KERKDIENSTEN OUDE FOTC ■JOURNAAL Herentruien Leren uit eigen ervaringen f99.- PEEL EN MAAS Donderdag 3 december - Pagina JEI GROTE KERK Deken C.J.R. Buschman, Eind- straat 6 tel. 81275: Kapl. H. de Wit OFM, Grote Markt 10, tel. 82385 b.g.g. 85855. Zaterdag: 9.00 Ism Maria Voer- mans-Jurissen, Harrie Messemaeckers Leo en Rie Wolke-Greefkens.; 19.00 Zondagsdienst jrd. overl. ouders Truijen-Hendricx; overl. ouders van Bracht-Cremers, Piet Maassen, Lam bert Janssen (fam v. Kuyck) Ben van Daal, overl. fam. Vermeulen-Ver- heijen; Rinus Beekers en Koos van Heek; voor de levende- en overleden leden van het St. Nicolaasgilde. Zondag: 2e zondag van de advent 8.00 lsm Hendrikus Drabbels, echtge note en kinderen; voor de parochie, 9.30 Lat. Hgm Wilhelmus Hubertus Janssen; Maria Kersten-Tichelhoven; Anna en Jean Zeegers, Josephina Heggen-Baggen; jrd. Piet Kersten en Maria Kersten-van Bracht (S) ouders Reinders-Artz; Deken Loonen (Coll); 11.00 Ned. Hgm: Cor Vonk en beide echtgenoten (S) Teng Peeters en overl. ouders, Theo Bonants (Coll) Truus Broers-Rongen (coll.) Piet Lerou (Coll) Maandag: H. Ambrosius 9'00 lsm Wilhelm Wilms en Hendrina Huisman Jrd. Koos Bertij. Dinsdag Onbevlekte ontvangenis van de Heilige Maagd Maria: Hoogfeest 9.00 lsm ouders Hendricx- Poels en familie; 19.00 overl. ouders Theuws-Filla; Martha Thielen-Stevens (Buurt) Antoon Janssen en echtgenote Woensdag: 9.00 lsm ouders Arts- Cornelissen, Jenniskens-Janssen, Jeu Jenniskens, Willie, Antoon en Leo nard Janssen (S). Donderdag: 9.00 lsm voor de zielen in het vagevuur. 19.00 lsm jrd. Herbert Steeghs. Vrijdag: 9.00 lsm oude Stichtingen 11.00 pl. Huw. Mis voor het bruidspaar Jos Laurense en Elly Wester Wilhelminastraat 10. 14.00 Pl. Huw. Mis voor het bruidspaar Wil Linders en Carla Vollenberg St. Ursulastraat 38. 14.30 St. Jozefkapel Pl. Huw. Mis voor het Bruidspaar Johan Elderkamp en Loes van der Eist Chopinstraat 30. Zaterdag: H. Lucia 9.00 lsm tot bijzondere intentie. 19.00 Zondags dienst: overl. ouders Baten-van Rhee; Grad Goumans; Harrie Swakhoven; Jan Kersten, ouders Kersten en ouders van Dommelen. Janco Hoelen (buurt) Peter - Johan Aben en Maria Louisa Fleurkens (S) Lambert Janssen (Coll) Truus Broers-Rongen (buurt); Petro- nella Janssen van Dijk en zoon Frits. Misdienaars en akolieten Akolieten: Zaterdag: 19.00 Irma Maassen en Elke Janssen, Lector T. Verbeek. Zondag: 8.00 Pascal en Maikel Brons. 9.30 P. Vosbeek, Fieke Schwachöfer en Petra Berkers. 11.00 Joyce Borgs en Ruud Pelzer, Lector: L. Truyen Misdienaars: Dinsdag: 19.00 Maikel Brons. Donderdag: 19.00 Irma Maassen en Elke Janssen. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag: 18.30 liturgieviering met volkszang. Voorganger G. van Loe- nen. Lektrice S. van Loenen. Intentie Aloys Kersten. Kollekte Solidaridad. Zondag tweede zondag van de advent. 9.30 liturgieviering met koor en volkszang. Voorganger G. van Loenen. LectriceH. Brouwer, Kollek te Solidaridad. Maandag: 18.30 liturgieviering voor ganger J. Korff. Dinsdag: 13.30 liturgiegroep. 18.30 liturgieviering. Voorganger G. van Loenen. Woensdag: 18.30 liturgieviering. Voorganger J. Korff. Donderdag: 18.30 liturgieviering. Voorganger G. van Loenen. Vrijdag: 15.00 viering van het 25-jarig dienstjubileum van de heer van Bergen. PATERSKERK Tweede zondag van de advent: H. Misen 9.00 10.15 hoogmis gezongen door Crescendo 11.45, 18.00 avond mis. Dinsdag: feest van de Onbevlekte ontvangenis van de H. Maagd Maria. Vrijdag: 19.00 avondmis om Gods zegen te vragen over de gezinnen in de parochie. Zaterdag: 17.00 biechtgelegenheid; 18.30 avondmis. Opgeluisterd door het kleinensemble van de orkestvere niging Venray. Misintenties Zaterdag: 18.30 Martien Fleurkens, echtgenote en zoon. Zondag: 9.00 levende en overlden familie,. Teng Stevens. 10.15 Konrad Thijssen en overl. fam. voor de parochie. 11.45 overl. echtpaar Heggen-Baggen, jrg. Sharon Oomens, 18.00 overl. ouders Janssen-Krijns en kinderen. Maandag: 8.00 familie Verhoeven: 19.00 overl. fam. Manders-Hüpen Dinsdag: 8.00 familie Peters-Arts; 19.00 Wim v.d. Munckhof en overl. fam. Harrij van Meijel; tot zekere intentie. Woensdag: 8.00 overl. ouders Barnhoorn-van Houdt; Johanna Christina Beerkens-Claessens (derde ORde) Donderdag: 8.00 overl. fam. Bovee-Broekmans; 19.00 overl. ou ders Akkermans-Timmermans. Vrijdag: 8.00 zuster Hermina Balendong, 19.00 gezinsmis, Margare- tha Veldhuizen Martha Thielen-Ste vens. Zaterdag: 8.00 Constance Snijders en Jacob Palm. Akolieten en Misdienaars Zaterdag: 18.30 Leo en Johan Pouwels, Zondag: 9.00 Tonny Ver meulen, 10.15 Rene Jansbeken, 11.45 Andre Basten, 18.00 Martijn Smelt. Maandag en Vrijdag: 19.00 Emiel Kusters. Dinsdagen donderdag: 19.00 Pascal Kusters. MANUI: JIL SANDER'S JONGSTE MANNENLIJN Jil Sander, de succesvolle Duitse mode-ontwerpster, wiens naam we reldwijd een synoniem geworden is voor topkwaliteit en een strikt eigen tijds design, heeft een nieuwe geur- en verzorgingslijn voor mannen uitge bracht. Man III is de simpele maar logische naam van Man Pure en Man Tow. LIFESTYLE Zo'n twintig jaar geleden viel deze vrouw al op door haar eigenzinnige visie op kwaliteit en comfort. Nog voordat de wereld met het fenomeen lifestyle geconfronteerd werd, creëer de Jil Sander naast mode ook leder waren, brillen en cosmetica, die exact bleken aan te sluiten bij de wensen en de manier van leven van talloze veel eisende mensen. Mensen die herken baar zijn aan hun voorliefde voor ex clusieve en hoogwaardige produkten, die puur plezier betekenen in 't dra gen, in 't gebruik en om naar te kijken. In veel gevallen staat er subtiel Jil Sander op vermeld AFWISSELING GEVRAAGD Haar eerste vrouwenparefum noemde Jil Sander Woman Pure, gevolgd door Woman II en vorig jaar door Woman III. De geur- en. verrzorgingslijn Man Pure (met 'n kruidig bitter, aroma waarin o.a. sandelhout, tabak, rum- essence, groene peper en amber zijn verwerkt) was het begin van 't succes op het gebied van mannencosmetica. Daarna werd Man Two (kruidig-fris door o.a. sandelhout, vetiver, Pat chouli, mos, vanille en cederolie) uit gebracht, dat een elegante en dyna mische uitstraling heeft. Het is niet meer dan vanzelfspre kend, dat er een Man III moest ko men. Immers, vrouwen èn mannen hebben vandaag de dag aan één geur niet meer genoeg. Ze zoeken afwisse ling en selecteren weloverwogen een JILSANDER geur voor verschillende gelegenheden en stemmingen, precies zoals ze elke dag met zorg een andere outfit uit de kast halen. Kortom, de tijd is rijp voor Man III, een geur voor zelfbewuste indivi dualisten; voor mannen die hun eigen kracht kennen en die in elke situatie weten te gebruiken. EAU DE TOILETTE In de kop van de Man III geur (waar alle produkten uit deze nieuwe lijn decent mee geparfumeerd zijn) domineert het aroma van thijm, dragon, rozemarijn, varen en laven del. Het wordt afgerond met subtiele fruittonen (van o.a. ananas en appel). Het hart van de geurcompositie is opgebouwd uit o.a. patouchi, vetiver, eikemos, sandelhout en zuideurpese pijnboom, harmonieus begeleid door 't blo^mige akkoord van jasmijn. In de basis concentreren zich amber en labdanum, die warmte, kracht en zinnelijkheid uitstralen. De slanke, glazen flacon van de eau de toilette vertoont een decent reliëf. Verkrijgbaar als sprenkelflacon en natural spray, PAROCHIE BRUKSKE Pastoor H. Vernooy, Klarinetstraat 32 tel. 85206. Zaterdag: 19.00 een H. Mis voor bekering van onze kinderen (R). Zondag. Tweede zondag van de advent. 10.00 Pl. gezongen Hoogmis voor Alb Hulleman. De kindercrèche wordt verzorgd door Karin Evers. Maandag: 19.00 H. Mis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie. Dinsdag: onbevlekte ontvangenis van de H. Maagd Maria. Hoogfeest 8.30 H. Mis voor fam. Lijten-Meu- lendijk. Woensdag: 18.35 Rozenkransgebed 19.00 H. Mis voor Maria en Joh. v. Kessel-Lamboo; fam. Franssen. Donderdag: 8.30 H. Mis t.z.i. (R) Vrijdag: 19.00 H. Mis voor Fam. Lijten-Meulendijks. Mededelingen Biechtgelegenheid: elke zaterdag van 18.00-18.45 uur. Wilt U met de goedheid van de Goedheiligman Sint Nicolaas ook aan het onderhoud van zijn uw kerk denken. Voor uw kerkbijdrage Ned. Cred. Bank Vneray rek. nr. 23.18.08.461 of giro 2552386 t.n.v. RK Kerkbestuur Brukske, Marimbastraat 26. Dank U Sinter klaasje. VREDESKERK Zaterdag: 18.00-18.30 gelegenheid om te biechten, 19.00 vooravondmis voor de 2e zondag van de Advent. Voor Toon van Dijck en overl. fam. van Dijck-Driessen, voor Wilhemus Weyts, voor overl. ouders Willems- Ewals (Coll) voor Cor v.d. Vorle (coll) Voor Coen Wiechert Coll voor Theo Thielen Coll en voor Jos van Bergen (coll). Zondag: 2e zondag van de advent 8.30 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie, voor Harry Janssen en overl. fam. 10.00 Hoogmis, Nederlands. Voor dien Bouten-Hendrickx, voor Theo Thie len. 11.30 voor priesterroepingen en roepingen tot het religieuze leven. Maandag: Gedachtenis van de H. Ambrosius bisschop en kerkleraar. 8.00 Tot bijzondere intentie. 19.00 voor de zieken van de parochie. Dinsdag: Hoogfeest van de Onbe vlekte Ontvangenis van de H. Maagd Maria. 8.00 ter ere van de Onbevlekte ontvangenis van Maria. 19.00 Ter ere van Onze Lieve Vrouw A, voor fam. Michiels-Seykens en H. Versieyen. voor Jo van Boxtel-Wilmsen (Fam. Vollenberg). Woensdag: 8.00 voor de Christenen die vervolging lijden. 19.00 voor Jos van Bergen (van de buurt). Donderdag: 8.00 voor overl. ouders Cremers-van Bree. 19.00 voor Theo Lensen (Coll) voor Martien de Louw. Vrijdag: Gedachtenis van de H. Damasus I Paus. 8.00 ter ere van het Goddelijk Hart van Jezus. 19.00 voor Paus en bisschoppen. Zaterdag: 8.00 Ter ere van het Onbevlekt Hart van Maria. Misdienaars en akolieten Zaterdag: 19.00 Jos Vercauteren en Bram Claessens, Zondag: 8.30 Henk v.d. Oever. 10.00 Pascal en Urbain van Weert en John Dommeck. 11.30 Jos Verstegen en Jose Cornego. Maandag en dinsdag: 19.00 Jose Plasencia. Woensdag en donderdag: 19.00 Paul Claasen. Vrijdag: 19.00 Hein Hermans, Zaterdag: 19.00 Hein Hermans en Gunther Stamper. PROTESTANTSE KERKEN- GEMEENSCHAP VENRAY e.o. Op zondag 6 december tweede adventszondag in Den Hoebert Westsingel 1 te Venray. Ds. H.J.C. van Es zal in deze dienst voorgaan. In deze dienst wordt de maaltijd van de heer gevierd. Aanvangstijd 10.00 uur. De koliekten zijn bestemd voor de diakonie en de Oecumene. De uitgangskollekte is bestemd voor het diakonale quotum. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindernevendienst gehouden. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 overl. ouders Claessens-Teuws en Thei Claessens. Moeke Vermeulen-Moorrees, Leo Op 't Veld, Overl. ouders Janssen-Peeters overl. ouders van Soest-van Vechel. Zondag: 8.30 Nol Verstegen. 10.00 overl. ouders Maas-Martens, Piet Litjens, Lei Janssen, Gest. jaard. overl. ouders Hulsman-Janssen, Jeu Arts, overl. ouders Hoex van Soest, overl. ouders Custers-Peeters (jonge renkoor). Maandag: 9.00 uit dankbaarheid. Dinsdag: 9.00 overl. fam. Bovee. Woensdag: 9.00 Tot intentie Vermeulen Moorrees. Donderdag: 9.00 Piet Fleurkens en ouders Antoon Fleurkens en Hendrika Broeks. Vrijdag: 9.00 gest. jaard. Hubertus Janssen en Wilhelmina van Dijk. Zaterdag: 19.00 Jac Gooren (na mens de kaartclub) t.e.v. O.L. Vrouw, tot zekere intentie, Piet Fleurkens (namens de familie Fleur kens) Bernard v.d. Berg en Maria Cuppen-Pingen, Wim Janssen. Misdienaarsbeurten Zaterdag 19.00 Pascal Cornelissen, Frank v.d Boogaard, Stein Bus, Joop Bovendeerdt. Zondag: 8.30 Sandra van Limbeek, Marion v.d. Wijs. Tielke Jeuken. Pascal van Reenen. 10.00 Mirjam Janssen, Wendy Jans sen Judith Jacobs, Loes Swinkels. Akoliet Marcel Nellen. Maandelijkse collecte: in dit weekend in alle H. Missen de bijzondere maandelijkse collecte voor onze eigen kerk. Vergeet ook met het feest van St. Nicolaas de kerk niet JJw kerk. G Vlak voor het feest van St. NicoIaiR nu een fraaie foto van de groep, die 1934 de St. Nicolaasoptocht in Venra|p i verzorgde. L le rij van links naar rechts Chris Goumans, Teng Jeuken, Tool Oudenhoven, Antoon Jeuken (S; Nicolaas), Piet Kruysen, Jan HendriijS Harrie Verstralen, Jaap Goumans. V 2e rij van links naar rechts E Huub Verstralen, Teng JansseqR Sjaak Custers. z 0 Peel en Maas van 8 december 193|R |G PAROCHIE OIRLO Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis Dameskoor. Jan Peeters, Overl. fam Vogelzangs-Jeurissen, Sjang van Heesch en overleden fam. Hendrikus Nabben. Sjang Steeghs (jrd,) St. Gerard Nelissen en Johanna Geurts en kinderen. Thei Philipsen. Zondag: 8.30 H. Mis tot bijzondere intentie (KV). 10.00 Hoogmis. Over leden en levende leden Kerkelijk Zangkoor. St. Antoon Rongen, Hubertus Houba, Pater Hieronimus Rongen en Elizabeth Bruncken. St. Handrie Kusters en overl. ouders. Petronella Custers-Litjens, Mathieu van Rijswijck. Overl. ouders Kerk- hoff-Vervuurt. Overl. fam. Geurts- Spreeuwenberg. Dinsdag: 9.00 H. Mis tot bijzondere intentie (KV). Woensdag: 9.00 H. Mis t.e.v. H. Machutus (FD) Donderdag: 9.00 H. Mis t.e.v. H. Machutus. Vrijdag: H. Mis om zegen over een gezin. Piet Direks. Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (jonge Garde Koor) overl. fam. Vogelzangs- Jeurissen, Jan Janssen, Wim Rongen, Truus Rongen Euwals, Bernard Janssen en Wilhelmina Peters. Over leden ouders Wim Kateman en Nel Kateman-Drabbels, Jan Gommans en Cato-Gommans-Achten en Wim Pin gen. PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag: 19.00 voor Ger Janssen Zondag: 2e zondag v.d. Advent. 8.00 voor overl. ouders Janssen-E- monts en Pier en Bertus. 10.00 voor Piet Rambags Dinsdag: feest v. Maria Onbevlekt Ontvangenis. 19.00 voor Maria Seijkens-Collin. Woensdag: 8.00 tot intentie van Fam. Gooren en gezinsmis offeraars. Donderdag: 19.00 jgt. v. Johan Gellings en Catryn Verhoeven. Vrijdag: 8.00 voor Marie v. Kuyck (Coll) 19.00 uit Dankbaarheid b.g.v. 90e verjaardag v. Sjaan Willemse. Misdienaars Sepp. Joep: zaterdag, dinsdag, woensdag en vrijdag 19.00 uur. Martijn, Michel. Zondag 8.00 don derdag, vrijdag Thijs Marcel, Zondag 10.00 uur, PAROCHIE LEUNEN Zaterdag: 19.00 lsm v. Jaap Josten (vw de Buurt) lsm v. Maria Beerkens-Claessens (vw fam B) weekd. v. Dien van Osch-Vullings (1) Zondag: 9.30 Hgm als jrd. v Jan Janssen, echtgenote en zoon Gerrit, 11.00 lsm v. Francisca Maas-van de Einde en overl. fam. Maandag: H. Ambrosius bisschop en kerkeleraar. 19.00 lsm v. Antoon Verheijen en overl. fam Verheijen- Droesen, Ism v. Theo Pouwel, weekd. v. Catharina Philipsen-Spreeuwen- berg Dinsdag: Onbevlekte Ontvangenis van de heilige maagd Maria. Lsm. t.e.v. O.L. Vrouw van Altijd Durende bijstand (M) lsm. v. Jaap Josten. Maand. v. Hendrika Arts. Woensdag: 19.00 lsm v. Piet Timmermans vw. fam K. Lsm v. overl. fam Hendrickx-Jenniskens. lsm v. Maria Loonen-Scheffers. Donderdag: 19.00 Ism Piet Janssen, Petronella Janssen-Martens en verl. fam. Janssen Martens, lsm v. Johannes Loenen en Leida Loenen- Poels. Vrijdag: 14.00 huwelijksmis Jos Michels en leonie Mariens. 19.00 lsm tot zekere intentie, maand. v. Wilhelmina Loonen, Antoon en Bernard Loonen en beide echtgenoten en Johanna Verheijen-Loonen. Zaterdag: 19.00 lsm v. Joep Schreurs weekd. v. Dien van Osch-Vullings, gest. jrd. v. Mathijs Geurts en echtgenote. Maand. v. Anna Verheijen. Misdienaars en akolieten Zaterdag: 19.00 Barry Willems en Robert Holtackers. Hgm Zondag: 9.30 Geert Thijssen en Mark en Johan Hermans. 11.00 Martin en Tonny Heesen. Misdienaars maandag tm vrijdag Paul de Klein en Giel Glabbeek Lektoren zaterdag 19.00 Mevr. Theunis. Zondag 11.00 H. Bovee. Gedoopt: Kees Wegh Scheiweg 4, Bart Smets, Vicarieweg 30. Overleden: Op maandag 23 novem ber overleed Dien van Osch-Vullings Verkleijstraat 6. Na een plechtige uitvaartdienst op vrijdag 27 november legden wij haar te rusten op ons kerkhof in Leunen. Huwelijksafkondiging. Jos Michels uit Heide en Leonie Mariens uit onze parochie (3e roep)t. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 jrd. G. Thoonen, H. Bovee, A. Verheijen, B. Geurts en overl. fam. Geurts-Peeters. Zondag: 2e zondag van de Advent. 9.30 Gregoriaanse Hoogmis Welzijn van onze parochie. 11.15 Overleden Parochianen. Maandag: 19.00 overl. fam. Bouw- meister van Zuylen. Dinsdag Feest van Maria Onbevlek te Ontvangenis. 19.00 overl. fam (A) t.e.v. O.L. Vrouw. Woensdag: 19.00 voor mevr. de Weert-De Swart. Vrijdag: 19.00 T. Janssen, B. van Ass (vriend) M.G. van Dijck-Wis- mans. Zaterdag: 19.00 overl. ouders Swinkels-van Dooren en overl. fam. Misdienaarsbeurten Zaterdag: 19.00 R. Jenniskens en Marl. Potten. Zondag: 9.30 E. Jenniskens en B. Vergeldt. 11.15 T. van Asten en P. Janssen. Maandag en dinsdag: Marj. Potten en P. Potten. Woensdag en vrijdag 19.00 P. v.d. Munckhof en A. Philipsen. PAROCHIE MERSELO Zaterdag H. Nicolaas. 19.00 Jaak v. Osch v.w. neven en nichten. Zondag: tweede zondag van de Advent, le zondag van de maand. Speciale kollekte voor de kerk. 10.00 Teng Poels v.w. de Buurt. 11.30 Johan van Keysteren. Maandag: H. Ambrosius, 8.30 lev. en overl. fam. Janssen. Dinsdag: Onbevlekte Ontvangenis v.d. H. Maagd Maria. 8.30 lev. en overl. fam. v. Dijck- v. Rijswijck. Woensdag: 8.30 schoolmis voor roepingen 19.00 Henk van Meyel. Donderdag: 8.30 Fam. de Rijck-v. Rijswijck. Vrijdag: H. Damasus, Paus. 8.30 Mevr. v. Dijck-Sanders. Zaterdag H. Lucia 19.00 Teng Poels v.w. buurt Misdienaars Zondag 10.00 Woensdag en zater dagavond, Roel Cremers en Erwin Poels. 11.30 Jacqueline Willems en Susanne Wilms. Kollectanten Zaterdagavond Teng Emonts, zon dag 10.00 Fr. Hendrix en 11.30 G. Ewals Kerk Poetsen: Mevr. Kessels-de Rijck, Kleindorp, Mevr. Michels-Mi- chels Haag 5. U hebt allemaal uw St. Nicolaasgeschenkjes gehad. Deze actie ter ere van St. Nicolaas was oorspronkelijk zeker geïnspireerd door de liefde van Christus. Nu gaan we verder naar Kerstmis. Welke gave mag hij van U verwachten? Kom niet met lege handen naar hem die uw handen zo gevuld heeft. RECTORAAT VEULEN Zondag: 2e zondag van de Advent. Zaterdag 19.00 uur. Hgm. jgt. zal Grad Classens, HGM zal. Albert Louvet. Zondag 9.45 Hgm overl. fam. J. v. Dongen-Frenken. 11.15 Hgm zal Jan v.d. Aker Maandag: 8 uur lsm voor leven en overl. fam Kunen-van Rens. Dinsdag: 8 uur. lsm zal Albert Louvet. Woensdag: 8 uur Lsm zal Martien Janssen. Donderdag 8 uur lsm zal H. 2e zeswekendienst zal Jacoba Willems Vrijdag: 8 uur lsm zal H. Reintjes, A. Lemmen en overl. fam. Zaterdag 19.00 zal P. Cleven, Adr Staveren, Pieter van Meyel. en Hgm jgt. Piet Steeghs en Ceciel Engelen. Acc.: B. v. Bers, M. Staveren M. Spreeuwenber. Misdienaars P. Litjens en Hagens. Afgelopen vrijdag 27 november hebben wij in de zaal Keukens ons Ceciliafeest gevierd. Met 80 personen hebben wij een heerlijk diner gehad. Genodigd waren allen die op een of andere manier met de verzorging van de kerkelijk diensten betrokken waren. Drie jubilarissen werden gehuldigd omdat zij veertig jaar aan 1 mannenkoor verbonden waren. Dit zijn Leo van Aerts, Antoon Jacobs en Frans v. Staveren. De vrouwen kregen roosjes en mochten hun manne het gouden ereteken opspelden, terwijl de Rector het speldje van de Gregorius vereniging mocht opsteken. Een twaalftal accolieten die aftraden worden hartelijk bedankt voor hun accoliet zijn. RECTORAAT HEIDE Zaterdag: 19.30 avondmis voor de overleden ouder Martinus Rongen en Johanna Gerrits. Zondag 10.00 Hoogmis voor het rectoraat. Akolieten Jan Willem van Rens en John Willems. Misd. Loesje en Ellen. Maandag: H. Ambrosius, bisschop en kerkeleraar. 8 uur H. Mis voor een zieke. Dinsdag: Onbevlekte Ontvangenis van de H. Maagd Maria. 8 uur H. Mis uit dankbaarheid. Woensdag: 8 uur. H. Mis t.b.i. Donderdag 8 uur H,. Mis voor een zieke Vrijdag: 8 uur H. Mis t.z.i. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor de overleden ouders Huisman-Paulus en zoons, en tevens voor Wim Swinkels. RECTORAAT SMAKT Zaterdag: 19.00 voor alle gevraagde intenties v.b.i. en voor de overledenen van de karmel. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Peter v.d. Ven. (namens de buurt) 10.00 Hoogmis voor Rene Buijzen, Gerardus de Bruijn, en Henricus Janssen, ouders Janssen Versteegen, ouders Philipsen, ouders Bleyle Carlo Arrow Caluzzi McGregor Point Grotestraat 93 BESTUURDER ERNSTIG GEWOND Omdat een tractorbestuurder op de Overloonseweg bij het afslaan naar een inrit geen voorrang verleende, botste een personenauto, bestuurd door een 28-jarige inwoner van Overloon, tegen de tractor op. Venrays brandweer moest de bestuur der, die bekneld in zijn auto zat, bevrijden. Met ernstige verwondingen werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. VROUW GEWOND Tijdens het oversteken van de Paterslaan in de richting van de St. Antoniusstraa, werd een 55-jarige fietser uit Heide door een bedrijfsauto aangereden. De dame werd dusdanig gewond dat ze naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. INBRAKEN IN GEPARKEERDE AUTO'S - Een poging tot inbraak had plaats in een aan de Vlakwater geparkeerde personenauto. De dader is kennelijk in zijn werk gestoord en nam de benen. Voor de eigenaar nu een behoorlijke schade door die inbraak poging. - Bij een nabij de scholengemeen schap aan de Leunseweg geparkeerde personenauto is het eveneens bij een poging tot inbraak gebleven. Ook hier zit de eigenaar met een behoorlijke materiele schadepost. - Ook bij een bij de Petrus Banden- kerk geparkeerde personenauto is gepoogd in te breken. De sporen wij zen er op dat met grof geweld te werk is gegaan. - Bij een op de parkeerplaats bij de Eindstraat staande personenauto werd wel ingebroken. Daar werd een radio-cassetterecorder met booster en geluidsboxen gestolen. Dat alles gebeurde op ruwe wijze. Toegang tot de auto was verkregen door met een hard voorwerp de ruit van de voorportier in te slaan. Ook bleek het linkerachterwiel gedemonteerd te zijn. - Uit een bij de Gouden Leeuw geparkeerde personenauto verdwenen een radiocassetterecorder, een zonne bril en een brandblusser. Door forcering van het kofferdeksel was toegang tot de auto verkregen. - Van een in de Cellostraat geparkeerde personenauto werden 2 wieldoppen ontvreemd. schreef daarover St. Nicolaas in Venray Ondanks het slechte regenwet N hield Zondagmiddag de grooi kindervriend vergezeld van zij personeel, de St. Nicolaasgilde, on: Harmonie en de Schutterij St. Ann: gevolgd door honderden kinderen zij jaarlijksche tocht door Venray. Na aan het Raadhuis te verwelkomd door een lid van de Jonj Middenstand, bezocht St. Nicola: ..I het Pensionaat „Jerusalem" en h St. Josepsgesticht, waarna de gewoi tocht door de straten gehouden wen Op de Groote Markt teruggekomei zongen de kinderen een toepasselij lied, waarna de H. Man dankte voc de hem bewezen eer. Woensdagmorgen werden de schi len in het dorp door St. Nicola: bezocht. Aan het telkens opklinken y gejuich der kindere kon men afleide dat ook hier dit bezoek zeer op pri werd gesteld. Moge de goede Sint b allen maar vooral bij onze jeugd aangenaamste herinnering achtergel ten hebben. Hermans Derkx, ouders Nelle ouders Kleemans, Fam. Vermunt Theresa van Nieuwburg. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de I Jozef t.z.i. uit dankbaarheid en vo< Jozefvereerders. Vrijdag: 9.30 H. Mis t.e.v. h Heilig Hart van Jezus en t.z.i. JEHOVA GETUIGEN Hierbij nodigen wij U uit voor h bijwonen van een bijbeltoespraak m als thema het enige geneesmiddel vo< zieke mensen. In de Koninkrijksza aan de Henri Dunantstraat 1! Aanvang 10.00 uur V.M. A. Zondag. Gratis toegang. Geen eollee Kursus Onderlinge Hulpverlening De Stichting Opleiding Geharn capten en Arbeidsongeschikten SOG is voornemens om haar curs Onderlinge Hulpverlening te geven Venray. Deze kursus gaat uit van ervaring leren en is bestemd voor iedereen d niet in het arbeidsproces is opgen men en diegenen die gehandicapt arbeidsongeschikt zijn. In de kurs leren de kursisten op basis van ht eigen ervaringen met hulpverlening met instanties, anderen (ook uitk ringsgerechtigden en gehandicapte hulp te verlenen. Deze hulpverlenii is gericht op het zelf oplossen v: problemen. Verder leren de kursisti aansluitend op hun eigen ervarii meer zicht te krijgen op hoe ze invlo: uit kunnen oefenen op instanties wa ze financieel van afhankelijk zijn hulp ontvangen. Dit in het belang vi henzelf en van hen aan wie ze hu gaan verlenen. De kursus verloopt als volgt: I kursisten krijgen practische lessen hulpverlening aan anderen. Deze hi aan andere staat centraal. Zij wor< vanuit diverse invalshoeken doorg nomen in bijv.: groepsgesprek kei rollenspellen, lessen in hulverlening diskussies met door de kursistt uitgekozen deskundigen. De kursus beslaat 13 kursusdagt van elk 4 uur, daarvan is de laatst kursusdag de toetsingsdag. De kursi ten ontvangen een getuigschrif waardoor belangenvereniging zoa W.A.O.'bewegingen, bonden vo( gehandicapten uitkeringsgerechti) den of zelfhulpgroepen kunnen zie dat ze de kursus met goed gevo hebben doorlopen. Voorafgaand aan de kursus won een informatiedag, in de vorm van ee voorbeeld-kursusdag gegeven, afloop van deze informatiedag kui nen geinteresseerden zich aanmelde als kursist. De informatiedag voor de kursi Onderlinge Hulpverlening van SOGA in Venray wordt gegeven in Clockert in het lokaal van het Ro< Kruis ingang aan de Merseloseweg, woensdag 16 december a.s. van 11.1 tot 15.00 uur. De ruimte toegankelijk voor rolstoelgebruikers De kursus is gratis evenals b kursusboek. Het kursusboek is cx ontwikkeld in braille, groot lettertyj en op kassetteband in het Nederlani en het Turks. Voor informatie: Truijen tel. 04780-84785. WOEDE OP FRUITAUTOMAAT GEKOELD Waarschijnlijk omdat de speela tomaat (een z.g. fruitautomaat) in e Venrayse lokaliteit niet die uitkom gaf, welke een Venrayse spel verwachtte, greep die een barkruk koelde zijn woede op de automaat, politie nam de woedende man mt Na een afkoelingsperiode kon huiswaarts keren met de mededelii dat van een en ander proces verbi zal worden opgemaakt. PARFUMERIE r\r^ BYOUX ICjlO Passage 12 Venray w \J SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN Telefoon 04780-83877

Peel en Maas | 1987 | | pagina 12