Redelijk zijn bij mestvergunning 1000 Aanvragen in 10 jaar tijd Werkgroep markten Meldings centrum gevaarlijke- stoffen Bouw van mestsilo's Bedrijfs- rekeningen 1985 Bouwvergunning aangevraagd Indicatiecommissie bej aardenoorden Hinderwet Hinderwet Hinderwet Collektekalender november 1987 PEEL EN MAAS Donderdag 29 oktober - Pagina 16 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak wor den afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare orde en veiligheid, finan ciën, economische zaken, voorlich ting en Inspraak, grondbedrijf, be lastingen, toerisme). Wethouder J.A.A. van Oers Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (onderwijs, volwassenenonderwijs, vrije akademie, muziekschool, bibli otheek, sportzaken, culturele zaken, museum, jeugd- en jongerenwerk, accommodatiebeleid welzijnssector) Wethouder W.A. Claessens Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (openbare werken, verkeer en ver voer, reiniging, energiebesparing, ei gendommen en grondverwerving, agrarische zaken, hinderwetszaken, coördinatie milieuzeken). Wethouder H.P.T.M. Willems Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, verkoop bouw terreinen in bestemmingsplannen, personeelszaken en organisatie). Wethouder, mevr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. (sociale zaken, samenlevingsop bouw, gezondheidszorg, bejaarden zorg, culturele minderheden, eman cipatie, werklozenzorg en coördina tie welzijnsplanning). Spreekuur Raad van Arbeid Maandag van 10.00 tot 11.30 uur irv het raadhuis. Openingstijden Gemeentelijk zwembad Maandag 18.30-19.45 (jeugd) Dinsdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 15.30-16.30 (ouderen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (dames) 21.00-22.00 {recreatiezwemmen vol wassenen) Woensdag 9.45-10.45 (dames) 14.00-16.30 (jeugd) Donderdag 7.00- 8.30 (voor de vroege vogels) 18.30-19.45 (jeugd) Vrijdag 8.00- 9.00 (vrij zwemmen) 18.30-19.45 (jeugd) 20.00-21.00 (Trimzwemmen) Zaterdag 8.30- 9.45 (gezinszwemmen) 11.00-12.30 (gezinszwemmen) 14.00-15.30 (jeugd) De toegangsprijzen zijn voor de jeugd tot 16 jaar f 2,35; voor 16 jaar en ouder ligt dit op f 3,05 per keer. Tegen gereduceerd tarief worden tien-, dertig- en vijftigbadenkaarten verkocht. Aan de inhoud van deze pagina kunnen geen rechten worden Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij overeenkomstig artikel 4 van de Routeringsverorde ning vervoer gevaarlijke stoffen be kend dat als meldingscentrum ge vaarlijke stoffen", waarvan aanvra gen om ontheffing als bedoeld in arti kel 5 van genoemde verordening die nen te worden gericht, wordt aange wezen: Regionale Brandweer Gewest Noord-Limburg Postbus 11, 5900 AA Venlo (bezoekadres: Nijmeegsewcg 44 Venlo) Tijdens kantooruren bereikbaar on der telefoonnummer 077-598703 en builen kantooruren onder nummer 077-596758. Gelijktijdig vervalt de aanwijzing van de Gemeentepolitie Venlo als mel dingscentrum in bovenbedoelde. Venray, 29 oktober 1987 Burgemeester en wethouders voornoemd. mr. H.J.M. Defesche, burgemeester drs. A. de Bever, loco-secretaris Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Onder de kop „Soepel zijn bij mest- vegunning" verscheen vorige week een artikel in het Dagblad voor Noord- Limburg waarin te lezen stond dat de LLTB de Limburgse gemeenten met klem verzocht heeft soepel te zijn bij het verlenen van vergunningen voor de bouw van mestsilo's. De Venrayse we thouders Claessens (milieu) en Wil lems (bouwzaken) zeggen in een reak- lie dat het hier bepaald geen kwestie is soepel willen zijn, maar veeleer van re delijk zijn. PROBLEMEN Volgens de LLTB zijn de Limburgse boeren in veel gemeenten op proble men gestuit bij hun aanvragen voor mestsilo's. Mocht de LLTB daarbij ook de gemeente Venray voor ogen hebben gehad, dan wijzen de beide wethouders die kritiek van de hand. H. Willems: „Die kritiek slaat niet op Venray, neem ik aan. Maar men moet niet van ons verwachten dat wij „soe pel" zullen zijn in de betekenis, dat wij iedereen willen geven wat ze vra gen. Ook ik heb weieens geluiden ge hoord als zou Venray een op dit ge bied lastige gemeente zijn, maar daar ben ik het niet mee eens. Laten we el kaar trouwens niets wijs maken: de si lo's, van soms wel vier meter hoog, be tekenen een forse ingreep in het land schap. Ze zijn bepaald niet fraai en we moeten daarom de ontwikkelingen op de voet volgen. Als gemeente bekijken wij daarom van geval tot geval de aan vragen om te zien of de gevraagde hoogte niet kan worden terugge bracht. Onze ervaringen tot nu toe De komende maand is het vijf jaar geleden, dat de Werkgroep Markten voor het eerst bij elkaar kwam. Sinds die tijd heeft deze werkgroep veelvul dig aan burgemeester en wethouders geadviseerd over het beleid t.a.v. de (week)markten, die voor de Venrayse consument niet meer weg te denken zijn. Het aardige van deze werkgroep is, dat er meerdere belangen in verte genwoordigd zijn; niet alleen die van de gemeente, maar ook die van de on dernemers en de huisvrouwen. ADVIES FUNKTIE Eens per drie maanden komt de Werkgroep Markten bijeen om het ge meentebestuur te adviseren over het marktbeleid. Concreet houdt dat in, dat de aanvragen voor standplaatsen binnen de werkgroep worden beoor deeld. Daarbij spelen dan vragen een rol als het aantal mensen dat al op de markt staat met eenzelfde produkt, het aanbod van kwaliteit, de waarde van nieuwe produkten voor de Ven rayse markt en de mogelijkheden om prettig te winkelen. De werkgroep bestaat uit 8 leden, te weten de voorzitter (het hoofd van de afdeling I-B van de gemeente), een ambtelijke secretaris, de markt meester, 2 vertegenwoordigers van de marktkooplieden, 2 vertegenwoordi gers van de consumentenbelangen en 1 vertegenwoordiger van de plaatselijke middenstand. De beide vertegenwoordigers van de consumentenbelangen zijn indertijd door b. en w. aangezocht via o.a. het opbouwwerk. Daarbij wer dan als uit gangspunt gehanteerd, dat een van hen uit Venray-kom moest komen en een uit de kerkdorpen. De voorloper van de werkgroep was de Marktcommissie. Deze werd al in 1972 opgericht, naar aanleiding van verzoeken vanuit de marktkooplieden om een klankbord bij de gemeente te kunnen krijgen. Eigenlijk bestaat er dus al „zoiets als een werkgroep mark ten" vanaf 1972, zodat de werkgroep eigenlijk al het derde lustrum kan vie ren in plaats van het eerste. De Werkgroep Markten met fv.l.n.r.) plv. marktmeester Th. De Haard, secretaris Th. Smets, Mevr. J. Rongen-Gruiters (consumentenbelan gen), de vertegenwoordiger Vereniging •Zelfstandige Ondernemers P. Cre- mers, J. van Kuijck voorzitterJ. Hermans en W. Pape (beiden namens de marktkooplieden), B. Hageman (marktmeester) en mevr. T. Kok- Weijs (consumentenbelangen). De vergaderingen van de Werk groep Markten zijn niet voor het pu bliek toegankelijk. De oorzaak daar van ligt in het feit dat de werkgroep een adviesgroep van burgemeester en wethouders is. Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat het publiek niet met op merkingen en/of ideeën terecht kan bij de werkgroep of bij de markt meester. Een briefje aan de afdeling I- B, Postbus 500, 5800 AM Venray volstaat.... Burgemeester en wethouders van Venray, brengen hiermede ter openba re kennis dat, te rekenen vanaf heden, in het gemeentehuis gedurende veer tien dagen de gemeenterekening en be- drijfsrekeningen over het jaar 1985 voor een ieder ter lezing zijn neerge legd en in afschrift, tegen betaling der kosten, algemeen verkrijgbaar zijn gesteld. Venray, 29 oktober 1987 Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester drs. A. de Bever, loco-secretaris zijn, dat dat in goed overleg inderdaad kan. Bijvoorbeeld door de silo een me ter, of soms wel meer in de graven, de ligging iets anders te kiezen of de dia meter aan te passen. Want het pro bleem waar het wat ons betreft om draait is, dat wij met wat ik zou willen noemen „ondermaatse" aanvragen te maken krijgen. Dat zijn dan stan daard aanvragen die de importeur van de silo levert, die helemaal niet toeges neden zijn op de situatie van de aan vrager. En plompverloren zomaar er gens een grote silo neerzetten kan na tuurlijk niet! Als gemeente kijken wij naar de inpassing van dergelijke bouwwerken in het landschap en gaan we dan opnieuw met de boeren en de importeurs aan tafel zitten, dan blij ken er nog voldoende alternatieven te zijn en kunnen de importeurs ineens wèl meer voor de boeren doen. Onze opstelling heeft tot nu toe nergens tot problemen geleid. We hebben aan alle aanvragers een vergunning kunnen verlenen en over eentje moet nog een besluit worden genomen", aldus wet houder Willems. MILIEU De problemen die de gemeente met deze aanvragen heeft, liggen dus voor al op het landschappelijke vlak. Milieu-wethouder Claessens; „de aanvragen die wij tot nu toe hebben gehad zijn afkomstig van rundveehou ders. Daarbij spelen zaken als stanko verlast niet zo'n nadrukkelijke rol als bijvoorbeeld varkens of pluimvee. Daarnaast vind ik het op zich jammer, dat deze silo's nu hier in het produk- tiegebied gebouwd worden, i.p.v. in het afzet gebied zoals b.v. Zuid Hol land, want ik voorzie binnen een aan tal jaren een grootschalige oplossing, waarbij tot mestverwerking kan wor den overgegaan. De opslagcapaciteit die nu wordt gemaakt, zal dan niet meer nodig blijken. Bovendien is het instellen van de uitrij verboden een zaak die de landelijke overheid regelt, want het zijn met name die verboden die de boeren doen besluiten om de si lo's te bouwen. Als zodanig worden wij als gemeente ook gewoonweg voor feiten geplaatst." Moeten de silo's vanuit milieu oogpunt nog worden overkapt of af gedekt? Wethouder Claessens hiero ver: „Waar we het hebben over rund veehouderijen is dat in verband met eventuele stankoverlast niet nodig. Bouwers van silo's voor varkens, pluimvee en kalveren zullen daar in derdaad rekening mee moeten hou den. Maar met de gevraagde capaciteit van de silo's - die doorgaans net onder de 1.000 mJ blijft - zijn we nog geen enkele keren in de problemen blijven steken". Ook de conclusie van wet houder Willems is, dat de gemeente telkenmale erin is geslaagd om een voor alle betrokkenen aanvaardbaar compromis te vinden: „Onze aanpak is goed. Misschien dat andere gemeen ten een andere aanpak hebben, maar wij hebben nu eenmaal onze eigen in zichten en onze eigen Venrayse belan gen. Het zijn en blijven op zich lelijke dingen en ze zullen in het landschap ingepast moeten worden. Willen boeren toch tot de bouw van een silo overgaan, en per 1 januari ver andert er voor hen blijkbaar het een en ander, dan moet men tijdig met de aanvragen komen en deze goed ver zorgd indienen, want met de onder maatse aanvragen waar ik het zojuist over had, kunnen wij weinig doen". (ARTIKEL 19 WRO/50,8 woningwet) Burgemester en wethouders zijn voornemens om op grond van artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Orde ning en/of artikel 50, lid 8 van de Wo ningwet, bouwvergunning te verlenen voor de navolgende bouwplannen: het uitbreiden van een woning met een dakopbouw aan de Ro- chusstraat 34 te Venray, t.n.v. H.B.G. Stals. De bouwplannen liggen met ingang van 30 oktober 1987 gedurende veer tien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau Bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. (ARTIKEL 18A VAN DE WET R.O.) Burgemester en wethouders zijn voornemens om op grond van artikel 18a van de wet op de Ruimtelijke Or dening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten behoeve van de navolgende bouw plannen: het bouwen van een vrijstaande berging aan de Hoogakker 3 te Ven ray, t.n.v. Bouwbedrijf Verhoeven, Dr. Poelsstraat 10 te Venray; het bouwen van een tuinhuisje aan de Hoogakker 5 te Venray, t.n.v. L.D. van der Ploeg. De bouwplannen liggen met ingang van 30 oktober 1987 gedurende veer tien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Sinds november 1977 bestaat er in Venray een indicatiecommissie bejaar denoorden. Kort en goed komt het er op neer, dat deze commissie beoor deelt hoe dringend het is of een bejaar de in een bejaardenoord moet worden opgenoemen. Vanaf de start maakte mevr. W. Röthengatter deel uit van deze commissie. Het tien-jarig bestaan ervan valt samen met de datum waarop mevr. Röthengatter „met de VUT gaat". Een geschikt moment voor een terug- èn vooruitblik. Mevr. W. Röthengatter 100 PER JAAR De gemeenten Venray, Horst, Seve- num, Grubbenvorst, Broekhuizen en Meerlo-Wanssum zijn tezamen goed voor zo'n 75.000 inwoners. Daarvan vragen er gemiddeld 100 per jaar om geplaatst te mogen worden in een be jaardentehuis. Om vast te kunnen stel len wie daarbij het dringenst verlegen zit om plaatsing, hebben de zojuist ge noemde gemeenten gezamenlijk een commissie voor deskundigen in het le ven geroepen. Daarin hebben zitting een arts, een maatschappelijk werker en drie mensen uit het politiek-maat- schappelijke leven. Tot voor enige tijd bestond de commissie zodoende uit dr. van de Velden (arts bij het PCV), maar na diens overlijden is deze plaats tijdelijk waargenomen door dr. Coe- nen, W. Röthengatter als maatschap pelijk werker en secretaris, en de da mes Reintjes-Rutten (Broekhuizen) en Ten Brink (Horst/Sevenum). De laatste fungeert tijdelijk als voorzitter, na het overlijden van dhr. Beterams, die vanuit zijn raadslidmaatschap vele jaren voorzitter van de commissie was. AFFINITEIT Wat zijn het voor mensen die in een dergelijke commissie zitting kunnen nemen en daarme zulke zwaarwegende beslissingen moeten nemen? W. Rö thengatter: „In het algemeen kun je zeggen dat het mensen zijn die onaf hankelijk van bejaardenhuizen of het bej aarden werk werken, maar wel dui delijk geïnteresseerd zijn in „de oude re mens"; ze moeten er een duidelijke affiniteit mee hebben. Daarnaast is het wettelijk geregeld dat er in ieder geval een arts in zit. Diens taak is het om medische problemen van de bejaarde op hun omvang in te kunnen schatten. Daarbij verricht hij dan echter geen persoonlijke onderzoeken, want voor zijn informatie gaat hij gewoon naar de huisarts van de bejaarde. Verder vereist de wet ook dat er een maat schappelijk werker in de commissie zit.". Die funktie heeft W. Röthengat ter de afgelopen tien jaar vervuld. Had dat ook met affiniteit met bejaarden te maken? „Ja, ik ben in 1955 afgestu deerd aan de dagopleiding voor maat schappelijk werker in Sittard en heb daarna in diverse werkkringen ge werkt, o.a. bij de gezinszorg in Tege- len en bij het dagblad „De Gelderlan der" en 11 jaar bij de provinciale ge zinszorg als adviseuse maatschappelijk werk. Naarmate je zelf ouder wordt, Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen, onder het stellen van voorwaarden, op 21 oktober 1987 een hinderwetvergun ning is verleend aan C.A.V. afdeling Ysselsteyn L.L.T.B. B.A., Peter Janssenweg 11 te Ysselsteyn voor het uitbreiden en wijzigen van een mengvoederbedrijf, gelegen aan de Peter Janssenweg 11 te Ysselsteyn; H. van Rijswijck, Eijkenhofweg 3 te Veulen voor het ex artikel 6a uit breiden wijzigen van een stieren- en varkensmesterij, gelegen aan de Eij kenhofweg 3 te Veulen. De beschikkingen en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 30 november 1987. Tot deze datum, kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donder dag van 16.30 tot 19.30 uur na telefo nische afspraak. Tot bovengenoemde datum kan bij de Kroon een beroepschrift worden'in- gediend door de aanvrager, de betrok ken adviseurs, degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwa ren hebben ingediend en degenen die aan kunnen tonen niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschik king te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gestuurd aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester drs. A. de Bever, loco-secretaris Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat zij van plan zijn om onder het stellen van voorwaarden positief te beschikken op de aanvraag van: F.A.M. Gommers, Steegse Peel- weg 100 te Ysselsteyn, voor een hin derwetvergunning voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij en -mesterij gelegen aan de Steegse Peelweg 100 te Ysselsteyn. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raad huis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur worden ingezien tot 13 november 1987. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donder dag van 16.30 tot 19.30 uur na telefo nische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden verzocht de persoonlijke gege vens van degene die bezwaar maakt niet bekend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kun nen bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester Drs. A. de Bever, loco-secretaris Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat zij van plan zijn om onder het stellen van voorwaarden negatief te beschikken op de aanvraag van: C. van de Kroon, Kuulenweg 15- 17 te Vredepeel, voor een hinderwet vergunning voor het uitbreiden en wij zigen van een stierenmesterij en melk veehouderij, gelegen aan de Kuulen weg 15-17 te Vredepeel. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raad huis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur worden ingezien tot 13 november 1987. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donder dag van 16.30 tot 19.30 uur na telefo nische afspraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden verzocht de persoonlijke gege vens van degene die bezwaar maakt niet bekend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kun nen bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester Drs. A. de Bever, loco-secretaris kun je je dan zelf beter inleven in de beleveniswereld van de ouderen. Uit eindelijk moet je jezelf ook thuis kun nen voelen in de wereld waarin je werk. Een heel wezenlijk onderdeel van mijn werk voor de commissie is dat ik de bejaarden thuis bezoek om te kunnen zien hoe deze daar funtio- neert. In principe leg ik zo'n bezoek slechts eenmaal af, dus moet ik me teen tot de kern van de zaak kunnen doordringen en diepgaande vragen stellen, zoals die of men zich eenzaam voelt. Je merkt dan vaak dat de men sen hun verhaal kwijt willen". PROCEDURE Hoe gaat de commissie te werk? Mevr. Röthengatter: „Het verzoek om plaatsing in een bejaardenhuis kan van diverse kanten komen. Bijvoóre- beeld van de bejaarden zelf, hun kin deren of de huisarts, maar evenzogoed van het ziekenhuis waar een oudere wordt behandeld na een operatie vanuit het welzijnswerk voor ouderen. De eerste stap is dan een huisbezoek door mij bij de bejaarde thuis. Daar bij zijn dan veelal de kinderen aanwe zig, maar ik wil vooral ook de bejaar de zélf aan het woord laten. Aan de hand van dat gesprek maak ik een rap- portop, waarbij ik aandacht besteed aan de vraag op de betrokkene bepaal de handicaps heeft, zichzelf kan ver zorgen, voor zichzelf kan koken, maar ook of men duidelijk eenzaam is of graag in een meer beschermde omge ving wil gaan wonen". Dit rapport van de maatschappelijk werker wordt in de indicatiecommissie besproken en daaruit resulteert een score. Die kanvariëren van 1 t.m. 6. Heeft men een 6, dan heeft men van de commissie de hoogste urgentie mee gekregen voor plaatsing in een tehuis, Over de daadwerkelijke plaatsing beslist dan echter niet de indicatiecom missie, maar de toewijzingscommissy!. Tussen de feitelijke aanvrage en hét antwoord van de indicatiecommissie zit in principe een periode van onge veer zes weken. Is de betrokkene het niet met de toe gewezen score eens, dan staat hem/haar nog de mogelijkheid open om hiertegen in beroep te gaan bij het college van burgemeester en wethou ders. „Maar dat is de afgelopen tien jaar nog nooit gebeurd", aldus mevr, Röthengatter, „bovendien ga ik een negatief advies van de indicatiecom missie altijd persoonlijk bij de mensen toelichten". 198! Door het vertrek van mevr. Röthen gatter en het overlijden van de twee overige commissieleden staan er voor het komend jaar diverse nieuwe zaken op de rol. Allereerst zal de commissie - weer op volle sterkte moeten worden gebracht. De nieuw arts van de com missie wordt J. van Gastel, werkzaam bij de Basisgezondheidsdienst van hei Gewest Noord Limburg. De vacature voor de maatschappelijk werker worden ingevuld door de benoeming van mevr. A. Smoerenburg, werk zaam bij de afdeling Sociale Zaken x van de gemeente Venray. In overleg met de deelnemende ge meenten zal er ook een nieuwe voor zitter moeten komen. Maar daarmee zijn nog lang niet alle veranderingen opgesomd. Ook van buitenaf zijn ei invloeden van betekenis voor het werk van de commissie. Wethouder Hop- penreijs: „De advisering van de com missie zou zich uit moeten gaan strek ken tot delen van wat wij hel flankerend-bejaardenbeleid noemen, dus zaken als maaltijdverstrekking, het waarschuwingssysteem dat bij be jaarden geplaatst kan worden en de dagopvang ter verzorging van de be jaarden. Want ook bij die zaken is de vraag groter dan het aanbod. Bejaar den kunnen voor een gering bedrag ie dere dag een warme maaltijd thuisbe zorgd krijgen, maar het geld daarvoor is beperkt en bovendien is er de hulp van vrijwilligers voor nodig; er kan dus niet aan alle verzoeken voldar worden. Door de urgentie van die ver zoeken goed aan te geven, kan de commissie zeer nuttig werk doen. Be ter dan wie ook, kunnen zij zien of met behulp van bijvoorbeeld maaltijd- verstrekking en dagopvang een bejaar de toch verantwoord thuis kan blijven wonen". BI van 2 t.m. 8 november Natio g naai Jeugdfonds (landelijke aktie); van 9 t.m. 15 november Re search fonds Diabetes Mellitus (lande lijke aktie); Op 14 november Zwemvereni ging Spio (plaatselijke aktie in het ka der van het jeugdcollektewezen). Alleen voor deze collektes is een col lektevergunning verleend. Collekteren buiten de aangegevei periode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moetei een op de collecte gericht legitimatie bewijs kunnen tonen.

Peel en Maas | 1987 | | pagina 16