kerstavond. Om 19.15 uur in de Pa terskerk aanwezig zijn voor de eerste avondmis (in uniform); aansluitend naar de Galmhut voor een korte pau- jze. Om 22.15 uur weer in de Paters kerk voor de tweede avondmis. Vrijdag 25 december. Om 10.15 uur hoogmis in de Paters kerk in uniform. Zaterdag 26 december tussen 14.00 en 15.00 uur inleveren koffers bij ga rage van Ham. Zondag 27 december. Om 7.00 uur vertrek Rome-reis vanaf parkeerterrein sporthal De Wetteling. Uiteraard mag niemand tijdens de kerstdagen ontbreken. De eerstvolgen de hoogmis in het nieuwe jaar is zon dag 10 januari. We wensen koor, be geleiders en dirigent een succesvolle Rome-reis toe. DAMESKOOR Zaterdag 26 december om 10.00 uur meerstemmige mis in de kapel van het ziekenhuis, in officiële kleding. Woensdag 30 december geen repeti tie. Zaterdag 2 januari om 19.00 uur avondmis in hel Schuttersveld in offi ciële kleding. Woensdag 6 januari om 20.00 uur repetitie voor hel hele koor in zaal "Thielen. Als U verhinderd benl, wel graag even afmelden bij mevr. v.d. Beke- rom, lel. 83332 of bij mevr. Sijbers, tel. 81353. Voorlopige agenda 1 januari serenade schuttersveld en St. Jozef. 10 januari nieuwjaarsconcert aula LTS. 16 januari jeugdzitting Hazekeutel. 28 januari Prinseproklemasie Schut tersveld. Repetities Zondag 27 en woensdag 30 december voor majoretten, miniretten en korpsleden. Afmelden Majoretten en miniretten Bernadette Heiligers, tel. 82746. Korpsleden: Ton Huybers tel. 87380. Gem. zangvereniging Zondag 27 december. Hoogmis in de Paterskerk om 10.15 uur. Woensdag 30 december Geen repetitie omdat het activiteiten centrum gesloten is. Bij afwezigheid gaarne even afmel den bij nummers 86511 of 89831 Donderdag 24 december. Repetitie om 16.00 uur in de kerk. Om 18.15 uur zijn we in het zaaltje voor de gezinsmis. De voor-viering begint nl. al om 18.40 uur. Vrijdag 25 december. We zingen voor en tijdens het kinder- kewiegen. We zijn om 14.30 uur in het zaaltje. Dinsdag 29 december. Kerstshow St. Anna. We treden fs middags en 's avonds op. 's Middags zijn we om 14.0D uur in het zaaltje en rond 16.15 uur weer terug, 's Avonds zijn we om 18.30 uur in het zaaltje en om 20.45 uur terug. Donderdag 31 december. Oudejaarsmiddag op de Kruuze. We zijn om 14.00 uur in het zaaltje en rond 16.00 uur weer terug. De laatste loodjes! Even nog jullie schouders eronder en we hebben weer even vakantie. Natuurlijk rekenen we erop dat jullie er allemaal zijn als we moeten zingen. De drukste tijd voor jullie, maar ook de fijnste tijd, als je er later aan terugdenkt.' Na de kerst-gezinsviering is er voor jullie een kleine traktatie in het zaalt je, zoals ieder jaar. Donderdag 24 december. We zingen de kerstavondmis om 18.45 uur in de Vredeskerk. Donderdag 31 december. We zingen de mis om 19.00 uur in de Vredeskerk. Vrijdag 8 januari. Repetitie kinderkoor 16.00-17.00 uur; repetitie jeugdkoor 17.00-18.00 uur. Op de kerstavond verwachten we jullie om 18.30 uur in het parochie zaaltje. Op de oudejaarsavond ver wachten we jullie om 18.40 u\*r in het parochiezaaltje. Er zijn geen repetities tot 8 januari. We hopen dat jullie in de vakantie lek ker uit kunnen rusten, want ook in het nieuwe jaar staat jullie van alles te wachten. A.s. donderdag 24 december, kerstavond zingen we de mis van 21.00 uur. Willen jullie er om 20.15 uur zijn zodat we nog wat kunnen repeteren. De zang vindt plaats o.l.v. onze gast- dirigente, Mevr. v. Rhoon. We zijn nog steeds op zoek naar een dirigent voor ons koor. Interesse, bel dan even naar onderstaand nummer. Leden, denk aan afmeling bij Pia, tel. 82170. Donderdag 26 december geen cluba vond. Zaterdag 2 januari grote nieuwjaar- sinstuif in ons clubgebouw. Iedereen van 12 tot 16 jaar is dan welkom om onder het genot van een drankje en „gave" muziek elkaar het beste voor het nieuwe jaar te wensen. Tot dan! Groetjes, de leiding Wat doet Jong Nederland? Jong Nederland helpt de jeugd tussen 4 en 17 jaar op een spelende manier hun vrije tijd te gebruiken. Een spelende manier kan zijn: creatief bezig zijn (knutselen, toneel spelen), sport (raambal, korfbal, zeskamp), buiten leven (speurtocht, bosspelen). Dit allemaal doen we samen in leuke en gezellige groepen. Heb jij zin om mee ie doen, maar je bent nog geen lid? Dat is voor ons geen probleem. Kom rustig eens kijken in onze prach tige blokhut op de Westsingel hoek Kempweg, of bel voor meer informa tie: Wim v.d. Heide, Paterslaan 28, Venray, tel. 81877 na 18.00 uur. AFDELING OOSTRUM Op 6 januari hebben we een excursie naar de nieuwe bibliotheek. We wor den om 9.00 uur verwacht bij de in gang aan de Merseloseweg. Dinsdag 19 januari een Bezinnings dag van de Kring in de abdij van de Paters Norbertijnen in Heeswijk. Het thema is: „Geloven en gezond leven". We gaan met een bus en evenals verle den jaar zal de bus rondrijden langs de afdelingen. Vertrek rond half negen. Programma: 10.00 aanvang met koffie; 10.30 inleiding over het thema; daarna gelegenheid voor vragen en discussie; 12.15 gelegenheid om in de kapel de H. Mis bij te wonen; 13.00 diner; 13.30 gelegenheid voor ont spanning; 14.30 verder doorwerken op het thema; 16.00 uur sluiting. Kosten incl. koffie, diner en bus ƒ35,-. Opge ven bij mevr. Volleberg, tel. 84188. Op donderdag 14 januari jaarverga dering. Dit jaar enkele bestuursleden die aftreden t.w. M. Willems-Deykers (herkiesbaar) en L. Folkerts-v.d. Voort (niet herkiesbaar). Misschien zijn er leden die belangstelling hebben in een bestuursfunctie en die zich hier voor beschikbaar willen stellen. Wie hiervoor belangstellin heeft kan zich opgeven bij M. Volleberg, tel. 84188. Mededelingen voor de leden Op donderdag 24 en 31 december zal er geen uitleen van verpleegartike- len plaatsvinden tussen 16.00 en 17.00 uur. Met ingang van 1 januari 1988 treedt er een verandering op in de spreekuur en uitleentijden in De Cloc- kert. Vanaf die datum VERVALT de ochtenduitleen van 8.30 tot 9.00 uur. Het spreekuur is dan op werkdagen van 12.00 tot 13.00 uur. De uitleen is dan op werkdagen van 16.00 tot 17.00 uur. Op 2e kerstdag presenteer OJC Watjang te Oirlo een formidabele kerstdag met in de hoofdrol „No Par- lez", qua naam nog niet zo bekend maar de bandleden spreken voor zich. Alle leden kunnen putten uit een rijk verleden zoals: 10 jaar Chic- kweed, de roemruchte Blues vocation, plaatprodukties van Joost Nuiss, ses sies met Ernst (doe maar) Jansz, de bintangs etc. kortom een brok erva ring. Het repertoire bestaat uit nummers van Frankie Miller, Chris Rea, Brian Adams, Steely Dan etc. Hier is geen sprake van een top 40 band, maar men speelt de muziek die in de top 40 zou moeten staan. No Parlez bestaat uit Noud Arts, zang; Good old Sik, bas; Bertje drumstick Voesten, drums; Frans Munten, 5 sterren gitarist; Fons van Erp, gitaar en Olieje Wiellie on the knöpkes. Dus, have a nice day in Watjang om 15.00 uur, tweede kerstdag. Zaterdag 26 december, tweede kerstdag, treedt de cabaretgroep Kom mer en Kwel op met Rene Louman en Marco Naarden. Ze beloven met hun nieuwe programma Louter Droefenis een vrolijke avond te brengen: ellende, twijfels, verliefdheden, het Grote Lij den en de Eenzaamheid, kortom de bekende actuele wereldproblematiek. Zijn we niet allemaal actievoerders voor ons eigen hachie? Overal willen we de vuile was kwijt; op muren of op CD, in pasbakken, boeken, to neelstukken en in relaties: of gewoon, aan de ouderwetse waslijn. Na al het gekommer en gekwel is er de gelegenheid om al je agressie, ellen de, twijfels enz. er uit te swingen. Aanvang 22.00 uur, entree ƒ2,50. Zoals vanouds presenteert de Jera de Top 100 aller tijden. Deze top 100 kun je in z'n geheel horen tijdens de traditionele Nieuwjaarsdiscotheek op 1 januari 1988. Dit jaar heeft de Jera medewerking gekregen van de Muziekhal en Gram- mo, waar je de formulieren kunt halen en inleveren. De formulieren zijn ook verkrijgbaar bij jeugdgebouw De Koel te Ysselsteyn op de zaterdagavonddi scotheek. Natuurlijk wordt onder de inzenders weer een aantal platenbon- nen verloot. Je bent dus van harte welkom op 1 januari in jeugdcentrum De Koel te Ysselsteyn, aanvang 14.00 uur. Zoals je al hebt kunnen lezen is op tweede kerstdag de laatste puzzelwan deltocht van dit jaar. Dit wordt een speciale wandeling, als afsluiting van het jubileumjaar. De route is hetzelfde als de eerste wandeling van dit jaar. Er zullen en aantal speciale prijsjes be schikbaar worden gesteld. Iedere deel nemer krijgt drie stempels. Het tijdstip van vertrek is van 9.30 tot 11.00 uur vanaf de parkeerplaats bij het zwem bad in Venray. Denk aan goede kleding en schoeisel en we hopen op mooi wandelweer en een grote opkomst. Verder hebben jullie de afgelopen week allemaal de kalender ontvangen. Het is een prachtige uitvoering gewor den, waarop we best trots kunnen zijn. De winnaars van de tekeningen krijgen allemaal een prijsje. Ook de maakster van het gedicht in de Na tuurvriend, Heidi Kusters uit Ys selsteyn, krijgt een speciaal prijsje. Tot op 2e kerstdag! Boekhandel van den Munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend Het Regionaal Unicef Comité Ven ray e.o. werd dezer dagen blij verrast met enkele gulle gevers! Eerst was daar het goede idee van het koor Col legium Vocale om de opbrengst van de collecte tijdens het Kerstconcert dat het samen met het Klein Ensemble gaf, ten goede te laten komen van Uni cef. Daarnaast werd tijdens de laatste le denvergadering van zwemvereniging Spio een enveloppe met inhoud over handigd als gift voor Unicef. Alle vrij willigers van Unicef in Venray en om streken danken naast bovenstaande gevers alle mensen en bedrijven die in deze kersttijd het goede doel van Uni cef gesteund hebben door het kopen van kaarten. Ook dank aan de Hema en de Rabobanken in Venray, Horst en Sevenum voor hun gastvrijheid. Nieuwjaarstreffen. Zondag 3 januari is er wederom een nieuwjaarstreffen in 't Schöpke, geor ganiseerd door de Wijkvereniging, wijkcentrum en Veltummer Kroniek. Hierbij is er gelegenheid voor alle wijkbewoners om elkaar een goed nieuwjaar te wensen. Hoogtepunt van deze middag is echter weer de uitrei king van 't Zilveren Schöpke om 14.30 uur. U bent welkom vanaf 13.00 uur. Dinsdag 5 januari bestuursvergade ring om 20.15 uur in het wijkcentrum. Het bestuur hoopt veel wijkbewoners op die vergadering te mogen begroe ten. Op 28 december houden wij weer een ledenvergadering. De agenda is als volgt: opening door de voorzitter; ver slag november-vergadering; bestuurs mededelingen; ingekomen stukken; verslag kring t.t. dagen; 2e en tevens laatste ringen bestelling; inning van de contributie; rondvraag en sluiting. Voor aanmelding en informatie: J. Schwachöfer, Luitstraat 51, tel. 88331. Programma Zondag 10.00-12.30 koffie kaart- uurtje. Gastheer, Hen v.d. Laar. Maandag om 20.00 uur sjoelen. Woensdag 13.45 Jeugdclub: verras sing?? Woensdag 21.00 uur volksdansen. Tot ziens in wijkcentrum „Den Hoender". De jaarwisseling nadert weer met rasse schreden. Dat betekent naast de feestvreugde ook weer veel mensen- en dierenleed tijdens het afsteken van vuurwerk. Onder het motto „Verknal het niet voor ons" geeft de Dierenbe scherming afd. Venray weer enkele tips met betrekking tot het voorkomen van onnodig verdriet voor uw huis dier: - laat uw hond alleen aangelijnd uit (op 31 december voor 22.00 uur). - houdt uw kat in huis. - doe uw huisdier een adreskokertje of naamplaatje om. - zorg dat tijdens het vuurwerk minstens 1 huisgenoot bij uw huisdier blijft. - steek geen vuurwerk af bij loslo pend vee in de wei. „Verknal het niet voor ons" Het Koninklijk St. Willibrordusgil- de organiseert op tweede kerstdag weer de inmiddels bekende wandelo- riëntatietocht door bossen en landerij en van het landgoed Geijsteren. Even als andere jaren zijn er twee routes uit gezet, die de deelnemers volgen aan de hand van een beschrijving; onderweg moeten vragen worden beantwoord. Een nieuw element is, dat ook enkele doe-spelletjes zijn opgenomen in de route; op die manier is er voor de deel nemers nog iets meer te doen dan al leen wandelen en vragen beantwoor den en wordt het geheel nog aantrek kelijker gemaakt. De spelletjes zijn overigens zodanig dat iedereen - jong en oud - daaraan kan deelnemen. Ook de routes voeren over wegen en paden die voor iedereen goed begaanbaar zijn. Er wordt in groepen gelopen of individueel, naar eigen keuze. In de route is een halteplaats opge nomen, waar koffie en warme choco mel verkrijgbaar is; op die plaats zul len ook de doe-spelletjes worden ge daan. Inschrijving is mogelijk tussen 11.30 en 14.00 uur op tweede kerstdag in het gildehuis, zaal Kleeven aan de Nieuw- landsestraat te Geysteren. Voor de deelnemers zijn een aantal prijzen be schikbaar. De prijsuitreiking vindt plaats korte tijd nadat redelijkerwijs alle deelnemers binnen kunnen zijn. „CHRISTMAS IN HEAVEN" Op Zondag 27 december is Herb Mews The Mules wederom in Wanssum te bewonderen. V6or de derde keer in successie een daverend Rock Roll show, maar ditmaal in teken van KERSTMIS. Dit is de achtste kersttour van de Bredase groep Herb Mews The Mules. De kerstshow die vol zit met Rock Roll, entertainment, humor, en decor! De titel van de show is „CHRIST MAS IN HEAVEN". Hierin vertelt de volksheld dominee Wobbe Wie- binga over de belevenissen van Herb Mews in hemelland. Bekende perso nen zullen de revue passeren: AL CAPONE, DE ONBEKENDE SOL DAAT, BILL CROSBY etc. Doch de muziek van Herb Mews The Mules blijft op de voorgrond. KORTOM: EEN AVONDJE VAN LACHEN GIEREN BRULLEN ÊN SWINGEN!!! Zondag 27 december 1987 In de zandhoek, Wanssum, Aanvang: 21.00 uur; Organisatie: De Zandlo pers Sociëteit Midgard Wanssum Terwijl wethouder Claessens de Ysselsteynse plannen voor de mest verwerking uitvoerig prees en alle gemeentelijke hulp aanbood, zag dhr. A. Jansen (PvdA) er maar weinig heil in. De plannen, zo zei hij, vertonen "gaten zo groot als Emmenthaler kaas", en die komt ook uit Zwitserland....Zijn partij vindt een kleinschalige aanpak van het grootse mestprobleem maar niets. Het CDA en de fraktie Samenwer king daarentegen waren vol lof over het genomen initiatief, waarvan zij nog het komende jaar de eerste resultaten verwachten. AUTOWRAKKEN Volgens wethouder Claessens in het "autowrakkenplan" sinds oktober rechtsgeldig. Men kan dus de autosloperijen in het buitengebied "aanpakken". Op de prioriteitenlijst voor het komende jaar heeft de gemeente o.m. opgenomen de afrastering van het Sportpark De Wieën, met name van de nieuwe athletiekbaan. De totale kosten daarvan bedragen 31.000,- met voor 1988 een jaarlast van 1225,- en in de verdere jaren rond ƒ3500,-. Deze afrastering is nodig om vernielingen en het oneigelijk gebruik van de athletiekbaan te voorkomen Het CDA was het niet eens met het beschikbaar stellen van genoemde bedragen. Die zouden volgens deze fractie best te halen zijn uit het budget, dat voor de Venrayse sportaccommodatie beschikbaar is. Wethouder Van Oers vond dat een onmogelijkheid. De onderhoudspot voor de sportaccommodaties is een „uitgeknepen" zaak zo zei hij. Laten we de afrastering weg, dan zullen we vanwege de vernielingen ongetwijfeld vervroegd onderhoud en herstel moeten plegen,^en dat kan wel eens veel duurder zijn dan wat nu voor de afrastering betaald moet worden. Toch bleef dhr Truyen (CDA) er bij, dat die 3500,- per jaar best uit bezuinigingen verkregen kan worden. Dhr Den Brok was er van overtuigd dat een goedkopere oplossing moge lijk is. Of dat inderdaad goedkoper kan, wilde de wethouder wel eens laten onderzoeken. Maar hoe dan ook: er is geen 3500,- te halen uit een uitgeklede begroting. Op het einde van de tweede vergaderavond bleek dat het CDA in eens was "omgedraaid". Deze fraktie ging er nu ook mee accoord dat er een afrastering komt. Maar, zo zei dhr. Truyen tot wethouder Van Oers: er moet met het geld gewoekerd worden. RECREATIESPORT Ruim tien jaar geleden is het Comité Recreatiesport ingesteld. Het comité heeft zich met name bezig gehouden met sportaktiviteiten buiten de bestaande sportkaders, zoals schoolsport, de gehandicaptensport, enz. Het vorig jaar werd dat comité nog gesubsidieerd met ƒ2000,-. Het college meende nu, dat - gezien de beperkte Financiële middelen - de sportieve recreatie overgeheveld dient te worden naar de betreffende instanties, de scholen, de sportvere nigingen enz. Volgens dhr Truyen (CDA) bestaat het comité recreatie sport uit veel vrijwilligerswerk, die nu ƒ2000,- aan hun neus voorbij zien gaan. Dat had op z'n minst tijdig aangekondigd moeten worden. Dat was volgens wethouder Van Oers ook gebeurd, maar pas bij het opmaken van de begroting bleek, dat op dit punt bezuinigd moest worden. Bij de definitieve vaststelling van de begroting, bleek dat het CDA op haar standpunt, bleef staan, om 't comité Recreatiesport zeker nog in het komende jaar te willen subsidiëren. Een amendement van deze strekking werd door deze fraktie dan ook ingediend. Met alleen de twee NOG MEER VERNIELINGEN IN OIRLO Werd eerder aangifte gedaan van het doorsnijden van een kabel van een kerstboomverlichting in Oirlo, in de loop van maandag kwamen nog meerdere meldingen van vandalisme in Oirlo ter kennis van de politie. Op Haalakker werd in een portier van een personenauto een deuk geschopt. Op de Hoofdstraat werd van een personenauto de achterspoiler ver nield. Het was kennelijk met een mes bewerkt. Van een in de Dep. Petersstr. staande personenauto bleken de ruitenwissers, de linker buitenspiegel en de antenne vernield te zijn. Het is niet uitgesloten dat nog meerdere geparkeerde auto's in oirlo door vandalen zijn bewerkt maar dat de eigenaren nog geen aangifte hebben gedaan. De politie hoopt echter dat het met medewerking van de inwoners van Oirlo zal gelukken, die vandalen op te sporen om hen de rekening te kunnen presenteren. Zoals bekend wil de firma Burhenne wel verhuizen, maar vindt dat financiëel moeilijk. De provincie zal de schade van het verhuizen op een of andere manier proberen te vergoeden. De firma Robben wil liever de sloperij verkopen, maar de eisen die men daarbij stelt, noemde de wethouder extra zwaar. Ook doet het probleem zich voor, dat beide slopers straks op de Smakterheide hun bedrijven niet naast elkaar willen vestigen. "Moeten wij ons daar zo maar bij neerleggen?" vroeg dhr. Truijen (CDA).... Een vraag welke onbeant woord bleef. Het illegaal in gebruik genomen terrein is door Burhenne ontruimd. Robben heeft van de Raad van State het ontruimingsbevel bevestigd ge- stemmen van de fraktie Samenwerk ing tegen, kreeg het CDA zijn zin en de Recreatiesport volgend jaar weer ƒ2000,-. Bovendien werd bereikt, dat deze subsidie volgend jaar opnieuw bespreekbaar is. NADERE ADVISERING OVER "VAK O" OP Boschhuizen Met de drie bestuursonderdelen van Wethouder van Oers onderwijs, cultuur en recreatie, wordt weinig aan de weg getimmerd. Maar bij de begrotingsbeschouwingen komen er toch altijd interessante bijzonderhe den naar voren. Zo wist de wethouder ditmaal te vertellen dat de school in Heide met 75 leerlingen behouden blijft. Dat is ook het geval met de scholen van Veulen en Vredepeel, elk met 50 leerlingen. Een van de criteria welke de minister stelt, is namelijk de aanwezigheid van een andere school binnen de 1500 meter. En dat is hier niet het geval. LEEGSTAND Wat de leegstand van scholen betreft, zei deze wethouder dat de kleuterschool in Ysselsteyn "wordt afgestoten" evenals de school in Castenray. En de St. Annaschool aan de Whistlerstraat zal ongetwijfeld eenzelfde lot beschoren zijn. Er zijn nog wat knelpunten wat betreft de vestiging van Moskeeën in Venray, maar men hoopt daarvoor oplossingen te kunnen aandragen. "OUD KERKHOF" De fraktie Samenwerking had gevraagd te overwegen om vak O op de algemene begraafplaats, waarnaar de oude graven van de Petrus Bandenkerk zijn overgebracht, tot monument te benoemen. Het antwoord van de wethouder was kort maar krachtig: "Dat is niet de bedoeling...." Dhr. Den Brok was met dat antwoord niet tevreden. We vroegen dit te overwegen.... Best mogelijk dat het college nu "Venrya op z'n nek krijgt", aldus dit raadslid. Hij verwachtte dat ook de Monumenten commissie hiervan werk gaat maken. Zowel het CDA, de PvdA als de fraktie van de Vorle schaarden zich achter Den Brok. "Als we van vak O een monument maken, dan moeten we ook zorgen voor het onderhoud en dat zal wel zo'n ƒ25.000,- per jaar kosten", verweerde zich wethouder Van Oers. "Dat schrikt ons niet af", zei dhr. Truyen van het CDA, die voorstelde er in de commissie nogeens uitvoerig over te praten. Ook dhr. Den Brok vond ƒ25.000,- geen punt, omdat het hier gaat om iets onvervangbaars. Overigens moet de gemeente i.v.m. de koop cq huur van de graven tot 't jaar 2000 onderhoud plegen. Zelfs de PvdA zei vanwege die ƒ25.000,- nog lang geen "neen" te zeggen, en de fraktie Van de Vorle ondersteunde het voorstel van het CDA om er in de commissie eens uitgebreid over te discussiëren. De voorzitter van deze raadsverga dering - burgemeester Defesche -zei dat Venray geen koopgraven kent. Alleen huurgraven. Hoe dat te rijmen valt met kwitanties die intussen links en rechts opgespoord zijn, en waarvan wij een copie kregen toegespeeld en waarop vermeld staat "koopsom graven", is een vraag welke straks in commissie wel aan de orde gesteld zal worden. Afgesproken werd dat het college over vak O een advies ter discussie zal samenstellen. De VVD die zich buiten de discussie ghouden had, besloot deze beraadsla ging met de opmerking: "Voor de VVD blijft vak O vooralsnog vak nul". Waar dat nu precies op sloeg werd ons niet helemaal duidelijk.... zien. Hij heeft toen het illegale terrein eerst gedeeltelijk ontruimd, maar er toen weer opnieuw sloopauto's ge plaatst. "De gemeente /.al gepaste maatregelen nemen", aldus wethou der Claessens. Maar dat was voor de fraktie Samenwerking niet genoeg. "Een harde aanpak", zo drong dhr. Den Brok aan. "Het niet bij krasse taal alleen laten". KAPVERBOD Het illegaal kappen van bomen kwam bij het hoofdstuk "milieu" eveneens aan de orde. Wij hebben daar reeds eerder uitvoerig over bericht. Intussen komen er wel reakties los, zoals: men heeft de mond vol over het kappen van bomen, maar men zwijgt over de vele (honderden) bomen, welke er geplant worden.... BOUWMATERIALEN WAND- EN VLOERTEGELS AANBOUWKEUKENS - GEVELSTENEN VENRAY, Bongefdstraat 5, tel. 04780-85959 Geopend tot 17.30 uur 's Zaterdags van 9-13.00 uur. Naar aanleiding van klachten dat in De Veltumser Kleffen een sterk vermagerde hond zou rondlopen heeft de politie een onderzoek ingesteld. De politie trof daar inderdaad een sterk vermagerde Dobberman pincher aan, die bijna niet meer kon lopen. Het vermagerde dier werd naar het politieburea overbebracht. Een daar ontboden dierenarts stelde vast, dat de hond circa 50 dagen behalve water geen of nagenoeg geen eten heeft gehad. De eigenaar van de hond kon worden achterhaald. Het bleek een 25-jarige alleenwonende man te zijn, van een flat aan de Veltumse Kleffen. De politie hield hem aan, als verdachte van dierenmishandeling, c.q. dierenkwelling. De man bekende de nodige zorg aan de hond te hebben onthouden, en hem nagenoeg geen eten had verstrekt. Financieele moei lijkheden speelden daarbij een rol. Ook zou hij de hond meerdere malen mishandeld hebben, om zijn kwaad heid af te reageren. Hij deed onmiddelijk afstand van de hond, waarvoor de politie inmiddels een goed tehuis en nieuwe baas heeft gevonden, waar het dier weer op krachten komt. Natuurlijk heeft de politie proces verbaal opgemaakt terzake dieren mishandeling c.q. dierenkwelling. Bij de afsluitende begrotingsverga deringen zei de voorzitter, burge meester Defesche, verheugd te zijn, dat er dit jaar in Venray geen ar beidsplaatsen verloren zijn gegaan. Venray heeft nog steeds een van de laagste percentages werklozen. Maar toch zal in de nabije toekomst de ar beidsmarkt hier worden ingekrompen. Met name in de gezondheidszorg, door vermindering van de verpleegca- paciteiten in de Venrayse Pysichiatri- sche inrichtingen. Zowel de Provincie als het Rijk - al dus de burgemeester - zijn er zich van bewust welke gevolgen de capaciteits vermindering van Anna Servaas voor Venray zal hebben. Er is één lichtpuntje: een tweede vervangend te huis (de Laterije), waarvoor de plan nen komend jaar op tafel komen. INDUSTRIE Grootse industrievestingen hebben er dit jaar in Venray niet plaats gehad. Wel kwamen er verschillend»; bedrij ven in totaal toch goed voor 3700 m2 industrieterrein. Men is verder nog in onderhandeling over „enkele duizen den m2". WINKELCENTRUM De burgemeester verwachtte, dat de verruiming van Venrays winkelcen trum - de vestiging van C&A en de openstelling van De Bleek - zeker ook voor werkgelegenheid zal zorgen. Om alvast voor meer kopers-publiek te zorgen, zullen de pendelaars naar Venray worden „bewerkt" om zich in Venray te komen vestigen. Prompt reageerde Van de Vorle met de vraag of de vele gemeenteambtena ren die buiten Venray, wonen, ook eens gepord moeten worden om in Venray te komen wonen. Inderdaad zei de burgemeester, want dat zijn ook pendelaars. VENRAY-PROMOTION De gemeente voelt er niets meer voor, om Venray promotion te plegen in provinciaal of regionaal verband. Dus niet meer samen met andere ge meenten, want die methode is niet suc cesvol gebleken. Beter zal het zijn, al dus de burgemeester, dat wc doelge richt de industrieën voor vestiging in Venray interesseren.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 7