GROEN Muziekschool Venray HINDERWET HINDERWET Tentoonstelling Venrayse monumenten NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak UNIEK!!!! 11 Activiteiten Comité Recreatiesport Venray Bestemmings plan Oirlo HET LICHT OP De Muskusrat Collektekalende december 1987s? 51E «f PEEL EN MAAS Donderdag 3 december - Pagina 1 He hoi noi Mi. hee er i bij 10 Do Udi J. 1 efa >62 rol; RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m, vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. [openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Ciaessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzaken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting. bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10,00 tot 11,00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur in hat raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.45 (jeugd) Dinsdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 15.30-16.30 (ouderen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 (recreatiezwemmen vol wassenen) Woensdag 9.45-10.45 (dames) 14.00-16.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 8.00- 9.00 (vrij zwemmen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (Trimzwemmen) Zaterdag 8.X- 9.45 (gezinszwemmen) 11.00-12.30 (gezinszwemmen) 14.00-16.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2,35; voor 16 jaar en ouder ligt dit op f 3,05 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijftigbadenkaarten verkocht. Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden ontleend. Het spreekuur van wethouder Willems komt op maandag 7 december a.s. te vervallen Zondag 6 december 1987 is het Geschied- en Oudheidkundig museum Venray wederom van 14.00 tot 17.00 uur geopend voor het publiek. Het museum is gevestigd in het Freulekes- huus aan de Eindstraat 8. De monu mentententoonstelling is een foto tentoonstelling van Venrayse monu menten die op de rijks- en gemeentelij ke monumentenlijst staan. Het betreft ca. 50 gebouwen en gebouwtjes. Deze tentoonstelling is opgezet naar aanlei ding van de munumentendag 1987. Naar aanleiding van deze monu mentendag is er ook in het Venrayse een scholenprojekt geweest, waarin de leerlingen van de basisscholen de mo gelijkheid kregen kennis te maken met de Venrayse monumenten in het bij zonder en monumentenzorg in het al gemeen. Als resultaat van deze activi teiten hangen in het museum de pren ten van de leerlingen van de St. Petrus Banden School, waarin zij hun in drukken en meningen over enkele Venrayse monumenten laten zien. De fotos voor de tentoonstelling zijn gemaakt door leden van de Ven rayse Amateurfotovereniging. De fo tografen geven ieder op hun manier een impressie van het door hun gefo tografeerde monument, zowel in een totaalbeeld als in detail. Bij deze tentoonstelling hoort ook een boekje waarin de beschrijving van de ca. 50 Venrayse monumenten, ook een tweetal wandel-/fiets/autoroutes zijn opgenomen. Een route door het centrum van Venray en een route door het buitengebied langs enkele kerkdor pen etc. Dit boekje is verkrijgbaar in het museum en kost ƒ1,-. Naast deze tentoonstelling kunt U ook de vaste exposities bekijken. Deze bestaan uit archeologische voorwer pen (v.a. 65.000 jaren geleden tot de 17e/18e eeuw), kleding, munten, schilderijen etc. Bijzondere aandacht wordt gevraagd voor het paneel uit de 15e eeuw, dat voorheen in het rijksmuseum in Amsterdam heeft ge hangen. Het museum is open op woensdag en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en op gezette tijden op zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. De eerstvol gende zondag is zoals gemeld op 6 de cember 1987. De laatste zondag is 13 december. De toegangsprijs is ƒ1,-, voor kinde ren tussen 6 en 16 jaar ƒ0,50. Bezitters van een museumjaarkaart hebben gra tis toegang. Groepsbezoek is mogelijk na afspraak, tel. 83880 b.g.g. 23262. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 25 november 1987 voor de onderstaan de bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunnin gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 da gen na datum het bouwen van een loods aan de Haag 18 te Merselo, t.n.v. A.H.A. Egelmeers; het bouwen van een oefenruimte op vliegbasis De Peel te Vredepeel, t.n.v. E.I.D. Directie Brabant, post bus 90195 te Breda; het slopen van een bestaande ga rage en het bouwen van een nieuwe ga rage aan de Albionstraat 5a te Leu nen, t.n.v. M.W. Martens, Albi onstraat 7 te Leunen; het bouwen van een vrijstaande berging aan de Hoogakker 3 te Ven ray, t-.n.v. bouwbedrijf Verhoeven, Dr. Poelsstraat 10 te Venray; het bouwen van een tuinhuisje aan de Hoogakker 5 te Venray, t.n:v. L.D. van der Ploeg, Kempweg 99 te Venray; het gedeeltelijk vernieuwen en verbouwen van een woning aan de Al bionstraat 44 te Leunen, t.n.v. P. Steegh. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Schaatsen in Thialf Ijsstadion te Heerenveen baan van de wereldrecords Er rijdt maar ÉÉN bus op 29 december dus reageer snel. VOL VOL Inschrijven op 14 december van 19.00 tot 20.30 uur in sporthal De Wetteling Comité Recreatiesport Venray 1 r SPORT- EN SPEL- SCH00LBASKETBAL- SCH00LK0RFBAL- SNERTL00P SCHAATSEN THIALF IJSSTADION. INSTUIF T0URN00I T0URN00I - 21 december - Voor scholieren van de basis scholen. - 23 december - V/oor scholieren van de basis schol en (jongens) - 28 december - Voor scholieren van de basis schol en (meisjes) - 28 december - Voor iedereen - 29 december - Voor iedereen Tijd: 10.00-15.00 uur. Tijd: hangt af van inschrijvingen Tijd: hangt af van inschrijvingen Starten: tussen 18.30-19.30 uur Vertrek: 10.30 uur Terug: 19.30 uur Plaats: Sporthal Plaats: Sporthal Plaats: Sporthal Plaats: Sporthal Plaats: Sporthal "De Wetteling" "De Wetteling" "De Wetteling" "De Wetteling" "De Wetteling" Kosten: ƒ2,- p.p. Kosten: 'ƒ7,50 per Kosten: ƒ2,50 per Kosten: ƒ2,- p.p. Kosten: ƒ20,- p.p. team. team. vervoerentree Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan dez navolgende bouwplannen medewerking te verle nen: het aanbouwen van een hobby ruimte aan de Kattestaart 7 te Venray, t.n.v. P.G. van Lipzig; het intern verbouwen van een woning en het wijzigen van de voorge vel aan Alexanderhof 1 te Venray, t.n.v. A. Mens; het bouwen van een garage aan de Ambrosiusstraat te Venray, t.n.v. P. Thissen, Burg. v.d. Loostraat 5 te Venray; het bouwen van een carport en een bloemenkas aan de Stationsweg 14 te Venray, t.n.v. A. Jacobs. De bouwplannen liggen met ingang van 4 december 1987 gedurende veer tien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke ordening en bouwzaken, kamer 201 vaiT het raad huis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedu rende deze termijn kunnen eventuele, bfezwaren schriftelijk bij burgemeester' en wethouders worden ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche KENNISGEVING BEKENDMAKING BESCHIKKING Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen, onder het stellen van voorwaarden, op 25 november 1987 een hinderwetver gunning is verleend aan F. Gommers, Steeg'se Peelweg 100 te Ysselsteyn voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij en -mesterij, gelegen aan de Steegse Peelweg 100 te Ysselsteyn; C. v.d. Kroon, Kuulenweg 15-17 te Vredepeel voor het uitbreiden en wijzigen van een stierenmesterij en melkveehouderij gelegen aan de Kuulenweg 15-17 te Vredepeel. De beschikkingen en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 4 januari 1988. Tot deze datum, kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donder dag van 16.30 tot 19.30 uur na telefo nische afspraak. Tot bovengenoemde datum kan bij de Kroon een beroepschrift worden in gediend door de aanvrager, de betrok ken adviseurs, degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwa ren hebben ingediend en degenen die aan kunnen tonen niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschik king te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gestuurd aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's- 'ravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester drs. A. de Bever, loco-secretaris KENNISGEVING BEKENDMAKING AANVRAAG Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinder wetvergunning door: Nigro b.v., Groot Egtenrayse- weg 80 te Venlo voor het oprichten en in werking hebben van een cafetaria, waar voedings en genotsmiddelen wor den gebakken in olieën en vetten, aan de Kruisstraat 2a te Venray; Th. Clephas, Jaegershofweg 8 te Veulen voor het oprichten en in wer king hebben van een varkens- en ko- nijnenhouderij, gelegen aan de Jae gershofweg 8 te Veulen; H. Hooglugt, Ravensgat 3 te Ba- kel voor het oprichten en in werking hebben van een pelsdierfokkerij, gele gen aan de Moostdijk 3 te Ysselsteyn. De aanvraag en bijbehorende stuk ken kunnen op het raadhuis kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur wor den ingezien tot 4 januari 1988. Tot deze datum, kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donder dag van 16.30 tot 19.30 uur na telefo nische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij de burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden verzocht de persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaar schrift indient, niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt ver zocht (afdeling openbare orde, veilig heid en milieuzaken), kunnen tot één week voor bovengenoemde datum be zwaren ook mondeling worden ge maakt, waarbij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aan wezigen. Alleen degenen die bezwaar hebben gemaakt naar aanleiding van de aan vraag en degenen, die kunnen aanto nen dat zijn niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen tijdens de verdere procedure bezwaar maken te gen de ontwerp beschikking en of beroep indienen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, secretaris De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening aan het bepaal de in artikel 28, lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat Ge deputeerde Staten van Limburg bij besluit van 27 oktober 1987, ROV/GZ, nummer Bq42420, aan het bestemmingsplan „Oirlo", zoals is vastgesteld door de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 30 juni 1987, goedkeuring hebben verleend, met uitzondering van een onderdeel van de voorschriften deel uitmakende van dit bestemmingsplan, waaraan goedkeuring is onthouden. Bij hun besluit hebben Gedeputeer de Staten tevens bepaald, dat het bestemmingsplan onherroepelijk is, met uitzondering van het niet goedge keurde onderdeel van de voorschrif ten. Het besluit van Gedeputeerde Sta ten ligt met het genoemde bestem mingsplan met ingang van 4 december 1987 gedurende een maand voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimte lijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, Raadhuisstraat 1 te Venray. Aangezien niemand zich met bezwa ren tot zowel de gemeenteraad als tot Gedeputeerde Staten heeft gewend, zijn alleen de gemeenteraad, de in specteur van de ruimtelijke ordening en een ieder, die bezwaren heeft tegen de hiervoor vermelde onthouding van goedkeuring bevoegd beroep in te stel len bij de Kroon gedurende de boven vermelde termijn van een maand. De beroepschriften dienen te wor den gericht aan H.M. de Koningin en te worden gezonden naar de Raad van State, afdeling voor de Geschillen van Bestuur, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De meest uitgebreide Intercard kollektie ligt bij ons ter inzage. Dit jaar met nog meer kunst Moderne aquarellisten, maar ook oude meesters als Rembrandt Spohler en... natuurlijk Anton Pieck. Bestel vooral tijdig, uw keuze is dan 't grootst van den Munckhof GROTESTRAAT 68 VENRAY l§ iiitercanl Ruim 80 jaar geleden nam een Oostenrijkse graaf van een jachtreis door Alaska een paar „pelsdiertjes" mee naar huis. Voor de aardigheid. Vijf donkerbruine exemplaren van - de staart meegerekend - ruim een hal ve meter lang, met een opvallend glan zende, zijdezachte vacht. De graaf zette ze uit in een visvijver op zijn buitenverblijf in Bohemen, voerde ze nog een tijdje bij met worte len en aardappelen en bedwong zich één seizoen lang. Toen ging hij op jacht en legde er in korte tijd meer dan 30 stuks neer. Of de graaf, achteraf gezien, toch niet zo'n héél goede schutter was, feit was, dat tien jaar later het aantal van deze diertjes in een straal van honderd kilometer door deskundigen werd ge schat op zo'n twee miljoen. Europa had er in één klap een nieu we diersoort bij: de muskusrat. In de volksmond werd de muskusrat wel bisamrat genoemd. De naam die de Belgen hem hebben gegeven, water konijn, is eigenlijk meer toepasselijk: de muskusrat lijkt meer op een konijn dan op een rat. HOE ZIET EEN MUSKUSRAT ERUIT? Een volwassen muskusrat weegt zo'n 1 Zi kg. Van de kop tot het puntje van de staart kan hij 60 cm meten. De staart, die bijna de helft van de ze lengte uitmaakt, is wel het meest opvallende kenmerk. Alle zoogdieren die in Nederland wild leven, hebben een ronde staart; die van de muskusrat is echter zijdelings afgeplat. Hij is donkergrijs van kleur en vrijwel onbe haard. Op het eerste gezicht heeft hij veelweg van een paling. De kop is stomp, de oren zijn klein en bijna ge heel in de prachtige donkerbruine (soms zwarte of roodbruine) pels ver borgen. De buik is lichter van kleur dan de rug. Van de opvallend korte voorpoten zijn slechts vier tenen goed zichtbaar. De veel grotere achterpoten hebben vijf duidelijk zichtbare tenen. Tussen de tenen van de achterpoten zitten z.g. zwemborstels: stijve haren die zich in het water spreiden en dan dienst doen als zwemvliezen. SCHADI De muskusrat wordt vooral vreesd om zijn graverijen in oevers van waterlopen, sloten, kanalen, kreken e.d. De schade aan kleine waterkerendf jói kunstwerken als kaden en dijkjes kar aanzienlijk zijn. Door wisselende wa EO terstanden, golfslag en andere facto ren spoelt de doorgraven grond weg. Oevers kunnen verzakken en afkal ven. In kleinere wateren kan de afwa tering door de vrijgekomen grond ver stopt raken. Eén dier verzet jaarlijk één kubieke meter grond. Daar een ondermijning meestal niet aan de op pervlakte te zien is, kunnen op hei meest onverwachte moment land bouwmachines en vee wegzakken. Toi wel 10 a 12 meter van de oever zijr verzakkingen waargenomen. Ook ver zakkingen in verkeerswegen kunnei het gevolg zijn. Verder is gebleken dat de muskusral 'ij I praktisch alle land- en tuinbouwge wassen lust. Als ergens veel muskus ratten zitten, kan de opbrengstdervinj^p aanzienlijk zijn. Bestrijding van muskusratten is daityiL ook noodzakelijk. Jo: OS De MELDE! Volgens de wetgeving is een ieder die een muskusrat vangt, vindt of d( aanwezigheid ervan vermoedt plicht om hiervan kennis te geven Meldingen dient men door te geven bi de gemeente of bij de rayonambte naar (tel. 04758-2712). GEZIEN Voornaamste kenmerken: - korte dikke kop - kleur donkerbruin of zwart - kleine voorpoten en grote achter poten met zwemborstels - platte zwarte zwemstaart - dichtopeenstaande haren. - lengte circa 30 tot 60 cm inclusief staart. 'im lari IJ oo Jaarlijks laten honderden jeugdige en minder jeugdige muzikanten zich testen. Zij doen een examen of toets. Het behaalde resultaat wordt zicht baar en tastbaar beloond met een di ploma of getuigsGhrift. Leerlingen worden met zo'n examen of toets al dan niet bevestigd in hun mening op de goede weg te zijn: namelijk het le ren bespelen van een instrument. Muziek is een hobby! Onder het mom van „Muziek is een hobby" wil het nog wel eens voorkomen dat de leerling in de veronderstelling leeft zonder oefenen deze hobby er op na te kunnen houden. Niets is minder waar. Iedere hobby vraagt inzet en opoffe ring en daar maakt een muziekhobby zeker géén uitzondering op. Van rijkswege werden de examens dit jaar bijgewoond door de heren Koster, Laro en Ciaessens. Vaak kun nen zij de docenten met zéér goede ad viezen dienen en met hun geoefende oor en grote vakmanschap de examen commissies terzijde staan. Van de 223 leerlingen werden er 209 voor hun in zet en studie beloond met een getuig schrift of diploma. Van deze 209 leer lingen zijn er 93 lid van een van de plaatselijke verenigingen. Nogmaals een overtuigend bewijs dat Venray veel talent rijk is. BEGINNERSCURSUS '88 Voor zowel kinderen als volwasse nen biedt de muziekschool Venray in 1988 IVM cursussen aan. Deze cursus sen worden jaarlijks door honderdei cursisten gevolgd. Het is zeer de moei te waard om eens na te gaan of ee dergelijke cursus een aanbeveling kaïhof zijn iets aan muziek te gaan doende Geen droge theorie maar vanaf het a lereerste begin „muziek maken" is he motto van de Muziekschool Venra) Een cursus waar niemand spijt van z< wij krijgen. rer Voor informatie: Muziekschol aar Venray, in het voormalige gemeenti huis, ingang Julianasingel, telefoo n. 04780-85320, Grote Markt 15801 Venray. op 11 en 12 december Amnesl International afd. Venray (plaatselijl aktie: straatcollekte in Grotestraat): op 19 december Drum- en Show band Venray e.o. (plaatselijke aktie het kader van hi jeugdcollektewezen). Alleen voor deze collektes is een co lektevergunning verleend. Collekteren buiten de aangegev* periode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeU een op de collecte gericht legitimatil •bewijs kunnen tonen. J gil; der Ve ker

Peel en Maas | 1987 | | pagina 10