AGENDA (0 SCHOUWBURG- NIEUWS De moord op - Martien Peeters Torro heeft nog geen haast Fietsrekken in de Passage msmi Bronzen kruisen voor Nestlé brandweerlieden Plein vóór de bibliotheek Oprichting autoschade- bedrijf Castenray en Rijksweg 73 Bestemming Wilhelminapiein Groene Kruis s Herentruien f 99.- V INGEZONDEN De Huisvriend Postduiven tentoonstelling te Wanssum Grote successen voor Venrayse duivenmelker aginiEELENMAAS Donderdag 3 december - Pagina 3 Ondanks het feit dat ook na de atste oproep in dit blad verschillende )s bij het Recherchebijstandteam jn binnengekomen, blijkt daar nog et de „gouden tip" bij te zitten. Nog steeds zouden de leden van dit am, onder leiding van adjudant A. ervoort, graag in kontakt komen et de eigenaar van de auto waarvan i de moordnacht het alarm in wer ing trad. Technische leden van het team heb- ;n in de maandagavond gehouden ijeenkomst van de Geschied en Oud- Eidkundige Kring Venray, bij een rietal leden vingerafdrukken geno- len. Dat geschiedde in overleg met de oorzitter van deze Kring. Bij het ehnisch onderzoek in de woning van e vermoorde Martien Peeters zijn na- lelijk een groot aantal vingerafdruk- en gevonden. Omdat bekend was dat den van de Kring vaker bij Martien eeters op bezoek kwamen, had men raag de beschikking over hun vinger- fdrukken. Ook zou het recherche- ijstandsteam graag kontakt hebben iet andere personen die wel eens meer ij Martien Peeters op bezoek zijn ge- eest. Ook van hen zouden dan ingerafdrukken genomen kunnen orden, om zodoende het aantal on- ekende vingerafdrukken te kunnen iimineren. De leden van het team hebben nog :eeds alle vertrouwen de moord, hoe nwaarschijnlijk dit ook mag klinken, p te kunnen lossen. Opnieuw werd in de commissie voor ipenbare werken aangedrongen om lij de los- en laadplaats van de nieuwe 'orro orde op zaken te stellen. De irectie is van gemeentewege reeds (teerdere malen aangemaand de landen uit de mouwen te steken, lelaas zonder resultaat. De aankoop tan een paar vierkante meters grond er plaatse zal heus geen soelaas Sjr lieden. En het wordt toch onderhand /el tijd, nu De Bleek zijn voltooiing adert en de eerste bewoners niet meer £tï to lang op zich zullen laten wachten. let kan niet, dat die dan moeten uit- 1 ien over een rommelige opslagplaats. Of de Torro wellicht over meer •ond kan beschikken nu er door de irand in de Schoolstraat ruimte vrij •ekomen is, werd door de'commissie- /oorzitter heftig ontkend. De eigenaar Berden Meubelen - zal zeker geen 'jrond gaan verkopen. Voor de Torro zal wellicht niets inders overblijven dan er een rerdieping bij te bouwen, of z'n heil te :ken onder de grond. Mocht de lirectie daartoe geen aanstalte maken in dus overlast bezorgen aan de buurt, lan kan men rekenen op een optreden 'an de politie. Bij de bouw van vier winkelunits in de Passage, zijn de daar geplaatste fietsrekken komen te vervallen. Omdat men een aantal fietsrekken in deze straat of onmiddelijke omgeving toch wel erg op prijs stelt, heeft de gemeente al enige tijd uitgezien naar een mogelijkheid daar ergens ruimte voor te scheppen. Tot op heden is men Mldaar niet in geslaagd. W Van verwijzing naar de nu niet meer in gebruik zijnde fietsklemmen bij de voormalige jeugdbibiliotheek in de Schoolstraat, verwacht men niet veel effekt. Maar, het is wellicht mogelijk een of twee parkeerplaatsen vóór die voormalige bibiliotheek - tegenover de Passage - als fietsenstalling in te richten. Een definitief besluit is echter nog niet genomen. BROEKEN DUUR? KOM NOU!!! Overloon, Vierlingsbeekseweg 18 Telefoon 04788-1434 Maasbree, Dorpstraat 93 Telefoon 04765-3395 Tijdens de bindingsavond van de bedrijfsbrandweer van Nestlé Venray heeft de regionaal commandant dhr. W. v.d. Haterd, twee bronzen kruisen uitgereikt aan de commandant J.P. Phillipson en ondercommandant H. Gelden voor hun 121/2 jarig jubileum als vrijwilliger bij de bedrijfsbrand weer. Tevens werden diverse diploma's uitgereikt voor het behalen van de brandweeropleidingen 2e klasse, le klasse en Hoofdbrandwacht aan resp. de heren W. Baltussen, H. Gorree, B. Lian, H. Derckx en H. Gelden. In zijn toespraak ging de regionaal commandant in op het huidige peil van de bedrijfsbrandweerkorpsen in het algemeen en Nestlé in het bijzon der, welke volgens hem een niet meer weg te denken gespreks-partner is ge worden binnen het gehele brandweer- gebeuren in Nederland. Het niet aanwezig zijn van enig directie-lid vond hij een belangrijk ge mis juist daar de geweldige vrijwillige inzet van het gehele korps toch een be- drijfseconomsch aspect heeft en zijn- sinziens door de directie moet worden gewaardeerd en wel juist tijdens deze speciale gelegenheden. Deze week zou aan de commissie voor openbare werken advies zijn gevraagd om maar liefst 99.400,- beschikbaar te stellen ten behoeve van de inrichting van het plein vóór de nieuwe bibiliotheek mediatheek - de voormalige Torro. Het voorstel werd echter tijdens de vergadering terug genomen; het zal op een volgende vergadering opnieuw aan de orde worden gesteld. Het voorstel werd niet terug genomen, omdat het veel te duur zou zijn, maar omdat de financiering nog niet rond was. In eerste instantie was het de bedoeling dat deze aanleg betaald zou worden uit „de pot" stads- en dorpsvernieuwing, waaruit o.m. ook de verhuiskosten van de bewoners van Wit Desselke gefinan cierd worden. Welke kink er nu in de kabel gekomen is, werd niet helemaal duidelijk. Maar het plein zal ongetwijfeld toch wel opgeknapt worden.... Vandaag, donderdag, behandelt de commissie voor ruimtelijke ordening het verlenen van een recht van erfpacht, op het industrieterrein de Hulst, ten behoeve van de oprichting van een autoschadebedrijf. Het Iaat zich aanzien, dat geen enkel commissielid tegen de vestiging van een dergelijk bedrijf bezwaar zal hebben, en derhalve b.e en w. dan ook zal adviseren dat recht van erfpacht te verlenen. Het te stichten autoschadebedrijf is een b.v. in oprichting, waarin de volgende Venrayse garagebedrijven participeren: Van Haren, AMV, GHV en Den Brier en verder Cup uit Maashees en WeJeBe uit Blitterswijck Wanssum. Sinds Spuiterij P. Theuws, met het herstel van autoschaden stopte, waren veel garagebedrijven aangewezen op bedrijven buiten het centrum, die al dan niet gespecialiseerd waren in carrosseriewerkzaamheden, als uit deuken, spuiten etc. terwijl men ook voor het inbouwen van schuifdaken en sunroofs dikwijls naar elders moest. Genoemde automobiel- en garagebedrijven willen deze service nu zelf gaan verlenen in een nieuw te stichten bedrijf, waarin gespeciali seerde medewerkers garant staan voor kwaliteitswerk. Het nieuwe bedrijf komt aan de Henri Dunantstraat, op het industrie terrein De Hulst, aan de achterkant van Vera Zonwerking. Tussen het nieuwe bedrijf en het PTT-voorsor- teercentrum blijft nog voldoende ruimte om het bedrijf te kunnen uitbreiden. De betreffende kavel wordt dan ook tot november volgend jaar voor „Autoschadebedrijf Hul- sterdreef" gereserveerd. Op de hoek Paterslaan-Kruisstraat is sinds kort een nieuwe frituurzaak gevestigd, „Snackcorner". „Snack- corner" wordt gerund door dhr. John Jansen. Dhr. Jansen heeft de Slagers vakopleiding gevolgd en voorheen er varing opgedaan als kok. Geen woi> der dat ruim de helft van het assorti ment, dat „Snackcorner" te bieden heeft, uit eigen keuken komt. Snackcorner beschikt over 16 zit plaatsen voor de klanten en er is vol doende parkeergelegenheid in de buurt, m Volgens wethouder Claessens is de Provinciale Waterstaat niet bereid de op- en afrit van de Venloseweg in Castenray voor het verkeer af te sluiten. Zoals bekend kan men in Castenray de Venloseweg op rijden in de richting Venlo, en de Venloseweg verlaten in de richting Venray. Vooral van deze afrit wordt vaak gebruik gemaakt door zwaar verkeer dat ofwel in Oirlo moet zijn of op het industrieterrein de Hulst c.q. de Witte Vennen. Daarbij wordt overlast bezorgd aan de bewoners van de Castenrayseweg en de kom van Oirlo. Alleen als de Castenrayse bevolking massaal om afsluiting zou verzoeken, zou heroverweging van het standpunt van de Provinciale Waterstaat wellicht mogelijk zijn. Afsluiting zou namelijk een grotere verkeersbelasting beteke nen voor de Horsterweg en de Tienrayseweg, waar het verkeer dén gebruik gaat maken van de Venlose weg. Overigens; de op- en afrit in Castenray komt definitief te vervallen als de huidige Venlose „omgebouwd" wordt tot Rijksweg 73. Dat kan nog wel vijf jaar duren, of nog langer, indien de gemeente deze Rijksweg niet mogen voor-financieren. Regelmatig is de laatste jaren gesproken over bouwmogelijkheden op het plein achter de Muziekschool (het voormalige raadhuis), het z.g. Wilhelminapiein - aan de Juliana- singel. Daarbij is steeds uitdrukkelijk gesteld, dat de huidige parkeercapaci- teit daar behouden moet blijven - indien niet beganegronds, dan onder gronds. Burgemeester en wethouders zijn in verband daarmee nu voornemens een stedebouwkundig plan voor deze hoek te laten uitwerken. Maar, om te voorkomen dat in de ontwikkelingsfa se van dat plan mogelijk ongewenste bouwinitiatieven plaatsvinden op de direct aan het plein grenzende gronden, is het gewenst, dat de gemeenteraad voor dat gebied een planherziening in voorbereiding ver klaart. Daardoor is het niet meer mogelijk, dat bedoelde ongewenste bouwaktiviteiten gerealiseerd kunnen worden. Volgens de wet moet een dergelijke herziening binnen een jaar in procedure worden gebracht, maar het betekent helemaal niet, dat al op korte termijn die voorgenomen ontwikke ling daadwerkelijk zal worden gere aliseerd. Voorlopig betekent het alleen maar dat er op het plein of in de directe omgeving niet gebouwd kan worden - op de plaats rust, dus. Vrouwentrefcentrum verdwijnt uit de Bachstraat In een vergadering op 25 november jl. is besloten om de ruimte in de Bachstraat vanaf 7 december niet meer te gebruiken als Vrouwentrefcentrum. Tijdens deze vergadering bleek dat het meerendeel van de vrouwen meer be hoefte heeft aan ontspanning in de vorm van bar/swingavonden. Het hui dige Vrouwentrefcentrum leent zich daar niet voor Het Vrouwentrefcentrum is nu op zoek naar een andere ruimte, waar het van plan is om een keer per maand een trefavond te gaan organiseren. BEWONERS NAAR BRUILOFT Bij terugkeer van een bruiloft werd ontdekt dat er was ingebroken in een woning aan de Bremmenkamp te Oirlo. Nadat de politie ter plaatse was, in afwachting van de komst van de Recherche, kwam het tot een woordenwisseling tussen politie en bewoners. De politie vond het uiteindelijk verstandig, om verdere moeilijkheden te voorkomen, terug te gaan naar het buro. Er werd nog met een Friese staartklok gegooid welke daarbij gedeeltelijk werd vernield. BEWONERS WAREN TER KERKE Terwijl bejaarde-bewoners van uit de Meidoornstraat ter kerke wren, hebben onbevoegden zich met geweld toegang weten te verschaffen tot hun woning. Die werd geheel doorzocht. Een aantal sieraden, welke voor de eigenaren emotionele waarde hebben, waren verdwenen. BEWONERS WAREN EVEN WEG Tijdens een afwezigheid van hoog stens een kwartier, hebben onbevoeg den zich met geweld toegang weten te verschaffen tot een woning aan de St. Jozeflaan in Smakt. In die korte tijd werden 300,- ontvreemd en 10 Eurocheques. OP HETERDAAD BETRAPT Vrijdagmiddag werd uit het kantoor aan de achterzijde van een Optiek in de Grotestraat, een geldkistje gestolen. De dader had, nadat hij de inhoud had bekeken, in de gaten dat hij mis had gegrepen. Hij gooide het kistje weg en wilde het kantoor weer verlaten toen hij door de eigenaar werd betrapt. Die eigenaar wist de inbreker, een 25-jarige inwoner, zo lang vast te houden totdat de politie hem kon overnemen. Hij is ingesloten en werd later voorgeleid aan de officier van Justitie. REGIONALE VERENIGING Regelmatig bereiken ons vragen over de opvoeding van en de omgang met peuters en kleuters in de leeftijd van 0-4 jaar. Boeken zijn hierover vol geschreven, maar in het gewone doen van alle dag blijkt het weer anders te zijn. Het Groene Kruis wil een peuter- kleuter themaochtend organiseren: - om U ervaringen te laten uitwisselen en van elkaar te leren. - om U te laten merken dat U niet de enige bent met vragen. - Om U te helpen informatie en adviezen op een rij te kunnen zetten. Bij voldoende deelname (minimaal 8 personen, maximaal 15 personen) organiseren wij een thema-ochtend. Programma: dinsdagochten 26 ja- nari 1988 van 9.00 tot 11.00 uur: Het thema „kinderangst". De themaochten wordt gehouden in de Clockert Bergweg 4 Venray. Voor kinderopvang wordt gezorgd. De onkosten die hieraan verbonden zijn bedragen 2,50 per persoon (voor leden). Heeft U interesse, meldt U dan aan! Regionale vereniging Het Groene Kruis Venray, Bergweg 4 5801 EG Venray. Telefoon 04780-81269. In lichtingen Miep Vermeulen, wijkver pleegkundige. RIJDEN ONDER INVLOED - Een 43 jarige Venrayer werd op de Oostsingel door de politie aangehou den wegens zijn opvallend rijgedrag. De bestuurder had te diep in het bekende glaasje gekeken. Hij moest de alcohol-proeven ondergaan en kon later met een rijverbod huiswaarts keren. Een proces verbaal volgt. - Op de Steegse Peelweg werd een 20-jarige man uit Horst aangehouden en ook bij deze bestuurder werd drankgebruik geconstateerd. Hij moest eveneens de bekende proeven ondergaan. Met een rijverbod en aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt, kon de Horste naar huiswaarts keren. HOND VIEL SCHAPEN AAN Het is de politie en omwonenden niet gelukt een in het veld lopende hond aan te houden, welke het speciaal gemunt had op schapen. Enkele dieren, in de buurt van de Timmermannsweg te Ysselsteyn, wer den door de hond gebeten. Een schaap kreeg verschillende beten en moest worden afgemaakt. VERNIELINGEN - Bij een aan de Haammakerstraat geparkeerde personenauto bleken de ruitenwissers vernield te zijn. - Tijdens het weekend zijn er vijf ruiten van de dependance van de MAVO aan de Oostsingel vernield. GEVAARLIJKE RAKET Op een bouwplaats in plan Land- weert werden explosieven gevonden. De mannen van de EOD stelden vast dat daarbij een nog uiterst gevaarlijke Duitse 15 cm raket zat. Men durfde deze niet te vervoeren. Met een graaf machine werd het projectiel behoor lijk afgedekt en ter plaatse tot ontplof fing gebracht. DIEFSTALLEN - Uit een bedrijf aan het Kennedy- plein werd een blauwe handtas gestolen van een Venrayse dame. In die tas zat een klein bedrag, enkele cheques, een paspoort en een riibewijs. - Uit de garderobe van de sportzaal aan de Beukenlaan werd ten nadele van enkele sporters een bedrag van 150,- ontvreemd alsmede een bankpasje - Uit een electrozaak in de Grote straat werd ontdekt dat een videore corder ter waarde van 2195,- verdwenen was. Deze was beslist niet verkocht maar door een „klant" meegenomen. - Uit een paardenstal, in een weiland aan de Deurneseweg - Venloseweg, werd een stroomaggregaat gestolen. De deur van de stal was met geweld opengebroken. - In de nacht van maandag op dinsdag werden bij de camping „De Barrier" aan de Maasheseweg enkele coniferen gestolen. Getuigen hebben rond 2.15 uur een oud model personenauto met aanhangwagen gezien. Van een bij het schouwburgplein geplaatste fiets was de op de bagagedrager opgeborgen regenpak ontvreemd. BENZINE UIT ACHT AUTO'S OVERGEHEVELD Op het terrein van een garage aan de Wilhelminastraat werd uit 8 daar geparkeerde personenauto's de benzi ne overgeheveld. Naar schatting werd op die wijze 120 liter benzine gestolen. DIEFSTAL UIT LOKALITEIT Mogelijk door overmatig drankge bruik pleegde een 21-jarige Venrayer een diefstal in een lokaliteit. Hij werd door de politie aangehouden en voor zijn eigen veiligheid ter ontnuchtering ingesloten. Later kon hij huiswaarts keren met de boodschap dat tegen hem proces verbaal zal worden opgemaakt. donderdag 10 december HANS LIBERG - "WORTEL BACH LIVE" Nieuwe talenten duiken gelukkig eens in de zoveel tijd in het theater op. Brigitte Kaandorp is zo iemand, Herman Finkers is zo iemand en HANS LIBERG is er ook zo een. Het is altijd verrassend en opwindend om nieuwe talenten vanaf het begin mee te kunnen maken. Het hoge niveau waarop zij starten, is vergelijkbaar met hetgeen Jos Brink. Youp van 't Hek en Freek de Jonge presteerden. Wie het programma van Liberg afgelopen seizoen in ons theater zag. hoeven we niets meer te zeggen. Die mensen komen vanzelf terug naar dit nieuwe programma. Degenen, die altijd aan de kant blijven staan, die de kat uit de boom wilen kijken, missen zoveel dat ze hun leven veel rijker zouden kunnen maken, door de nieuwe theaterpersoonlijkheden in levende lijve te gaan bewonderen Een avond nieuw entertainment voor een publiek dat MEER wil. Grootser van opzet, op niveau en zeker om te genieten, te ver wonderen en te lachen. Bieyle Carlo Arrow Caluzzi McGregor Point Grotestraat 93 GESLAAGD Aan de Katholieke Universiteit Nijmegen slaagde op 26 november 1987 H. Linders, Westsingel Venray voor zijn doctoraal examen Middel eeuwse Geschiedenis. Jeu Basten van de Kiekweg mag met tevredenheid terugzien op het afgelo pen vliegseizoen, waarin zijn duiven prachtige resultaten bereikt hebben. Jeu heeft zijn duiven gespecialiseerd in wat men „fondvluchten" noemt. Voor de leek betekent dat: wedvluch ten boven de 500 km, wat in de prak tijk neerkomt op vluchten rond de 1000 km. Eerst onlangs kreeg hij offi cieel bevestigd, dat hij in West- Europees verband de tweede prijs be haalde over vier vluchten vanaf Zuid Frankrijk en Spanje. Alleen een Duit se duivenmelker noteerde daarbij nog iets betere punten dan Jeu. Deze vluchten waren Pau, Barcelona, Mar seille en Perpignan. De prijzen die de duiven van Jeu Basten daarbij wisten te veroveren waren resp. 44e, 19 en 142, 167 en 51e. Jeu Basten, die lid is van de Venray se Postduivenvereniging De Zwaluw, vligt voor deze fondvluchten met de Zuid Limburgse Unie. De vier genoemde vluchten worden ook aangeduid als de West Europese Supermarathon. jeu kreeg die tweede prijs, omdat hij bij die vier vluchten zijn duiven tekende (aanwees) welke het eerst op zijn hok terug zouden zijn. Die tweede prijs in West Euro pees verband betekent ook dat hij Natuurlijk kon de VVV Venray niet achterblijven om daar waar mogelijk Venray te promoten in den lande. Er zijn nu eenmaal Haagse Hopjes, Deventer Koek, Weerter Vlaaitjes om er maar enkele te noemen en Venray had niets, om als een typisch product mee te nemen om op die wijze Venray te promoten. Maar een vijftal Venrayse bakkers was bereid daar iets aan te doen met als resultaat dat directeur Min met zijn assistente en de 5 bakkers vorige week een typisch Venrays produkt aan het volk konden presenteren. Rond die presentatie kwam natuurlijk de noodzakelijke publici ty. Omdat wij ook nog al eens elders in den lande op bezoek gaan en dan traditiegetrouw een Venrayse Vlaai meenamen, wilden wij ook aan de Venrayse promotie gaan doen. Wij togen naar een van die 5 bakkers. Maar van schrik konden wij geen woord meer uitbrengen toen wij de prijs hoorden... Twaalf gulden vijftig... Voor 400 gram veredelde taai taai met weliswaar een honingsmaak en dan in de vorm van een bijenkorf. Nu weten wij niet wat de kostprijs is, maar eens en nooit weer en wij weten ook niet wat VVV Venray daar aan verdient. Wat een Deventerkoek kost of 400 gram Haagse Hopjes of welk ander typisch gemeentelijk product kost is niet bekend, maar wel dat wij in de toekomst weer een echte Venrayse Vlaai meenemen omdat deze minder kost dan het gepromote Venrayse produkt „De Beejekurf". Niet te denken wat voor een minimumverdiener, bijstandtrekker of laagst betaalde het zal zijn om een dergelijk produkt aan te schaffen. Laat daar de actieve VVV eens aan denken, dan komt er misschien ook voor deze groep een betaalbaar typisch Venrays produkt naar voren. Een die zich genomen voelt, G.H. Naam en adres bij de redaktie bekend daarbij de eerste nationale prijswin naar werd. Bovendien werd hij ook nog 8e over twee getekende duiven. En dat is niet mis bij zo'n grote internati onale deelname. Het meedoen met internationale vluchten is voor Venrayse duivenmel kers interessant geworden, nu De Zwaluw sinds twee jaar een internatio naal erkend inkorfiokal is geworden. Men behoeft dus niet meer met zijn duiven naar Venlo, Helmond of Eind hoven om met deze vluchten mee te kunnen doen. Ook in zijn eigen vereniging hebben Jeu en zijn duiven behoorlijk wat prij zen in de wacht gesleept. Zo werd hij eerste generaal met 3 en met 4 aange wezen duiven bij vluchten boven 500 km. Eveneens eerste generaal met aan gewezen duiven over drie nachtvluch ten - dat zijn dus vluchten waarbij de duiven op weg naar huis eenmaal moe ten overnachten. In de Fondclub Limburg behaald Jeu Basten tenslotte over meerdere fondvluchten de 10e prijs met 2 gete kende (aangewezen) duiven. Een alleszins vermeldenswaardig re sultaat. waarvoor hij en zijn „Barcelona-duif" gerust eens in het herfst-zonnetje gezet mogen worden. WEEKEND 5 en 6 DECEMBER ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lank- veld, H. Schraven en J. Wittgen: T. LANKVELD Langstraat 76, tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck Keizer. F. Schmeetz, T. van Thiel, D. Vercautcren en J. de Vocht: F. SCHMEETZ Aronskelk 76. tel. 85900 DR. VAN DONGEN Past. Jeukenstraat 6, America tel. 04764-1707 van vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, lel. 80140 Van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitslui tend na telefonische afspraak neemt waar: O. VERHAEGEN, tel. 82281 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en M.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak G. GELLING Gildestraat 10 Oostrum, tel. 10956 DIERENARTSENPRAKTIJK M.J. van Winden E.M. Ruymbeek J.M. van Winden W.H.M. de Vocht Behandeling in het weekend volgens telefonische afspraak M.J. VAN WINDEN Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van Mevr. Raay- makers. Mevr. Stevens, Mevr. Tigge- loven en Mevr. Vermazeren. MEVR. VERMAZEREN Blitterswijck, tel. 04784-2273 Vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van Mevr. Stevens en Mevr. Tiggeloven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrij dag 12 uur waargenomen door MEVR. TIGGELOVEN Blauwververslraat 30. lel. 82411 Afspraken maken 's morgens tussen 8 en 9 uur en 's avonds tussen 6 en 7 uur. Op vrijdag 4 december om 20.00 uur opent De Huisvriend haar kring wedstrijd voor zang- en kleurkanaris, bastaarden, kooivogels, parkieten en exoten. De tentoonstelling wordt ge houden in zaal In den Engel, Poststraat 1 te Venray. De aangesloten verenigingen van de kring zijn Wanssum, Well, Gennep, Boxmeer, Vierlingsbeek en Venray. Genoemde verenigingen hebben een mooie collectie vogels ingezonden zo dat voor iedere liefhebber van vogels deze tentoonstelling de moeite waard is om te bezichtigen. Verder is deze tentoonstelling open op vrijdag 4 de cember van 20.00 tot 22.00 uur. Zaterdag 5 december is de ten toonstelling geopend van 10.00 tot 18.00 uur en zondag 6 december van 10.00 tot 17.00 uur. De Huisvriend no digt iedereen uit deze wedstrijden te komen bezoeken. Op 5 en 6 december a.s. organiseert P.D.V. de Maasvogels in Wanssum wederom haar jaarlijkse Nationale Tentoonstelling in het Gemeenschaps huis „De Zandhoek" nabij de kerk. Er wordt gekeurd in 6 klassen t.w. - oude doffer - oude duivin - jarige doffer - jarige duivin - jonge doffer - jonge duivin. Inzetten zaterdag 5 december van 18.00 tot 21.00 uur. De tentoonstel ling is zondag geopend vanaf 11.00 uur. Teruggave duiven zondag 18.00 uur. Ook worden er weer bonnen verkocht van bekende lief hebbers uit de omgeving. ACHTERSTALLIG ONDERHOUD Dinsdagmiddag moest de Venrayse brandweer met de ladderwagen in ak- tie komen voor hel blussen van een schoorsteen brand in het cafe „De Pièlhaas" aan de Eindstraat. Door oververhitting was de schoorsteen in brand geraakt. Dankzij de snelle inzet kon uitbreiding van de brand worden voorkomen. De deskundigen stelden vast dat de oorzaak van de brand moet worden gezocht in achterstallig onder houd van de schoorsteen.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 3